Užitočné tipy

Tehly vyrobené na stavbu domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Betónová tehla je jedným z najstabilnejších materiálov všetkých tých, ktoré sú prezentované na modernom stavebnom trhu. Tehla vyrobená z betónu vydrží mrazivé podnebie a bez ohľadu na poveternostné podmienky si zachováva svoj jedinečný vzhľad.

Betónová tehla sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou proti mrazu.

Mnoho podnikov vyrába silné betónové tehly a tvárnice rôznych typov. Takto je možné získať požadovaný model, ktorý plne spĺňa všetky výrobné požiadavky. Vďaka použitiu moderných technológií získava betónová tehla mimoriadnu pevnosť a spoľahlivosť.

Výroba betónu

K výrobe betónových tehál dochádza prostredníctvom lisovania, ktorého výrobný proces pozostáva z niekoľkých rôznych operácií vrátane:

 • výroba špeciálnej zmesi,
 • uvedenie zmesi do krémového stavu,
 • formovanie produktu pomocou lisu,
 • tepelné a mokré spracovanie,
 • balenie a následné označovanie.

Betónové tehly majú veľmi stabilný, pevný a tvar podobný kameňu.

Betónový blok sa vyrába v priemyselnom prostredí vlastnými rukami, ako aj kamennými tehlami, pretože pri výrobe tohto materiálu sa na výrobu produktu nepoužívajú vysoké teploty. Vypaľovanie je nahradené najbežnejším lisovaním, čo umožňuje rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok. Cihlová výroba je zameraná na výber vysoko kvalitných materiálov a tvarovanie výrobku.

Betónové tvárnice sú vyrobené z:

Cement je možné používať v dvoch typoch, a to biely a portlandský cement. Biely cement je zodpovedný za atraktívny vzhľad materiálu a portlandský cement pomáha pri nastavovaní ďalších komponentov. Okrem toho je potrebné poznamenať, že biely cement znižuje pravdepodobnosť vzniku trhlín na povrchu tehly.

Použitie piesku pri výrobe betónových tvárnic je kľúčom k spoľahlivosti a vysokej pevnosti betónových tvárnic. Je však veľmi dôležité pridať iba čistý piesok, pretože použitie druhotných surovín oslabí spoľahlivosť materiálu a jeho následné uvoľnenie.

Ako výplň môžete použiť úplne akýkoľvek materiál, hlavnou vecou je poskytnúť produktu vysokú pevnosť.

Je potrebné poznamenať, že granuly kameniva by nemali mať priemer viac ako 10 mm, pretože v opačnom prípade sa betónové tvárnice ukážu ako veľmi krehké s množstvom dutín v stenách.

Na výrobu betónových tehál je potrebné použiť špeciálne formy, aby mohli mať rôzne veľkosti.

Blokové zloženie

Betónové tehly sa môžu dobre nazývať ekologicky vhodnou alternatívou k obvyklým ílovitým materiálom. Líši sa iba zvýšenou pevnosťou a odolnosťou proti mechanickému poškodeniu.

Masívna a dutá tehla.

Zloženie tohto materiálu je pomerne jednoduché, pretože základom jeho výroby je betón s minerálnymi tmelmi a špeciálnymi spojivami, najmä sadrou alebo cementom. Vytvrdnutie betónových tehál sa vyskytuje za obvyklých podmienok alebo počas streľby.

Všetky technické vlastnosti, ktoré sú vlastné bežným stavebným tehlám, sú prítomné v konkrétnych analógových materiáloch, ale iba oveľa lepšie. Betónová tehla má inú hrúbku, takže môže byť jednoduchá a zahusťovaná.

Rozlišujú sa tieto druhy materiálov: betón korpulentný, dutý a tiež s rovným a reliéfnym povrchom.

Materiály na výrobu tehál a tvárnic

Dnes je každý zvyknutý nakupovať hotové stavebné materiály. A naši predkovia robili všetko vlastnými rukami. A ich domy boli silné, teplé, pohodlné.

Súčasní remeselníci tiež začali vyrábať tehly vlastnými rukami na výstavbu prímestského bývania. Na tento účel používajte rôzne materiály.

Doma môžu byť vyrobené tieto stavebné materiály:

 • betónové tvárnice
 • adobe tehly
 • terrabloki.

