Užitočné tipy

DIY Inštalácia PVC okna

Pin
Send
Share
Send
Send


Korovin Sergey Dmitrievich

Master of Architecture, vyštudoval Štátnu univerzitu architektúry a stavebníctva v Samare. 11 rokov skúseností v oblasti dizajnu a konštrukcie.

Ak plánujete vymeniť alebo vložiť nové okná, musíte si preštudovať proces inštalácie. Všetko záleží na tom, ako budete inštalovať okná: vlastnými rukami alebo zapojením spoločnosti tretej strany. Demontáž a inštalácia konštrukcie trvá približne 4 hodiny, ak v tejto záležitosti nemáte skúsenosti. Pre zamestnanca spoločnosti, ktorý to robí často, takáto práca nebude trvať dlhšie ako hodinu. Inštalácia okien s výkyvným mechanizmom si však vyžaduje stavebné zručnosti.

Okno Možnosti systému

Pred začatím inštalácie je potrebné pochopiť nuansy a podrobnosti. Ak chcete začať, mali by ste zistiť všetky názvy častí a materiálov. Hlavnou nosnou časťou je rám. Vo verzii plastových okien sa výroba vyrába z plastového profilu, ktorý môže byť jednokomorový, dvojkomorový atď. V strede konštrukcie je špeciálna vložka pre tuhosť. V plastových systémoch je táto vložka vyrobená z plastu, používa sa kov-plast, používa sa kov.

Profilový systém je zostavený z 2 alebo viacerých kamier

Okrem toho je profil rozdelený do tried: prémiové, štandardné a ekonomické. Všetky profily, ktoré sa vyrábajú v závode, podliehajú určitým normám. Ak sa chcete rozhodnúť pre dobré otáčanie okien, zoberte štandardnú triedu. Biele okná sa najčastejšie vyskytujú vo farbe, môžu sa však použiť aj iné farby: drevité, hnedé. Výrobky z farebného profilu budú drahšie ako biele.

Súčasti plastového okna

Konštrukcia plastového okna obsahuje tieto podrobnosti:

 • rám - hlavná konštrukčná časť,
 • ak máte veľké okno, najčastejšie je oddelené zvislou oblasťou, môže ich byť niekoľko - všetko záleží na výbere dizajnu,
 • časť, ktorá je nehybná, sa nazýva nepočujúca a časť, ktorá sa otvára, sa nazýva krídla,
 • okná s dvojitým zasklením môžu mať rôzne vlastnosti, napríklad tónované, energeticky úsporné, vystužené pomocou inertného plynu. Okrem toho môžu byť jednovrstvové, dvojvrstvové, trojvrstvové alebo viacvrstvové - výber je skvelý,
 • aby sa poháre pevne držali, sú stlačené zasklievacou lištou, ktorá je tenkou plastovou tyčou. Na tesnosť sa používa gumový tmel, najčastejšie čierny,
 • hardvér sa vždy používa - jedná sa o špeciálnu sadu výkyvných mechanizmov, ktoré pomáhajú otvárať a zatvárať krídla a poskytujú rôzne funkcie,
 • tesnenia sú potrebné aj na zabezpečenie celistvosti celej konštrukcie,
 • na vnútornej strane rámu sú vytvorené odvetrávané otvory na odvodnenie, ktoré sú zakryté uzávermi. Vlhkosť, ktorá sa vytvára pri zmene teploty na ulici a vo vnútri miestnosti, z nich prechádza,
 • ďalšou časťou konštrukcie je odliv - je namontovaný na vonkajšej strane a parapet je inštalovaný z vnútornej strany,
 • Časti umiestnené na boku rámu sú zakončené svahmi.

Je možné nainštalovať okno sám

Verí sa, že inštalácia okien v dome alebo byte je pomerne komplikovaný postup. Musím povedať, že to tak nie je. Čo potrebujete vedieť počas inštalácie? Na vykonanie týchto prác, špeciálne profesionálne nástroje a vybavenie nie sú potrebné rozsiahle skúsenosti. Postup zahŕňa dva hlavné body:

 • demontáž starej okennej jednotky,
 • inštalácia nového okna.
Demontáž starého okna trvá v priemere 1,5 hodiny

Ak hovoríme o čase potrebnom na dokončenie práce, potom v prvej fáze bude trvať asi hodinu a pol. Inštalácia okien pre domácich majstrov trvá menej ako tri hodiny. Je potrebné uviesť, že ak sa napriek tomu rozhodnete pre výber služieb špecialistov, mali by sa od nich vyžadovať určité záruky.

Ak ste nainštalovali sklápacie okná sami, stratí sa tým záruka. V takom prípade je potrebné zakúpiť dizajny priamo od výrobcu, ktorý na trhu dlhodobo pracuje, má dobré recenzie od zákazníkov. Ak sa rozhodnete kúpiť v zime jednokomorové alebo dvojkomorové okná, môžete vždy počítať so značnou zľavou.

Pri kúpe okna od spoločnosti, ktorá vykonáva inštalačné práce, má zákazník záruku na hardvér približne na 5 rokov. Pri samoinštalácii môžete získať záruku priamo od výrobcu, to znamená v mieste nákupu.

Aby bolo možné inštalovať okná do tehlového domu, škvárového bloku, plynového bloku alebo bytu, musíte si najprv u výrobcu objednať naklápaciu a zatáčaciu alebo slepú konštrukciu, a preto sú potrebné presné merania.

Podrobné pokyny na správne meranie

Pri objednávke budete musieť uviesť nasledujúce rozmery: šírku a výšku konštrukcie, šírku a dĺžku sklonu a parapetu.

Pred začatím merania si nenechajte ujsť dôležitý bod - aký druh otvorenia máte: so štvrtinou alebo bez. Pozorne sledujte otvor okna: ak je vonkajšia časť už úzka, pred vami je štvrtina otvoru, Meranie sa vykonáva nasledovne: je potrebné zmerať najužšiu časť, bude treba zmerať na niekoľkých miestach, nájsť najnižšiu hodnotu, pridať k nej 3 cm, výška je označená ako je. Ak je váš otvor rovný, potom to urobia merania: meraním šírky sa odoberie 3 cm, meraním výšky, mínus 5 cm. Prečítajte si podrobný článok o meraní okien.

Pred meraním musíte určiť druh okna: so štvrtinou alebo bez

Aby ste určili veľkosť parapetu, musíte do šírky otvoru vo vnútri okna pridať asi 10 cm. Pri odlivu je to isté iba na vonkajšej strane okna. Každý si vyberie šírku parapetu pre seba: je lepšie, ak bude vyčnievať trochu za batériu.

Okrem toho sa pri objednávke musíte rozhodnúť, z ktorých komponentov bude váš dizajn vyrobený: z ktorých variantov dvoj-, troj- alebo jednokrídlových okien potrebujete, ako sa otvoria, na ktorej strane sa nachádza tetrova hlucháň. Nezabudnite určiť druh príslušenstva (kľučky, zámky, ventilačné mechanizmy).

