Užitočné tipy

Ako vyrobiť plienkovú tortu vlastnými rukami

Pin
Send
Share
Send
Send


Nemôžete si vybrať z celej škály darčekov na prepustenie z pôrodnice, na festivaly alebo krst tým najneobvyklejším a zároveň praktickým darčekom? Dajte rodičom a malému mužovi plienkový koláč. Čo je pre takýto darček atraktívne? Po prvé, praktickosť, pretože dieťa potrebuje počas prvých 12 mesiacov obrovské množstvo plienok. Verte mi, že novo vytvorená matka bude mať z takejto užitočnej akvizície radosť.

Okrem toho sa takáto „plienková štruktúra“ buduje celkom jednoducho, takže to môžete urobiť sami. Najdôležitejšie je pochopiť hlavné princípy a prísť s krásnym dizajnom prezentácie pre malé dievčatko alebo chlapca.

Veľkosť a počet plienok

Plienky - položka, ktorá si vyžaduje starostlivý výber. Pred vytvorením veľkého plienkového tortu vám odborníci odporúčajú venovať pozornosť veľkosti a požadovanému množstvu týchto detských hygienických výrobkov.

Novonarodené deti by si mali kúpiť veci prvej alebo druhej veľkosti, pretože deti vyrastajú veľmi rýchlo. Je lepšie nekupovať plienky s nulovou veľkosťou, pretože keď otvoríte balenie (a bude to potrebné), môže sa zhoršiť ich sterilita.

Potom by ste sa mali rozhodnúť, aký bude plienkový koláč. Ak dizajn výrobku pozostáva z jednej vrstvy, nebude sa vyžadovať viac ako 22 plienok. Ak sa koláč bude skladať z dvoch vrstiev, musíte si kúpiť najmenej 50 plienok. Najväčšie produkty pozostávajú zo 100 hygienických výrobkov.

Povinné „prísady“

Okrem samotných plienok si na výrobu koláča budú vyžadovať ďalšie dôležité materiály a doplnky, ktoré pomôžu zostaviť a upevniť celú štruktúru.

Predbežne teda získajte atribúty, ako napríklad:

 • hrubý kartónový kruh alebo ľahký podnos (pre podstavec),
 • kotúčik papierových utierok pre strednú časť (ako voliteľná možnosť - veľká fľaša detského šampónu alebo pevne zabalená plienka),
 • gumové pásky a špáradlá na špendlíky, ktoré dávajú plienkam určitý tvar,
 • obojstranná páska
 • Bezpečnostné kolíky pre vrstvy
 • balenie krájaného papiera alebo tkaniny na ozdobenie úrovní (niekedy sa namiesto týchto prvkov používajú plienky alebo uteráky),
 • ďalšie položky, napríklad figuríny, ponožky, plienky, fľaše, hrkálky, detské zavinovačky, gumené kačice, prášky atď.,
 • ozdobné prvky vrátane lukov, saténových stužiek, kvetov, korálikov, plyšových hračiek atď.

Užitočné tipy

Na výrobu koláča z plienky pre novorodenca vlastnou rukou musíte dodržiavať určité pravidlá, ktoré sa týkajú predovšetkým hygienických noriem:

 1. Predbežne starostlivo spracujte pracovný povrch pomocou čistiacich prostriedkov, ktoré sú bezpečné pre detskú pokožku.
 2. Umyte si ruky alebo použite jednorazové sterilné rukavice.
 3. V žiadnom prípade neotáčajte plienky s absorpčnou časťou smerom von, inak bude narušená sterilita a integrita ochrannej vrstvy.
 4. Ak bude koláč zdobený textilnými prvkami, vestami, uteráky sa musia vyžehliť.
 5. Chystáte sa ozdobiť darček plastovými fľašami, figuríny alebo hrkálky? Určite ich ošetrujte bezpečnými antiseptikami.
 6. Špendlíky a elastické pásy by sa mali dezinfikovať aj ošetrením parou alebo antiseptickým roztokom.
 7. Ak nadýchané domáce zviera žije v dome, vyberte ho z miestnosti a vysajte miestnosť, aby nedochádzalo k navliekaniu vlny na plienky.
 8. Uistite sa, že guma príliš nepritiahne plienky, inak budú vyzerať chaoticky. Nemali by sa však zúčastňovať ani hygienické výrobky.

Aby plienkový koláč prežil transport, musí byť riadne zabalený. Obal nielen zabráni strate tvaru, ale tiež eliminuje škvrny, prašnosť daru. Krásne balenie okrem toho zdôrazní slávnosť tohto okamihu a vytvorí slávnostnú náladu.

Plienkové torty pre dievčatá a chlapcov

Vytvorenie daru do značnej miery závisí od toho, komu bude adresovaný. „Dievčenská“ torta sa samozrejme bude líšiť od farebnej schémy „mužskej“, doplnkového príslušenstva a všeobecnej myšlienky. Samotná forma je však zvyčajne rovnaká - jedno-, dvoj- alebo trojvrstvový dizajn pripomínajúci sviatočný koláč.

