Užitočné tipy

Scrabble: menej akcie - viac slov

Pin
Send
Share
Send
Send


Na ihrisku musia byť umiestnené slová s rozmermi 15x15, t. pre kreativitu majú hráči 225 štvorcov, ktoré môžu byť vyplnené písmenami slova. Na začiatku každý účastník vytiahne zo špeciálnej tašky náhodné listy (celkovo je 104). Prvé slovo je umiestnené v strede ihriska a ďalší hráč môže vytvoriť nové slovo iba v priesečníku s písmenami predchádzajúceho slova. Môžete rozložiť slová zľava doprava alebo zhora nadol.

V hre je možné vytvoriť všetky slová, ktoré sú v štandardnom slovníku jazyka, s výnimkou tých, ktoré je potrebné používať veľké písmená, ako aj skratky a slová, ktoré obsahujú apostrof alebo spojovník. Môžete použiť všetky prípady, sklony a časy.

V ruskej verzii hry - Scrabble - sú pravidlá písania slov prísnejšie. Hráči môžu používať iba spoločné mená v nominatívnom prípade jednotného čísla (alebo množného čísla, ak je slovo iba v tejto podobe).

Používanie slovníka je povolené iba na overenie existencie už zložených slov. A nové slová si môžete vymyslieť iba sami.

Pravidlá hry

Každý hráč má sedem žetónov. Jediným ťahom sa zostaví iba jedno slovo. Každé nové slovo je nevyhnutne v kontakte s jedným zo skôr zložených slov.

Ak hráč nevie urobiť jediné slovo, môže zmeniť ľubovoľný počet písmen a preniesť kurz na iného hráča. Akákoľvek postupnosť písmen vertikálne alebo horizontálne by mala byť slovom. Po každom ťahu musíte vziať nové písmená - takže ich bude znova sedem. Ak hráč urobí slovo zo všetkých siedmich písmen za kolo, dostane navyše 50 bodov.

Použitie figuríny (žolík alebo hviezdička)

Okrem písmen obsahuje sada prázdne čipy. Prehrávač ich môže použiť ako ľubovoľný požadovaný list. Nasledujúci hráči by mali figurínu vnímať ako list, ktorý prvý hráč považoval za.

Pri výpočte bodov existujú dve možnosti vyhodnotenia figuríny: nulové body za figurínu (toto je klasická verzia) alebo počet bodov, ktoré by hráč získal pomocou listu, ktorý sa stal figurínou.

O hre Scrub

Scrub je stolová hra, ktorú vynašiel pred 80 rokmi americký architekt Alfred Butts. Po desiatich rokoch neúspešných pokusov o implementáciu a množstvo vylepšení nakoniec „zastrelila“ a zjednotila fanúšikov krížovky a anagramy.

Spočiatku sa hra volala „Criss-Crosswords“, ale podnikateľ, ktorý ju kúpil od autora, sa premenoval na „Scrabble“ - to bolo pod týmto menom, že to išlo v histórii. „Scrabble“ (scrabble, scrubble, scrabble, scribble - všetci sa vyslovujú inak) z angličtiny prekladá ako „horúčkovito hľadajú niečo“, „prehrabávajú sa“.

Počas dlhej životnosti hra predala vyše sto miliónov kópií. Vydáva sa v 31 jazykoch. V Spojených štátoch a Európe organizujú pravidelné majstrovstvá pre tvorcov slov, ktorí sú pripravení hrať Scrabble kedykoľvek a kdekoľvek.

Najobľúbenejšia je samozrejme originálna verzia premýšľajúcej hry pri stole. Cesta „drhnutia“ sa líši od štruktúry v poli - nie je plynulá, ale s výklenkami pre každý čip, aby trasenie vlaku nezničilo zložené slová. Rozmery vám umožňujú používať súpravu doma aj na cestách.

K dispozícii je tiež detská súprava. Slová už boli napísané na jeho poli - pozorne si pozrite písmená, ktoré máte na rukách, a rozložte ich podľa vzoru.

Ako je v našej krajine známy výraz „Scrub“

V Ruskej federácii je známa rozpočtová kópia „Scrabble“ (predtým „Krstiteľ“ a „Slovodel“), ktorá sa objavila už v 60. rokoch minulého storočia. V niektorých prípadoch to dokonca robia vlastnými rukami, kreslia pole a vysekávajú čipy z kartónu.

Pôvodná dosková hra „Scrabble“ v ruštine začala získavať popularitu v postsovietskom období. Teraz existuje dokonca verejná organizácia Ruská federácia Scrabble, ktorá spája najhorlivejších milovníkov slovných hier a organizuje turnaje v celej krajine.

„Scrub“ možno nájsť doma, na večierku, v zariadeniach, ako sú kaviarne a tematické reštaurácie. Je to vynikajúci pomocník pri zlepšovaní slovnej zásoby a trávení času v prospech mysle.

Je Scrub dobrý ako rodinná hra?

„Scrabble“ („scrabble“) je ideálny pre pokojné rodinné večery a stretnutia v spoločnosti priateľov, ktorí uprednostňujú intelektuálnu zábavu, aby si overili svoje znalosti.

Ak hráte na domácej úrovni, prísne dodržiavanie všetkých pravidiel je voliteľné. Napríklad bude možné umožniť účastníkom používať všetky prípady a sklony a slová buď jednotné alebo množné číslo. Ale pre vážnu hru sú stanovené jasné pravidlá.

Čo je vo zväzku Scrabble

Vo veľkom boxe nájdete:

  • pravidlá hry
  • hracie pole 15 x 15 buniek,
  • 4 stojany na čipy,
  • taška so 104 štvorhrannými kolenami, na ktorej sú napísané písmená a ich „cena“.

