Užitočné tipy

Ako chytiť pstruha

Pin
Send
Share
Send
Send


Aby bol rybolov čo najúspešnejší, musíte sa naň tiež dôkladne pripraviť. Majiteľ rybárskych prútov by si mal preštudovať návnadu, na ktorú sa ryby klovia, prostredie koristi a používať vhodné vybavenie. V tomto ohľade treba ísť na predátora, aby ste zistili, čo chytiť pstruha dúhového. Je tiež dôležité pochopiť, že tento druh stavovcov nemá rád zbytočné pohyby a nepokoj. Tento proces by mal prebiehať pokojne a bez tvrdých krokov. Tajomstvo chytania veľkých jedincov je prvé a nečakané obsadenie.

Základné vybavenie pre lov pstruhov

Náčinie na lov pstruhov sa vyberá v závislosti od zvoleného spôsobu rybolovu, a to: použitia spôsobu pradenia alebo rybolovu mušiek, dokov alebo rybárskych prútov.

Spinning sa považuje za najobľúbenejší a najúčinnejší spôsob rybolovu, navyše odkazuje na intenzívny rybolov, pretože si vyžaduje neustály pohyb a aktivitu.

V závislosti od zvoleného spôsobu rybolovu sa vyberie výstroj na lov pstruhov

Úspech rybolovu závisí od správneho vybavenia, ktoré sa musí skonštruovať z týchto prvkov:

 • rybársky prút - tento prvok by sa mal zvoliť na základe rybolovných podmienok. Je potrebné zamerať sa na stav nádrže, množstvo vegetácie a spôsob rybolovu. Napríklad rybolov na lodi zahŕňa použitie krátkej tyče z čistého pobrežia - asi tri metre atď.
 • spinning test - pstruh má jedinečnú štruktúru úst, ktorá neumožňuje použitie veľkých návnad. Maximálna hmotnosť návnady by mala byť 7 g. Na základe toho môže byť skúška spriadania v rozsahu od 0 do 7 g. Testovacie tyče sú ultraľahké. Odporúčajú sa pevné konštrukcie, ktoré vám umožnia ovládať zapojenie. Úspech rybolovu závisí od citlivosti a kvality tohto prvku.
 • rybársky vlasec - odporúča sa používať monofilný materiál, ktorého priemer nepresiahne 0,18 mm. Rybársky vlasec by mal ľahko prejsť uhryznutím a mal by mať aj spoľahlivosť, trvanlivosť a nenápadnú farbu,
 • cievka - tento prvok je vybraný na základe štruktúry tyče. Cievka musí byť v každom prípade tuhá, spoľahlivá a musí mať kvalitné trenie. Rybolovný proces môžete urýchliť pomocou dizajnu, ktorý má veľký prevodový pomer.

Použitie metódy „muškárskeho rybolovu“ predpokladá prítomnosť rybárskeho prútu 1,7 - 3 m, rybárskeho výstroja triedy 3-7 a špeciálneho rybárskeho mušky na mušky. Ten je zaradený do triedy hlavného prvku. Ak je výber ťažký, poradca obchodu pomôže určiť potrebné produkty. Dôležitým konštrukčným prvkom je vodítko. Dĺžka prvku musí byť správne vybraná v závislosti od dĺžky tyče.

Nie je možné jednoznačne odpovedať na to, čo je lepšie pstruha chytiť? Toto je kontroverzná otázka a výber závisí od preferencií rybára. Niektoré z nich vylučujú iné možnosti rybolovu ako metódu pradenia. Naopak, iní si zvykli na možnosť používať muškárenie. V každom prípade sa odporúča vyskúšať dve metódy a zvoliť si vlastnú. Potom rybár okamžite pochopí, ktorý rybársky prút loví pstruhy.

