Užitočné tipy

BRB - Blog pre blog

Pin
Send
Share
Send
Send


Počítadlá návštev sa nachádzajú takmer na všetkých stránkach a ak nie sú viditeľné vizuálne, vôbec to neznamená, že tam nie sú. Skutočný správca webu a optimalizátor musia vedieť, koľko ľudí navštevuje jeho zdroj, na aké požiadavky prichádzajú atď. Niektorí dokonca umiestnili počítadlá na popredné miesto, aby sa mohli predviesť iným používateľom (webmasterom). V tomto článku sa dozviete, ako pridať počítadlo prístupov na vaše stránky a ako vybrať počítadlo.

1. Kto potrebuje počítadlo na webe a prečo

Bežný používateľ, ďaleko od vytvárania stránok, nemá potuchy, čo sa považuje za veľkú návštevnosť a čo sa považuje za malú. Preto nemá zmysel chváliť sa takýchto používateľov s účasťou. Preto musíme jasne pochopiť, že počítadlo je potrebné predovšetkým pre správcu webu. A je potrebný, aby sledoval celkovú návštevnosť a sledoval podrobné štatistiky: ktorý materiál na stránke je najzaujímavejší, aký je priemerný čas strávený na stránke, aké vyhľadávacie dopyty prilákali používateľov atď.

Ako vložiť počítadlo Yandex Metric do bloggera

Ako teda vložíte počítadlo Yandex.Metrica? Len dva kroky odtiaľto!

Prvý krok
Ideme do Yandex Metric (na adrese http://metrika.yandex.ru)
Do stĺpca „title“ napíšte názov blogu (mám „Je to zaujímavé!“)
Do stĺpca „Adresa webu“ uveďte adresu URL blogu (mám http://ta-vi-ka.blogspot.com)
V stĺpci Zrkadlá uveďte ďalšie adresy (blogger má národné domény). Dal som tie, s ktorými mám premávku.
ta-vi-ka.blogspot.ru
ta-vi-ka.blogspot.kz
ta-vi-ka.blogspot.ca
ta-vi-ka.blogspot.co.il
Na všetky obrázky sa dá kliknúť:

Potom kliknite na kartu Počítadlo. Nezabudnite začiarknuť políčko „Informátor“ (umiestniť tlačidlo počítadla na blog). Potom je možné zvoliť vzhľad tlačidla počítadla („Konfigurovať informátora“). A začiarknutie políčka „Webvisor“ (zaznamenávanie a analýza správania návštevníkov stránok).

Prejdeme na kartu Filtre a začiarkneme políčko „Nezvažovať moje návštevy“.
Kliknite na tlačidlo Uložiť v dolnej časti stránky.
Teraz skopírujte výsledný kód.

Druhý krok:
Prejdite na panel úprav v službe Blogger. A vložte tento kód ako jednoduchý modul gadget prostredníctvom skriptu HTML / Java. Dal som to do bočného panela

2. Ktorý merač zvoliť

Najprv musíte rozhodnúť, ktoré počítadlo nainštalovať na svoje stránky. Hneď musím povedať, že výber skutočne užitočných počítadiel nie je skvelý. Ja by som určite odporučil dať liveinternet.ru pult na webe. Tento počítadlo má veľké štatistické schopnosti. Napríklad vám umožňuje sledovať vyhľadávacie dotazy (presnejšie je to povolené, pretože teraz sa začalo hashovať prechod z PS), vstupné / výstupné body, počet zobrazení stránky, konverzie z webov, z vyhľadávacích nástrojov atď.

Top100.rambler.ru a metrika.yandex.ru sú tiež dobré počítadlá. Preto odporúčam umiestniť na web štyri počítadlá:

Môžete tiež nainštalovať Google Analitics (zvyčajne ho však nenainštalujem).

Teraz budem hovoriť o hlavnej veci: o tom, ako nainštalovať počítadlo na web.

3.1. Počítadlo z liveinternet.ru

Formulár na pridanie lokality do systému: http://www.liveinternet.ru/add.

