Užitočné tipy

Internetové podnikanie od začiatku: kde začať a ako zarobiť peniaze

Pin
Send
Share
Send
Send


Online obchodujem od roku 2011. A v tomto článku vám chcem povedať celú pravdu - kde začať internetový obchod od nuly. Informácie v tomto článku sú pravdepodobne v rozpore s tým, na čo ste zvyknutí počuť a ​​prečítať si túto tému. Takže sa pripravte. Teraz prelomíme vaše stereotypy.

Obsah článku:

Ak uvažujete len o tom, ako začať s online obchodom, nemáte s najväčšou pravdepodobnosťou veľa peňazí. A ak si myslíte, že toto je váš hlavný problém, potom sa veľmi mýlite.

Váš hlavný problém na začiatku online podnikania

Je úžasné, že nemáte peniaze. Vážne. Všetky moje skúsenosti sa jednoznačne ukazujú - ak má človek na začiatku podnikania peniaze (na internete alebo mimo internetu), všetko končí vždy rovnako. Položil ich na nesprávne miesto. Snaží sa odísť „za peniaze“. A v dôsledku toho stráca všetky svoje peniaze.

A skutočnosť, že stráca peniaze, nie je najhoršia. Najhoršie je, že človek navždy vyvinie „negatívny reflex“ spojený s podnikaním. Je to ako dieťa, ktoré bolo prvýkrát spálené na horúcej kanvici. A potom tam nikdy nepíchne ruky.

A v príbehu internetového podnikania to isté. Po spálení - a už ho nemôžete nalákať, aby skúsil osobu znova.

Ale ak nie sú peniaze, musíte premýšľať. Premýšľať - kde získať prevádzku zadarmo, ako vytvoriť web zadarmo, ako predať ťažšie. A potom začnete rozvíjať zručnosti potrebné na podnikanie na internete.

Áno, presne to je váš hlavný problém. Nevieš nič. Online obchod je iba na predajných stránkach podnikateľov s informáciami, je tak cool, ľahký a príjemný. V skutočnosti sa musíte veľa naučiť a veľa sa naučiť skôr, ako začujete zvonenie prvých mincí v elektronických peňaženkách.

A aké zručnosti? Tu sú tri kľúčové zručnosti pre úspešné fungovanie vášho online obchodu.

3 hlavné zručnosti internetového obchodníka

Najdôležitejšou zručnosťou každého druhu online obchodu je schopnosť prilákať cieľových návštevníkov. Toto sa tiež nazýva „marketing“ na internete. To znamená, že sa musíte naučiť, ako sa ubezpečiť, že na vaše predajné stránky príde veľa ľudí, ktorí teoreticky sa môžu stať vašimi zákazníkmi.

Nie je to pravda, že vám zaplatia peniaze a premenia sa na skutočných zákazníkov, ale prilákanie publika je rad krokov.

Ak chcete prilákať potenciálnych zákazníkov, musíte sa naučiť, ako konfigurovať kontextovú reklamu. Toto je dnes najzákladnejší zdroj komerčnej prevádzky na internete. A predovšetkým to je Yandex Direct. Ak máte stále v hlave ilúzie, že nájdete dobrého režiséra a urobí pre vás všetko - zabudnite na to.

Nikto vám neurobí nič za milión rubľov (ak ste ho mali). Na začiatku - iba sami, a to len vlastnými rukami.

Ďalej sa musíte naučiť, ako pracovať s cielenou reklamou na sociálnych sieťach, s prevádzkou SEO, so zákazníckou reklamou. Sú to úplne odlišné systémy a fungujú úplne odlišným spôsobom. Ak sa chcete dozvedieť všetko hneď, choďte na môj kurz Viac zdrojov návštevnosti. Veľmi vám pomôže.

Vývoj webových stránok

Na premenu prevádzky na predaj potrebujete aspoň jedno miesto predaja. Ak ste si istí, že môžete podnikať úplne prostredníctvom sociálnych sietí, pravdepodobne nebudete potrebovať web. Vytvoríte len nejakú skupinu VKontakte a bude to fungovať namiesto vás.

Ale vo veľkej väčšine prípadov stále musíte mať webovú stránku. Nech je to len jedna stránka na internete. Ale musí byť. Navyše, v skutočnosti budete potrebovať veľa takýchto stránok (verte mojej skúsenosti).

Teraz existuje mnoho rôznych online dizajnérov, ktorí vám umožňujú rýchlo a bez námahy vytvárať stránky na internete. A to vytvára falošný pocit, že vytvorenie stránky je jednoduché.

V skutočnosti nastavenie blokov od konštruktora a písanie niečoho do týchto blokov neznamená vytvorenie stránky. Aby ste mohli vykonávať jednoduché akcie so stránkami bez účasti programátorov, musíte sa naučiť aspoň základy html. To je tiež zručnosť, a to si vyžaduje aj čas.

copywriting

Hlavným spôsobom predaja na internete je písanie predajných textov. Aj keď predávate osobne cez Skype alebo prostredníctvom korešpondencie na sociálnych sieťach, bez copywritingu to nemôžete urobiť.

Pretože copywriting je psychológia predaja. Musíte sa naučiť, ako „vidieť“ svoje cieľové publikum. Pochopte, akým jazykom hovoria. Cíťte, akú bolesť zažívajú. Aby ste mohli zvoliť správne slová, aby vás osoba na druhej strane obrazovky pochopila a verila vám. Ak chcete vylepšiť svoje zručnosti v copywritingu, stiahnite si moju bezplatnú knihu Contactless Sales. Bude to dobrý krok vpred.

Toto sú tri zručnosti, ktoré potrebujete, aby ste mohli začať čerpať hneď teraz: premávka, webové stránky, copywriting. A na to stačí začať podnikať zo zoznamu, ktorý uvádzam nižšie. Teraz už nemusíte určovať žiadne globálne ciele. Stačí sa naučiť, ako vykonávať najjednoduchšie akcie na internete.

Predstavte si dieťa, ktoré len včera začalo robiť prvé neisté kroky. Prídete k nemu a spýtate sa: „Kam ideš?“ Ale on nikam nejde, len chodí. A chodí, aby posilnil svoje svaly, naučil sa udržiavať rovnováhu.

Tu máte to isté. Nejdeš o žiadny cieľ „zachytiť svet“, jednoducho opakovať jednoduché pohyby, rozvíjať a rozvíjať svoje zručnosti:

A aby bola zábava zábavnejšia a rýchlejšia - vyberte jednu z piatich hlavných možností internetového obchodu. zvoliť akýkoľvek voľba. Potom môžete zmeniť smer činnosti toľkokrát, koľkokrát chcete.

