Užitočné tipy

Ako chytiť ostrieža na prút

Pin
Send
Share
Send
Send


Veľmi fascinujúcou témou je lov ostriežov. O úlovkoch tejto ryby sa dá veľa písať, takže si myslím, že tento článok bude dosť veľký. Čo je také zaujímavé na chytaní ostrieža, pýtate sa? Odkedy ste prišli k tomuto článku, znamená to, že vás táto ryba už zaujíma a určite sa chcete naučiť, ako ju chytiť alebo vylepšiť svoje zručnosti a posilniť svoje znalosti.

A samozrejme, ostriež je populárna ryba, pokiaľ ide o rybolov, pretože je to predátor, čo znamená, že ju môžete chytiť na akomkoľvek náradí - na rybárskom prúte, na pradení alebo na donke. Ostriež nestráca aktivitu ani v zime, čo znamená, že ho môžete chytiť po celý rok. Jeho aktivita je tiež mierne závislá od počasia, je takmer vždy hladná a pripravená sa uhryznúť.

Okrem toho, ostriež, sú ryby celkom bežné a takmer v jednej z dvoch nádrží. V malých rybníkoch alebo riekach rastie ostriež veľmi málo a v nádržiach a veľkých riekach môžete zachytiť kópiu niekoľkých kilogramov. Takéto veľké bidlá majú obvykle na chrbte výrazný hrb, z ktorého dostali prezývku - hrbáče. Malé okushki sa láskyplne nazývajú námorníci.

V tomto článku budeme analyzovať, ako chytiť ostrieža, aké miesta v zdrži preferuje, v ktorom ročnom období a v deň, ktorý sa lepšie uštipne, aké náčinie a vybavenie, nástrahy a návnady použije na svoj rybolov. Všeobecne budeme analyzovať všetky dôležité maličkosti lovu ostriežov, aby sa vám nakoniec jeho úlovok dostal čo najrýchlejšie. Koniec koncov, mali by ste pochopiť, že čítanie, ako loviť ryby, je jedna vec, ale v praxi je to druhá vec. Ale verte mi, že ak budete čítať tento článok, chytenie ostrieža bude pre vás oveľa jednoduchšie a naučíte sa túto jednoduchú záležitosť veľmi rýchlo.

Riešenie ostrieža

Na rybárske ostrieže sa väčšinou používajú dve kladivá - jedná sa o rybársky prút a plavecký prút. Spinningový rybolov sa, samozrejme, považuje za cielenejší úlovok ostrieža, zatiaľ čo iné rozmanité ryby padajú spolu s ostriežom do plavákového prútu. Samozrejme, ak nehovoríme o chytaní ostriežov na živé návnady.

Skúsenejší rybári zvyčajne chytia ostrieža po pradení a začiatočníci a amatéri ho používajú na rybárskom prúte. Začnime so spriadacím zariadením na chytanie ostriežov.

Spinning bidélko

Na lov ostrieža je potrebné zvoliť rybársky prút s dĺžkou v rozmedzí 1,8 - 2,4 metra. Vyberte si najvhodnejší, dobre ležiaci a ľahký rybársky prút. Chytanie ostrieža - to sú časté krátke odliatky návnady a vlny s rotujúcou cievkou. Ak budete mať nepríjemný ťažký prút, potom sa rybolov rýchlo zmení na rutinu a potešenie začne nahrádzať únavu.

Spinningový test, vyberte si až 10 gramov. Chytanie ostrieža sa uskutočňuje hlavne na malých ľahkých návnadách, pri ktorých nie je nutná veľká skúška spriadaním. Okrem toho bude také zvlákňovanie čo najľahšie a najcitlivejšie.

Ďalším dôležitým faktorom je systém spriadania. Nemali by ste si preto kupovať spriadací systém na lov ostriežov. Je optimálne stavať stredne alebo dokonca pomaly. Takýto systém prútika maximalizuje lejaciu vzdialenosť ľahkej návnady a umožní vám chytiť tenšie zariadenie na ostriež.

