Užitočné tipy

Ako vyrobiť zeleninovú výzdobu vlastnými rukami? Workshopy a videá

Pin
Send
Share
Send
Send


Jedlo by malo byť nielen chutné, ale aj krásne navrhnuté. Koniec koncov, najskôr jeme očami a potom pokračujeme k samotnému jedlu. Môžete jednoducho ozdobiť konkrétne jedlo vetvičkou zelene, ale kvety z celej zeleniny budú vyzerať oveľa krajšie. Svetlé ruže, chryzantémy, sedmokrásky premenia každé jedlo na oslavu.

Akákoľvek napnutá zelenina je vhodná pre kvety: uhorky, daikon, reďkovky, paradajky, cibuľa, paprika. Na získanie krásneho kvetinového remesla nie je potrebné vlastniť dokonalé rezbárske práce. Stačí sa naučiť pár hodín o tvorbe kvetín a každá žena v domácnosti bude schopná esteticky slúžiť každému obyčajnému jedlu. Dokonca aj obvyklý „sleď obyčajný pod kožušinou“ alebo „Olivier“ sa bude hrať inak, ak sa na ňom objaví banda červenej repy alebo mrkvy. Ďalej sa postupne pozrieme na to, ako sa vyrábajú jednoduché rastlinné kvety.

Cibuľová chryzantéma

Bežná žiarovka sa môže ľahko zmeniť na elegantné biele chryzantémy. Šalát alebo druhé jedlo môžete ozdobiť takou kvetinou.

 • 1 malá cibuľa,
 • voda pri izbovej teplote.

 1. Pre chryzantému je vhodná malá hustá žiarovka. Je žiaduce, aby bola cibuľa tenkostenná. Môžete si vziať bielu, ružovú alebo modrú cibuľu. V súlade s tým sa ukážu kvety rôznych farieb.
 2. Vyberte šupku z cibule, odrežte vrchnú časť a chrbticu. Ostrým nožom nakrájajte cibuľu spolu, nie narezávajte na spodný okraj cibule 0,5 cm. Ak chcete rezať, začnite od horného okraja, kde obvykle rastie perie. Teraz urobíme ďalší pozdĺžny rez kolmý na prvý. Cibuľa premieňa takmer na 4 časti.
 3. Každú štvrtinu rezáme na niekoľko plátkov, pričom nôž posúvame v rovnakom smere (zhora nadol, nie do konca). Snažíme sa robiť rezy opatrne, aby sme nepoškodili susedné plátky.

Zárezy musia byť dostatočne hlboké, aby kvetina bola nádherná. Ak však prerežete príliš veľa, púčik sa jednoducho rozpadne a nedrží svoj tvar.

Čerstvé uhorky ruže

Akýkoľvek šalát môžete ozdobiť krásnou ružou alebo umiestniť do stredu taniera s plátky mäsa alebo zeleniny. Každý môže urobiť takúto kvetinu, dokonca aj veľmi ďaleko od varenia a rezbárstva.

 • 1 dlhá čerstvá uhorka
 • škrabka,
 • špáradlá.