Pridružené programy

Toto je možno najjednoduchšia možnosť, ako začať podnikať na internete. Výhodou tejto metódy je, že na to, aby ste mohli zarábať, nemusíte mať svoj vlastný produkt. Nevýhodou je, že nemôžete spravovať celý obchodný reťazec.

Pridružený program je, keď nájdete zaujímavý produkt a začnete ho propagovať na svojich predajných stránkach. Za každý predaj sa účtuje provízia - percento z kúpnej ceny.

Problém je v tom, že nie je toľko skutočne kvalitných pridružených programov. A často sú to niektoré informačné produkty (kurzy, školenia). Viac informácií o pridružených programoch v informačnom podnikaní nájdete na tomto odkaze.

Ja sám nie som veľký fanúšik a som zručný v zarábaní peňazí pomocou pridružených programov. Všetko, čo v tomto smere robím, je niekedy umiestňovanie pridružených odkazov do mojich článkov na webe. Ale bez špeciálneho systému. Len sa mi však podarí zarobiť 2 - 3 000 rubľov mesačne iba z týchto pridružených programov.

Ak budete brať túto záležitosť vážne, môžete zvýšiť príjem na prijateľnú úroveň. Hovorí sa, že existujú ľudia, ktorí mesačne zarábajú iba z pridružených programov na 100 až 200 tisíc rubľov.

Infobusiness

Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí milujú nezávislosť. Tu si musíte vytvoriť vlastné informačné produkty a sami ich predať. Ale budete zarábať oveľa viac ako v rovnakých pridružených programoch.

V pridružených programoch vám bude odpočítaných 10 - 20% z ceny produktu a z vašich výrobkov získate všetkých 100%. Okrem toho budete mať možnosť plne ovládať predajnú cestu. Ak sa niečo dobre nepredáva, môžete niečo zmeniť.

Hlavnou nevýhodou je samozrejme to, že ak chcete viesť úspešné informačné podnikanie, musíte vedieť a byť schopní urobiť niečo, čo sa ostatní ľudia chcú naučiť. Môžete sa buď ponoriť do svojich starých kompetencií, alebo si vybrať novú a rýchlo sa učiť z kníh av praxi. Viac informácií o tom, ako začať s infobiziou od nuly, nájdete na tomto odkaze.

Sieťový marketing

Sieťový marketing alebo MLM (alebo ako sa v súčasnosti označuje ako „sieťový marketing“) nie je vhodný pre každého. Toto je mimoriadne špecifický druh online obchodu. Nehovorím, že je zlý, alebo že sú len podvodníci. Aj naopak.

Verím, že práve MLM vám umožní rýchlo načerpať potrebné zručnosti pre internetový obchod. Z výhod - dobré školenie a znova nemusíte mať svoj vlastný produkt.

Z mínusov - ľudia nemajú radi sieťové podnikanie (pretože sa im nepáči, keď sa im odporúča niečo za peniaze). Ďalšou nevýhodou - dnes sa skutočne rozviedlo veľa finančných pyramíd, ktoré sa skrývajú za sieťovým obchodom. V skutočnosti tam nie je žiadny produkt a všetko záleží na tom, čo platíte za to, čo by vám niekto zaplatil zdola pod štruktúrou.

Ak nemáte veľa skúseností v sieťovom podnikaní, odlíšenie skutočného MLM od finančnej pyramídy je veľmi ťažké. A je veľmi pravdepodobné, že sa stále dostávate do jedného z nich. Ale potom sú to chyby, ktoré sa od nich môžu poučiť. Možno je pre vás sieťový marketing ten pravý.

Údržba vášho blogu nemôže byť stopercentne pripísateľná na podnikanie. Najčastejšie tu príjmy nepochádzajú z predaja produktu, ale z reklamy. To znamená, že vytvoríte nejakú platformu, naplňte ju užitočným a zaujímavým obsahom a propagujte ju. A potom tam zavesíte reklamu za peniaze.

To však neznamená, že by blogovanie nemalo vytvárať dobré peniaze. Naopak, je to skvelý a veľmi peňažný spôsob, ako zarobiť veľa bez toho, aby vôbec niečo predal. Napríklad, ak máte obsahovú stránku na internete s prevádzkou 15 - 20 tisíc ľudí denne, môžete si zarobiť 100 - 150 tisíc mesačne iba z reklamy.

Z mínusy - budete musieť pracovať veľmi dlho a tvrdo, ako uvidíte návrat na svojom blogu. Na dosiahnutie úrovne 15 - 20 000 jedinečných študentov denne budete potrebovať asi dva roky práce (a za predpokladu, že ihneď urobíte všetko).

Mimochodom, blogovanie nemôže byť len klasické. Môžete si vytvoriť svoju vlastnú skupinu VKontakte alebo kanál YouTube. Bude to tiež blogovanie, iba sociálne. Tam sa nebudete zameriavať na SEO, ale na vírusovú distribúciu obsahu. Ak ste si istí, že nechcete nikomu nič predávať, potom je blogovanie pravdepodobne vaša najlepšia stávka.

Predaj tovaru od jednostránkových používateľov

Poslednou možnosťou internetového podnikania v dnešnom „preskúmaní“ je údržba vášho internetového obchodu. Iba to nie je veľký internetový obchod s partiou produktových pozícií, vlastným logistickým systémom a ďalšími atribútmi.

Svoj vlastný malý internetový obchod si môžete vytvoriť doslova na kolene. Ak to chcete urobiť, musíte vytvoriť vstupnú stránku, umiestniť tam nejaký produkt a začať s prevádzkou.

Inými slovami, všetko vyzerá jednoducho, ale v skutočnosti existuje množstvo nástrah. Najväčší mínus je potreba dodať tovar kupujúcemu. Logistika sa najčastejšie stáva dôvodom, prečo nie je možné podnikať prostredníctvom jednostránkových stránok. Tovar pokračuje dlhý čas, ľudia ho odmietajú kupovať a tak ďalej.

Z kladov je ľahšie predávať živé výrobky ako, povedzme, rovnaké informačné produkty. Živý fyzikálny produkt okamžite chápe svoju hodnotu. Prečítajte si viac o tom, ako vytvoriť jednostránkový web na predaj tovaru. A tiež o tom, aká by mala byť predajná štruktúra vykládky.