Ak si objednáte viac vzorov súčasne, šírka všetkých otvorov sa môže líšiť, ale výška by mala byť rovnaká, musíte zvoliť najmenšiu veľkosť. Upozorňujeme, že otváranie okien môže byť v rôznych vzdialenostiach od podlahy., V apartmánoch sú okná od okna po okno približne 80 cm, zatiaľ čo na balkóne môžu byť okná z podlahy. Ubytovanie v súkromnom dome môže byť spravidla ľubovoľné podľa uváženia majiteľov.

Vlastnosti meraní zasklených balkónov

Na určenie šírky sklenenej konštrukcie je potrebné zmerať dĺžku tej časti balkóna, na ktorej sa bude inštalácia balkónového okna vykonať, od každej strany po 7 cm. Táto vzdialenosť bude potrebná pri inštalácii rohového profilu, ku ktorému sú pripevnené konštrukcie bočných prvkov balkóna. Výška sa vypočíta ako vzdialenosť od podpery k streche na balkóne alebo na lodžii, pričom medzeru musíte odpočítať toleranciou 3 cm.

Schéma merania zostatku

Ak je zasklenie balkónov vyrobené z podlahy, musíte zmerať výšku, resp. Od podlahy po strechu. Rovnakým spôsobom sa merajú bočné prvky, šírka mínus iba 7 cm pre uhlový profil a 3 cm pre medzeru so stenou domu. Prečítajte si viac o panoramatickom zasklení balkónov a lodžií.

Ako vykonávať merania okien v vidieckom dome

Pre správne meranie rozmerov stavby v súkromnom dome vyraďte časť svahov z oboch strán. Často sa ukazuje, že otvorenie okna je oveľa väčšie ako okno, ktoré je v ňom nainštalované. To znamená, že pri demontáži konštrukcie sa súčasne odstráni aj časť materiálov, ktorými bol priestor vyplnený.

Príprava na inštaláciu konštrukcie okna

Po vybratí starého okna budete musieť skontrolovať výsledné otvorenie, odstrániť všetky časti, ktoré by mohli spadnúť alebo sa zrútiť, ak existujú vypuklé prvky, mali by byť zrazené. Potom vyčistite otvor od zvyškov stavebného pôvodu a prachu. V prípade veľkých výklenkov je lepšie ich pokryť cementom. Všetko môžete ošetriť aj pôdou.

Pred inštaláciou bude potrebné základňu vyčistiť

Po dokončení práce s otvorom musíte pripraviť PVC okno, ktorého inštalácia má byť. Ak to chcete urobiť, musíte odstrániť krídlo, ak je matné - dvojsklo. Ak je rám malý, môžete ho nainštalovať bez odstránenia dvojskiel a okien, Vonkajšia časť rámu by mala byť zbavená fólie, ktorá ho chráni.

Sprievodca technológiou inštalácie

Hotové plastové okno sa vstupuje do otvoru, umiestni sa na podložky a vodorovne sa zarovná. Potom sa okno pomocou úrovne nastaví zvislo a v tejto polohe sa fixuje pomocou dištančných blokov.

Inštalácia slepých okien a otvárania okien je rovnaká. Inštalácia systému Windows má dve možnosti: s dizajnom výtlačku a bez. Pri použití prvej možnosti sa vŕtajú otvory cez rám, cez ktorý sú kotevné skrutky vtiahnuté do steny. Táto metóda je zložitejšia a najspoľahlivejšia.

Pri inštalácii okna vybalením sa do rámu a steny vyvŕtajú otvory, do ktorých sa potom vtiahnu kotvy Upevňovacie body pre kotvy a oporné bloky

Ak sa inštalácia vykonáva bez potlače rámu, okno sa upevní pomocou špeciálnych kotviacich montážnych dosiek, ktoré sú pripevnené k profilu a potom k stene. Táto možnosť je rýchlejšia. Malo by sa však pamätať na to, že pri významnom zaťažení vetrom sa môže rámová štruktúra skosiť alebo môže klesnúť. Ak sa rozhodnete pripevniť na tanier, mali by ste zvoliť silné a široké možnosti. Upozorňujeme, že ak má región, v ktorom žijete, silné zaťaženie vetrom alebo musíte inštalovať okná vo výške, potom je vhodné použiť možnosť tlače rámu.

Montáž na kotviace dosky Usporiadanie kotvovej platne

Pri umiestňovaní okna do otvoru existujú nuansy. Ak sú steny vyrobené z penových tvárnic, tehly, škvárového bloku, plynného kremičitanu alebo betónu, potom je rám umiestnený do hĺbky 2/3 vnútornej hrúbky otvoru., Ak sú steny izolované polystyrénom, musí sa upevniť pred izolačnou vrstvou. Pri zahrievaní a obkladaní tehál je v izolačnej zóne inštalované okno.

Je veľmi dôležité zvoliť správnu hĺbku inštalácie

Postupnosť inštalácie musí byť dodržaná:

 • po vložení rámu ho umiestnite na úroveň pomocou podperných a rozperných blokov,
 • ďalej pripevnené na stenu,
 • po inštalácii stavby je potrebné zostaviť okno,
 • potom musíte skontrolovať normálnu činnosť ventilov a všetkých mechanizmov, aby ste otvorili a zavreli okno,
 • Po skontrolovaní všetkého musí byť krídlo pevne uzavreté a musí utesniť medzeru okolo konštrukcie. Na tento účel použite montážnu penu.

Je však potrebné si uvedomiť, že pri priamom kontakte so slnečným žiarením a životným prostredím stráca materiál svoje vlastnosti a je zničený. Na jeho ochranu je potrebné vytvoriť spoľahlivú bariéru na oboch stranách penovej medzery, môže to byť špeciálna fólia, ktorá musí byť prilepená na vonkajšiu a vnútornú časť okna. Po zaschnutí peny je potrebné dokončiť svahy na oboch stranách (vonkajšej, vnútornej) štruktúry. Okno môžete otvoriť deň po vyfúknutí medzery penou.

Aby ste správne nainštalovali príkazy na oknách aj na parapetoch, postupujte podľa jednoduchých pravidiel:

 • namontujeme odliv na vonkajšej strane do špeciálneho otvoru v ráme alebo ho pripevníme na skrutky,
 • parapet sa inštaluje nasledovne: je potrebné ho orezať od okrajov tak, aby pasoval na šírku okenného otvoru a opieral sa o koniec profilu stojana,
 • úroveň sa vyrovnáva pomocou špeciálnych vankúšikov, potom sa priestor pod parapetom prefúkne penou alebo sa naplní roztokom.

Podľa vyššie uvedeného opisu sa okná inštalujú na balkón alebo na lodžiu, v tehlových alebo betónových stenách. Majte však na pamäti, že celú hmotnosť okennej konštrukcie bude mať parapet, takže ju musíte posilniť.

Chyby, ktoré sa môžu vyskytnúť pri inštalácii systému Windows

Pri inštalácii štruktúry by ste mali venovať pozornosť mnohým bodom, aby sa mohla dlhodobo používať:

 • nie je možné namontovať okno so zasklievacími guličkami vonku, pretože to znižuje proti vlámaniu konštrukcie, pretože zasklievacie lišty sa dajú ľahko vytiahnuť a sklenený balík sa môže odstrániť
 • Počas inštalácie okna je potrebné dbať na to, aby boli konštrukcie zarovnané s úrovňou, inak bude ťažké otvoriť a zatvoriť uzávery,
 • je potrebné chrániť montážnu penu pred priamym slnečným žiarením, aby nedošlo k jej zničeniu,
 • výber upevnenia rámovej konštrukcie iba pomocou montážnej peny bude nesprávny: je potrebné ju pripevniť na stenu, inak môže vypadnúť.

