Užitočné tipy

Ako nakupovať na eBay?

Pin
Send
Share
Send
Send


Odporúčané webové prehliadače
Naše webové stránky podporujú najnovšie verzie webových prehliadačov.

Poskytli sme zabudované riešenia pre vašu ochranu pri nákupe a predaji tovaru.


Používanie aplikácií eBay Mobile na smartfóne
Nainštalujte si do telefónu našu mobilnú aplikáciu a môžete si prezerať a kupovať výrobky na cestách aj predávať výrobky pomocou špeciálnych aplikácií.

Získanie pomoci

EBay Pomoc
Naučte sa, ako nájsť odpovede na otázky pomocou online pomoci, výukových programov alebo kontaktovaním fór komunity.


Hľadám pomoc z našich komunitných zdrojov
Kontaktujte ostatných členov komunity eBay, aby ste prediskutovali svoje otázky a získali potrebné informácie.


Kontaktovanie podpory eBay
Ak potrebujete pomoc, kontaktujte nás.


Odosielanie návrhov na zlepšenie výkonu eBay
Máte predstavu o tom, ako vylepšiť naše webové stránky? Tešíme sa na vaše pripomienky.

Slovník EBay
Zaujíma vás, čo znamená konkrétny výraz alebo ikona na eBay?


Akronymy prijaté na eBay
Zoznam skratiek, ktoré sa často nachádzajú v zoznamoch produktov a komunitných fórach.


eBay pre zdravotne postihnutých používateľov
Zistite, ako zabezpečujeme, aby každý mohol používať webovú stránku eBay.


Prehľad oznámení o ochrane osobných údajov
Pozrite sa na základy tohto oznámenia o ochrane osobných údajov.


Zakladajúci list EBay
Zistite, aké hodnoty sú vedené dodnes.

Nakupovanie na eBay: Návod

Ako viete, eBay má veľa pobočiek v rôznych krajinách sveta. Algoritmus nakupovania je rovnaký na nemeckom eBay aj na eBay Anglicku. Medzi našimi krajanmi - eBay.com si napríklad zoberte najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie aukčné stránky v USA. Okamžite musíme povedať, že sme sa pokúsili čo najviac zovšeobecniť tento algoritmus akcií a miestnym spôsobom ho zjednodušiť.

Krok 1. Registrácia

Registrácia na eBay je jednoduchá. Niektorí používatelia s tým samozrejme môžu mať problémy, najmä ak rozhranie nie je rusifikované. Najmä v takýchto prípadoch sme napísali článok „Registrácia na eBay: sprievodca krok za krokom“. Pomocou pokynov a odporúčaní, ktoré poskytnete, sa zaregistrujete bez problémov.

Bez registrácie nebudete môcť nakupovať ani predávať výrobky. Vidieť ich, áno, čítať recenzie tiež bez problémov, ale tu sú všetky možnosti obmedzené. Preto, ak chcete nakupovať na eBay, musíte sa najprv zaregistrovať na aukcii.

Krok 2. Vyhľadávanie produktu

Po registrácii a oboznámení sa so štruktúrou stránok môžete pokračovať v hľadaní tovaru. Hneď by som chcel povedať, že web eBay je intelektuálne správny. Neexistujú žiadne zbytočné podrobnosti, všetko je čo najjednoduchšie a najjasnejšie. Stačí sa len pozrieť, aké funkcie má príslušné tlačidlo a už nebudú k dispozícii žiadne ďalšie otázky.

Samotné vyhľadávanie nie je zložité povolanie. Je vyrobený tak, že rýchlo a bez problémov nájdete kategóriu, ktorú potrebujete, skupinu tovaru alebo vhodnú zásielku.

Produkty môžu vyhľadávať registrovaní používatelia aj tí, ktorí nemajú účet eBay. Na obrázku vidíte štandardný vyhľadávací panel (1), v ktorom musíte napísať názov produktu, značky alebo značky, ktorú chcete nájsť. Keďže všetci používatelia označujú mená v angličtine, je vhodné vykonať vyhľadávanie týmto spôsobom. Potom môžete vybrať kategóriu (2) a kliknúť na „vyhľadať“ (3).