Všeobecne platí, že jednostránkový podnik je pravdepodobne jediným „skutočným obchodom“, ktorý môže byť upravený na milióny zárobkov mesačne (a urobiť ho stabilným a nezavretým pre vás ako podnikateľa).

Preto, ak si myslíte všeobecne, je pre vás najlepšie predávať tovar prostredníctvom vykládok.

Na záver zhrnieme všetko, čo bolo povedané v tomto článku.

 • Ak nemáte peniaze v počiatočnej fáze budovania firmy na internete, je to dobré. Je teda oveľa pravdepodobnejšie, že sa naučíte správne myslieť skôr, ako niekde investujete,
 • Ak chcete prevádzkovať úspešné online podnikanie, potrebujete tri hlavné zručnosti: schopnosť prilákať návštevnosť, schopnosť rýchlo vytvárať vysoko kvalitné stránky, schopnosť predávať a presvedčiť sa pomocou textov (copywriting),
 • Existuje päť hlavných typov online firiem a musíte začať akýkoľvek z nich len preto, aby vaše zručnosti čerpali do praxe.
 • Affiliate programy sú výhodné, pretože produkt nemusíte mať na predaj. Nevýhodou je, že zarábate iba 10 - 30% z hodnoty predaja a nemôžete ovládať celú predajnú cestu.
 • Infobiznis - vhodný pre nezávislých ľudí, ktorí chcú sami vyrábať výrobky a sami ich predávajú. Výhodou sú skutočne veľké peniaze. Nevýhodou je, že musíte mať vedomosti a zručnosti, za ktoré sú ľudia ochotní platiť peniaze.
 • Sieťový marketing je špecifický druh online obchodu. Jeho výhodou je, že máte tím mentorov, ktorý vás bude intenzívne trénovať. Nevýhodou sú nízke príjmy, negativita od ostatných, vysoká pravdepodobnosť, že sa dostanú do finančnej pyramídy.
 • Blogovanie - vhodné pre tých, ktorí nechcú nič predávať. Vašou úlohou je vytvoriť zaujímavú a užitočnú platformu pre obsah a potom zarobiť peniaze inzerciou na nej. Môžete zarobiť veľa a neustále. Nevýhodou je, že musíte najskôr pracovať dlho predtým, ako váš blog začne zarábať peniaze.
 • Jediným „skutočným“ podnikom na zozname je predaj produktov z jednostránkových webov. Môže byť škálovaná a úplne vylúčená z obchodného procesu. Nevýhodou je, že sa musíte zaoberať logistikou tovaru a veľmi vysokou konkurenciou.

Dúfam, že teraz vám bude jasnejšie, kde je lepšie začať internetový obchod od nuly. A po niekoľkých rokoch budete mať online svoj vlastný stroj na výrobu skutočných peňazí. Nezabudnite si stiahnuť knihu „Stopovanie na milión“. Tam vám ukážem najrýchlejšiu cestu od nuly po prvý milión na internete (stláčanie z osobných skúseností za 10 rokov =)

Súvisiace články

Väčšina moderných spoločností už ocenila príležitosti na rozšírenie svojich aktivít, ktoré otvára virtuálny podnik. Pre priemerného používateľa je však realizácia ich vlastných nápadov a ambícií prostredníctvom sieťových technológií pomerne cenovo dostupná. O tom, ako začať zarábať peniaze na internete od nuly - v článku Business.ru.

Otvorenie firmy na internete je v právomoci každej osoby, ktorá vie, ako používať počítač na úrovni sebaistého používateľa. Ak chcete začať s online obchodom, musíte si určiť cieľ, zhodnotiť svoje silné stránky, identifikovať možné riziká, vyskúšať nápady, vypracovať akčný plán. Vo všeobecnosti robiť všetko, čo je v bežnom podnikaní, berúc do úvahy iba vlastnosti a nástroje propagácie na internete.

Prečítajte si viac informácií o tom, ako zarobiť peniaze na internete navyše v tomto článku.

Čo potrebujete vedieť, aby ste mohli otvoriť svoju firmu na internete

Ak chcete začať podnikať na internete, je dôležité zvážiť hlavné faktory a dodržiavať niekoľko pravidiel. Na čo by ste sa teda mali zamerať hneď na začiatku?

 1. Psychologický postoj. Nezáleží na tom, ako sa to môže zdať skromné, ale nálada hrá dôležitú úlohu v úspechu každého projektu. Keď premýšľate o tom, ako si vytvoriť svoj vlastný podnik od nuly na internete, mali by ste byť pripravení na prvé ťažkosti, výkyvy a pády. Koniec koncov, je ich toľko, že začali a vzdali sa prvého zlyhania,
 2. Ciele a ciele podnikania. Tento faktor možno pripísať aj psychologickému postoju. Odpovedzte čestne - prečo to potrebujete? Napíšte svoje ciele - realizácia tvorivých schopností, dosiahnutie zisku, úžitok pre ostatných, sláva, vytvorenie vlastného obchodného modelu.
 3. Posudzovanie a výpočet možných rizík - Toto je praktický prístup. Hlavným rizikom v každom podnikaní je strata investovaných prostriedkov, preto by ste nemali začať požičiavať si peniaze, ak si nie ste na 100% istí úspechom. Vypočítajte vopred, kde a ako minimalizovať náklady alebo vytvoriť svoj vlastný podnik na internete od začiatku. Ďalším pravidlom je definícia bodu zastavenia. Veľkou chybou mnohých začínajúcich podnikateľov je pokus oživiť neziskový podnik prostredníctvom neustáleho investovania. Určite si situáciu, v ktorej musíte zastaviť.
 4. Postupný štart, presun od menších k väčším má viac vyhliadok na rozvoj ako veľké podnikateľské nápady. Malú firmu na internete možno založiť bez investícií alebo s minimálnymi nákladmi, pravdepodobnosť veľkých strát a rizík sa zníži na nulu. Tento faktor je veľmi dôležitý pre začínajúcich neskúsených podnikateľov.
 5. Výber smeru - Druhá praktická otázka, ktorú je potrebné najprv vyriešiť. Ešte predtým, ako začnete podnikať na internete, musíte si zvoliť oblasť činnosti, ktorej rozumiete. Nemali by ste ani zakladať firmu, v ktorej nemáte dostatočné znalosti. Ak sa napriek tomu rozhodnete využiť šancu, nájdite partnera, ktorý má skúsenosti a znalosti vo vybranej oblasti.
 6. Dôraz na kvalitu- Najdôležitejší faktor bez ohľadu na to, či ponúkate produkt alebo službu. Na internete, rovnako ako v skutočnom živote, nefunguje dosť veľké množstvo ponúk a ústne vyjadrenie v sieti, ako v bežnom živote. Aby ste si vybrali práve vás, musíte si vytvoriť povesť.
 7. Изучение базовых интернет-технологий продвижения нужно для распространения информации в сети и привлечения заинтересованных пользователей. Internetová propagácia má svoje vlastné nástroje, ktoré je možné porovnávať so skutočným marketingom a reklamou, ale majú svoje vlastné charakteristiky. Ak rozumiete aspoň podstate a mechanizmu propagácie na internete, bude pre vás oveľa ľahšie rozvíjať svoj nápad.
 8. Štúdium daňových právnych predpisov a základov účtovníctva. vo väčšine prípadov malé podniky uprednostňujú právnu formu podnikania, v tomto prípade je potrebné viesť záznamy a predkladať správy daňovému úradu. Ruská legislatíva však neodpúšťa chyby: nesprávne vyplnený formulár môže viesť nielen k byrokracii v procese opravy nešťastnej chyby, ale aj k pokutám federálnej daňovej služby. Najlepším riešením pre začínajúceho podnikateľa je využitie jednej z mnohých číselných online služieb na vedenie účtovníctva alebo prenájom externej spoločnosti. Náklady na tieto služby nájdete tu.

