Užitočné tipy

Ako odoslať naskenovaný dokument pomocou zariadenia HP Deskjet 5525 priamo na e-mail

Pin
Send
Share
Send
Send


HP Deskjet 5525 je tlačiareň, kopírka a skener typu všetko-v-jednom. Funkcia skenovania umožňuje skenovať priamo na nainštalovanú pamäťovú kartu, skenovať a pripojiť fotografiu alebo dokument e-mailom a bezdrôtovo skenovať do vášho počítača. Prejdite na krok 1 a zistite, ako naskenovať a odoslať fotografiu alebo dokument priamo na svoju e-mailovú adresu.

Ako posielať naskenované dokumenty e-mailom

 1. Prejdite na svoj e-mail a kliknite na tlačidlo „Nové písmeno“ (alebo „Vytvoriť“, „Poslať“),
 2. Zadajte e-mailovú adresu príjemcu (alebo viac adries príjemcov),
 3. V prípade potreby vyplňte do hlavných polí polia „Predmet listu“ a „Text listu“,
 4. Pod poľom hlavného písmena sa nachádza tlačidlo „Pripojiť súbory“ - kliknite naň a zadajte cestu k dokumentom. Zvyčajne sa dajú pripojiť aj pretiahnutím požadovaného dokumentu alebo archívu z priečinka do tela listu,
 5. Ak je objem súborov veľký, počkajte, kým sa sťahovanie neskončí, a kliknite na tlačidlo „Odoslať“.

Poznámka: Nie je potrebné pripájať všetky súbory naraz - môžete ich vložiť do priečinka a pridať ich do archívu. Tiež má zmysel ukladať dokumenty vo formáte PDF (najbežnejší a ľahko čitateľný, upravovať a spracovávať formát) a dať im správne meno.

Ak neviete, kde sa skenované dokumenty ukladajú

Spôsob uloženia dokumentov nájdete v nastaveniach skenera. Zvyčajne sa jedná o osobný priečinok samotného skenera, časť Moje dokumenty alebo Desktop. V niektorých prípadoch je však pri skenovaní uvedená iná cesta - prejdite do časti „Nastavenia“ a zistite, v ktorej zložke sa skenované dokumenty ukladajú. Tu môžete určiť iný pohodlný spôsob uloženia.

Ako priložiť súbor k e-mailu?

K e-mailu je často potrebné priložiť súbor, napríklad priložiť snímku obrazovky, pokračovať v správe, správu, prezentáciu, tabuľku atď. Na začiatok sa rozhodneme, že „priložiť súbor k e-mailu“ to znamená

 • najskôr vytvoríte súbor,
 • potom do e-mailu napíšte e-mail, do ktorého predovšetkým uveďte v liste prítomnosť priloženého súboru
 • a nakoniec priložte pripravený list k listu.

Všetky možnosti na vytváranie súborov, ktoré potom môžete priložiť k svojmu listu, nepredpokladám ich zoznam, ale hlavné možnosti sú:

 • môžete vytvoriť súbor v programe Poznámkový blok (toto je štandardný program Windows), v textovom editore WordPad zabudovanom do Windows, v textovom editore Microsoft Word,
 • v grafických editoroch, napríklad Paint (http://www.getpaint.net/), Photoshop, bezplatný Gimp (http://gimp.org/),
 • Súbor môžete tiež vytvoriť pomocou tabuliek Micosot Excel,
 • Používanie prezentácií Microsoft Power Point
 • vo voľne licencovaných balíkoch OpenOffice http://ru.openoffice.org/, LibreOffice http://www.libreoffice.org/,
 • používanie programu na prácu so zvukom Audacity (http://audacity.sourceforge.net/?lang=sk),
 • používanie programu na prácu s videom UVScreenCamera (http://uvsoftium.ru/UVScreenCamera.php),
 • pomocou programu doPDF .pdf (http://www.dopdf.com/)
 • atď.