Po zadaní názvu produktu, ktorý hľadáte, do vyhľadávacieho panela a kliknutí na „Hľadať“, systém pre vás vyberie všetky produkty, ktoré zodpovedajú vašim želaniam. Chceli sme napríklad nájsť „zlatý prsteň“ - zlatý prsteň. Ako vidíte na obrázku, v eBay 1.453.812 sú výrobky vhodné pre túto požiadavku. Každý výrobok (3) má popis, cenu, hodnotenie, s ktorým sa môžete oboznámiť. Je zrejmé, že ich revízia je nereálna. Preto systém ponúka rôzne spôsoby, ako zjednodušiť vyhľadávanie. Môžete triediť tovar (1) podľa ceny, od najnižšej po najvyššiu a naopak, podľa dátumu pridania, podľa popularity. EBay tiež ponúka populárne podkategórie (2) vo vašom vzťahu k vašej žiadosti. Hľadali sme „zlatý prsteň“, ale systém nám umožňuje vidieť aj „diamantový prsteň“, „šperky“, „značkové prstene“ atď.

Krok 3. Vyhodnotenie tovaru a predajca

A tak ste si vybrali produkt, ktorý sa vám páči. Ďalej prejdite na stránku tohto produktu, aby ste sa podrobnejšie zoznámili s popisom, pozrite si fotografiu, zistite podrobnosti o dodávke a ďalšie vlastnosti predaja.

Pokračujeme v posudzovaní stránky produktu na príklade zlatého prsteňa, ktorý sa nám páčil. Čo teda uvidíte pred vami otvorením produktovej stránky?

 • Fotografie (1). Dobrí predajcovia sa spravidla snažia pridať niekoľko fotiek svojho produktu, aby ste si vedeli predstaviť, ako to vyzerá.

 • Klasifikácia tovaru. V závislosti od skupiny výrobkov si môžete vybrať ich špecifické vlastnosti. Napríklad v našom ringu si môžete zvoliť veľkosť (3) a farbu (2).

 • Počet kusov (4). Ak si chcete kúpiť viac ako jednu jednotku, môžete to tiež uviesť. Vyberte si to, čo chcete, hlavná vec je, že je dosť peňazí na zaplatenie všetkého.

 • Veľmi zaujímavá vec je počet predaných tovarov za poslednú hodinu (5). Ako vidíte na obrázku, v poslednej hodine sa náš vybraný prsteň predal 7-krát. Takže je to populárne.

 • Cena (6). Ako bez ceny. Predajca musí uviesť cenu. Okrem toho môžete vidieť, aká bola cena skôr, aká je zľava, koľko ušetríte a konečnú cenu, ktorú budete musieť zaplatiť.

 • Dodávka (8). Veľmi dôležitá otázka sa týka dodávky. Niektorí predajcovia ponúkajú dopravu zadarmo a niekto vám môže účtovať ďalšie prepravné poplatky. Všetky informácie týkajúce sa dodávky sú tiež na stránke produktu (7). Pred uskutočnením platby sa musíte s ňou dôkladne oboznámiť. Možno, že predajca nedodá tovar do vašej krajiny, alebo sa na váš región nevzťahujú podmienky bezplatného dodania.

Pred akýmkoľvek nákupom na tomto mieste je veľmi dôležité oboznámiť sa s popisom doručovacích služieb, ako aj s colnými nuansami. Minimálne je potrebné pripomenúť, že existuje koncept bezcolného limitu a pre obyvateľov Ruskej federácie a Kazachstanu je 1000 eur, pre obyvateľov Ukrajiny 200 eur, Bielorusko - 120 eur. A skutočnosť, že kuriérske služby, ako sú FedEx, DHL, UPS, TNT, atď., Sa vyznačujú vysokými nákladmi na medzinárodnú dodávku a skutočnosťou, že často nútia svojich zákazníkov, aby sa venovali colnému odbaveniu tovaru, a to napriek skutočnosti, že štátne poštové služby, ako napríklad USPS nevytvárajú také problémy.

eBay nie je len internetový obchod, ale obrovská obchodná platforma, v ktorej stovky tisíc predajcov zastupujú svoje výrobky. Nie je to divné, ale medzi nimi existuje mnoho bezohľadných ľudí, ktorých účelom nie je predávať tovar, ale podvádzať kupujúceho. Preto pri výbere produktu venujte pozornosť bloku s informáciami o predávajúcom (9). Prečítajte si recenzie, pozrite sa na hodnotenie, jeho históriu predaja. Podrobnejšie informácie o tom, ako si vybrať dobrého predajcu, sme napísali v našom článku „Ako posúdiť spoľahlivosť predajcu na eBay: tipy a triky“.

