Užitočné tipy

Problém s ovládačmi USB - možnosti riešenia

Pin
Send
Share
Send
Send


Určite veľa používateľov už narazilo na problém, keď sa po pripojení zariadenia USB k počítaču na obrazovke objaví správa „USB zariadenie nebolo rozpoznané“. Najčastejšie sa to pozoruje, keď sú štandardné jednotky flash pripojené k počítaču, ale existujú aj prípady, keď sa táto správa objaví po pripojení väčších zariadení (externé pevné disky, telefóny, digitálne fotoaparáty, tlačiarne atď.). V tomto článku budem podrobne analyzovať tento problém a opíšem, ako opraviť chybu. Na zariadeniach Windows 7 a 10 nie je zariadenie USB rozpoznané, čo je príčinou tejto poruchy.

USB zariadenie nebolo rozpoznané

Prečo sa objaví správa USB zariadenie nebolo v systéme Windows rozpoznané

Ako vyplýva z textu správy, signalizuje to rôzne problémy s portom USB na počítači alebo so samotným zariadením USB, ktoré pripájate k počítaču.

Presné príčiny chyby, USB zariadenie nie je zistené na Windows 7 a 10 môže byť nasledovné:

 • Stochastická porucha počítača,
 • Poškodenie zariadenia USB,
 • Poškodenie portu USB,
 • Problémy pri práci s ovládačmi USB,
 • V počítači nie je nainštalovaná potrebná aktualizácia operačného systému Windows, zodpovedná za správnu činnosť zariadení USB,
 • Radič USB je mimo prevádzky,
 • Rozbočovač USB nefunguje správne
 • Kábel USB, cez ktorý je zariadenie pripojené k počítaču, je fyzicky poškodený.

Ako opraviť chybu rozpoznávania USB pri pripojení

Ako sa teda zbaviť „zariadenia USB nebolo rozpoznané“? Odporúčam nasledujúce:

 1. Odpojte zariadenie od počítača a po niekoľkých sekundách ho znova zapnite, Pomerne často je to efektívne,
 2. Reštartujte počítač, Odpojte zariadenie USB, reštartujte počítač a potom zariadenie znova pripojte. Ak je problém náhodný, potom zmizne,
 3. Skontrolujte funkčnosť pripojeného zariadenia, Skúste ho pripojiť k inému počítaču a skontrolujte, či je pripojenie v poriadku. Ak zariadenie nie je detekované na inom počítači, potom je pravdepodobne potrebné opraviť ho,
 4. Odpojte od počítača ďalšie zariadenia USB (vrátane rozbočovača USB, prostredníctvom ktorého sa vaše zariadenie pripája k počítaču). Niekedy súčasné pripojenie viacerých zariadení USB k počítaču môže spôsobiť konflikt medzi nimi (alebo jednoducho nie je dostatok energie na servis všetkých zariadení). Odpojte ďalšie zariadenia USB a ponechajte iba jedno, ktoré potrebujete,
 5. Skúste zariadenie pripojiť k inému portu USB. Konkrétny port, ku ktorému je zariadenie pripojené, pravdepodobne nefunguje správne (fyzické zlyhanie),

Pri vkladaní USB zmeňte port

Odstráňte radiče USB

V prípade, že sa pripojené zariadenie zobrazuje ako „Neznáme zariadenie“, môžete skúsiť aktualizovať ovládač kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti „Aktualizovať ovládače“ v zobrazenej ponuke.

Aktualizácia ovládačov neznámeho zariadenia

 1. Ak sa naše zariadenie nachádza v „radičoch USB“, umiestnite kurzor myši na zariadenie, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte položku „Vlastnosti“.
 2. Prejdite na kartu „Ovládač“ a vyberte tam možnosť „Vrátiť späť“ (ak má systém predchádzajúcu verziu ovládača), inak kliknite na „Odstrániť“.
 3. Potom kliknite na „Akcia“ hore a vyberte tam možnosť „Aktualizovať konfiguráciu zariadenia“.
 4. Systém skontroluje dostupné zariadenia a po nájdení USB zariadenia sa pokúsi správne pripojiť a nainštalovať doň ovládače.

Môžete tiež postupne prejsť do vlastností každého zo zariadení Generic USB Hub, USB Root Controller a USB Root Hub a prejsť na kartu „Správa napájania“, zrušte začiarknutie možnosti „Povoliť vypnutie tohto zariadenia, aby sa šetrila energia“, a zistite, či zariadenie funguje správne.

