Užitočné tipy

Prenasleduje bývalého

Pin
Send
Share
Send
Send


Obhajcovia ľudských práv sú presvedčení, že základňa Memex Patriarcha vytvorená v Spojenom kráľovstve je silným prínosom pre budúce vyšetrovania a výkon spravodlivosti. Je to však iba úsilie obhajcov ľudských práv? Gennady Shcherbak (mierové pobrežie), Jevgenij Zakharov (skupina Charkov pre ľudské práva), Alexandra Matviychuk (Euromaidan SOS) a Vladimir Yavorsky (Centrum pre občianske slobody) hovorili o práci koalície 14. marca.

Sused uráža, vyhráža sa a bojí sa toho, čo robiť?

Raz za 3 až 5 rokov sa sestra vydá vyhlásenie okresnému policajnému úradníkovi, spravidla však na jej odvolania nereaguje, pretože sestra je zaregistrovaná v IPA, sused však nie je.

To znamená, že keď bola raz v Kazachstane zaregistrovaná, nemôžeme to dokázať. Chcel by som vedieť, či má moja sestra pred tým ochranu? Ak áno, ako sa dostať do areálu?

V prospech mojej sestry by bola skutočnosť, že sused uráža a dostane každého do domu.

Ako reagovať, ak si myslíte, že vás prenasledujú

K článku „Žiadosť o prokuratúru: ako podať sťažnosť“, používateľ Zell15 poslal komentár, ktorý redaktori MOLNET.ru nemôžu ignorovať. Pretože v tejto situácii môže byť každý z nás.

Tu je tento komentár: „Muž vyhráža mňa a moju matku ... Pravidelne volá svoju matku s domovom, mobilným a pracovným telefónnym číslom s hrozbami ... to sa deje už viac ako šesť mesiacov.

Pravidlá útoku

Pokúste sa, pokiaľ je to možné, zhodnotiť osobu, ktorá je proti vám, s ohľadom na jej fyzické a duševné údaje, náladu a možné vlastnosti v správaní.

Vďaka obom z vás sa z vás stane obeť.

"Vždy sa pozrite do očí osoby, s ktorou hovoríte."

Vylúčenie Leo Tolstého z cirkvi

Žáner - môj drahý, ktorý má mnoho zväzkov, tisíce strán mojich diel - je stratený. Nebude sa vrátiť. Môžete si ho však spomenúť, môžete ponúknuť čitateľom príklad tohto slávneho žánru, ponúknuť ho, aby vzbudilo pozornosť, chuť a predstavivosť.

A potom sa môže niečo zrodiť, niečo nové a hodné ... Nie, samozrejme, toto nové nedosiahne výšky, ktoré sme kedysi dosiahli, pretože čas je iný, úplne iný, nie je navrhnutý tak, aby odrážal, pomaly sa dostať do podstaty vecí.

Uráža sa osobnostným článkom v Kazašskej republike

Tu sa pokúsim podrobnejšie odhaliť, aká zodpovednosť čaká za urážku osoby, a to aj na internete, a ako túto urážku dokázať. V súčasnom Trestnom zákone Kazašskej republiky je zodpovednosť za urážku osoby ustanovená v článku 130 a nový trestný zákon Kazašskej republiky, ktorý nadobúda účinnosť 1. januára 2014, je ustanovený v čl.

Konania ex-manžela

Čo keď bývalý manžel prenasleduje? Každá jednotlivá situácia by sa mala posudzovať individuálne, v tejto veci môže byť veľa nástrah. Obzvlášť potrebné je postupovať obozretne, ak sú do záležitosti zapojené záujmy bežných detí.

Pre začiatočníkov môžete s ním len hovoriť, vysvetliť, že váš vzťah sa dostal k logickému záveru, už pre neho nemáte city a medzi vami nemôže byť nič iného.

Stáva sa, že ho človek začne vydierať niečím hrozným, nemal by sa však na takéto provokácie vzdať. Štúdie ukázali, že populácia mužov v tomto kroku je mimoriadne zriedkavá.

Ak sa po rozhovore nič nezmení, potom zastavte všetku komunikáciu so svojím bývalým manželom. Nemôžete prijať jeho hovory, neotvárajte dvere, ak k vám príde. Prvý z nich môže byť mazaný a volať z iných telefónnych čísiel, v tomto prípade len pomyslite na vhodný dôvod na ukončenie hovoru.

Kam hľadať pomoc, ak prenasleduje bývalý priateľ

  • Po prvé, profesionálny psychológ vám môže pomôcť,
  • Asistenčné centrá pre týrané ženy
  • polícia
  • prokuratúra.

Okolnosti môžu byť veľmi odlišné, človek sa nemôže zmieriť so stratou svojho milovaného a jeho chvejúce sa pocity sa premenia v hnev, majiteľ sa v ňom prebudí, prosí vás, aby ste sa vrátili, pýtajú sa a dokonca požadujú, zatiaľ čo začne hroziť odvetou. Pamätajte, že by ste mali vždy vedieť, ako sa chrániť pred hrozbami.

