Užitočné tipy

Zamaskujte sa - múdro: 7 neodpustiteľných chýb pri použití korektora

Pin
Send
Share
Send
Send


Korektor dokonale skrýva tmavé kruhy pod očami. Účinok však môže zmiznúť, ak sa produkt zhromažďuje v záhyboch kože. Hovoríme vám, ako sa tomu vyhnúť.

čítanie bude trvať 3 minúty

Text: Veronika Gnezdilova
Aktualizované 22. marca 2019

 • Ako pripraviť pokožku?
 • Ako použiť korektor?
 • fixácia

Najčastejšie, ak sa vyskytne taký problém, dlho nehľadajú vinníka - volajú korektora nekvalitné a prípad uzavrú. Málokto si uvedomuje, že v skutočnosti je dôvodom často nesprávne použitie. V tomto materiáli vám vysvetlíme, ako pripraviť pokožku skôr, ako začnete pracovať s korektorom, a ako ju správne distribuovať.

Môže si dovoliť: nákladné nohavice Kim Kardashian

Korektor je obzvlášť dôležitý v tomto chladnom období, keď sme unavení a snažíme sa vyzerať veselejšie. Neexistuje žiadna stopa letného opaľovania, stres nás neustále prekonáva, takže oblasť okolo očí spôsobuje značné poškodenie. Nezanedbávajte stiahnutie a maskovanie tejto zóny - bitka o krásu je vždy ťažká, ale je ju možné vyhrať. Poďme teda zistiť, aké chyby urobíte pri používaní korektora.

1. Nevlhčujete pokožku okolo očí

Povinným krokom je nanesenie dobrého krému na pokožku okolo očí. A nielen ráno, ale aj večer - starostlivosť by mala byť pravidelná. Mnoho dievčat však túto fázu zanedbáva alebo používa iba denný krém na tvár, napriek tomu, že tenká pokožka v tejto oblasti si vyžaduje osobitnú pozornosť a starostlivosť. Okrem toho, ak najprv hydratujete pokožku pod očami, korektor ľahšie a efektívnejšie ľahne. Ďalším spôsobom, ako vyhladiť štruktúru pokožky a vyhnúť sa nepríjemným vlastnostiam niektorých korektorov, ktoré sa môžu zložiť do záhybov, je použitie make-upovej základne.

2. Najprv aplikujete korektor

Na začiatku - hlavný produkt na vyrovnávanie pleti, make-up a potom korektor. Väčšina vizážistov odporúča aplikáciu v poslednom kole. Po prvé, počas líčenia ušetríte túto oblasť pred rozpadajúcimi sa tieňmi a inými „zrážkami“ produktov. Po druhé, korektor tak úspešne „zvýrazní“ oblasť pod očami a skryje všetky stopy po únave.

3. Používate korektor ako korektor

Nadácia sa nebude dostatočne vysporiadať s tak komplexnou oblasťou, ako je oblasť okolo očí. Napriek tomu je jeho hlavnou úlohou vyrovnať tón tváre. Okrem toho, vizážisti neodporúčajú používať tón pod očami, pretože nie je vhodný pre citlivú pokožku. Miešanie tváre nadol do oblasti pod očami sa javí ako prirodzený krok, ale nie je to celkom správne. V skutočnosti bude korektor dosť. Nadácia nebude bolieť, ale nepomôže to - jednoducho pridá ďalšiu vrstvu k vášmu make-upu.

10 zlyhaní letnej krásy a jednoduché spôsoby, ako im predchádzať

4. Pečieme

Módny výraz „pečenie“ alebo „pečenie“ sa vzťahuje na proces nanášania prášku vlhkou špongiou na už aplikovaný make-up. Po 5-10 minútach sa zvyšný prášok odstráni našuchorenou kefou - je pripravený perfektný make-up pre dôležité udalosti. Nezúčastňujte sa však na tejto technike - dehydratuje pokožku pod očami, čo v dôsledku toho starne rýchlejšie.