Krok 4. Nákup tovaru

Našli ste produkt, ktorý potrebujete, zoznámili ste sa s informáciami o dodaní, prezreli si fotografie a ste si istí, že to je presne to, čo potrebujete. Nezabudnite študovať predajcu? Nie? Potom môžete prejsť na hlavnú vec - nákup tovaru.

Na eBay sú všetky produkty rozdelené do dvoch typov: výrobky, ktoré je možné okamžite kúpiť „Kúpiť teraz“, a výrobky ponúkané na dražbu, kde je predaj typu „kto dá viac“. Tieto dva typy sa často kombinujú. Existuje aukcia, ale ktokoľvek si môže kúpiť tovar za pevnú cenu.

Obchodovanie na eBay je zvyčajne samostatná záležitosť. Stručne povedané, nehovoríte celé umenie obchodovania, robiť správne stávky a kupovať dobré výrobky za cenu výrazne nižšiu ako trhová cena. Na svete nebola napísaná žiadna kniha o ponukách na eBay, stovky, ak nie tisíce úspešných kupujúcich si ponechávajú svoje blogy, kde hovoria základom a tajomstvám o tom, ako urobiť správnu ponuku. Túto otázku sme tiež študovali a napísali sme článok „Obchodovanie na eBay: ako urobiť správnu stávku“.

Obyvatelia Ukrajiny, Ruska a ďalších krajín SNŠ veľmi často čelia skutočnosti, že predávajúci nedodáva tovar do svojej krajiny. Ak sa pokúsite staviť na tak veľa alebo zaplatíte za tovar, systém to nedovolí. eBay zobrazí správu informujúcu kupujúceho o chybe transakcie. Čo robiť v tomto prípade? Môžete vykonať objednávku prostredníctvom sprostredkovateľov, ktorí dostanú tovar od predávajúceho a už vám budú zaslaní. Prečítajte si viac o tomto druhu spolupráce v našom článku „Predajcovia eBay: Ako si vybrať správneho predajcu“

Pri kúpe produktu môžete použiť tri rôzne možnosti:

 • Vlastný nákup s priamou dodávkou tovaru. Toto je najbežnejší spôsob nákupu produktov na eBay. Používateľ vyberie tovar, zaplatí a čaká, kým ho predajca neodošle na zadanú adresu. Ako sme však už uviedli, často sa vyskytujú prípady, keď predajcovia nedodajú tovar do krajín bývalého ZSSR. Čo robiť v takýchto prípadoch? Existujú 2 ďalšie možnosti.

 • Vlastný nákup pomocou adresy poskytnutej zasielateľskou spoločnosťou. Takáto spoločnosť za poplatok poskytuje užívateľovi škatuľu vo svojom sklade v Spojených štátoch, kde získajú všetky balíčky prijaté v jeho mene. Užívateľ zadá ako doručovaciu adresu na svoj účet eBay nie adresu bydliska, ale adresu uvedenú prepravcom. A potom nakúpi akýkoľvek tovar, nezávisle za ne zaplatí.

Tento druh nákupu môže vyriešiť niekoľko problémov súčasne. Po prvé, teraz máte neobmedzené nákupy. Vyberte akýkoľvek produkt a bezpečne ho objednajte. Po druhé, ak ste uskutočnili niekoľko nákupov, môžete ich skombinovať do jedného a odstrániť tak prebytočný obal. Medzinárodná dodávka jedného veľkého balíka bude oveľa lacnejšia ako tucet malých. Podobná možnosť nákupu je v súčasnosti stále obľúbenejšia u našich krajanov, najmä u tých, ktorí nakupujú často a veľa.

 • Nákup prostredníctvom sprostredkovateľa. Toto je najjednoduchšia možnosť, ale tu musíte preplatiť. Sprostredkovateľ sa stará o kúpu, platbu a dodanie tovaru. Musíte iba doplniť svoj účet na webovej stránke sprostredkovateľa a vybrať produkt, o ktorý máte záujem. Spoločnosť urobí zvyšok. Je zrejmé, že ich služby nie sú bezplatné a stoja určité percento z kúpnej ceny. Takáto provízia spravidla nepresahuje 10%.