A posledný tip: nepožičiavajte si peniaze na začatie podnikania na internete, vyskúšajte nápad s minimálnymi investíciami. Riziko významných strát a finančných problémov v budúcnosti je lepšie okamžite minimalizovať.

Internetové podnikateľské nápady od nuly, kde začať

Stanovenie nápadov a cieľov je prvým krokom na začatie podnikania na internete. Tu je zoznam nápadov na rozvoj vlastného podnikania a generovanie príjmu online:

 • photobank - tvorba a predaj autorských fotografií,
 • Dropshipping - sprostredkovateľské služby medzi databázami tovaru a kupujúcim,
 • výroba darčekového mydla a prírodnej kozmetiky,
 • predaj ekologických výrobkov,
 • poskytovanie realitných služieb,
 • vývoj a predaj skriptov na sviatky, firemné akcie, svadby,
 • poskytovanie služieb opravy domácich zariadení,
 • pomoc pri hľadaní zamestnania, vytvorení životopisu,
 • pomoc pri výpočtoch, tvorbe odhadov,
 • logistické služby,
 • knižnica foriem a formulárov,
 • pečenie koláčov na objednávku,
 • individuálne krajčírstvo,
 • služby svadobného kaderníka, vizážistky,
 • vlastný dizajn tričiek,
 • výmena služieb a aplikácia, ktorá uľahčuje vyhľadávanie pracovníkov a personálu.

Pracovné schémy ako vybudovať podnik na internete

Ak chcete zistiť, ako začať podnikať od nuly na internete bez investovania peňazí, musíte určiť hlavný smer. Podnikanie v sieti, rovnako ako v skutočnom živote, je postavené na ponuke určitého tovaru alebo služieb. Zo všetkých smerov sú najobľúbenejšie také schémy:

 • predaj tovaru
 • profesionálne služby
 • vývoj, výroba a implementácia vlastných výrobkov,
 • informačné služby.

Ako otvoriť podnik na internete od nuly bez investovania do predaja tovaru

Predaj a ďalší predaj hotového tovaru, dropshipping je najdostupnejším, najznámejším, ale aj najkonkurenčnejším výklenkom internetového obchodu. Začínajúci podnikateľ, ktorý chce otvoriť svoje podnikanie v oblasti predaja, musíte pochopiť, že bude musieť konkurovať už dobre rozvinutým internetovým obchodom. A to znamená, že musíte vytvoriť ponuku, ktorá môže kupujúceho priťahovať niečo - nižšiu cenu, rýchlejšie dodanie, úzky profil tovaru.

V počiatočnej fáze môžete ako predajné platformy používať bezplatné vývesky, obchodné účty a svoje vlastné skupiny na sociálnych sieťach. Každý internetový podnikateľ však skôr či neskôr čelí otázke vytvorenia a propagácie svojich vlastných webových stránok. Tu bude potrebné investovať do nákupu domény, platiť za služby vývojárov stránok, náklady na reklamu a propagáciu.

Ako začať online obchod so službami

Akákoľvek služba môže byť ponúkaná prostredníctvom vlastnej webovej stránky, reklamných serverov, špecializovaných a špecializovaných skupín v sociálnych sieťach. To znamená, že akékoľvek zručnosti možno speňažiť vzhľadom na dve hlavné podmienky - odborné zručnosti a kvalitu. Medzi najobľúbenejšie typy služieb online patria:

 • doučovanie,
 • Internetový marketing
 • vytváranie obsahu pre webové stránky,
 • fotografové a video služby,
 • spracovanie fotografií a videa,
 • služby domácich majstrov, manžel na hodinu,
 • poradenstvo v oblasti zamestnávania, právnej pomoci.

Ak ste profesionálny majster, môžete nájsť zákazníkov, ktorí vaše služby potrebujú, prostredníctvom internetu a dokonca si vytvoriť vlastnú online službu. S bezplatnými reklamami a účtami sociálnych médií môžete začať zadarmo. V budúcnosti si môžete vytvoriť web naviazaním už propagovaných skupín.

Viac informácií o propagácii podnikania vo VK nájdete tu

Ako začať s online obchodom pri vytváraní vlastných produktov

Ak viete, ako niečo robiť vlastnými rukami alebo máte zručnosti na vytváranie intelektuálnych produktov, môžete začať podnikať na internete bez počiatočného kapitálu a investícií. Internet je obrovská platforma na speňaženie vašich schopností.

Napríklad ručne vyrobený je smer, ktorý bol na vrchole popularity už mnoho rokov. Aby ste pochopili, o čo ide, stačí sa pozrieť na webovú stránku veľtrhu majstrov. Akýkoľvek ručne vyrobený tovar sa môže predávať za dobrú cenu medzi najobľúbenejšie oblasti:

 • prírodné mydlo a kozmetika,
 • šperky z korálikov a kameňov,
 • oblečenie, doplnky, hračky a ručné práce.