Darček pre dievčatá

Podľa tradícií sa prezentácie pre dievčatá vyznačujú jemnejšími farbami, ženskými doplnkami a prítomnosťou mnohých roztomilých detailov. Ale viac o všetkom.

Zvyčajne sa používajú malé princezné, stuhy, plienky a iné ozdobné prvky svetlých alebo naopak jemných odtieňov: béžová, ružová, fialová, žltá, žltá atď.

 • dotýkajúcimi sa detailov budú všetky druhy volánok, volánok, lukov. Takéto prvky nielen signalizujú pohlavie dieťaťa, ale tiež dodávajú koláčom z plienok podobnosť so skutočnými cukrovinkami,
 • Okrem toho môže byť darček zdobený typickými dievčenskými doplnkami, ako sú motýle, kvety, stuhy, korálky. Motýle a kvety zdôraznia aj obdobie, v ktorom sa narodilo novonarodené dieťa,
 • Ďalším typom šperkov, ktoré sú vhodné pre malé krásy, sú všetky druhy plyšových zajačikov a mláďat, bábiky pre bábätká a bábiky. Na tortu si môžete dať aj malé ponožky alebo topánočky.

Darček pre chlapcov

Dizajny z plienok pre mladých pánov sa líšia od dievčenských darov, predovšetkým lakonicizmu a určitej „závažnosti“. Vylúčené sú všetky druhy volánok, lukov a ozdôb. Ako zdobiť pánske koláče?

Najlepšie je používať „brutálne odtiene“: modrá, modrá, zelená. Zvyčajne, ak sa dieťa narodí v období jesene a zimy, farba sa vyberie ľahšia a matná.

 • Dekoratívne prvky sa z tradične chlapeckých herných zariadení stávajú: automobily, parné lokomotívy, lode, lopty, lietadlá. Niektorí remeselníci vyrábajú koláče vo forme automobilov alebo člnov,
 • Okrem toho môžete ozdobiť darček oblečením (ponožky, klobúky, plienky, kombinézy), hygienickými výrobkami (krémy, šampóny, prášky) a ďalšími detskými pomôckami.

Plienka jednovrstvový tortu

Vidíte novorodenca v nose? Môžete si vyrobiť najjednoduchšiu verziu plienkového tortu, ktorá sa skladá z minimálneho počtu základných a dodatočných detailov. Prirodzene, nezabudnite ozdobiť produkt, aby ste zdôraznili svoj pozitívny prístup k mame a dieťaťu.

Ak chcete vytvoriť „majstrovské dielo“, musíte pripraviť nasledujúce materiály:

 • plienky (veľkosť „1“ alebo „2“) - 11 kusov,
 • plienka svetlého odtieňa,
 • široká saténová stuha,
 • úzka stuha (používa sa v kvetinárstvách),
 • nožnice,
 • zásobník alebo hrubá lepenka
 • rôzne ozdobné prvky podľa vášho vkusu,
 • svetlá prírodná látka.

Je veľmi jednoduché pripraviť jednovrstvový koláč z plienok. Jedna plienka je stočená, zviazaná stuhou a umiestnená v strede lepenky. To je základ, z ktorého bude kruh vychádzať z iných hygienických zariadení.

Okolo tohto centrálneho prvku sú plienky umiestnené tak, aby vychádzalo „slnko“. Tlmiče sa inštalujú s okrajom, jedna z ich strán vedie k prvej rolke. Navonok sa podobá slnečnému žiareniu.

Posledným stupňom je obalenie štruktúry plienkou a jej upevnenie širokou páskou. Na dekoráciu môžete použiť akúkoľvek nádhernú prírodnú látku - bavlnu alebo ľan. Zabráni sa tým alergickým reakciám u detí.

Trojvrstvový plienkový koláč

Jedná sa o klasickú verziu trojvrstvového dizajnu plienok, ktoré sa rovnako ako predchádzajúca verzia pripravujú veľmi jednoducho. Hlavná vec je sledovať postupnosť krokov a dobre držať pohromade každú vrstvu.

Nasledujúce „prísady“ sa musia pripraviť vopred:

 • plienky (rôznej alebo rovnakej veľkosti) - 80 kusov,
 • zásobník alebo hrubá lepenka
 • kancelárske gumy - 80 ks,
 • fľaša na kŕmenie alebo šampón,
 • fľaša na prášok
 • saténové stuhy
 • hračky, hrkálky, detské oblečenie na ozdobu,
 • palice alebo špendlíky, ktoré držia podlahy spolu.

Prvý koláč sa pripravuje štandardne: 37 plienok sa vertikálne stohuje na lepenku alebo podnos, ktoré sa stočia do zvitkov a fixujú elastickými pásikmi. Do stredu vložte fľašu na mlieko alebo šampón. Celá konštrukcia je upevnená stuhou alebo elastickým pásom.

Potom sa pripraví druhá vrstva, ktorá bude pozostávať z 27 plienok. Zvitky z nich sú formované rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom koláči. V centrálnej časti je tiež potrebné vložiť trochu pohára - s práškom alebo detskou smotanou.

