Užitočné tipy

10 krokov na zlepšenie zdravia

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete byť v živote úspešní, musíte zlepšiť svoje zdravie. Ak chcete byť v živote šťastní - odpoveď je rovnaká - budete sa musieť starať a zlepšovať svoje zdravie sami. Ak ste zdraví, je oveľa pravdepodobnejšie, že zostanete šťastní a uspejete v živote. Musíte neustále zlepšovať svoje zdravie, aby ste si mohli užívať všetky radosti zo života.

Jednou z hlavných priorít človeka bolo vždy zdravie. Keď sa cítite zdraví a keď ste v dobrej fyzickej podobe - len potom môžete myslieť na to, aby ste sa vo svojom živote posunuli vpred, udržiavali vzťahy s ľuďmi a prevzali zodpovednosť. Urobte si čas na zlepšenie svojho zdravia. Existujú rôzne spôsoby, ako to dosiahnuť, a vyžadujú iba trochu času.

Zlepšiť svoje zdravie?

Nie je to príliš ťažké.

 • Mali by ste si byť vedomí toho, čo jete, a sledovať, čo jete. Napríklad, jete zdravé jedlo alebo len nezdravé jedlo? Jete šťavy, ovocie a zeleninu vo vašej strave? Je vaša strava dostatočne vyvážená, vrátane vitamínov, minerálov a bielkovín? Tieto otázky si musíte položiť sami. Mali by ste sa vyhnúť akémukoľvek nedostatku zdravých potravín.
 • Prejedanie je tiež faktorom zodpovedným za nezdravé telo. Obezita je dnes v mnohých krajinách sveta jedným z hlavných problémov. Aby ste sa vyhli obezite, musíte znova kontrolovať svoju stravu. Vyhnite sa príliš veľkému množstvu mastných potravín. Šťavy zahrňte do svojej stravy znova. Zelenina s ovocím vám dá veľa energie a zároveň obsahuje málo kalórií.
 • Cvičenie je skvelý a bezplatný spôsob, ako zlepšiť svoje zdravie. Cvičenie vás udržiava aktívne a udržiava sa v kondícii. Keď cvičíte, vaše svaly sa posilnia a dôjde k správnemu prekrveniu. Môžete robiť akýkoľvek druh cvičenia, ako je aerobik, joga, alebo len robiť niekoľko jednoduchých cvičení. Dôležitou výhodou cvičení je, že vás nielen udržia v dobrej fyzickej podobe, ale tiež vás zbavia stresu.

Ľudia, ktorí sa najčastejšie stretávajú s rôznymi zdravotnými problémami, sú tí, ktorí jednoducho nekontrolujú, čo jedia, keď jedia, ako jedia, koľko spia atď. Všetky tieto otázky vám môžu povedať veľa o vašom životnom štýle. Keď ľudia nejedia zdravé jedlo, vynechávajú jedlo, nemajú správne načasovanie príjmu potravy, nezahrnú do svojej stravy ovocie a zeleninu a nespia dosť, môžeme povedať, že ich spôsob života škodí zdraviu.

Takže pre zdravý životný štýl stačí jesť dobre, dobre sa cvičiť a dobre spať.

Niekoľko tipov na zlepšenie zdravia

 • Jedzte ryby 3-krát týždenne

Ak súčasne konzumujete ryby s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom tuku, pre vaše zdravie to má niekoľko výhod. Najmä biela dužina rýb má menej „zlého“ tuku ako ktorýkoľvek iný zdroj živočíšnych bielkovín, ale viac „dobrého“ tuku s vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín. Ak nemôžete jesť ryby 3-krát týždenne, môžete užívať doplnky omega-3 alebo rybí olej.

 • Chôdza alebo cvičenie 30 minút každý deň

Ak svaly vôbec nepoužívate, stratíte ich. Nezabudnite pravidelne cvičiť - nech sa vám páči - chodiť, hrať futbal, tenis alebo dokonca rybárčiť.

 • Odpočinok najmenej 30 minút denne.

Nezdá sa, že by niektorí ľudia vôbec odpočívali. Ak máte voľný čas 30 minút (okrem cvičení), je to dobrý čas úplne odpočívať alebo niečo pokojne reflektovať.

