Užitočné tipy

Ako obnoviť moscovitskú sociálnu kartu?

Pin
Send
Share
Send
Send


Na rozdiel od názorov mnohých ľudí nie je potrebné podať žiadosť o stratu karty sociálneho zabezpečenia, ani ju nahradiť, ak si pamätáte svoje číslo sociálneho zabezpečenia. Ak niekto používa vaše číslo sociálneho zabezpečenia, stále nemusíte podať žiadosť o stratu v službe sociálneho zabezpečenia. Namiesto toho musíte napísať sťažnosť Federálnej obchodnej komisii (FTC) a podniknúť ďalšie kroky na ochranu pred krádežou. Nasledujúce metódy vám pomôžu podať sťažnosť alebo nahradiť stratenú kartu sociálneho zabezpečenia.

Postup pri strate alebo krádeži plastu

Strata alebo krádež tohto dokumentu dočasne zbavuje jeho držiteľa prístupu k výhodám. Keď ste stratili sociálnu kartu Muskovite, je možné ju obnoviť, ak budete postupovať správne:

 • Po prvé, odporúča sa okamžite zablokovať kartu kontaktovaním Moskovskej banky. Strata je nebezpečná v tom, že ak sú na plaste finančné prostriedky, môžu ich použiť tretie strany. Tento problém je ťažké vyriešiť prostredníctvom horúcej linky. Pre trvalé zablokovanie musíte osobne prísť na oddelenie. Až do prijatia žiadosti banka nezodpovedá za bezpečnosť finančných prostriedkov.

POZOR! Zamestnanec organizácie je povinný vydať osvedčenie o prijatí odvolania. Tento dokument sa najlepšie uchováva v prípade sporu.

 • Po druhé, je potrebné informovať orgány sociálnej ochrany o strate plastov kontaktovaním oddelenia, kde bola karta vydaná. Toto je ľahké urobiť s telefonickým hovorom. Zamestnanci katedry upravia ďalšie činnosti. Ak držiteľ na karte nedostane sociálne platby, táto položka je voliteľná.

Horúca linka

Ak nie je možné prísť do banky v blízkej budúcnosti, je vhodné použiť telefónnu horúcu linku +7 (495) 539-55-55. Konzultanti pracujú denne od ôsmej ráno do ôsmej večer. Pre dočasné blokovanie je potrebné prideliť prevádzkovateľovi šestnásťmiestne číslo karty. Ak dôjde k strate plastov, je to problematické a telefonické blokovanie nezaručuje stopercentnú bezpečnosť finančných prostriedkov.

Kedy sa mapa zmení?

Pozrite sa na obrázok, ako vyzerá sociálna mapa Moskovčanov a prepis všetkých atribútov:

Kartu by ste mali znovu vydať v týchto prípadoch:

 1. Ak príjemca zmenil informácie v osobnom dokumente, napríklad meno alebo priezvisko. Ak chcete plast vrátiť, mali by ste kontaktovať centrum „Moje dokumenty“,
 2. K dátumu exspirácie. Doba platnosti každej karty je väčšinou päť rokov.

Po dátume exspirácie by sa karta mala znovu vydať v regionálnom centre „Moje dokumenty“ alebo v službe sociálnej ochrany občanov. Odporúča sa dokončiť postup vopred, a to ešte predtým, ako sa dávky naplnia. V takom prípade musíte so sebou vziať starý doklad a cestovný pas, potvrdenie študenta, študenta alebo dôchodku, aby ste potvrdili svoj stav.

Kto môže byť vlastníkom sociálnej karty, pozrite sa na obrázok:

Účet v moskovskej banke sa po opätovnom vystavení nemení. To znamená, že príjemca má právo použiť osobné prostriedky týždeň po obdržaní novej karty. Tento čas postačuje na to, aby banková inštitúcia vypracovala informácie o prijatí novej karty.

Viac informácií o možnostiach získania sociálnej karty dôchodcu nájdete v našom článku TU.

V prípade krádeže alebo straty

Ako získať a obnoviť sociálnu kartu, pozri video:

Ak bol dokument stratený alebo ukradnutý, držiteľ má stále právo získať preferenčné pozície. Po strate sociálnej karty Muscovite je možné ju obnoviť. Čo robiť, ak ste stratili preukaz seniora:

 1. Je potrebné ho okamžite zablokovať, preto príjemca kontaktuje autorizovanú Moskovskú banku. Blokovanie zaručuje bezpečnosť finančných prostriedkov pred neoprávnenými osobami. Horúca linka však pri riešení problému nepomôže. Na trvalé zablokovanie odcudzenej karty musí dôjsť k osobnej návšteve oddelenia. Až do predloženia žiadosti banková inštitúcia nezodpovedá za dostupné peniaze na účte. Zamestnanec banky vydá osvedčenie potvrdzujúce, že odvolanie bolo prijaté. V prípade súdneho konania sa odporúča tento dokument uschovať.
 2. Ďalším krokom je informovanie služby sociálneho zabezpečenia. Za týmto účelom by ste sa mali obrátiť na oddelenie, kde bol prijatý dokument o výhodách. Postup však môžete dokončiť prostredníctvom horúcej linky, kde bude príjemca odoslaný na ďalšie kroky. Ak sa na kartu nedostanú dotácie a sociálne platby, sociálna služba sa nemusí oznámiť.