Na lepšie chytenie pstruha sa nedá jednoznačne odpovedať

Rybárske potreby na pstruhy

Keďže pstruha sa nachádza v jazerách a riekach, je možné použiť akýkoľvek výstroj v závislosti od miesta rybolovu. Hlavné prevodové stupne sú:

 • pradenie
 • obyčajný rybársky prút (plavák)
 • muškárenie

Všetky tri typy výstroja dokážu svoju prácu dokonale. Každý rybár, ktorý sa venuje lovu pstruhov, má vlastné náčinie, na ktoré je zvyknutý a s ktorým dobre hospodári. Všetky tri prevodové stupne sú dobré, ale medzi nimi je to najjednoduchšie a najťažšie. Najjednoduchším riešením je rybársky prút a najťažším je muškárenie, ktorého použitie si vyžaduje špeciálne zručnosti. Pradenie je niečo medzi tým, aj keď to vyžaduje určité zručnosti, ale pradenie je omnoho ľahšie zvládnuť ako muškárenie. Každá pomôcka zahŕňa použitie určitého typu návnady.

Výber nástrah a návnad na lov pstruhov

Pstruh je jedným z najatraktívnejších a najchutnejších druhov rýb. Na zachytenie krásy vymýšľajú rybári množstvo metód a používajú veľa techník. Pozrime sa, aké návnady chytiť pstruhy?

Medzi možnosťami lovu dravcov patria:

 • odstredivky na pstruhu - výrobky s tretím číslom sa považujú za najúčinnejšie, majú rýchlu hru a zlatú striebornú farbu. Návnady môžu byť použité v rôznych nádržiach s rôznou hĺbkou, sú vhodné na opakované použitie a považujú sa za najproduktívnejšie,
  • woblery pre pstruhy - najlepšou voľbou by bola návnada s dĺžkou 4 až 10 cm a patriaca k kmitajúcemu typu. Plávajúce woblery sú schopné simulovať skutočné návnady, ktoré priťahujú pstruhy a sú vhodné na rybolov v rôznych hĺbkach. Môžu byť použité na rôzne druhy rybolovu a majú jedinečnú hru,
 • silikónová návnada pre pstruhy - tento druh produktu sa používa s malými predmetmi. Ovládajú sa pohodlne, ale za určitých podmienok sa nepoužívajú vo všetkých oblastiach,
 • lov pstruhov na cestoviny - týka sa dostupného a lacnejšieho výstroja. Môže sa použiť na rybárske prúty, spodné konštrukcie. Účinná návnada bude v správnom čase v roku.

Nie každý vie, na čo sa pstruh potočný chytiť. Okrem vysoko kvalitných umelých návnad môže rybár využiť návnadu živočíšneho pôvodu. Pracujú tiež za určitých podmienok. Znalosť prostredia koristi a ďalších funkcií, rybolov určite prinesie svoje výsledky.

Pstruh na krevety sa považuje za produktívny. Malý parchant má úžasnú vôňu a priaznivú farbu. Ryba je zamilovaná do kôrovcov a určite ocení úsilie rybára. Okrem toho môžete loviť pstruhy na červotočoch, červoch, včelách, húseniciach, krabom mäse, chobotnici, červoch a kúskoch čerstvých rýb.

Zo všetkých vyššie uvedených metód sa považuje za najuniverzálnejší a najúčinnejší výlov pstruha na rozmetadlách. So základnými schopnosťami rybár určite chytí veľké množstvo rýb.

Čo je pstruh ulovený?

Po výbere konkrétneho náčinia by ste si mali vybrať návnadu pre pstruhy. Na jar av lete sa pstruh chytí na rôznych návnadách, ako sú napríklad červ, hmyz, kukurica atď., Ale bližšie k jeseni sa prebudí predátorský inštinkt, takže počas tohto obdobia je použitie spriadania omnoho oprávnenejšie, pretože sa prichytáva na väčšine umelých návnad ,

Ak je pstruh ulovený na rybárskej tyči, môže sa použiť táto návnada:

 • hnoja
 • dážďovka,
 • larvy hmyzu, krvavé červy alebo červy,
 • návnada alebo mŕtve ryby,
 • červený kaviár
 • kukurica,
 • syr
 • lietať.

Všetci sa ukázali byť vynikajúcimi pri rybolove pstruhov na pravidelnom rybárskom prúde. Pstruh aktívne chytený na červenom kaviáriaj keď je to veľmi drahá návnada a nie každý si môže dovoliť taký luxus.