 • Spať najmenej sedem hodín

Spánok vám pomôže zlepšiť vaše zdravie. Potrebujete najmenej 7 hodín denne a muži v skutočnosti potrebujú najmenej 8. Ak vaše telo nemá dostatok odpočinku, máte zvýšené riziko obezity, cukrovky a iných chorôb. Vaše telo potrebuje čas na zotavenie.

 • Vyhnite sa pasívnemu fajčeniu

Použitý dym je veľkým problémom, ak často vdychujete cigaretový dym. V takom prípade ste spolu so samotnými fajčiarmi vystavení vážnemu riziku.

Vyvarujte sa mimoriadnemu stresu v živote a udržujte si kontrolu nad finančnou situáciou. Pokúste sa dostať do dlhov, ak si nemôžete nič dovoliť. Odložte svoje kreditné karty a za všetko platte v hotovosti.

Ste pripravení postarať sa o seba a zlepšiť svoje zdravie?

1. Čistenie

Najprv si pripravte svoj domov: vyčistite chladničku, špajzu a mrazničku, zbavte sa výrobkov v škatuliach a obaloch.

Nakupujte ovocie, zeleninu, zeleň, celé zrná, strukoviny (fazuľa, hrach, šošovica), surové orechy a semená (nesolené alebo v masle), a ak chcete živočíšne bielkoviny, použite ryby a vajcia.

Zabudnite na praktické potraviny a do svojej stravy pridajte celé zrná a strukoviny. Zrná neobsahujúce lepok je tiež možné zakúpiť.

Konzumácia prírodných potravín pomôže telu detoxikovať pomocou chemikálií, ktoré spôsobujú letargiu a poškodzujú zdravie čriev. Prírodné produkty vyživujú telo, živia v tele dobré baktérie.

Bez zdravého jedla nemôžete mať zdravé telo. Urobte si čas, vyčistite kuchyňu a naplňte ju zdravými výrobkami!

Čo je to emocionálne zdravie?

Emocionálne zdravie je stav pozitívneho psychologického fungovania. Zahŕňa to schopnosť človeka cítiť sa dobre bez ohľadu na vonkajšie okolnosti.

Podľa Nadácie pre duševné zdravie je emocionálne zdravie stavom pohody, ktorý umožňuje človeku harmonicky fungovať v spoločnosti a spĺňať požiadavky každodenného života.

Osoba, ktorej úroveň emocionálneho zdravia je dostatočne vysoká, pretrváva počas nepokojov v živote. Navyše s nimi zaobchádza úplne inak ako s problémami, ktoré majú v tejto oblasti života veľké problémy.

Dve definície, ktoré sme uviedli vyššie, sú dobrým východiskovým bodom pre počiatočné porozumenie problému. Na účely tohto článku však musíme ísť hlbšie a zistiť, čo to znamená žiť emocionálne zdravý život.

2. Spať najmenej 7 hodín denne

Pokiaľ ide o zlepšenie zdravia, nevyhnutný je spánok. Mali by ste spať 7 až 8 hodín denne, aby ste zlepšili svoje zdravie a zlepšili výkon.

Niektorí ľudia majú 8 až 9 hodín, aby sa nasledujúci deň cítili energicky.

Spánok ovplyvňuje hormóny, trávenie a hmotnosť. Primeraný odpočinok každú noc je hlavným cieľom, o ktorý by ste sa mali usilovať, ak chcete zlepšiť svoje zdravie.

Čo to znamená byť emocionálne zdravý?

Emocionálne zdravie a emocionálna inteligencia idú ruka v ruke. Aký je ich rozdiel?

V prvom prípade ste už emocionálne zdraví, to znamená, že ste si dali poriadok do poriadku, pretože športovec dal svoje telo do poriadku. V druhom prípade ste tiež emocionálne inteligentní, to znamená, že viete, ako ovládať svoj hnev, vyrovnať sa s hnevom a podráždenosťou. Vo všeobecnosti sú tieto dva pojmy navzájom prepojené a navzájom sa dokonale dopĺňajú.

