Užitočné tipy

LAPTOP a PDA

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri vytváraní tohto článku 11 ľudí (a) pracovalo na jeho úprave a vylepšovaní, a to aj anonymne.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 5. Zoznam týchto zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

S tabletom Apple, známym ako iPad, si môžete ľahšie vziať so sebou prácu, hry a hudbu, nech ste kdekoľvek. Aj keď táto jednotka nemá jednotku alebo konektor USB, informácie sa môžu ukladať na internete a mať vzdialený prístup. Nazýva sa to „Cloud Space“. Existuje viac ako 90 000 aplikácií pre iPad, ktoré vám umožňujú prístup a vytváranie informácií. Pre milióny ľudí, ktorí každý rok cestujú za prácou a za zábavou, môže iPad poskytnúť prístup k zábave a informáciám na cestách a nezaberie veľa miesta v batožine. Existuje niekoľko pravidiel, ktoré musíte dodržiavať, aby ste pri cestovaní vyťažili maximum z vášho iPadu. Pokračujte v čítaní a naučte sa, ako používať svoj iPad na cestách.

iPad v aute | Pozeranie filmu na cestách

| Pozeranie filmu na cestách

Vodič by sa rozhodne nemal rozptyľovať filmom na ceste, ale cestujúci môžu s radosťou prejsť čas, ak na to nalejú iPad filmy. To je zvlášť výhodné u malých detí na dlhých cestách. A nepotrebujete žiadny DVD prehrávač, automobilovú televíziu alebo PlayStation zabudovanú do kufra.

Jeden spoločný mýtus hovorí: „Na iPade je možné prehrávať iba filmy v špeciálne optimalizovanom formáte.“ Tak to bolo, keď sa objavil prvý iPad , Potom bolo potrebné sťahovať filmy do iTunes, synchronizovať tablet pomocou kábla USB a konverzia bola únavný proces, ktorý si vyžadoval špeciálne programy a zručnosti na prácu s nimi.

Dnes je všetko jednoduchšie. Existujú dve vhodné možnosti (a samozrejme mnoho ďalších).

Prvým je použitie programu AVPlayerHD alebo jeho analóg (Oplayer, Buzz Player atď.). Program je platený (2,99 dolárov), ale každý mesiac stojí svoje peniaze. Bez problémov reprodukuje takmer všetky bežné kodeky a kontajnery a dokonca aj video z digitálnych digitálnych zrkadloviek, ktoré ľahko rozdrví veľa tabliet na Andro> Kopírovanie filmov do AVPlayerHD je jednoduché - existujú tri spôsoby, z ktorých dva sú cez Wi-Fi. Kliknutím na tlačidlo „Wi-Fi Transfer“ v hlavnej ponuke AVPlayerHD prepnete tablet do režimu príjmu obsahu. IP adresu iPadu môžete otvoriť v prehliadači alebo FTP klientovi. To, čo presne je potrebné napísať, sa zobrazí priamo na obrazovke.

Najjednoduchší spôsob FTP. Otvorte okno „Prieskumník“ (Windows + E), choďte na ftp://10.0.0.35:2121 hore (vaša adresa sa bude líšiť, ako na obrázku), čo znamená, že prihlásenie je anonymné. Potom môžete jednoducho presunúť filmové súbory do okna, ktoré sa otvorí rovnako ako pri kopírovaní z disku na jednotku USB Flash. Pre jednoduchosť si môžete vytvoriť odkaz na pracovnej ploche.

Prostredníctvom prehliadača je to tiež jednoduché. Po otvorení zadanej adresy sa zobrazí okno s tlačidlom a zoznamom súborov, ktoré už boli do tabletu stiahnuté. Sťahovanie sa vykonáva rovnakým spôsobom, ako priložíte fotografie k e-mailu v časti Mail.ru

A samozrejme môžete kopírovať filmy cez iTunes výberom programu zo zoznamu. Nie je to najpohodlnejší spôsob a celkom archaický, ale dosť rýchly. Je vhodné, ak chcete tabletu s veľkými filmami skórovať do očí.

Druhou možnosťou je program Vysielajte video , Jeho hlavným účelom je priame prehrávanie filmov z počítača alebo NAS do iPadu, prevádzanie formátu v reálnom čase. Môžete dokonca sledovať filmy uložené pri zapnutom Blu-ray iPad Skutočný počítač bude potrebovať výkonný počítač. A tiež Air V> Vedľajší efekt konverzie - filmy sa výrazne znížia, a ak si vyberiete vysokú bitovú rýchlosť, nestrácajú veľa kvality. V súlade s tým môžete vziať so sebou omnoho viac filmov a karikatúr, aby ste deti pobavili.

Do AirV> Potom si musíte stiahnuť platenú (2,99 $) časť klienta AirVideo pre iPad z App Store na vašom tablete. Uveďte server, z ktorého sa prehráva (môže byť aj niekoľko), ak je to potrebné, zmeňte nastavenie prevodu. Po pripojení klientskej časti k serverovej časti cez Wi-Fi sa zobrazí zoznam adresárov s vašimi filmami. Môžete ich prejsť stlačením tlačidla Konvertovať a počítač, v ktorom sa nachádza serverová časť AirVideo, sa ponorí do hustej práce konverzie. Zároveň sa nikoho neobťažuje (ak je počítač skutočne silný, napríklad na procesoroch Core i7 Sandy Bridge) na sledovanie a streamovanie. Mimochodom, pripojenie niekoľkých iPad Jeden server je tiež podporovaný, ale to všetko samozrejme vyžaduje výkon procesora.

Nakoniec môžete kombinovať AirVideo a AVplayerHD. Prvý, ktorý použil na zníženie objemu filmov a ich prenos do formátu, ktorý iPad zrýchľuje hardvér a druhý pre ukladanie a prehrávanie.

Pozrite si video: Gemini PDA handheld laptop dual boots Android and Linux (Júl 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send