Pri dodržaní všetkých inštalačných pravidiel môžete úspešne namontovať štruktúru okna sami a ak hľadáte služby odborníkov, môžete svoju prácu ovládať v ktorejkoľvek fáze.

Plastová konštrukcia okna

Aby ste správne porozumeli procesu inštalácie, musíte mať predstavu o dizajne systému Windows. Začnime s materiálmi a názvami. Plastové okná sú vyrobené z polyvinylchloridu, ktorý sa v krátkosti nazýva PVC. Preto je to druhé meno - PVC okná.

Hlavným prvkom každého okna je rám. Pre plastové okná je rám vyrobený zo špeciálneho viackomorového profilu. Je rozdelená do skupín na niekoľko buniek - kamier. Čím viac týchto buniek, tým bude okno teplejšie. Keď hovoria o tom, koľko kamier bude v plastovom okne, majú v profile počet buniek.

Okná rovnakého výrobcu s iným počtom kamier v profile

V strede konštrukcie, v najväčšej komore, je viditeľná vložka modrej farby. Je to výstužný prvok so zvýšenou tuhosťou. Dáva profilu požadovanú pevnosť. V plastových oknách je táto vložka vyrobená z plastu, v kovovo-plastových oknách - z kovu (obvykle - z hliníka). To je celý rozdiel medzi nimi.

Štruktúra kovovo-plastového okna

Rozdeľuje sa aj do tried: ekonomický, štandardný a prémiový. Najlepšia voľba, ak potrebujete normálne okná, je štandardná trieda. V ekonomickej triede sú priečky príliš tenké a začínajú zamrznúť takmer od okamihu inštalácie. Prémia má vysokú cenu kvôli možnostiam, ktoré v skutočnosti nie sú potrebné.

Ak chcete mať najlepší profil pre plastové okná, zoberte štandard triedy v ktorejkoľvek továrni. Medzi výrobkami rôznych spoločností neexistuje osobitný rozdiel. Boli štandardizované už dlhú dobu a všetky príbehy manažérov o výhodách sú rozprávky. Ak sa vyrábajú vo výrobnom zariadení, medzi nimi nie je žiadny rozdiel: všetky výrobné profily boli už dlho štandardizované.

Profily pre okná sú v štandardnej verzii biele, ale môžu byť tiež hnedé - na objednávku podľa farby akéhokoľvek stromu a dokonca aj ružové. Okná farebných profilov sú drahšie ako podobné biele.

Štruktúra okna

Aby ste pochopili, čo sa myslí v opise inštalačného procesu, musíte vedieť, čo sa volá každá zložka štruktúry.

Z čoho pozostáva plastové okno

 • Rám. Toto je základ okna.
 • Ak je okno zložené z niekoľkých častí, rám je rozdelený na časti improvizáciou - zvislou súčasťou. Ak je okno z dvoch častí, impost je jedna, z troch - atď.
 • Úvodná časť okna sa nazýva krídla, pevná časť - tetrova hlucháňa. Do nich sa vkladá dvojsklo - dve, tri alebo viac pohárov, hermeticky spojené. Medzi okuliarmi je položená fóliová páska, ktorá zaisťuje tesnosť. K dispozícii sú okná s dvojitým zasklením so špeciálnymi vlastnosťami: so vystuženým sklom, tónované a energeticky účinné, čo podľa výrobcov znižuje tepelné straty oknami. Existujú tiež okná s dvojitým zasklením, medzi ktorými sa čerpá inertný plyn. Taktiež znižuje tepelné straty.
 • Okná s dvojitým zasklením sú k rámu pritlačené klobúkom - tenkou plastovou tyčou. Tesnosť spojenia je zabezpečená gumovým tesnením (zvyčajne čiernym).
 • Na krídlach sú namontované uzávery. Toto je špecifický súbor mechanizmov, ktoré zabezpečujú otváranie a blokovanie. Môžu byť rôzne, pretože poskytujú rôzne funkcie: otváranie, otváranie s vetraním, otváranie + vetranie + mikro-vetranie.
 • Na zaistenie tesnosti na všetkých častiach - rám, stojan a krídla - sú nainštalované gumové tesnenia.

Na vonkajšej strane rámu (ten, ktorý smeruje do ulice) sú dole odvodňovacie otvory, ktoré sú uzavreté špeciálnymi uzávermi. Prostredníctvom nich sa na ulici vytvára kondenzát, ktorý sa vytvára vo vnútri v dôsledku teplotných rozdielov na ulici av miestnosti.

Ďalšie okno má odliv - doska vonku, odklonená zrážka a parapet vo vnútri. Боковые и верхние части со стороны улицы и помещения заделываются откосами. Их тоже можно поставить из пластика или сделать по другой технологии.

Как сделать замер пластикового окна

При заказе окон у вас потребуют шесть размеров: высоту и ширину окна, длину и ширину подоконника и откоса. Чтобы правильно все измерить, необходимо определить, с четвертью у вас сделан у вас оконный проем или без.

Otvorenie štvrtinou (štvrtinou) a bez

Skontrolujte otvor. Ak je vonkajšia strana okna užšia, je to štvrtina otvoru. V tomto prípade sa merania vykonávajú v najužšom bode: otvory majú zriedka dokonalú geometriu, takže budete musieť zmerať v niekoľkých bodoch. Nájdite najmenšiu hodnotu, pridajte k nej 3 cm a výšku preneste tak, ako je.

Ak je otvor rovný, výpočet je iný. Zmerajte šírku a výšku. Odpočítajte 3 cm od meranej šírky, 5 cm od výšky, čo je výška a šírka vášho okna. Šírku odstránime 3 cm, pretože pod montážnou penou je potrebná medzera najmenej 1,5 cm. Odpočítavame výšku 5 cm, pretože je potrebných tých istých 1,5 cm na vrchu a 3,5 cm na spodku pôjde na inštaláciu parapetu.

Dĺžka parapetu a odliv sa meria s okrajom 5-10 cm väčším ako je šírka okna. Počas inštalácie sa príkrov a parapet trochu „utopia“ v susedných stenách a prebytok tam pôjde. Z hľadiska šírky sú prílivy štandardné, preto sa vyberie najbližší väčší. Na parapetoch je situácia iná. Jeho šírka je zvolená ľubovoľne - na žiadosť majiteľa. Niektorí ľudia majú radi širokých - aby ste si mohli niečo dať, niekto dáva prednosť zaplaveniu steny. Takže neexistujú žiadne pravidlá.