5. Pre korektor si zvolíte nesprávny odtieň

Všeobecne platí, že existujú dve pravidlá: vyberte tón tónu korektora alebo tón ľahší ako vaša pokožka. Prvá možnosť je ideálna na poskytnutie potrebného odtieňa, ktorý vám pomôže vyzerať čo najčerstvejšie a odpočinutejšie: broskyňa, oranžová, ružová (ak je oblasť pod očami olivová) alebo žltá (ak je oblasť pod očami bližšie k modrej a fialovej). Druhá možnosť je vhodná pre tých, ktorí považujú ich modriny a vaky za príliš viditeľné a chcú výraznejší maskovací a „zvýrazňujúci“ efekt. Buďte opatrní, nevyberajte príliš svetlý alebo tmavý odtieň korektoru, ak nechcete byť panda alebo mýval.

6. Používate príliš suchý korektor

Všetky korektory sú odlišné: keď nájdete veľmi ideálny produkt, ktorý pokrýva všetko a ešte viac, existuje šanca, že sa upchá v záhyboch a vysuši vašu pokožku. Preto pri výbere maskovacieho prostriedku dávajte pozor na slovo „krémová“ alebo „žiariaca“ - nielenže poskytne dobrý náter, ale tiež nebude príliš suchý. Buďte opatrní aj pri korektoroch - majú oveľa hustejšiu štruktúru a sú určené na maskovanie zložitých a problémových oblastí pokožky.

7. Korektor nanášajte iba pod očami

Chcete sa skryť, nie zdôrazniť nedostatky? Jedným z hlavných pravidiel používania korektora je pravidlo trojuholníka. Postupujte v niekoľkých etapách: najprv nakreslite trojuholník a naneste náter na celú oblasť dolného viečka, zatiente ho a načrtnite trojuholník. Alebo jednoducho prejdite z vnútorných rohov očí do chrámov cez jablká líc a nakreslite ten istý trojuholník. Nezabudnite primiešať korektor s vlhkou špongiou, kefou alebo prstami - ako chcete.

AKO PRIPRAVIŤ KOŽU?

Chyby sa zvyčajne robia vo fáze starostlivosti o pleť.

 • Prvým je nedostatočná vlhkosť. Keď je pokožka suchá, záhyby na nej sú výraznejšie. Aby boli menej viditeľné, musíte pokožke dodať vlhkosť. A tu je dôležité zvoliť správny nástroj.
 • Ak nemáte špeciálny krém na pokožku okolo očí a staráte sa o túto oblasť obvyklým denným pleťovým krémom, bude s najväčšou pravdepodobnosťou ležať na tejto ploche s príliš silnou vrstvou. Predtým, ako budete pokračovať s nanášaním korektora, počkajte niekoľko minút na úplnú absorpciu produktu. To vedie k problému. Je to všetko o vrstvení textúr - jedna, ako keby sa skĺzla z druhej bez toho, aby bola potrebná „adhézia“ k pokožke.
 • Pred aplikáciou korektoru použite ľahký krémový gél určený špeciálne pre oblasť okolo očí alebo rýchlo sa vstrebávajúce sérum.

Čo je korektor

Prvý korektor sa objavil v roku 1954, jeho tvorcom bol známy Max Factor. Náradie je určené na maskovanie nedostatkov a defektov kože. Skryje „modriny“ okolo očí, malé vrásky, vekové škvrny, akné a ďalšie nedokonalosti. Okrem toho môžete pomocou tejto funkcie upraviť oválny tvar a proporcie tváre tak, aby bol tvar bližšie k dokonalosti.

AKO SPRÁVNE UPLATNIŤ KONCILER?

Aby sa predišlo problémom opísaným vyššie s korektorom, používatelia sofistikovanej krásy ho zmiešajú s malým množstvom zvlhčovača určeného špeciálne pre oblasť okolo očí. V tomto prípade možno prípravnú fázu vynechať.

Ak idete tradičným spôsobom, to znamená, že hydratujete pokožku krémom (pre oblasť okolo očí), musíte sa naučiť správnu techniku ​​aplikácie korektora.

