Užitočné tipy

Spôsoby, ako skombinovať fotografie do jedného obrázka

Pin
Send
Share
Send
Send


Vytvárajte z fotografií farebné koláže - je to rýchle a pohodlné! Potrebujete zlepiť fotografie? Pri použití programu „Home Photo Studio“ tento postup nebude trvať dlhšie ako dve minúty. Pozrite si videopríručku a zistite, ako skombinovať dva alebo viac obrázkov do jedného obrázka v programe „Home Photo Studio“.

Metóda číslo 1: rýchlo kombinujte viac fotografií do jednej

„Home Photo Studio“ pomôže hladko spojiť dve, tri alebo štyri 4 fotografie a efektívne zakryje spojovaciu čiaru iba pár kliknutiami myši. Podobne môžete vytvoriť neobvyklú koláž z niekoľkých fotografií! Veľkosť fotografií sa môže líšiť alebo môže byť rovnaká. Koláže môžete usporiadať podľa vášho želania, napríklad pridajte jasnú výplň, ktorá efektívne dokončí kompozíciu fotografie. Hotový obrázok je možné uložiť do počítača alebo okamžite vytlačiť!

Metóda číslo 2: jednoduchá fotomontáž

Na kombináciu týchto dvoch fotografií môžete použiť nástroj Photomontage, ktorý implementuje najjednoduchšiu prácu s vrstvami a maskami. Vďaka jemnému vyladeniu parametrov môžete vytvoriť efekt starého papiera na vrstvu pozadia, krásne orezať hrany alebo dať objektom mystickú žiaru. Náš editor fotografií má pohodlné vyhľadávanie funkcií a nástroj na kombinovanie fotografií sa dá ľahko nájsť na základe žiadosti „Pripojiť“ alebo „Fotomontáž“. Na základe stručných pokynov sa naučíte, ako skombinovať dve fotografie do jednej pomocou nášho programu.

Krok 2. Vyberte spôsob pridávania fotografií

Požadovaný obrázok vyberte kliknutím na tlačidlo „Otvoriť fotografiu“. Prípadne môžete do vyhľadávacieho panela v dolnej časti zoznamu zadať „Connect“ alebo „Photo Montage“ (bez úvodzoviek). Môžete tiež použiť jeden z nedávno upravených obrázkov - zobrazia sa nad vyhľadávacím panelom.

Krok 3. Pridajte fotografiu do programu

Vyberte fotografiu, ktorá sa stane vrstvou pozadia. Je možné vybrať iba jednu možnosť obrázka. V tomto režime sa zobrazia hlavné charakteristiky obrázka av okne náhľadu uvidíte, čo je na ňom zobrazené. To je veľmi výhodné, ak máte veľa fotografií a priečinok je nakonfigurovaný tak, aby zobrazoval malé ikony, tabuľku alebo zoznam.

Krok 4. Prejdite do režimu „Montáž“

Ak ste pracovali pomocou tlačidla „Otvoriť fotografiu“, program zobrazí vybratý obrázok. Uvidíte hlavnú ponuku programu, kde môžete fotografiu retušovať pred jej odoslaním do časti „Fotomontáž“ alebo ihneď prejsť na túto možnosť. Ak bola fotografia načítaná priamo po prehľadaní funkcií do sekcie na úpravu fotografií, obrázok sa otvorí v zodpovedajúcom režime.

Krok 5. Práca s vrstvami

Ak chcete vybrať druhú fotografiu, ktorá bude ležať v hornej časti pozadia, kliknite na tlačidlo Pridať vrstvu a v rozbaľovacej ponuke vyberte jednu z možností. V katalógoch šperkov sú pozadia a textúry základnými obrázkami, ktoré sa dodávajú s programom. Ak chcete použiť iný obrázok, kliknite na „Fotografia“.

Krok 6. Vyberte a upravte prekryvný rámec.

Takto vyzerá rozhranie pre výber druhej fotografie. Po výbere obrázka bude okamžite umiestnený na vrch pozadia ako nová vrstva. Môže sa pohybovať ľavým tlačidlom myši, natiahnuť sa, nakloniť pod rôznymi uhlami, nastaviť priehľadnosť. Vrstvy, s výnimkou pozadia, sa dajú ľahko odstrániť pomocou červeného tlačidla X. Vrstvu kopíruje tlačidlo v podobe dvoch modrých listov papiera. Každá vrstva môže byť rezaná bez poškodenia celého obrázka. Svoju tvorbu môžete okamžite uložiť pomocou tlačidla „Uložiť do súboru“ - v ľavom dolnom rohu.

Krok 7. Uloženie výsledku

Po kliknutí na tlačidlo „Použiť“ alebo „Uložiť do súboru“ v okne „Photo Montage“ sa všetky zmeny vykonané na fotografii uložia a nebude možné ich vrátiť späť. Preto nezabudnite na záložné kópie originálnych obrázkov. V každom prípade vás program zavedie do hlavného okna, kde môžete fotografiu retušovať a uložiť do pamäte. Môžete tiež skúsiť experimentovať a zistiť, ako vytvoriť z obrázku kreslenú fotku pomocou nastavení ponuky „Stylizácia“.

Experimenty a tvorivosť vás rozveselia a poskytnú vám veľa nezabudnuteľných minút života. Príbuzní a priatelia určite ocenia ich elegantne upravené fotografie na krásnom pozadí a vy si môžete sami vytvoriť nádherné koláže alebo užitočné kalendáre. Nezabudnite zdieľať túto inštrukciu so svojimi priateľmi, aby sa aj oni mohli naučiť, ako vytvoriť jednu z dvoch fotografií.