Rybársky prút je vybavený malým navíjačom s navíjačkou s kapacitou 1000 cievok. Okúň sa zvyčajne uloví na bežnej rybárskej linke - monofil, s priemerom najviac 0,18 mm. Ak však použijete vrkoč, potom je dosť dosť priemer 0,1 mm, pretože pevnosť vrkoča je oveľa vyššia. Viac informácií o výbere spriadacieho zariadenia, ktoré som opísal v predchádzajúcom článku.

Rybárske prúty

Lov ostrieža na rybárskej tyči je možné rozdeliť do dvoch rôznych metód, pri ktorých sa používajú mierne odlišné rybárske prúty a vybavenie. Jedná sa o rybárske prúty mušky a zápalky. Pre tých, ktorí nerozumejú rozdielu vysvetlím.

Muškársky prút - Toto je bežný, dobre známy plavákový rybársky prút pre všetkých od detstva. Princíp spočíva v slepej karabíne, rybárskej čiare pozdĺž tyče, bez ohľadu na to, či je navijak alebo bez cievky. S navijakom je určite vhodnejšie previnúť rybársku šnúru, pustiť požadovanú dĺžku, ale aj bez navijaku takéto náradie nestráca na význame.

Na lov ostriežov sa používajú muškárske prúty s dĺžkou 4 až 5 metrov, niekedy sa používa sedem metrových prútov, ale nemyslím si, že je to pohodlný spôsob rybolovu, aj keď môžete zariadenie vyhodiť. Ošípané sú väčšinou malé ryby a použitie dlhej tyče nebude úplne vhodné.

Zápas Rod vybavené cievkou bez zotrvačnosti a ťažšou takelážou (plavák a platina), ktorá umožňuje odlievanie niekoľkých desiatok metrov. Zariadenie sa tiež zmestí pre nepočujúcich, pretože lov ostrieža sa zvyčajne nevykonáva zdola, ale z polovice vody alebo z hĺbky metra.

Háčik na lov ostriežov sa používa s priemerom do 0,2 mm. Háčik je stredný alebo malý, hoci aj malý ostriež je schopný prehltnúť veľký háčik, takže veľkosť háčika sa dá zachytiť „okom“ - ak je veľa zhromaždení, mali by ste háčik umiestniť menší, dobre alebo viac, ak je háčik už malý.

Okoun návnada

Ak hovoríme o úlovku ostrieža na rybárskom prúte, potom existuje niekoľko hlavných návnad, pre ktoré je ostriež dokonale ulovený:

Áno, nič sa nezneužíva, obyčajný trus červ, návnada ryby, krvavé červy alebo červy sú vynikajúcou návnadou na lov ostriežov. Mali by ste pochopiť hlavné body:

 1. Lov živých návnad spočíva v ulovení väčšieho ostrieža (hoci malé návnady sa dajú použiť na lov ostriežov z dlane a ešte menej),
 2. Rybolov na živú návnadu je zameraný konkrétne na lov ostriežov a iné ryby sa nebudú hrýzť (ak budete mať šťastie, malá šťuka vás môže zahryznúť).
 3. Keď lovia červy, červy alebo krvavé červy, do zmesi s ostriežom spadnú pokojné ryby, ako je kapor obyčajný, plotica, bezútešný a ďalšie.

Keď hovoríme o rybolove pre červa, červotoče a červy, nedáva to zmysel, aj keď ak ste rybár pre začiatočníkov, bude pre vás užitočné prečítať si o tom, ako správne pripevniť tieto návnady k háčiku. Presnejšie povedané o stojanoch s ostriežmi na návnadách.

Najlepšie je chytiť ostrieža na takom potere:

 • chmúrna alebo vysoká voda
 • Karasik,
 • Plotica,
 • piestne.

Pokúste sa vyzdvihnúť veľkosť živej návnady pre ostrieža nie dlhšiu ako 5 cm, inak sa s najväčšou pravdepodobnosťou narazíte na šťuku, ktorá bude hrýzť rybársku šnúru a nezostane vám nič. Malo by sa pamätať na to, že ostriež je malý dravec, preto je potrebná aj malá návnada.