 • Nástroj sa zhromažďuje na špičkách prstov vo veľmi malom množstve a jemne „jazdí“ po pokožke.

 • Ďalšia možnosť: aplikovať korektor špongiou s rovnakými pohybmi poplácania - použitím techniky rozhadzovania. V takom prípade sa musíte posunúť v smere od ciliárneho obrysu dole k krídlam nosa.

 • Je známe, že maskérky si pod očami nevykreslia „polmesiaca“. Používajú korektor v trojuholníku. To uľahčuje následné zatienenie.

Pozrite sa na video tutoriál od blogerky krásy Olya Red Autumn.

 • Nezabudnite, že nielen tmavé kruhy pod očami unavujú výraz do tváre, ale aj modrú farbu vo vnútorných rohoch očí. V tejto oblasti je potrebný aj korektor.

Druhy fondov

Pre rôzne typy make-upov použite rôzne typy korektorov. Korektor sa stáva:

 • tekutina - vhodná pre akýkoľvek typ pleti, dobre maskuje začervenanie, vekové škvrny, svetlú textúru, je možné bez problémov aplikovať a zatieniť,
 • krémový korektor - pre normálnu pleť, hydratuje, dokonale skrýva malé nepravidelnosti, ideálny pre oblasť okolo očí,
 • ceruzka - vhodná na bodové použitie, zvýraznenie obrysu pier, obočia,
 • suchá - možnosť mastnej pokožky na základe prášku, vynikajúce maskovanie akné, čierne bodky, odstraňuje zbytočný lesk,
 • palica - pre citlivú a normálnu pleť, schovanie akné, malé jazvy.

Existuje mylná predstava, že korektor a korektor sú jedno a to isté. Fondy majú všeobecný účel, majú veľmi podobný vzhľad, stále však majú určité rozdiely. Korektor má napríklad ľahšiu textúru, má zvlhčujúci účinok. Iné ako to, zložky sa pridávajú do svojho zloženia, napríklad:

 • vitamíny - vďaka tomu môžete nielen vyrovnať farbu, ale aj obohatiť kožu užitočnými stopovými prvkami, zlepšiť jej stav,
 • antioxidanty, antiseptiká - odstránenie nadmernej pigmentácie, ošetrenie akné,
 • reflexné častice - dodávajú pokožke žiarivý efekt a zakrývajú vrásky a nedokonalosti pokožky.

Ako sa rozhodnúť

Na pultoch kozmetických obchodov predstavil obrovský výber tohto produktu rôznych typov. Je ľahké byť zmätený a zmätený. Zistite, ktorý korektor je najlepší, tipy vám pomôžu:

 1. Ak potrebujete maskovať pupienky, zastavenie výberu je lepšie na zelenej. Podporuje sa prítomnosť „sušiacich“ zložiek, ako je kyselina salicylová.
 2. Siete krvných ciev, ako aj sčervenanie, sú látkou dobre zakryté žltým podtónom.
 3. Z kruhov pod očami sa odporúča použiť krémovú textúru s reflexnými prvkami.
 4. Pehy a vekové škvrny vyžadujú použitie hustejšej palice.
 5. Náradie by malo byť belšie ako pokožka a základ pre 1-2 tóny.
 6. Je potrebné venovať pozornosť etikete, zloženiu. Je dobré, ak je produkt obohatený o vitamíny a má liftingový účinok.

Oblasť okolo očí a pier

Pokožka v tejto oblasti je veľmi jemná a tenká. Cievne vetvy, vekové škvrny a malé vrásky vytvárajú efekt „unavených“ očí. Preto sa tento nástroj najčastejšie používa na riešenie tohto konkrétneho problému. Je dôležité vziať do úvahy niektoré body:

 • pred aplikáciou je potrebné použiť očný krém, ktorý bude slúžiť ako základ, potom sa nadácia nebude upchávať na malé vrásky a rovnomerne ležať,
 • aby produkt vydržal dlhšie, môžete pokožku pred aplikáciou oprášiť,
 • pre oblasť okolo očí musíte použiť korektor so svetlou krémovou textúrou.