 • Nainštalujte všetky najnovšie aktualizácie pre svoj OS., Najmä ak máte v počítači nainštalovaný operačný systém Windows 7 a ak k počítaču pripájate externý pevný disk, nainštalujte aktualizáciu KB976972,
 • Nainštalujte tiež najnovšie ovládače pre svoju základnú dosku. (zvyčajne sa dajú stiahnuť na webovú stránku vývojára) alebo pomocou funkcie programu Easy Easy na automatickú aktualizáciu ovládačov, a to aj pre USB.

Ľahké ovládanie

záver

Ak sa po pripojení zariadenia USB k počítaču zobrazí správa „Zariadenie USB nebolo rozpoznané“, odporúčam vám postupovať podľa všetkých vyššie uvedených tipov. Odporúčam vám, aby ste venovali osobitnú pozornosť odstráneniu poplatkov zo základnej dosky a aktualizácii ovládačov pre vaše zariadenie USB - tieto metódy v niektorých prípadoch pomáhajú účinne riešiť problém s rozpoznaním zariadení USB.

Problém s ovládačmi USB: odstráňte mŕtve cesty v Správcovi zariadení

 • vypnúť všetko Zariadenia USB
 • choďte do okna Informácie o počítači po ceste

a vyberte položku vľavo Ďalšie systémové parametre:

Vytvorte novú premennú s názvom

a dať mu zmysel 1:

Prijmite zmeny a prejdite do Správcu zariadení na karte vyhliadka aktivovať položku Zobraziť skryté zariadenia :

Začneme s hľadaním. Rozviňte USB radiče. Kto tu nebol, teraz si položte otázku, koľko zariadení je uložených v pamäti systému Windows. To je všetko, čo bolo kedysi pripojené k počítaču. Všetky tieto svetlé zariadenia je možné bezpečne odstrániť: neaktívne ovládače USB budú odstránené. Tak to urobte:


Problém s ovládačmi USB: vyčistite pamäť systému Windows

Poďme ďalej. Dispečer môže byť uzavretý. A potrebujeme spis INFCACHE.1, Je skrytý pred očami používateľa. Obsahuje nastavenia. Všeobecne existuje niekoľko, ale stále ich potrebujeme: jeden v

Najčastejšie je tento priečinok napoly prázdny a jeho obsah vyzerá asi takto:

 • Kliknite pravým tlačidlom myši a zavolajte Vlastnosti, Na karte bezpečnosť musíte posilniť práva na úpravu súboru pre svoj účet. Nech je to tak Plný prístup:

Použiť zmeny. A teraz súbor INFCACHE.1 odobrať. Okamžite pripojte ŽIADNE POVINNÉ SPRÁVNE zariadenie USB. Systém prepíše nový súbor. INFCACHE.1ktorá sa objaví po reštarte systému. Teraz skontrolujte, ako funguje aj zariadenie USB, ktoré predtým odmietlo pracovať. Možno bude potrebné postup na vymazanie zariadení a vyčistenie súboru nastavení niekoľkokrát zopakovať.

Ak po reštartovaní nič nepomôže, vykonajte túto operáciu so zvyškom súborov v tomto priečinku (tých, ktoré majú príponu .dat - nedotýkajte sa priečinkov!):

Skúste to niekoľkokrát s reštartom.

Problém s ovládačmi USB: aktualizácia archívu súborov

Ďalšou možnosťou je pokračovanie prvých dvoch krokov. V takom prípade duplikujeme odstránenie zariadení USB, ale už v priečinku:

V zložení vyhľadajte priečinok s názvom usbstor.inf, Ak ich je viac, vyberte novšiu. Vo vnútri vyhľadajte dva súbory: usbstor.inf a usbstor.PNF.

Mám 64-bitovú verziu systému Windows

Skopírujte ich a vložte do priečinka

Reboot. Podľa potreby postup zopakujte.

Problém s ovládačmi USB: Systém Windows nemohol spustiť toto zariadenie ...

Zvyčajne sa takáto chyba vo vlastnostiach zariadenia v Správcovi zariadení objaví po niekoľkých manipuláciách s radičom USB týkajúcich sa firmvéru alebo pokusoch o inštaláciu / preinštalovanie zariadení ako celku s odstránením / opätovnou inštaláciou ovládačov. Budeme musieť skontrolovať softvérové ​​filtre, ktoré vystavujú výrobcovia tretích strán (prostredníctvom programov alebo aktualizácií), v registri. Podobný problém niekedy čaká na používateľa, keď systém Windows náhle prestane vidieť jednotku. A s USB je to veľmi blízko. Takže v registri potrebujeme pobočku:

Všetky parametre s názvami LowerFilters a UpperFilters Môžete ich odstrániť a reštartovať. Potom znova nainštalujte ovládače do Správcu zariadení.