Emocionálne zdraví ľudia majú schopnosti prekonávať ťažkosti, keď sa s nimi stretávajú. To samozrejme neznamená, že nezažívajú stres a necítia hnev ani smútok. Majú však potrebné vedomosti, ktoré pomáhajú znižovať „negatívnu intenzitu“ a zvládať ich náladu.

Takíto ľudia tiež vedia, ako nasmerovať svoje negatívne emócie správnym smerom. Toto sa často stáva v športe. Napríklad boxeri alebo futbalisti používajú hnev (dokonca nenávisť), aby získali extra silu a dali 100%. Táto technika sa však môže používať v každodennom živote.

Známky toho, že nie ste emocionálne zdraví

V tomto svete niet absolútne duševne zdravých ľudí, takže hlavnou vecou je pochopiť, ako ďaleko problém zašiel a naučiť sa normalizovať duševný stav na akejkoľvek úrovni. Analyzujte nasledujúce príznaky a zistite, v akom stave ste. Ak chcete dosiahnuť akýkoľvek výsledok, odporúčame vám použiť naše tipy, ktoré vám poskytneme neskôr.

popudlivosť

Samozrejme, niekedy máme veľmi veľké dôvody, aby nás urazili príbuzní alebo cudzinci. Ak však existujú, neznamená to, že takéto správanie možno považovať za zdravé.

A ak ste urazení aj bez dôvodu, potom je to jeden z najvýraznejších znakov, ktoré stojí za bližší pohľad. Keď vás ľahko ublíži, naznačuje to viac problémov skrytých hlboko vo vnútri.

Obsedantné myšlienky

Platí tu jednoduchý princíp: čím viac negatívnych obsedantných myšlienok a čím dlhšie zostávajú vo vedomí, tým väčšie je poškodenie psychiky.

Len vy sami si môžete vybrať, na čo majú myslieť. A ak niektoré z nich sú deštruktívne a napriek tomu vás ovplyvňujú na dlhú dobu, musíte prijať naliehavé opatrenia a zlepšiť svoje emocionálne zdravie.

Časté zmeny nálad

Duševná nestabilita je jedným z najvýraznejších znakov. Striedanie smútku a zábavy niekoľkokrát denne nie je normálne. Osoba, ktorá stráca svoj temperament v dôsledku malej provokácie alebo dráždenia, je emočne nestabilná.

Máme tendenciu neustále zdôvodňovať zmenu nálady vonkajšími faktormi. V žiadnom prípade by vás však nemali úplne vyvážiť.

Zlé vzťahy s ostatnými

Ak často prichádzate do konfliktu a hľadáte nedostatky aj medzi blízkymi, stojí za to začať zvyšovať svoje emocionálne zdravie.

Verí sa, že osoba, ktorá zistí chybu a je v konflikte s ostatnými, sa snaží zbaviť vnútornej bolesti a agresie. Nezabudnite, ako sa váš vzťah zmení, keď ste nespali alebo ste nezažili rušný deň.

Nízka alebo vysoká sebaúcta

Ak máte nízku alebo vysokú sebaúctu, je to významný ukazovateľ prítomnosti emocionálnych problémov. Situácia sa zhoršuje, ak ste vyhodení zo sebaobrany do pocitu nadradenosti. V takom prípade existuje riziko, že sa stanete schizofrenikmi.

Zlé vzťahy so sebou

Vedieme s nami večný dialóg. A ak vnútorný hlas často kritizuje, skôr než chváli, ponižuje a neinšpiruje, máte veľké problémy.

Úprimne odpovedzte, či vo vašej psychike existujú podobné príznaky. Pomôže to rozpoznať problém a začať ho riešiť. V opačnom prípade existuje riziko zničenia vášho emocionálneho zdravia.

K čomu môže viesť nízka úroveň emočného zdravia

Ak ste výstražné signály dlho ignorovali a začali ste sami, potom existuje vysoká pravdepodobnosť, že dôjde k narušeniu emočného aj fyzického zdravia.

depresie

Neschopnosť vyrovnať sa s dlhodobým stresom môže viesť k depresii. Katastroficky ovplyvňuje zdravie vo forme somatických chorôb, pri ktorých sú žalúdočné vredy takmer zlé.

ochabnutosť

Ak sa ráno zobudíte príliš pomaly a už v poludnie cítite neodolateľnú túžbu spať, je pravdepodobné, že vaše emočné zdravie má sklon k nule.