 1. Umytou, vysušenou uhorkou začneme rezať tenké pozdĺžne pruhy šupkou, z ktorej následne vytvoríme plátky. Úplne prvý prúžok s kožou, ktorý nebudeme potrebovať.
 2. Pomaly rezajte pruhy, až kým nedosiahneme jadro so semenami. pretože detaily rezané semenami sa rozpadnú, potom zeleninu prevrátime na druhú stranu. Prúžok znovu zarezajte. Jedna stredná uhorka produkuje 16 - 20 kusov.
 3. Vyberte najužší a najkratší prúžok, preložte ho trubičkou s malým špirálovým posunom, čím sa vytvorí stred kvetu.
 4. Teraz vytvorte prvý okvetný lístok. Bez uvoľnenia stredu púčika z našich rúk, vezmeme voľnou rukou prúžok uhorky, jeden koniec z nej navinúť na špirálovú trubicu. O niečo nižšie sa ohýbame od seba a spúšťame druhý koniec k spodnej časti púčika. Zostávajúci koniec prúžku zabalte do spodnej časti ruže tak nízko, ako je to možné. Okvetné lístok je pripravený.
 5. Nasledujúci prúžok nanesieme na základňu prvého plátku, ohneme ho rovnakým spôsobom od seba a spodok kvetu previníme špičkou. Snažíme sa formovať následné lístky v šachovnicovom vzore tak, aby základňa predchádzajúceho lístka bola pokrytá ďalšou. pretože zeleninové prúžky sú pokryté lepkavou šťavou z uhoriek, okvetné lístky sa ľahko zlepia. Ak máte príliš dlhé medzery, skrátime ich v priebehu práce.
 6. Nerobte si starosti, ak sa niekde ukáže, že kvetina je asymetrická alebo pokrivená, získa ružu prirodzenejší tvar. Na vytvorenie jedného puku potrebujeme asi 11 - 12 lístkov.
 7. Na konci práce je možné kvet pripevniť špáradlom, doplnené niekoľkými listami tej istej uhorky alebo niekoľkými vetvičkami petržlenu.

Podľa rovnakej schémy môžu byť ruže vyrobené z daikónu, mrkvy, uhoriek atď.

Mrkva ľalie

Z koreňa pomaranča sa získajú veľmi krásne svetlé kvety, ktoré si nevyžadujú ďalšie farbenie. Z malej mrkvy si bez problémov môžete urobiť krásnu ľalie za pár minút. Môžete ozdobiť šalát, želé alebo desiatu.

 1. Umyte mrkvu, ošúpajte ju. Uistite sa, že mrkva nie je poškodená a červí diery. Orezávame hornú a dolnú časť koreňovej plodiny, aby sme vytvorili sud. Po odrezaní prebytku vytvoríme z mrkvy päťuholník.
 2. Vyzbrojení ostrým nožom, z každej tváre sme strihali tenký pásik plátku, ktorý sa nepatrne nareže až na spodok. Každý okvetný lístok naostríme z koncov a odrežeme prebytok v rohoch.
 3. Odrežte ďalší rad lístkov, ale nie z miesta, kde bol prvý odrezaný, ale mierne posunutý do strany. Okvetné lístky by mali byť rozložené. Tak sme rezali 3-4 rady lístkov v závislosti od hrúbky mrkvy.
 4. Okolo zvyšnej stredovej časti získame kužeľ. Na to je naša ľalia pripravená. Rovnakú bielu ľaliu môžete vystrihnúť z daikon.

Ružová repa červená

Ak potrebujete ozdobiť misku ružami, najkrajšia ruža sa získa z červenej repy. Koreňová plodina má jasnú farbu a plynulo sa meniace odtiene.

 • 1 veľký koreň repy
 • malý kuchynský nôž s tenkou čepeľou.

