Užitočné tipy

Ako som opravoval klávesnicu MacBook vlastnými rukami

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnoho používateľov, ktorí prechádzajú z osobného počítača so systémom Windows na operačný systém Mac OS prvýkrát, nedokáže zistiť, ako vykonávať obvyklé akcie v novom prostredí. Najmä medzi často sa vyskytujúcimi problémami je možné rozlíšiť ťažkosti so zmenou jazyka v systéme Mac OS, kopírovaním v systéme Mac, otvorením správcu úloh v systéme OS X atď.

Problém odstraňovania súborov a priečinkov v počítačoch Mac však nebol o nič menej bežný. Absencia tlačidla Odstrániť na klávesniciach Apple pre používateľa pomerne často spôsobuje problémy - ako odstrániť súbor v systéme Mac OS pomocou klávesovej skratky a kde je toto tlačidlo Del na počítači Mac všeobecne. Netiahnite jeden súbor do koša - je dlhý a nie je vhodný.

o ako odstrániť súbory a priečinky pomocou klávesovej skratky (vrátane priamo, bez košíka), ako aj ako odstrániť znaky za kurzorom v systéme Mac OS (za ktoré je kláves Delete zodpovedný za Windows) sa dozviete z tejto inštrukcie.

Kláves Delete sa väčšinou používa na jednu z troch akcií - vymazanie súborov a priečinkov v koši, vymazanie znakov za kurzorom v texte alebo volanie manažéra úloh. Už sme o tom hovorili, takže dnes budeme hovoriť o prvých dvoch.

Odstránenie klávesnice v systéme Mac OS

Prvým krokom je hovoriť o klávesovej skratke, ktorú Mac OS používa na odstránenie objektov, to znamená, že ide o analógový príkaz Delete na počítači Mac. Operačný systém spoločnosti Apple používa kľúče príkaz a backspace (v skutočnosti ide o kľúč na odstránenie, ale používatelia systému Windows ho poznajú pod týmto menom).

Po výbere súboru alebo priečinka a stlačení týchto dvoch klávesov presuniete vybraný objekt do koša.

Mimochodom, máme dokonca samostatný článok o tom, ako rýchlo vyprázdniť kôš v systéme Mac OS, ak sa náhle vyprázdni veľmi pomaly. Nájdete tu tiež klávesové skratky pre rýchle vyprázdnenie koša.

Odstráňte súbory bez koša v systéme Mac OS

V najnovšej verzii systému Mac OS - El Capitan má používateľ v súčasnosti možnosť vymazať súbory (prípadne pracujúce na predchádzajúcej verzii OS X) pomocou klávesovej skratky, tj obchádzaním koša.

Analógový Shift + Delete v systéme Mac OS je nasledujúca klávesová skratka.

Vo výsledku sa zobrazí kontextová správa, v ktorej budete musieť odstránenie buď potvrdiť, alebo ho zrušiť. Buďte opatrní - odstránené súbory v koši už nezostanú a budú natrvalo odstránené.

Odstráňte znaky za kurzorom v systéme Mac OS

Ak z nejakého dôvodu túto funkciu používate (nevieme si predstaviť, kde a prečo ju môžete použiť) a naozaj v OS X chýba, máme dobré správy. Ak chcete odstrániť text za kurzorom v systéme Mac OS, jednoducho stlačte kombináciu klávesov fn a vymazať.

Nezabudnite tiež, že aj súbory odstránené z koša sa dajú obnoviť, kým sa ich diskový priestor neprepíše novými údajmi. Ak potrebujete odstrániť súbory z počítača Mac bez možnosti obnovy, postupujte podľa pokynov v tejto príručke.

Komentáre

Ach, ďakujem, nevedel som o vymazaní bez koša a dlho som trpel, dokonca aj skript sa pokúsil napísať prípad s automatickým čistením koša, nakoniec existuje analóg Shift-delete
Zdá sa, že sa to naozaj objavilo iba v najnovšej verzii OS, pretože si pamätám, že som predtým vyskúšal všetky kombinácie možností - nebolo nič. Šenk!

Eugene, toto nie je problém s OS, je to problém s rukou.

Divné! moja kombinácia klávesov s backspace nevyvoláva žiadnu reakciu 🙂 môže byť potrebné v niektorých nastaveniach zaškrtnúť alebo zrušiť začiarknutie políčka. Alebo niečo také? Ako však môžem pomocou 3D klávesnice odstrániť objekty v 3D Max? A s rukami po mnoho rokov to bolo v poriadku - to isté!

Irina, ten istý problém, naraz bolo všetko úžasné a klávesové skratky teraz nefungujú, pridávanie a znižovanie zvuku dokonca nefunguje, opätovne vybrali veľa fór a všetky druhy odpadu, o tomto probléme neboli žiadne užitočné informácie (

Táto služba je drahá

Je obvyklé opravovať drahé zariadenie v službe. Keď som zavolal pár, uvedomil som si, že za výmenu kľúčov požadujú neprimerane vysoké množstvo.

  • MacBook Butterfly (MacBook 12``, MacBook Pro po roku 2016) - od 600 do 1300 rubľov
  • Mechanizmus nožníc MacBook (MacBook Air, MacBook Pro, MacBook Pro Retina) - od 400 do 800 rubľov

Mám mechanizmus typu „nožnice“, ale cena je stále trochu strašidelná. Sakra, je to len jedno tlačidlo a len pár minút práce.