Dúfam, že to pomohlo. úspech

35 komentárov

Spasibo, vynul myš, vstavil tol'ko flash-ku vrode rabotaet

Dobré popoludnie Vyskytol sa problém s myšou USB na prenosnom počítači - je veľmi pomalý, sotva sa pohybuje a vznáša sa. Rovnako na koberci a na inom tvrdom povrchu. V inom slote USB sa správa úplne rovnako. Ale na inom počítači to funguje ako štandard, bez problémov. Takže to nie je samotná myš? A je nepravdepodobné, že obe USB zásuvky sú mimo prevádzky? Možno by sme mali hľadať koreň problému u ovládačov USB (radičov)? Povedzte mi, prosím, algoritmus a spôsoby, ako problém vyriešiť. Vopred ďakujem.

Dokončite, prosím, otázku označujúcu typ systému, v ktorom myš leží, a typ pripojenia samotnej myši: zapojené alebo čo?

Maximálne Windows 7. V akom zmysle, kde to zaostáva? Všade. Optické káble (predvolené).

Ak sú príznaky také, ako sú opísané, môžu byť problémy skutočne špecifické pre tento systém. Funguje touchpad na notebooku?
Neviem, čo sa už stalo, ale najskôr by som začal:
- v Správcovi zariadení na paneli Zobraziť zobrazujem všetky skryté zariadenia, Vyberiem myš z USB a vyberte všetky zariadenia z myši a iných ukazovacích zariadení a zo všetkých šedých častí úložných zariadení USB v radičoch USB, reštartujte počítač a pripojte problémovú myš
odhlásiť
PS: Z tohto článku nič nepomohlo?

Touchpad funguje. Ako to chápem, po vybratí myši sa budú musieť ďalej riadiť. V sekcii Myši sú iba dve položky: myš kompatibilná s HID a touchpad. Potrebujete odstrániť iba myš HID a reštartovať systém? Už som to všetko urobil, nepomohlo mi to, aj keď som neodstránil sivé položky a nevybral som myš zo slotu. Pokúsim sa opakovať podľa vášho algoritmu.
Tento článok obsahuje veľa vecí, nechcel som vystreliť vrabcov z dela, ale nejakým spôsobom bol tento problém vyriešený účelovejšie. Preto som sa opýtal.

Odstránenie skrytých zariadení predtým nainštalovaných cez USB porty je hlavným opatrením pri práci s problematickými ovládačmi. Odstráňte všetky zariadenia z portov vrátane myš a pokračujte. Prezrite si podrobnejšie program v článku O myši.

K článku je veľa otázok ... Skryté zariadenia môžete vidieť až po vytvorení premennej? Bez nej nie je možné?
Čistenie pamäte je tiež komplikované. Čistenie pomocou CCleaner, Wise Disk Cleaner nie je to isté?
Čo je známe dobré zariadenie USB? Je moja myš taká? Príčina problému zatiaľ nie je jasná.
Tiež som celkom nerozumel, o ktorom programe ste písali, z ktorého článku o myši.

1. Skryté zariadenia - Správca zariadení - Zobrazenie-Zobraziť skryté zariadenia (ak je položka k dispozícii, premenné prostredia môžu zostať bez dotyku)
2. Známe pracovné zariadenie - zariadenie, ktoré tento systém Windows určuje správne (často pripojený disk Flash bez chýb, pracovná myš). Môžete tiež skúsiť operáciu s INFCACHE pomocou „problémovej“ myši („vyčistenie pamäte“ v článku je vymazanie informácií o nainštalovaných zariadeniach, nejde o RAM alebo diskovú pamäť, ak prepíšem názov).
3. Hovoríme o programe InstalledDriversList. Podieľa sa na mojom článku Prečo myš nefunguje

1. Pozrel som sa na pracovný počítač - položka Zobraziť skrytú položku je k dispozícii okamžite, v položke radiče USB nie sú žiadne sivé ikony. Teraz sa pozrite domov.
2. Pokúsim sa to urobiť.
3. Čítal som to, môžete skúsiť, ale ... Výhodou programu je, že ak vidím červený ovládač, môžem to urobiť. A ak nevidím červenú, čo ďalej?
Okrem toho si ťažko pamätám presne v deň, keď sa problém objavil.
A potom píšete, ako a kde je ovládač myši viditeľný. Ale nie je potrebné sa naňho pozerať a je to s ním najmenší problém, pretože zvyčajne prvá vec, ktorú každý štandardne robí, je odinštalovať tento ovládač jednoduchým kliknutím pravým tlačidlom myši na myš kompatibilnú s HID a reštartovať počítač.
Všeobecne sa pokúsim, možno niečo pomôže.

Hovorím správy. Priniesol pracovnú bezproblémovú myš z práce, pripojenú k notebooku, muchy! Myš na korunu (bez mena). Doma existujú dve problémové myši (v otázke) Logitech a Genius. Genius priniesol do práce, pripojený k stacionárnemu počítaču - muchy!
Čo to všetko znamená?

