Užitočné tipy

Plynovanie banánov

Pin
Send
Share
Send
Send


Jitrocel alebo jitrocel patria do rodiny banánov, úzko súvisia s dezertnými banánmi, ale zároveň majú významné rozdiely, ktoré nám ich umožňujú neobvyklým spôsobom využívať. Plány boli umelo vypestované hybridizáciou dvoch divých druhov banánov Musa acuminate Colla a Musa balbsiana Colla a boli distribuované s cieľom zvýšiť dostupnosť vysoko uhľohydrátov v chudobných tropických oblastiach.

Plantáni sa značne líšia od všetkých dezertných sladkých banánov. Ich rastliny sú bylinné trvalky, ktoré sa vyvíjajú z podzemných podzemkov, sú vyššie a väčšie, odolnejšie voči suchu ako iné banány. Rastliny rastú obzvlášť dobre a prinášajú ovocie v tropickej vlhkosti v bohatej nízko položenej poľnohospodárskej krajine.

Pri zrelosti banánový podzemok rodí kvetinu, ktorá sa pohybuje stredom pseudo-kmeňa a objavuje sa na vrchole rastliny medzi zhlukami listov. Kvet pod každým okvetným lístkom skrýva kvetenstvo, postupne mizne a rastie do ovocných zhlukov v množstve 3 až 20 kusov. Každý zhluk obsahuje 5 až 10 plodov.

Každá rastlina banánov rastie v dĺžke od 15 do 23 centimetrov v závislosti od odrody. Na rozdiel od okrúhlych dezertných banánov majú plantejny väčšie rysy, výrazné tváre a ostré rohy. Ich krémová alebo ružovkastá dužina je nasýtená škrobom a malými zárodkami čiernych semien. Keď dozrieva, zelená šupka tohto ovocia sčernie a mäso získava sladkú a nápadnú arómu, ale v menšej miere ako iné banány obsahujúce viac vlhkosti. V dôsledku nízkeho obsahu vody si rastlinníci stále zachovávajú škrobovú štruktúru a pevnú formu, pretože na premenu škrobu na cukor je potrebné značné množstvo vlhkosti.

Jitrocely pochádzajú z Indie, pestované v Ázii a Karibiku, kde sa nazývajú iba zemiaky a tropické cestoviny. Považujú sa za zeleninu, nespotrebúvajú sa v surovej forme a nahrádzajú drahé zemiaky, priadze, chlebovník. Plantáni sú hlavným zdrojom základných uhľohydrátov pre veľké populácie v Ázii, Oceánii, Afrike a Strednej Amerike.

Rastliny padajú najčastejšie na stôl vo forme príloh a ako súčasť nesladených jedál si zachovávajú svoj tvar a vyzerajú ako vyprážané alebo pečené banány. Okrem toho sú varené, dusené, vyrábané hranolky a iné občerstvenie - podobné zemiakom, pričom majú jemnejšiu štruktúru.

Zloženie a užitočné vlastnosti plantánov.

Plantáni majú vyšší obsah kalórií v porovnaní so sladkými banánmi. 100 g ich vlákniny obsahuje asi 122 Kcal, s obsahom kalórií 89 Kcal v dezertných druhoch. Sú solídnym zdrojom energie av skutočnosti poskytujú potravinovú bezpečnosť miliónom ľudí na celom svete. Rastliny sa v predaji na trhoch s potravinami v Latinskej a Strednej Amerike, Afrike, Indii, na Srí Lanke, v Thajsku a ďalších tropických krajinách vyskytujú častejšie ako iné banány.

Plantáni v 100 gramoch obsahujú až 2,5 gramu vlákniny z potravy potrebnej pre normálne fungovanie čreva. Čerstvé obsahujú viac vitamínu C ako dezertné banány - až do 18,5 mg na 100 gramov, čo je asi 30% denného príjmu pre dospelých. Používanie potravín bohatých na vitamín C stimuluje imunitný systém, zvyšuje odolnosť proti infekčným chorobám, neutralizuje voľné radikály. Pri tepelnom spracovaní sa však táto výhoda takmer stráca u vyprážaných a varených banánov.

Rastliny obsahujú viac vitamínu A ako sladké banány. 100 gramov ich vlákniny prinesie asi 37% dennej normy pre túto látku. Vitamín A, popri svojich silných antioxidačných vlastnostiach, hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravých buniek pokožky a slizníc. Plantány sú tiež dobrým zdrojom vitamínu B6, ktorý je nevyhnutnou zložkou pri prevencii srdcových chorôb a mozgových príhod. Okrem toho niacín, riboflavín, tiamín, ako aj dôležité minerály: železo, horčík, fosfor, sú v týchto plodoch prítomné v miernom množstve.

Čerstvé rastliny obsahujú viac draslíka ako dezertných banánov: asi 490 mg oproti 358 mg na 100 gramov zrelej dužiny. Draslík je nevyhnutnou súčasťou výmeny tekutín medzi bunkami tela a zároveň pomáha udržiavať srdcový rytmus a krvný tlak na prijateľnej zdravej úrovni.

Ako si vybrať a uchovávať plantány.

Plantas sa predáva na celom svete v oddeleniach pre zeleninu supermarketov a trhov. Rovnako ako iné druhy banánov sa aj z materského stromu odstrihávajú vopred v nezrelej forme, takže na prepravu, predaj a skladovanie ovocia v prírodných podmienkach zostáva niekoľko dní. Preto sa plantejny často predávajú v zelenej farbe s charakteristickým svetlozeleným odtieňom a voskovým povlakom. Niekedy nájdete už zrelé ovocie s čiernou šupkou - v tomto stave by sa mali zeleninové banány zvoliť na varenie v ten istý deň.

Rastliny majú dosť drsný neatraktívny vzhľad, s mnohými charakteristickými tmavými škvrnami a prírodným poškodením. To by vás však nemalo zmiasť pri výbere týchto druhov ovocia. Hustá kôra rastlinných banánov, dokonca aj pri typických chybách, dobre chráni buničinu pred vonkajšími faktormi a baktériami.

Nemali by ste si vyberať plantáže s praskajúcou šupkou a povrchom s čerstvým poškodením získaným po zbere. Nekupujte tiež ovocie s mäkkými a lepkavými škvrnami - pravdepodobne už sú infikované baktériami alebo plesňami. Ak sa banány predávajú podľa hmotnosti, môžete bezpečne oddeľovať nepáčené ovocie od priťahovanej kefy. Pri nákupe plantánov by sa mali uprednostniť ťažké úplne tvarované exempláre.

Vo veľkej väčšine prípadov si budete môcť kúpiť plantáže iba v zelenej podobe. Ak sa však ponáhľajú variť, budú zbavení vlastnej chuti a vône. Ponechajte ich v otvorenom stave pri izbovej teplote 3 až 5 dní. Dužina sa stane sladšou, získa vôňu banánov. Zostanú však podobné zelenine, počas tepelného spracovania si budú môcť udržať tvar a budú pripomínať sladké odrody zemiakov.

Pin
Send
Share
Send
Send