Okrem toho môžete vytvoriť nový priečinok, skombinovať niekoľko súborov do jedného priečinka, potom tento priečinok archivovať so súbormi a potom tento archív pripojiť k súborom k pošte. Na archiváciu existujú archívy winRar a bezplatný licenčný program 7-zip (http://www.7-zip.org/).

Pred pripojením súboru k e-mailu napíšete e-mail. V texte listu by sa malo uviesť, že k tomuto listu je pripojený súbor so stručnými informáciami o obsahu súboru, napríklad: „Kvôli prehľadnosti prikladám k listu list so snímkou ​​obrazovky“ alebo „V priloženom súbore nájdete snímku obrazovky problému na mojom počítači“. ,

Po pripojení súboru k listu môžete list poslať.

Pozrime sa na princíp „ako priložiť súbor k listu“ na príklade dvoch poštových schránok Yandex a Mail. Tento princíp platí pre rôzne poštové schránky - Yandex, Mail, Gmail, Rambler atď. - rovnaké všade, nie je veľký rozdiel.

Ako priložiť súbor k listu v pošte Yandex

O tom, ako vytvoriť poštu na serveri Yandex, a tým vytvoriť účet na serveri Yandex a byť schopný využívať všetky služby spoločnosti Yandex, som napísal článok „Účet Yandex“.

Poštová schránka je teda na serveri Yandex, píšeme list a vyplníme polia To, Subject a pole pre list. Potom kliknite na tlačidlo „Pripojiť súbory“ (číslo 1 na obrázku 1):

Obr. 1 V e-maile Yandex priložte súbor k listu

Po kliknutí na tlačidlo „Pripojiť súbory“ sa pred vami otvorí okno „Vybrať súbory na odoslanie“, v ktorom

 1. musíte nájsť súbor, ktorý sa pripojí k listu,
 2. 1 LMB (kliknite raz ľavým tlačidlom myši) na vybraný súbor (číslo 1 na obrázku 2),
 3. uistite sa, že je súbor v poli „File name“ (číslo 2 na obrázku 2),
 4. potom kliknite na tlačidlo „Open“ (číslo 3 na obrázku 2):

Obr. 2 Na našom počítači hľadáme súbor na odoslanie poštou

Toto v skutočnosti dokončí priloženie súboru k listu:

Obr. 3 Súbor je pripojený k e-mailu Yandex. List môžete poslať.

Ak chcete, môžete skontrolovať, či sme stiahli súbor. Kliknite na názov priloženého súboru alebo na tlačidlo „Zobraziť“ (číslo 1 na obrázku 3).

Ak sa ukáže, že súbor bol stiahnutý nesprávne alebo je niečo nesprávne, musíte kliknúť na červený krížik vedľa názvu súboru (číslo 2 na obrázku 3) - súbor bude odstránený a zo správy sa automaticky neodpojí.

K tej istej správe môžete pripojiť niekoľko ďalších súborov. Opäť kliknite na tlačidlo „Pripojiť súbor“, vyhľadajte súbor a kliknite na „Otvoriť“. Ak sú súbory malé, môžete k jednému listu priložiť veľa súborov. Na obrázku vyššie sú priložené dva súbory: s názvom „145_Two okná súčasne“ a s názvom „Ankety“.

Niekedy je vhodnejšie vytvoriť nový priečinok, umiestniť všetky súbory na priloženie k písmenu v tomto priečinku, archivovať priečinok a potom tento archív pripojiť k správe, rovnako ako priložený bežný súbor.

