Užitočné tipy

Ako používať WhatsApp v telefóne

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako je už pravdepodobne známe, Vatsap umožňuje používateľom navzájom komunikovať. A to je možné dosiahnuť pomocou známych textových správ medzi sebou navzájom a prostredníctvom hlasových hovorov a videohovorov.

Nováčik, ktorý si práve stiahol program, však môže stráviť drahocenný čas predtým, ako ho dokáže zistiť sám. Takže môžete ponúknuť malého sprievodcu najdôležitejšími funkciami Vatsapu:

Ako sa zaregistrovať vo Vatsape

Na vytvorenie účtu v WhatsApp budete musieť pri prvom spustení programu zadať svoje telefónne číslo. Na toto číslo bude potom prijatý kód SMS s prístupovým kódom. Tento kód sa zadáva do iného poľa pre poslov - a až potom môžeme predpokladať, že aktivácia profilu bola úspešná.

Posielanie textových správ

Textové správy - Najdôležitejší komunikačný nástroj vo Vatsape. A preto by sme predovšetkým mali vedieť, ako to napísať a ako ho odoslať. Ak to chcete urobiť, musíte:

 1. spustiť Vatsap na smartfóne,
 2. prejdite na kartu chatovanie, Tu je zoznam existujúcich chatovacích miestností. Ak je zoznam prázdny, prejdite na ďalšiu položku,
 3. konkrétne na kartu kontaktné údaje, K dispozícii je zoznam používateľov na korešpondenciu. Zostáva len to, čo je potrebné poznamenať, a okamžite sa otvorí rozhovor s ním. Po napísaní správy môžete teraz kliknúť na tlačidlo Odoslať v pravom dolnom rohu obrazovky.

Čo môžete priložiť k svojej správe

WhatsApp umožňuje priložiť textové správy fotografie, videoklipyrovnako fotografie z fotoaparátu, informácie o umiestnenia, hlasové správyakékoľvek iné dokument, Ak chcete pripojiť súbor, musíte byť v režime chatu, stlačte tlačidlo s obrázkom kancelárskej sponky. Zostáva už len vybrať typ preferovanej prílohy, označiť požadovaný súbor na odoslanie - a v skutočnosti poslať správu. Ak chcete odoslať smajlíka, musíte kliknúť na ikonu so smajlíkom v vstupnom poli správy - vľavo -.

Hovory vo Watsape: ako ich vyrobiť

Najviditeľnejším spôsobom je to, že:

 1. spustiť Vatsap na telefóne,
 2. vyberte kartu “volá»,
 3. stlačte tlačidlo vo forme slúchadla so znamienkom Plus v pravej hornej časti displeja,
 4. otvorí sa zoznam všetkých dostupných používateľov,
 5. Ak potrebujete uskutočniť hovor hlasovou komunikáciou, stlačte tlačidlo s prenosným telefónom. Ak prostredníctvom videa - potom na obrázok štylizovanej videokamery.

Môžete tiež zavolať druhej osobe priamo z rozhovoru. Na tento účel sa v hornej časti rozhrania nachádza špeciálne tlačidlo vo forme telefónneho slúchadla. Push - a zavolajte.

Samozrejme je jednoducho nemožné opísať celú funkčnosť programu do jedného článku. Ak však viete, ako používať Vatsap v systéme Android, dokonca aj jeho najdôležitejšie funkcie, môžete aktívne komunikovať na webe so svojimi starými priateľmi - zadarmo a bez akýchkoľvek obmedzení.

Krok 1: použitie textových správ

Po naviazaní budete musieť spustiť program „Vatsap“ a zoznámiť sa s rozhraním. Je k dispozícii v mnohých jazykoch vrátane ruštiny, takže s porozumením navrhovaných funkcií v telefóne nebudú žiadne ťažkosti.

Riešenie spôsobu odosielania správ je jednoduché:

 • prejsť na kartu “chatovanie". Na zariadení iPhone sa nachádza v dolnej časti displeja, v časti Android - v hornej časti. Na otvorenej stránke sa nachádzajú dialógy, pomocou ktorých môžete posielať správy iným ľuďom a zobrazovať históriu konverzácií s nimi,
 • kliknite na tlačidlo pre vytvorenie novej správy. Na zariadení iPhone sa nachádza v pravom hornom rohu a je vytvorená vo forme značky s ceruzkou a zápisníkom a na zariadeniach Android v dolnej časti v pravom rohu vo forme loga s upozornením. Na novej stránke môžete urobiť niekoľko vecí.
 • zadajte správu do oblasť pre text Watsapa na telefóne. Nachádza sa pod informáciami o partnerovi alebo skupinovom chate,
 • kliknite na tlačidlo Odoslať. Je znázornená ako malé lietadlo na zelenom pozadí. Po kliknutí bude správa odoslaná používateľovi. Od tohto okamihu sa na otvorenej stránke zobrazí história dialógu.

Ak ste rozptýlení od jedného používateľa, aby ste mohli odpovedať inému, a potom sa musíte vrátiť, musíte kliknúť na meno kontaktu alebo skupinovej konverzácie v časti „chatovanie»

Krok 2: priložte súbory a hlasový rozhovor

Ako používať Vatsap v systéme Android?

Môžete komunikovať pomocou hlasu a odosielať multimediálne súbory do tabletu alebo telefónu:

 • kliknite na ikonu prílohy. V prípade iPhone je to znamienko plus naľavo od textovej oblasti a v systéme Android klip napravo,
 • stlačte a podržte tlačidlo mikrofónu. Nachádza sa napravo od textovej oblasti v dolnej časti stránky. Podržanie začne nahrávať zvukový súbor, ktorý sa potom môže odoslať druhej strane. Ak ju chcete poslať ďalej, po dokončení nahrávania musíte uvoľniť tlačidlo,
 • uskutočniť videohovor alebo zvukový hovor. Stačí kliknúť na ikonu slúchadla alebo fotoaparátu v pravom hornom rohu. Ak sa osoba rozhodne odpovedať, môžete dokonca chatovať na tablete - rovnako ako pri bežnej telefonickej konverzácii.

Musíte sa ubezpečiť, že je zariadenie pripojené k sieti Wi-Fi, pretože program Messenger môže pri hlasových hovoroch a prenose súborov spotrebovávať veľa prenosov. Táto inštrukcia krok za krokom popisuje všetky základné funkcie pre úplnú komunikáciu s ostatnými účastníkmi.

Pin
Send
Share
Send
Send