Krok 5. Platba za nákup

Proces nákupu sa teda blíži ku koncu. Vybrali ste si produkt a je len na vás, aby ste zaplatili. V jednom z našich predchádzajúcich článkov sme sa zamerali na spôsoby platby na eBay. Aukcia poskytuje veľa platobných možností pre Vami vybraný produkt, ale lídrom medzi ostatnými je platba prostredníctvom PayPal.

Podľa štatistík je takmer 99% všetkých nákupov uskutočnených na eBay platených prostredníctvom služby PayPal. Je to veľmi pohodlný systém, ktorý môžu obyvatelia všetkých krajín bývalého ZSSR bez problémov používať. Odporúčame vám prečítať si články, ktoré vám pomôžu pochopiť, prečo je služba PayPay tak populárna a prečo by ste ju mali používať: „PayPay: odpovede na základné otázky“, ako aj „Registrácia v službe PayPay: sprievodca krok za krokom“.

Krok 6. Dodanie tovaru

Dodanie tovaru na Ukrajinu a do Ruska spravidla trvá niekoľko týždňov. Samozrejme, ak platíte za prepravu, predajca môže poslať medzinárodného prepravcu, ktorý prinesie váš nákup za 2-3 dni. Ale buďte pripravení na skutočnosť, že to bude stáť slušnú sumu. Ak ste si vybrali tovar s doručením zdarma „doprava zdarma“, potom skôr ako za pár týždňov, nečakajte na svoj nákup.

Takmer všetky zásielky sú v závislosti od spôsobu doručenia poistené na určitú sumu. V prípade potreby môže kupujúci požiadať predávajúceho o kúpu poistenia pre veľkú sumu. Pokiaľ kupujúci zásielku nikdy nedostal, napríklad stratil alebo poškodil, kontaktuje predávajúceho, iniciuje príjem poistného plnenia a nahradí kupujúcemu náklady.

Krok 7. Získanie

A potom prišiel okamih, keď vám zásielka prišla poštou, a ste inšpirovaní ísť na nákup dlho očakávaného nákupu. Mnoho, najmä začiatočníkov, zabúda, že vždy musíte balík otvoriť priamo na pošte. Prečo sa to robí? Sú prípady, keď predajca zmieša tovar a pošle vám nesprávny tovar, za ktorý ste zaplatili. Prijatý nákup sa môže líšiť od nákupu na webe. Je zrejmé, že chcete vrátenie alebo výmenu tovaru, ktoré nepotrebujete. To všetko sa dá urobiť, ak otvoríte spor na eBay, v dôsledku čoho budete musieť dokázať svoj prípad.

Skúsení kupujúci preto vždy berú so sebou fotografiu a videokameru, aby zachytili proces prijatia a otvorenia zásielky. Tieto materiály môžu byť nepopierateľným dôkazom toho, že tovar nebol doručený tak, ako ste si objednali, alebo s určitými chybami a škodami.

Prajeme vám však, aby boli všetky nákupy úspešné a práca s najväčšou online aukciou eBay vám prinesie len potešenie a úžitok.

Základy rozhrania aukcie EBay

Vaša prezývka sa zobrazuje v ľavom hornom rohu, kde nájdete aj hodnotenie.

Ak kliknete na My eBay v pravom hornom rohu, zobrazia sa nasledujúce informácie:

 • Zhrnutie - základné informácie o všetkých vašich akciách
 • Ponuky / ponuka - ponuky / ponuky, o tom budem hovoriť neskôr
 • Zoznam sledovaných - Zoznam čakateľov
 • Zoznam želaní - zoznam želaní
 • All list - všetky zoznamy
 • Zakúpená história - história nákupu
 • Predaj - predaj

V časti Súhrn nájdete na ľavej strane obrazovky informácie o ponukách, histórii nákupov a predaji.

Princípy D sú tu viac než zrozumiteľné, najmä preto, že od posledného dňa môžete jednoducho zapnúť ruský jazyk (aj keď som zvyknutý, vždy som nastavil angličtinu ako predvolenú)

Pokračujeme v našej sekcii o používaní eBay a prejdeme na kartu Správy internetovej aukcie.