Pstruh tiež berie dobrý červ, ale trusu červ, pretože má jasnejší červenkastý odtieň. Ak chcete chytiť malé exempláre, môžete to urobiť s kusom červa, ale ak sa veľkí jednotlivci skusú, nemôžete urobiť s jedným červom. Spravidla sa v takýchto prípadoch na háčiku prilepí niekoľko červov vo forme girlandy. Faktom je, že veľký pstruh sa pravdepodobne nebude hrýzť na červa.

Pstruh je opatrná ryba, takže návnada by mala byť vysadená tak, aby sa háčik nevyklízal, inak nemôžete čakať na skus pstruha.

Pokiaľ ide o ryby alebo návnady, háčik by tu nemal byť skrytý, pretože bude ťažké háčikovať ryby. Ryba sa zahákne za plutvu alebo peru. Táto možnosť je tiež možná, keď jeden hák prilieha k peru a druhý k chvostu. Háčiky by navyše mali byť na rôznych úrovniach. Keď háčik vyteká z tela ryby, pstruh ho môže zameniť s ostrou plutvou ryby.

Živé návnady by mali byť umiestnené vo vodnom stĺpci alebo bližšie k spodnej časti. Pri rybolove na rieke môžu návnady prúdiť smerom k vírivke, kde pstruh rád. Ak chcete vyprovokovať sústo, môžete si zahrať spolu so špičkou tyče.

Pri rybolove na jazere, kde nie je žiadny prúd, sa pohyb rýb riadi navíjaním rybárskeho vlasca, ako aj pomocou ťahačov s rybárskym prútom.

Mŕtve ryby alebo návnady sa používajú na lov veľkých jedincov, pretože „maličkosť“ ryby nekousne. Použitie živých návnad je opodstatnené na jeseň, keď inštinkt predátora priťahuje pstruhy.

Rôzne muchy používa sa na jar pri rybolove z povrchu. To je presne obdobie, keď príroda začína ožiť a na hladine vody sa objavuje mnoho lariev hmyzu a hmyzu. Prichádza k tenkým háčikom, aby sa ryby opäť nestarali a návnada má prirodzenú hru. Počas tohto obdobia je použitie muškárskeho rybolovu opodstatnené.

Existujú aj iné návnady, ale nemá zmysel zdržiavať sa v nich, pretože medzi rybármi nie sú veľmi populárne. Sú schopní prilákať pstruha alebo nie, podľa toho, v ktorom rybníku pstruh žije. Na „úspešný lov“ pstruhov je dostatočný zoznam uvedený v tomto článku.

Spinningový rybolov Pstruhy sú tiež nepredvídateľné a vyžaduje sa množstvo experimentálnych nástrah s rôznymi druhmi návnad. Ako vyplýva z praxe, dobré výsledky pri love pstruhov sa prejavujú takou návnadou ako „mastermaster“. Pri rybolove pstruhov sa to môže ukázať ako najpríťažlivejší pradiar, hoci ho možno úspešne chytiť za „výtoky“ a pradenia. V takom prípade je veľmi dôležité zvoliť správny rozmetávač, pokiaľ ide o veľkosť a farbu.

Pstruh môže zaútočiť na potenciálnu korisť na hladine vody, zatiaľ čo stúpa z hĺbky 10 metrov. V takýchto podmienkach bude popper fungovať dokonale. Na rybolov vo vodnom stĺpci je vhodný „wobler“ a musíte mať niekoľko nástrah s rôznymi hĺbkami ponorenia. No a samozrejme by sme nemali zabudnúť na takú návnadu ako „mastermaster“, výhodou tejto návnady je, že má vynikajúce letové vlastnosti, čo vám umožňuje hodiť ju na značnú vzdialenosť.

Veľkosť návnady sa vyberie v závislosti od veľkosti ryby, ktorý sa nachádza v tejto nádrži. Ak je nádrž zaplatená, pstruh môže dosiahnuť hmotnosť 3 kg a viac. To isté platí pre veľké prírodné nádrže, kde pstruh môže mať hmotnosť 10 kg alebo viac. Pokiaľ ide o malé alebo horské rieky, môžu ísť o exempláre s hmotnosťou nie väčšou ako 1 kg. Preto sa za takýchto podmienok používajú menšie návnady.