 1. Najskôr pripravte zeleninu na prácu. Repu opatrne umyte, ošúpajte. Teraz mu dáme požadovaný tvar. Na jednej strane načrtneme základ púčika. Dáme mu kužeľové fórum, ktoré odrezáva všetko zbytočné. Okvetné lístky budú rezané pozdĺž kužeľa, druhá časť zostane zaoblená.
 2. Načrtneme miesto, kde bude umiestnený prvý dolný okvetný lístok. Pevne držíte koreňovú plodinu, odrežte prvý okvetný lístok, nie odrežte do konca 1 - 0,5 cm. Pohybom od stredu pozdĺž steny kužeľa k jeho základni, čím bližšie k základni, by sa mal okvetný lístok zahusťovať a okraj sa snažíme veľmi tenký.
 3. Vystrihli sme všetok prebytočný objem pod okvetným lístkom. Na tento účel položte nôž pod ostrým uhlom dovnútra rezaného plátku a zbytočné ho odrežte. Vytvoríme tak ďalší priestor medzi radmi lístkov. Kráčame v kruhu a odrežeme plátky - prvý rad je pripravený.
 4. Teraz začneme rezať druhý riadok, tvoríme lístky iba v šachovnicovom vzore vzhľadom na prvý riadok. Odstráňte tiež prebytočné mäso. Ak je to potrebné, orežte a zakrúžkujte okraje lístkov.
 5. Podobne robíme tretiu úroveň, len postupne zmenšujeme veľkosť okvetných lístkov a meníme uhol sklonu, pretože kužeľ bude čoraz viac orezávaný. S lístkami manipulujte veľmi opatrne, pretože sú veľmi krehké a môžu sa odtrhnúť od jedného neopatrného pohybu.
 6. Po vykonaní 4 úrovní začneme vyrábať uprostred puku. Z toho sme tiež vyrezali plátky, len sa ukázalo, že sú celkom malé.
 7. Keď naposledy kontrolujeme púčik, zarovnajte plátky. Ružový repa je pripravená.

Kvet sladkej papriky

Použitím papriky rôznych veľkostí a farieb môžete získať krásny kvetinový kvet, ktorý si dokonca môžete zahryznúť.

 • 1 struk sladkej papriky s chvostom,
 • studená voda
 • malý kuchynský nôž.

 1. Keď vezmete korenie za chvost, urobte rezy ostrým nožom. Pohybujeme sa od vrchu tobolky k jej základni bez toho, aby sme orezali pár centimetrov od chvosta. Celú dužinu korenia sme nakrájali na tenké prúžky a pohybovali sa v kruhu.
 2. Každý úzky plátok je pozdĺžne rozrezaný na dve ďalšie časti. Preto je lepšie brať mäsité korenie. Ak nakrájame iba šupku, krúti sa v kruhu. A ak na šupke zostane malá dužina, potom budú obe plátky rovné.
 3. Po ukončení krájania zeleniny sa korenie ponorí do studenej vody na štvrť hodiny. Okvetné lístky vo vode sa otvoria, rozptýlia sa do strán, čím sa kvetina stane objemnou a krásnou. Ak necháme iba kožu, potom sa zvlní ako prsteň a vytvorí krásne kučery pozdĺž polomeru kvetu. Takáto elegantná kvetina sa stane skutočnou ozdobou slávnostného stola.

Chryzantémy čínskej kapusty

Svieža chryzantéma bude vyžadovať malú hlavu pekingskej kapusty a špeciálny nôž s drážkou. Ak taký nôž nenájdete, môžete si z vane na olivy stočiť kryt trubice.

 1. Odstráňte vrchné listy a odrežte hornú časť kapusty, ponechajte asi 12 cm.
 2. Pomocou značkového alebo domáceho noža musíte začať opatrne nakrájať plátky kapusty. Nôž by sa mal posúvať zhora k základni, zatiaľ čo dĺžka triesok sa môže líšiť.
 3. Prúžky budú najprv tenké a bližšie k základni začnú zhusťovať.
 4. Pár centimetrov od základne by sa malo zastaviť a odstrániť veľké rezané listy.
 5. Rezy sa musia robiť na všetkých listoch, čím sa znižuje dĺžka listov, keď sa približujú k stredu kvetu. Chryzantéma by sa mala na krátky čas spustiť do studenej vody, aby boli tenké konce lístkov mierne zakrivené.

Jedlý mrkvový kvet

Prírezy pre tento báječný kvet sú rezané veľmi jednoducho. Potom sa zhromaždia za špáradlo a dekorácia je pripravená. A aby bola kvetina chutná na jedenie, lístky starnú v marináde.

 • 1 veľká hrubá mrkva
 • soľ a ocot podľa chuti,
 • voda
 • ostrý nôž
 • zubné špáradlo
 • škrabka,
 • 1 cibuľa malá cibuľa.

