Užitočné tipy

Ako zmerať veľkosť starých dverí a nahradiť ich novými

Pin
Send
Share
Send
Send


V každom dome alebo byte zohrávajú predné dvere dôležitú úlohu. Je to ochrana pred neželanými návštevníkmi a ďalšími. Kvalitné a správne nainštalované dvere poskytnú dobrú tepelnú izoláciu, zabránia prenikaniu hluku ulice a budú esteticky atraktívnym prvkom interiéru.

Rozmery dverí závisia od veľkosti dverí. Starostlivé odmeranie otvoru bude prvým krokom k správnemu výberu dverí a ich správnej inštalácii.

Aké sú výhody samohodnotenia predných dverí?

Každý, kto ukončil štúdium na strednej škole alebo dokonca na strednej škole, vie, ako vyzerajú prístroje na meranie dĺžky a vie ich používať. Meranie predných dverí preto nebude pre nikoho osobitným problémom. Navyše v tomto prístupe existuje niekoľko výhod:

  • nemusíte platiť za prácu pozvaného špecialistu,
  • zákazník presne vie, akú veľkosť predných dverí potrebuje,
  • zákazník bude presne poznať všetky vlastnosti geometrie dverí, ktoré budú plne kontrolovať prácu montérov dverí.

Samozrejme niekedy spoločnosti, ktoré si objednávajú predné dvere, poskytujú meracie služby úplne zadarmo. Nie je to však vždy tak, a nikdy nebude ubližovať získať ucelenejší obraz o predmete práce.

Príprava na meranie

Dokonca aj na tak jednoduché ovládanie, ako je meranie predných dverí, by sa človek mal podľa toho pripraviť. Faktom je, že je potrebné merať iba vo dverách úplne bez ničoho (viď foto). Ak sa sústredíte na veľkosť starých dverí - môžete urobiť veľkú chybu. Otvor môže byť oveľa väčší, ako sa zdá na prvý pohľad.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pred meraním, je odstránenie starých dverí, platní, boxov, tesnení atď., Ktoré sú na ceste k stene, tj do betónu, tehly alebo dreva.

priebeh merania

Predné dvere musia byť správne nainštalované, aj keď dvere nie sú také dobré, ako by sme chceli. Áno, často sa stáva, že jeho rozmery nad a pod sa značne líšia. Navyše niekedy sú veľké pochybnosti spôsobené jej horizontálnosťou a vertikálnosťou. To všetko sa musí vziať do úvahy pri uskutočňovaní merania, ako by malo.

Ako je možné vidieť na fotografii, je potrebné zmerať vzdialenosť medzi zvislými časťami otvoru na niekoľkých miestach. Minimum - nad a pod a niekedy, keď na to existuje dôvod - av strede. V každom prípade je potrebné určiť najmenšiu vzdialenosť medzi stranami. Rovnakým spôsobom to musíte urobiť aj pri meraní vzdialenosti medzi hornou a dolnou časťou otvoru.

Po vykonaní všetkých potrebných manipulácií je potrebné zaznamenať výsledky merania a oznámiť ich zástupcom vykonávajúcej spoločnosti. Ak sa všetko zmeria správne, predné dvere budú vyrobené presne.

Pokiaľ ide o vizuálne prvky, odporúča sa pozerať na video, ktoré ukazuje praktický príklad merania.

Niektoré odporúčania

  • Ako merací nástroj by ste si mali zvoliť meraciu pásku. Ak vykonávate merania s krátkym školským pravítkom, presnosť bude veľmi nízka.
  • Merná jednotka by mala byť milimetre. A bod nie je ani tak presne, dvere budú o niečo menšie ako otvor. Faktom je, že milimetre sú bežnejšou jednotkou pre výrobcov rôznych výrobkov.
  • Ak sú boky bočného otvoru zošikmené na jednej zo strán - musí sa to pamätať a musí sa o tom informovať správca, ktorý namontuje dvere.

Predné dvere vyžadujú presnosť a nie je také ťažké dosiahnuť, ak nezávisle vykonávate niektoré operácie. To platí aj pre správne meranie dverí.

Pin
Send
Share
Send
Send