Užitočné tipy

Ako urýchliť pôrod: spôsoby stimulácie pôrodu

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď plynie deň, na ktorý lekári navrhli pôrod, mama sa skutočne stane úzkosťou. Je všetko v poriadku s dieťaťom? Ako dlho čakať na jeho narodenie? Je možné spôsobiť kontrakcie samostatne? Každá tehotná žena sa chce rýchlo zbaviť ťažkého bremena a pritlačiť svoje milované dieťa k hrudi. Existuje niekoľko pomerne účinných spôsobov, ako urýchliť pôrod pri 40. týždni tehotenstva. Jedinou otázkou je, či je to potrebné.

Kedy porodiť?

Tehotenstvo v ideálnom prípade trvá presne štyridsať týždňov alebo desať lunárnych mesiacov, ale dieťa sa môže narodiť skôr, ako je plánované, alebo môže trvať v lone. Odchýlka od normy sa neberie do úvahy, ak sa dieťa rozhodne vystúpiť z brucha už o 38 alebo iba o 42 týždňov. V prvom prípade je dieťa úplne formované, ďalej rastie a pribúda na váhe av druhom prípade ešte nevykazuje známky prenosnosti.

Telo ženy sa prejavuje veľmi individuálne, ale podľa dĺžky menštruačného cyklu si môžete vypočítať, ako dlho bude tehotenstvo trvať. Ak sa menštruácia opakuje po 28 dňoch, potom je pravdepodobné, že sa dieťa narodí presne v čase určenom lekárom, ak menštruačný cyklus trvá viac ako 30 dní, potom bude ložisko dlhé.

Lekár oznámi predbežný dátum narodenia nastávajúcej matke pri prvom vymenovaní na prenatálnej klinike a presnejšia lehota sa určí počas vyšetrenia ultrazvukovým prístrojom, keď lekár zistí stupeň vývoja embrya. Po 40 týždňoch tehotenstva, ak nie sú žiadne patológie alebo komplikácie, sa narodenie uskutoční v prirodzenej podobe. Ale za určitých podmienok môže lekár predpísať cisársky rez.

Je potrebné stimulovať prácu?

Stojí za to stimulovať pôrod po 40 týždňoch tehotenstva, môže to povedať iba lekár po vyšetrení. Ak dieťa v lone rastie a vyvíja sa normálne, je naň dostatok priestoru a matka sa nemusí báť čakať na prirodzený proces narodenia. V tomto prípade je lepšie nezasahovať počas tehotenstva.

Metódy stimulácie, výhody a nevýhody

Ak tehotenstvo prebehlo dobre a blížiace sa narodenie nepredstavuje hrozbu pre život matky a dieťaťa, môžete sa doma uchýliť k niektorým trikom. O tom, ako zrýchliť proces narodenia, sa dá prečítať v mnohých zdrojoch. Zvážte niektoré populárne spôsoby.

Na začiatok si musíte úplne presne predstaviť, kedy by sa mali narodiť tie isté narodenia. Normálne nepatologické tehotenstvo trvá 40 týždňov. Ale po 38 týždňoch sa dieťa v lone považuje za pripravené na narodenie.

 1. Najprirodzenejším a najefektívnejším spôsobom sú dlhé prechádzky. Pre každého je dobré vždy dýchať čerstvý vzduch. Plánujte denné výlety s povinnou prehliadkou oblasti.
 2. Cvičenia na volanie pôrodu zahŕňajú horolezecké schody. Táto aktivita má rovnaký účinok ako chôdza.
 3. Kúpanie v bazéne.
 4. Ďalším spôsobom, ktorý dokonca lekári odporúčajú, je sex. Tento spôsob urýchlenia pôrodu bude prínosom nielen pre nastávajúcu matku, ale aj pre jej manžela. Ide o to, že spermie obsahujú prostaglandíny, ktoré môžu spôsobiť proces narodenia.
 5. Stimulácia prsníkov a bradaviek pomôže vyniknúť špeciálnej látke, hormónu oxytocínu, ktorý pomáha tónovať maternicu.
 6. Domáce práce, ako je vytieranie alebo dôkladné čistenie, spôsobia nástup práce. Túto metódu používali aj naše babičky.
 7. Užívanie preháňadiel. V ženskom tele sú všetky procesy vzájomne prepojené, nehovoriac o období tehotenstva. Kontrakcia čriev bude mať tonizujúci účinok na maternicu a spôsobí kontrakcie. Tehotné ženy často tvrdia, že pred začiatkom pôrodu očistia telo. Inými slovami, majú predĺžený hnačka.
 8. Akupunktúra. Ak pôjdete na špecialistu na akupunktúru, môže to spôsobiť pôrod.

