Užitočné tipy

Whatsapp záloha - ako to funguje

Pin
Send
Share
Send
Send


Aktívni používatelia Vatsapu sa určite budú zaujímať o možnosť zálohovania údajov. Táto funkcia zaistí bezpečnosť všetkej korešpondencie a rozhovorov a ochráni osobu pred neschopnosťou ich obnoviť v prípade straty telefónu. Bude to užitočné aj pri prenose informácií zo starého zariadenia na nové.

Whatsapp zálohovanie

Ak používateľ zakúpil nové zariadenie alebo musíte resetovať nastavenia na predchádzajúcom zariadení, budete potrebovať zálohu WhatsApp, pretože chce preniesť korešpondenciu.

V niektorých metódach sa to podarí:

 • Pomocou možnosti ukladania informácií na Disk Google,
 • Obnovte archív pomocou dialógov na karte SD alebo vnútornej pamäte smartfónu,
 • Stiahnuť z iCloud.

Ako vytvoriť zálohu na Disku Google

Ak chcete archivovať dialógové okná na Disku Google, musíte si najprv vytvoriť účet v tejto službe. Okrem toho musí byť s ním zariadenie synchronizované.

Ak chcete vykonať archiváciu, musíte:

 • Prejdite na sekcie "Menu""Možnosti" — «Dialógy a hovory» — «Rezervuj ...»,
 • Tu by ste mali kliknúť na „Zálohovanie na Disk Google».

V tejto sekcii môžete tiež vidieť a určiť čas vytvorenia automatickej zálohy korešpondencie.

Možnosť 1: Android

V ponuke nastavení Vocap v časti „Rozhovory“ otvorte „Zálohovanie ...“. Tam kliknite na „Zálohovanie“. Aktuálny stav všetkých rozhovorov a konverzácií sa zapíše na váš účet Disk Google. Môžete ju obnoviť pri preinštalovaní aplikácie alebo spustení na novom zariadení.

Poznámka: v dolnej časti sekcie kopírovania je položka „Pridať video“. Ak ho aktivujete, zálohovanie sa vytvorí aj pre videá.

Možnosť 3: Špeciálne aplikácie

Existuje veľké množstvo programov pre systémy iOS a Android, pomocou ktorých môžete zálohovať údaje. Stav aplikácie uložia v určitom čase a uložia ju do pamäte zariadenia. A ak je to potrebné, používateľ môže kedykoľvek obnoviť svoje údaje. Majiteľom IPhone sa odporúča používať službu WhatsApp Recovery pre systém Android - Titanium Backup.

Dôležité: Ak používate takúto aplikáciu, prepíše súbory Watsap. To znamená, že nová korešpondencia, ktorá bola neskôr ako v momente uloženia, bude vymazaná.

Čo je záloha WhatsApp a aké sú jeho vlastnosti

Aby ste mohli aktualizovať alebo stiahnuť novú, musíte odinštalovať aktuálnu verziu aplikácie Vatsap. Pri každom odinštalovaní sa však všetky údaje vymažú vrátane informácií o korešpondencii a mediálnych súboroch. Ak sú všetky nastavenia správne dokončené, môžete chrániť citlivé údaje.

Vatsap sa zálohuje každý deň v noci (2:00), takže ho používateľ môže obnoviť, aj keď je korešpondencia omylom vymazaná. Umožní to opätovný prístup k údajom av prípade potreby ich uloží do vnútornej pamäte smartfónu.

Metóda lokálneho zálohovania WhatsApp

Osobné informácie WhatsApp môžete zálohovať lokálne, inými slovami, uložiť ich do interného úložiska smartfónu. Ponúkame pokyny, ako to urobiť.

 1. Prihláste sa do aplikácie WhatsApp na smartfóne a prejdite do tejto sekcie "Nastavenia" cez ponuku (tri zvislé bodky).

 1. Na ďalšej karte vyberte položku "Rozhovory", potom prejdite na tlačidlo Zálohovanie rozhovoru.

 1. Teraz môžete vynútiť uloženie stlačením zeleného tlačidla "Záloha".

Zložka, v ktorej sú uložené osobné informácie z uložených konverzácií, sa nachádza vo vnútornej pamäti aplikácie.