Keď prejdeme na kartu Správy, ocitneme sa v poštovej službe online aukcie eBay. Tu nájdete listy z online aukcie a od ostatných používateľov eBay vrátane predajcov.

  Doručená pošta - vaša doručená pošta

Všetky správy - všetky správy
Od členov - od používateľov

 • Z eBay - listy zo samotnej internetovej aukcie
 • Vysoká priorita - písmená označené vysokou prioritou
 • Odoslané– odoslané listy
 • Kôš - Kôš
 • Priečinky - tu môžete nezávisle vytvárať a upravovať priečinky s písmenami.

  Tiež tu je položka Viac možnostíkde si môžete uložiť svoje správy (ukladajte svoje správy), Vyhľadajte a kontaktujte účastníka online aukcie (nájsť a kontaktovať člena), získajte pomoc so sekciou správ (správy pomoc) a získajte pomoc od zákazníckej podpory online aukcie eBay (zákaznícka podpora).

  Služba eBay správ má veľmi zaujímavý anti-spamový systém, takže je zaujímavé, že ak ste nedávno zaregistrovaným účastníkom online aukcie, systém vám blokuje možnosť písať správy po približne 10 správach, ktoré odošlete za hodinu. To znamená, že kým si nezískate hodnotenie najmenej 10 hviezdičiek, budete mať veľmi obmedzené možnosti hromadného zasielania otázok všetkým predajcom v rade. Preto pred položením tejto alebo tej otázky jasne uveďte, čo chcete počuť.

  Nastavenia účtu EBay

  Toto je jedna z veľmi dôležitých stránok, ktoré pochopíte, ako používať eBay. Na tejto karte môžete upravovať všetky informácie týkajúce sa vášho účtu.

  Tu vám bude okamžite ponúknutá možnosť zaregistrovať sa v službe PayPal, ak ste tak ešte neurobili, ak ste tak už urobili, tu môžete zadať protokoly a heslo pre prístup k svojmu účtu PayPal.

  časť Osobné údaje - Vaše osobné údaje.

  V mojom opise registrácie na eBay som vám často hovoril o dôležitosti vyplnenia správnych kontaktných údajov. V tomto článku vám ešte raz pripomeniem av tejto časti môžete opraviť svoje osobné údaje.

  Typ účtu - Typ účtu, v našom prípade individuálny, tj individuálny. Tu môžete zmeniť svoj účet na Podnikanie, ak je to potrebné (v našom prípade to nie je potrebné). Stlačte tlačidlo editovať, zadajte názov firmy a potom postupujte podľa pokynov. V našom prípade však popisujem, ako používať eBay, konkrétne postupnosť nákupov na internetovej aukcii eBay. Ďalej zvážime možnosť predaja.

  ID používateľa - Vaša prezývka, v našom prípade vladimir.pup, s tlačidlom editovať môže byť upravený.

  heslo - Skutočne pristupovať k kódom na spustenie medzibalistických rakiet na Mars. Pretože Mars je nám veľmi drahý a my musíme túto planétu chrániť, vaše mega heslo musí byť komplikované. Jednoduché heslá sa rýchlo lámu a kradnú ešte rýchlejšie s vašimi účtami, ratingmi, výplatami, kreditnými kartami a balistickými raketami. Pamätajte, že heslo musí byť zložité a nemusí byť uložené v počítači.

  Odporúčame vám prečítať si užitočné tipy.

  Telefónny PIN - v našom prípade nie je vyplnená, táto možnosť je relevantná, ak váš operátor podporuje túto funkciu. То есть к примеру к вам пытаются дозвониться Ваш родственник из Магаданской области, Вениамин, он набирает ваш номер, и ему предлагают ввести PIN код доступа, пережде чем Вы услышите звонок. Если Вениамин не знает Вашего PIN телефона, то он не сможет до Вас дозвонится. На настоящий момент эта опция актуальна для США.

  Secret question – помните, при регистрации Вы указывали мега секретный вопрос? Так вот, здесь Вы можете его подкорректировать и задать собственный мега секретный вопрос и мега секретный ответ.