Skontrolujte činnosť myši v núdzovom režime: bez zvukových, obrazových a sieťových ovládačov.

Neurobil som nič iné. Nehľadajú dobro od dobra. Používam myši, kde pracujú. Zdá sa, že ide o nekompatibilitu niečoho s niečím a náhle sa objavila. Ďalšie nevyriešené tajomstvo výpočtovej techniky ... samo o sebe nepochopiteľná vec ....

Dobré popoludnie je taký problém, v systéme je nainštalovaných 6 pevných diskov.
Windows 10, po aktualizácii na verziu 1809 systému, pri pripájaní akejkoľvek jednotky Flash sa okno akcie s jednotkami Flash prestalo objavovať, ale toto je polovica problémov.
Jednotka Flash sa rozpoznáva na dlhú dobu, sú nainštalované ovládače pre jednotku Flash, a preto je tejto jednotke pridelené písmeno D:, bola priradená HDD2 a je k nej priradená ďalšia.
Manuálna inštalácia písmen na mieste pomocou správy diskov pomáha až do budúceho pripojenia jednotky Flash.
A z nejakého dôvodu, od 6 písmen (diskov), neustále písmeno D: systém sa snaží priradiť USB flash disku.
Preinštalovanie systému s uložením programov nepomohlo. Aké by mohli byť problémy a kde sa kopať?

Všeobecne som bol prekvapený, že s toľkými diskami bolo možné systému Windows upgradovať na 1809 ...
Ak ste zjavne nemali problémy, nainštalovali ste Windows v jednej kópii?
Potom by som prešiel niekoľkými štandardnými postupmi.
1. Odpojte všetky jednotky Flash a externé pevné disky a reštartujte počítač.
2. V správcovi zariadení urobte systém Zobraziť všetky skryté zariadenia a čiastočne Ovládače USB odstráňte všetky sivé úložné zariadenia. Týmto sa vymažú všetky predchádzajúce zariadenia, ktoré zostali v pamäti.
3. To isté ako v odseku Prenosné zariadenia, Indexovanie a priraďovanie písmen zväzkom a jednotkám Flash sa zjednoduší. Reštartujte počítač.
4. V registri zmeňte parameter

priradenie hodnoty 1.
5. Po reštarte skúste priradiť písmená, ktoré sa vám páči, všetkým zväzkom a pripojeným jednotkám Flash. Nedotýkajte sa systémovej jednotky. Aký bol tento list a nechať ho, inak Windows spadnú.
6. Po priradení potrebných písmen, aby ste nemuseli zadávať písmeno pre každú novú jednotku Flash, manuálne znova zapnite funkciu automatického priradenia písmen. Hodnota parametra sa preloží na 0.

problém s USB portami. Windows 7, stolný počítač Dell. Ak je vložená jednotka Flash a reštartujete počítač, všetko je v poriadku, jednotka Flash je viditeľná a môžete s ňou pracovať. Len čo sa však jednotka Flash vyberie, už sa nezistí. Musíte preinštalovať ovládač pre tento port USB prostredníctvom Správcu súborov (alebo pre tie porty USB, do ktorých je napríklad vložená druhá jednotka USB flash alebo externé zariadenie - celkom sú porty USB 6 vpredu 2, vzadu 4), čo je trochu nepríjemné. Prezeral som sa cez internet, odstránil som všetky druhy výpadkov energie po odstránení jednotky Flash atď. Nič nepomáha.

Stáva sa to so všetkými jednotkami typu flash alebo s konkrétnymi jednotkami?
1. Opätovná inštalácia ovládača naznačuje konflikt ovládačov. Možnosti s odstránením skrytých zariadení cez USB alebo preinštalovaním Generic USB Hub sa nejazdili?
2. Pokúste sa úplne odstrániť všetky zariadenia pod radičmi USB v Správcovi tak, že najprv odstránite zariadenia z portov. Po reštarte systém znova nainštaluje všetky pripojené zariadenia.
3. Ďalej. Pred vybratím jednotky USB Flash sa najprv pokúste disk bezpečne vybrať pomocou vysunovacieho zariadenia v spúšťači v zásobníku na hodinky. Pripojte.
4. Problém je známy, ale od WinXP sa s ním nestretol. Je pravdepodobné, že máte problém so sériovou jednotkou Flash. Takéto problémy sa často vyskytli, keď používateľ použil niekoľko flash diskov toho istého výrobcu. Vyskúšajte toto:
- pripojte jednotku USB Flash a „skopírujte“ jej ID do Správcu zariadení na karte Vlastnostidátavyzerá to ako USBVID_8564& PID_1000& REV_1100
- Potrebujete znaky pre VID a PID, kým nie je podčiarknuté (v mojom príklade je to 8564 a 1 000).
- a teraz zostavujeme reg-súbor v textovom editore podľa typu:

Editor databázy Registry systému Windows, verzia 5.00

Uložte ho s príponou .reg a vykonajte. Pri tomto súbore vynútite Windows, aby ignoroval preinštalovanie ovládača zariadenia so zadaným sériovým číslom. To je vaša jednotka Flash.
Odhlásiť.

