Užitočné tipy

Ako naladiť gitaru bez problémov?

Pin
Send
Share
Send
Send


Zverejnené: 2013-01-17 / Zverejnil Sergey Khmaruk

Žďárová! Najmä pre začiatočníkov som sa rozhodol napísať tento dôležitý príspevok, pretože z vlastnej skúsenosti viem, že táto téma je vždy dôležitá pre začínajúcich gitaristov. Naraz mi nikto nemohol správne povedať, ako je nová elektrická gitara úplne naladená a čo s ňou treba urobiť, takže som sa o tom musel dozvedieť od známych hudobníkov.

Spočiatku, z nevedomosti, bolo veľa hádzaní, ale potom chlapci navrhli, že áno ako. Bolo to dávno, keď som získal svoj prvý nástroj. A teraz, keď som získal nejaké skúsenosti, zdieľam to s vami priateľmi, aby ste sa nenachádzali v rovnakej situácii ako kedysi.

Blahoželám všetkým, ktorí sa stali hrdým majiteľom elektrickej gitary a rozhodli sa strhnúť struny každý deň na niekoľko hodín! Splnil sa sen a tu to je - elektrická gitara! Páni, teraz som v pohode, vole! - Mnohí si budú myslieť, ako som to robil raz. Pravdepodobne ste museli pohrať s výberom dobrého nástroja? Oh dobre!

Nezáleží na tom, za akým účelom ste si kúpili elektrickú gitaru. Nestačí len kúpiť ho v obchode, priniesť ho domov a nastaviť, musíte priniesť gitaru do plnej bojovej pohotovosti! A až potom bude potešenie z hry úplné. Poviem vám o tom dnes v tomto článku, alebo skôr píšem o tom, čo by som urobil, keby som si kúpil novú gitaru.

Čo by malo byť?

Po prvé, jeden dôležitý bod. Aj v štádiu nákupu musíte zaistiť, aby kľúče boli dodávané spolu s nástrojom, čiže spolu by mali byť spolu dva šesťuholníky. Jeden malý na nastavenie výšky sedadiel a jeden veľký hex na nastavenie kotvy. Ak náhle pri kúpe gitary nie sú v súprave žiadne kľúče, nezabudnite sa opýtať predajcu, kde ich môžete získať. Tieto kľúče sa však zvyčajne predávajú v takýchto obchodoch.

Je absolútne nevyhnutné si ich kúpiť, aj keď okamžite nedokončíte jemné doladenie, budete ich potrebovať skôr alebo neskôr, napríklad dajte iný rozchod šnúr - krk trochu povedie alebo bude v miestnosti vysoká vlhkosť všeobecne všetky faktory plné. A šesťuholník je rovnaký a je užitočný pri nastavovaní krku.

Stále v obchode musíte mať rad dobrých strún a nejaký jednoduchý tuner. Určite to bude potrebné na vyladenie rozsahu. Ak dokážete nejako naladiť gitaru podľa ucha, nemôžeme sa prispôsobiť tuneru bez tunera. To je všetko, môžeme pristúpiť k príprave samotného nástroja.

Najprv odstránime reťazce, ktoré boli pôvodne nainštalované v továrni. Za týmto účelom mierne zoslabte rozbočovače a na hornom povrchu jemne zahryznite nožnicami striedavo všetky struny.

Po odstránení strún je najprv potrebné skontrolovať hroty a môže sa stať, že nie sú úplne zaskrutkované. Ak si všimnete, že visia mierne alebo špecificky, musia sa v tomto prípade pomocou kľúča vysunúť (upnuté hore). K tomu často dochádza u lacných gitár, pretože tieto matice nie sú v továrni utiahnuté.

Po správnom utiahnutí spoja je potrebné utrieť hmatník čistou, suchou a mäkkou handričkou. Je to potrebné na odstránenie prachu a znečistenia, pretože nevieme, ako dlho to viselo na okne a koľko ľudí to udrelo. Ok! Ďalší dôležitý bod, ktorý bude chrániť vašu ľavú ruku.

V prípade rozpočtových gitár auto valí pražce a niekedy to nerobí dobre, takže sa musíme uistiť, že pražce nepoškrabajú ruku. Ak to chcete urobiť, je to celkom jednoduché, s dlaňou pravej ruky kreslite pozdĺž pražcov v spodnej a hornej časti krku (pod prvou a nad šiestou šnúrou). Ak pražec poškriabe ruku, potom potrebujeme súbor.

Prečo je dôležité, aby pražce neboli vyduté? Áno, pretože gitara začne poškriabať ruky, a to by sa nemalo robiť, najmä keď si uvedomíte, že začiatočníci potrebujú takúto elektrickú gitaru, aby sa naučili hrať. Aj keď vezmeme do úvahy skutočnosť, že gitara je v každom prípade mierne poškriabaná, ale v tomto prípade by to nemala robiť viac, ako je obvyklé, a ak sa pražce vytrhávajú veľmi silno, potom sa v zásade môžete dokonca zraniť škrabaním ruky. To nie je dobré a vôbec to nie je potrebné pre začiatočníkov.