Presvedčiť takého človeka je takmer nemožné, verí, že rozvod alebo iba prestávka je výlučne formalita a vy zostávate jeho manželkou alebo iba dievčaťom.

Závažný problém začína dozrievať a musí sa okamžite vyriešiť. Títo ľudia začínajú volať, prichádzajú bez varovania, prenasledujú atď. Je pravdepodobné, že chlap môže v dôsledku súčasnej situácie začať s psychologickými problémami a v tejto veci môže pomôcť iba skutočný špecialista.

Keď sa dievča stalo iniciátorom prestávky, muž sa za účelom zmiernenia svojej obmedzenej pýchy začal na ňu brať. Účelom tohto správania je pokaziť váš nervový systém. A potom sa začnú vynárať hrozby, a to nielen vo vašej adrese, vydieranie represálií proti vašim príbuzným a dobrým priateľom, ale aj to sa stáva útokom.

Stojí za to naznačiť jeho chybu v rozpadu a objasniť, že život ešte neskončil, bude mať nové a pomerne silné vzťahy, ale s ďalším dievčaťom.

Ak ste po rozhovore nedosiahli pozitívne výsledky, choďte na prísnejšie opatrenia, môžete hroziť, naznačujúc, že ​​ak vás mladý muž neopustí, bude mať veľké problémy. Váš vzhľad pri pokusoch v práci s človekom nespôsobí veľké nadšenie. Môžete vyhlásiť, že budete informovať jeho vedenie o prípade prenasledovania ao svojom úmysle podať vyhlásenie na polícii.

Trest za prenasledovanie

Z právneho hľadiska je takéto správanie trestné. Muž zasahuje do vášho osobného života a slobody pohybu. V prípade porušenia ustanovených noriem zákon ustanovuje trest uvedený v Trestnom zákone. Ak sa situácia stane nekontrolovateľnou, môžete bezpečne podať žalobu.

Samostatná časť mužskej populácie prežíva medzeru dosť ťažkú ​​vzhľadom na to, že žena im spôsobila osobnú urážku. Ženy, ktoré ich odmietli, sa dostanú do hnevu agresora a sú nútené brániť sa. Najprv zrozumiteľne zhodnotte situáciu, či vám človek skutočne chce ublížiť alebo je to banálny pokus o navrátenie.

Z bezpečnostných dôvodov je lepšie ísť von až do konečného vyriešenia problému. Za najhoršiu sa považuje hrozba pre ľudský život, neoplatí sa za to podniknúť nejaké kroky sami. Musíte napísať vyhlásenie polícii.

V súlade s článkom Trestného zákona č. 119 (hrozba vraždy) sa ukladá trest odňatia slobody až na dva roky. Najproblematickejšou otázkou je poskytnutie dôkazov. V takom prípade musíte zhromaždiť akékoľvek dôkazy proti svojej bývalej. Môže ísť o záznamy telefonických rozhovorov, svedectvá susedov a príbuzných a dokonca aj vaše deti (iba ak majú 10 rokov). Máte dokonca právo podať žalobu proti svojmu bývalému manželovi a vyhrať súdny proces, v ktorom budú svedčiť deti pod dohľadom psychológa.

Máte tiež právo žalovať prokurátora. V záhlaví tohto prehlásenia by ste mali uviesť poznámku „kópia - policajný útvar“.

V súdnom konaní uvediete svoje úplné údaje a osobu, ktorá vás sleduje (dátum narodenia, miesto výkonu práce, funkcia). V akejkoľvek podobe uveďte všetky okolnosti vášho problému. Nakoniec sa od vás žiada ochrana vašich práv pri odvolávaní sa na ústavu.

Ochrana prenasledovania

otázkyakcie
Je možné dokázať skutočnosť prenasledovania?V našej krajine je to dosť ťažké, ale dosť skutočné.
dôkazZaznamenajte telefónne rozhovory, pri ktorých sú hrozby pre vás zreteľne počuteľné. Môžete vložiť video dohľad a robiť si poznámky, ktoré vás obťažujú a prípadne napadnúť.
svedkovAk sa vo vašom dome často začali vyskytovať škandály, najbližší susedia si sú vedomí vašich problémov. Požiadajte ich, aby vám pomohli zbaviť sa obsedantného obťažovania.
Kto môže pomôcť?· Ak situácia prekračuje rámec toho, čo je povolené, môžete požiadať o pomoc Centrum žien. Skúsení odborníci vám psychologicky pomôžu a poradia vám, čo robiť ďalej.
· Poraďte sa s psychológom. Ak je to možné, pokúste sa presvedčiť svojho bývalého manželského partnera alebo priateľa, aby navštívili špecialistu.

Buďte pokojní, otázka „Čo robiť, ak ste prenasledovaní“ je úplne vyriešená. Nestojí to za paniku a ísť do extrémov. Triezvo vyhodnoťte situáciu a nenechajte sa zastrašiť. Je nesprávne čakať na svojvoľné vyriešenie situácie - konajte!

Pin
Send
Share
Send
Send