Ako priložiť súbor k listu v

Opakujeme všetky vyššie uvedené kroky:

Obr. 4 Pripojte súbor k e-mailovej pošte

Keď je text listu pripravený,

 • kliknite na tlačidlo „Pripojiť súbor“,
 • potom sa otvorí okno „Vybrať súbory na odoslanie ...“ (rovnako ako na obrázku 2 vyššie pre Yandex),
 • nájsť svoj súbor
 • 1 LMB (raz kliknite ľavým tlačidlom) na názov súboru,
 • kliknite na tlačidlo „Otvoriť“,

všetko - priložený súbor:

Obr. 5 Súbor pripojený k e-mailovej pošte

Tu je červený znak X oproti názvu priloženého súboru - na uvoľnenie súboru z písmena.

Ako pochopiť, že súbor je pripojený k e-mailu

Ak sa v priečinku Doručená pošta zobrazí ikona sponky oproti prijatej správe (číslo 1 na obrázku 6 - kliknutím na obrázok ho zväčšíte), potom sponka znamená, že k tejto správe je pripojený súbor.

Obr. 6 Ako porozumieť tomu, že súbor je priložený k listu

Môžete kliknúť na ikonu sponky (číslo 1 na obrázku 6).

V rozbaľovacom okne sa zobrazí zoznam priložených súborov (číslo 2 na obrázku 6). Zároveň by ste mohli zvážiť, či sa majú tieto súbory otvoriť. Ak je odosielateľ podozrivý, priložené súbory nestoja za otvorenie.

Venujte pozornosť ponuke „Files“ (číslo 3 na obr. 6). Ak kliknete na „Súbory“, zobrazí sa zoznam všetkých súborov, ktoré vám boli zaslané zo všetkých vašich listov.

Ak z e-mailu vymažete list, odstránia sa súčasne aj súbory, ktoré sú k nemu pripojené.

Cvičenie „Ako priložiť súbor k listu“:

Napíšte si do svojej schránky tri písmená:

 • s 1 priloženým súborom,
 • potom s niekoľkými priloženými súbormi,
 • vytvoriť archív z niekoľkých súborov
 • a odošlite všetky tri písmená z doručenej pošty do doručenej pošty.

Napríklad, ak vykonám cvičenie, trénujem zasielaním listov s priloženými súbormi z poštovej schránky [email protected] na rovnakú poštovú schránku [email protected]

PS: Tento článok sa skončil, stále si však môžete prečítať:

Ako urobiť podpis v e-maile Mail.ru?

Ako triediť písmená Mail.ru podľa priečinkov

Ako triediť písmená do priečinkov v e-maile Yandex

Získajte najnovšie články o počítačovej gramotnosti priamo do svojej doručenej pošty.
Už viac ako 3 000 odberateľov

Dôležité: musíte potvrdiť svoje predplatné! Vo svojej pošte otvorte aktivačný list a kliknite na tam uvedený odkaz. Ak sa nezobrazí žiadna správa, skontrolujte priečinok Spam.

1Pochta Gmail

Po prechode na e-mailovú adresu väzenia musíte vykonať nasledujúce kroky:

 • V ľavom hornom rohu kliknite na červené tlačidlo s názvom „Napísať“, čo znamená „napísať“ preklad v preklade. Potom sa vyplní formulár na odoslanie správy.

 • Prvým prvkom odoslaného formulára je riadok, ktorý vyžaduje zadanie e-mailovej adresy príjemcu. Adresa by mala vyzerať takto: [email protected], [email protected] atď. Symbol vírenia sa nazýva „pes“. Potom musí byť názov e-mailu, ktorý príjemca používa, napríklad gmail.com alebo mail.ru. Pred „psom“ môže byť akákoľvek kombinácia písmen a číslic.

 • Druhý riadok obsahuje meno listu a jeho názov. Je vhodné vyplniť toto pole, aby si príjemca pri pohľade na nové písmeno mohol určiť, o akú tému ide. Príďte s nadpisom, ktorý zvýrazní váš list medzi ostatnými. Najmä ak posielate dôležité dokumenty, ktoré si vyžadujú okamžité prečítanie.