Úplný nedostatok motivácie

Keď človek nemá motiváciu, začína sa a vo všetkých oblastiach svojho života: bezstarostne sa oblieka a nestará sa o seba, nestará sa o svoje zdravie, kazí vzťahy s ostatnými a degraduje sa ako človek. O dosiahnutie cieľov sa vôbec nestará, nemá ambície.

Syndróm obete

V tomto stave človek obviňuje ostatných a vonkajšie okolnosti za všetky svoje problémy. To znamená, že nie je schopný kriticky sa rozvíjať a pozerať sa na seba, a tiež nerobí nič, aby sa dostal z duševnej, fyzickej a finančnej jamy.

Ako zlepšiť svoje emocionálne zdravie

Nižšie je uvedených niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše emočné zdravie po dlhú dobu. Keď ich začnete zavádzať do svojho života, začnete prežívať spokojnosť a zvyšovať úroveň svojho šťastia. Výsledkom bude, že spolu s motiváciou začne rásť sebavedomie. Zrazu sa ukáže, že ste si schopní užiť podnikanie a nestratili ste celý život.

Ešte raz si urobíme rezerváciu: toto je proces, ktorý bude vyžadovať „ošetrenie“ dlhú dobu. Niekedy liečime bolesti v krku dlhšie ako duša, preto je svet plný ľudí, ktorí stratia svoj temperament v dôsledku akejkoľvek hlúposti a nedokážu sa vyrovnať ani s najjednoduchšími problémami.

Emocionálne zdravie je veľmi podobné fyzickému. Môžete začať trénovať ešte dnes, ale neuvidíte okamžité výsledky. Alebo napríklad okamžite získate dobré výsledky a budete s nimi veľmi spokojní, potom dôjde k dočasnému poklesu, počas ktorého hlavnou vecou nie je ukončiť „liečbu“.

Odporúčanie 1: Chráňte svoju myseľ

Emocionálne zdraví ľudia nepodľahnú strachu, úzkosti a stresu príliš rýchlo. To znamená, že si včas všimnú negatívny dopad týchto emócií a okamžite ich prekonajú. Vedia, ako sa oddeliť od toho, čo prežívajú.

Ak sa okolnosti neukážu, ako by ste chceli, je ľahké spadnúť pod vplyv deštruktívnych myšlienok a emócií, nekontrolovateľnej úzkosti a zlých návykov.

Najlepšie taktika je strážiť svoju myseľ. To znamená:

 • Nesledujte správy.
 • Nevstupujte do konfliktov (s výnimkou určitých prípadov, keď je poškodená vaša česť alebo prejavená nespravodlivosť).
 • Naučiť sa prelomiť reťaz negatívnych myšlienok.
 • Prečítajte si inšpiratívne a motivačné knihy.
 • Vytvorte si vlastné mantry a potvrdenia.
 • Prestaňte sledovať, čo je naštvané.

Začnite tým, že nepreplníte váš mozog negatívnymi informáciami. To neznamená utiecť od problémov, je to spôsob, ako nevytvárať zbytočné starosti, keď ste citovo citlivý a nestabilný. Chráňte sa pred všetkým, čo je zbytočné, čo spôsobuje nepríjemné emócie: o týždeň sa budete cítiť lepšie - ľudské telo prekvapivo rýchlo príde na svoje zmysly, ak sa do neho jed nedostane.

Odporúčanie dva: vyživujte svoju myseľ

Ak obmedzíte prístup k negatívnym informáciám, vytvorí sa vákuum, ktoré je potrebné vyplniť niečím užitočným. Potrebujete nové znalosti a zručnosti. Pomôže to získať nové nápady a pozrieť sa inak na seba a na svet okolo seba.