S každým a vo všetkých prístavoch. Áno, klávesnica a myš cez USB nefungujú ani po reštarte.

Pokúsim sa, ako si napísal. Zrušiť prihlásenie na odber výsledkov. Áno, skontroloval som 3 flash disky od rôznych výrobcov (z ktorých dvaja sú Corsair), všetci pracujú bez problémov na rôznych prenosných počítačoch a stolných počítačoch vrátane počítačov Mac.

Zvláštny problém, najmä preto, že klávesnica a myš sú „medzinárodné“ ovládače, ktoré sú vhodné pre 99,99% takýchto zariadení. Ste pomaly (podľa príznakov) bližšie k blikaniu systému BIOS. Ako sa to začalo? Zrazu alebo okamžite po inštalácii systému?

Počítač bol bez dozoru, pokiaľ ide o plnenie, nebolo to zlé, potom ho jeden chlap vzal do práce, ale objavil sa problém s USB portami. Neobťažoval sa, skúsil som, čo a ako. Pripojil som klávesnicu a myš pomocou bežných konektorov, pridanej pamäte, nainštalovaných Windows 7 od nuly, myslel som si, že čistá inštalácia problém vyrieši. Aj keď všetko funguje dobre, porty USB prestanú fungovať normálne po vybratí jednotky Flash. Ak reštartujete počítač s vloženou jednotkou USB Flash, je dobre definovaný. Ak ho vložíte po reštarte, počítač ho neuvidí. Snažil som sa hrať s nastavením, silou atď., Doteraz nič nepomohlo. Zistili ste, že ak znova vložíte jednotku USB Flash a preinštalujete iba ovládač USB Root Hub pre tento port, zobrazí sa jednotka USB Flash. Trochu otravné, takže sa pokúsim tento víkend sledovať vašu radu a odhlásiť sa. Možno sa problém vyrieši alebo sa objavia ďalšie informácie. Niečo také. Ďakujem veľmi pekne za vašu pomoc!

Skúsil som všetky vaše tipy, všetko sa zhoršilo. Teraz je jednotka Flash viditeľná, ak je vložená do USB počas reštartovania počítača. Ak ho vytiahnete a znova vložíte, nedetekuje sa. Но теперь перестал работать способ ее “оживления” посредством reinstall USB driver без перезагрузки компа. Теперь, если я делаю: Update Driver, Browse my computer for driver software, Let me pick up a list of device drivers, USB Root Hub, Next – ранее флешка повлялась, сейчас выскакивает сообщение: Windows found driver software for your device but encountered an error while attempting to install it – USB Root Hub – the system cannot find the file specified. После перезазагрузки с вставленной флешкой, мелькает в трее “USB software” успешно инсталлировано и все ОК.

1.Vymažte zmeny registra pre jednotku Flash (ak ste použili môj kód zmeny registra). To znamená, že vymažte parameter
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlusbflagsIgnoreHWSerNumXXXXXXXXX a reštartujte počítač.

2. Ak chyba ovládača Windows zistila softvér ovládača pre vaše zariadenie, ale pri pokuse o inštaláciu narazila na chybu, nezmizne, opravte ju pomocou položky Aktualizácia súboru úložiska.
3. Podľa toho, že systém Windows si po relácii nedokáže zapamätať zariadenia, pravdepodobne máte chybu systému BIOS. Vyberte si čas, nájdite verziu svojej základnej dosky a preformátujte.

Dobrý deň, mám problém s dvoma USB 3.0, majú napájanie, môžete nabíjať zariadenie, ale nedetekuje zariadenie (myši, flash disky, gamepady atď.) A jeden port mačky 2.0. a nabíja zariadenia a zisťuje ich.
Aký je problém?
INFCACHE.1 - tento súbor neexistuje, existujú iba 4 priečinky. Pred pár mesiacmi sme vyčistili prenosný počítač, možno niečo nebolo spojené.
Notebook ASUS X555 U
Pomocník systému Windows 10

Momentálne nie som v 10, preto odpoviem konkrétnejšie o niečo neskôr. Pokiaľ ide o INFCACHE.1 - vo Windows 8 a 10 sa zdá, že pri každej aktualizácii sa konečne presunie do registra. Príležitostne tento článok doplním. Medzitým skontrolujte, či je v systéme BIOS povolená podpora USB 3.0. Dokážete to?

predpoklady

Najčastejšie sa vyskytne chyba pri pripojení akéhokoľvek zariadenia cez USB. Jedná sa o obyčajný disk Flash, telefón, tlačiareň atď. Problém nastáva v počiatočnej verzii systému Windows 7 aj v neskorej verzii - „Desať“. V takom prípade môže byť vaše USB verzia 2.0 alebo 2.0. Podstata problému sa vo všeobecnosti od toho nezmení.