Veľmi efektívny lov pstruhov muškárenie, čo zahŕňa použitie umelých múch. Neodletia z háčika, ale veľmi pravdepodobne napodobňujú prírodný hmyz. Okrem toho musíte monitorovať, ktoré muchy by sa mali používať. Ak je to muška larvy, ktorá ešte neodletela alebo už odišla, hoci to nie je tak dávno, táto skutočnosť môže ryby upozorniť. Bez strachu chytí muchy napodobňujúce hmyz a larvy, ktoré sú v súčasnosti súčasťou pstruhovej stravy. Ale tu je obrovské pole pre let fantázie, pretože pstruh môže klovať na muchy, ktoré majú jedinečný vzhľad, alebo na muchy, ktoré predtým ignorovali.

Kedy pstruh

Pstruha sa môže chytiť po celý rokVýnimkou je iba obdobie neresenia. Pstruh je ryba, ktorá uprednostňuje čistú studenú vodu, takže ju možno nájsť v horských riekach, ktoré sa vyznačujú osobitnou čistotou. V lete, keď sa voda začína zohriať pri východe slnka, pstruh ide do hlbín a čaká na zapadnutie slnka a voda sa začne opäť ochladzovať. teda najlepšie hodiny na lov pstruhov v lete sú večer, noc a ráno, Chytanie pstruhov počas dňa je strata času, okrem toho, že k tomu prispeje počasie.

Na jar je lepšie chytiť pstruha popoludní a na jeseň klovať po celý deň. Môže sa zachytiť iba v krištáľovo čistej vode. V prípade zákalu sa aktivita týchto rýb tiež znižuje. V závislosti od regiónu je aktivita pstruhov obzvlášť zrejmá v období odchodu z podeniek. Spravidla je to koniec mája a začiatok júna. V lete aktivita pstruhov v dôsledku horúčavy klesá, ale na jeseň sa aktivita opäť zvyšuje a je ťažké zostať bez úlovku.

Kde a ako loviť pstruhy

Keďže pstruh miluje čistú a studenú vodu, jeho hlavnými biotopmi sú horské rieky, horské jazerá, v ktorých sa nachádzajú iba pstruhy a prípadne aj lipany, ako aj na veľkých jazerách, kde sa spolu s týmito rybami nachádzajú aj iné druhy rýb. Jedná sa o veľmi opatrnú a plachú rybu, preto je vhodné chytiť ju v úplnom tichu. Môže byť vystrašená vonkajším hlasným hlasom alebo siluetou osoby. V takom prípade sa pokúsi ísť na tichšie miesta, kde takéto zvuky chýbajú.

Pri rybolove by ste sa mali zásobiť maskovacím oblečením, aby ste nevydržali prírodu. Pstruh stojí hlavou proti prúdu v miestach, kde je prúd najrýchlejší a voda je najchladnejšia. Preto, keď určili polohu pstruha, pristupujú k nemu veľmi opatrne a tiež proti prílivu, takže nemôžu vidieť pohyb na brehu. Na takýchto miestach je spravidla voda nasýtená kyslíkom viac ako na miestach, kde prietok nie je taký rýchly. Navyše v oblastiach s pomalým tokom sa voda zohrieva rýchlejšie, takže pstruh vždy takéto miesta opustí, ak je teplota vody nad + 20 ° C.

Malé kŕdle malých pstruhov sa hromadí v oblastiach s rýchlym tokom alebo na hranici rýchleho a pomalého toku. Ak sú na týchto miestach veľké balvany, potom to určite môže byť za nimi a po dlhom boji so súčasnosťou získava silu. Väčší ľudia uprednostňujú hlbšie miesta, kde sa nachádzajú prírodné prístrešky, v podobe háčikov alebo padlých stromov. Je vidieť na strmých brehoch a na miestach, kde sú rozdiely v hĺbke.

Pstruha sa nachádza vo vodnom stĺpci aj bližšie k hladine, kde zhromažďuje rôzne druhy hmyzu, ktoré spadli do vody. V závislosti od poveternostných podmienok sa nachádza takmer na úplnom dne.