Karta bude znovu vydaná, aby sa znovu využili výhody cestovania v doprave a aby sa získali zľavy na nákupy.

Kontaktujte horúcu linku

Dôchodca môže vždy zavolať na číslo +7 (495) 539-55-55, ak v jeho blízkosti nie je žiadna banka. Konzultácie sa konajú každý deň od 8:00 do 20:00. Ak chcete dočasne zablokovať kartu dôchodcu, mala by sa uviesť 16-miestna poznávacia značka. So stratou plastu je to problematické a úroveň zabezpečenia je pri dočasnom zámku nízka.

Ako obnoviť moscovitskú sociálnu kartu?

Môžete si uložiť poznámku „Čo sa stane, ak dôjde k strate alebo krádeži sociálnej karty“:

Držiteľ vymáhania môže začať kedykoľvek. Mali by ste si priniesť osobnú dokumentáciu: dôchodkový certifikát a pas na potvrdenie dostupnosti oprávnení, orgánu sociálnej ochrany alebo oddeleniu Moje dokumenty. Multifunkčné centrum poskytuje služby pre starších občanov, študentov a školákov.

Školák alebo študent, ktorý nemá stratené finančné prostriedky na plasty, môže uskutočniť výmenu pomocou zjednodušeného systému. Táto kategória ľudí sa so študentom alebo študentom obracia na pokladníka najbližšej stanice metra. Po zaplatení pokuty (v prípade omeškania) a vyplnení dotazníka sa urobí duplikát.

Dokumentáciu prijme špecialista autorizovaného orgánu a začne proces aktualizácie karty. Nový plast bude možné vyzdvihnúť do jedného mesiaca. Počas postupu prijímateľ dostane dočasný dokument, ktorý vám umožní dočasne využiť niektoré z výhod.

Občania poberajúci sociálne platby na karte ju znovu vydávajú bezplatne. Ak žiadateľ nemá štatút príjemcu, vyplatí sa opätovná platba. Po príprave novej karty sa vykoná automatický prevod všetkých prostriedkov, ktoré boli na stratenej plastovej karte.

Pred prijatím nového plastu je možné získať prostriedky až po kontaktovaní pokladníka bankovej inštitúcie s pasom.

Blokovanie stratenej karty, ako aj registráciu novej karty môže vykonať asistent, ktorý vydal notárovi plnomocenstvo. Takéto manipulácie sú potrebné pre tých dôchodcov, ktorí vedú klamný životný štýl alebo nie sú schopní vykonať zákrok sám zo zdravotných dôvodov.

Ako nahradiť sociálnu kartu Muskovite a keď je to potrebné, v našom článku sa dozviete TU.

Aké dokumenty sú potrebné?

Dokumentácia predložená na získanie duplikátu:

 • Žiadosť o duplikát, ktorá uvádza dôvod postupu.

Vzorový formulár žiadosti o vydanie sociálneho preukazu nájdete na obrázku:

 • Údaje o cestovnom pase osoby.
 • Pasové údaje s plnomocenstvom v prípade zastúpenia.
 • Dokumentácia potvrdzujúca dostupnosť výhod. Príkladom je osvedčenie o zdravotnom postihnutí alebo osvedčenie od školy alebo univerzity.
 • Ak táto informácia nie je uvedená v osobnom dokumente, mali by ste poskytnúť výpis z domácej knihy alebo osvedčenie cestovného pasu o dostupnosti registrácie.
 • Žiadosť o dočasný lístok na bezplatné cestovanie.

Toto sú základné dokumenty potrebné na obnovenie plastov. Sociálny úrad môže zoznam požiadaviek doplniť podľa situácie.

Zoznam dokumentov

Štandardný balík dokumentov na získanie duplikátu vyzerá takto:

 • Žiadosť o vydanie nového plastu, ktorého text by mal uvádzať dôvod straty.
 • Pas príjemcu.
 • Pas a plnomocenstvo (pre zástupcu).
 • Dokument potvrdzujúci štatút príjemcu. Napríklad osvedčenie osoby so zdravotným postihnutím alebo osvedčenie zo vzdelávacej inštitúcie. V druhom prípade je dôležité dodržať dobu platnosti príspevku, ktorá musí byť doručená najskôr jeden mesiac pred predložením.

POZOR! Občania, ktorí študujú v podriadených vzdelávacích inštitúciách v Moskve, nepotrebujú osvedčenie potvrdzujúce túto skutočnosť.

 • Výpis z domácej knihy alebo osvedčenia pasového úradu o registrácii v Moskve, ak táto informácia nie je v cestovnom pase.
 • Žiadosť o dočasný lístok na bezplatné cestovanie v doprave.

Toto je krátky zoznam kľúčových dokumentov potrebných na obnovenie. Zoznam sa doplní v závislosti od kategórie príjemcov a konkrétnej situácie.

Obnovenie strateného plastu vo všeobecnosti nespôsobuje problémy. Môžete použiť akúkoľvek vhodnú možnosť. Proces môže trvať dlhšie, ak držiteľ má na karte prostriedky.

Pin
Send
Share
Send
Send