  About Me page – нажав кнопочку edit Вы перейдете в раздел Интернет аукциона, в котором сможете создать собственную мини страничку на ebay, в которой расскажите другим пользователям Интернет аукциона о себе, о своих увлечениях и хобби. Potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť svoju stránku a začnite proces tvorivosti a tvorby. V skutočnosti to nie je potrebné, takže nakupujte! <> / P

  E-mail a kontaktné informácie - úprava e-mailovej schránky (registrovaná e-mailová adresa) zadané pri registrácii na aukcii eBay online, úprava vašich kontaktných údajov (registrované meno a adresa).

  Toto sú finančné informácie. Tu sa zobrazí automatická platba v prípade registrácie a zadania prihlasovacieho mena a hesla vášho účtu platobného systému Paypal (aktualizujte spôsob platby). Jednorazové platby môžete vykonať aj pomocou platobného systému paypal alebo iného platobného systému.

  Tu musíte pochopiť, že PayPal vlastní spoločnosť ebay, je to v podstate rovnaká spoločnosť. Ebay miluje iba paypal so všetkými z toho vyplývajúcimi dôsledkami. Ale o tom, nech predajcovia bolesti hlavy. V tejto súvislosti sa budeme zaoberať nákupmi, to znamená, že sa nám ako kupujúcemu nezaujíma. Okrem toho je platobný systém Paypal veľmi lojálny voči kupujúcemu a obhajuje všetky svoje práva. Takže pre paypal kupujúceho je to pohodlné, bezpečné, spoľahlivé, používajte svoje zdravie!

  Spôsob úhrady výdavkov - v našom prípade nepoužívame.

  Spôsob platby prostredníctvom eBay - vyberte spôsob darovania. Táto položka je určená pre patrónov, láskavých a jednoducho nie chamtivých ľudí. Pri každej platbe môžete darovať 1 dolár na charitatívne účely. Niekto niekomu poďakuje.

  Prebieha kontrola účtu - bežný účet

  Kreditná karta - kreditné karty

  Účet PayPal - Váš účet PayPal, v našom prípade nás zaujíma táto konkrétna položka. Platobný systém PayPal môžete študovať podrobnejšie v príslušnej sekcii.

  V tejto časti môžete svoje adresy upravovať a pridávať. Adresa je v tomto prípade mimoriadne dôležitá. Ak platíte za zakúpenú dávku, vyberiete dodaciu adresu, ktorú ste uviedli v tejto časti.

  V tejto časti píšeme adresu, ktorú vám služba Shipito vydala. Dovoľte mi pripomenúť, že Shipito je služba, ktorá vám pomôže vytvoriť virtuálnu adresu v USA a kúpiť v akýchkoľvek online obchodoch a online aukciách.

  Existuje malý trik. Mnoho predajcov obmedzuje predaj tovaru v určitom regióne. Napríklad som sa stretol s takým problémom, že veľa Britov predáva iba kupujúcim, ktorých adresa je anglické poštové smerovacie číslo a adresa. Tu môžete podvádzať, než si niečo kúpite alebo urobíte cenovú ponuku, môžete si v Anglicku vytvoriť mýtickú adresu, dať primárnu dodaciu adresu (tj svoju hlavnú dodaciu adresu) a urobiť ponuku alebo nákup na online aukcii. Keď, napríklad, veľa ste kúpili alebo vyhrali, zmeňte adresu na svoju aktuálnu v Rusku a dohodnite sa s predajcom na dodaní v Rusku. V opačnom prípade, ak predajca obmedzí predaj iba v Anglicku, spravidla nemáte možnosť kúpiť.

  V pravom kontextovom menu zostáva niekoľko položiek a napriek všetkému sa aj naďalej učíme, ako používať eBay.

  Predvoľby komunikácie - nastavenie komunikácie. Tu môžete nakonfigurovať upozornenia pochádzajúce z online aukcie eBay o predaji, nákupe, novinkách, reklame atď.

  Predvoľby stránok - nastavenie zobrazenia stránky.

  spätná väzba - všetky informácie týkajúce sa spätnej väzby od predajcov alebo poskytnutej vami predajcom.

  Účet PayPal - informácie o vašom účte PayPal

  Darcovský účet - zriadenie a spustenie účtu pre dary. Vitajte na stránkach patrónov.

  odbery - tu môžete spravovať všetky predplatné, ktoré vám internetová aukcia eBay láskavo pošle vo forme elektronického predaja.