Po vynaložení usilovnosti, práce a trpezlivosti môžete všetku prácu dokončiť bez akýchkoľvek zakúpených mechanizmov. A finančné investície do materiálu je možné minimalizovať.

charakteristiky

Charakteristickou črtou výrobkov je, že:

Porovnávacie vlastnosti materiálov stien.

 • majú univerzálne veľkosti,
 • vyznačuje širokým sortimentom výrobkov,
 • mať luxusnú farebnú schému,
 • nepodlieha hnilobnému a ničivému pôsobeniu hmyzu,
 • líšia sa vysokou požiarnou odolnosťou.

Vďaka dobrým technickým vlastnostiam tohto materiálu je možné vykonať kvalitnú izoláciu interiéru miestnosti pred poveternostnými a hlukovými vplyvmi.

Lícová tehla má množstvo výhod, ktoré priťahujú spotrebiteľov.

Takéto výrobky sa vyznačujú skutočnosťou, že sú schopné vydržať pomerne vysoké zaťaženie, ktoré sa u mnohých iných materiálov považuje za jednoducho kritické, a sú vhodné na oneskorenie. Ďalej je zaznamenaná vysoká pevnosť bloku.

Tieto materiály sa môžu nazývať úspora energie, a preto sa pri použití môžu ušetriť nielen na stavebných zmesiach, ale aj na vykurovaní v zime.

Sú dosť odolné voči vysokej vlhkosti, takže je to najlepšia voľba pre akýkoľvek región. Je možné si všimnúť a trvanlivosť, ale za predpokladu dodržania absolútne všetkých pravidiel výroby.

Uchopte dobre riešenie, a preto zabezpečte špeciálnu ľahkú inštaláciu.

Formy na tehly a tvárnice

Samozrejme si ich môžete kúpiť. Keďže sa však rozhodlo robiť všetko vlastnými rukami, formy na liatie by sa mali stavať samostatne. Hotové tehly sú užitočné nielen pri stavbe domu, ale aj pri stavbe domu, prasiatka, garáže a ďalších technických miestností.

Pokiaľ je to možné, môžu sa vyrábať kovové formy. Najjednoduchšou možnosťou je ich dať dohromady z preglejky alebo drevených dosiek.

Vyrábajú buď jednoduché formy, alebo dvojité alebo zlúčené viacdielne. Najprv zložte steny krabice. Spodok formy je najlepšie zatiahnuteľný. Kryty však nie sú žiadnym spôsobom pripevnené, ale jednoducho navrstvené hore. Odporúča sa, aby boli vyplnené kužeľovitými kužeľmi, aby sa vytvorili tehly a bloky.

Niektorí remeselníci sa však pri výrobe tehál vôbec nezaoberajú vekom. Ich tehly a bloky sú odliate, pevné, bez dutín. V tomto prípade sa spotrebuje viac materiálu a tepelná vodivosť stien je vyššia. To znamená, že bývanie je menej teplé, pretože je ľahšie zdieľať teplotu s okolím.

Ak je forma vyrobená na odlievanie dvoch alebo viacerých blokov alebo tehál, sú do nej vložené priečky. Môžu byť stacionárne aj odnímateľné. Druhá možnosť sa považuje za úspešnejšiu, pretože tehly po odstránení priečok sa dajú bez problémov odstrániť.

Formy na výrobu tvárnic a tehál sa líšia iba svojou veľkosťou. Každý si sám vyberie, aké veľké budú jeho stavebné materiály.

Betónové tvárnice

Táto možnosť je najdrahšia z vyššie uvedených troch možností. Kapitán však napriek tomu, že robí bloky sám, a nie kupuje, výrazne šetrí peniaze.

Pre betónový škvárový blok musíte vziať:

 • 1 diel cementu
 • 6 častí piesku,
 • Výplň 10 dielov.

Ako výplň slúži expandovaná hlina alebo štrk. Ekonomický majiteľ však môže kúpiť zakúpené suroviny obyčajným odpadom, ktorý sa dá ľahko zhromaždiť na dvore aj u vašich susedov alebo (odpustte mi ľudia s aristokratickou výchovou!) Na skládke.

Je dôležité používať ho ako plnivo, ktoré sa nerozpadá a ktoré sa nezmršťuje.

