Užitočné tipy

Ako sa starať o obočie človeka?

Pin
Send
Share
Send
Send


Starostlivosť o obočie nie je len zachovanie ich tvaru. Vedenie obočia znamená občasné odstránenie zbytočných chĺpkov, ktoré rastú mimo hlavnej línie obočia. Ak sú niektoré vlasy výrazne dlhšie ako ostatné, je potrebné ich orezať. Potom musíte vytrhnúť extra chĺpky, ktoré siahajú za predný a zadný koniec obočia, ako aj chĺpky, ktoré sú pod a nad hlavnou líniou obočia. Na tento účel môžete použiť elektrický zastrihávač, ktorým môžete riediť príliš silné obočie a skrátiť chĺpky.

Majte na pamäti

 • Obočie nie je takmer nikdy rovnaké a sú symetrické, nesnažte sa ich dosiahnuť.
 • Najdôležitejšie je nevytrhnúť prebytok. Odstráňte iba tie osobitne rastúce, extra chĺpky, ktoré sú vyradené zo všeobecnej línie. Alebo tie, ktoré rastú mimo oblasti súvisiacej s obočím. Cieľom je udržať si svoj individuálny tvar obočia, ale vylepšiť ich.
 • Používajte kvalitné nástroje.

Na starostlivosť o obočie budete možno potrebovať: kefu na česanie obočia (áno, dievčatá ju používajú tiež), manikúru alebo len malé nožnice, so zaoblenými koncami, pinzetou, zrkadlom.

Krok 1. Definujte vnútorný okraj obočia

Identifikujte dva body v oblasti medzi obočím, kde vaše obočie začína rásť. Celé prerastanie medzi nimi je zbytočné. Malo by byť oškubané pinzetou, a ak je veľa vlasov, odstráňte ju voskovými prúžkami na tvár. Predávajú sa v lekárňach a vo všetkých kozmetických obchodoch od Rive Gauche po Spectru. Pokiaľ ide o pinzetu, na trhu je ich tiež veľa. Ak sú pinzety vysokej kvality, pevne drží vlasy a ťahajú ich koreňom a neodlomia sa. Musíte uchopiť vlasy čo najbližšie ku koreňom, čo znižuje nepohodlie a zvyšuje hustotu priľnavosti.

Odstráňte prebytočné vlasy v oblasti obočia

Krok 2. Definujte vonkajší okraj obočia

Druhý krok: určte vonkajšie okraje obočia.

Po uvoľnení obočia z extra chĺpkov môžete pokračovať k vonkajším okrajom. Predstavte si priamku prebiehajúcu od špičky nosa cez vonkajší okraj oka k vonkajšiemu okraju každého obočia. Pre lepšiu prehľadnosť môžete na svoju tvár pripevniť pravítko. Vlasy pod líniou by mali byť odstránené pinzetou.

Odstráňte chĺpky pod pomyselnou čiarou prechádzajúcou cez vonkajší okraj oka od špičky nosa po obočie.

Krok 3. Prispôsobte obočie

Dva predchádzajúce kroky s najväčšou pravdepodobnosťou už umožnili prezentáciu vášho zrkadla v zrkadle. Ale môžete ísť ešte ďalej.

Nakreslite imaginárnu čiaru od špičky nosa cez vonkajší okraj dúhovky po obočie. Znovu môžete použiť pravítko. Táto čiara označuje miesto, kde obočie stúpa k najvyššiemu bodu. Ak chcete zdôrazniť ohyb, môžete vytrhnúť extra chĺpky rastúce pod ním. Takto získate obočie výraznejší a svieži. Snažte sa vyčesať obočie v smere k tomuto hornému bodu tak, aby k nemu každé vlasy smerovali.

Čím vyššie sú obočie, tým výraznejší a veľkolepejší bude váš vzhľad, takže chĺpky NEMAŽE obočie nikdy trhať. Iba AML.

