Užitočné tipy

Ako nakresliť veľryby v etapách

Pin
Send
Share
Send
Send


Veľryba je najväčšie zviera na planéte. Predpokladá sa, že veľryby sú dokonca väčšie ako dinosaury. S cieľom uspokojiť záujem mladých umelcov vám odporúčame, aby ste sa naučili, ako jednoduchým spôsobom nakresliť veľryby na javisko pre deti. Vybrali sme najzaujímavejšie a najkrajšie príklady.

Jednoduchá kresba malej veľryby

Nakreslite veľrybu ceruzkami

Kreslenie rýb je zaujímavá aktivita. S nimi môžete vytvoriť najrozmanitejšie sprisahania. Ale čo keď bývame na najväčšom z nich?

V prvom výkrese použijeme jednoduchú ceruzku na pochopenie zásad vytvárania obrázkov. Tento zoznam môžete doplniť súborom viacfarebných ceruziek, fixkou alebo čiernym perom.

Choďte do práce:

 1. Predtým, ako nakreslíte veľrybu pre deti, vytvorte náčrt. Nakreslite na list veľký kruh. Ak nemôžete kresliť rukou, môžete zakrúžkovať kruhový objekt.
 2. Na jednej strane kruhu musíte vytiahnuť chvost. Na tento účel nakreslite dve zakrivené čiary, jedna je dlhá, druhá krátka. Vymažeme pomocnú čiaru kruhu na spodnej časti chvosta. Nakreslite rebrá na špičke chvosta. Môžu byť zastúpení pomocou figúrky podobnej lístku. Naša vzorka veľrýb sa začína viac podobať konečnej verzii.
 3. Pomocou dlhej vlnovky vyberte spodok brucha veľryby. Pridajte nad riadok malú plutvu. Pridajte druhú okolo hlavy. Bude sotva viditeľný.
 4. Pridajte niekoľko podrobností. Na spodnú časť brucha nakreslite pozdĺžne čiary. Kreslime oválne oči veľryby a ústa vo forme oblúka.
 5. Používame čierne pero. Zakrúžkujte obrys obrázka. Oči je možné maľovať okamžite. Vo vnútri nechajte trochu oslnenia. Tieňovaciu bruchu tieňujte modrou ceruzkou.
 6. Rovnakú ceruzku používame na kreslenie hornej časti opatrným pohybom, ale aby sme ju odlišovali, položili tiene na plutvy, chvost a boky. Svetlé škvrny zanechávame v blízkosti úst. Neskôr môžu byť tieto škvrny ružové.

Hotovo. Týmto spôsobom môžete nakresliť veľrybu pre dieťa.

Kreslenie na sulfátovom papieri

Existuje ďalší zaujímavý príklad, ktorý vám ukáže, ako nakresliť veľrybu ceruzkou. Prečo vám megamaster.info ponúka kreslenie tejto ryby na papieri? Faktom je, že po zafarbení náčrtu ceruzkami získate svetlú kresbu. Na takomto materiáli sa ukáže, že aj korytnačka bude prekvapivo krásna. Samozrejme, môžete začať kresliť v bežnom albume.

Zvážte podrobnú inštruktáž:

 1. Začnime pracovať jednoduchou ceruzkou. Potrebujeme urobiť jednoduchý náčrt. Nakreslíme dva ovály, jeden veľký a široký, druhý menší a užší. Venujte pozornosť. Že sa ovály prekrývajú.
 2. Teraz z dvoch oválov musíme získať jednu spoločnú siluetu. Spojíme ich s čiarami tak, aby kontúry boli hladké. Z bývalého malého oválu čerpáme chvostové línie. Na konci ich zúžte. Získajte chvost. Na to musíte kresliť plutvy. Ich tvar by nemal byť rovnomerný.
 3. Pridajte k bokom tejto veľkej ryby plutvy. Zvlnené čiary nám s tým pomôžu. Robíme plutvu, ktorá je nám bližšie, obrovskú. Ten v pozadí bude sotva viditeľný. Nájdeme približnú polohu úst a nakreslí z nej čiaru, ktorá určuje polohu brucha.
 4. V spodnej časti pruhy bankoviek. Pridajte oko, zmenšite ho. V hornej časti rámujeme oblúk. Vymazať pomocné riadky.
 5. Kresba veľryby je pripravená. Prejdeme na sfarbenie. Pomocou bielej ceruzky označte škvrny bodkami na tele. Sú umiestnené na špičke chvosta, pruhy na bruchu a v hornej časti hlavy. Všeobecný tón vykreslíme modrou farbou. Maľujeme cez spodnú časť úst, stred po stranách, plutvy a chvost.
 6. Vráťme sa k bielej ceruzke. Týmto označujeme odrazy vody na tele rýb. Položte ich na zadnú a hornú časť plutiev. Použite modrú ceruzku na zvýšenie celkového kontrastu obrázka.
 7. Tieňové oblasti na obrázku je možné vytvoriť pomocou čierneho pera alebo ceruzky. Nakreslite kontúry rovnakej farby.