Liate živé návnady by mali byť do 20 cm od hladiny vody - 15 cm od dna. Ak dáte ryby s návnadou až na samé dno, nájde úkryt a schováva sa pred dravcom a okrem toho vás tiež zamení s náčiním o rastlinách dna a naplavenom dreve.

Musíte živú návnadu zavesiť pod hornú plutvu, žihadlo háčika je otvorené, to znamená, že háčik úplne prechádzate cez telo poterov a vytiahneme ho tak, aby bol ostriež dobre pri chytení chytený. Pri pripevňovaní poterov na háčik postupujte opatrne, aby sa nepoškodil hrebeň, inak poter veľmi rýchlo zaspí a prestane byť predmetom záujmu dravca.

Kde chytiť ostrieža

Na začiatok, kde žije ostriež. Ostriež sa nachádza v ktorejkoľvek nádrži - vo veľkých a malých riekach, jazerách, rybníkoch, nádržiach. Okoun často prichádza do odsoľovaných oblastí mora, na sútoku riek.

Na samotnej nádrži nezáleží na tom, či je to jazero alebo rieka, ostriež môže zaberať úplne akékoľvek oblasti. Môže byť blízko pobrežia v plytkej vode, v hlbokých dierach, pozdĺž húštiny rákosia alebo uprostred rieky alebo jazera.

Okoun sa aktívne pohybuje po celom vodnom útvare nádrže a jeho umiestnenie nájdete podľa toho, ako loví poter a malé ryby plaché v rôznych smeroch na vodnej hladine.

Hrozno sa nemusí prejaviť vôbec o polnoci, ale zvyčajne nemusíte dlho čakať na zhryznutie ostrieža a čoskoro po vrhnutí jedného z kŕdľov ostriežov bude určite plávať vedľa vašej návnady a bude sa o ňu zaujímať.

Pri lovu ostriežov na rotáciu sa musíte neustále pohybovať pri hľadaní stáda bidlá. Ak sa chcete roztočiť, mali by ste toto miesto naďalej chytiť. Tam, kde sa stalo jedno sústo ostrieža, nasleduje ďalšie, pretože ostriež sa vždy pohybuje v pomerne početných školách.

V plytkej vode je zvyčajne viac ostriežov, je tu veľa malých rýb, ktoré naša mních loví. Ale tu je zriedka možné chytiť veľké ostrieža a obvykle loviť malé občerstvenie. Veľké ostrieža hrbolatého sa radšej schováva v jamách a vo veľkých hĺbkach. Prekročiť takého ostrieža je omnoho ťažšie, takže chytanie veľkého ostrieža je dosť ťažké.

Vyhľadajte ostrieža postriekaním malých rýb vo vode. Lovecké ostrieže sú na vodnej hladine veľmi zreteľné, keď sa dieťa pri pokusoch o ukrytie pred pruhovaným dravcom doslova skočí na vodu.

Kedy chytiť ostrieža

Ostriež je chytený po celý rok, ani ho nemôže vyhladovať letné teplo ani zimné mrazy. Tento dravec je veľmi nenápadný a žerie celý rok. Obdobia, on je aktívnejší, obdobia menej. Celkovo však v žiadnom z ročných období neexistuje žiadny nedostatok rýb.

Malo by sa tiež poznamenať, že ostriež je denná ryba a nevykazuje aktivitu v noci. Živí sa a prichytáva sa výhradne vo dne, od rána do večera. Je najaktívnejšia ráno, najmä v horúcom období. V letnom dni môže byť jeho hryzenie veľmi slabé alebo sa zastaví, ale na jar ho možno chytiť nie menej ako ráno.

Čím je voda chladnejšia, tým väčšia je pravdepodobnosť vysokej aktivity okien na poludnie. Naopak, čím teplejšie je, tým menšia je pravdepodobnosť, že ostriež bude aktívne jesť v dopravnej špičke.