Chyba sprevádzaná pripojením USB môže byť spôsobená niekoľkými dôvodmi. Je ich naozaj veľa. A nie sú vždy typické. Stáva sa, že chyba spočíva priamo a úplne na užívateľovi, ktorý zázračne vymazal ovládače alebo zamenil systém. Výrobcovia týchto zariadení majú nedostatky. K tomuto problému sú obzvlášť náchylné čínske flash disky s nízkou kvalitou.

Dôverujte, ale overte

Na obrazovke ste teda videli podobnú chybu. Aby ste sa vyhli zbytočným nervom a plytvaniu veľa času, je lepšie okamžite skontrolovať zariadenie, ktoré pripájate k portu. Ako už bolo uvedené, nie všetci výrobcovia sú tak svedomití. Mnohé vytvárajú produkt, ktorý sa predáva. Preto sa vyskytujú systémové chyby.

Ak ste si zakúpili novú myš, klávesnicu alebo jednotku flash, okamžite skontrolujte, či správne funguje, a potom zhrešte na rozhraní USB. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť:

 1. Ak máte druhý počítač alebo prenosný počítač, jednoducho k nemu pripojte nové zariadenie. Ak všetko funguje dobre na inom systéme, pravdepodobne je problém s počítačom.
 2. Zoberte funkčné zariadenie (stará myš, druhá jednotka Flash atď.) A vložte ho do rovnakého portu. Ak sa zobrazí rovnaké oznámenie, potom je táto záležitosť skutočne v konektore.

Existuje niekoľko nevyslovených spôsobov. Nie vždy poskytujú jasný obraz o tom, čo sa deje, ale len pre prípad, že si ich môžete vyskúšať. Berieme teda zariadenie, ktoré chybu oznámi, odpojíme ju od počítača a vypneme systém spolu so zástrčkou v zásuvke. Teraz musíte na počítači podržať stlačené tlačidlo Štart, aby zostávajúce elektrické poplatky opustili základnú dosku.

Teraz zapnite počítač a pripojte zariadenie USB, keď je systém úplne nabitý. Táto možnosť nie je najlepšia, ale niekedy potom, ako sa skutočne začne fungovať.

A pre tých, ktorí sa konečne chcú ubezpečiť, že port nefunguje, môžete jednoducho odpojiť všetko USB, ktoré je na paneli rozhrania. Stáva sa, že preťaženie prístavu môže spôsobiť podobnú chybu. Ak v súčasnosti nepotrebujete vybavenie, vložte jednotku USB Flash do zadného panela.

Softvérové ​​metódy

Niekedy problém „Jedno z pripojených zariadení USB nefunguje správne“ nie je možné vyriešiť samotným presunutím do rolovacieho zariadenia. Musia sa ponoriť do systému. Ak vám všetky predchádzajúce metódy nedali výsledok, skúste aktualizovať „palivové drevo“.

Hľadáme „Správcu zariadení“. Robíme to cez príkazový riadok: podržte Win + R na klávesnici a do poľa zadajte devmgmt.msc. Môžete prejsť na „Tento počítač“, kliknite pravým tlačidlom myši na ľubovoľné miesto v okne a vyberte „Vlastnosti“. Pred nami sa otvorí okno s nastaveniami PC av ľavom stĺpci nájdete požadovanú sekciu.

Takže v „Správcovi zariadení“ vyberieme riadok „USB radiče“, sú tu zobrazené všetky zariadenia USB pripojené k systému. Tu bude riadok „Iné zariadenia“, v ňom bude umiestnené naše neznáme zariadenie. Klikneme na jeho meno a pokúsime sa aktualizovať ovládače. Čakáme, až si samotný systém stiahne potrebné súbory cez internet a prípadne jednotka Flash „zmizne“ a bude fungovať.

Vykričník

Môže sa stať, že v blízkosti tohto „neznámeho zariadenia“ sa nachádza žltý výkričník. V tomto prípade sa snažíme vrátiť ovládače späť. Klikneme naň a prejdeme na „Vlastnosti“. Tu musíte nájsť záložku s „palivovým drevom“ a tlačidlom „Vrátiť späť“. Možno to nebude k dispozícii, zvýraznené sivou farbou. Potom vyberte možnosť Odstrániť.