 1. Umyte mrkvu, ošúpajte, nakrájajte šikmo. Na tomto plátku sme pomocou škrabky nakrájali tenké plátky.
 2. Každý plát z jedného okraja je rezaný na polovicu do stredu obrobku. V tomto bode sa plátok počas montáže zloží a zahryzne na špáradlo.
 3. Na opačnej strane, pozdĺž okraja do stredu obrobku, odrežte úzke prúžky na oboch stranách vrcholu plátku. Na jeden kvet vyrábame 4 veľké okvetné lístky a 4 mierne menšie.
 4. Začneme zbierať kvetiny. Na okraji špáradla sme nasadili prvé veľké okvetné lístky. Za týmto účelom vezmite prvý obrobok, navlečte ho na hranu špáradla, najprv jednu polovicu časti na polovicu a potom druhú. Vďaka tomu má okvetné lístky tvar lode. Odrežte anténu. Viazali sme všetky 4 veľké plátky a umiestnili sme ich oproti sebe.
 5. Teraz kladieme aj menšie lístky, usporiadame ich iba do šachovnicového vzoru. Na konci špáradla si položíme kúsok bielej cibule, ktorá napodobní jadro kvetu.
 6. Kvôli lepšej chuti kvetov pridajte k prevarenej studenej vode stolový ocot a soľ. Všetko dobre premiešame, kvety tam dáme na hodinu. Takto zdobené šperky môžu byť uložené v chladničke niekoľko dní.

Smažené zemiakové ruže

Podobné luxusné kvety môžu byť vyrobené z repy, vodnice alebo zo zemiakov. Je nepravdepodobné, že by niekto urobil také nezávislé jedlo, ale je to skvelé ako ozdoba na šalát. Na to, aby sa tieto ruže vyrábali, nie je to veľmi ťažké, bude však potrebná určitá časť trpezlivosti a presnosti. Pre prácu je lepšie brať veľké, staršie hľuzy.

 1. Zemiaky umyte a ošúpajte.
 2. Rezané do veľmi tenkých (1,5 mm) kôl, rovnako ako pri trieskach. Na tento účel je vhodné použiť špeciálny strúhadlo av prípade jeho neprítomnosti budete musieť pomaly obliecť veľmi ostrý nôž. Kruh by mal mať jednotnú hrúbku.
 3. Jeden z kruhov musí byť vyrobený dvakrát hrubší - vytvorí pruh pre ružovú púčik.
 4. Nakrájané kruhy ponorte spolu s malými špáradlami do misky so slanou studenou vodou (1 lyžička soli na liter vody), kde môžu stáť 2-3 hodiny. Výsledkom bude, že škrob vyjde z lalokov, zmäkne a bude ľahšie ich krútiť. Solené špáradlá sa pri vyprážaní nespália.
 5. Okolo bloku, ktorý slúži ako stredná časť púčika, musíte zabaliť prvý okvetný lístok a druhý poslať v opačnom smere. Vrstvy púčika sa musia fixovať špáradlom.
 6. Otočia sa aj ďalšie lístky, ale s malou odchýlkou ​​od stredu. Výsledkom je veľká, kvitnúca ruža. Hlavné pravidlo zostavy: zabalte jeden plátok v smere hodinových ručičiek a druhý proti smeru hodinových ručičiek.
 7. Z získaných kvetov musíte striasť vodu a zložiť ich 5 minút, aby ste ich mohli vysušiť na papierových obrúskoch.
 8. Nalejte olej do hlboko tučnej nádoby a zapálte. Po dosiahnutí požadovanej teploty ponorte ruže do oleja s hlavou nadol. Keď sa okvetné lístky otvoria, šperky na zeleninové šaláty vlastnými rukami môžu byť vyprážané až do zlata až do všetkých strán.
 9. Odstráňte kvety z hlbokého tuku a položte na papierové obrúsky, ktoré absorbujú prebytočný olej. Teraz môžu byť ruže slané a jemne krútiace, vyberte špáradlá.

