Užitočné tipy

Chcem žiť v aute

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri vytváraní tohto článku 68 ľudí (a) pracovalo na jeho úprave a vylepšovaní, a to aj anonymne.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 11. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Život v aute nie je nič, čo by niekto mohol odporučiť. Ak ste však prišli o prácu, vyčerpali ste všetky svoje zdroje, neboli ste schopní zaplatiť nájomné (alebo ste dostali oznámenie o vysťahovaní) a nemáte nikoho, kto by vám pomohol, potom život v aute môže byť vašou jedinou alternatívou, najmä ak sa nepohodlne zdržiavate v miestnom prístrešku. Bohužiaľ, na mnohých miestach môže byť život na kolieskach neprijateľný alebo dokonca nezákonný. V tomto článku nájdete užitočné informácie o tom, ako vydržať, kým nenájdete niečo vhodnejšie. Je dôležité mať vhodné auto, nájsť vhodné parkovacie miesta a verejné miesta (sprcha, WC), ktoré si môžete dovoliť.

Prírodná potreba

Opäť si položte otázku, bývam v aute, kam ísť na toaletu, kam si čistiť zuby alebo len umývať, potrebujete oddychovú miestnosť. Auto pravdepodobne nemá toaletu, takže budete musieť nájsť prístup na toaletu, ktorú môžete pravidelne používať, a to aj pred spaním.

Musíte nájsť, kam sa umyť. Štandardnou ponukou je členstvo v telocvični, čo je skvelý nápad, ak si to môžete dovoliť, ďalšími možnosťami sú zastávky nákladných vozidiel (z ktorých mnohé majú sprchy) a štátne parky. Ak máte prístup ku komunitným kempingom, ktoré spĺňajú všetky tieto požiadavky. V každom prípade musíte tento problém vyriešiť - zanedbanie vašej hygieny sťaží všetky ostatné aspekty vášho života.

Bezpečnosť a právo

Ak sa rozhodnete, že chcete bývať v aute, nezabudnite na to najdôležitejšie: bezpečnosť a nemôžete rušiť ostatných. V mnohých krajinách sa nemôžete milovať v aute, aj keď je na parkovisku. Niektoré krajiny tiež zakazujú stráviť noc v aute pred prijatím tohto rozhodnutia, uistite sa, že neporušujete zákon. Aj keď neporušujete zákon, pokúste sa vyhnúť nežiadúcej pozornosti polície, vlastníkov pôdy a bezpečnostných hliadok.

Čo musíte mať:

  • Náhradný kľúč nainštalovaný v skrytom držiaku na kľúče.
  • Svietidlo, ideálne s veľmi slabým osvetlením, keď ste vo svojom aute.
  • Zariadenie na spustenie štartéra. Budete opatrní a pokúsite sa nevybiť batériu, ale len pre prípad, že budete potrebovať jednu z nich.
  • Elektrické zásuvky. Vaše auto má pravdepodobne iba jeden zapaľovač cigariet, čo pravdepodobne nestačí.
  • Invertor: Invertor prevádza energiu z 12 V DC vozidla na 220 V AC.
  • Ak necháte kľúč v zapaľovaní, uistite sa, že je vypnuté napájanie vozidla, inak vybijete batériu.

Pre niektorých ľudí bude bývanie v aute veľkým dobrodružstvom, ale pre väčšinu je to nepríjemný kompromis. Pred rozhodnutím o takomto kroku vám odporúčame ušetriť peniaze, zhromaždiť všetko potrebné vybavenie a všetko dôkladne naplánovať.

Pozrite si video: SIMA - SPOLU prod. Gajlo & SkinnyTom. OFFICIAL VIDEO. (Smieť 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send