Napájajte svoju myseľ:

 • Z kníh
 • Vzdelávacie videá
 • Noví ľudia
 • Návštevy na nových miestach
 • Akékoľvek inšpiratívne informácie

Ale buďte opatrní: musíte pochopiť, že prvé a druhé odporúčania nie sú dočasné, ale navždy. Keď pochopíte, že tieto tipy fungujú, budete v pokušení vrátiť sa k starým návykom. Výsledkom bude pôvodné správanie: viac negatívnych informácií a menej pozitívnych.

Odporúčanie tri: Postarajte sa o svoje telo

Emocionálne zdraví ľudia chápu, že ich telo a myseľ sú neoddeliteľne spojené a vzájomne sa ovplyvňujú.

Uvedomujúc si to, našli aspoň hodinu denne starostlivosť o svoje telo:

 • Beží okolo
 • plávanie
 • Jedzte zdravé jedlo
 • Spať dosť
 • Je na slnku
 • Vykonajte ranné cvičenia

To im pomáha byť vždy v dobrej aktívnej nálade. Samozrejme veľa nepijú alebo nefajčia a neberú drogy.

Ako ste si všimli, s cieľom zlepšiť svoje emocionálne zdravie sa musíte v komplexe starať o svoje telo. V tomto odbore nie je žiadna kúzelná tabletka, na sebe je len dlhá práca.

Štvrté odporúčanie: rozvíjajte svoj vzťah

Sme obklopení ľuďmi všade, okrem toho sme svojou povahou spoločenskými tvormi. Teraz sa stalo módnym byť introvertom a byť na to hrdý, to však neznamená, že sa nemusíte učiť udržiavať dobré vzťahy.

Zdravá komunikácia s ľuďmi poskytuje duševnú, fyzickú a emocionálnu podporu potrebnú na vyriešenie zložitých problémov, ktoré život vyvoláva.

Je potrebné nielen vziať niečo, ale aj dať na oplátku. Sobecké vzťahy kazia život na oboch stranách: v tejto hre nie je víťaz. Pokúste sa byť úprimný, čestný a poskytnúť pomoc, bez ohľadu na návrat.

Piate odporúčanie: udržiavať rovnováhu medzi pracovným a osobným životom

Možno ste veľmi nadšení pre svoje podnikanie a ste pripravení na to celé dni. Práca však nie je všetko.

Šťastný a napĺňajúci život je možný iba vtedy, ak udržujete rovnováhu aspoň v týchto oblastiach:

Samozrejme, niekedy musíte obetovať niektoré oblasti, ale zároveň pochopiť, že určite budete venovať čas tým oblastiam, ktoré ste sa dlho nezaoberali.

Aj keď máte pocit, že ste našli svoje povolanie, ostatné oblasti života vám pomôžu získať inšpiráciu a nové perspektívy, pozrite sa na svoju prácu úplne iným spôsobom.

Odporúčanie šesť: zbavte sa negativity

Negativita nás preniká nielen vo forme správ a iných externých informácií. Často je kovaný zvnútra, čo, mimochodom, vyžaduje veľa energie a času.

Прекратите делать из мухи слона, а также считать себя всемирным страдальцем. Столкнулись с проблемой — отлично, начинайте ее решать, применив весь свой прошлый опыт или обнаружив неожиданное решение.

Рекомендация седьмая: научитесь справляться с негативными эмоциями

Негативные эмоции подавляют и удручают. Vďaka ich dlhodobému vplyvu niet túžby prekonať problémy, stačí len sedieť na pohovke a pozrieť sa na jeden bod.

Aby ste boli emocionálne zdravým človekom, musíte sa naučiť, ako zabrániť negatívnym emóciám ovplyvňovať rozhodnutia alebo správanie.

Ak si chcete prečítať pokyny krok za krokom a získať kompletné odporúčania, ako to urobiť, prečítajte si jednu z lekcií emočnej inteligencie zvanú Negative Emotion Management.

Odporúčanie 8: vytvárať denné rituály

Takmer všetci skvelí ľudia si vytvorili svoje denné rituály. A to nie sú len naši súčasníci ako Tony Robbins a Tim Ferriss, ale aj osobnosti, ktoré majú dlhú a pevnú históriu - od Benjamina Franklina po Abrahama Lincolna. Každý z nich mal samozrejme svoje vlastné rituály, ale ak ich analyzujete, nájdete mnoho križovatiek.