Ak viete, ako vytvárať mobilné aplikácie alebo webové stránky, vytvárať dizajn alebo vyvíjať programy, tieto produkty sa dajú implementovať aj do siete. Najžiadanejšie mobilné aplikácie. Analýza trhu minulého roka ukázala, že najväčší dopyt po týchto aplikáciách je:

 • na personalizáciu a personalizáciu mobilných zariadení (pozadia, šetriče obrazovky pre obrazovky, sady ikon, mušle),
 • hudobné aplikácie, ktoré umožňujú počúvanie hudby online,
 • knižnice s knihami v rôznych formátoch vrátane zvuku,
 • nástroje na zlepšenie výkonu mobilných zariadení,
 • aplikácie pre šport, fitnes, jogu,
 • aplikácie na optimalizáciu a uľahčenie cestovania.

Nemáte zručnosti, ale zaujíma vás, ako začať s online obchodom s tvorbou mobilných aplikácií? Jednoduchý tip je nájsť partnera a zdieľať zodpovednosti. Vytvára aplikácie, implementujete ich. Na predaj mobilných aplikácií v sieti existujú špecializované platformy:

 • SellMyApp,
 • GameGorillaz.com,
 • ChupaMobile.com,
 • Flippy,
 • ApkaCode.com.

Okrem predaja hotových mobilných aplikácií môžete prijímať objednávky od spoločností. Všadeprítomná mobilizácia a virtualizácia viedla k tomu, že stránky, časopisy, sociálne siete a služby sa prenášajú do formátu mobilných aplikácií.

Viac informácií o vytvorení firemného účtu nájdete tu.

Začatie podnikania na internete od nuly a bez investícií nie je také ťažké, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Môžete začať s jedným typom činnosti a potom rozšíriť podnikanie alebo pridať súvisiace produkty alebo služby.

Tri mesiace účtovníctva, personálnych záznamov a právnej podpory ZADARMO. Ponáhľajte sa so žiadosťou, ponuka je obmedzená.

1. Kde začať podnikať na internete od nuly (bez investícií) 📝

Začiatok vlastnej kariéry v podnikaní znamená súbor úplne odlišných vlastností a postojov človeka v porovnaní s najímanými činnosťami.

V mysliach väčšiny ľudí položili princípy práce a poskytovania peňazí iba na základe pokynov úradov a stáleho stabilného zárobku.

Čo je dôležité vedieť skôr, ako začnete v online obchode?

4. Odporúča sa začať s malou aktivitou.

Pracovná kariéra zahŕňa cestu na veľké vzdialenosti. Všetci známi multimilionári začali svoju cestu s malým podnikom, postupne sa rozširovali a učili sa zo svojich chýb.

Pred registráciou vašej firmy vám odporúčame prečítať si článok „Ako otvoriť IP - pokyny krok za krokom“.

U začiatočníkov môže byť veľmi dobrý nápad vo veľkom meradle, ale jeho nápad nestačí - je potrebné naučiť sa správne organizovať činnosti.

Skúsený podnikateľ si môžu všimnúť myšlienku nováčika, využiť ju a vyhrať súťaž s menej sofistikovaným súperom.

Vhodným riešením by bolo „absolvovať obchodnú školu“ zdola nahor a pripraviť sa na rozsiahle obchodné oblasti.

5. Výber smeru činnosti, ktorý je známy začiatočníkom

Je dôležité začať podnikať smerom, v ktorom je začiatočník dobre oboznámený.

V opačnom prípade budete musieť venovať značné množstvo času štúdiu špecifík produktu alebo služby, zhodnoteniu konkurenčného prostredia a preferenciám spotrebiteľov, ktoré môžu mať negatívny vplyv na rozvoj podnikania v počiatočnej fáze.

6. Rozvíjať sebavedomie a vytrvalosť

Tieto vlastnosti nie sú vrodené, ich človek získava v procese života. Dôležitým kľúčom k rozvoju týchto zručností je vlastníctvo obchodných informácií:

 • štúdium moderných obchodných trendov,
 • čítanie obchodnej literatúry,
 • pozeranie motivačných filmov,
 • Štúdium úspešných príbehov slávnych podnikateľov.

7. Správne uprednostnite podnikanie

Mnoho podnikateľov venuje väčšinu času podnikaniu činnostiam, ktoré prinášajú väčšiu spokojnosť, ignorujúc oblasti, ktoré poskytujú väčší zisk.

Je potrebné poznamenať, že spotrebitelia si želajú získať kvalitný produkt alebo láskavosť za najlepšiu cenu.

Lacné výrobky nízkej kvality môžu priniesť úspech len v krátkodobom a dlhodobom horizonte - viesť k rozpadu firmy.

Správna kvalita tovaru a služieb, ako aj vysoká úroveň služieb sú hlavnými prvkami obchodného úspechu po mnoho rokov.

8. Podnikanie nie je pre každého

Samostatné podnikanie nie je pre väčšinu obyvateľstva. Podľa štatistík asi 10% Ľudia môžu úspešne zarobiť peniaze pomocou vlastného podnikania. Každý musí pochopiť a prijať túto skutočnosť.

Začiatočníci veľmi často začínajú podnikať s ilúziami a nesprávnym vnímaním reality.

Hlavné rozdiely medzi zamestnancom a podnikateľom sú odlišné myslenie, a preto by mal začiatočník pred začatím podnikania vziať do úvahy informácie uvedené v predchádzajúcich bodoch.

2. Ako začať podnikať na internete od nuly - schémy TOP-4 na zarábaní peňazí 💰

Rozvoj internetu prispel k vytvoreniu viacerých systémov zarábania bez investícií. Ďalšie informácie o zarábaní peňazí na internete bez investícií sú uvedené na stránke s článkami.

Začínajúci podnikateľ sa obáva finančných injekcií do svojho podnikania, pretože nemá nezávislé obchodné skúsenosti ani finančné aktíva na to, aby mohol začať. V týchto prípadoch je vhodné používať modely výnosov, ktoré si nevyžadujú investície.

Schéma 1. Podnik poskytujúci internetové služby

Najlepším riešením pre začatie kariéry v podnikaní je poskytovanie online služieb. Hlavnou výhodou tohto systému - neexistencia potreby nákupu tovaru, surovín a materiálov.

Aby mohol podnikateľ využívať túto schému, musí:

 • vlastniť určité zručnosti požadované používateľmi siete,
 • prítomnosť zákazníkov ochotných zaplatiť za tieto služby,
 • poskytovať služby požadovaným smerom, získavať skúsenosti v podnikaní a zarábať peniaze na väčšie činnosti.