 1. Ideme dnu "Memory" zariadení, vyhľadajte priečinok «WhatsApp», Ďalej nájdeme ďalšie vnútorné «Databáza».

 1. V otvorenom súbore vidíme niekoľko dokumentov. Toto je zálohovacia databáza, ktorá obsahuje najnovšie rezervované údaje rozhovoru.

Je dobré vedieť! Ak chcete otvoriť uložené údaje, musíte vybrať typ informácií, ktoré chcete obnoviť, a po uplynutí čakacej doby na stiahnutie môžete použiť predchádzajúcu verziu korešpondencie.

Virtuálna metóda zálohovania

Táto metóda ukladania vám pomôže nielen uložiť všetky potrebné rozhovory, ale tiež zabráni naplneniu pamäte v telefóne. Za týmto účelom Telefóny s Androidom používajú úložisko Disku Google, Ako uložiť virtuálne archivované údaje, pozri nižšie.

 1. Choďte na "Nastavenia" WhatsApp messenger, potom otvorte kartu "Rozhovory".

 1. Ďalej otvorte Zálohovanie rozhovoru a nájdite položku „Zálohovanie na Disk Google“

 1. Klikneme naň a začiarkneme políčko oproti obdobiu, počas ktorého chceme prijímať automatické ukladanie údajov.

 1. Vyberieme účet a čakáme na autentifikáciu posla v ňom, potom povolíme spoločnosti Google prístup k osobným údajom.

Ak sa teda pozriete na zálohu, ktorú ste práve dokončili, uvidíte, že sa súčasne vykonávajú dva archívy dôverných informácií.

Ako nastaviť zálohu v telefóne iOS

Zálohu si môžete tiež stiahnuť do smartfónov spoločnosti Apple, táto metóda však bude mať určité rozdiely. Viac informácií nájdete nižšie. Informácie o každom uložení zostanú v iCloud.

 1. Aktivujeme Messenger WhatsApp a potom prejdeme k položke "Nastavenia".
 2. otvorenie "Rozhovory"nasledované "Kopírovanie".
 3. Stlačte tlačidlo „Vytvoriť kópiu“ a počkajte, kým sa proces dokončí.

Je dobré vedieť! Pri automatickom zálohovaní údajov z programu Messenger do zariadenia iPhone musíte posúvač prepnúť do stavu „Zapnuté“ oproti záznamu „Pridať video“.

Zálohu môžete zobraziť v úložisku iba v prípade, že existuje aktivovaný a fungujúci účet iCloud a príslušná aplikácia je nainštalovaná v počítači.

Ukladanie informácií rozhovoru v počítači

Zálohovanie WhatsApp v počítači môžete otvoriť iba vtedy, ak je účet vo vašom smartfóne synchronizovaný s aplikáciou v operačnom systéme Windows.

 1. Ideme dnu "Nastavenia", potom vyberte "Rozhovory" a kliknite na kartu História rozhovoru.

 1. Kliknite na Export chatu, vyberte požadovaný kontakt a vytvorte zálohu so zahrnutím mediálnych súborov.

 1. Ďalej sa otvorí „Možnosť odchodu“napríklad e-mailom, kde uvediete svoj e-mail.

Potom užívateľ dostane úplnú kópiu korešpondencie do svojej elektronickej schránky a môže si ju stiahnuť, aby si ju mohol prečítať.

Zakázanie kopírovania údajov

Ak si všimnete, že údaje sú pravidelne zaplnené a už je nedostatok úložného priestoru, môžete zálohovanie vypnúť. Ak to chcete urobiť. Užívateľ musí zadať nastavenia aplikácie Messenger a v ponuke umiestnenia ukladania údajov zvoliť "Nikdy", Upozorňujeme, že možnosť deaktivácie platí iba pre virtuálne zálohy.

Čo je zálohovanie správ vo Vatsape a na čo slúži?

Každý deň o dve ráno sa vo Vatsapu nachádza lokálna kópia celého obsahu vašich rozhovorov. Je to potrebné, aby ste náhodou vymazali niektorú dôležitú časť korešpondencie a mohli ste ju obnoviť.

To znamená, že ak ste naraz vymazali všetky správy z rozhovorov, máte možnosť obnoviť všetky údaje vo forme, v akej sa nachádzali o 2.00 aktuálnych dní. Všetku korešpondenciu, ktorá sa odohrala po tomto čase, bohužiaľ nie je možné obnoviť, pokiaľ, samozrejme, nezálohujete správy sami.