Po očistení a zvlhčení pokožky sa korektor nanáša bodkami na vnútorný kútik oka, potom na stred viečka a do vonkajšieho rohu. Potom je opatrne zatienený smerom k chrámom.

Perie sa najlepšie vykonáva štetcom. Ak sa to robí prstami, ruky sa musia najskôr zohriať, aby sa pri nízkych teplotách nezhŕňali z hrčiek.

Tipy na výber korektora z kruhov pod očami:

 • korektor pod očami pomôže odstrániť „modrú“ pod očami,
 • ak majú kruhy okolo očí zelenkavý odtieň, mal by sa použiť korektor ružových podtónov.

Korektor môže byť užitočný pri make-upe na obočie: štetcom naneste produkt s čiarou pod obočie a vytvorte perie, takže obočie bude vyzerať výraznejšie.

Aby sa pery zdali byť opuchnuté, produkt sa aplikuje na stred pier a zatieni sa. Potom musíte použiť priehľadný lesk na pery.

Aby ste udržali rúž dlhšie a jeho pigment vyzeral jasnejšie na perách, pred jeho použitím môžete pery zakryť korektorom.

Všeobecné použitie

Najprv musíte pokožku očistiť a potom hydratovať pomocou krému. V počiatočnej fáze líčenia sa odporúča použiť špeciálny základ, ktorý uľahčí používanie tonických produktov, vyhladí pokožku.

Po nanesení tonálnej základne je potrebné ju opatrne a rovnomerne rozložiť štetcom alebo špongiou. Ďalej pomocou korektora Oblasť okolo očí je upravená:

 • Najprv môžete pod očami rozložiť tvar obráteného trojuholníka, ktorého spodný roh by mal byť na líci, opatrne zatieniť na rastovú líniu rias,
 • potom do horného viečka, nezabudnite na vnútorný kútik oka, aby nedošlo k účinku „únavy“.

Potom sú maskované miestne problémy - akné, začervenanie, akné a ďalšie.

Je veľmi dôležité produkt dôkladne premiešať tak, aby make-up vyzeral prirodzene. Nakoniec, po vykonaných manipuláciách, použite prášok, takže make-up vydrží celý deň.

V prítomnosti tmavého a svetlého korektora Môžete sa uchýliť k technike sochárstva:

 • tma sa prekrýva v stmievajúcich zónach - línie pozdĺž rastu vlasov, spodnej časti lícnych kostí a brady, krídla nosa,
 • svetlo - na bieliacich zónach - horná časť lícnych kostí, pod obočím, stred brady, nos, čelo, rohy úst, dutina nad perom.

Stínovaním sa dosiahne modelovanie a korekcia obrazu.

Chyby pri používaní

Korektor pomôže napraviť veľa nedostatkov a nedostatkov. Ale musíte s ním správne pracovať, inak môžete všetko zraniť a zničiť. Aby ste tomu zabránili, musíte zvážiť časté chyby:

 1. Nesprávny výber podtónu. Pri nákupe produktu je dôležité správne posúdiť svoje nedostatky.
 2. Na spodnú časť tonálneho podkladu by sa mala nanášať korektor - výrobky s reflexnými časticami by sa mali nanášať navrch, s výnimkou zeleného pigmentu, ktorý sa nanáša pod základ.
 3. Nedostatočné zatienenie zdôrazňuje nedostatky, preto musíte tomuto procesu venovať osobitnú pozornosť.
 4. Aplikácia namiesto nadácie - korektor má hustejšiu štruktúru, takže makeup bude neestetický.
 5. Príliš veľa prostriedkov znamená, že použitie vo viacerých vrstvách iba zvýrazní nedostatky, vytvorí pocit cudzieho miesta.

Vzhľadom na všetky zložitosti aplikácie, pretože vieme, ktorý korektor si vyberie najlepšie, môžete dosiahnuť vynikajúci výsledok a priblížiť sa ideálom krásy. Potom odraz v zrkadle vždy poteší, a žiadne akné a škvrny nepoškodí náladu.

Pin
Send
Share
Send
Send