Pri objednávaní budete musieť uviesť, koľko a aké časti budú vo vašom okne: či je tu tetrova hlucháň, kde sa nachádza, koľko krídiel, na ktorej strane sú, ako by sa mali otvárať. Bude potrebné uviesť typ príslušenstva (vetranie, mikro-vetranie).

výcvik

Ak vymieňate okná, inštalácia plastových okien na vlastné ruky sa začína demontážou starého. Problémy zvyčajne nevznikajú: prestávka sa nevytvára. Po demontáži je potrebné vykonať audit otvoru: odstráňte všetko, čo môže spadnúť. Ak existujú nejaké vyčnievajúce časti, musia sa odstrániť - pomocou kladiva, sekáča alebo elektrického náradia. Ak je rovina zarovnaná, musia byť odstránené všetky zvyšky konštrukcie. Ideálne je zamiesť všetko do prachu, inak pri inštalácii peny nie je dobré „uchopiť“ stenu.

Príprava otvoru na inštaláciu

Ak sú príliš veľké výmoly alebo dutiny, je lepšie ich zakryť cementovou maltou. Čím hladší je otvor, tým ľahšia bude inštalácia. So sypkým materiálom stien môžu byť ošetrené spojivami: penetračnými základnými nátermi.

Ako nainštalovať: výber spôsobu inštalácie

Existujú dve rôzne metódy: s rozbalením (rozobratím) okna a bez neho. Pri vybaľovaní sú otvory vyvŕtané cez rám, cez ktoré sú vtiahnuté do steny kotvy. Táto metóda je komplikovanejšia, ale montáž je spoľahlivejšia.

Toto je inštalácia na kotvovú skrutku. Sú umiestnené na troch stranách na každej strane.

Pri inštalácii bez vybalenia sú kovové dosky pripevnené k vonkajšej časti rámu a potom k stenám. Toto je, samozrejme, rýchlejšie, ale montáž je veľmi nespoľahlivá: pri výraznom zaťažení vetrom je rám naklonený alebo klesá.

Toto sú spojovacie prvky, ktoré najčastejšie používajú inštalatéri. Rovnako ako podľa môjho názoru vyzerajú nepresvedčivo

Ak sa okno naozaj nechce rozobrať, môžete ho namontovať na dosku, ale nepoužívajte úzke a tenké, ale silné a široké, ktoré sa často používajú pri inštalácii krokievového systému.

V zásade môžu malé okná namontované na montážnych doskách za predpokladu, že nie sú vystavené významnému zaťaženiu vetrom, stáť normálne. Ak žijete v oblasti so silným vetrom a fúka hlavne do vašich okien, ak sa byt nachádza vo výškovej budove na vysokej podlahe - v týchto prípadoch je potrebná inštalácia s rozbalením.

Nižšie vidíte emotívne a zrozumiteľné video, ktoré vysvetľuje, prečo je lepšie použiť kotvu.

Inštalácia plastových okien pre domácich majstrov: pokyny krok za krokom

Opíšeme obe metódy: zrazu budete potrebovať metódu s pripevnením na dosky. Používa sa v budovách z penových blokov, ktorých únosnosť je malá a je potrebné rozdeliť zaťaženie z okien na veľkú plochu. Tento spôsob inštalácie plastových okien je nevyhnutný aj vtedy, ak je budova postavená pomocou „vrstvenej“ technológie. Napríklad pred a za betónom a medzi nimi vrstva izolácie. Ak by malo byť okno v mäkkej vrstve, musí byť upevnené doskami. Inštalácia PVC okien do tehly, škvárového bloku, panelu atď. Dom je požadovaný na kotvu.

Inštalácia s rozbaľovaní

Inštalácia plastových okien pre domácich majstrov začína meraniami. Zmerajte otvor rámu a okna a uistite sa, že sú kompatibilné. Potom, čo sa môžete dostať do práce. Proces sa začína demontážou (rozbalením) PVC okna. Tu sú kroky:

    1. Odstránenie okenného krídla:
     • Zatvorte okno (rukoväť otočená nadol).
     • Odstráňte plastové obloženie na oboch slučkách. Sú zasiahnutí skrutkovačom.
     • Na hornej slučke je čap, ktorý poskytuje pohyblivé spojenie. Je vystredený a mierne vyčnieva. Pritláčajú ho, kým sa netopí (môžete zobrať kovovú platňu, položiť ju na kolík a ľahko na ňu poklepať). Čap sa vysunie zdola. Teraz ju môžete chytiť pomocou bočných nožov alebo klieští a vytiahnutím nadol ju vytiahnite.
     • Otvorte krídlo hore a otvorte zámok. Rukoväť umiestnite do vodorovnej polohy. Po miernom odmietnutí hornej časti smerom k sebe zdvihnite krídlo a vyberte ho z dolného čapu.

    Všetky uzávierky boli odstránené. Ak chcete byť jasnejší, pozrite si video. Podrobne popisuje, ako odstrániť a položiť krídlo na plastové okno.

   1. Na dreve tetrova, odstráňte dvojsklo. Je podporovaný zasklievacími guličkami. Musia byť odstránené, potom bude okno bez dvojitého skla bez problémov odstránené. Zasklievacie guličky odstráňte nasledovne:
    • Do medzery medzi zasklievacou lištou a rámom sa vkladá niečo úzke a silné. Ak neexistuje žiadny špeciálny nástroj, je najlepšie použiť malú špachtľu. Demontáž začína jednou z dlhých strán.
    • Špachtľa je opatrne vtlačená do štrbiny rohom a postupne presúvacie lišty preč od rámu.
    • Bez vybratia nástroja postupujú mierne ďalej a znova tlačia zasklievaciu lištu nabok.
    • Tak prejdite po celej dĺžke. V dôsledku toho je zasklievacia lišta takmer oddelená, jednoducho sa vyberie.
    • Z krátkej strany je všetko jednoduchšie: uvoľnená hrana sa odtrhne a odstráni otočením stierky z drážky. Uchopte uvoľnenú hranu rukou a vytiahnite ju.

    Teraz môžete skúsiť odstrániť dvojsklo. Len buďte opatrní: je to ťažké. Ak to nepomôže, odstráňte jednu zo zasklievacích guličiek. Len sa uistite, že okno je naklonené a sklo nevyskočilo. Teraz, ak je to potrebné, môžete okno s dvojitým zasklením nezávisle vymeniť. Pozrite si video o tom, ako odstrániť sklenené guľôčky z PVC okien.

   Uvoľnený rám okolo vonkajšieho obvodu je zlepený špeciálnou samolepiacou páskou. Jeho inštaláciu odporúča spoločnosť GOST. S ňou okno nevstane.

  Kde nalepiť pásky pri príprave plastového okna na inštaláciu

  Usporiadanie upevňovacích klinov a vzdialenosť medzi upevňovacími prvkami

  Skontrolujte, či je inštalácia neustále potrebná

  Inštalácia hydroizolačnej pásky pod prílivom plastového okna

  Ako nainštalovať príliv a parapet na plastové okno

  Spenenie pri odlive pri odlive

  Spenenie PVC okien pri inštalácii pre kutilov je možné vykonať v niekoľkých fázach - záleží to na veľkosti medzery

  Chyby pri nastavovaní parapetu a sklonoch okien z PVC a ich správna inštalácia

  Ako správne umiestniť parapet pri inštalácii plastového okna, pozrite si video. Existuje veľa tajomstiev.