Aby sa všetko vyhladilo, musíte jemne obrúsiť pražce pozdĺž okrajov pomocou súboru, až kým nebudete mať pocit, že nie sú poškriabané. Potom, ak niekde náhodne zasiahne podložku, môže byť mierne vyleštená. Ak nemáte pilník na ihly a pražce sú dostatočne mäkké, môžete svojej matke alebo manželke ukradnúť pilník na nechty a urobiť to isté. Ok, prišli sme na pad!

Ďalšia vec, ktorú musíme urobiť, je odstrániť ochranný film z plastového panela (pickguard), na ktorom je umiestnená elektronika. Najväčším problémom je odstránenie filmu na miestach, kde sú umiestnené ovládače hlasitosti a tónu, takže na začiatku odstránime ovládacie gombíky a potom zvyšok filmu.

Teraz po takejto príprave položíme struny, ale predtým, ako to musíte urobiť, upravte zárezy na hornej matici a sedlách na moste strojovým olejom a ešte lepšie grafitovým tukom. Opatrne namažte všetky drážky matice, na tento účel môžete použiť kúsok starej šnúry a urobiť presne to isté so sedlami mosta a stále je potrebné na nich namazať všetky skrutky.

Pretože keď položíme ruku na gitaru, dostaneme na tieto skrutky všetku špinu a pot, a postupom času začnú hrdzaviť a potom odskrutkujú svoje figy, a to je stále mierka a výška strún. Preto namažte miesto, kde reťaz a závit ležia na všetkých skrutkách.

A až teraz odvážne nastavujeme nové struny a môžeme začať ladiť gitaru, potom môžeme upraviť vychyľovanie krku, potom upraviť mostík a výšku strún, upraviť mierku a na samom konci upraviť výšku snímačov.

A teraz, keď sme všetko natiahli, všetko sme nabrúsili, namazali a naladili, môžete bezpečne hrať na svoju úplne novú elektrickú gitaru. Ručné ladenie gitary je teda úplne ukončené a práve pri manipulácii s ňou je potrebné pri manipulácii s ňou pri manipulácii s ňou manipulovať a nezáleží na tom, či je to drahé alebo lacné, hlavne je správne urobiť vyššie uvedené kroky. A iba potom vás bude gitara potešiť, skutočne vás poteší, a ak plánujete študovať, je všeobecne veľmi dôležité ju jemne doladiť od samého začiatku.

To je v podstate všetko, dúfam, že som vám pomohol prísť na to, ako úplne nakonfigurovať novú elektrickú gitaru, a priatelia odpovedali na mnoho vašich otázok. Vždy som rád, že ťa vidím na mojom blogu!

Gitarové ladenie online

Gitaru si môžete naladiť online práve teraz a práve teraz :)

Struny vašej gitary znie takto:

Ak chcete naladiť svoju gitaru, musíte naladiť každú strunu tak, aby to vyzeralo ako v horeuvedenej nahrávke (na to otočte kolíky na hmatníku). Akonáhle budete mať každý reťazec zvuk ako v príklade, bude to znamenať, že ste naladili gitaru.

Zostavte gitaru.

Na začiatok sa budem rozprávať o gitarovej štruktúre. Všeobecne platí, že existuje veľa gitaru ladenie, dám tu najobľúbenejšie.
Prvé písmeno je tenká dolná šnúra, posledné písmeno je hrubá horná šnúra.
Vysvetlenie písmen: A - la, B - si, C - do, D - re, E - mi, F - fa, G - soľ.

Štandardný systém (používaný v 90% prípadov):
E B G D A E

Drop-D systém:
E B G D A D

Systém Double Drop-D:
D B G D A D

Systém Open D:
D A F # D A D

Open G build:
D BG D G D

Drop-G build:
E B G D G D

Najčastejšie hrajú v štandardnom systéme. A gitaristi, ktorí hrajú ťažkú ​​hudbu, milujú systém Drop-D, je oproti štandardu znížený o jednu notu.

Nastavenie stupnice elektrickej gitary.

Mensura je vzdialenosť od hornej matice k spodnému držiaku gitarových strún. U elektrických gitár je stupnica najčastejšie dvoch veľkostí: 629 mm (22 pražcov) alebo 648 mm (24 pražcov).
Vyladenie stupnice je postupná zmena v dĺžke každého reťazca. Najlepšie je použiť tuner na vyladenie stupnice vašej elektrickej gitary, ale ak ste šťastným majiteľom dobrého ucha pre hudbu, môžete to urobiť bez zložitej elektroniky.

Tuner Tuning

Ak máte tuner, môžete naladiť gitaru pomocou tunera. Ak ju nemáte a máte problémy s ladením gitary, môžete si ju kúpiť takto:

Stručne povedané, tuner je špeciálne zariadenie určené na vyladenie gitary.