Video o zeleninových šperkoch

Pálivá paprika

Iba s feferónkami sa nemusíte obávať, ako pripraviť zeleninovú ozdobu uhoriek a šalátov. Aby paprika nespálila pokožku, ruky možno namazať rastlinným olejom alebo si dať na gumové rukavice. Môžete použiť zelené a červené struky.

 1. Odrežte tobolku pozdĺžne od stonky po chvost.
 2. Duste mäso okolo stopky veľmi opatrne a nechajte na ňom semená.
 3. Rozložte tobolku a opláchnite studenou vodou.
 4. Vystrihnite z korenia okvetný plát z kala.
 5. Na druhej strane urobte dieru, do ktorej vložíte stopku posiaty semenami.
 6. Listy kvetu môžu byť vyrobené z uhoriek alebo zeleniny.
 7. U týchto druhov je najlepšie ozdobiť nakladané jedlá alebo korenené šaláty.

Hot Pepper Antarium

Jasne červený antikorový korenie na stole vyzerá veľmi pôsobivo. Miska zdobená takýmto kvetom zostane bez povšimnutia. A také dekorácie nie sú vôbec ťažké.

 • 1 struk korenia,
 • nožnice,
 • ostrý nôž.

 1. Pri práci s feferónkou si obliekame gumené rukavice, aby nedošlo k popáleniu. Umyte a osušte korenie.
 2. Ostrým nožom pozdĺž jednej steny urobíme pozdĺžny rez. Okolo stebla nakrájajte mäso, odrežte chvost spolu s jadrom, na ktorom sú semená pripevnené. Musíte konať opatrne, aby semená neposypali, pretože zaberajú v našom remesle ústredné miesto.
 3. Rozložíme korenie na palube, dáme mu tvar antária. Na to stačí zaobliť spodnú časť obrobku a mierne vyrovnať vrchol tak, aby sa stal pyramidálnym tvarom so zaobleným okrajom.
 4. Je tu posledný dotyk. Odstupujeme od dna obrobku 2-3 cm, v strede z prednej lesklej strany urobíme punkciu. Vložíme do neho chvost korenia a jadro so semenami zostane na vrchu a zmení sa na kvetinovú paličku. Antárium je pripravené.

Rastlinné ruže

Keď premýšľate o zdobení zeleniny vlastnými rukami, môžete na to použiť čerstvé alebo nakladané uhorky, mrkvu alebo bielu reďkovku. Pre tento podnik je najlepšie použiť zeleninu strednej veľkosti. Môžete si také dekorácie z ovocia.

Príklad bude uvedený na uhorkách. Na prácu potrebujete šupku, ktorá dokáže plánovať zeleninu vo veľmi tenkých vrstvách.

 1. Odstráňte šupku z uhorky a začnite ju plánovať s pozdĺžnymi pruhmi.

 1. Má zmysel krájať prúžky a nedosahovať stred plodu, pretože prúžky narezané zo stredu sa rozpadnú na polovicu. Preto uhorka práve včas musíte otočiť opačnú stranu a pokračovať v rezaní.
 2. Ak chcete urobiť ruže, stočte úzky alebo krátky prúžok do skúmavky, trochu do špirály.
 3. Potom sa urobí prvý okvetný lístok. Okraj druhého pruhu je položený trochu nižšie za valcovanou rúrkou, ohýba sa od seba a druhý koniec je obalený okolo spodnej časti ruže tak nízko, ako je to možné. Výsledkom je slučka pripomínajúca plátok.
 4. Ďalej, k základni prvého okvetného lístka, musíte pripojiť ďalší pásik a zopakovať predchádzajúci postup. Takže sa objaví druhý okvetný lístok.
 5. Keďže sú prúžky vlhké a veľmi tenké, prúžky dobre priľnú, takže nie je potrebné ďalšie úsilie na udržanie rastovej štruktúry na mieste.