Ďalším krokom je výroba poslednej vrstvy. Za neho sa odoberie 16 plienok, ktoré sa inštalujú na druhý koláč a natiahnú sa spolu s elastickým pásom. Vrstvy môžete pripevniť pomocou poistných kolíkov, aby sa štruktúra nerozpadla.

Potom pokračujte v zdobení koláča. V závislosti od pohlavia dieťaťa si môžete zobrať modré alebo ružové saténové stuhy. Pod stuhu vložte kartu so želaním zdravia a úspešného vývoja a potrebnými vecami malej veľkosti.

Plienkový koláč so smotanou

Tento pyramídový dizajn vyzerá skutočne ako cukrovinky so smotanou. Tento efekt sa vytvorí obalením každej vrstvy jasnými a atraktívnymi plienkami. Ukazuje sa, že je veľmi esteticky príjemný.

Na výrobu konštrukcie je potrebné vziať tieto materiály:

 • plienky (veľkosť "1" alebo "2") - 90 kusov,
 • svetlé stuhy - úzke a široké,
 • malé gumičky - 90 ks,
 • obojstranná páska
 • ihla
 • plienky,
 • posteľná prikrývka alebo uterák
 • rôzne dekorácie: hračky, hygienické výrobky, fľaše atď.

Na výrobu spodnej vrstvy sa v kruhu v špirálovom tvare položí 40 kotúčových plienok, ktoré upevňujú počiatočnú a konečnú plienku pomocou ihiel na mieru. V strede je umiestnená prikrývka alebo uterák. Celá konštrukcia je držaná pohromade elastickým pásom.

Potom musíte ozdobiť výsledný plienkový koláč „smotanou“. Na tento účel sa fólia preloží cez šírku plienok, obalí sa okolo vrstvy a upevní sa ihlami. To sa musí urobiť opatrne, aby vzhľad vyzeral esteticky.

Ďalšia vrstva sa skladá z 30 plienok rozložených v rolkách okolo fľaše s detským práškom. Pampery sú upevnené pomocou ihiel na mieru a elastickým pásom. „Krém“ z plienky zdobí vonkajšiu stranu koláča.

Vrchná vrstva sa skladá z 20 plienok. Vyrába sa rovnakým spôsobom ako predchádzajúce dva koláče. Hlavným rozdielom je počet použitých hygienických zariadení.

Plienkový koláč s uterákmi

Okrem plienok môžete na výrobu takýchto vzorov použiť aj uteráky. Skladajú sa presne rovnakým spôsobom - do pôvodných valcov. Pred pripevnením plienkového tortu musíte, samozrejme, umyť ruky a pripraviť všetok potrebný materiál.

Na výrobu tohto typu plienkového koláča musíte vziať:

 • plienky (druhá veľkosť) - 90 kusov,
 • malé uteráky na tvár - 10 ks,
 • malé gumičky - 100 ks,
 • široké gumičky - 3 kusy,
 • kotúčik papierových utierok,
 • saténové stuhy - 2 kusy,
 • obojstranná páska
 • kartónové krabice
 • ozdobné zariadenia
 • palice na pripevnenie vrstiev.

V strede návrhu bude rolka papierových utierok. Okolo neho sú usporiadané vo valcoch a plienky napnuté gumovými pásikmi v troch radoch. Celá konštrukcia musí byť pevne pritiahnutá spolu so širokým a hustým elastickým pásom.

Ďalšia vrstva sa pripraví zo zostávajúcich plienok, ktoré sa znova inštalujú okolo kotúča pomocou papierových utierok v dvoch radoch. Výsledný koláč je pripevnený elastickým pásom, aby sa zaistilo, že štruktúra nie je príliš utiahnutá.

Vrchný koláč je vyrobený z uterákov, ktoré sú skrútené ako plienky. Najlepšie je vziať si farebné doplnky, aby ste ich mohli striedať. Medzi vrstvy musíte vložiť zopár tyčiniek na zaistenie štruktúry.

Všetky vrstvy sú zabalené do jasných saténových pások, ktorých konce sú pripevnené lepiacou páskou. Na vrch produktu je nainštalovaný plyšový medveď alebo bábiky a na „schody“ sú umiestnené figuríny, detské predmety alebo rôzne hračky.

Ako vyrobiť plienkovú tortu vlastnými rukami

Chcel by som rozptýliť mýtus, že bez špeciálnych zručností a skúseností nie je možné vyrobiť tortu z plienok vlastnými rukami. S takouto úlohou sa môže vyrovnať každý. Aby všetko fungovalo, musíte starostlivo preštudovať algoritmus akcií, buďte trpezliví a usporiadaní.

Aké nástroje a materiály je potrebné pripraviť na vytvorenie koláča z plienok?

01. Pampers

Bez plienok samozrejme nie je možné vyrobiť tortu - darček. Na pultoch obchodov môžete vidieť veľký sortiment plienok od rôznych výrobcov, kvality a hodnoty. Pri výbere plienok pre darček by ste sa mali zamerať na veľkosť, vek dieťaťa, jeho výšku a hmotnosť.