Kde sa kopírujú správy z Vatsapu? V pamäti telefónu alebo na SD karte, ak je predvolene vybraná ako hlavné úložisko informácií vo vašom prístroji. Informácie o tom, kde sa ukladajú zálohy Vatsap, nájdete v Správcovi súborov vášho smartfónu (niekedy sa nazýva Explorer) a nájdete priečinok s názvom WhatsApp, v ktorom je podpriečinok Databases.

virtuálne

Virtuálne sa nazýva ukladanie súborov do cloudového úložiska na disku Google. Napríklad je potrebné prenášať informácie pri výmene telefónu, ako aj v prípade náhodného poškodenia zariadenia do tej miery, že nebude možné získať informácie z jeho pamäte.

Môže byť nakonfigurovaný tak, aby automaticky ukladal novú kópiu aplikácie Vatsap na disk Google. Je tiež možné nastaviť rôzne časové intervaly, od jedného dňa po jeden mesiac. Môžete to urobiť nasledovne:

 • Otvorte WhatsApp a zadajte Nastavenia

 • Z položiek ponuky vyberte „Rozhovory“ a potom „Zálohové rozhovory“.
 • Zobrazí sa „Nastavenia Disku Google“.

 • Najskôr by ste si mali zvoliť účet, na ktorom sa budú informácie teraz ukladať. Stačí sa dotknúť riadku „Účet“ a kliknúť na požadovaný.
 • Potom sa rozhodnite, ako často budete s kopírovaním spokojní, a podľa vlastného uváženia nahraďte položku „Nikdy“ niektorým z navrhovaných.
 • Majte na pamäti, že všetky video súbory sa neukladajú na virtuálny disk kvôli úspore miesta. Ak vám to nevyhovuje, začiarknite políčko vedľa položky „Pridať video“

Vaše údaje sú teraz uložené na Disku Google! Zálohy WhatsApp sa budú vyhľadávať v ňom.

Ako zálohovať na iCloud

Vyžaduje sa služba ICloud pre smartfóny iOS (iPhone, iPad a ďalšie). WhatsApp môžete zálohovať, keď ho potrebujete. Ak to chcete urobiť, musíte:

 • Prejdite do sekcií “Whatsapp Možnosti» — "Rozhovory""Kopírovanie"
 • Ďalej musíte kliknúť na nápis „Vytvoriť kópiu».

Predtým by ste si mali vytvoriť účet v službe iCloud.

Ako kopírovať všetku korešpondenciu WhatsApp do počítača?

Ak si chcete ponechať všetku korešpondenciu so svojimi blízkymi v počítači, potom to nie je vôbec ťažké. Rozhovory a ich obsah (s výnimkou mediálnych súborov) si môžete zaslať e-mailom.

Môžete to urobiť takto:

 • V aplikácii Watsup otvorte „Nastavenia“ a potom „Rozhovory“.

 • Kliknite na históriu rozhovorov

 • Zo štyroch zobrazených položiek vyberte možnosť „E-mail“ a potom postupujte podľa systémových pokynov. Takže si môžete všetky správy uložiť vo Votsap a odoslať ich do svojho počítača.


Varovanie! Ak je história rozhovoru príliš dlhá, nemusí sa odoslať úplne kvôli obmedzeniam veľkosti e-mailu. Jediným spôsobom, ako odoslať nevhodné informácie, je odstrániť staršie záznamy v aplikácii po ich umiestnení v počítači, potom môžete chýbajúcu časť informácií odoslať druhýkrát. Toto je jediný spôsob, ako otvoriť úplnú zálohu aplikácie Vatsap v počítači, ak je príliš veľká.

Ako odstrániť zálohu WhatsApp?

Ak z nejakého dôvodu potrebujete tieto informácie odstrániť, je to ľahké. Musíte si uvedomiť, že súbory tohto typu môžete otvárať výlučne prostredníctvom aplikácie WhatsApp, ku ktorej je pripojené číslo.

Ak chcete odstrániť informácie, musíte vedieť, kde nájdete zálohu WhatsApp.

  • Prihláste sa do Správcu súborov alebo Prieskumníka (v závislosti od modelu vášho smartfónu)
  • V adresári nájdite priečinok s názvom WhatsApp
  • Zadajte ho a výberom položky „Zálohy“ (alebo Databázy) ju podržte dlhým stlačením na obrazovke.

