Užitočné tipy

10 spôsobov, ako sa cítiť sebaisto pri odpočinku, ak máte kritické dni

Pin
Send
Share
Send
Send


Nechajte svoje obdobia nezasahovať do vašich plánov.

Maria Denisova 5. februára 2017

Áno, nie sú to najpríjemnejšie dni v našom živote. Ako vám rozumieme! Kreslenie bolesti v dolnej časti brucha, zlá nálada a večné obavy, že si ostatní niečo všimnú. Ako to všetci vieme. Je skutočne nemožné situáciu zlepšiť? No, niečo sme prišli. A určite to funguje.

  • Jedzte správne jedlo. Niektoré potraviny bohaté na draslík môžu zmierniť kŕče. Napríklad banány. Predstavte si, aké cool. Sadnite si a praskajte banány celý deň alebo dva. alebo tri. A horká čokoláda je bohatá na antioxidanty, ktoré pomáhajú relaxovať vaše svaly, čo tiež znižuje bolesť.

  • Vyhnite sa jedeniu určitých potravín. Napríklad nejedzte potraviny, ktoré obsahujú veľa sódy. To môže spôsobiť nadúvanie. A kofeín môže zvýšiť kŕče. Zlá správa pre milovníkov kávy. Ale čo môžete urobiť.
  • Pite veľa tekutín. Voda je vo všeobecnosti absolútne magickou vecou, ​​potrebnou pre naše telo. Je to dobré pre všetko: pre pokožku a pre normalizáciu metabolizmu a pre prácu v mozgu. Za všetko. Vždy veľa pite. A to najmä počas menštruácie.
  • Choďte ďalej Áno, áno, rozumieme, že snívate o krútení sa vo svojej posteli a celý deň sledujete nejaké kecy v TV. Ale, bohužiaľ, také správanie nezmierni váš stav. Kupodivu to znie, ale na zmiernenie nepohodlia musíte chodiť. Aspoň okolo domu pár kruhov.
  • Dostatok spánku. Dlhý spánok je všeobecne nevyhnutný pre dievčatá v dobrej nálade. A ešte viac v týchto dňoch. Ospalé telo je nešťastné. A ešte viac, ak to nie je ospalé telo, ktoré má menštruáciu. Pokúste sa spať najmenej 8 hodín denne.
  • Nepreťažujte sa. Áno, ľahké nabíjanie vám pomôže cítiť sa lepšie. Preťaženie fyzickou aktivitou sa však neoplatí. V dnešnej dobe musíte jednoducho počúvať svoje telo. Akonáhle pochopíte, že musíte relaxovať, okamžite prestaňte cvičiť.
  • Použite vyhrievaciu podložku. Teplejšie v tejto situácii zachránilo viac ako jeden život, to je to, čo vám hovoríme s istotou. Aj keď nemáte silné bolesti, vyhrievacia podložka vám pomôže relaxovať a cítiť sa oveľa lepšie. Mimochodom, existujú vyhrievacie podložky, ktoré môžete nosiť celý deň pod oblečením. Môžu vám skutočne uľahčiť život.

ELLE GIRL Magazine

Váš obľúbený časopis vo vhodnom formáte

Magazín pre dievčatá ElleGirl.ru - váš sprievodca svetom módy, krásy a jazdy. Ak máte záujem o moderný šatník, módny make-up, filmové spravodajstvo, show business, hviezdny život, osobné vzťahy a ich vyhliadky - váš virtuálny časopis pre dievčatá je vždy po ruke. Jedným kliknutím zistíte, ako sa budú rozvíjať vzťahy postáv seriálu, ako vyzerajú vaši obľúbení herci v reálnom živote, kde ich uvidia v blízkej budúcnosti, aké mládežnícke podujatia na vás čakajú, ako sa na ne pripraviť a oveľa viac. Aby ste držali krok s módnymi udalosťami, stačí si prečítať najmódnejší časopis pre dievčatá - ElleGirl.ru.

© 2019 ELLEGirl, vydavateľstvo Hearst Shkulev / Hirst Shkulev Publishing LLC. Všetky práva vyhradené.

Zahrňte do dovolenky fyzickú aktivitu

Ľahké cvičenia môžu skutočne zmierniť bolesť spojenú s menštruáciou, pretože vaše telo zlepšuje krvný obeh. Môže to byť ľahký beh pozdĺž pobrežia, ktorý dokonale začne nový deň, alebo večerné upokojujúce cvičenie jogy. Tak či onak, musíte zahrnúť fyzickú aktivitu do svojej každodennej rutiny. Ak pociťujete menšiu bolesť spojenú s vaším obdobím, budete sa cítiť istejšie a budete môcť urobiť všetko, čo chcete, nedovolíte, aby povaha tela zničila vašu dovolenku. Okrem toho je pre vaše telo ako celok prospešná fyzická aktivita a vzhľadom na skutočnosť, že väčšina ľudí počas dovolenky zabudne na diétu a ísť do telocvične, bude veľmi pekné, aby ste zostali fit.

Pri výbere plaviek buďte opatrní.