Mimochodom, ako je uvedené vyššie, hra sa volá kto je čo. Prepis slova „scrabble“ znie ako „scrabble“, to je úplne správne. Ale častejšie môžete vidieť pravopis a počuť známe ruské ucho "Scrabble".

Príprava na Scrabble

Pred začatím hry si pripravte hárok papiera a pero. Stránka bude musieť byť rozdelená na toľko stĺpcov, koľko je hráčov, a podpísať ich. Tu budú zaznamenané získané body.

Nalejte všetky kĺby s písmenami do tašky a premiešajte. Každý účastník slepo nakreslí jeden žetón - ten, kto má žetón s písmenom najbližším k začiatku abecedy (majte na pamäti, že „figurína“ prichádza skôr ako „A“), ide skôr. Ďalej - v smere hodinových ručičiek.

Užitočný je aj špeciálny slovník „Scrabble“ alebo „Scrabble“, ktorý obsahuje zoznam platných slov. Vhodný je aj pravopisný slovník. Nie je možné ho použiť pri zostavovaní žetónov - iba pri kontrole v kontroverzných prípadoch.

Účastníci umiestnia pred nimi kolenné opierky, striedajú sa bez pozerania, z vrecka vyberú 7 kolien (sú vytiahnuté späť remízou) a umiestnia ich na stojan.

Cieľom hry je získať čo najviac bodov. Aby ste to dosiahli, musíte zložiť nielen slová, ale tiež ich umiestniť na pole s maximálnym prínosom, aby ste zarobili viac. Každý z hráčov sa snaží umiestniť svoje kolená na bonusové bunky a ďalší hráč sa pokúša využiť strely, ktoré objavili protivníci alebo príležitosti, ktoré sa objavili.

Vzájomná pomoc a hra „Scrabble“ („Scrabble“) nie sú kompatibilné, pokiaľ nejde o školiacu párty. Hráč môže vidieť iba svoje žetóny a používať ich iba.

Čas amatérskeho hrania je neobmedzený.

Výsledkom je, že každé slovo na hracej ploche by malo byť dobre prečítané, nie dostať abracadabru, inak nebudete mať „Scrabble“, ale „scramble“ (z anglického „skládky“). Na základe listov rozmiestnených hráčmi by mal byť v mriežke možné vytvárať slová pre krížovku.

„Scrabble“ - pravidlá a stratégia hry

Klasický Scrabble je stolová hra s drsnými podmienkami. Scrabble pravidlá znamenajú nielen zloženie slov z písmen - majú to robiť presne vymedzeným spôsobom.

V Scrabble pravidlá obmedzujú výber povolených slov. Použitý cudzí slovník by sa mal opravovať v ruskom pravopise v slovníku a nemal by byť založený na výslovnosti a prepise. Takže si môžete vyrobiť pero alebo kaviareň, ak hráte Scrabble v angličtine, ale ak v ňom nemáte angličtinu, ale ruštinu, musíte napísať preklad - pero a káva, nie „panvica“ a „kaviareň“.

Základnou stratégiou hry je tvoriť nielen dlhé, ale aj najcennejšie slová - od vzácnych písmen a padania na bonusové polia. A ak je to možné, prerušte prístup nepriateľa k výhodným pohybom.

V cestnej luxusnej cestnej verzii Scrabble sú pravidlá rovnaké ako pôvodné. Stolová hra od spoločnosti "Mattel" "Scrub Junior" má jeden zásadný rozdiel, ako je uvedené vyššie.

Čo je bingo v scrabble? Táto zábava, podobná „ruskému Lottovi“, sa nakreslí iba namiesto čísel - slov a namiesto čísiel z písmen sáčku.

Ako hrať Scrabble

Zúčastnite sa 2 až 4 ľudí. Na tabuľu píšu vzájomne prepojené slová pomocou krížovky.

Pri rozmiestnení musia byť dodržané dôležité podmienky:

  • Písmená by sa mali umiestňovať striktne vodorovne alebo zvisle, pretínajúc sa už rozloženými,
  • Je dovolené zostaviť jedno slovo tak, aby sa získalo nové celé slovo („les“ - „lesník“). Do stredu slova však nemôžete pridať písmená a nezmysel („ruka“ + „lach“ = nie „kalach“, ale „rukalach“),
  • Nemôžete presunúť už ležiace čipy, aby ste napríklad mohli z ruky urobiť „pero“,
  • Ak to dobré susedstvo umožňuje, môžete rozložiť dve slová jedným spadnutým riadkom. Jeden bude čítaný zhora nadol, druhý zľava doprava,
  • Je povolené vytvoriť most medzi paralelnými radmi a vytvoriť správne slovo,
  • „Dummy“ nahrádza všetky písmená a zostáva ležať na ihrisku. Jeho hodnota je nula.

Takmer všetky tieto pravidlá sa nevzťahujú na funkciu Scrub. Neočakávané odbočky “(„ Scrabble Twists Turns “).

Hra končí, keď sú vyčerpané všetky žetóny alebo účastníci už nemôžu robiť jeden ťah.

Pravidlá

| upraviť kód]

Hracie pole sa skladá z 15 × 15, tj 225 štvorcov, na ktorých účastníci hry rozdeľujú písmená, čím tvoria slová. Na začiatku hry dostane každý hráč 7 náhodných písmen (v hre je celkom 104, v Scrabble 131). Centrálnou bunkou hracieho poľa vodorovne alebo zvisle sa rozloží prvé slovo a ďalší hráč môže zo svojich listov pridať slovo „na križovatke“. Slová sú usporiadané zľava doprava alebo zhora nadol. Každý hráč sa snaží vyhrať hru vytvorením ďalších slov na základe existujúcich čipových listov.

Pozrite si video: Piknik Slovo - 1-1000 - Odpovede na vsetky urovne (Septembra 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send