  Posledné nastavené alebo zatiahnuté svahy. Pri tejto príležitosti ďalšie video.

  Určite načasovanie

  Ak je možné zvoliť čas inštalácie okien, je lepšie tento proces vykonať v pomerne teplom období, najlepšie od mája do septembra. Stáva sa však aj to, že z rôznych dôvodov je potrebné inštalovať okná - napríklad pri presťahovaní sa do nového bytu - av chladnejších obdobiach. Existuje iba jedno pravidlo: teplota vzduchu by nemala byť nižšia ako -5 stupňov Celzia a všetky inštalačné práce by sa mali vykonávať v suchom počasí. Nové okná by ste sa však nemali zaoberať extrémnym teplom - následky takejto inštalácie môžu byť nepredvídateľné.

  "Zmerajte sedemkrát, rezajte raz"

  Stále ste sa teda rozhodli sami inštalovať krásne nové okná. V takom prípade je pred objednaním rámov a okien s dvojitým zasklením najdôležitejšie absolútne presne vykonať všetky merania, aby vás výsledok nesklamal, ale potešil vás už mnoho rokov.

  Za týmto účelom je potrebné opatrne zmerať otvor okna, ak sa plánuje umiestniť nové okno zvnútra - jeho šírku od spodnej časti steny a nie od existujúcich svahov. Ak existujú, musia sa pred meraním demontovať. Potom zmeráme výšku otvoru okna, pričom je potrebné vziať do úvahy, ktorý parapet je vo vašom dome. Ak je možné ju odstrániť, berie sa do úvahy výška od základne dosky, na ktorú sa má okno umiestniť. Ďalším parametrom je hĺbka otvorenia. Tieto merania by sa mali vykonať aj s prihliadnutím na prítomnosť demontovaných prvkov, ako sú staré omietky, latky a dosky starého okna. Dokončili sme teda vnútorné merania.

  Pri vonkajších rozmeroch otvárania okna musíte byť mimoriadne opatrní. Tu sa zaoberáme rovnakými parametrami - šírka, výška a hĺbka. V tomto prípade je opäť potrebné zohľadniť prítomnosť demontovaných častí, ako je stará omietka, cement alebo lemovanie spodnej časti okenného otvoru.

  Pri meraní treba poznamenať, že okno sa môže z dôvodu kolísania teploty zúžiť a zväčšiť. Na tento účel je potrebné ponechať v otvore okna príslušný priestor, ktorého minimálna veľkosť je prísne definovaná.

  Takže pre okná do 1,2 m stačí odsadenie 15 mm, pre okná do 2,2 m - 20 mm a pre okná do 3 m - 25 mm.

  Nezabudnite, že okno pri otváraní okna úplne „nesedí“, ale do neho vstupuje iba niekoľko centimetrov. Inými slovami, na to, aby sme mohli robiť svahy, sú potrebné najmenej 4 cm vzdialenosti medzi okrajmi okna s dvojitým zasklením a samotným krídlom. Preto má zmysel objednať okná až po zohľadnení všetkých meraní, pričom sa zohľadní hrana okna a všetky podrobnosti. Nezabudnite na príslušenstvo a všetky potrebné prvky - pero, sieť proti komárom, upevňovacie prvky, príliv a parapet.

  Demontujte staré okno

  Demontáž starého okna je problematická a dosť špinavá, pretože bude veľa prachu. Preto sa oplatí pokryť filmom všetky interiérové ​​prvky v miestnosti. Najlepšie však je, ak je miestnosť úplne zbavená nábytku, najmä čalúnenia.

  Na demontáž starého okna budete potrebovať sekáč, kladivo, pílku, pílku alebo skladačku. Dláto a kladivo je možné vymeniť za razidlo. Najskôr sa zbavíme starého krídla okna alebo okna krídla, ktoré má najmenšiu veľkosť. Potom vyberte veľké krídlo. Potom nastane otočenie vnútornej priečky medzi krídlami - musí byť rezané a potom odstránené z rámu. Ďalej „demontujeme“ spodnú časť starého rámu - tiež pomocou pílky alebo skladačky, a potom demontujeme zvyšok okna.

  Po demontáži starého rámu je potrebné vyrovnať povrchy, na ktoré bude nové okno umiestnené. Aby ste to dosiahli, musíte odrezať všetky hrbole dierovačom alebo sekáčom a kladivom. Aby ste mohli nainštalovať nový parapet, musíte pomocou týchto nástrojov pripraviť drážky pozdĺž otvorov budúceho okna.

  Teraz sa musíte pripraviť na relatívne „čistý“ proces inštalácie nového okna. Za týmto účelom úplne otvorte okno od zvyškov a prachu. Rozpadajúca sa plocha otvoru musí byť ošetrená výstužnými základnými nátermi.

  Osobitná pozornosť by sa mala venovať tým miestam, kde budú tesniace pásky zlepené, aby sa zabezpečila ich spoľahlivá fixácia. Na tento účel sa môžu použiť špeciálne priméry (priméry).

  Inštalácia bez vybalenia

  Hlavné podrobnosti sú opísané vyššie, takže táto kapitola je malá. Inštalácia sa podľa tejto možnosti začína inštaláciou montážnych dosiek. Sú dvoch typov: v tvare U a lineárne. Je dôležité zvoliť najspoľahlivejšie z hrubého kovu.

  Dva typy dosiek na montáž plastových okien

  Inštalujú sa v rovnakej vzdialenosti ako kotva: 150 - 250 mm od okraja a nie viac ako 700 mm medzi strednými. Naskrutkujte ich jednoducho skrutkami do profilu.

  Pripevnenie dosky k profilu

  Inštalácia plastových okien vlastnými rukami s montážnymi doskami je potom rovnaká ako inštalácia opísaná vyššie, a to od okamihu, keď bolo okno nastavené na úroveň v otvore. Pripevňujú nielen rám, ale dosky a nie na kotvu, ale na klincové klince. Vyvŕtajú dieru, ohýbajú platňu, vkladajú hmoždinku, kladú platňu na miesto a priskrutkujú hmoždinku. Ďalej sú všetky akcie identické.

  Teraz je jasné, prečo ich inštalátori dávajú prednosť: dôstojná práca pri demontáži, ukotvení atď. Zmizne: je oveľa ľahšie otáčať skrutkami. Je pravda, že ak vezmete silné platne, budú držať pevne. Nie horšie ako kotva. Napríklad vo videu.

  Kotva alebo doska?

  Jedným z hlavných bodov, ktoré by ste sa mali rozhodnúť pred inštaláciou nového okna, je spôsob upevnenia. Môžete radšej „posadiť“ okenný profil na kotvu alebo na montážne dosky. Každá z týchto metód má svoje osobitosti, a preto je pre správny výber potrebné vziať do úvahy množstvo odtieňov vašej izby a predovšetkým materiál, z ktorého sú steny vyrobené.

  Ak je otvor okna v tehlovej alebo panelovej stene, potom prakticky neexistuje žiadny rozdiel, aký druh upevnenia sa má použiť. Určite by ste však mali zvoliť držiak na montážnych doskách, ak umiestnite okná do budovy z pórobetónu alebo penového bloku.