Vaše obdobie sa začalo a teraz ste zdesení, keď čakáte na okamih, keď sa budete musieť v bikinách objaviť na pláži. Nie je potrebné panikáriť, pri výbere plaviek musíte byť ohľaduplní. Samozrejmou voľbou je samozrejme čierna, ale aj iné tmavé farby sú skvelé, ak sa stane niečo nepredvídané. Ak sa vám stále nepáči, zoberte si plážový plášť alebo košeľu, aby ste sa cítili istejšie. Pamätajte, že v skutočnosti nepriťahujete pozornosť všetkých ľudí na pláži, takže sa nemusíte báť, že sa vám niečo stane. Ak sa na to pripravíte, nikto si toho nič nevšimne.

Vytvorte účes na sviatky

Mnoho žien hovorí, že ich vlasy sa pred menštruáciou trochu mastne. Dôvodom sú zvýšené hladiny estragónu, ktorý stúpa pred začiatkom menštruácie, čo vedie k stimulácii tvorby tuku v pokožke. Nemá zmysel bojovať proti tuku, stačí akceptovať jeho prítomnosť a zvoliť si iný účes pre svoju dovolenku. Napríklad si pripravte vrkôčiky, pretože ak odstránite vlasy z tváre a ramien, umožní vám to prehriatie na slnku menej. Okrem toho, ak sa rozhodnete urobiť účes, ktorý ste nikdy predtým neskúšali, budete mať ešte jeden dojem z vašej dovolenky. To vám umožní cítiť ďalšiu sebadôveru a v takýchto situáciách to bude vždy užitočné.

Vyberte si vhodnú veľkosť

Núdzové prípady sa zvyčajne vyskytujú, pretože žena si vyberie podložku alebo podložku nesprávnej veľkosti alebo ak ich zabudne zmeniť. Uistite sa, že ste vybrali správnu veľkosť. Väčšina výrobcov vyrába vankúšiky a tampóny rôznych veľkostí a niektorí dokonca majú špeciálnu príručku, ktorá vám umožňuje zvoliť si požadovanú veľkosť. S týmto by ste nemali mať žiadne problémy.

Noste všetko, čo potrebujete pre stav núdze

Ak počas dovolenky idete celý deň a máte z toho trochu nervozitu, vezmite so sebou pohotovostnú súpravu. Ak sa obávate, že po ceste nenájdete jedno verejné toalety, môžete si zobrať špeciálne balenie pre použité tampóny a vankúšiky. Tak či onak, vždy musíte mať so sebou všetko, čo potrebujete, pretože potom sa budete cítiť sebaisto a budete tiež schopní eliminovať akékoľvek potenciálne nepríjemné situácie bez toho, aby ste narušili svoju náladu.

Noste nápadné oblečenie

Mnoho žien počas menštruácie radšej nosí najpohodlnejšie oblečenie a len relaxuje. Nemali by ste však podliehať pokušeniu. Oblečte si svoj obľúbený outfit, v ktorom sa cítite skvele, takže si môžete byť istí, že nemusíte obetovať svoj vzhľad len preto, že ste začali s obdobím. Pamätajte, že menštruácia neurčuje vašu postavu. Áno, ovplyvňujú hladinu hormónov vo vašom tele, ale stále zostávate človekom, človekom, takže nedovoľte, aby príroda porazila váš intelekt a pokračovala v normálnom živote bez paniky.

Jedzte správne

Pokúste sa objednať jedlo s vysokým obsahom nasýtených tukov, keď nejete doma, pretože tieto potraviny môžu zhoršiť bolesť spojenú s vaším obdobím. Namiesto toho by ste sa mali zamerať na ovocie. Najmä banány sú veľmi dobré, pretože obsahujú vitamín B6 a draslík, vďaka čomu sa môžete vyhnúť pocitu nadúvania a svalových kŕčov. Správna výživa počas prázdnin je kľúčom k úspechu po jej ukončení. Mnoho ľudí sa vracia z dovolenky v zlom fyzickom stave a získava pár kíl. Môžete sa vrátiť z dovolenky v perfektnom stave, bez ohľadu na to.

Boj nadúvanie

Keď je vaše telo dehydratované, snaží sa zadržať aspoň trochu vody v tele, čo vám môže spôsobiť pocit nafúknutia, keď budete mať menštruáciu. Uistite sa, že pijete dostatočné množstvo vody, aby ste prepláchli toxíny z tela, a aby ste do nich dostali tekutinu.

Vyskúšajte niečo nové

Menštruácia by vás nemala obmedzovať v tom, aby ste sa zabavili a vyskúšali nové aktivity, preto by ste nemali sedieť doma alebo v hotelovej izbe. Urobte niečo, čo zvyčajne nerobíte. Povedzte áno novým skúsenostiam, čo okamžite zvýši vašu sebavedomie. Nenechajte svoje obdobia prekážať svojej dovolenke, takže neskôr nemusíte ľutovať, čo ste neurobili, kým ste mohli.

Premýšľajte o svojej koži

Na ochranu pred vyrážkami, ktoré sa môžu objaviť v dôsledku skutočnosti, že vaša pleť uvoľňuje počas menštruácie viac mazu, používajte krém na tvár, ktorý nie je príliš mastný. Okrem toho je taký krém pri aplikácii omnoho príjemnejší a tiež sa dobre kombinuje s make-upom, čo znamená, že váš základ a všetky ostatné kozmetické výrobky nebudú po vystavení slnečnému svetlu plávať.

Pin
Send
Share
Send
Send