Ukazuje sa, že približne 50% „princípov“ rituálov všetkých sa zhoduje. Vyberte si niečo z nasledujúceho zoznamu a po zvyšok svojho života sa držte takého dobrého zvyku:

 • čítania
 • rozjímanie
 • protokolovanie
 • Vďaka Journal
 • Stanovenie cieľa
 • vizualizácia
 • Sebareflexia
 • Ranné cvičenie
 • Čítanie potvrdení
 • Mantra recitácia
 • jóga
 • modlitba
 • Ticho

Tieto metódy pomôžu zvýšiť úroveň energie, usporiadať vaše myšlienky a získať motiváciu a nadšenie, ktoré vydrží celý deň.

Odporúčame vám vybrať si asi 4-5 bodov a vyskúšať ich, po prebudení.

Deviate odporúčanie: Rozvíjajte sebakontrolu a sebadisciplínu

Ak si napríklad myslíte, že jesť nezdravé jedlo nie je dôkazom nízkej úrovne emočného zdravia, potom sa veľmi mýlite. To isté platí pre každé správanie, ktoré vyžaduje sebakontrolu a disciplínu.

Ak tieto vlastnosti sami nevychovávame, začneme sa správať ako náladové deti so všetkými z toho vyplývajúcimi následkami: túžba získať všetko naraz, robiť impulzívne nákupy a oveľa viac.

Zjednodušene povedané, nemôžete byť emocionálne zdraví, pokiaľ ste si nevyvinuli sebakontrolu a disciplínu. Schopnosť odolávať pokušeniu naznačuje, že nedovolíte zbytočným vášniam a emóciám získať navrch. Neovládajú vás, ale naopak.

Odporúčame vám vyhnúť sa pokušeniam. Tentoraz vám dáme ďalšiu radu: kúpte niečo, čo naozaj milujete k jedlu, a dajte ho pred seba. Musíte stáť deň, ale nedotýkajte sa tohto produktu. Pozrite sa na to, odložte svoje myšlienky stranou, vyplivnite, ale nejedzte. Podporte sa s myšlienkou, že v modernej dobe vyvíjate jednu z najvzácnejších vlastností.

Záverečné myšlienky

Zlepšenie vášho emocionálneho zdravia nie je „iba ďalšou vecou, ​​ktorej musíte venovať pozornosť“. Možno je to prvá vec, ktorú treba urobiť. Prevažná väčšina problémov vzniká práve preto, že ľudia jednoducho ignorujú emocionálne zdravie.

Pracujú veľa, veľa trávia, trávia sviatky v teplých krajinách, vydávajú sa a majú deti, ale nakoniec sa často cítia mizerne. Bez ohľadu na vonkajšie faktory, ktoré vás obklopujú, bez toho, aby ste vo vnútri mali poriadok, nebudete mať skutočné šťastie.

Odporúčame vám začať sa zaoberať vnútorným pokojom práve teraz: cesta vpred nie je dlhá. Ale stojí to za to.

3. Rovnováha makroživín a mikroživín

Makronutrienty - uhľohydráty, tuky a bielkoviny. To sú hlavné zdroje energie pre telo, potrebné pre prácu a rôzne úlohy v plnej platnosti.

Mikronutrienty - Vitamíny a minerály sú tiež dôležité. Mikronutrienty sa nachádzajú vo všetkých druhoch ovocia, zeleniny, bylín, celých zŕn, orechov a semien.

Získanie makronutrientov je pre niektorých ľudí problémom. Niektorí jedia príliš veľa alebo príliš málo bielkovín, iní nejedia dostatok zdravých uhľohydrátov a niektorí ľudia jedia príliš veľa tuku alebo sa toho boja, že nerozpoznávajú žiadne zdroje tuku. Nerovnováha môže viesť k zlému zdravotnému stavu. Preto si preštudujte svoju stravu a vyvážte svoju stravu.

Nemusíte chodiť na určitú stravu, ale je užitočné vedieť, čo jete.