Stojí za zmienku, že ak korok ustúpil, je lepšie nemyslieť na takú metódu, ako je „urýchlenie pôrodu pomocou sexu“. To môže byť nebezpečné z dôvodu infekcií, ktoré môže dieťa chytiť.

Lekári vedia presne, ako urýchliť nástup práce pre ženu na pôrodnici. Ak chcete začať naliehavú prácu, existuje niekoľko náznakov:

 1. Potvrdená hypoxia plodu.
 2. Nedostatočný prietok krvi v placente.
 3. Ťažký Rhesusov konflikt.
 4. Odtok plodovej vody bez kontrakcií.
 5. Trvanie nad 42 týždňov.
 6. Túžba ženy pri pôrode.

Existuje niekoľko liekov, ktoré môžu urýchliť výskyt kontrakcií, ktoré sú bezpečné pre matku a plod.

Hormonálne lieky. Anti-gestagénové lieky sa často používajú v pôrodniciach, aby stimulovali kontrakcie počas celého tehotenstva. Spravidla sa po ich použití začne práca v najbližších dňoch.

Prostaglandíny. Takéto lieky môžu byť predpísané na zmäkčenie krčka maternice. Často je žena po začiatku pôrodu krčka maternice nepripravená na prácu. Aby sa znížili riziká, ktoré vznikajú pri narodení dieťaťa, lekári sa uchyľujú k zavedeniu prostaglandínov do krčka maternice. Liečivá môžu byť injektované do krčka maternice, do zadného vaginálneho hrudníka alebo intravenózne vo forme roztoku.

Riasy. Účinný spôsob, ako urýchliť pôrod. Laminaria jemne prispieva k otvoreniu maternice.

Ručné otvorenie krčka maternice. Táto metóda sa používa v prítomnosti kontrakcií a slabého odhalenia krčka maternice ženy.

Niekoľko účinnejších spôsobov, ako urýchliť pôrod, je postup nazývaný amniotomia a aromaterapia. Poďme o nich hovoriť.

Amniotómia. Strašidelný názov postupu v skutočnosti zahŕňa vpich močového mechúra. V mnohých prípadoch je jeho škrupina príliš hrubá a dieťa ním nemôže preraziť samo. Do niekoľkých hodín po amniotomii žena začne pracovať a pracuje.

Aromaterapia. Aromatické oleje. Niektorí aromaterapeuti tvrdia, že pachy môžu spôsobiť nástup práce. Na tieto účely sa používajú ružové a jazmínové oleje. Vdýchnutie takýchto pár pomocou aróma lampy prispieva k nástupu pôrodu.

V prípade „skorého“ nezávislého alebo lekárskeho volania pri narodení dieťaťa existujú aj určité kontraindikácie (jedná sa o prípady, keď sa predpokladá plánovaná časť cisárskeho rezu):

 • Potvrdené parametre úzkej panvy
 • jazva maternice
 • nesprávna (abnormálna) prezentácia plodu,
 • prerušenie placenty,
 • infekčné zápalové ochorenia v panvových orgánoch,
 • ochorenie obličiek, srdce tehotnej ženy.

Ako spôsobiť pôrod doma?

Už po 39 týždňoch začali lekári vystrašiť tehotnú ženu umelou stimuláciou pôrodu pomocou liekov. Ani jedna mama nechce otráviť drogami sama alebo nenarodené dieťa, takže veľa ľudí premýšľa o tom, ako doma spôsobiť kontrakcie. Existuje veľa spôsobov, ako nezávisle spôsobiť kontrakcie a pôrod, lekár na pôrodníckej klinike o nich môže rozprávať podrobne. Ženy, ktoré sú odhodlané rodiť, by mali mať dobrý odpočinok a spánok, pretože pôrod je zdĺhavý a únavný proces.

