Užitočné tipy

Ako zistiť, ktorý pevný disk je v počítači

Pin
Send
Share
Send
Send


  • Ako zistiť veľkosť pevného disku
  • Ako zistiť veľkosť kolesa
  • Ako nájsť RAM vo vašom počítači
  • počítač so systémom Windows, pomôcka HDD Life Pro, prístup na internet.
  • ako zistiť, čo je môj pevný disk

Ako zistiť model a veľkosť pevného disku

Na začiatok použijeme už známy nástroj „Systémové informácie“. Výhodou tejto metódy je to, že nezískame iba model a veľkosť pevného disku, ale vidíme aj ďalšie užitočné informácie o samotnom disku a jeho oddieloch / miestnych jednotkách.

1. Na otvorenie potrebného nástroja použite klávesové skratky Win + R a do zobrazeného poľa „Open“ zadajte „msinfo32".

3. V ľavej časti okna sa zobrazí okno „Systémové informácie“ a vyberte položku „Komponenty / úložné zariadenia / disky“. Prvá položka „Jednotky“ zobrazuje informácie o miestnych jednotkách. Druhý je o vašich fyzických pevných diskoch vrátane externých.

Ak máte niekoľko pevných diskov, budú uvedené aj v tejto tabuľke.

Ako zistiť, aký pevný disk stojí za to - metóda 2

Tentoraz použijeme iný systémový nástroj s názvom „Správca zariadení“. Táto metóda vám umožňuje rýchlo vidieť model pevného diskua po niekoľkých kliknutiach myšou zistite veľkosť pevného disku a jeho časti. V tomto prípade je veľkosť v megabajtoch.

1. Stlačte kombináciu klávesov Win + Pause a v ľavej časti okna, ktoré sa otvorí, vyberte „Správca zariadení“.

2. Ďalej prejdite do časti (rozbaľte ju dvojitým kliknutím myši) na „Diskové zariadenia“. Uvidíte pevné disky pripojené k počítaču (interné a externé). Ich mená pozostávajú z názvov modelov.

3. Teraz dvakrát kliknite na požadovaný pevný disk alebo naň kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte položku „Vlastnosti“.

4. V okne, ktoré sa otvorí, prejdite na kartu „Objemy“ a kliknite na tlačidlo „Vyplniť“. Po niekoľkých sekundách sa zobrazia informácie o veľkosti pevného disku a jeho oddieloch.

Iné spôsoby

Vyššie uvedené metódy sú dostatočné na získanie potrebných informácií. Podľa tradície sa to však nezaobíde bez zmienok o programoch tretích strán, ktoré pomáhajú spoznať model a veľkosť pevného disku, ako aj analyzovať a skontrolovať stav pevného disku.

  • Špecifikácia (bez analýzy)
  • CrystalDiskInfo
  • DiskCheckup a ďalšie.

V okne „Správa počítača“ môžete tiež vidieť veľkosť pevného disku a jeho oddiely.

Ako predtým, všetko je celkom ľahké a ako vidíte, väčšina metód na určovanie parametrov zariadení sa opakuje. Preto je ľahšie si ich pamätať.

Pin
Send
Share
Send
Send