Celkovo by v najlepšom scenári musela služba zanechať 2 400 rubľov a dokonca stráviť drahocenný čas na toffees a dopravných zápchach.

Apelujeme na ľudí

Pochopenie, že výmena kľúčov v mechanizme „nožníc“ nie je náročná (s „motýľom“ je to čoraz ťažšie), rozhodol som sa nájsť veľmi potrebné kľúče na nástenkách.

Otvorím Avito a otvorím oči dokorán. Cena jedného kľúča sa pohybuje medzi 50 - 100 rubľov.

Spojím sa s predajcom, stretneme sa pri stanici metra, ktorá je mi najbližšie (teritoriálne šťastie) a po pár hodinách mám k dispozícii veľmi šesť potrebných kľúčov pre 300 rubľov.

Zmeňte príslušné klávesy

Vezmite prosím na vedomie: metóda opísaná v tomto článku je vhodná iba pre notebooky s mechanizmom, ako sú napríklad „nožnice“. Novšie modely notebookov (MacBook, MacBook Pro 2016 a novšie) majú inú náhradu.

A predsa nikoho nenútím a nemám chuť na zmenu kľúčov. Tento materiál je len túžbou podeliť sa o svoje vlastné skúsenosti a ukázať, že je skutočne možné ušetriť na opravách zariadení Apple bez straty kvality.

Na odstránenie tlačidla nie je potrebné laptop úplne rozoberať. Z nástrojov potrebujete iba cigánsku ihlu alebo ostré pinzety (najlepšie plastovú tyčinku s ostrým koncom zo súpravy na opravu).


Krok 1 Pomocou pinzety alebo cigánskej ihly vypáčte kľúč na boku a jemne ho nadvihnite.

Krok 2 Nadvihnite kľúč a držte ho prstom.

Krok 3 Gombík má dve drážky, do ktorých je zasunuté rukávové upevnenie samotného nožnicového mechanizmu (obrázok hore). Ihlu otočte do stredu gombíka a s trochou námahy odpojte gombík.

V rukách zostane iba kryt kľúča, ktorý sa musí vymeniť.

Ak je to potrebné, mechanizmus samotný môže byť odstránený aj jemným posunutím plastových „antén“ smerom k sebe. Odporúčam vám to urobiť iba v prípade núdze. Ak mechanizmus funguje správne, je lepšie sa ho nedotýkať.

Krok 4 Ak chcete nainštalovať nové tlačidlo, najskôr ho nainštalujte v miernom uhle od vás. Akonáhle je v obidvoch upevňovacích prvkoch, stlačte tlačidlo a zľahka stlačte.

Na tomto kľúči výmena možno považovať za kompletnú.

Pre zábavu som si všimol, koľko času strávil výmenou šiestich kľúčov. Vzhľadom na to, že to bolo prvýkrát, čo som urobil tento typ provizórnej opravy, jeho nahradenie trvalo asi 50 minút.

Výsledkom je uloženie 2 100 rubľov a spokojnosť s vykonanou prácou.

(3.33 z 5, hodnotené: 3)

Postup odstránenia tlačidiel na klávesnici MacBook Air:

KROK 1 Je potrebné zdvihnúť spodný okraj gombíka pomocou plastovej špachtle (plochý skrutkovač). Nebojte sa zdvihnúť spodnú hranu, ale nepreháňajte ju. Plastový mechanizmus je celkom poddajný a uľahčuje zdvíhanie spodného okraja 1,5 - 2 mm nad hliníkovým puzdrom.

KROK 2 Horizontálne zatlačte pinzetu do medzery vytvorenej vpravo a jemne zatlačte nadol. Takto uvoľníte pravý dolný roh tlačidla zo záberu s mechanizmom. Ak sa tlačidlo úplne neuvoľní, pinzety vložte doľava, mierne sa posuňte k spodnému okraju a jemne zatlačte nadol. Oba spodné rohy sú voľné.

KROK 3 Po odstránení gombíka preskúmajte mechanizmus z hľadiska možných príčin nefunkčnosti. Je možné problém vyriešiť (vyčistiť sladký džem alebo odstrániť drobky) bez odstránenia mechanizmu? Ak nie, odstráňte plastový mechanizmus. Za týmto účelom robíme komplikovaný manéver: vložte čepeľ administratívneho noža do medzery medzi časťami mechanizmu (ako je znázornené na obrázkoch vyššie), vytlačte plastové časti mechanizmu a okraj vnútornej časti vytiahnite nahor. Na druhej strane robíme to isté. Časti mechanizmu tak vychádzajú zo vzájomného blokovania a dajú sa ľahko odstrániť z úchytiek na puzdre.

KROK 4 Ak chcete tlačidlo obnoviť, umiestnite na svoje miesto mechanizmus „nožnice“ a pritlačte ho prstom k spodnej časti klávesnice. Budete počuť kliknutie - mechanizmus sa spojil so základňou. Teraz to isté urobíme aj so samotným tlačidlom - položte ho hore, zatlačte ho prstom, začujete kliknutie. Skontrolujte, či klikli všetky rohy - tlačidlo by malo byť vo vodorovnej polohe.

Ak ste urobili všetko opatrne, zostali ste s tlačidlami. Dúfam, že počas experimentu nebola poškodená ani jedna MacBook.

Pod komentármi napíšte, čo ste našli v priestore. Mal som spadnutú časť ucha spony spodnej časti gombíka. Tým sa zabránilo stlačeniu ľavej strany tlačidla pri stlačení pravej strany.

Pin
Send
Share
Send
Send