 1. Turistiku. Peppy chôdza na čerstvom vzduchu je užitočná v každom období tehotenstva: zvyšuje tón tela a dodáva mu dobré chvenie, čím sa rodí bližšie.
 2. Fyzická aktivita. Mnoho žien pripúšťa, že ich práca začala, keď dokončili upratovanie domu. Hlavnou vecou nie je prepracovávanie, aby sa nenarodilo placentárne oddelenie namiesto pôrodu. Môžete umývať podlahy, utierať nábytok od prachu, vyberať odpadky, kúpať najstaršie dieťa vo vani, prať oblečenie, ale prenášať ťažké vedrá a zdvíhať naložené skrinky a tašky na potraviny.
 3. Sex. Prirodzený a veľmi efektívny spôsob zrýchlenia pôrodu doma, najmä ak intímny proces končí orgazmom. Spermie vo vysokých koncentráciách obsahujú hormón prostaglandín, ktorý prispieva k zmäkčovaniu tkaniva maternice, a orgazmus spôsobuje jeho aktívnu kontrakciu, ktorá sa môže postupne vyvinúť na pôrodné bolesti.
 4. Masáž hrudníka. Intenzívna stimulácia prsníka v oblasti okolo bradaviek vyvoláva tvorbu hormónu oxytocínu, ktorý je zodpovedný za začiatok procesu narodenia.
 5. Preháňadlá. Zvýšená peristaltika črevného traktu pomáha nielen zrýchľovať pôrod, ale tiež čistí telo, čo umožňuje vyhnúť sa uvoľneniu stolice počas pôrodu. Dobrým preháňadlom pre tehotné ženy je obyčajný ricínový olej, ktorý spôsobí kontrakcie, stačí jedna lyžica. Aj v posledných dňoch tehotenstva je vhodné jesť viac čerstvého ovocia a zeleniny, obilnín.
 6. Ľudové lieky. Aktivuje generickú aktivitu, zjemňuje silný čaj z listov malín, zjemňuje tkanivá krčka maternice, ale nesmie sa užívať skôr ako do 40. týždňa tehotenstva. Jedná sa o veľmi silný liek, ktorý môže spôsobiť potrat v skorých štádiách. Dôkladne šľahaná zmes perlivej vody, marhúľ, mandľových orechov a ricínového oleja tiež pomáha pri rýchlej stimulácii práce.
 7. Ľanový olej. Zložky v ňom obsiahnuté robia tkanivá maternice a pôrodného kanálika mäkké a elastické a pripravujú ich na blížiace sa narodenie. Ak existuje alergická reakcia na ľanový olej, môžete ho nahradiť olejom z petrklíčka.
 8. Vôňa. Predpokladá sa, že vôňa určitých farieb, najmä ruží alebo jazmínu, môže spôsobiť kontrakcie. U ženy, ktorá sa chce narodiť neskôr, je väčšia pravdepodobnosť, že doma bude mať aromaterapiu s použitím kvetinových olejov. Hlavná vec nie je spôsobovať alergie.
 9. Akupunktúra. Tento spôsob stimulácie práce je najlepšie ponechať na špecialistu. Majster pomocou najtenších ihiel pôsobí na body tela zodpovedné za fungovanie maternice. Táto technika často prispieva k výskytu kontrakcií.

Ako spôsobiť pôrod v nemocnici?

Termín pôrodu už dávno nastal, žalúdok je obrovský, dieťa je v ňom stiesnené a kontrakcie dokonca aj so stimuláciou doma ešte nezačínajú. Čo robiť ďalej? A potom musíte ísť do nemocnice. Ak obvyklé metódy na urýchlenie pôrodu nepomohli, lekári budú musieť použiť lieky alebo chirurgické metódy.