Najlepšie je loviť ostrieža ráno. Takto môžete v ktoromkoľvek ročnom období úspešne loviť ryby a užiť si aktívnu hrušnú veľrybu. Veľa šťastia pri rybolove - bez chvosta, bez šupín!

Rysy rybolovu podľa ročných období

Okoun - hazardná ryba, ktorá sa snaží nevynechať príležitosť jesť, ak do jej zorného poľa príde atraktívny a ľahko prístupný predmet. Každé ročné obdobie však zanecháva určité stopy v správaní predátora. Toto je potrebné vziať do úvahy pri odchode do rybníka s pruhovaným lupičom.

Jar je pravdepodobne najkontroverznejším obdobím, počas ktorého musíte tvrdo pracovať, aby ste chytili ostrieža. Neresenie, časté zmeny počasia, stúpanie a klesanie hladiny vody zanechávajú dojem správania sa rýb. Jarný rybolov sa zvyčajne dá rozdeliť do dvoch stupňov:

 • skoro na jar
 • obdobie po trení.

Lov úlovkov na jar na jar je v týchto obdobiach výrazne odlišný: vyžaduje, aby špecialista na pradenie pochopil zvyky dravca, znalosť rezervoáru a schopnosť zvoliť si kľúč pre neriešiteľné ryby.

Skoro na jar

Obdobie pred párením je krátke. Okoun odchádza skoro na neresenie hneď po šťave. Preto musíme chytiť tieto týždne alebo dva, pretože na háčik často lietajú závažní jedinci. Potom ryba zatvorí ústa a pôjde na trenie.

Začiatkom jari je vyhľadávaný pruhovaný lupič na nerovnom teréne. Stojí na dne v hĺbke 2 až 6 metrov. Rád zaberá skládky, jamy, hrany, rôzne depresie a miestne prístrešky. V horných vrstvách nevznikajú ryby.

Po trení

Roztieranie, ostriež sa postupne šíri po vodnej ploche. Teraz ho môžete stretnúť všade. Malé exempláre sa držia pobrežia a chránia sa pred zatopenými vetvami a kríkmi. Stredne veľké osoby sú držané v strednej hĺbke blízko okrajov, kvapiek a iných anomálií dna. Veľký dravec preferuje jamy, vyhodí sa bližšie k kanálu, zachytí sa.

Čím je teplejšie, tým aktívnejšie sa ostriež začne správať. Jarná ryba má hlad po dlhej zime a neresí sa, a preto, keď je chorá, začína jesť. Dravec čoraz viac stúpa k horným vrstvám, naháňa poter a prezrádza jeho prítomnosť.

Začiatok v máji sa maximálna aktivita ostriežov posúva smerom k ranným a večerným hodinám. V tomto okamihu ryba stúpa na povrch, dychtivo reaguje na navrhované nástrahy: malé gramofóny, miniatúrne woblery, guma vybavená ľahkými hlavami prípravkov s otvoreným háčikom.

Na konci jari sa pruhovaný lupič úplne prepne na letnú stravu. Narazí na malé skupiny. Čím sú jednotlivci menšie, tým početnejší je počet kĺbov. Predátor pravidelne vyplavuje poter a vytvára na povrchu kotle. Po konzumácii stojí pri riasach, na okraji, v blízkosti háčikov a iných prístreškov.

V lete je ostriež rozptýlený po celej vodnej ploche. Väčšina malých a stredných predátorov zaberá plytké oblasti s vodnou vegetáciou. Existuje veľa jedla, je tu prístrešok pred väčším dravcom. Na okraji, skládkach, blízko silných miest stoja váhy. Výhoda, pri ktorej môžete nájsť pruhovaného lupiča, sú mostné móla. Je vhodné, aby sa tu ryby zamaskovali, je tu útočisko pred silným prúdom vody, veľa potravy.

Rybolov na spriadanie v lete na bidlách zahŕňa použitie najrôznejších návnad:

 • zadné nakladače,
 • poppery a chodítka,
 • mikro vibrácie
 • plytké střevle.