 • Nasledujúci formulár je v skutočnosti určený pre samotný text správy. K listu môžete navyše priložiť rôzne súbory. Ak to chcete urobiť, kliknite na ikonu sponky v dolnej časti.

 • Po kliknutí na ikonu sa zobrazí okno. V ňom bude potrebné vybrať súbor, ktorý chcete osobe poslať. Ak chcete vybrať položku, musíte na ňu raz kliknúť ľavým tlačidlom myši a potom na tlačidlo „otvoriť“.

 • Po vykonaní vyššie uvedenej akcie bude súbor priložený k listu a po kliknutí na tlačidlo „Odoslať“ bude správa odoslaná. Textové pole nemusí byť vyplnené vôbec. Môžete jednoducho určiť názov správy a pripojiť požadovaný súbor bez zbytočného textu. Je dôležité si uvedomiť, že pošta Google neumožňuje priložiť k správe súbory väčšie ako 25 mb. Ak váš súbor nespĺňa túto požiadavku, budete ho musieť komprimovať pomocou špeciálnych programov.

2 Mail.ru Pošta

Po prihlásení na server Mail.ru musíte vykonať nasledujúce kroky:

 • V ľavom malom okne nájdete 2 karty. Prvý zobrazuje počet neprečítaných e-mailov v doručených. Musíte kliknúť na druhú kartu s názvom „Napísať list“

.

 • Po kliknutí na túto kartu sa presuniete na stránku na vytvorenie správy. V poli „Komu“ musíte zadať e-mailovú adresu príjemcu.

 • Druhý riadok pod názvom „Predmet“ je pre meno listu, jeho názov. Je vhodné vyplniť toto pole, aby príjemca pri pohľade na nové písmeno mohol identifikovať predmet predmetu. Príďte s nadpisom, ktorý zvýrazní váš list medzi ostatnými. Najmä ak posielate dôležité dokumenty, ktoré si vyžadujú okamžité prečítanie.
 • Ak chcete k správe priložiť súbor, kliknite na kartu s názvom „Priložiť súbor“. Rovnako ako v prípade e-mailu Google nemôžete riadiť text správy, ale jednoducho poslať súbor.
 • Po kliknutí na kartu sa objaví okno. Vyberte požadovaný súbor a kliknite na „otvoriť“. Po malom stiahnutí sa súbor nahrá do koreňa listu. Na rozdiel od väzenskej pošty môžete v rámci rozumného dôvodu poslať súbor ľubovoľnej veľkosti. Čím väčší je súbor, tým viac musíte počkať, kým sa načíta.
 • Ak je všetko pripravené, musíte kliknúť na tlačidlo „Odoslať“ v ľavom hornom rohu stránky.

4 príspevok Yahoo

Po prihlásení do služby Yahoo musíte vykonať nasledujúce kroky:

 • V ľavom hornom rohu je karta „Napísať“ napísaná malým písmom. Kliknite naň.
 • Pripájanie súboru k pošte Yahoo je podobné ako v Gmaile, prečítajte si prvý odsek článku. Posielanie príliš veľkých súborov nie je k dispozícii. Napriek tomu môžete súbor priložiť nie z počítača, ale z nejakého internetového zdroja. Ak to chcete urobiť, kliknite na ikonu sponky a vyberte prvú položku v malej ponuke, ktorá sa zobrazí. Ak chcete poslať fotografiu, ktorú ste už poslali v listoch, musíte vybrať druhú položku.

V tomto článku sú uvedené spôsoby odosielania súborov na najpopulárnejšie e-mailové účty. Ak používate inú nepopulárnu e-mailovú platformu, metódy na odosielanie dokumentov budú podobné. Je vhodné mať niekoľko poštových schránok na rôzne účely. Ak teda chcete poslať veľký súbor, použite poštu Mail.ru alebo Yandex. Ak potrebujete poslať pracovný dokument, môžete použiť poštu Gmail.

Pin
Send
Share
Send
Send