Pretože všetky nemocničné možnosti na vyvolanie kontrakcií majú riziká a kontraindikácie, lekári starostlivo vyšetria a poradia pacientom pred začatím postupu. Na stimuláciu procesu pôrodnosti v pôrodnici sa zvyčajne používajú dve metódy:

Čo absolútne nemožno urobiť

Ako urýchliť prístup k pôrodu po určení úplného tehotenstva, vzrušuje takmer každá žena. Ale bez konzultácie s lekárom by sa takéto rozhodnutie nemalo robiť. Nakoniec, to najcennejšie závisí od toho: život matky a dieťaťa.

Ak je budúcej matke diagnostikovaná placenta previa, môže fyzická aktivita, najmä pohlavie, vyvolať krvácanie, ktoré môže následne negatívne ovplyvniť dieťa.

Všeobecne platí, že nechránený sex počas tehotenstva sa oplatí, iba ak ste si istí, že muž nemá infekčné choroby močového ústrojenstva.

V opačnom prípade musíte použiť kondóm. Akákoľvek infekcia počas tehotenstva sa môže dieťaťu dostať do lona a spôsobiť rôzne odchýlky v dospievaní.

Nemali by ste používať rôzne tradičné lieky, ako napríklad odrezky bylín a infúzií. Nie je známe, ako ovplyvnia konkrétny organizmus. S najhorším výsledkom môžu spôsobiť krvácanie, čo môže mať vážne následky.

A čo je najdôležitejšie, ak sa rozhodnete zrýchliť proces pôrodu, nebuďte príliš sebavedomí. Pôrod je taký zložitý a nepredvídateľný proces, že nie vždy je možné si byť istý jeho úspechom.

Jednou z vecí je brať lieky na stimuláciu pôrodu pod dohľadom lekárov, a celkom iná je nezávislý pokus o narodenie čo najskôr.

Tehotenstvo je dočasný jav. Vaše dieťa sa tak či onak ešte narodí. Článok sa zaoberá spôsobmi, ako urýchliť pôrod doma alebo na pôrodnici.

Nezabudnite, že tieto metódy môžete použiť až po klinických štúdiách (CTG, ultrazvuk). Na ich použitie, alebo nie, je na budúcej matke, aby rozhodla. Hlavnou vecou nie je zabúdať na to, že zrýchlenie pracovnej sily môže stáť živobytie.

Autor: Zlata Maksimova,
špeciálne pre Mama66.ru

Tropina Natalya Vladimirovna

Psychoterapeut. Špecialista z webu b17.ru

v žiadnom prípade. iba pomocou „dobrých“ lekárov a ich jezuitských metód. Stále máte auto do 5. mája. Nepotírej sa lepšie

Musíte chodiť veľa, ako je to možné, a stále chodiť po schodoch - hore a dole. To dieťaťu určite neublíži. Mimochodom, napríklad moje druhé dieťa sa narodilo o tri týždne neskôr ako prvé, takže to nie je pravidlo. A čo je najdôležitejšie, neklamú na gauči bez pohybu, počasie je také dobré - choďte na prechádzku.

Ak ste naozaj vyskúšali VŠETKO, znamená to, že čas ešte neprišiel. Osobne mi sex pomohol, hoci nemôžem povedať, že on bol ten, kto vyprovokoval pôrod, ale nasledujúci deň som sa narodil :) Stále máš dosť času, takže je príliš skoro na to sa báť.

Moja mama naparovala päty a ja som sa narodil o mesiac skôr

Ako môže pôrod spôsobiť bez vášho súhlasu. Pokojne kráčajte rovnako ako príroda, dieťa rozhodne, kedy je čas. Z ricínového oleja z ľudových liekov musíte vypiť polievkovú lyžicu trikrát denne

takmer všetci moji priatelia pôrodili po sexe))) a lekár práve prepichol močový mechúr plodu a po 6 - 8 hodinách sa pôrod začal (ona tiež odišla a povedala, že už nemôžem rodiť)