Inými slovami, jej obľúbené miesta sú miesto, kde sa vizuálne vyskytujú zmeny rýchlosti horskej rieky. Za balvany v oblasti mostov a rôznych peřejí, blízko vodopádov, kde je kyslík nasýtený vodou, v ústiach riek, vírivkách, jamách a tiež vo veľkých hĺbkach, kde je voda vždy chladná, v oblasti rôznych prírodných alebo umelých prístreškov, kde sa môže skryť kedykoľvek cítiť nebezpečenstvo.

Klimatické pásma (vyznačené na mape)

1. zóna (na mape zvýraznená modrou farbou) je zóna zvlášť dlhá, od októbra do mája, formovania ľadu.

2. zóna (žltá farba) - zóna stabilná, od novembra do apríla, tvorba ľadu.

3. zóna (červená farba) - zóna krátkodobého a nestabilného, ​​od decembra do marca, tvorba ľadu.

4. zóna (šedá farba) - zóna, v ktorej sú ľadové javy pozorované nepravidelne alebo úplne chýbajú.

Ďalšie informácie o klimatických zónach nájdete v časti Klimatické zóny.

Pstruh: stručný popis, biotopy, kedy sa majú chytiť

Pstruh jazierko:

Pstruh potočný - palička:

Existuje mnoho poddruhov pstruhov - potok, jazero, Jadran, mramor, Sevan, zlato atď. Nasledujúce vlastnosti sú bežné, preto nemusia zodpovedať konkrétnemu druhu tejto ryby.

 • Najdlhší pstruh (cm): 100
 • Hmotnosť (kg): 20
 • Ako starý je pstruh: do 24 rokov
 • Trenie: pozrite si čas trenia pstruha v tabuľke vyššie.
 • Najlepšie miesta na rybolov: v rýchlom prostredí, v blízkosti kríkov a kameňov, v jamách pod trhlinami.
 • Začiatok najlepšieho zahryznutia: v zime - na prvom a poslednom ľade, v lete - letom hmyzu.
 • Najlepší čas na chytenie: deň.

Čo chytia?

To, čo chcete loviť pstruhy, sa môže v jednotlivých sezónach značne líšiť. Takže po rozmnožení na jar a v lete na ňu môže útok zaútočiť, a tu sa stávajú veľmi užitočnými rôzne druhy hmyzu a červov, a ak používate feromóny, aj kukurica sa môže stať hodnou návnadou. Na jeseň začína loviť viac, a preto sa pri živých návnadách sústreďuje oveľa lepšie, je tu však malá nuancia. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak začnete loviť živé návnady od leta a chytíte do tej istej nádrže, v ktorej budete loviť pstruhy neskôr.

Každý skúsený rybár tiež vie, že je lepšie používať návnady pre plavákový rybársky prút, ako napríklad:

 • hnoja a dážďovky,
 • červy. Musíte však byť schopní vysadiť ich,
 • je lepšie loviť pstruhy na návnadách pomocou pradenia, ale na tento účel je vhodný obyčajný prút,
 • najmä riečny dravec miluje syr a kukuricu v lete, najmä ak ich ochutíte špeciálnymi príchuťami a feromónmi, ktoré si môžete kúpiť v ktoromkoľvek rybárskom obchode.

Mali by ste však experimentovať s omnoho väčším počtom návnad, pretože pstruh niekedy môže dobre vydržať pre červeného kaviáru a v lete úplne ignoruje živé návnady, ale zároveň sa dobre uštipne na uhynutých rybách.

Prirodzene, nie každý si môže dovoliť také drahé jedlo pre pstruhy, aké potom bude? Dobré sústo je možné dokonca aj na bežných wobleroch, ale na jeseň, keď sa blíži zima, stojí za to vyzdvihnúť točenie.