  Mimochodom, toto je najjednoduchší spôsob upevnenia, s ktorým môžu manipulovať aj neprofesionáli. Zároveň určite nezískate veľkosť okien s dvojitým zasklením a ušetríte tým dosť času. Stále však existuje nevýhoda - okno na montážnych doskách sa môže trochu „triasť“ v dôsledku nie celkom tesného vzájomného spojenia upevnených prvkov. Pretože montážne dosky sú pripevnené k profilu a nie cez neho, ako v prípade kotiev, keď sú v profile vytvorené otvory.

  Avšak iný spôsob pripevnenia - k kotve - má výraznejšiu nevýhodu. V prípade použitia tejto metódy existuje veľké riziko odtlakovania kamier nového okna, pretože profil je prevŕtaný. Takto môže byť narušená teplotná rovnováha vo vnútri okien dvojskla - od najchladnejších zo strany ulice po najteplejší z vnútornej strany miestnosti.

  Montáž na kotvu si okrem toho vyžaduje určitú odbornosť od inštalatéra, pretože najmenšie nepresnosti pri vŕtaní profilu môžu viesť k medzerám, neúplnému zatváraniu okenných krídel atď. Takýto zips, vyrobený v súlade so všetkými pravidlami, je však odolný a zaručuje neprítomnosť vibrácií pri silnom vetre. Okrem toho je pravdepodobnosť poklesu nového okna takmer nulová.

  Ak je to potrebné, môžete použiť obidva spôsoby upevnenia, ale všetko záleží predovšetkým na materiáli steny, v ktorej je otvor okna. V každom prípade by mal byť prvý prípravok umiestnený vo vzdialenosti 12 - 15 cm od vnútorného rohu profilu. A všetky nasledujúce sú umiestnené vo vzdialenosti 60-70 cm od seba. Súčasne musia byť na každej strane profilu urobené najmenej tri upevňovacie prvky. Umiestnenie upevňovacích prvkov závisí od typu profilu, veľkosti a farby okna a riadi sa požiadavkami GOST 30971-2012.

  Profil „vysadíme“ do otvoru v okne

  Pred začatím tejto fázy práce je potrebné dosiahnuť zarovnanie rovín na všetkých stranách otvoru okna - na ne postavíme profil. Najjednoduchší spôsob kontroly povrchov je s úrovňou. Aby profil mohol „ideálne“ sedieť v otvore, musíte ho zasunúť a vyrovnať zvisle umiestnením klinových upevňovacích klinov alebo antiseptických tyčiniek z tvrdého dreva zdola. Toto nastavenie sa vykonáva striktne od vrchu otvoru okna.

  Až potom, ako budete presvedčení o hladkom pristátí okna v otvore, stojí za to pristúpiť k jeho konečnej fixácii.

  Ak pripevníte profil k montážnym doštičkám, potom začnite upevňovať prvý z nich jedným dutým klincom. Druhú dieru na nechty je možné použiť až po tom, ako sa pomocou úrovne, ktorú profil „sedí“, úplne vyrovná.

  Ak uprednostňujete prácu s kotvami, po vyvŕtaní otvorov v stene sa nesnažte utiahnuť skrutky, ktoré sú zaskrutkované cez otvory v upevňovacom profile. Najprv sa uistite, že je okno „vysadené“ rovnomerne. A aj keď je v tomto ohľade všetko v poriadku, dotiahnite kotvu veľmi pomaly, uistite sa, že profil nevedie a jeho geometria nie je porušená.

  V obidvoch prípadoch by sa drevené kliny upevňujúce profil v okennom otvore mali odstraňovať až po jeho konečnom upevnení pomocou upevňovacích prvkov. A prvý, ktorý odstránil kliny zhora a potom zo strán okna. Dolné by mali zostať pod profilom, pretože sú v podstate jeho základom.

  Z čoho pozostáva plastové okno

  Najprv zvážte dizajn plastového okna. Bez tohto nebudete rozumieť samotnému procesu inštalácie.

  Plastové okná sú vyrobené zo špeciálneho materiálu s názvom PolyVinylchlorid. Preto sa skrátené plastové okná nazývajú PVC okná. Ako pri každom okne, hlavným prvkom okna z PVC je rám vyrobený z profilu pozostávajúceho z buniek. Чем больше в раме таких ячеек (еще их называют камерами), тем более теплым будет окно.

  Как правило, цвет рамы белый. Хотя пластик может быть и черным, и коричневым, и даже цветным. Самый распространенный и самый бюджетный вариант – пластиковые окна белого цвета.

  Кроме того, окно состоит из открывающейся части (створки) и неподвижной части, которую называют «глухарем». Do týchto častí okna sa vkladá priamo zasklené okno, ktoré sa pomocou špeciálneho plastového prúžku pritláča k rámu. Tesnosť sa umiestni čiernym gumovým tesnením.

  Na krídlo sú namontované špeciálne mechanizmy, pomocou ktorých sa okno otvára a zatvára.

  Okno má okrem toho takzvaný prílivový odliv - malú dosku, na ktorej sú odstránené zrážky, a svahy - platne, ktoré utesňujú bočné a horné časti zo strany ulice.

  Meranie

  Pred objednaním a podľa toho inštaláciou plastového okna je potrebné vykonať niekoľko meraní. A to, ako váš dizajn zapadne do otvoru okna, závisí od toho, ako starostlivo sa vykonávajú. Pamätajte, že presné merania sú takmer polovicou úspechu. Ak merania urobíte nesprávne, pri inštalácii plastových okien vlastnými rukami nedôjde dizajn jednoducho do otvoru. Okná môžu navyše začať zamrznúť.

  Najprv musíte dôkladne skontrolovať otvor. Ak sa vonkajšia časť okna meria v najužšom bode. Okrem toho je veľmi žiaduce vyrobiť ich niekoľko, pretože okenné otvory sú zriedka dokonale rovnomerné. Nájdite najmenšiu nameranú hodnotu a pridajte k nej 3. Zmerajte výšku a nechajte ju tak, ako je.

  Ak má okno rovnakú veľkosť zvnútra aj zvonka, merania sa vykonávajú trochu inak. Je potrebné zmerať šírku a výšku. Potom musíte odpočítať 5 cm od výšky a 3 od šírky. Bude to v plnej veľkosti okna so šírkou a výškou. Hodnoty odstraňujeme, aby sme nechali medzery pre inštaláciu parapetu a špeciálnej montážnej peny.

  Každý majiteľ si vyberie parapet podľa požadovanej veľkosti. Niektorí ľudia majú radi široké parapety, iné úzke a iní ich robia na úrovni steny. Je to individuálne a neexistujú tu žiadne pravidlá. Platí to pre šírku.

  Parapet a prílivy by sa mali užívať s okrajom dlhým - asi 10 cm širším ako otvor okna.

  Príprava na inštaláciu

  Inštalácia plastových okien pre domácich majstrov sa vždy začína skutočnosťou, že staré okno je rozobraté. Demontáž je spravidla ľahká aj pre začiatočníkov.