Súvisiace témy

Poviem, že som sa snažil. Bolo to rovnaké s prvým, ale nepomohlo to. Veľa som chodil po schodoch a po rovinatom teréne. Sex, ale nie každý deň, pretože s obrovským bruchom - je to ťažké a nepohodlie sa objaví. Svahy. Upratovanie domu. Horúci (skôr teplý) kúpeľ. To všetko spôsobuje boje, niekedy dokonca silné, ale potom sa nič nestane. Prvýkrát bol krček maternice úplne uzavretý. Teraz (deň predtým) to bolo skontrolované, povedali, že otvor bol takmer 2 cm. To je o niečo viac ako pred 3 týždňami (1 cm), ale nič sa nestane :( Bohužiaľ, „Budem sa narodiť, keď príde čas“ ma to nepokojí. .k.if. ak sa nenarodí pred 5. májom, určite porodí, a toto nebude najlepšou voľbou pre mňa, ako aj pre dieťa, aj keď je to nevyhnutné. Navyše sa mi stala prvá vec, takže som dokonca niekde som stratil nádej, že sa môžem porodiť :(

Všetky práce, pri ktorých musíte zdvihnúť ruky, stimulujú pôrod. Môj priateľ umyl okná a išiel rovno do nemocnice.

len tak nemôžete prepichnúť bublinu (iba ak sa začali ľahké kontrakcie), ak je plod viac ako 12 hodín bez vody, existuje silná infekcia. dieťa môže zomrieť.

Potrebujete - počas prázdnin rodiť? Sami tu neurobíte nič. Existuje riziko poškodenia dieťaťa. Až do 5. mája nezostalo nič. Odpočívajte.

5, 5. mája som dal súhlas. Bude to 42. týždeň. Nechcem riskovať život dieťaťa. Viem, že ženy niekedy porodia 43., ale ja za to nebudem. Príliš vysoké riziko, napr placenta už teraz umiera. Okrem toho budem mať veľké dieťa.

8, a ak len zdvihnete ruky hore? Typ cvičenia? Pomôže to? A potom som už umyl všetky okná :(

Nebuď nervózny. rozptyľovať. Napriek tomu sa narodí kdekoľvek pôjde. Moje druhé narodenie vyvolalo škandál)), bola som strašne urazená mojou matkou. A už v noci sa začali boje a rýchlo sa zrodili. Takisto som chodil a trpel toľko - dobre, kedy, kedy. A ani tu neboli žiadne zápasy, nič.

10, skutočnosť je taká, že sa chcem vyhnúť umelému narodeniu pod kvapkadlom. Čakanie na dlhú dobu je jedna vec, ale nechcem stimuláciu, ale chcem sa narodiť sám. Samozrejme, ak to nebude fungovať, potom pôjdem na stimuláciu.

Môj manžel mi kúpil eliptický trenažér, ktorý schudol po narodení, ale už na tom pracujem. Nemohol som to vydržať :) Samozrejme bez fanatizmu. S minimálnym zaťažením pri nízkej rýchlosti 30 - 40 minút denne. Mimochodom, teraz je pre mňa jednoduchšie cvičiť na elipsoide ako chodiť. Pri chôdzi žalúdok silno ťahá, pretože je veľký a ťažký. Najzaujímavejšie je, že svaly na nohách a pápeži sa veľmi dobre napínali aj pri minimálnej námahe a celulitída sa znížila. Pri chôdzi som nemal taký účinok. Aj keď som navíjal kilometre (s prvým). Samozrejme, že si teraz nemám za cieľ schudnúť, chcem byť len v kondícii, cítiť sa lepšie fyzicky, dobre, už chcem rodiť rýchlejšie.

Ukazuje bilo poxozhe-otchaiavshis poshla k kitaiucu (bez rekomendacii-tupo po zheltim stranicam) igloukalivanie. sprosil zmeny chego nado-ja emu tak zhe chetko otvetila. povtikal mne igolki, pomnia skazal chto tak bivaet of trevozhnosti material i votknul escho odnu dlia sniatia ttevogi. Skazal esli cherez dva dnia ne rodish-prixodi, povtikaiu escho. Nie osobo veria, malost zhaleia o dengax, poshla domoi i na sleduiuschii den rodila.