А вот здесь придётся повозиться с наживкой, но одним из главных рыбных предпочтений по сей день остаётся кумжа. Правда, поймать её можно не во всех речках, поэтому куда удобнее использовать пресловутый кастмастер. Vo všeobecnosti sa oplatí točiť až do konca augusta av budúcnosti sa pstruh začne silne podobať lososu, pokiaľ ide o vybavenie a návnadu, ktoré sa musia používať. Ten istý depozitár sa môže pochváliť svojou jemnosťou v takmer každom rezervoári, nehovoriac o prameňoch a kmitoch, na ktorých sa ryby oboch druhov doslova ponáhľajú.

Môžete tiež často vidieť, ako odborníci v pokojnom počasí a v čistej vode chytajú tieto ryby doslova z povrchu. A ostatné veci sú rovnaké, je to skutočne možné, pretože niekedy, najmä v období hladomoru, je pstruh pripravený zdvihnúť sa na korisť dokonca z hĺbky 10 metrov. V takýchto prípadoch sú poppers veľmi vhodné.

Pred použitím však vyskúšajte:

 1. Ako sa bude správať ryba na wobleroch s rôznymi stupňami prehĺbenia.
 2. Ako bude reagovať na živé návnady a mŕtve ryby.
 3. A tiež, či pstruh zaujme jibbing.

Ak v každom prípade aktívne skočí na háčik, môžete si oddýchnuť a vyskúšať niečo nové pomocou poppera.

Keď vyberiete veľkosť návnady, aspoň zhruba špecifikujte, akú veľkosť pstruha žije v rybníku, pretože brať veľké woblery, ak sú v rieke jedinci na pol kilogramu, nedáva zmysel.

spôsob života

Pstruh jazero nikdy nemigruje. Zostáva vo svojom rybníku, kde dozrie a rozmnožuje sa. Niekedy v jazere nájdete jedincov, ktorí dosahujú hmotnosť až deväť kilogramov alebo viac, ale v priemere táto ryba váži asi sedemsto gramov. Farba tohto pstruha závisí od jeho špecifického prostredia. Ak je v rybníku tmavá voda alebo má rašelinovú prímes, potom ryby, ktoré v nej žijú, majú tiež tmavavý odtieň s veľkými čiernymi škvrnami po celom tele. A naopak, keď pstruh žije v jazere so svetlým piesočnatým dnom, jeho farba je prípadne svetlejšia.

habitat

Tento poddruh lososa je studená voda. Radšej žije v čistej, čistej vode. Optimálne parametre pre prostredie, v ktorom je rast a vývoj tejto ryby najúspešnejší, sú: teplota nádrže je od 14 do 20 stupňov a obsah kyslíka je 7 - 8 mg / l. Pstruh jazerný, vyhýbajúci sa jasne osvetleným oblastiam, sa takmer vždy schováva v tieni a ide do hĺbky. Dlhodobý pobyt v jasnom svetle ju vedie do depresívneho stavu a jej vajíčka a poter dokonca zomrú. Jazerný pstruh je preto najaktívnejší v daždivých a oblačných dňoch, ako aj večer a ráno.

Dôležitou črtou pre normálny život tejto ryby je neustála potreba ľahkého prístupu k hladine vody. Musí neustále napĺňať svoj močový mechúr vzduchom. Preto v uzavretých klietkach hlboko ponorených do vody, ako aj do takých nádrží, ktoré sú dlho držané v ľadovej škrupine, nemôže pstruh žiť.

Počas trenia sa táto ryba, ktorá vstupuje do prítokov - riek a potokov, stúpa po prúde. Stáva sa však aj to, že na mieste kladie vajíčka. Po trení sa významná časť už mierne pestovaných mladých jedincov vracia do svojho rodného jazera, zatiaľ čo malé množstvo z nich zostáva v rieke a doplňuje rad pstruhov.

Tento zástupca rodiny lososov sa nachádza v Lake Ladoga alebo Onega. Veľkosť pstruha jazera priamo závisí od krmiva, ktoré používa. Napríklad pstruh žijúci v kamienkových riekach alebo v jazerách s bohatým výberom rôznych druhov vodného hmyzu, ako aj kôrovce, je zvyčajne väčší ako ten, ktorý žije v povodňových vodách, kde je tento príjem oveľa menší.