Väčšina ľudí dodržiava diétu s 10–15% tuku, 60–70% uhľohydrátov (zo zeleniny, ovocia, celých zŕn a zelených) a 30–40% bielkovín. V skutočnosti je každá osoba individuálna, ale príliš veľké množstvo jedného stopového prvku v tele môže viesť k nárastu hmotnosti a letargii.

Jedzte viac celých potravín a sledujte, čo každý deň jete.

Pamätajte, že proteíny, tuky a uhľohydráty sa nachádzajú vo všetkých potravinách, takže pravdepodobne z každej skupiny jete viac makronutrientov, ako si myslíte.

Na sledovanie stravovania používajte online zdroj, ako je Cronometer. Budete mať možnosť zvoliť si spôsoby, ktoré pomôžu vyvážiť makro prvky!

4. Vstaň a choď!

Mnohí neradi trénujú každý deň, ale väčšina sa po aktívnej zábave cíti oveľa lepšie.

Najprv jednu hodinu po prebudení urobte nabíjanie. To vám pomôže cítiť sa viac sústredený a energický počas celého dňa.

Stanoviť cieľ: trénovať každé ráno iba 30 minút. Pokúste sa robiť každý deň toto: chôdza po ulici, ľahké zabehovanie, skákanie na špeciálnej plese doma, zdvíhanie hmotnosti, alebo len joga. Urob to pre zábavu a lepšie zdravie!

Nemáte dosť času? Spolu s 8 hodinami spánku vyhradíme ďalších 45 minút na tréning. A výsledok netrvá dlho.

5. Usporiadajte si život

Rušný rozvrh tiež ovplyvňuje zdravie. Porucha v hlave vytvára vnútorné napätie a ovplyvňuje hormonálne zdravie.

Existuje niekoľko spôsobov, ako zorganizovať svoj život v krátkom čase, dokonca aj na cestách. Existujú bezplatné aplikácie, ktoré vám pomôžu zorganizovať deň a budú sa cítiť menej zaneprázdnení. Tu sú populárne: Trello, Clear a Evernote.

Aj pri použití Kalendára Google ušetríte obrovské množstvo času a nemôžete premýšľať o tom, že ste niečo zabudli. Pocit paniky, ktorý príde na konci dňa, zmizne.

Budete sa viac organizovať. Buďte menej stresovaní a šťastnejší a váš život je usporiadaný. Táto jedna zmena prospeje vášmu zdraviu v najkratšom možnom čase a na dlhú dobu. Vyskúšajte to a presvedčte sa sami!

6. Vzdajte sa cukru

Poďme sa dotknúť citlivej témy pridávania cukru.

Pridanie cukru vám nepomôže cítiť sa lepšie a samozrejme nezlepší vaše zdravie. Zbavte sa teda kokosového cukru, javorového sirupu, melasy, agáve, medu a ovocnej šťavy.

Cukor tiež zvyšuje hladinu glukózy v krvi. Po spracovaní si zachováva niektoré živiny. Telo ich však vníma ako prázdne kalórie, čo negatívne ovplyvňuje hladinu inzulínu.

Toto pravidlo sa nevzťahuje na ovocie, pretože je zložené z vlákien. Ovocie majú oveľa menší vplyv na hladinu cukru v krvi a telo ho spracúva úplne inak ako prírodný cukor.

Na prírodné sladkosti používajte ovocie alebo prírodné sladidlá bez akýchkoľvek kalórií vyrobených z rastlín, ako je mních alebo stevia.

Štítky skontrolujte, či obsahujú iba jednu prísadu (mníchové ovocie alebo stevia). Sladidlá sa vyrábajú z týchto rastlín a v tele sa nespracovávajú ako biely cukor.

Chceš dezert? Namiesto neprírodných sladkostí si vyberte plátok tmavej čokolády a jablka alebo šálku bobúľ. Získate väčšiu spokojnosť a je oveľa užitočnejšie pre zlepšenie zdravia!

7. Hydro rovnováha

Dehydratácia môže spôsobiť, že budete mať hlad a nepriaznivo ovplyvňuje vaše nadobličky, čo môže viesť k dysfunkcii štítnej žľazy. Zažijete stres a úzkosť. Aby ste zlepšili svoje zdravie, vyhnite sa dehydratácii počas celého dňa.