16, super. Nie je to však pre dieťa škodlivé? Alebo len zmiernil stres? Na tejto zemi už mám tiež strechu. Hovoria (a testovali na základe svojich vlastných skúseností), že na to, aby sme si mohli predstaviť dieťa, musíte na to prestať myslieť. Čím viac tým viac premýšľate a obávate sa, tým menšia je šanca. Neviem, či tento princíp funguje pri rodení rýchlejšie? Už je oveľa ťažšie o tom premýšľať. Когда не можешь ни спать, ни сидеть, ни лежать, ни стоять нормально. Чувствуешь себя ужасно. Все болит, каждый раз в новом месте.

Я передвигала столики-тумбочки маленькие, ну в роддомах которые, и ходила много, ну как смогла. утром все это затеяла, хотя у меня в срок было, 39 неделя, хотелось побыстрей. Вечером почувствовала схватки.

Автор, 43-ья неделя - это уже край. Плацента становится старая, в водах появляются хлопья. Ребенок испытывает кислородное голодание, страдает, да и просто разростается по весу, черепные кости у ребенка становятся менее эластичными. Вам нужны разрывы, нервный ребенок? Пишу, потому что знаю это точно.

kelp ma vyprovokoval, aby som porodila, ma ma priviedli tak, aby sa maternica pripravila po 2 hodinách začatia kontrakcií)), hoci nasledujúci deň mali stimulovať pôrod.

Och, autor, čo som jednoducho neurobil - čistenie a chôdza, kúpanie a sex. A stále po 43 týždňoch stimulovali. A pôrod trval 22 hodín. Nemyslím ani na druhú.

Sex a pol pohára červeného vína a so svojím manželom presvedčte svoje dieťa, aby sa čo najskôr dostalo von. Opýtajte sa veľmi tvrdo a zdvihnite žalúdok

do dátumu splatnosti sa krčka maternice vôbec nezačala otvárať. môj lekár mi povedal, aby som zjedol viac olivového oleja a vložil sviečky do sviečky. Povedala, že za týždeň sa dá urobiť, ak sa nič nestane, budeme stimulovať. Výsledkom bolo, že po troch dňoch kontrakcie porodila zdravé dieťa rýchlo, bez úľavy od bolesti. Skús to. Olivový olej určite nepoškodí.

Ďakujem za radu. Skúsim nové metódy. Teraz som urobil dobré cvičenie, a to ako pre ruky (aj pri malej hmotnosti), tak aj pre nohy a sklony (zbieral som zápasy). Zdá sa, že došlo k malým kontrakciám, bol som rád, ale všetko sa tiež rýchlo zastavilo :(. Všeobecne platí, že moje kontrakcie sú dosť často silné mesiac, ale krčka maternice sa nechce otvoriť. Pokúsim sa piť olivový olej, včelí, ale zrazu Čítal som o kolieskach, hovoria, že to pomáha, ale všetci lekári sú proti tomu určite, hovoria, že je to veľmi škodlivé. Áno a nie, je tu (žijem v Európe). Po obede pôjdem chodiť. A zajtra vyčistím. Ak máte ďalšie nápady, napíšte.

Aj keď bola v konzervácii, hladila jej bradavky, stimulovala sa, a tak sa po dobu 2 dní začali kontrakcie, rodiť.

25, lekár mi povedal, aby som to urobil tak, aby placenta odchádzala rýchlejšie, to znamená okamžite po pôrode. Z toho sa skutočne maternica sťahuje. Autor, ľahký pôrod a rýchlejší.

sex mi tiež pomohol, už 2 hodiny po ňom začali kontrakcie a podarilo sa mi narodiť za 2 hodiny 45 minút)))))))))

Moja matka dostala injekciu do nemocnice. Okamžite som porodila.

28, ide o stimuláciu práce. Iba mi nedali injekciu, ale dali kvapkadlo. Ak je stimulovaná práca, ide o ťažšiu a dlhšiu dobu ako tá prírodná. Plus veľa bolesti. Tomu sa v skutočnosti snažím vyhnúť.

Autorka, stimulácia práce je iná, narodenie po stimulácii je tiež odlišné. Priateľka porodila po stimulácii po 40 týždňoch, rýchlo a nie dosť tvrdo (hovorí, hoci nerobili anestéziu). Takže sa nemusíte báť. 2 cm je dobré otvorenie, chvíľu počkajte, cez toto otvorenie som prešiel iba 2 dni a porodil som sa bez stimulácie.