 • rozbité sklo
 • kamene,
 • kúsky tehly
 • plastu,
 • stredne veľké kovové časti.

Pri kombinovaní prísad je potrebné odmerať jednotlivé diely, a to bez ohľadu na hmotnosť materiálov, ale na ich objem.

Objem plniva sa vypočíta metódou založenou na zákone Archimedes.

Na to potrebujete kapacitu známeho objemu a vody. Najprv k tomu pridajú materiál. Potom všetko naplňte vodou a úplne naplňte nádrž. Potom zostáva len vypočítať, koľko vody sa zmestí, odčítajte toto číslo od známeho objemu nádrže. Zostane iba toto číslo, ktoré sa bude rovnať objemu meraného materiálu.

Tehly Adobe

Na výrobu stavebných materiálov tohto druhu sa v rovnakých objemoch požadujú tieto zložky:

Ako plnivo sa používajú:

 • drvené izolačné vlákna,
 • trstina
 • čipy,
 • piliny,
 • mach,
 • nasekanú slamu.

Na zvýšenie pevnosti môžete do hmoty pridať chmúrku vápna alebo cement.

Ak sa vyskytnú ťažkosti pri hľadaní rašeliny alebo hnoja, odborníci odporúčajú nezávisle vyrobiť stabilizátor pre tehly. Za týmto účelom sa zeleninové vrcholy, listy, buriny vyliajú do špeciálnej jamy a vylejú sa do hlineného roztoku. Po troch mesiacoch môže byť zhnitá hmota použitá ako zložka na prípravu roztoku Adobe.

Terrabloki

Je ešte jednoduchšie používať obyčajnú zem ako materiál pre tehly a tvárnice.

U hlinených tehál by sa nemala brať horná vrstva pôdy, v ktorej sa korene rastlín nachádzajú vo veľkom počte, ale nachádzajú sa hlbšie. Znečistené pôdy nie sú vhodné na prácu.

Ingrediencie pre Terrablocks:

 • 1 diel ílu
 • 9 častí Zeme,
 • 5% chmýří
 • 2% cementu
 • plnivo (troska, odpad, drvený kameň, expandovaná hlina, drvená izolácia).

Prísady do zmesi môžete zmiešať s nohami, umiestniť ich do jamy, s veľkou kapacitou, napríklad vo vani. Túto prácu je možné vykonať pomocou špeciálnych zariadení - miešačky zeminy, miniatúrne pripomínajúce miešačky betónu.

Sušenie tehál

Betónové tehly a škvárové tvárnice vyschnú za dobrého teplého počasia za jeden až dva dni. Ale stavebné materiály z adobe a hlinky musia vydržať pod nebesami týždeň alebo dokonca asi pol mesiaca. Baldachýn je potrebný na ochranu tehál a blokov pred zrážkami a slnečným žiarením.

Okrem toho sa adobe a terracirpichi najskôr 2 až 3 dni sušia v horizontálnej polohe a potom sa prevracajú k sudu. O niekoľko dní neskôr sú posunuté na opačnú stranu a potom smerom nadol.

Ak v zime dôjde k výrobe tehál, je potrebné vybaviť miestnosť stenami, stropom a kúrením na vysušenie.

Je veľmi dôležité pamätať na stavbu domu z adobe alebo hlinených tehál: dokončovacie práce nie je možné vykonať skôr ako rok po výstavbe stien!

Toto pravidlo vyplýva zo skutočnosti, že budovy z tohto stavebného materiálu sú náchylné na výrazné zmršťovanie.

Oblasť použitia

Použitie nie je obmedzené. Tento stavebný materiál je vhodný pre:

 • nadácia končí,
 • výstavba plotov,
 • opláštenie vo vnútri a zvonka priestorov,
 • vykonávanie vnútorných oddielov,
 • pivnice,
 • nosné konštrukcie.

Stavbu, ktorú urobíte sami, môžete vykonať pomocou ľubovoľného druhu dekorácie, pretože takáto lícová tehla sama o sebe vyzerá výborne. Tento materiál umožňuje vykonať presne takú konštrukciu, ktorá bude úplne spĺňať všetky požiadavky.

Táto stránka používa Akismet na boj proti spamu. Zistite, ako sa spracúvajú vaše údaje komentárov.

Pin
Send
Share
Send
Send