Samostatnou oblasťou je mikroprojekt, ktorý vám umožní zachytiť pruhovaného lupiča všade pomocou klasických prípravkov iba s hmotnosťou do 5 gramov.

Na riekach je vodítko s presmerovaním sľubné. Umožňuje zachytiť točenie z pobrežia v značných vzdialenostiach, skúmať vzdialené okraje, skládky, trhliny, ryhy, jamy, kde sa vždy pasú stredne veľké a veľké dravce.

V septembri, zatiaľ čo je teplo, sa pruhovaný lupič chová ako leto. Preto je potrebné chytiť ostrieža na predenie rovnakým spôsobom ako všetky tri predchádzajúce mesiace, pričom sa preskúmava pobrežná zóna, plytké zarastené oblasti, pričom sa osobitná pozornosť venuje vodnému stĺpcu a povrchovému horizontu.

Na konci septembra, keď sa začne ochladzovať, môžete ísť na prípravok. To vám umožní úspešne loviť na dne. Okrem metód prípravkov, vážených gramofónov, oscilátorov s úzkym telom, máčacích roliek a odtieňov, fungujú rattliny.

Po ochladení opúšťa ostrieža plytkú vodu. Prevažná časť rýb sa valí na okraj, skládky, valčeky kanálov, padá na jamy a priekopy. Teraz dravec stojí na dne a zriedka sa objavuje na povrchu. Nepozorujú sa žiadne výrazné vrcholy aktivity, živia sa výťažkami počas denných hodín.

Úlovok ostrieža v októbri je predovšetkým inštaláciou prípravkov a vzdialeným zariadením. V malých rybníkoch lovia s mikroprojektom alebo ľahkým, vo veľkých hlbokých a hlbokých oblastiach je potrebné používať ťažké zariadenia. Rybári okrem obvyklého kĺbového zariadenia používajú:

 • Vodítko - na hromadách a trhlinách.
 • Zastrelte - na miestnych miestach, blízko samostatne ležiacich háčikov a kmeňov stromov.
 • Zariadenia Carolina a Texas - pri zúžení na silných miestach.

Ak sa rybárovi podarilo nájsť zhluk ostriežov, potom môžeme očakávať, že ryby budú trvať celý deň. Spravidla sú v jednom stáde exempláre rovnakej hmotnosti. Budete musieť bežať po bacuľatej tvári.

Na konci jesene nie je vždy možné vyzdvihnúť kľúč k dravcovi. Ryby sa sústreďujú na hlboké oblasti a nie vždy reagujú na navrhovanú návnadu. Rovnako ako v októbri, v prvom rade z hľadiska výkonu je prípravok a rozmiestnené vybavenie. Iné metódy rybolovu sú z hľadiska efektívnosti výrazne horšie.

V novembri sa lov ostriežov vykonáva najmä pasívnymi návnadami. Okrem populárnej gumy by sa nemali zlikvidovať ryby z penovej gumy. V studenej vode často porazili obvyklé zápletky, červy, chvosty a slimáky.

V zime, na nezmrzajúcich úsekoch riek, sa niektorí fanatickí rybári stále točia. A robia to veľmi úspešne. Hľadajú sa predátori na korytoch rieky:

 • na dlhých priekopách
 • v boxoch
 • na hromady a zvitky,
 • o háčikoch.

Hlavným smerom lovu ostriežov v zime je obchvat. Ryby sa správajú pasívne, pretože táto inštalácia sa prejavuje lepšie ako iné metódy. A tiež môžete vyskúšať klasickú kĺbovú verziu na ušnom platni, kde ako návnada bude pôsobiť malá penová guma.