Autor, stimuloval som pôrod, a urobil som to! Porodila po 39 týždňoch, dieťa sa nepohybovalo dobre, bolo zdravé, o 21:00 prišla bez kontrakcií do nemocnice s otvorením 5 cm a o 2 noci porodila. ČO som sa rozhodol. 1 Stimulované bradavky. 2 Sex, aktívny. 3 Môžete si vyrobiť klystír 4 Mydlá sú aktívne podlahou 5 Aromatický olej s ylang-ylang vdychovaný 6 Horúci kúpeľ

Čítal som to tiež, je to veľmi účinná metóda: ak má niekto známosť s dieťaťom vo veku do 12 týždňov, nechaj ho dojčiť prsníkom, hovorí, že musíš sedieť na utierke, pretože voda s najväčšou pravdepodobnosťou odíde. Môžete tiež piť preháňadlo, laktózu, sennu. Ale koliesko mi nepomohlo, napil som pol bubliny. Ak sa narodíte až zajtra, pokúsim sa nájsť knihu o stimulácii.

I starí Rusi to vedeli - najlepšou metódou stimulácie práce je sex. Plus spermie stimulujú otvorenie krku. Porodila po búrlivom manželskom čine)))))))

že vás násilne zavedú do materskej nemocnice so sprievodom? sedieť doma a čakať na začiatok dodávky.

Dievča, možno si myslíte, že je to nezmysel, ale moja matka ma vydržala ešte mesiac. Jej matka, moja babička, jej povedala, že má prvé dieťa v mladosti, že sa narodilo zdravé dieťa, a potom jej priateľka povedala druhé tehotenstvo, že jej babička posype ovosom na lem šaty a kôň bude jesť ovos priamo z leme a čoskoro sa narodí. Moja babička odporučila mame, aby to urobila, a po 3 dňoch som sa narodil. Potom, keď si moja matka uvedomila, že mení aj moju sestru, išiel som k svojej matke a opakoval som to znova, znova po 3 dňoch pôrodu. Je smiešne a ťažké uveriť tomu, ako sa skrývala od lekárov, že som bola odložená o mesiac, ale v čase dodávky zostala voda so zelenkavým odtieňom.

Autor ma povzbudil, aby som porodila, a v tomto nie je nič bolestivé a porodila sa normálne bez prerušenia alebo porezania. Takže je to ako niekto. Ako máš sex? S preziktom? Je potrebné, aby sa do vás spermie dostali, hovoria, že to môže vyprovokovať.

35, naozaj vtipné)))

pre tých, ktorí chcú presunúť nábytok a zabehnúť po schodoch: prečítajte si LJ Tatyanu Solomatinu. hovorí o ľuďoch, ako ste vy. Tieto účinky spôsobujú predčasné oddelenie placenty a môže dôjsť k amputácii maternice.

Moja matka zrýchlila pôrod tak, že prvé dieťa - vykopané zemiaky, druhé dieťa vypilo diuretikum.

nevyberajte zápasy, nehýbte sa nočnými stolíkmi - dochádza k odlupovaniu placenty a nielen k nej. lepšie sa s ním porozprávať, porozumie mu.

Proces narodenia začína dieťa. Nechaj ho teda urobiť svoje prvé rozhodnutie sám. A potom sa čudujeme, prečo musíme pre deti robiť všetko sami.

To je len vtedy, ak s lekárom súhlasíte s tým, čo by sa nazývalo skôr. Mám tri deti, žiadne z nich nechcelo „von“. všetky tri tehotenstva - všetky tri stimulácie, všetky tri v čase 41 týždňov a všetky tri s hmotnosťou 4 kg. Prvé narodenie bolo v Rusku, potom som si dal sľub, že už nebudem rodiť. 8 rokov som zostal, kým som sa nerozhodol znova odísť do zahraničia Páčilo sa mi to vyskúšať, páčilo sa mi, že som išiel na tretiu výzvu. Narodenia v Rusku a zahraničí sú veľmi rozdielne, každý rok môžete rozmnožovať.