  Stredisko rozlíšenia - centrum pre riešenie problémov. Pokiaľ ide o túto položku, dôrazne vám odporúčame prečítať si príslušnú časť.

  Hurá! Teraz chápete, ako používať svetovo preslávenú online aukciu! Môžete bezpečne prejsť na náš ďalší článok, ako nakupovať na eBay.

  Čo je ebay: základné informácie a podmienky používania

  Mnohí už počuli meno ebay, ale nie každý má presnú predstavu o tom, čo je tento pojem a aké schopnosti má ten, kto nakupuje v rámci tejto služby. Preto je ebay najväčšou online obchodnou platformou, s ktorou nemôže konkurovať žiadny iný. Na tejto stránke nakupujú a predávajú milióny používateľov a kategórie tovaru sa môžu veľmi líšiť.

  Aby bolo možné rýchlo a čo je najdôležitejšie úspešne nakupovať na eBay, je dôležité porozumieť zásade obchodnej platformy. Po prvé, predávajúci umiestni na webe svoju reklamu na predaj tovaru, čo môže byť čokoľvek - auto, kniha, mobil, starožitnosti a oveľa viac. Samotný predajca si vyberá spôsob predaja: ponuky sa prijímajú buď vo forme aukcie alebo v režime okamžitého nákupu - „kúpiť teraz“, čo umožňuje každému, kto chce uskutočniť rýchly nákup za pevnú cenu.

  Ak je tovar umiestnený vo forme okamžitého nákupu, jeho majiteľom sa stane prvý kupujúci, ktorý súhlasí s zaplatením ceny stanovenej predávajúcim na webe.

  Ak je tovar ponúknutý na dražbu, pôvodná cena stanovená predajcom bude iba počiatočná cena. A po otvorení aukcie, ktorá trvá niekoľko dní, bude môcť osoba, ktorá ponúkla najvyššiu ponuku zo všetkých, túto vec kúpiť.

  V poslednej dobe sa ebay stala veľmi populárnou medzi obyvateľmi Ruska. Bohužiaľ, existuje dostatok pozitívnych a negatívnych recenzií. Všeobecne platí, že to všetko súvisí s jedným hlavným posolstvom: pri nákupoch na eBay by ste si mali pozorne preštudovať informácie o produkte (najmä čas dodania a jeho náklady), ako aj byť opatrní pri účasti na dražbe (o čom sa bude diskutovať neskôr).

  Ak chcete získať prístup k širokej ponuke stránok, musíte sa na nej najprv zaregistrovať. Ak to chcete urobiť, prejdite na oficiálnu webovú stránku a prijmite ponuku registrácie (v ľavom hornom rohu sú dve slová - Prihlásiť sa a Registrovať). Vyberáme druhú možnosť. Pred vami sa otvorí prázdne okno, do ktorého musíte vyplniť polia: systém vás požiada o zadanie e-mailu, priezviska, krstného mena atď. Nezabudnite prísť s prezývkou a heslom. Zostáva iba aktivovať vytvorený účet a môžete sa začať oboznámiť so svetom eBay.

  Zoberme si schematický diagram rozhrania aukcie eBay. Najprv prejdite do svojho profilu: kliknite na riadok Môj ebay (nachádza sa v ľavom hornom rohu). Uvidíte základné informácie o svojom profile pozostávajúce z nasledujúcich pododdielov:

  • Zhrnutie - všeobecné informácie o vašej aktivite.
  • B> Ako nakupovať na eBay: podrobné pokyny

  Registrácia bola dokončená, profil bol študovaný, vyplnený a opravený. Teraz môžete začať hľadať správny produkt a robiť príjemné nákupy. V hornej časti stránky sa nachádza vyhľadávací panel, do ktorého musíte zadať produkt, ktorý vás zaujíma (príliš dlho ho neopíšte - stačí pár slov) a začnite vyhľadávať.

  Po niekoľkých sekundách sa pred vašimi očami otvorí okno s výsledkami vyhľadávania, navyše sa zmestia na viac ako tucet stránok. Aby ste sa ušetrili od zbytočnej práce, vložte filter, ktorý vám umožní triediť nájdený produkt tak, aby bol na prvom mieste ten, ktorý je pre vás najvhodnejší.