Poradcovia v obchode alebo lekárni budú schopní pomôcť s výberom, nebude však dobré vedieť, že pri výbere medzi prvou a druhou veľkosťou plienky pre novorodenca je lepšie uprednostniť druhé číslo. Dôvodom je, že deti rastú veľmi rýchlo a vždy existuje riziko, že plienky zostanú nepoužité, pretože z nich dieťa jednoducho vyrástlo.

Pri nakupovaní venujte pozornosť celistvosti balenia. Nekupujte plienky, ktorých obal má nepravidelnosti. Mikróby a nečistoty vstupujú do otvorov a strácajú svoju sterilitu. Vybalenie všetkých prvkov vopred je nežiaduce z dôvodu možnej kontaminácie a straty sterility.

Dôležité: pre batoľatá prvého mesiaca života sa plienky používajú iba v predtým nepoškodenom obale.

Z toho istého dôvodu je lepšie kúpiť plienky na vytvorenie koláča - darček pre staršie deti pomocou druhej alebo dokonca tretej veľkosti plienky. Pre batoľatá staršie ako tri mesiace môžete už používať nebalené plienky.

Dobrým riešením je vytvoriť tortu - darček, ktorý obsahuje niekoľko veľkostí plienok. Osobitná pozornosť by sa mala venovať tretej veľkosti. Ako ukazuje prax, je to on, kto je najviac žiadaný.

Pred začatím montáže plienkového tortu nebude zbytočné objasniť, ktorý výrobca týchto výrobkov dáva prednosť rodičom dieťaťa. Pomôže to predísť nepríjemnej situácii, keď sa darované plienky nedajú použiť na určený účel z dôvodu alergickej reakcie pokožky dieťaťa.

02. Detské doplnky

Výber týchto príjemných maličkostí pre tortu - prekvapenie, môžete úplne dôverovať svojmu vkusu a fantázii. Plienky, fľaše, topánočky, rôzne odevy, bradavky, zúbky a oveľa viac môžu byť krásne vložené do koláča.

Akékoľvek doplnky pre starostlivosť o dieťa budú pre jeho rodičov príjemným prekvapením.

03. Dekor

Vhodné je všetko, čo môže dopĺňať, zdobiť a vytvárať tému zloženia plienok, stužiek, prámikov, čipiek, kvetov.

Dort vyrobený z plienok s prekvapením vo vnútri

 • 45-50 ks. detské plienky (kreslenie v štýle)
 • Detský krém vo vysokej nádobe.
 • Gumové pásky za peniaze.
 • Výzdoba na dekoráciu tortu (hodvábne stuhy, mašle, plyšová hračka, akékoľvek farebné kresby, ozdoby)
 • Veľký kruh z kartónu.
 • Priehľadné obaly, napríklad na balenie kytíc alebo darčekov.

Vyrežte z lepenky veľký kruh, ktorý by mal mať väčší priemer ako spodná vrstva koláča. Bude to náš prvý rad, ako aj prekvapenie vo forme fľaše so smotanou. Dali sme fľašu do stredu základne a začali šíriť plienky okolo, aby sme ich vložili do ventilátora. Do tejto vrstvy sme vložili väčšinu našich plienok. Spodnú vrstvu fixujeme gumičkou za peniaze.

Druhá vrstva bude pozostávať z menších plienok, ale rovnako ako prvú fixujeme elastickým pásom za peniaze.

Najťažšie zostávajú v zásade. Teraz vezmite hodvábne stuhy v modrej, buď zelenej alebo modrej farbe a zabaľte ich do každej úrovne koláča.

Potom položte na spodnú vrstvu rôzne farebné obrázky, remeslá a na samý vrchol jemnú hračku. Po vložení koláča do filmu zabalte celý koláč a pripevnite hornú časť darčekovou mašľou vo farbe stuhy.

Ako vyrobiť plienkovú tortu pre chlapca

Pripravte si malé gumové pásky. Elastické pásky sú najlepšie na vytváranie náramkov.

Po nasadení rukavíc začneme plienky otáčať do roliek.

Valec upevňujeme elastickým pásom.

Ako základňu si môžete vziať hustú lepenku vhodnej veľkosti. Od narodenia nášho dieťaťa sa zhodovalo s Novým rokom, vzal som podnos s takým vzorom.

Pomocou obyčajných gumových pások za peniaze začíname zbierať prvú vrstvu koláča.

Aby sme spojili vrstvy, zoberieme skúmavky s detským krémom a šampónom.

Skúmavku zabalíme do polyetylénu a pripevníme ju uprostred prvej vrstvy.

Inštalujeme zhora druhú vrstvu, ktorá je diagonálne menšia ako prvá.

Rovnakým spôsobom upevníme aj tretiu vrstvu.

Zabalíme všetky vrstvy širokou bielou stuhou.

Ďalším spôsobom, ako postaviť tortu z plienok.