Náčinie pre ostrieža sa vyberá na základe použitých návnad a metód rybolovu. Ak nechcete ísť do extrémov, potom univerzálna sada, ktorá vám umožní používať gramofóny, oscilátory, woblery a gumu, vyzerá takto:

 • Tyč je vysoká 2,10–2,40 metrov, test je 3–15 alebo 5–20 gramov, systém je stredne rýchly,
 • 2000 inertialess coil so znížením asi 5,0: 1. Prítomnosť dvoch cievok je povinná v rámci rybárskeho vlasca a vrkoča.
 • Kord s priemerom asi 0,12 mm, monofilná niť s hrúbkou v rozsahu 0,18 až 0,22 mm,
 • Nevyžaduje sa žiadne vodítko alebo sa používa tenký fluórovaný uhľovodík.

Pri rybolove na mikroprojekt a UL sa vyberie vhodná súprava, ktorá umožňuje použitie beztiažových návnad. Ak sa rybár pripraví na rybolov pomocou prípravkov a rozmiestnených súprav, kúpi si muníciu pre dospelých, ktorá umožní loviť za daných podmienok.

Výber otočnej tyče pre ostrieža je pomerne jednoduchý. Je potrebné dodržiavať základné pravidlá a vziať do úvahy vlastnosti rybolovu, použité návnady, metódy rybolovu, animačné techniky. Okoun má slabé pery, preto sú kladené zvýšené nároky na odpisovú kapacitu formulára. Rybársky prút by mal dravca dobre pliesť, uhasiť trhnutím a nedovoliť mu opustiť háčik.

Dôležitým ukazovateľom ostrieža je „citlivosť“. Особенно данная характеристика важна в рыбалке на джиг, разнесенные оснастки и ульралайтовые приманки. Спиннинг должен фиксировать самые несмелые поклевки и позволять отчетливо контролировать проводку на всех ее этапах.

Грамотно собрать спиннинг на окуня – это значит добиться идеального баланса снасти. Удилище должно гармонировать с выбранной катушкой, не клевать вершинкой и не заваливать комель. Potom bude rybár schopný kompletne používať súpravu a vykonávať všetky metódy na oživenie návnad.

Voľba dĺžky pradenia závisí od rybolovných podmienok. Je dôležité si predstaviť, v ktorých rybníkoch sa bude loviť, s ktorými návnadami a náväzcami, či sa bude loď používať, alebo či rybár uprednostní presun plachtenia z pobrežia:

 • Na pobrežný rybolov na stredných a veľkých riekach sa používajú prúty s dĺžkou od 2,20 do 2,70 metra. Umožňujú vám vyrábať dlhé odliatky pomocou ťažkej techniky,
 • Pre malé rieky, rybníky a ropuchy sa odporúčajú „prúty“ s rastom od 1,90 do 2,40 metrov,
 • V stiesnených podmienkach alebo pri love z člna by sa mali používať rybárske prúty s dĺžkou 1,80–2,10 metrov. Neobmedzujú pohyb, je vhodné hádzať s nimi návnady, vykonávať účtovania, loviť ryby.

Krátke prútikové prúty sú vhodné na rybolov pomocou škubavých mín a iných trhavých návnad. Je príjemné loviť s dlhými „tyčkami“ na vodítku a inými rozmiestnenými zariadeniami.

Skúšobný rozsah pradenia pre lov ostriežov sa môže značne líšiť. Je určený použitými návnadami a podmienkami rybolovu:

 • „Dospelý“ prípravok a rozmiestnené vybavenie v stredných a veľkých rybníkoch - test od 10 do 50 gramov,
 • Rybolov na malých riekach s rôznymi návnadami - od 5 do 20 gramov,
 • Kliešte, povrchové návnady - od 7 do 25 gramov,
 • Microjig, mikrovibrácie a iné návnady UL - od 1 do 8 gramov,
 • Nanojig, rybolov „pod nohami“, mormyshki a podobné smery - od 0 do 3 gramov.

Vždy by ste sa mali pokúsiť točiť so skutočným testom. Výrobcovia sa často dopúšťajú závažných odchýlok od týchto hodnôt. Výsledkom je, že rybári kupujú príliš prchavý rybársky prút alebo príliš silný a necitlivý „mop“.