  Po vylomení starého okna musíte dôkladne skontrolovať otvor a odstrániť všetko, čo by mohlo neskôr spadnúť. Ak niektoré časti otvoru po demontáži vyčnievajú zo stien, musia sa tiež odstrániť a povrchy sa musia vyhladiť. Potholes, ak existujú. Cement by sa mal opraviť.

  Pri inštalácii PVC okien sami musíte zohľadniť nasledujúce okolnosti:

  • plastová konštrukcia okna by mala byť starostlivo upevnená,
  • štruktúra okna musí byť zarovnaná presne horizontálne aj vertikálne, v opačnom prípade môže byť skosená,
  • je potrebné omietku montážnej peny zo všetkých strán, ktorými je konštrukcia pripevnená, tiež, aby sa predišlo ďalším problémom, ako je deformácia.

  Technológia montáže plastových okien

  Plastové okno pre domácich majstrov sa montuje nasledovne:

  • na štyroch stranách zafixujte konštrukciu pomocou klinov a určte, ako presne je rám vzhľadom na otvor otvorený,
  • pripevnite rám pomocou špeciálnych skrutiek,
  • pripevnite konštrukciu pomocou skrutiek k drevenej časti,
  • Plastovú štruktúru utesnite penou a roztierajte ju na povrch mierne navlhčený vodou.

  Toto sú však veľmi všeobecné odporúčania a je potrebné sa podrobnejšie zaoberať tým, ako správne vložte plastové okno vlastnými rukami.

  Musíte začať s tým, že existujú dva rôzne spôsoby inštalácie plastových okien vlastnými rukami.

  Prvým spôsobom je, že v ráme okna sú vyvŕtané otvory pre špeciálne kotvy, ktoré vchádzajú do steny. Toto je pomerne náročná metóda, ale spoľahlivejšie pripojenie.

  Druhým spôsobom je najprv pripevniť kovové dosky k rámu zvonka a až potom sa tieto dosky pripevnia na steny. Je to omnoho jednoduchší a rýchlejší spôsob, ale takýto držiak nie je spoľahlivý. Rám môže byť jednoducho zošikmený aj pri silnom vetre. Preto, ak sa stále rozhodnete svoj život zjednodušiť a plastové okno inštalujte vlastnými rukami druhým spôsobom, použite hrubé a široké kovové platne. V takom prípade môžete dať svojej plastovej konštrukcii väčšiu spoľahlivosť. Ak je však vo vašom meste veľmi veterno, táto metóda pre vás rozhodne nie je vhodná.

  Priama montáž

  Inštalácia plastového okna vlastnými rukami prvým spôsobom so spoľahlivým upevnením je nasledovná.

  Najprv musíte skontrolovať, či je kombinovaný dizajn a otvorenie okna. Ak je všetko v poriadku, pokračujte priamo k inštalácii.

  Najprv musíte odstrániť okenné krídlo. Postupujte takto:

  • otočte rukoväť okna nadol a dajte okno do polohy „zatvorené“ a pomocou skrutkovača ho vyberte z pántov obloženia,
  • vytiahnite čap, ktorý je na hornej slučke,
  • otvorte uzáver otočením rukoväte okna do vodorovnej polohy, potom ju môžete zdvihnutím okenného krídla ľahko odstrániť zo spodného čapu.

  Po odstránení krídla je potrebné odstrániť dvojité zasklenie okna „tráva lesná“. Postupujte takto:

  • vložte malú špachtľu alebo niečo podobné, dosť silné, tenké a nie široké, do medzery medzi rámom a zasklievacou lištou
  • presuňte zasklievaciu lištu špachtľou po celej dĺžke a vyberte ju z rámu.

  Potom je už celkom ľahké vybrať okno s dvojitým zasklením. Hlavná vec je, že po zastavení zasklievacích guličiek, ktoré ste vybrali, nevyskočí z rámu. Aby sa tomu zabránilo, okno by sa malo nakloniť.

  Rám je zbavený dvojskla a teraz by mal byť prilepený po obvode špeciálnou páskou. Táto páska je potrebná, aby okno udržalo teplo.

  K rámom sa spravidla prilepujú biele samolepiace ochranné pásky. Je tiež vhodné odstrániť ich, pretože potom, keď sa zahrievajú na slnku a držia sa rámu, ak sú s ním spojené, bude ťažké to urobiť. Medzitým sa páska vyberie veľmi ľahko.

  Teraz je potrebné rám zasunúť do otvoru okna. K tomu potrebujete montážne kliny, ktoré sú umiestnené v rohoch (to je povinná požiadavka), ako aj na iných miestach, kde to považujete za potrebné.

  S pomocou vŕtačky a vŕtačky sa vyrábajú špeciálne otvory, do ktorých sa vkladajú upevňovacie prvky. Prvý otvor sa vyvŕta vo vzdialenosti 1,5 - 2 cm od horného okraja. Spodný otvor by mal byť približne v rovnakej vzdialenosti od dolného rohu. Medzera medzi dvoma držiakmi by nemala byť väčšia ako 5 až 7 cm.
  Zatĺkajú do otvoru a potom dotiahnu kotvu. Súčasne je potrebné kotvu dotiahnuť opatrne, snažiac sa nepritiahnuť, inak sa profil ohne, čo by sa nemalo povoliť. Táto operácia - dotiahnutie kotiev - pokračuje toľkokrát, koľko je potrebné.

  Po tomto by mali byť odlivy nainštalované vonku. Pred inštaláciou prilepte na vonkajšiu časť rámu samolepiacu hydroizoláciu. Z boku v otvoroch vytvárajú brány (tam budete musieť urobiť hrany týchto odlivov).

  Na tej časti otvoru, kde sa prítok opiera o stenu, je nainštalovaný špeciálny profil, ku ktorému bude potom príchytka pripevnená. Ak je výškový rozdiel malý, nie je možné profil namontovať, ale jednoducho naniesť vrstvu montážnej peny. Potom by mal byť príliv odvedený pod hranu rámu a pripevnený k nemu pomocou skrutiek. Na spodnom okraji musí byť príliv tiež vyplnený montážnou penou.

  Potom vyplňte samotný otvor penou, aby medzi rámom a otvorom neboli žiadne medzery alebo medzery.

  Teraz podrobne zvážime druhý spôsob inštalácie plastových okien vlastnými rukami - pomocou dosiek.

  Táto metóda je omnoho jednoduchšia, hoci, ako sme povedali, menej spoľahlivá. Inštalácia podľa tohto spôsobu zahŕňa inštaláciu hrubých kovových dosiek.

  Mali by byť inštalované v rovnakej vzdialenosti ako kotva pri prvom spôsobe inštalácie - približne 2 cm od okraja a nie viac ako 7 cm medzi stredmi. Kovové dosky sa jednoducho priskrutkujú k profilu pomocou skrutiek s vnútorným závitom.

  Vo všetkých ostatných ohľadoch sa inštalácia plastových okien vlastnými rukami úplne zhoduje s prvou metódou inštalácie. Rovnakým spôsobom sa okno nastaví do troch rovín podľa úrovne, po ktorej sú všetky akcie identické. Jednoducho, na rozdiel od prvého spôsobu, kovové dosky nie sú pripevnené k samotnému rámu a sú pripevnené na takzvaných hmoždinkách. Upevňovací prvok spočíva v tom, že najskôr vyvŕtajú otvor, potom ohnú kovovú platňu, vložia hmoždinku do otvoru, umiestnia dosku na miesto a hmoždinku priskrutkujú.