Dajte výraznosti výrazu a zdôraznite obočie

Nakoniec

Existujú veľmi silné obočie s dlhými chĺpkami, ktoré sa nechcú „pozerať“ a neustále padajú navždy. To kazí tvar obočia, dodáva tvári stále unavený vzhľad a celkovo vyzerá celkom smutne. Preto je potrebné takéto chĺpky zastrihnúť.

Na to budete potrebovať malé nožnice (ak sa bojíte ublížiť, môžete použiť nožnice so zaoblenými koncami) a kefku alebo hrebeň s častými zubami.

Vyčesajte si obočie tak vysoko, ako je to možné, a uvidíte, ktoré chĺpky sú vyrazené na dĺžku. Budú nad hornou líniou obočia. Vytlačovacie konce odrežte nožnicami. Znovu vyčesajte a skontrolujte, či sú ešte príliš dlhé vlasy. A znovu odrežte, ak existuje. To je všetko!

Na zastrihovanie obočia nepoužívajte zastrihávač, je vhodný na starostlivosť o štetiny, ale nie na obočie. Tu je potrebná trochu jemnejšia práca.

Samozrejme, sú šťastní, ktorých obočie samy vyzerá dobre upravené a majú ideálny tvar, ale nie sú bežné. Po zvládnutí týchto jednoduchých trikov si môže ktokoľvek vylepšiť tvar obočia a nájsť skutočne dobre upravený a atraktívny vzhľad.

Prečo človek potrebuje opravu

Existuje niekoľko dôvodov, ktoré spôsobujú, že muž si dal obočie do poriadku:

 1. Nadmerná hustota a šírka obočia. Ak ich porovnáte s ženským obočím, potom sú mužské výraznejšie, silnejšie a silnejšie - je to kvôli zvláštnostiam hormonálneho pozadia u mužov. Hrúbka, nerovnosti obočia a ich vyprázdňovanie do nosa - to je dôvod, prečo idete do kozmetičky,
 2. Nejednotnosť obočia s typom tváre - to sa stáva často. Napríklad hrubé a široké obočie sa nevzťahuje na tých, ktorí majú tenkú a predĺženú tvár. Naopak, veľká tvár s malými nepravidelne rastúcimi obočím, riedená a ľahká, nevyzerá príliš harmonicky,
 3. Asymetria obočia.

Rada. Či už máte obočie, mali by byť zdravé a lesklé. Ak máte problémy s vlasmi na obočí, strata vlasov začala, musíte ísť nie k kozmetológovi, ale k trichológovi, ktorý sa zaoberá problémami s vlasmi.

Ako sa starať o obočie doma

Skutočnosť, že muži nepotrebujú menšiu korekciu obočia ako ženy, to vedia, a preto starostlivo pri pohľade na neposlušné chĺpky rozhodne „improvizujú“ pomocou improvizovaného materiálu. Do boja proti obočiu sú často zapojené bežné nožnice z kancelárskeho setu alebo dokonca britva. Výsledok je neatraktívny: obočie, ktoré sa používa na kefovanie a nafúknutie, je krátke alebo nerovnomerne oholené. Veľmi skoro znovu dorastú, teraz v ešte cudzejšej a drsnejšej podobe. Ostrihané chĺpky sa stávajú ešte tvrdšími, chumáčiky rastú späť a človek sa stále musí obrátiť na profesionálneho vizážistu. Iba tam nielen ukĺzne nezbedné chĺpky, ale získa aj atraktívne atraktívne obočie, pri pohľade na ktoré by si ani nikto nemyslel, že na nej pracuje špecialista. Pretože správny tvar obočia nespôsobuje nikomu zvýšený záujem, nepriťahujú pozornosť, ale iba zdôrazňujú ďalšie atraktívne rysy mužskej tváre.

Pokus o nastavenie obočia vlastnými rukami môže zlyhať

Keď je tvar obočia upravený, denná starostlivosť zostáva - tento postup si nevyžaduje príliš veľa času od človeka, je jednoduchý a cenovo dostupný. Zvyčajne ide o nasledujúce:

 • šklbanie rastúcich chlpov,
 • farbenie (ak je to potrebné),
 • masáže,
 • česanie
 • použitie látok, ktoré stimulujú rast a zlepšenie vzhľadu obočia, medzi takéto výrobky patria peelingy, krémy, oleje atď.