Этот способ попроще — вынимаем подгузники из упаковки и укладываем их в круг.

Скрепляем их сначала резинкой, потом атласной лентой.

Когда наш торт собран, приступаем к его декорированию.

Как правило, такой подарок для мальчика оформляют в синих, голубых или фиолетовых оттенках. Kompozícia by sa nemala skladať so zbytočnými dekoráciami a dekormi.

Aby sa zdôraznil štýl daru, tortu je možné ozdobiť písacím strojom, lietadlom alebo dokonca loptou.

Ak chcete, aby bol váš dar praktický, doplňte ho detskými vecami. Na tieto účely sú vhodné topánky, ponožky, klobúky, šmýkačky a vesty. Nezabudnite na hygienické výrobky: plienkový krém, detský prášok, šampóny a pleťové vody. O takéto dary sa vždy žiada.

Tiež skvelé pre chlapčenskú tému futbalového darčeka. Na vrch tortu je pripevnená mäkká plyšová guľa, ktorá kompozíciu dopĺňa topánkami v podobe tenisiek a rôznych doplnkov. Zloženie doplní detský futbalový šál vo forme stuhy.

Vytvorte tortu - darček pre plienky pre dievča

Ak chcete vytvoriť darček pre dievča, je lepšie dodržiavať dievčenské témy. Jemné ružové tóny, krásne kvety a stuhy, korálky a luk - to všetko sa dá úspešne skombinovať a vytvoriť jedinečné kozmetické kompozície. Nemusíte sa báť ísť príliš ďaleko so šperkami. Dort pre dievča sa môže podobať svetlu plesové šaty alebo tortu so šľahačkou.

Farebnú schému pre plienkové torty - prekvapenie pre dievča, okrem ružovej, možno doplniť béžovými, mliečnymi odtieňmi, jemne fialovými a dokonca aj fialovými kvetmi. Pestrý rozsah pastelových odtieňov môžete diverzifikovať jasnými akcentami sýtych tónov.

Miniatúrne plyšové hračky, malé bábiky a bábiky, ako nič iné, nemôžu vytvoriť štýl pre zdobenie torty z plienok pre dievča.

Je možné zdôrazniť ročné obdobie, keď sa dievča narodilo jednoduchými doplnkami vo forme motýľov, kvetov, ozdobných listov a dokonca aj snehových vločiek.

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob prípravy koláča

Veľmi rýchlo môžete urobiť krásny a hodnotný darček na prepustenie. Radosť, ktorú takýto koláč spôsobuje, nemôžu nahradiť žiadne peniaze. Vyzerá veľmi bohato. Obsah koláča sa dá meniť podľa vášho želania, pridávať topánky, body, kombinézy, fľaše a bradavky. Najjednoduchšou a najdostupnejšou možnosťou je umiestniť prívesok na vrch tortu. Je to užitočné, jasné, zaujímavé.

Na výrobu veľkého plienkového tortu budete potrebovať:

 • 80 plienok (najlepšie)
 • páska šírka asi 2 cm (asi 1-1,5 m),
 • páska šírka 0,8 - 1 mm (asi 1-1,5 m),
 • závit
 • ihla
 • korálky,
 • prívesok na kočíku alebo hračke (alebo topánočky alebo fľaše),
 • gumené rukavice alebo tenké elastické pásky.
 • obdĺžnik alebo kruh z lepenky,
 • svetlý papier na darčeky,
 • priehľadný papier (asi 2 metre),
 • obojstranná páska.

Plienkový koláč zbierajte takto:
Najprv vypneme 25 - 30 kusov plienok s trubicami. Každú trubicu zachytíme elastickými pásikmi. Elastické pásy je možné strihať z gumovej rukavice.

Berieme 15-20 plienok, preložte ich tak, ako je to znázornené na fotografii, aby sme dostali kruh. Zachytávame ju elastickým pásom, rovnomerne rozdeľujeme plienky.

Do tohto kruhu vkladáme trubičky plienok. Toto je potrebné na vyplnenie úrovní.

Vytvárame tri „koláče“ rôznych priemerov.

Miesto, kde je každý kruh zachytený elastickým pásom, by malo byť skryté. Na tento účel použijeme pásky.

Stuhy obopíname okolo každého kruhu a zošívame ich dohromady, aby sme vytvorili luky. Našite korálik na prove.

Na každom „malom“ vyrábame iný dekor ako stuhy. Okraje stužiek by sa mali vypaľovať tak, aby sa rýchlo nerozštiepili a nestratili zo zreteľa.

Kartónový obdĺžnik zabalíme papierom a pripevníme ho páskou spodnou stranou. Dort sme položili na kartónový podnos.

Položte hračku alebo prívesok na vrchol.

Zabalte koláč priehľadným papierom. Na okrajoch tohto obalu upevňujeme kúsky lepiacej pásky.

Priehľadný papier zdobíme aj stuhami navrchu. Koláč Pampers je pripravený na prepustenie!