Myslím si, že vysvetlenie, ako vyplniť formulár pri pridaní stránky, sa oplatí, pretože tu je všetko zrejmé. Jediné, čo chcem povedať: v poslednom odseku „účasť na ratingoch“ nezabudnite vybrať kategóriu (pokiaľ, samozrejme, nemáte v úmysle zúčastniť sa na celkovom hodnotení). Potom sa dostanete na stránku, kde budete požiadaní o overenie správnosti zadaných údajov. Ak je všetko v poriadku, kliknite na tlačidlo Registrovať.

Na ďalšej stránke kliknite na možnosť „Získať html kód počítadla“. Dostanete sa na stránku výberu počítadla:

Milujem druhý typ počítadiel, ktoré zobrazujú počet zhliadnutí za 24 hodín, počet návštevníkov za 24 hodín a počet návštevníkov dnes. Po výbere počítadla kliknite naň a dostanete sa na stránku výberu farieb.

Potom v dolnej časti stránky musíte zvoliť typ počítadla.

Vždy si vyberiem úplne prvú položku: „ako jeden obrázok“ (predvolene je to). Ďalej, v úplnej spodnej časti stránky sa nachádza tlačidlo „získajte html kód počítadla“, kliknite naň a pred vami sa otvorí nová stránka s kódom.

Čítačový kód LiveInternet vyzerá takto:

Prijatý kód musí byť vložený na miesto vašej html stránky, na ktorej má byť počítadlo. Odporúčam vám, aby ste ho umiestnili na samý spodok stránky, aby ste nespomalili načítanie stránky.

Odporúčam vám tiež zatvoriť počítadlá v značke a pridať do značky atribút rel = "nofollow" tak, aby sa neprenášala referenčná hmotnosť.

3.2. Počítadlo od top100.rambler.ru

Najprv sa musíte zaregistrovať v rambler: https://id.rambler.ru/account/external-registration. Potom sa prihláste a prejdite na stránku „Pridať lokalitu“.

Postupujte podľa pokynov uvedených nižšie. Všeobecne je význam približne rovnaký ako v prvom prípade. Tu budete musieť vyplniť trochu viac polí ako živý internet. Na samom konci budete požiadaní o výber typu počítadla:

Potom získate kód počítadla a rovnako ako v prvom prípade ho prilepte na miesto na webe, kde ho chcete zobraziť.

Kód bude vyzerať asi takto:

Rambler sa stal veľmi náladový, pokiaľ ide o moderovanie zdrojov. Prijímajú sa tu iba biele stránky. Ak je web sivý, bude zamietnutý.

3.3. Počítadlo od metrika.yandex.ru

Ak chcete pridať lokalitu do metriky Yandex, musíte byť prihlásení do Yandex. Potom prejdite na stránku http://metrika.yandex.ru/list/ a kliknite na možnosť „pridať počítadlo“ v hornej časti.

Potom bude potrebné vyplniť príslušné polia a podobne umiestniť kód na web. Zvyčajne robím počítadlo z metriky na webe neviditeľným.

Po pridaní počítadiel na web za pár dní môžete začať analyzovať štatistiku stránok.

3.4. Počítadlo od top.mail.ru

Ak chcete pridať lokalitu do TOP Mail, musíte sa zaregistrovať na Mail.ru. Potom prejdite na stránku https://top.mail.ru/add a zadajte údaje na pridanie stránky.

Toto počítadlo má podobné parametre na prezeranie počítadla s LI. tj takmer rovnaké body. V tomto ohľade je samozrejme Yandex Metric omnoho zaujímavejšia.

Počítadlo z e-mailu je dobré predovšetkým preto, že jeho hodnotenie navštívilo mnoho používateľov. Z tohto hodnotenia budú na vaše stránky prebiehať prechody, ak majú pomerne vysokú návštevnosť.

4. Ako urobiť z vašej návštevy počítadlo krásnym

Ako bonus budem hovoriť o tom, ako vylepšiť počítadlo. Aby ste to dosiahli, budete musieť do šablóny so štýlmi CSS napísať nasledujúci kód:

A na miesto, kde musíte vložiť protizáruky, napíšte nasledujúce:

Potom budete mať počítadlá ako na tomto webe, t. sú stmavnuté a pri nasmerovaní budú jasné.

Pozrite si video: BRB Gone to Nationals! (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send