Každý deň si vychutnajte čistú vodu, vodu s citrónom alebo limetkou a pite bylinkový čaj, aby ste zlepšili hydrob rovnováhu.

Voda očistí vaše telo od toxínov, budete sa cítiť energicky, váš žalúdok sa vyrovná, trávenie sa zlepší, to je jedno z tajomstiev zlepšovania zdravia.

8. Vyberte si správnu stravu pre vaše telo.

Samozrejme, ľahšie povedané ako urobené. Je však veľmi dôležité zlepšiť zdravie bez liekov. Nikto nevie, čo sa dá očakávať od používania určitých výrobkov.

Základná zdravá strava funguje pre každého a dokonca aj rastlinná strava a Paleo strava môže pomôcť mnohým ľuďom zlepšiť ich zdravie a začať sa cítiť lepšie.

Ak sa chcete cítiť lepšie zdravie, musíte si zvoliť stravu, ktorá je pre vás najvhodnejšia.

Toto je skvelý príklad.

Cítite sa neuveriteľne dobre, keď jete viac sacharidov ako bielkovín a tukov. Zároveň niekto priberá na váhe používaním prírodných produktov. Váš sused bude chcieť jesť viac mäsa a zeleniny, zatiaľ čo uprednostňujete jesť rastlinné potraviny a menej mäsa.

Niektorí ľudia sú alergickí na jedlo, každý má určitú stravu, vďaka ktorej sa cítia lepšie. Aby ste zistili, ktorá strava je pre vaše telo najvýhodnejšia, všimnite si zmeny, ku ktorým dôjde v dôsledku používania určitých produktov v priebehu mesiaca. Pochopíte, čo je pre vás to pravé. Nechajte svoje telo sprievodcom!

9. Ďalšie doplnkové látky

Na zlepšenie vášho zdravia nie je potrebné kupovať veľa doplnkov. Musíte pochopiť, aké živiny sú potrebné na splnenie vašich potrieb.

Ak ste vegetarián, určite by ste mali užívať vitamín B12. Toto je nedostupné a odporúčajú ho všetci odborníci v oblasti zdravotníctva. Aj keď jedlá mäso túto živinu potrebujú, záleží to na stráviteľnosti ich tela. Vegetariáni môžu tiež potrebovať vitamín D3, pretože sa nenachádza v rastlinných potravinách v dostatočnom množstve.

Prírodné zdroje vitamínu D: ryby, vajcia a niektoré formy mliečnych výrobkov. Slnečné svetlo je najprirodzenejším zdrojom, ale niektorí ľudia (dokonca aj tí, ktorí konzumujú živočíšne produkty) tento vitamín nemajú dostatok, pretože ich telo správne neabsorbuje.

Na zlepšenie trávenia a zdravia čriev môžete užívať výrobky založené na multivitamínoch a probiotikách.

Ak budete jesť všetky potraviny, potom zo stravy získate všetko, čo potrebujete. Existujú však určité výnimky.

Pointa je, že strava je najlepší spôsob, ako obnoviť zdravie, ale niektoré doplnky môžu byť potrebné pre optimálne zdravie.

10. Naučte sa užívať si zdravie

Už ste niekedy boli do niečoho ponorení, potom sa obzreli a uvedomili si, že ste po celý čas nešťastní?

Ak chcete zlepšiť svoje zdravie, nezabudnite si tento proces užiť. Vyskúšajte nové zdravé, celé potraviny a objavte nové recepty, ktoré vás zaujímajú.

Kúpte si nové cvičebné oblečenie. Stiahnite si do svojho smartphonu nové skladby, ktoré doplnia vaše tréningy alebo len spôsob práce v kancelárii.

Za pouhých 30 dní nielen zlepšíte svoje zdravie, ale budete cítiť šťastie z tohto procesu!

Vyskúšajte tieto tipy, ktoré vám v priebehu nasledujúcich 30 dní pomôžu vylepšiť vzhľad a zlepšiť pohodu!

Pozrite si video: 610 Ako a o čom sa baviť so ženou. 10 krokov k sexu (August 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send