Teraz sa musíte vrátiť do okna „Správca zariadení“, v hornej časti vyberte časť „Akcia“ a aktualizujte v nej konfiguráciu hardvéru. Tieto kroky môžu vyriešiť váš problém.

Výkričník sa môže objaviť z iného dôvodu. Ak to chcete urobiť, prejdite na vlastnosti zariadenia, ktoré získali názvy, napríklad Generic USB Hub, USB Root Controller a USB Root Hub. V zobrazenom okne vyberte položku „Správa napájania“ a zrušte začiarknutie prvého riadku. Zabránite tak vypnutiu zariadenia, aby ste šetrili elektrinu.

Bežné chyby a riešenia

Ako už bolo uvedené, chyba „Jedno z pripojených zariadení USB nefunguje správne“ je individuálna a závisí od mnohých faktorov. Vyššie sme skúmali najbežnejšie príčiny. Teraz stručne opíšte, s akými poruchami sa ostatní používatelia stretli.

K tejto chybe často dochádza, keď je tlačiareň pripojená. Zvyčajne je spôsobená nesprávnou inštaláciou „palivového dreva“. Preto ich môžete jednoducho odstrániť a znova ich opatrne preinštalovať.

Mnoho problémov sa vyskytuje v dôsledku mechanického poškodenia. Predpokladajme, že kábel s konektorom micro-USB na jednej strane a s káblom USB na druhej strane sa môže zlomiť alebo preniesť do stredu. To tiež významne ovplyvňuje výkon a synchronizáciu s počítačom.

Ďalším zaujímavým problémom, ktorý sa v súčasnosti stáva čoraz bežnejším, môže byť nekompatibilita. Niektoré zariadenia nepodporujú štandard 2.0 alebo novší 3.0. Potom sa stane, že keď sa pripájate prostredníctvom telefónu USB alebo iného zariadenia, táto správa sa znova zobrazí. Všeobecne platí, že ak k takémuto problému dôjde, je lepšie premýšľať o zmene základnej dosky, pretože štandard rozhrania sa bude naďalej meniť a bude to ešte viac problémov.

Problémy s prenosným počítačom

V takom prípade sa vyskytnú problémy s pripojením USB 3.0. Kvôli nedokonalosti tejto revízie rozhrania sa používatelia musia dostať mnohými spôsobmi. Bolo nájdené riešenie. V notebooku bolo potrebné upraviť plán napájania.

Za týmto účelom môžete prejsť na štandardné nastavenia tohto parametra alebo v proprietárnom softvéri, ktorý poskytujú niektorí výrobcovia notebookov. V systéme Windows vyberieme plán napájania, ktorý sa momentálne používa, a potom prejdeme na ďalšie parametre. A už podľa známej schémy zakážeme deaktivovať porty, aby sme šetrili energiu.

Ak naraz nemôžete pripojiť svoj telefón, externý pevný disk, USB flash disk a ďalšie zariadenia cez USB, nemusíte byť hneď naštvaní. Po prvé, prerušenie jedného portu z desiatich v systéme je bežná vec. Snažiť sa používať iný konektor je jednoduché. Po druhé, aj keď sa vám nepodarilo programový plán uspieť, môžete skúsiť preinštalovať systém Windows.

Preinštalovanie OS samozrejme nie je všeliekom na všetky problémy a tento proces je dosť ťažký, najmä pre tých, ktorí sa s tým nikdy nestretli. Aj napriek tomu vám môže pomôcť.

Možno váš konektor micro-USB nefunguje kvôli skutočnej poruche radiča. Nie je možné ho vymeniť na základnej doske. To je buď kúpiť novú základnú dosku, alebo, ako možnosť, kúpiť externý radič s rozhraním PCI.

Príčiny chyby

Ak systém namiesto úspešného pripojenia zobrazí správu: „Jedno z pripojených zariadení USB nie je rozpoznané alebo nefunguje správne,“ môže k tomu prispieť niekoľko okolností:

 • niečo nie je v poriadku so samotným zariadením,
 • port USB je poškodený
 • kábel je poškodený, čím sa vytvorí spojenie,
 • ovládače je potrebné aktualizovať, odstrániť alebo posledným aktualizačným balíkom bola chyba,
 • riadiace jednotky sú mimo prevádzky alebo je stratený program ich práce,
 • akumulovala sa statická elektrina.

Každý prípad budeme analyzovať individuálne.

Káble, predlžovacie káble a rozbočovače

Najčastejšie sú príčinou chýb, pretože rýchlo zlyhajú. Zvyčajne ich ľudia skladujú a prenášajú, posielajú ich nepresne a kontakty sú poškodené. Ak chcete skontrolovať túto pravdepodobnosť:

 • pripojte ďalšie zariadenie USB pomocou kábla,
 • alebo pripojte modul gadget cez iný kábel.