  Pri výbere správneho produktu sa zobrazia všetky informácie, ktoré vás zaujímajú (podrobný popis, umiestnenie produktu, hodnotenie predajcu atď.), Stačí kliknúť myšou na názov zásielky. Tam uvidíte, ako predávajúci predáva: vo forme aukcie alebo okamžite. V prvom prípade bude tlačidlo umiestniť ponuku blízko miesta, v druhom - Kúp teraz.

  Ak je vybratý produkt pre vás úplne vhodný, môžete uskutočniť nákup. Ak predajca zariadil aukciu, musíte sa na nej zúčastniť. Je dôležité pochopiť, čo je jej princíp. Napríklad posledná cenová ponuka pre vybratý produkt bola 20 EUR. V takom prípade môžete zvýšiť ponuku, povedzme, na 50 dolárov. Ak ju nikto neprerušuje, môžete si kúpiť tovar za 20 dolárov.

  Ak nemáte veľké šťastie a niekto „rozbije“ vašu stávku, budete musieť zvýšiť svoju, alebo sa vzdať možnosti kúpiť vybraný produkt. Mimochodom, stojí za zmienku, že pri každej aukcii eBay existuje určitý krok. Vo väčšine prípadov je to okolo 0,5 USD.

  Rada. Prerušením ponuky niekoho môžete nastaviť svoju vlastnú, buď zvýšením predchádzajúcej ponuky v aukčnom kroku, alebo vložením ponuky, ktorú považujete za potrebnú. A vy môžete zrýchliť proces a ušetriť sa od „čakania“ na koniec aukcie, posedenia pri počítači a maximálnej ponuky, ktorú si môžete dovoliť. V takom prípade sa na aukcii zúčastní samotný systém, ktorý pravidelne zvyšuje ponuku, až kým nedosiahne stanovený limit (čo vám bude oznámené).

  Ak aukciu vyhráte, dostanete e-mailom aj upozornenie. Musíte len kontaktovať predajcu a prediskutovať podrobnosti o platbe za nákup a možnosť jeho doručenia do vašej krajiny. Alebo môžete počkať, kým vás predávajúci najskôr kontaktuje.

  Čo sa vyvarovať: nástrahy ebay

  Táto časť je zvlášť dôležitá pre tých, ktorí sa radi zúčastňujú na aukciách alebo pre tých, ktorí sa práve chystajú začať robiť aukcie. Pri účasti na aukcii si teda pamätajte hlavné jemnosti:

  1. Ak nemáte dostatočne veľký finančný „potenciál“, ale skutočne chcete získať vybranú vec, použite pri účasti v aukcii malý trik: sledujte priebeh dražby a doslova na poslednú chvíľu pred ukončením šarže urobte maximálnu ponuku (v rámci svojich prostriedkov).
  2. Nezabudnite na náklady na dodanie tovaru - pred podaním ponuky sa nezabudnite pozrieť na všetky informácie o zásielke. Niekedy môžu prepravné náklady niekoľkonásobne prekročiť cenu tovaru. V takom prípade by bolo rozumnejšie odmietnuť tento návrh.
  3. V žiadnom prípade nevkladajte stávky, ktoré nemôžete zaplatiť, pretože ktorákoľvek z nich je a priori považovaná za povinnú. A ak nie ste solventní, získajte negatívnu kontrolu (prečo to potrebujete) alebo (ešte horšie) váš účet bude jednoducho zablokovaný.
  4. Napriek tomu, že stávky „v poslednom čase“ (uvedené v prvom odseku) sú taktickým taktickým krokom počas predkladania ponúk, napriek tomu, ak urobíte ponuku na poslednú chvíľu, môžete buď zlyhať, alebo zaplatiť navyše.

  Náš článok sa tak skončil. Ebay je, samozrejme, obrovská platforma o zložitosti práce, s ktorou by sme mohli hovoriť veľmi dlho. Poskytnuté minimum informácií vám však umožní, aby ste sa nestratili v celej svojej rozmanitosti a uskutočnili nákup za primeranú cenu.

  Pozrite si video: JAK NAKUPOVAT NA EBAY česky - TEST - návod -TRIKY - CZ - nákupy z číny - china (Septembra 2021).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send