Často sa chytí v Karélii a na polostrove Kola. Existuje veľa jazier so studenou vodou, kde sa táto ryba cíti obzvlášť dobre. Niektoré formy tejto ryby sa vyskytujú aj vo vysokohorských nádržiach na Kaukaze a Zakaukazsku, kde sa živia hlavne malými rybami bez toho, aby sa u nich zanechával hmyz a ich larvy.

Rybolovné prvky

Rybolov pstruhov na jazere je veľmi vzrušujúca a vôbec nie jednoduchá úloha. Niekedy to presahuje silu začínajúceho rybára. Aby sa neznížil počet pstruhov žijúcich v tejto nádrži, je veľmi dôležité dodržiavať všetky pravidlá stanovené pre výlov - sezónnosť, limit, vek jednotlivcov.

Tento rybolov neuznáva návaly alebo zbytočné problémy. Niekedy sa neskúsený človek chová mimoriadne nedbanlivo: prichádza s vodou do hluku, prispôsobí svoje vybavenie priamo v mieste rybolovu a robí veľa náhlych pohybov.

Všetky tieto činnosti môžu viesť k tomu, že pstruh, ktorý je veľmi opatrný, pôjde na odľahlé miesto a nebude na návnadu dlho reagovať. Preto rybári s rozsiahlymi skúsenosťami vedia, že je potrebné pripraviť a zostaviť výstroj najmenej 10 metrov od miesta castingu. V neznámych vodných útvaroch by ste mali najskôr preskúmať pobrežie a určité oblasti vodnej hladiny a určiť polohu pstruha. Iba ak sú skutočne ocenené všetky vyhliadky, musíte sa starostlivo a tajne snažiť nepristávať k hluku, aby ste sa dostali na miesto rybolovu. V niektorých prípadoch sa rybári dokonca pohybujú plazením, aby sa tieto plaché ryby nepozorovali. Ale prvý obsadenie, ktoré korisť neočakáva, sa spravidla končí skusom pomerne veľkej vzorky.

Kde chytiť

Miesto pre rybolov na jazere by sa malo zvoliť s ohľadom na mnoho faktorov - prítomnosť potoka alebo malej rieky, ktorá do neho vteká, radosť medzi vodnou vegetáciou, hromadenie kameňov atď. Je potrebné zvoliť oblasti medzi pokojným a rýchlym prúdom, hlboké diery pri vodopádoch, nepravidelné siahy, tiché dno s veľkými kameňmi. Mala by sa zvážiť aj potreba maskovania.

Všeobecne platí, že pri výbere rybárskeho miesta musíte vychádzať z poznatkov o zvykoch koristi. Dôkladná štúdia nádrže, v ktorej sa nachádza pstruh jazierkový, nezabezpečí úspešný rybolov. Pri jarnom rybolove si musíte vybrať tie miesta, kde podľa miestnych rybárov korisť zvyčajne trávi zimovanie. Najčastejšie sú to jamy, vírenie trhlin alebo miesta v slabom prúde, kde je dostatok jedla. So zvýšením hladiny nádrže sa stáva bahnitá, takže môže byť ťažké nájsť, kde v tejto chvíli pstruh stojí.

Čas rybolovu

Obdobie, kedy sa lov pstruha jazera začína, závisí od regiónu. V mnohých ruských nádržiach sa vyskytuje v marci, keď sa topí ľad. Rybolov je možný aj v zime v nemrznúcich nádržiach, musíte si však uvedomiť, že táto ryba nie je v zime príliš aktívna, takže výsledky sa nemusia vôbec predpovedať.

Aktivita pstruha jazera sa zvýši, keď sa v rybníku akumuluje dostatok vody. Vzhľadom na to, že v tejto dobe zostáva krajina stále zamrznutá, je voda dosť priehľadná a nezakalí sa. V tomto prípade by však človek nemal očakávať závideniahodné úlovky.