Cake vlak pravidelných plienok

Nevieš, čo máma a novo objavenému dieťaťu predstaviť? Ako darček navrhujem, aby sa do-it-yourself vlak z bežných plienok.

Na vlak pripravte:

 • 17 plienok,
 • písacie potreby,
 • obojstranná páska
 • hnedý papier
 • saténové stuhy (biela a modrá šírka 5 cm, modrá šírka 1,5 cm),
 • ozdobné gombíky
 • plyšová hračka
 • masívna tyč alebo drevená špíz,
 • hrubá kartónová základňa (môžete použiť veľkú čokoládovú tyčinku).

V prvom rade rolujeme plienky do úzkych roliek a fixujeme ich elastickým pásom. Lepenkovú podložku prilepte baliacim papierom. Na podklad položíme prvý voz s ôsmimi kotúčmi a ozdobíme bielymi a modrými stuhami.

Ďalej pripravujeme bloky pozostávajúce z dvoch plienok, zviazame ich stuhami. Potom z polotovarov vytvoríme dve malé (možno viac, pokiaľ to základňa dovoľuje) kočíky štyroch plienok. Kotúče medzi sebou fixujeme pomocou obojstrannej lepiacej pásky.

Každý z áut zdobíme modrou a modrou saténovou stuhou, za ktorou pripevňujeme luky. Nakoniec nalepíme ozdobné gombíky.

Pomocou dreveného špízu namontujeme potrubie na hlavný vozík, ktorý tiež ozdobíme saténovými stuhami (ako na fotografii).

Zostáva iba dať hlavnému cestujúcemu, a mimochodom, môže byť ich niekoľko podľa vášho uváženia.

Potrebný darček pre mamu a novorodenca je pripravený!

Ako zabaliť plienkový koláč

Keď uvažujeme o vytvorení koláča - prekvapenie z plienok, je veľmi dôležité postarať sa o jeho prepravu k príjemcovi v celistvosti a bezpečnosti. Dort sa musí zabaliť do tenkého, odolného filmu. Za týmto účelom sa dar položí na plochý povrch, na ktorom je fólia vopred roztiahnutá.

Po umiestnení tortu do stredu filmu musíte okraje obalu spojiť v jednom hornom bode a všetko pripevniť krásnou mašľou.

Dort prekvapenie z plienok: tipy a názory

Neexistuje ani jedna negatívna recenzia na taký neobvyklý darček. Je to veľmi krásne, štýlové a praktické. Bez ohľadu na veľkosť a plnosť je plienkový koláč vždy príjemný.

Pri vytváraní darčekového koláče by ste mali dodržiavať niektoré pravidlá a tipy skúsených remeselníkov:

 1. starostlivo monitorovať čistotu náradia, rúk a pracovného povrchu,
 2. miestnosť, v ktorej sa práca vykonáva, musí byť čistá, bez prachu,
 3. nenechajte domáce zvieratá v miestnosti, kde sa vytvára koláč,
 4. optimálny počet plienok na tortu - 60 ks.,
 5. nikdy neobracajte plienky naruby,
 6. predmety, ktoré dopĺňajú plienkový koláč, by sa mali umyť a vyžehliť,
 7. plyšové hračky zdobiace koláč by mali byť vysoko kvalitné, bez štipľavej vône.

Ako ukazuje prax, výroba koláča z plienok vlastnými rukami nie je príliš ťažká, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Stojí za zmienku, že táto fascinujúca aktivita dobre rozvíja kreatívne schopnosti a umožňuje vám vytvoriť originálny a požadovaný darček, ktorý sa všetkým bude páčiť!

Lekcia videozáznamu „Kočík z Pogochnika“

Plienky pre motocykle

Ako vyrábať remeslá 8. marca, pozri tu.

Koľko stoja konfekčné koláče?

Nevesty novorodenca sú vážnou udalosťou, takže mnohí ľudia radšej neriskujú a nespoliehajú sa na svoju vlastnú fantáziu, ale využívajú služby skúsených profesionálnych ihličiek.

Dnes ponúkajú plienkové torty mnoho modelov podobných vzorov. Takéto nepožívateľné výrobky sa vyrábajú podľa štandardnej šablóny, ako aj podľa individuálneho dizajnu zákazníka.

Komponenty na výrobu plienkového tortu môžu byť buď od výrobcu, alebo si ich môžete kúpiť a priniesť osobne. V druhom prípade bude cena nižšia, navyše budete určite vedieť, že všetky materiály sú vysokej kvality.

Koľko budete musieť zaplatiť za hotový plienkový koláč? Jeho cena bude závisieť od nasledujúcich faktorov:

 • cena materiálu
 • veľkosť produktu
 • dizajn torty
 • naliehavosť darovania.

Všeobecne platí, že si môžete objednať a kúpiť takýto dizajn z plienok pre 1800 - 4800 rubľov. Najdrahšie možnosti sa skladajú z piatich úrovní, ktoré zdobia nielen stuhy a mašle, ale aj kočíky, volanty a plienky. Takýto originálny darček si budú rodičia a hrdina tejto udalosti dlho pamätať.