Metóda 1: Drag and Drop

Presúvanie obrázkov z jedného dokumentu do druhého je najjednoduchším a najbežnejším spôsobom, ako presúvať obrázky medzi dokumentmi vo Photoshope. Vykonáva sa pomocou nástroja „Move Tool“, ktorý sa nachádza v hornej časti panela nástrojov:

Ak je aktívny nástroj presunúť, kliknite ľavým tlačidlom myši na fotografiu, ktorú chcete presunúť, a podržte kláves stlačený a potiahnite ju do okna dokumentu inej fotografie. Po uvoľnení tlačidla myši sa fotografia presunie do iného dokumentu. Prenesiem fotografiu s kvapkami na dokument s ženskou tvárou. Tu je to, čo som dostal:

Všimnite si, že Photoshop jednoducho „presunul“ presunutú fotografiu na miesto, kde som pustil tlačidlo myši. Tento výsledok nie je veľmi dobrý. Po pridržaní klávesu Shift je lepšie premiestniť fotografiu pomocou nástroja Move. Presuňte fotografiu, uvoľnite tlačidlo myši a iba neskôr uvoľnite kláves Shift. Hold Shift dá pokynu Photoshopu, aby umiestnil presunutý obrázok do stredu dokumentu.

Zrušte predchádzajúci krok stlačením klávesov Ctrl + Z a skúste fotografiu znova pretiahnuť, tentoraz podržte kláves Shift. Teraz sa v strede dokumentu nachádza fotografia s kvapkami vody:

Na paneli vrstiev umiestnenom nad pozadím sa zobrazí nová fotografia:

Rýchlo presuňte výber do iného dokumentu

Toto je ďalšia aplikácia metódy Drag and Drop. Pomocou nástroja na presun môžete presunúť nielen celé obrázky, ale aj miestne výbery. Na vrstvu fotografií som vytvoril ľubovoľný výber pomocou kvapiek pomocou nástroja Poligonal Lasso Tool a pomocou nástroja Move Move ho presuňte do druhého dokumentu:

A takto mám výsledok:

Metóda 2: Duplikujte vrstvu

Ak z nejakého dôvodu pre vás nie je vhodná metóda „Drag and Drop“, môžete použiť iný spôsob pohybu. Pozostáva z vytvorenia duplikovanej vrstvy.

Najprv kliknite dovnútra dokumentu, ktorý obsahuje fotografiu, ktorú chcete presunúť, čím sa aktivuje. Kliknem na fotografiu kvapkami. Potom prejdite na kartu hlavnej ponuky Vrstva a vyberte riadok „Duplikovať vrstvu“:

Okrem toho môžete pravým tlačidlom myši kliknúť na vrstvu na paneli vrstiev a z kontextovej ponuky vybrať riadok „Duplikovať vrstvu“. V každom prípade sa otvorí dialógové okno pre túto možnosť. Zadajte názov, pod ktorým sa vrstva objaví v cieľovom dokumente. Zaviedla som kvapku vody. Potom v časti Cieľ v dolnej časti dialógového okna vyberte názov dokumentu, do ktorého chcete fotografiu presunúť. Mám cieľový dokument s názvom „example1.jpg“:

Po dokončení kliknite na tlačidlo OK a Photoshop skopíruje fotografiu z pôvodného dokumentu do cieľa. Na paneli vrstiev dokumentu „example1.jpg“ je teraz nová vrstva „kvapky vody“ a je umiestnená nad vrstvu pozadia:

Metóda 3: Kopírovanie a prilepenie (kopírovanie a prilepenie)

Ďalším spôsobom, ako presúvať obrázky medzi dokumentmi, je štandardná metóda kopírovania a vkladania, ktorá sa bežne označuje ako kopírovanie a vkladanie. Táto metóda je známa každému používateľovi počítača.

Jeho rozdiel spočíva v tom, že pred kopírovaním musíte vybrať dokument pomocou klávesov Ctrl + A. Okrem toho môžete vybrať celý obrázok, ak kliknete na kartu hlavnej ponuky Výber -> Všetky (Vybrať -> Všetky). Pri výbere celého obrázka sa okolo celého obrázka objavia „mramorové mravce“.

Kroky potrebné na presun obrázka z jedného dokumentu do druhého:

  1. Kliknite na premiestniteľný dokument na jeho aktiváciu
  2. Vyberte všetky pixely obrázka stlačením klávesov Ctrl + A alebo karty Select -> All
  3. Skopírujte obrázok stlačením klávesov Ctrl + C
  4. Klikneme na cieľový dokument, t. podľa do ktorého sa vložíme obraz
  5. Stlačte kombináciu klávesov Ctrl + V

A nakoniec, zmiešajme naše dva obrázky. Ako si pamätáte. máme fotografiu s kvapkami umiestnenými nad fotografiou so ženou.

Aby ste získali fotomontáž - efekt ženskej tváre cez pohár s dažďovými kvapkami - stačí na hornú vrstvu kvapkami aplikovať režim miešania „Soft Light“. Toto je výsledok, ktorý sme dostali:

Takže teraz vieme tri spôsoby, ako spojiť fotografie do jedného, ​​a ako urobiť jednoduchý fotomontáž pomocou zmien režimov prelínania!

Pin
Send
Share
Send
Send