 • Z možností ponúkaných zariadením vyberte možnosť Odstrániť.

Pre Android

  • Odstráňte aplikáciu zo zariadenia,
  • Stiahnite si ju znova z PlayMarket,

 • Po potvrdení čísla sa program opýta, či obnovíte zálohy,
 • Súhlasím s obnovením.

Ak žiadosť nenašla požadované kópie, môžu byť tieto dôvody:

 • Vaše súbory vo vnútornej pamäti alebo na karte zariadenia boli poškodené,
 • Použilo sa nesprávne telefónne číslo, ktoré bolo zaregistrované vo vašom účte,
 • Nie ste pripojení k službe Disk Google, do ktorej ste zálohovali.

Pre iPhone

 • Z telefónu musíte túto aplikáciu odstrániť a potom ju znova stiahnuť prostredníctvom obchodu App Store,
 • Potvrďte svoje telefónne číslo,
 • Po výzve systému, keď sa zobrazí otázka, či sa majú údaje obnoviť, kliknite na tlačidlo Obnoviť,
 • Súbory sa obnovia pomocou vášho účtu iCloud.


Po prečítaní nášho druhého článku sa naučíte, ako nainštalovať Vatsap na 2 čísla súčasne.

Možné problémy so zálohovaním a ich riešenia

V prípade prekážok pri kopírovaní údajov venujte pozornosť nasledujúcim skutočnostiam:

 • Kvalita internetového pripojenia

Ak je signál slabý, musíte zmeniť sieť na inú so silnejším a stabilnejším signálom. Napríklad zmeňte mobilný internet na Wi-Fi.

Ak je paket prenosu podľa vášho tarifu nedostatočný, môže sa spojenie prerušiť a kopírovanie sa neskončí.

 • Uvoľnite miesto na zariadení alebo virtuálnom disku

Ak nie je dostatok miesta, systém môže odmietnuť prenos údajov. Uvoľnite dostatok miesta.

 • Stratili ste účet Google alebo iCloud so zariadením
 • Ak v telefóne nie je vytvorený zodpovedajúci účet, vytvorte ho a skontrolujte jeho spojenie s WhatsApp v ponuke nastavení aplikácie.

Pri vytváraní zálohy hlasovacích okien na iPhone sa zastavila na jednom percentu a po dobu 2 týždňov nemôžem nič zrušiť ani dokončiť. V oblakoch je dosť miesta, je tu wi-fi. Čo robiť Odpoveď ↓

Vitajte! Môj telefón má denné zálohovanie. Je teda možné odstrániť staré kópie a ponechať posledný dátum? Bude korešpondencia zachovaná? Odpoveď ↓

Povedzte programu anroid, záložné zálohovanie. Veľmi potrebné. Odpoveď ↓

Dobré popoludnie! Ak som odstránil chaty pred samotnými hlasovacími aplikáciami, vytvorila sa napríklad záloha (t. J. Do 04:00), zodpovedajúca počas dňa, potom sa chat okamžite odstránila a o 04:00 hlasovacie hodiny ap vytvoril záložnú kópiu týchto rozhovorov, môžem? Pomocou metódy vymazania hlasovania môžete vrátiť odstránené rozhovory? Koniec koncov, pri hlasovaní sa nepodarilo uložiť? Odpoveď ↓

Ako si predstavujete obnovenie odstránených chatov, ak ich server nedokázal uložiť?! Na otázku odpovedali sami. Odpoveď ↓

Dobré popoludnie Po bliknutí nemôže iPhone žiadnym spôsobom nájsť záložnú kópiu telefónu. Viber a telegram sa zotavili bez problémov. Čo robiť Odpoveď ↓

Dobrý večer Vždy zálohujte všetko. Dnes zmenili tabuľu kvôli pádu telefónu. Stiahol som všetko znova, vstúpil som do neho a všetko sa normálne obnovilo - Viber, telegram. ale neexistuje žiadny spôsob (píše, že záložná kópia sa nenašla (naozaj nechcem stratiť korešpondenciu. Čo v tomto prípade môžem chcieť? Môžem ju nejakým spôsobom obnoviť? Odpoveď ↓)