Obrázok 2. Podnikanie založené na sprostredkovaní

V podnikaní sa často stáva, že produkt, ktorý je predmetom dopytu, je na trhu prezentovaný za nafúknutú cenu alebo vôbec. Všade sú aj podniky, ktoré vyrábajú vysoko kvalitné výrobky, ale nevedia, ako ich správne predať.

Schéma aktivít v tejto oblasti je veľmi jednoduchá:

 • podnikateľ má schopnosti efektívne predávať tovar,
 • má kontakt s dodávateľmi alebo výrobcami tovaru, ktorý ich môže predávať za veľkoobchodnú cenu,
 • podnikateľ nájde kupujúceho, ktorý nakupuje tovar za maloobchodnú cenu,
 • Podnikateľ zarába peniaze poskytovaním sprostredkovateľskej funkcie.

V ruskom segmente internetu existuje veľa zdrojov, kde môžete prostredníctvom mediácie zarobiť značné peniaze.

Schéma 3. Partnerstvo so zamestnávateľom

Každý ambiciózny vlastník firmy má záujem o rozvoj vlastného podnikania a zvýšenie ziskov. Ak má zamestnanec informácie, ktoré organizácii umožňujú optimalizovať produkciu, znížiť mieru vyradenia, zlepšiť zloženie alebo znížiť výrobné náklady, môže sa obrátiť na zamestnávateľa s návrhom na spoluprácu.

Schéma vyzerá takto:

 • vedomosti a zručnosti zamestnanca, ktoré umožňujú dať pozitívny ekonomický efekt pre organizáciu,
 • ponuka spolupráce nadriadeným,
 • partnerstvo a zisk ako percento úspory nákladov alebo zvýšeného zisku.

Idea 1. Hazardné hry

Všetci majú vášnivý charakter. S rozvojom internetu popularita mnohých hazardných hier výrazne vzrástla.

Online kasína, pokerové zdroje, stávkové obchody získal obdivovateľov medzi miliónmi ľudí na svete. Tieto stránky môžete použiť na získanie počiatočného kapitálu.

Za zmienku stojíže v niektorých hazardných hrách závisí príjem iba od šťastia av iných od schopností a zručností. Medzi ne patrí hra Forex. Hlavná vec je vybrať si spoľahlivého sprostredkovateľa. Jeden z najlepších sa považuje za ForexClub.

Nemali by ste počítať s dlhodobým úspechom v online kasínach, na rozdiel od športových stávok a pokerových hier, kde sú analytické zručnosti potrebné vo väčšej miere a príjem závisí od skúseností a znalostí. Ako sme uzavreli stávky u bookmakrov, aké stratégie športových stávok existujú, napísali sme v našom poslednom článku.

Idea 2. Propagácia spoločností

Veľa významných výrobcov požadovaných výrobkov nie je na internete zastúpených alebo nie sú dostatočne zastúpení.

Začínajúci podnikateľ, ktorý pozná mechanizmy internetového marketingu, môže ponúknuť svoje služby propagácie spoločnosti, ako aj jej produkty na internete.

Po prerokovaní podmienok partnerstva pre spoluprácu môže podnikateľ pre spoločnosť vytvoriť webovú stránku a prilákať ďalších zákazníkov za odmenu stanovenú v zmluve.

Idea 3. Vlastný internetový obchod a / alebo služby na dodávku tovaru (potraviny, tovar atď.)

Vlastný internetový obchod (IM) poskytuje určité výhody v online predaji. Prostredníctvom chatu môžete predať takmer všetko (služby, tovar, vybavenie atď.). Obzvlášť dôležité a výhodné je vykonávať obchodnú spoluprácu s Čínou. O vytvorení obchodu s Čínou v oblasti ďalšieho predaja bez investícií sme napísali samostatný článok.

Teraz zvážte dodávku potravín (Catering), kde sa internetový obchod používa na efektívny predaj.

Stravovacie služby- celkom sľubný druh podnikania v stredných a veľkých mestách.

S rastom príjmov obyvateľstva a zvyšovaním počtu bohatých ľudí vznikla situácia, že na úspešné udržanie životnej úrovne by sa ich činnosti malo venovať čoraz viac času.

Zároveň má človek v každodennom živote veľké množstvo prípadov, ktoré „zabíjajú“ značné množstvo času. Tieto faktory vytvárajú významný dopyt na trhu s dodávkami potravín, ale hospodárska súťaž v tomto výklenku je stále zanedbateľná.

Zoznam možných príjmov zo stravovania

Pri organizovaní aktivít by si podnikatelia mali zvoliť jeden z modelov zárobkov v tomto odbore:

 1. Vlastný internetový obchod so zoznamom tovaru, ktorý požadujú zákazníci, Pri tejto možnosti by mal mať podnikateľ značné finančné zdroje a príležitosti:
  1. Vytvorte si webovú stránku (Ako vytvoriť webovú stránku zadarmo, napísali sme jeden z našich materiálov),
  2. Premýšľajte prostredníctvom logistiky
  3. Vybavte sklad (nákup vybavenia) a tak ďalej.
 2. Dodávka supermarketu, Táto metóda predpokladá neexistenciu potreby skladu, ale iba organizáciu prijímania, prepravy a doručovania objednávok.
 3. Výnosy z kuriérskych služieb. Je to najmenej nákladný spôsob.

Ako pracovať v tomto odbore?

Proces práce v podniku na dodávke tovaru zahŕňa tieto fázy:

 1. Aplikácie. Potenciálni zákazníci organizácie vyplnia formulár žiadosti v internetovom obchode, v ktorom je potrebné uviesť všetky potrebné údaje, ako aj sformulovať jednotlivé charakteristiky požadovaného produktu (Ako otvoriť internetový obchod podľa podrobných pokynov, sme podrobne napísali v samostatnom článku),
 2. Konzultácie. Žiadosť je prijatá av prípade potreby konzultant kontaktuje klienta a dojednáva nuansy tovaru, dodávky a platby,
 3. Nákup a dodávka. Potom sa objednávka odošle ľuďom, ktorí sa zaoberajú dodávkou. Na základe informácií o želaniach spotrebiteľa sa výrobky kupujú a dodávajú zákazníkovi v dohodnutom čase,
 4. Platba. Je dôležité poskytnúť spotrebiteľovi výber z rôznych možností výpočtu. Využite napríklad služby mobilného, ​​obchodného alebo internetového získavania.