Aby som to zhrnul

Plienkový koláč je svetlý a originálny darček pre nevestu novonarodeného dieťaťa alebo výpis z pôrodnice. Mnoho ľudí verí, že takýto dizajn nie je možné vyrobiť vlastnými rukami, ale mýlia sa.

Na internete existuje množstvo majstrovských kurzov, v ktorých remeselníci podrobne a jednoducho vysvetľujú, ako tieto výrobky vyrábať doma. Na fórach a weboch nájdete aj fotografie s ukážkovými modelmi vzorov.

Ak budete postupovať podľa podrobného algoritmu, môžete sami vykonať skutočne jedinečný darček, ktorý rodičom a príbuzným určite bude páčiť.

Na úsilie a materiály sa nestrácali, musíte si pamätať na niekoľko dôležitých pravidiel:

 1. Kupujte plienky iba známych značiek. Keď dieťa rýchlo rastie, je lepšie brať hygienické výrobky prvej a druhej veľkosti.
 2. Pod tortu by sa mala umiestniť pevná lepenková škatuľa, ktorá vám umožní vytvoriť skutočne pevnú štruktúru, ktorá sa pri prenášaní nezhroutí.
 3. Nerobte si veľmi vysoké koláče sami. Maximálne - tri úrovne, ak vytvoríte príliš veľkú štruktúru, môže sa rozpadnúť.
 4. Pred zhotovením koláča si musíte dôkladne umyť ruky. Látkové materiály sú žehlené a plastové hračky alebo hygienické potreby sú dezinfikované.
 5. Ak to fantázia alebo obratnosť umožňuje, skúste vytvoriť nielen viacvrstvový tortu, ale skutočné majstrovské dielo vo forme kočíka, člna, písacieho stroja atď.
 6. Hotový výrobok musí byť zabalený, aby sa zabránilo kontaminácii a prachu.
 7. Uistite sa, že výsledný produkt fotografujete, môžete dokonca s hrdinom príležitosti (ak to rodičia umožňujú). Deti vyrastajú veľmi rýchlo, ale takáto pamäť umožní znovu a znovu sa vrátiť do dôležitého dňa.

Môže sa vám zdať, že je také ťažké vytvoriť také „umelecké dielo“, ale nie je tomu tak úplne. Plienkový koláč umožní nielen potešiť milovaných, ale aj stráviť voľný čas sami. Uistite sa, že vytvorením takého darčeku zažijete veľa potešenia a rodičia dieťaťa, ktorým odovzdáte svoje dielo, dostanú nielen prvú zbierku vecí potrebných v prvých dňoch života dieťaťa, ale aj veľa pozitívnych emócií. Tak choďte na to!

Dortové plienky slamy

Prakticky najjednoduchším a najuniverzálnejším spôsobom výroby koláča z plienok bude výroba z nich.

 • Pampery v bielej, jednoduchej podobe alebo so vzorom (pre chlapcov) - 52 ks.
 • Gumové pásky za peniaze.
 • Hodvábna zelená stuha.
 • Bradavky, fľaše, plyšové hračky, ako aj vyrezávané zvieracie postavy.

Vezmite si plienku a stočte ju do tuby, ako je to znázornené na fotografii. Zabalte ho elastickým pásom za peniaze, aby sa nerozpadol. Pamätajte, že pre prvú vrstvu musíte minúť viac plienok. Pri rozhodovaní o množstve potom skúmavky zoberte do kruhu a zaistite ich elastickým pásom.

Pokračujte rovnako s ostatnými plienkami, pre každú nasledujúcu vrstvu použite menšie množstvo. Nezabudnite pripevniť každú vrstvu elastickým pásom.

Keď sú tri úrovne pripravené, položte ich na seba a každú vrstvu zabalte zelenou stuhou, ako je to znázornené. Pridajte dekoráciu od zvierat, dajte fľaše na druhú vrstvu a pár mäkkých hračiek na vrchol.

Plienka tortu kvetinové položenie

 • 45 ks. detské plienky (motív kresby)
 • Hadí alebo tenká stuha na balenie kvetín.
 • Široká páska na viazanie dlhých šnúr (najmenej 3 cm)
 • Hodvábna stuha na darčekové balenie.
 • Čižmy, ponožky, hračky (tieto veci môžete zmeniť podľa vlastného uváženia)
 • Kartónová základňa (v tvare kruhu)
 • Obojstranná páska.

Vezmite jednu plienku a stočte ju do skúmavky. Zviažte okolo toho pásku a túto plienku umiestnite do stredu prvej vrstvy na lepenkovú základňu. Položte si každú plienku okolo, mierne roztiahnite jej stred. Rozdeľte plienky, nechajte 30 kusov dopadnúť na prvú vrstvu a na druhú ponechať 15. Prvú vrstvu spojte páskou a plienky jemne stlačte.