Rybárske vlasce a šnúry

Pri lovení ostriežov môžete použiť pletené nite a monofilné rybárske vlasce. Výber je spôsobený použitými návnadami a metódami rybolovu. Niekde je potrebná citlivosť a tuhosť viacvláknového kordu, niekde je potrebné predĺženie nylonového vlákna.

Monofilná lovná šnúra pre ostrieža sa používa, keď je rybárskou návnadou prútik. Krúti vlákno. Nylon sa s tým vyrovná oveľa lepšie. Šnúra sa však začína zamotávať a slučka, čo nevyhnutne vedie k „bradke“ a následnému rozbitiu desiatok metrov drahého vrkoča.

Nylonové lešenie sa používa aj pri používaní vibračných rozvlákňovačov. Vlákno funguje dobre s rolkami, rattlínmi a dokonca aj silikónovými návnadami, ak na ne používajú rovnaké káble. Hlavnou výhodou monolesque je jej rozšíriteľnosť, ktorá umožňuje minimalizovať zhromažďovanie rýb pri boji.

Šnúra je pevné spojenie s návnadou a maximálna citlivosť. Bez nej neexistuje spôsob, ako jigging a šklbanie, rozmiestnené snap-iny a top-ovládače. Prámik je vhodný aj na rožky, tiene, rattliny a váhania. Na rozdiel od monofilov moc neohýbajú.

Stručne o návnade

Možno neexistuje taká návnada, na ktorú by ostriež nereagoval. Tento predátor hazardných hier nikdy nevynechá príležitosť užiť si ľahkú korisť, ktorá sa objavila v jeho zornom poli. Preto sa týka:

 • Silikón: zápletky, červy, stvorenia, chvosty, slimáky, chobotnice.
 • Woblery: krenki, střevle, rattliny, tiene, kombinátory.
 • Lžíce na lyžice: gramofóny, oscilátory, pilkery.
 • Iné: spinnerbait, chvostové nite, woblery, streamery a iné.

Konkrétny výber závisí od preferencií rybára, spôsobu rybolovu a podmienok rybolovu.

Metódy lovu

Existuje veľa spôsobov, ako chytiť ostrieža. Najuniverzálnejšie je svetlo, v ktorom sa používajú návnady s hmotnosťou od 3 do 15 gramov. Pri ľahkom pradení môžete použiť rôzne návnady. Preto sa odporúča začať s lovom pruhovaných lupičov.

A tiež ultralehký svet je obľúbený medzi rybármi. Jedná sa o návnady s hmotnosťou od 0 do 5 - 7 gramov. Spravidla sa používajú malé rozmetávače a miniatúrne woblery. Pri rybolove v UL je bežným hosťom úlovkov jeleň, trstina a ide, ktoré sú ulovené v vedľajších úlovkoch.

Samostatnou vetvou ultraľahkého zvlákňovania je mikrojávok. Okraj je chytený malými silikónovými návnadami s veľkosťou od ¾ do 3 palcov, namontovanými na prípravkových hlavách a ušami. V poslednej dobe je veľmi populárna guma vyrobená z jedlého materiálu.

Rybolov ostriežovitý je tiež samostatnou rybolovnou oblasťou, ktorá má svoje jemnosti a tajomstvá rybolovu. Používajú sa tu malé woblery z triedy baní s dĺžkou 3 až 7 cm a hmotnosťou nepresahujúcou 7 gramov. Najproduktívnejší spôsob je v lete.

Za teplého počasia, keď sa ostriež kŕmi na povrchu, je rybolov zaujímavými a vzrušujúcimi aktivitami. Častejšie ako predátori sa používajú poppers do 5–6 cm dlhé, chodci sú menej populárni. Niektorí rybári používajú propbyits a crawlers.

Lovecké ostriež je pomerne jednoduchý. Najdôležitejšie je zistiť jeho lokalizáciu. Musíte začať s metodickou štúdiou zóny, aby sa fanúšik obsadil. Osobitná pozornosť sa venuje pobrežným riasam, náhlym anomáliám pri dne a pobreží, zádrhám, trhlinám, pokojným dosahom.