Idea 4. Internetová reklama

Zarábanie peňazí prostredníctvom online reklamy je cenovo dostupný spôsob, ako generovať príjem. Mnoho podnikateľov zaujíma efektívnosť rôznych reklamných metód.

Porovnávacia tabuľka tradičnej reklamy a reklamy online:

Сложности при оценке

Легко поддается оценке и анализу

Mierny náraz

Plný vplyv

Porovnávacia kategóriaTradičná reklama (rozhlas, televízia, noviny)Internetová reklama
Schopnosť vyhodnotiť efektívnosť propagačných akcií
Дифференциация клиентовОхватывает всю аудиториюInformácie sa cieľovému publiku doručujú podľa stanovených výberových kritérií.
Vplyv zákazníka na propagačné akcie
Popularita medzi inzerentmiklesáNeustály rast
Dôvera medzi obyvateľstvomvysokýpriemerný

Tabuľka ukazuje, že používanie internetovej reklamy je omnoho efektívnejšie ako tradičné spôsoby propagácie. Dôvodom je predovšetkým neustály rast publika v sieti, ako aj orientácia online reklamy na cieľové skupiny spotrebiteľov. O typoch reklamy na internete sme písali v špeciálnom článku.

Dôvera v online reklamu závisí od vekovej kategórie obyvateľstva: mladí ľudia sú s vysokou mierou dôvery, ľudia stredného veku s opatrnosťou a ľudia slušného veku so značným skepticizmom.

Prostredníctvom reklamy na internete môžete zarábať jedným z nasledujúcich pokynov: bez vlastného webua pomocou vášho internetového zdroja.

1) Zarábajte prostredníctvom reklamy bez vášho vlastného webu

Hlavné oblasti zárobkov na internete bez vášho vlastného webu sú:

 • Surfovanie na internete
 • vyplňovanie dotazníkov a prieskumov,
 • písanie recenzií na internete o tovare a službách,
 • blogovanie.

Majitelia populárnych internetových zdrojov chcú maximalizovať prenos na svoje stránky. Na dosiahnutie tohto cieľa objednávajú umelcov na špecializovaných portáloch, ktorí zobrazujú reklamné informácie za finančnú odmenu. Tento smer zarábania na internete je jedným z najjednoduchších a nazýva sa Surfovanie po internete.

Platba za poskytnutie tohto typu služby je malá, ale s náležitou starostlivosťou môžete zarobiť až 500 rubľov za deň, Tento spôsob zárobku nevyžaduje špeciálne znalosti a skúsenosti.

Prostredníctvom neho možno získať výraznejšie príjmy vyplňovanie profilov . Platené profily - je to príležitosť pre výrobné a obchodné organizácie analyzovať spotrebiteľské preferencie, posúdiť ich lojalitu k tovaru a službám.

Získané informácie vám umožňujú vytvoriť marketingovú stratégiu založenú na potrebách ľudí a optimalizovať zisky.

Pred aktívnym využívaním internetu sa uskutočňoval výskum na ulici, čo bol nevyhovujúci spôsob použitia.

Ak chcete zarobiť peniaze týmto spôsobom, čo potrebujete zaregistrujte sa na zdroje, ktoré vykonávajú platené prieskumy, a vyplňte dotazníky poštou. Existujú domáce a zahraničné dotazníky.

Zahraničné zdroje spravidla poskytujú príležitosť na vyššie zárobky, ale nie vždy sa môžu obyvatelia Ruska zaregistrovať kvôli obmedzeniam na teritoriálnom základe.

Mnohí spotrebitelia sa skôr, ako sa rozhodnú kúpiť výrobky, radšej zoznámia Recenzie produktov na internete. Výrobcovia a obchodné organizácie majú záujem o kvalitné recenzie od kupujúcich, pretože potenciálni zákazníci im dôverujú viac ako reklamné informácie od strán, ktoré majú záujem o predaj.

V sieti existuje niekoľko platených recenzných služieb, kde môžete zarobiť dobré peniaze.

Pracovný proces a vlastnosti:

 • registrácia na zdroji
 • Minimálna veľkosť kontroly je 500 znakov.
 • preskúmanie musí byť napísané nezávisle exekútorom, kopírovanie nie je akceptované,
 • platba sa neuskutočňuje za recenzie, ale za názory používateľov,
 • náklady na tisíc zobrazení dosahujú 500 rubľov,
 • kliknutie na odkaz na stiahnutie sa nepovažuje za prezeranie,
 • prezeranie sa nezohľadňuje, ak oboznámenie sa s informáciami trvalo menej ako 15 sekúnd,
 • Preskúmanie by nemalo obsahovať významný počet gramatických chýb.

Jedným z moderných spôsobov, ako zarobiť peniaze online, je blogovaniečo je online denník. Používateľ prostredníctvom blogu zdieľa s návštevníkmi svoje vlastné názory, pozorovania a udalosti.

Zarobiť peniaze týmto spôsobom je dosť ťažké, pretože na komerčný základ činnosti je potrebný veľký počet predplatiteľov a schopnosť byť zaujímavý pre široké publikum.

Úspech blogu ovplyvňujú:

 • Konkrétne tematické zameranie blogu. Dôležitým faktorom určujúcim potenciálny úspech blogu je jeho špecifická špecializácia. Príbeh všetkého nespôsobí medzi účastníkmi dlhodobý záujem a nepovedie k úspechu.
 • Polarita informácií významného publika. Téma blogu by mala byť v záujme čo najväčšieho publika.
 • Uverejňovanie blogov na internete. Pre úspešnejšie speňaženie blogu by sa mal blog umiestniť na platenú doménu a používať na ňom pamätné meno.
 • Nenápadný a pohodlný dizajn blogu.
 • Obsah informácií a užitočnosť informácií pre predplatiteľov, ako aj gramotnosť textu.
 • Jedinečnosť textov. Kopírovanie informácií z iných zdrojov povedie k nízkej popularite a obvineniu z plagiátorstva.

Po získaní popularity medzi užívateľmi siete má podnikateľ možnosť zarobiť si v týchto reklamných oblastiach:

 • Kontextová reklama. Na stránke blogu sa umiestni reklama pre predplatiteľov a zárobky sa vypočítajú v závislosti od počtu „kliknutí“ klientov na web inzerenta. Čo je to kontextová reklama, prečítajte si odkaz.
 • Umiestnenie odkazov na stránky inzerentov. Zárobky môžu závisieť od počtu prechodov alebo iba od umiestnenia.
 • Umiestňovanie reklamných bannerov alebo oznámení.