To isté urobte s druhou úrovňou a dajte ich dokopy. Zabalte obe úrovne širokou páskou, ako keby ste ich dali na plienky navrchu, a potom každú úroveň zviazajte stuhou pre balenie darčekov. V strede každej vrstvy by ste mali pripevniť luk ako na fotografii. Položte topánky na úplne hornú časť koláča, ozdobte mašličkami z baliacej pásky a pripevnite ju na topánky pomocou obojstrannej pásky. Tiež si obliecť prvú a druhú vrstvu ponožiek alebo to, čo považujete za potrebné dať dieťaťu.

Ružový plienkový koláč

 • 50 ks. detské plienky (motív kresby)
 • Ružová široká stuha na darčekové balenie.
 • Dekoratívny ružový alebo červený kvet.
 • Kartónová základňa (guľatá)
 • Kartónové jadro (obal z papierových utierok)
 • Slamky ružový hadec.
 • Gumové pásky za peniaze.
 • Clay.

Pre spodnú vrstvu vezmite 30 ks. detské plienky a striedavo ich obtočte do zvitku. Táto plienka musí byť pripevnená zhora aj zdola elastickým pásom za peniaze.

Vezmite okrúhlu základňu vyrobenú z lepenky, ktorá by nemala mať malú hrúbku, aby vydržala budúci koláč. Kruh je vyrezaný z lepenky s priemerom väčším ako je priemer prvej vrstvy. Lepenkové puzdro prilepte do stredu základne.

Potom, keď obal prilieha k základni, položte okolo neho všetkých 30 ks. plienky a zviazať celú vrstvu so širokou stuhou so vzorom. Po odstránení ďasien. Podľa typu prvej vrstvy vyrábame druhú a tretiu, respektíve zmenu počtu plienok: druhú - 15 ks, tretiu - 5.

Ďalej ozdobte náš koláč nasekaným hadcom a posypte ho do každej vrstvy koláča. Na vrch tortu vložíme ozdobnú kvetinu.

Royal Diaper Cake

 • Pampery pre dievčatá - 80 ks. (téma kresby)
 • Obojstranná páska.
 • Kartónový kruhový podstavec.
 • Clay.
 • Gumy za peniaze.
 • Drevené špajle.
 • Pár kúskov viacfarebných hodvábnych stužiek.
 • Umelé kvety (veľké puky)
 • Detské doplnky (telo, topánky, ponožky, plienky, šatky a ďalšie)

Váš koláč bude pozostávať z troch vrstiev, preto rozdelíme počet plienok na každú vrstvu: prvá - 40 ks., Druhá - 25 ks., Tretia - 15 ks. Prvých 40 kusov plienok stočíme do roliek, do tela a do topánok. Každú rolku pripevníme elastickým pásom za peniaze.

Do stredu na kartónovej základni položíme fľašu s detským krémom a okolo, ako je to znázornené na fotografii, rozložíme naše role. Plienky môžete striedať s telom, topánkami alebo ponožkami. Celú vrstvu fixujeme páskou.

Pred vytvorením druhej vrstvy musíte odhaliť pár plienok, čím zakryte stred druhej vrstvy a hrdlo fľaše. Po odhalení okolo nich druhá vrstva plienok. Druhý stupeň obalíme páskou.

Dopĺňame tortu, formujeme tretiu vrstvu a rovnakým spôsobom ju fixujeme stuhou. Potom každú vrstvu zabalíme širokou, svetlou stuhou, ktorá upevňuje jej konce obojstrannou páskou. Na tortu položte plyšovú hračku a pomocou drevených špajlík navlečte umelé kvety na stuhu.

Dort vyrobený z plienok a plienok

 • 52 kusov plienok pre dievčatá (kresba téma)
 • Gumy za peniaze akejkoľvek farby.
 • Tri mäkké plienky pre dieťa.
 • Široká hodvábna stuha na darčekové balenie.

Váš koláč bude pozostávať z troch úrovní, takže stojí za správne distribuovať plienky na každej úrovni. V prvom bude - 30 kusov, v druhom - 15 kusov, v treťom - 7 kusov. Vezmite plienku a stočte ju do role. Zaistite ju gumenou páskou. Nasledujúce plienky sa oplatia zabaliť do prvej a pokúsiť sa vytvoriť čo najväčší kruh.

Keď pripevníte prvú vrstvu, pripevnite ju elastickou páskou za peniaze alebo stuhou. Potom vložte prvú vrstvu do spodnej časti plienky, ktorá by mala byť zošitá v kruhu. Pokračujte vo vytváraní druhej a tretej vrstvy, pričom do spodnej časti plienok sa striedavo vkladajú skrútené plienky.

Po dokončení všetkých troch úrovní sa oplatí zabaliť každú z nich širokou páskou av strede každej úrovne vytvoriť veľkú mašľu. Vrchná časť koláča môže byť ozdobená podľa vášho vkusu. Môže to byť plyšová hračka, veľká ozdobná kvetina alebo bábika s rovnakými mašľami ako na torte. Do koláča môžete umiestniť detský teplomer, fľaše, bradavky, ako aj ďalšie drobné detské doplnky.

Pin
Send
Share
Send
Send