Približne to vyzerá takto:

 1. zapnete tuner, položíte ho vedľa gitary, vytiahnete reťazec,
 2. tuner ukáže, ako zvuk znie - a ako ho vytiahne (vyššie alebo nižšie),
 3. otáčajte, kým tuner neukáže, že je reťazec naladený.

Ladenie gitary pomocou tunera je dobrá a praktická voľba pre ladenie gitary.

Ladenie šesťstrunovej gitary bez tunera

Ako naladiť gitaru pre začiatočníkov, ktorí nemajú tuner? Naladiť gitaru úplne sami, bez použitia programov tretích strán, je tiež možné!

Často sa tiež môžete stretnúť s otázkou: „Na ktorej strašnici naladiť gitaru?“ - je celkom rozumný a teraz vysvetlím prečo. Faktom je, že všetky struny s ladenou gitarou sú prepojené s takým vzťahom:

Druhá šnúra zovretá na 5 pražcoch by mala znieť ako otvorená 1.,
Tretí reťazec pripnutý na 4. pražci by mal znieť ako otvorený druhý,
Štvrtá šnúra pripevnená na 5. pražci by mala znieť ako otvorená tretia,
Piata šnúra pripevnená k piatemu pražci by mala znieť ako otvorená štvrtá,
Šiesta šnúra, pripevnená k 5. pražci, by mala znieť ako otvorená piata.

Ako teda naladíte svoju šesťstrunkovú gitaru?

Robíme to:

 1. držíme druhý reťazec k piatemu pražci a upravíme ho tak, aby to znelo ako prvé otvorené,
 2. potom zovrieme tretí reťazec na 4. pražci a upravíme ho tak, aby vyzeral ako 2. otvorený,
 3. atď. podľa vyššie uvedenej schémy.
Týmto spôsobom môžete naladiť gitaru v piatej pražci, to znamená pomocou závislosti.

Táto metóda je zlá, pretože nevieme, ako naladiť prvý reťazec spočiatku. V skutočnosti všetky reťazce závisia od prvého reťazca, pretože začneme ladiť od druhého reťazca (a to sa vyladí podľa prvého reťazca), potom 3. reťazec naladíme pozdĺž druhého reťazca a tak ďalej. Ale konal som veľmi múdro - a naladil gitaru zvuk prvej gitarovej struny a všetky zvuky strún.

Ako naladiť gitaru s GuitarTuna?

 • stiahnite si aplikáciu, otvorte ju,
 • vytiahnite ľubovoľný reťazec - program začne kresliť graf,
 • Potrebujete graf, aby ste sa dostali čo najbližšie k stredu obrazovky
 • ak je graf vycentrovaný, vyladili ste reťazec,
 • týmto spôsobom vyladíme každý reťazec.

Naladenie gitary pomocou aplikácie považujem za najjednoduchšie, najracionálnejšie a najpohodlnejšie.

Úprava ohybu krku gitary.

Priehyb krku je potrebné starostlivo nastaviť. Ak ste to preháňali, môžete tento nástroj zničiť.
Pred začatím nastavovania deformácie musí byť nástroj nastavený. Potom musíte držať šiesty reťazec v prvom a poslednom pražci. Skontrolujte vzdialenosť od 8. pražca k provázku, mala by byť približne 0,2 - 0,3 mm. Prečítajte si viac o úprave sklonu krku tu: Ladenie gitár Anchor: Anchor Rod.

Nastavuje výšku gitarových strún.

Výška šnúr by sa mala upraviť po úprave ohybu krku. Aj keď ideálny vzorec neexistuje, najviac sa riadi nasledujúcim pravidlom: vzdialenosť od struny k hornému povrchu 17 pražcov na 1-3 strunách by mala byť 2 mm plus alebo mínus 0,4 mm, na 4-6 strunách 2,4 mm plus alebo mínus 0,4 mm.

Vzdialenosť od snímačov k reťazcom.

Je individuálne nakonfigurovaný pre každý nástroj, reťazce, senzory. Nastaviteľné otáčaním skrutiek zaisťujúcich snímač k puzdru. Vzdialenosť od tenkých reťazcov k senzoru by mala byť menšia ako rovnaká vzdialenosť od hrubých reťazcov. Ak je senzor príliš ďaleko, zvuk bude tichý a nudný, príliš blízko - struny sa ho môžu dotknúť. Vyhľadajte strednú zem.

Ladenie elektrickej gitary sa môže vo všeobecnosti vykonať v súlade s týmito pokynmi. Nezabudnite však, že každý nástroj je individuálny a vyžaduje si k nemu osobitný prístup. Experiment :)

Ako dobrý príklad naladenia elektrickej gitary vám ponúkame dobrý videonávod:

© Kopírovanie zdroja je povolené iba s odkazom na hlavné gitary snov.

Pin
Send
Share
Send
Send