Ak sa rybolov vykonáva v chladnom počasí, oblasť by sa mala začať od dolného obzoru. Naopak, v teplom období je potrebné skontrolovať povrchovú vrstvu, potom hrúbku a spodok. Spočiatku sa snažia nájsť aktívny ostriež, ktorý ochotne reaguje na navrhovanú návnadu.

Všeobecne platí, že musíte neustále hľadať optimálne návnady a metódy ich animácie, ktoré sa prispôsobujú nálade ostrieža. Je vhodné dostať sa von do rybníka, ktorý má vo svojom arzenáli rôzne návnady, takže v správnom okamihu bude zrekonštruovaný na danú situáciu.

Ulovené ostrieža sa nesmie chytiť príliš rýchlo. Má slabé pery, takže často odchádza, ak rybár udeje udalosti. Je potrebné správne nastaviť treciu brzdu cievky a vystaviť cvičeniu, čím sa oslabia všetky trhliny rýb. Výkonová verzia sa používa, keď je predátor blízko rias alebo háčikov, aby mu neumožnil zameniť zariadenie a vystúpiť z háčika.

Spinning a lov štika

Niektorí rybári, najmä začiatočníci, chcú mať univerzálne náčinie, ktoré im umožní chytiť šťuky a ostrieža pomocou väčšiny návnadových návnad. Pre vyladenie alebo prípravok je, samozrejme, ťažké zostaviť takúto súpravu, ale pre gramofóny, oscilátory a ďalšie vybavenie je to celkom možné.

Univerzálna súprava pre šťuky a ostrieža je nasledovná:

 • Rybársky prút je stredne rýchly s výškou 2,10–2,40 metrov, skúškou návnad 5–20 gramov,
 • Spinning veľkosť cievky 2500, univerzálna so znížením o 5,0: 1,
 • Monofilný rybársky vlasec s hrúbkou 0,20 - 0,25 mm s medzou zaťaženia do 3-5 kg.

Hlavnou návnadou univerzálnej orientácie, ktorá rovnako úspešne chytí šťuky a ostrieža, je banálny pradiar. Pre vrchné vrstvy a vo vodnom stĺpci sa používajú modely s plným zaťažením, ako napríklad Mepps Aglia a Blue Fox Super Vibrax. Predné naložené návnady umožňujú lov v spodnej časti.

Okrem otočných stolov sa pre šťuky a ostrieža používajú ďalšie návnady:

 • kmitajúce rozmetadlá od 5 do 8 cm,
 • krenki a tiene od 5 do 7 cm dlhé,
 • rattliny a vrchné vody od 4 do 7 cm.

V zarastených plytkých vodách vykazujú dobré výsledky malé modely spinnerbátov a kečupov.

Základné zapojenie na chytanie ostrieža a šťuky je jednotné. V závislosti od aktivity ryby a horizontu jej pobytu sa návnada môže kŕmiť od veľmi pomalých až po veľmi rýchle. Vysokorýchlostná animácia sa používa, keď potrebujete rýchlo nájsť kŕmneho dravca. Ak je známe jeho parkovanie, ale nie je tam ani záhryz, potom práca rozmetávača na pokraji zlyhania môže vzbudiť záujem aj v zdĺhavých a apatických vzorkách.

Pri chytaní šťuky a ostrieža sa používa vodítko. Najlepším riešením by bola fluórouhlíková rybárska linka. Nie je tak znateľný ako „oceľ“, ale má dobrú odolnosť proti oderu. To vám umožní zvýšiť ochranu pred plátkami bez toho, aby to významne ovplyvnilo počet záberov.

Spinning je najlepší spôsob rybolovu ostriežov. Má všetko - dynamiku, vzrušenie, emócie, športovú zložku. Lov na umelé návnady nenechá nikoho ľahostajným a vysoká produktivita rybolovu vám vždy umožní vrátiť sa domov s úlovkom.

Pin
Send
Share
Send
Send