Ak sa v dôsledku vašich akcií zariadenie náhle stalo funkčným, našli ste zdroje chyby. Charakteristický zvuk sprevádzajúci pripojenie zariadenia k počítaču môže tiež naznačovať problém s káblom: ak sa nepretržite opakuje, odpoveď je zrejmá. Jediným riešením je kúpiť si nový kábel. Ak ste pripojili niekoľko zariadení, odnímateľný rozbočovač USB (tzv. „Adaptér“ s mnohými konektormi USB) nebude schopný poskytnúť každému z nich dostatočný výkon. Skúste niekoľko odpojiť a skúste to znova.

Zlý port USB

Taktiež existuje podozrenie, že port USB nefunguje správne. Na potvrdenie svojich záverov sa môžete pokúsiť pripojiť k nej niečo iné. Ak druhé zariadenie nechce fungovať, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Reštartujte počítač a zadajte BSVV (potrebné kombinácie klávesov nájdete v pokynoch pre váš počítač).
 2. Otvorte sekciu Rozšírené konfigurácie a USB.
 3. Zobrazí sa zoznam portov so správou o aktuálnom stave: či fungujú alebo nie.
 4. Ak je niektorá z nich vypnutá, musíte ju zapnúť, uložiť zmeny a reštartovať znova.

Port USB môže byť fyzicky poškodený: niekedy sa káble uzavrú, čo spôsobuje vážnejší problém. V tomto prípade sa vyžaduje pomoc kapitána, najmä ak je časť dosky poškodená.

Poruchy ovládačov a softvéru

Žltý trojuholník s výkričníkom, ktorý dopĺňa chybové hlásenie, môže naznačovať problém vodiča.

 1. Najskôr nezabudnite, či ste pred pripojením nového zariadenia nainštalovali ovládače poskytnuté výrobcom.
 2. Otvorte „Ovládací panel“ (v systéme Windows 10 je vhodnejšie postupovať prostredníctvom „Hľadať“).
 3. Nastavte režim zobrazenia na „Veľké ikony“ a vyhľadajte „Správca zariadení“.
 4. Nájdite nadpis, ktorý zakrýva zoznam ovládačov. Vyhľadajte problémové zariadenie, vyberte ho a otvorte „Vlastnosti“ - „Ovládač“ - „Vrátenie zmien“ alebo „Odinštalovať“.
 5. Ak tam vaše zariadenie nie je, prejdite do časti „Iné“ a vyhľadajte „neidentifikované zariadenie“. Kliknite na ňu pomocou RMB a aktualizujte ovládače prostredníctvom navrhovanej možnosti.

Ak dôjde k zlyhaniu softvéru ovládača ovládača, odporúča sa odstrániť ovládače všetkých pripojených zariadení (v rovnakom „dispečeri“) a reštartovať systém. Po opakovanom kontakte so zariadením bude počítač vnímaný ako nový a znova nainštaluje ovládače. To je možné dosiahnuť nasledujúcim spôsobom: C: Windows System32 DriverStore a vyhľadaním súboru INFCACHE. Po jeho odstránení sa zbavíte všetkých nainštalovaných ovládačov a spustíte ich následnú aktualizáciu (niektoré bude potrebné stiahnuť nezávisle od stránok výrobcov zariadení).

Porucha zariadenia

Ak je zariadenie pochybnej kvality, môže byť samo o sebe chybné. Skúste ho pripojiť k inému počítaču alebo zistiť, ako prichádzajú ďalšie miniaplikácie do kontaktu s počítačom. Lacné čínske flash disky, prehrávače a ďalšie môžu spôsobiť chybu. Tento problém sa dá vyriešiť iba zakúpením nového zariadenia alebo opravou. Venujte pozornosť označovaniu, to znamená, či zariadenie podporuje technológiu USB 2.0 alebo 3.0. Ak nie, potom sa nemôže pripojiť k počítaču, ak si budete priať.

K chybe stále dochádza.

Napodiv, roztok môže ležať na povrchu a byť ľahko uskutočniteľný. USB pripojenie často narúša statickú elektrinu, ktorá sa hromadí na kontaktných prvkoch káblov, flash diskov, portov, dosiek.

 1. Vypnite počítač pomocou funkcie normálneho vypnutia.
 2. Potom odpojte napájanie a počkajte niekoľko minút (vyberte batériu z prenosného počítača). Stačí 3 minúty.
 3. Pripojte problémové zariadenie k vypnutému počítaču.
 4. Zapnite počítač.
 5. Zariadenie by malo fungovať dobre.

Pin
Send
Share
Send
Send