Dobrá pomoc pri starostlivosti o obočie - zastrihávač pre mužské obočie

Aké by malo byť správne obočie

Pre pánske obočie neexistuje osobitná móda. Na rozdiel od žien, ktoré ich buď vtiahnu do tenkej nite alebo sa elegantne ohnú, alebo začnú rásť husté prírodné obočie, predstavuje štandard mužskej krásy iba čistotu, čistotu a rešpektovanie klasických rozmerov. Stačí, že obočie mužov začína od priesečníka obočia priamkou z krídla nosa cez vnútorný roh oka. A obočie by malo končiť v priesečníku s čiarou od krídla nosa cez vonkajší roh oka. Pokiaľ ide o to, aký by mal byť tvar obočia pre moderných mužov, neexistuje žiadny štandard, až na to, že by obočie malo byť v tvare širokého a rovnomerného prúžku.

A samozrejme, bez ohľadu na to, ako vám príroda odmeňuje obočie: husté alebo tenké, s tvrdými vlasmi alebo mäkké, obočie by nemalo trčať rôznymi smermi, mali by mať dobre upravený a elegantný vzhľad.

A pre tých, ktorí sú pripravení na experimenty, ktorí sa neboja nového a neočakávaného, ​​ponúka moderná móda také možnosti, ako je vytrhávanie obočia muža, rednutie a mierne ohyb.

Ako upraviť svoju tvár obočím

Domáce korekcia je zameraná na udržanie konečného tvaru obočia. A aká je najvýhodnejšia forma pre tohto alebo toho človeka? Najlepšie vám to povedia špecialisti na salón, druh obočia však môžete určiť podľa typu tváre. Existuje niekoľko metód na úpravu tváre obočím:

 1. Ak je tvár oválna okrúhla, ak je človek plný a má rovnakú tvár, obočie s miernym uhlom pomôže vyhladiť túto funkciu,
 2. Štvorcová tvár bude vizuálne mäkšia, ak sú obočie mierne zaoblené,
 3. Pre akýkoľvek typ tváre sú vhodné jednoduché priame línie obočia.

Špecialista salónu vám povie, ktorá forma je v každom prípade výhodnejšia

Čo dnes ponúkajú salóny

Na rozdiel od žien, ktoré často chodia do kaderníctva alebo salónu, nielen pre krásu, ale aj pre náladu, tam muži chodia s veľmi konkrétnymi cieľmi. Pre tých, ktorí sa rozhodli pre korekciu obočia, medzi moderné služby salónov krásy patria:

 • korekcia obočia (pomocou nožníc alebo pinziet),
 • korekcia voskom
 • masáž a starostlivosť o obočie
 • mužské tetovanie obočia.

Za zmienku stojí najmä tetovanie. Pri spravovaní tejto služby má človek spravidla určité zdravotné problémy alebo estetické indikácie. Môže to byť strata vlasov v dôsledku choroby, porušenie pigmentácie kože (vitiligo), prítomnosť jazvy atď. Okrem toho sa nedávno ľudia, ktorí majú prirodzene tenké a bezfarebné alebo sivé obočie, začali uchyľovať k tetovaniu a chcú vyzerať mlado. krásne, dobre udržiavané.

Trvalý make-up, tiež nazývaný tetovanie, pomáha vyriešiť všetky tieto problémy. Okrem toho sa muži nemusia obávať, že nakreslené obočie bude podobné ženským a bude príliš nápadné a chytľavé. Skúsení remeselníci kreslia obočie tak, že vytvára imitáciu prirodzeného obočia, ich prirodzený rast. Správne aplikované tetovanie je správne zvolený pigment a presné nanášanie podobné mužskému typu rastu vlasov na obočí.

Vyzerá to ako pánske tetovanie na vlasy

Pozrite si video: Pri akej teplote zamrzne nafta s aditivami a bez nich? Porovnanie - (Smieť 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send