  Hlavné chyby pri inštalácii plastových okien urobte sami

  Ak inštalujete plastové okná nesprávne, môže to viesť k tomu, že dom bude zima, voda bude neprimerane namontovaným prílivom prúdiť do miestnosti. A samotné drahé štruktúry sa rýchlo stanú zbytočnými. A aj keď profesionálni inštalátori niekedy robia chyby pri inštalácii plastových okien, určite nie sú imúnni voči amatérovi, ktorý inštaluje plastové okná vlastnými rukami.

  Pozrime sa na 10 najčastejších chýb, ktoré sa vyskytnú pri inštalácii plastových okien.

  Veľkosť okna bola vybratá nesprávne

  Zvyčajne je to dôsledok nesprávneho, neopatrného merania otvárania okna, a teda výroby nevhodnej okennej konštrukcie. A v prípade, že je okno príliš veľké. A v prípade, že je veľkosť veľmi malá, je jednoducho nemožné nainštalovať takéto štruktúry.

  Zlá príprava otvoru okna

  Ak sú povrchy zle vyčistené, stavebný odpad, prach, medzery alebo naopak časti steny vyčnievajú na povrch otvoru, stavebná pena nebude stáť tak pevne a dokonca, ako je to potrebné pre kvalitnú inštaláciu plastových okien vašimi vlastnými rukami. Okrem toho tento druh znečistenia veľmi dobre absorbuje vlhkosť a čoskoro bude vo vašom byte.

  Ignorovanie tepelnej izolácie steny

  Ak je nainštalované plastové okno bez ohľadu na tepelnú izoláciu steny, potom do spojov vstupuje studený vzduch. Pri inštalácii plastových okien je preto potrebné brať do úvahy vrstvy stien. Ak stena pozostáva z jednej vrstvy, okno by malo byť umiestnené presne v strede steny. Ak je stena dvojvrstvová, okno by sa malo inštalovať na samom okraji, čo najbližšie k izolácii. A ak je stena trojvrstvová, je potrebné inštalovať PVC okno priamo v rovine izolácie steny, aby nedošlo k tepelným stratám.

  Nesprávna vzdialenosť medzi rámom okna a sklonom

  Ak je okenný rám príliš blízko svahu, bude mať tesnenie v tomto mieste nekvalitnú kvalitu a na týchto miestach sa začne objavovať a hromadiť sa vlhkosť. Ak je rám naopak umiestnený príliš ďaleko od svahu, existuje riziko deformácie, pretože zaťaženie kotiev alebo kovových dosiek je príliš veľké.

  Nesprávna veľkosť parapetu

  Parapet by mal byť o niečo užší ako samotný rám okna. Ak má inú veľkosť, alebo sa rozhodlo, že nebude vôbec inštalovaná, voda vnikne pod okenný rám kvôli nedostatku normálneho utesnenia na tomto mieste a výsledkom bude, že stena bude neustále mokrá. Kovové časti môžu v priebehu času jednoducho korodovať.

  Nedostatok izolačnej pásky

  Ak sa rozhodnete nepoužiť izolačnú pásku položenú v súlade s GOST na vnútornej a vonkajšej strane okennej konštrukcie, pripravte sa na to, že izolácia sa bude postupne zhoršovať. Vďaka tomu budú okná nepoužiteľné oveľa rýchlejšie, ako by ste chceli.

  Preto, ak sa rozhodnete nainštalovať plastové okno vlastnými rukami, skúste vykonať všetky potrebné kroky a vykonajte všetky potrebné kroky kvalitným, presným a pomalým spôsobom. Potom vaše krásne plastové okná, inštalované vlastnými rukami, poteší vás a vašu domácnosť mnoho rokov.

  Namontujeme príliv okna a zatvoríme montážne švy

  V tejto fáze práce budete potrebovať rovnakú páru nepriepustnú pre páru a samorezné skrutky a pridá sa aj montážna pena. Opäť najdôležitejšou vecou je správne meranie budúceho odlivu, ktorý upravíme pomocou kovových nožníc. Vodotesná páska prepúšťajúca pary musí byť prilepená na spodok profilu - chráni spoj medzi oknom a stenou zdola pod prílivom. Pre zvukovú izoláciu odlivu je butylová páska prilepená k svojej spodnej časti alebo vo forme zálohy medzi odlivom a spodnou časťou otvoru je páska PSUL umiestnená pozdĺž vonkajšej hrany. Musí byť spojený s profilom pomocou samorezných skrutiek, najprv musí byť príliv „vysadený“ do zodpovedajúcich drážok okna.

  Na utesnenie montážnych škár použite na inštaláciu okien špeciálnu montážnu penu, s minimálnym sekundárnym roztiahnutím, aby ste zabránili prípadnej deformácii okna v priebehu polymerizácie. Najprv spracujeme spoj medzi stenou a profilom na ľavej strane, potom napravo. Švy sme dokončili v hornej a dolnej časti okna. Predtým musí byť povrch steny mierne navlhčený. O niekoľko minút neskôr, keď sa pena rozšírila a začal sa proces jej polymerizácie, na jej vrchnú časť na stenu nalepíme druhú časť pásky proti parám okolo okna.

  Nainštalujte okná s dvojitým zasklením a krídla

  Prejdeme k jednej z posledných etáp inštalácie. Najprv musíte odstrániť ochrannú fóliu z vnútornej strany okna. Potom pomocou špeciálnych vankúšov inštalujeme dvojsklo s presklením, aby sme sa uistili, že je v otvore rovnomerne. Okno s dvojitým zasklením je možné pripevniť pomocou upevňovacích prúžkov zatĺkaných do drážok okna. Na tento účel je vhodné použiť pogumované kladivo.

  Až potom namontujte krídlo na markízy. A po upevnení rukoväte je potrebné krídlo nastaviť horizontálne aj vertikálne. A až potom, ak je to potrebné, nainštalujte sieť proti komárom.

  Založíme parapet

  Koľko bude vaša práca vyzerať dobre a aké bude pre vás pohodlné používať nové okno, bude do veľkej miery závisieť od tejto fázy. V takom prípade by parapet nemal úplne izolovať teplý vzduch z batérie od skutočného okna.

  Na parapet pripravujeme „vankúš“ - kladieme drevené kocky dlhé najmenej 10 cm, ktoré budú základom. Malo by sa poznamenať, že parapet by mal byť zatlačený čo najbližšie k oknu zdola, zatiaľ čo uhol sklonu smerom k miestnosti by nemal prekročiť 5 stupňov.

  Pred spracovaním parapetu zospodu penou je veľmi dôležité skontrolovať, ako dobre drží. Ak ste urobili všetko správne, potom už jednoducho nebudete musieť používať žiadne ďalšie spôsoby upevnenia. A na jeho dočasnú fixáciu v otvore okna, zatiaľ čo montážna pena zaschne, môžete položiť záťaž na parapet, napríklad päťlitrové fľaše na vodu.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send