 1. Výsledkom je krásna ružica bez špáradiel.
 2. Posledný dotyk je pár letákov. Nakrájajte malú uhorku na polovicu uhlopriečne. Výslednú polovicu rozdeľte znova znova na polovicu - získate lístie na kvetinu.

Reďkovky Kvety

Na výrobu krásnych kvetov budete potrebovať čiernu reďkovku a mak.

 1. Olúpajte a umyte malú reďkovku nakrájanú na polovicu.
 2. Vyrežte výrez v reze asi na stred.
 3. Najprv nakrájajte prvú a potom druhú vrstvu na kruh.
 4. Oddeľte obrobok od koreňovej plodiny.
 5. Okvetné lístky nakrájajte v prvom rade nožnicami av druhom opakujte ich so šachovnicovým vzorom.
 6. Vytvorte stred kola.
 7. Nalejte mak do podšálky a ponorte do nej hornú časť stredu.
 8. Okvetné lístky môžu byť natreté potravinárskou farbou a pripevnené špáradlom k jadru.

Pórový kvet

V nadväznosti na tému, ako vyrábať dekorácie zo zeleniny, pór, z ktorých jediná kópia pomocou noža a nožníc môžete vytvoriť zaujímavú kvetinu.

 1. Odrežte kúsok 10-12 cm dlhý od koreňa rastliny.
 2. Rezané nožovou vrstvou cibule na plátky.
 3. Nasledujúce vrstvy sa rozložia.
 4. Špičky lístkov môžu byť naostrené ich rezaním nožnicami. Okvetné lístky môžete skrútiť prstom pritlačením vonkajšej strany k spodnej časti lístka a nakreslením tupej strany noža. Potom sa okvetné lístky stočia špirálou.

Mrkvový kužeľ

Прекрасные украшения из овощей для салата можно сделать, используя морковь. Морковные «шишки» могут украшать многие блюда или входить в композиции из цветов, изготовленных из других овощей. Такая морковка прекрасно украсит новогодние блюда. Чтобы сделать такую шишку, потребуется лишь одна морковь и немного петрушки в качестве украшения.

 1. Очистить сырую морковь и подготовить из неё заготовку для шишки.
 2. В центре основания корнеплода вырезать ножку, срезая по краям ткани и оставляя в середине подобие шипа.
 3. Придать моркови форму шишки, обрезая её мякоть.
 4. Potom urobte rezy na koreňoch, pripomínajúce kužeľové váhy.
 5. Odrežte mäso medzi vločkami, čím sa zviditeľnia.
 6. V mieste rezov tvar nožičky odrežte nožom.
 7. Po dokončení všetkých vločiek sa objaví oranžová hrbolček.

Mrkvové kvety

Ak chcete urobiť krásnu kvetinu z mrkvy, budete potrebovať jasnú veľkú koreňovú plodinu.

 1. Mrkvy olúpeme a jemne orežeme lístkami (najlepšie šupkou).
 2. Okvetné lístky odrežte nožom takmer na stred - tu budú zložené svojimi doskami a pripevnené špáradlom.
 3. Na oboch stranách od opačného okraja prúžku odrezaného do stredu plátku. Ale dopadne to krásne aj bez nich.
 4. Nižšie sú 4 lístky väčšie a vyššie - rovnaké menšie.
 5. Mrkvové lotosy alebo ľalie sú veľmi krásne.
 6. Špička špáradla musí byť zakrytá navlečením niečoho kontrastného - hrozno, oliva atď.
 7. Pripravte studenú marinádu rozpustením octu a soli vo vode, v ktorej namočte hotové kvety. Po takomto spracovaní sa môžu jesť alebo dokonca skladovať niekoľko dní.

Máte radi rastlinné dekorácie? Ktorý nápad sa ti najviac páčil? Podeľte sa o svoj názor v komentároch.

Daikon papillot

Biely papilón vyrobený z daikónu s jasne oranžovým jadrom vyzerá na jar veľmi jasne. Preto je dobré na ňom vyzdobiť sviatočné jedlá 8. marca a Veľkú noc.