Pstruh je ulovený na plaváku, pradení alebo rybárskom prúte. Neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na náčinie: stačí si zvoliť dostatočne dlhý prút, aby ste mali príležitosť na dlhé nalievanie návnady. Na základe charakteristík rybolovu pstruha jazera by sa rybár mal snažiť zostať nepovšimnutý av určitej vzdialenosti od okraja vody. Hmotnosť rybárskeho prútu sa musí zvoliť tak, aby vás nebavilo neustále ho držať vo vašich rukách. Nie je zlé, ak zariadenie pracuje s akýmkoľvek typom kotúča a ľubovoľným objemom bubna.

Rybársky prút je vybavený rybárskym vlascom s priemerom 0,2 - 0,25 mm a vodítkom dlhým asi meter. Musíte použiť jemnú možnosť, napríklad priehľadnú modrú. Spravidla sa do zariadenia na pstruhy vkladá iba jeden háčik - č. 6-8, avšak pri zúžení v rybníku s rašelinovým alebo bahnitým dnom má zmysel použiť dva kusy. Vzdialenosť medzi vodítkami by mala byť pätnásť až dvadsať centimetrov.

V prípadoch, keď je spodný háčik s návnadou ponorený do kalu, horný zostáva stále v pracovnej polohe. Ako platiny sa dajú použiť bežné platiny, dobre fungujú aj malé kúsky olovenej pásky. Upevňujú sa sedem až desať cm nad háčik av prítomnosti dvoch žihadiel - medzi nimi.

Skúsení rybári odporúčajú používať na plavákoch pstruhov malé plaváky jemnej farby a podľa možnosti vretenovitého typu.

Aké čúranie

Jazerný pstruh sa najlepšie chytí na listovom alebo hnoji, pričom najúčinnejšia je červená odroda. Pre malých jednotlivcov nie je kvalita a veľkosť nástrahy relevantná, takže veľa rybárov pripája polovicu k háčiku. Veľký pstruh uprednostňuje pohyb červami. Pokiaľ nie sú po ruke, môžete použiť larvy hmyzu, vnútornosti koristi samotné, ako aj jemne nasekané čerstvé ryby.

Pstruh návnada

Keďže pstruh je skôr dravá ryba, návnada by mala obsahovať prísady, ktoré majú prirodzenú vôňu rýb. Môže to byť rybia múčka, krevety (zápach) alebo chobotnica z chobotnice. Rovnako ako u iných rýb, návnada by mala byť správne pripravená tak, aby vo vode vytvárala oblak krmiva a aktívne lákala ryby. Na tento účel môžete použiť špeciálne zakúpené komponenty (gejzíry) alebo pridať do návnady plávajúce komponenty. Na pstruhy môžete použiť pelety. Môžu nielen kŕmiť ryby, ale môžu sa tiež použiť ako návnada. Činnosť hryzeného pstruha je silne ovplyvnená farbou návnady alebo návnady. Preferuje jasné farby. Na dosiahnutie atraktívnejšieho účinku by sa do návnady mali pridať jasné farbivá.

Väčšina rybárov si neuvedomuje, že pstruhy môžu byť kŕmené tak, aby rybolov bol vždy efektívny. Ak môžete loviť v jednom rybníku, potom môžete použiť nasledujúce odporúčania: Najprv sa pstruh kŕmi každú hodinu a potom sa proces kŕmenia upraví na jedenkrát denne a potom na týždenne. Takto ryba bude neustále navštevovať zaujímavé miesto. V takom prípade môžete byť vždy so západkou. Táto možnosť sa však nehodí na vodnú plochu, ktorá je značne vzdialená.

Video „Lov pstruhov na pradenie“

Mnoho spinningistov má radi lov pstruhov, ak sa vyskytuje v neďalekých rybníkoch. Takíto rybári môžu veľmi ľahko prejsť od chytenia jedného druhu dravca k druhému. Spinning možno považovať za univerzálny výstroj, ktorý dokáže chytiť akékoľvek, dokonca pokojné ryby. Všetko záleží na úrovni fantázie rybára a schopnosti zvládnuť prútik. Mnoho spinningistov používa spinning na rybolov pri dne, stačí zmeniť konfiguráciu zariadenia.

Pozrite si video: Jak chytat pstruhy: Jak na ryby s Jakubem Vágnerem - 4. díl. Alza Tube (Január 2023).

Pin
Send
Share
Send
Send