Ďalšie možnosti zárobku predaj vlastných vzdelávacích video a zvukových informácií a publikovanie reklamných príspevkov.

2) Výnosy z reklamy používajúcej váš web

Vlastné webové stránky značne rozširujú možnosti zarobenia peňazí na inzercii. Okrem vyššie uvedeného kontext a prápor reklama, umiestňovanie odkazov, je vhodné využiť príležitosť zúčastniť sa na pridružených programoch.

Funkciou „pridružených spoločností“ je dostupnosť zárobkov pre vlastníka stránok iba v určitých špecifikovaných prípadoch.

Môže sa vyplatiť:

 • prezeranie video informácií klientom,
 • prezeranie stránok inzerenta,
 • načítanie navrhovaných súborov návštevníkom,
 • zadávanie osobných údajov zákazníkom,
 • štúdium zoznamu maloobchodných cien návštevníkom.

Zarábanie peňazí pomocou pridružených programov za prítomnosti vášho dôveryhodného (navštíveného) webového zdroja je oveľa jednoduchšie a jednoduchšie, ale dá sa to urobiť aj bez vašej vlastnej webovej stránky. Napríklad propagácia a propagácia sprostredkovacích odkazov v rámci videí na YouTube.

O tom, ako zarobiť peniaze na pridružené programy bez webových stránok, sme napísali samostatný článok, v ktorom sme pre začiatočníkov namaľovali postupného sprievodcu, ako zarábať peniaze na pridružených programoch od nuly.

Idea 6. Sociálne siete

V súčasnosti je veľká väčšina sociálne aktívnych ľudí zaregistrovaná a aktívne využíva sociálne siete. Prítomnosť veľkého počtu potenciálnych spotrebiteľov znamená vytvorenie predpokladov na vytvorenie príležitostí na zárobky.

Existuje veľa oblastí, ako zarobiť peniaze pomocou sociálnych sietí:

 • vykonávanie jednoduchých úloh týkajúcich sa „propagácie“ skupín tretích strán,
 • práca v populárnych komunitách,
 • vytváranie aplikácií s následným predajom,
 • vytvorenie vlastnej obľúbenej skupiny,
 • vytváranie skupín na ďalší predaj.

Metóda číslo 1 - Vykonávanie jednoduchých úloh

Sieť má veľké množstvo sprostredkovateľských stránok, na ktorých registráciu si môžete zarobiť na sociálnych sieťach (napríklad SocialTools.ru., Twite.ru a mnoho ďalších).

Zoznam populárnych aktivít:

 • Kliknutia (páči sa mi)
 • tvrz,
 • pripojenie sa k určitým skupinám,
 • písanie komentárov
 • umiestnenie informácií o videu a reklamných odkazov na svoju vlastnú stránku.

Príjem pri použití tejto metódy zárobku je malý a závisí od aktivity, vytrvalosti a trpezlivosti výkonných umelcov. Podrobnejšie sa dozviete v článku - „Výnosy na internete bez príloh za kliknutia“.

Metóda číslo 2 - Práca v obľúbených skupinách

Na externých burzách a špecializovaných fórach o zarábaní peňazí v sieti nájdete veľa pracovných príležitostí na sociálnych sieťach.

Napríklad je možné získať administrátora v populárnej komunite, ktorá vám umožní vykonávať funkcie moderátora: zabezpečiť vyplnenie informácií a zaoberať sa otázkami reklamy.

Metóda číslo 3 - Vývoj aplikácií s následným predajom

Ak máte špeciálne zručnosti, podnikateľ má možnosť vyvinúť špeciálne aplikácie a zarobiť si na ich predaji peniaze. Majitelia najznámejších aplikácií dostávajú príjmy v hodnote niekoľkých miliónov dolárov a neustále sa zaujímajú o získanie sľubných programov.

Najpopulárnejšie pokyny pre aplikácie:

 • rôzne variácie slávnych počítačových hier,
 • aplikácie, ktoré stimulujú komunikáciu medzi ľuďmi v sociálnych sieťach,
 • všetky druhy dotazníkov a testov,
 • programy na spracovanie štatistických a analytických informácií,
 • programy na integráciu internetového zdroja do sociálnej siete.

Metóda číslo 4 - Vytvorte si vlastnú obľúbenú skupinu

Aby vám táto metóda umožnila zarobiť, musíte:

 • vytvoriť skupinu
 • propagovať verejnosť zhromažďovaním veľkého počtu účastníkov,
 • zarábať peniaze z reklamy v skupine ďalších produktov a komunít.

Vytvorenie komunity nebude pre žiadneho registrovaného používateľa na sociálnej sieti ťažké.

Najprv je potrebné určiť tematické zameranie skupiny a zvoliť vhodné meno, ktoré priťahuje pozornosť veľkého počtu používateľov sociálnych sietí.

Mali by ste tiež venovať pozornosť dizajnu a naplneniu kvalitnými informáciami.

Propagovať skupinu musia sa prijať opatrenia na prilákanie čo najväčšieho počtu účastníkov. Vyžaduje si to kvalitný a zaujímavý obsah, ako aj neustále doplňovanie verejnosti novými informáciami.

Prvými prihlásenými používateľmi môžu byť priatelia, známi a príbuzní a potom môžete využiť služby špecializovaných služieb, ktoré poskytujú komunitné propagačné služby. Podrobnejšie sme o zárobkoch na sociálnych sieťach písali v predchádzajúcom článku, kde sme hovorili o tom, ako vytvoriť skupinu, ako ich propagovať atď.

Po prekonaní medzníka tisícov odberateľov môžete použiť ďalšie spôsoby propagácie:

 • koordinovať vzájomnú reklamu s ostatnými komunitami,
 • Nahlásiť svoju komunitu skupinám tretích strán
 • vykonávať reklamné činnosti svojej skupiny prostredníctvom rôznych propagačných webov,
 • použite youtube.com odovzdaním kvalitného videa s odkazom na komunitu.

Po vytvorení a úspešnom propagovaní skupiny v sieti môžete skúsiť zarobiť peniaze.

Najobľúbenejšie spôsoby vytvárania príjmu prostredníctvom komunít sú:

 • umiestňovanie reklamných informácií do komunity,
 • účasť na pridružených programoch,
 • využitie reklamných výmen na umiestňovanie reklamných miest.

Metóda číslo 5 - Vytvorenie skupiny pre ďalšie

Pin
Send
Share
Send
Send