Dobré popoludnie! Ak som odstránil chaty pred samotnými hlasovacími aplikáciami, vytvorila sa napríklad záloha (t. J. Do 04:00), zodpovedajúca počas dňa, potom sa chat okamžite odstránila a o 04:00 hlasovacie hodiny ap vytvoril záložnú kópiu týchto rozhovorov, môžem? Pomocou metódy vymazania hlasovania môžete vrátiť odstránené rozhovory? Koniec koncov, pri hlasovaní sa nepodarilo uložiť? Odpoveď ↓

Všetky chaty som pomocou zálohy preniesol na iný telefón a čelil som skutočnosti, že texty sa prenášali, prenášali a prenášali zvuky v chate, ale keď sa pokúsim spustiť tieto zvukové správy, znamená to, že neexistuje žiadny súbor. Čo robiť. Tieto zvukové súbory sú dôležité. Odpoveď ↓

ahoj Zaujíma sa o podobnú otázku. Text sa obnovil, ale fotografia a zvuk nie. V rozhovore na páse s pásikmi v dolnej časti fotografie, ktorú vidíte - nie je možné otvoriť sa. Problém pri odpovedi na zariadenie iPhone ↓

Dobré popoludnie Záloha bola obnovená asi 15 hodín a nedá sa žiadnym spôsobom dokončiť. Pripojenie cez Wi-Fi. Čo robiť, ako dokončiť proces? Odpoveď ↓

Dobré popoludnie Skúste to znova. Odpoveď ↓

Podobný problém! Pokusy o opätovné spustenie zálohovania boli neúspešné. Druhý deň ma mučili. Odpoveď ↓

Z telefónu s Androidom bola uložená záložná kópia na disk Google. Ako obnoviť údaje zo zálohy disku Google na počítačoch iPhone a Windows. V pamäti telefónu s Androidom je tiež záložná kópia. Ďakujem Odpoveď ↓

Ako obnoviť informácie z vnútornej pamäte alebo karty SD

Ak nechcete ukladať dialógové okná v sieti, môžete lokálnu duplikáciu informácií nakonfigurovať pomocou miestnej metódy. Whatsapp záloha uložená v sdcard / WhatsApp / Databases, Miesto môžete otvoriť pomocou správcu súborov. Nebude možné vrátiť sa cez archív a jednoducho sa oboznámiť s dialógom.

Aby ste vrátili konverzácie, pri potvrdzovaní čísla v zariadení pri upozorňovaní posla na nájdenie záložnej kópie musíte iba súhlasiť s tým, aby spoločnosť Vatsap obnovila kópiu sama (v prípade potreby ju môžete zakázať). Celá korešpondencia však bude k dispozícii najskôr sedem dní pred vymáhaním.

Ak chcete obnoviť staršie archívy v systéme Android, musíte vykonať tieto kroky:

 • Nainštalujte jedného zo správcov súborov,
 • Choďte po ceste sdcard / WhatsApp / Databases,
 • Tam zmeňte názov súboru, ktorý chcete nainštalovať msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt8 na msgstore.db.crypt8,
 • Vymazať Vatsap a znova ho nainštalovať,
 • V čase oznámenia vrátenia kópie rozhovorov - súhlas.

Pri novej inštalácii sa používateľom zobrazí výzva na obnovenie odstránených rozhovorov. Všetky investície sa tiež obnovia. Ak chcete do kópie pridať videá, musíte túto funkciu povoliť v nastaveniach.

Zálohovanie aplikácie Vatsap na smartfóne je automatické. Na rozdiel od umiestnenia v cloude vám táto metóda umožňuje ukladať nielen najnovšie verzie konverzácií, ale aj archívy všetkých rozhovorov za týždeň. Potrebné parametre je možné zmeniť v časti „Rozhovory a hovory» — «Zálohovanie ...».

Ak chcete, aby sa chaty ukladali v cloude na Disk Google, musíte poskytnúť prístup k účtu v tejto službe. Ak chcete ušetriť prevádzku, mali by ste zadať možnosť „Používajte iba Wi-Fi". В таком случае при загрузке данных не будет использоваться мобильная сеть.

При возникновении ошибок нужно проверить, выполнен ли вход профиль и имеется ли стабильное Интернет-соединение на компьютере или смартфоне.

Pin
Send
Share
Send
Send