Včera a dnes som vyskúšal niekoľko metód. Dokonca aj najúčinnejší, ale nič sa nestalo. Dokonca aj kontrakcie sa zastavili a predtým bol každý mesiac mesiac. To nie je osud, ktorý je viditeľný :( Ale dnes je úplne unavená. Nemám silu, len na čokoľvek. Pokúsim sa uvoľniť a nemyslieť na to. Bojím sa komplikácií. A tu som bol chorý na ovčie kiahne. To je to, čo nám chýbalo pre úplné šťastie :(

Olgu, porodila som sa aj v Európe. Hoci prvé narodenie bolo dlhé, nemal som zlé dojmy. Pokiaľ šev neubližuje veľmi dlho po epizotómii. Nemohla sedieť mesiac a asi 4 mesiace ani nemyslela na sex (bolo to veľmi bolestivé). Nechcel som byť tehotný ani prvý, ani druhýkrát, aj keď, vďaka Bohu, nedošlo k žiadnym komplikáciám. A tak by som radšej porodila 10-krát ako chodiť tehotná 9 mesiacov. Najmä na konci je veľmi ťažké. No a stále sa chcem rodiť bez stimulácie. Bol by som rád, keby sa môj druhý syn rozhodol sám za seba, že je čas, bez toho, aby čakal, až bude odtiaľ „vyhodený“. Napriek tomu sa mi zdá, že ľudové metódy zrýchľovania pôrodu (samozrejme nie všetky), sú prijateľnejšie (prirodzené) ako chémia zdola.

Sperm pomáha. Manžel a ja sme sa touto otázkou zaoberali a kontrakcie sa začali po 6 hodinách. A porodila som spolu celkom 4 hodiny!

Autorka, vždy tvrdá na konci tehotenstva. Sama nedávno porodila tretinu a skutočne sa ju narodila skôr, nefungovalo to. ale na druhej strane, pôrod začal sám, o 39 týždňov, a trval od začiatku pôrodu do skutočného narodenia 1,5 hodiny. Druhý, ak bude viac, nie je toho veľa a v každom prípade bude pre neho ľahšie narodiť sa. Všetko bude v poriadku! Veľa šťastia!

autor, ale vyskúšali ste sex?

Ďakujem vám, dievčatá, za vašu podporu. A vyskúšali sex, chodili veľa a robili čistenie a stimulovali okná mydla a bradaviek, na všetko si ani nepamätám. Nič nepomohlo. 41. týždeň už uplynul. Aj keď momentálne nie som v zhone, aby som sa narodila, pretože syn ochorel ovčími kiahňami a neberú ho do škôlky. A manžel dnes nemôže odísť z práce (má vlastný podnik, len začína). Takže teraz musím opatrovať svojho syna, pretože Nemáme tu žiadnych príbuzných a všetci naši priatelia majú malé deti. Navyše, ak sa dieťa narodí teraz, môže ho nakaziť aj starší. Aj keď sa podľa zákona o rozumnosti narodí v týchto zjavne očividných dňoch. Ako Boh chce.

Autor, ako sa má tvoj mačička? Bojíme sa!

Moderátorka, upozorňujem na skutočnosť, že text obsahuje:

Fórum: deti

Nové pre dnešný deň

Populárne dnes

Používateľ webovej stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že je plne zodpovedný za všetky materiály, ktoré publikoval čiastočne alebo úplne prostredníctvom služby Woman.ru.
Používateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré predloží, neporušuje práva tretích strán (vrátane, ale neobmedzuje sa na autorské práva) a nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Používateľ Woman.ru, ktorý posiela materiály, má záujem o ich zverejnenie na webe a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším použitím redaktormi Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov zo stránok woman.ru je možné iba s aktívnym prepojením na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy miesta.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na woman.ru sú povolené len osoby so všetkými potrebnými právami na takéto umiestnenie.

Autorské práva (c) 2016-2019 LLC Hirst Shkulev Publishing

Sieťová publikácia „WOMAN.RU“ (Woman.RU)

Osvedčenie o registrácii masmédií EL č. FS77-65950, vydané Federálnou službou pre dohľad nad komunikáciami,
informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Hirst Shkulev Publishing Limited Liability Company

Pin
Send
Share
Send
Send