Práca je hotová. Teraz ste sa naučili kresliť veľrybu ceruzkami. Pomocou týchto základov môžete vykresliť realistický obraz, o ktorom budeme hovoriť v nasledujúcom briefingu.

Ako k tomu veľryby farby

Tento príklad je vhodný pre začiatočníkov aj začiatočníkov, ako aj pre tých, ktorí plynule používajú vodové farby.

Ak chcete, aby kresba prebehla hladko, uistite sa, že máte všetko z nasledujúceho zoznamu:

 1. Akvarel farby. Farby: ultramarínová, tyrkysová, indigová, sivá Payne, modrá indantrén, ceruleum.
 2. Kefy. Veverička č. 8 a 5. Fleitz 30 mm. Syntetika č. 3.
 3. Akvarel papier. Formát je lepšie zvoliť A4. Hmotnosť papiera by nemala byť menšia ako 200 g / m2.
 4. Dodatočné materiály. Paleta farieb, lepiaca páska, jednoduchá ceruzka s gumou, voda, tableta, nag, papierové obrúsky.

Ak ukážete veľrybu krok za krokom pre malé dieťa, tento zoznam sa dá skrátiť. Ak je vaším cieľom získať krásny a realistický obraz, je lepšie sa držať odporúčaní.

Odporúčame použiť pre prácu hotový príklad, nájdete fotografiu tejto ryby alebo sa zamerajte na našu vzorku. Teraz prejdime k kresbe:

 1. Kvôli prehľadnosti odporúčame papier pripevniť páskou k stolu. Nebudete teda ďalej a udržiavať povrch stola čistý.
 2. Načrtnite veľrybu ceruzkou. Môžete použiť briefing, ktorý sme použili vyššie. Netlačte na ceruzku, pretože sa môže objaviť pod farbou.
 3. Ďalšia vec, ktorú treba urobiť, je rozhodnúť sa o tonalite farieb. Použite paletu a samostatný kus papiera. Zmiešajte farby v rôznom poradí od nasýtenej tmy po najsvetlejšie. Je vhodné označiť, koľko farby bolo nanesené na konkrétny tón.
 4. Ak je náčrt veľryby pripravený, prejdite na farebný dizajn. Používame obyčajné ultramarínové farby. Pridajte doň viac vody. Od pravého horného rohu sme v opačnej línii. Natierali sme farbu navrchu, pretože ryba je vo vodnom stĺpci. Nebojte sa pokaziť obrázok, pretože v konečnej podobe veľryba zafarbí vodou.
 5. Použite tmavomodrú farbu. Začneme maľovať cez vrchnú vrstvu vody. Pozorne si prečítajte vzorku. Na to sme v pravom hornom rohu používali iba tie individuálne. Krátke ťahy. To umožnilo vytvoriť oslnenie na vode a spodná vrstva farby vytvorila pocit pod lúčmi vychádzajúcich lúčov svetla.
  Zvyšok plôch, s výnimkou veľryby, maľujeme úplne. Spodná farba môže byť tmavšia.
 6. Ultramarín rozmnožujeme takou vodou. Získať sotva viditeľnú modrú farbu. Výsledný odtieň úplne pokrýva veľrybu.
  Teraz je potrebné, aby bol objemný. Do ultramarínu zavádzame sivú farbu a pomocou škvŕn rôznych veľkostí od chvosta po hlavu robíme pigmentáciu.
 7. Pridajte viac šedej farby a označte tieňové oblasti. Sú umiestnené na chvoste, pod plutvami a na spodnej časti hlavy. Môžete trochu ísť na brucho. Nezabudnite priniesť kontúry chvostov s výslednou farbou.
 8. Na rybách by mali byť svetlé škvrny. Nakreslite tenké svetlé čiary na spodnú časť hlavy a na bok rebra.
 9. Teraz potrebujete najtmavšiu farbu. Zmiešajte farbu tak, aby ste získali takmer čierny odtieň. Ukážeme im oko a zanechá na ňom sotva zreteľné zvýraznenie.
  Nakreslite tenké pruhy na žalúdok rýb. Maľujte spodnú časť plutvy, ktorá sa nachádza na pozadí. Pridajte k prednej plutve trochu rovnakú farbu.
 10. Kresba je takmer pripravená. Ak však chcete získať skutočne realistický obraz, odporúčame vám využiť toto tajomstvo. Vezmite širokú kefu, navlhčite ju trochu vo vode a jemne kráčajte zhora nadol na obrázku. Takže budú odstránené všetky hranice, ktoré boli vytvorené pomocou farby, a získate dokonalý obraz s hladkými prechodmi.

Hotovo. Nakreslenie takejto veľryby pre dieťa bude, samozrejme, náročné. Samotný kreatívny proces bude určite zaujímavý.

Pre tých, ktorí radi maľujú morskú tému, odporúčame naučiť sa kresliť obrázok delfína alebo žraloka.

Pin
Send
Share
Send
Send