 1. Baňa Daikon, odstráňte šupku. Odrežte spodnú zužujúcu sa časť a vrchol. Mali by ste dostať blank v tvare hlavne 10-12 cm vysokej.
 2. Oddelene pripravíme v miske chladný soľný roztok a dáme na jednu hodinu slepú vzorku daikon. Potom sa mäso reďkovky zmäkne a ľahko sa nakrája.
 3. Teraz položte hlaveň na bok na doštičku. Začíname v kruhu rezať ostrým nožom pás 2 mm hrubý a 10 cm dlhý.
 4. Výsledná páska je preložená na polovicu. Berieme ostrý nôž a začneme robiť rezy zo strany ohybu, nie rezania do konca 1 cm. Vyrábame zárezy v krokoch po 0,5-0,7 cm.
 5. Omotajte okraj do kvetu, odrežte špáradlom.
 6. Rovnakú operáciu vykonávame s mrkvou, aby sme dostali okraj do stredu papilónu. V strede kvetu pripájame oranžový detail špáradlom. Kvet je pripravený.

Recept "Uhorkový kvet":

Berieme najbežnejšiu uhorku.

Prerežte to a potom každú polovicu.
Teraz pomocou noža opatrne urobíme pozdĺžne vybrania na šupke s hĺbkou asi dva milimetre.

Ukázalo sa, že takto. Vyhodené prúžky kože nevyhadzujeme;

A teraz sa pokúsim jasne opísať princíp rezania okvetných lístkov.
Z štvrtej uhorky sme prvú doštičku nakrájali na tenkú vrstvu, ale nebrúsili ju na koniec, potom druhú, tiež na tenkú, ale na koniec. Ukázalo sa, že také „vrecko“. Rozvinuli sme to, snažili sme sa nezmeniť miesto záhybu - a teraz je pripravený kvetinový odmerok.
Neviem, či som to napísal jasne, ale z fotografie môžete uhádnuť.

Takto ho musíte nasadiť opatrne.

Takto sme odrezali 5 veľkých okvetných lístkov a 5 menších okvetných lístkov. Šírenie v tvare kvetu.
Z pruhov predtým narezanej kože vyrábame v plátkoch žily a stonky.
Z jemnejších častí uhorky - drobné lístky.

Odrežeme hornú časť čerešní a umiestnime ju do stredu kvetu. Po stranách paradajky rezáme malé krúžky, robíme v nich rezy - to sú neosvetlené púčiky.
To je všetko!

Takto vyzerá jedlo v kombinácii s kvetmi uhoriek.

Prihláste sa na odber skupiny Cook in VK a získajte každý deň desať nových receptov!

Pripojte sa k našej skupine v Odnoklassniki a získajte každý deň nové recepty!

Podeľte sa o recept so svojimi priateľmi:

Ako naše recepty?
BB kód, ktorý sa má vložiť:
BB kód používaný vo fórach
HTML kód pre vloženie:
HTML kód používaný na blogoch ako LiveJournal
Ako to bude vyzerať?

Komentáre a recenzie

17. januára 2018 ms olya1226 #

20. februára 2017 panolena #

23. decembra 2016 lubovuyndina82 #

23. decembra 2016 lubovuyndina82 #

11. októbra 2016 galinadmitrii #

10. októbra 2016 lstepanakert-2 #

10. októbra 2016 starry2012 #

10. októbra 2016 Alexander Avdeev #

18. decembra 2015 Nina Moiseenko #

28. apríla 2015 WonderWife #

2. apríla 2015 1Alice #

27.03.2015 Yatsenko Olga #

18.03.2015 Elena-13 #

6. decembra 2014 len marina 2 #

24. september 2014 Ozornica #

4. augusta 2014 sar-sar #

16. marca 2014 NIKA8888 #

Pin
Send
Share
Send
Send