Užitočné tipy

Upevnite televízor na stenu vlastnými rukami s pripravenou konzolou a bez

Pin
Send
Share
Send
Send


Televízory sú teraz veľmi často zavesené na stene. Nezasahujú preto, pretože nie je potrebné osobitne umiestňovať nočné stolíky alebo tácky. Tieto zariadenia sa dajú pripevniť pomocou konzoly. Toto však nie je jediný spôsob. V niektorých prípadoch sa obídu bez takéhoto agregátu. Prečo si kúpiť drahý dizajn, ak si dokážete poradiť sami? Naučte sa, ako zavesiť televízor na stenu bez zakúpenia objemných rámov, ktorý monitor je na tento účel vhodný, ako skryť káble, aby všetko vyzeralo krásne a elegantne.

Televízory sú často zavesené na stene.

V tomto prípade je potrebné zohľadniť hmotnosť obrazovky, miesto, kde bude umiestnená, materiál, na ktorý má byť pripevnená. Preto nie je možné nainštalovať všetky displeje. Masívne výrobky stále potrebujú určitý druh „nadácie“.

Aký typ televízora je možné zavesiť bez držiaka?

Pred zavesením televízora na stenu bez držiaka musíte zistiť, ktoré monitory môžu byť v zásade namontované bez správnej podpory. Ak vaše zariadenie nespĺňa požiadavky uvedené nižšie, je lepšie neriskovať a kúpiť si vhodný rám. Potom nebude pochýb o tom, či je obrazovka bezpečne držaná, či sú drôty ohnuté, či je príliš blízko steny.

Tu sú charakteristiky displejov, ktoré je možné opraviť bez podpory:

 • Vhodné sú iba „ploché“ televízory - tekuté kryštály (LCD alebo LED), plazma (Plazma). Monitory CRT („s brucho“) sa nemôžu inštalovať takýmto spôsobom - potrebujú rám s poličkou.
 • Všetky konektory a káble by mali byť umiestnené buď na bočných stranách zariadenia alebo vpredu. Ak sú na zadnom paneli, po inštalácii zariadenia sa k nim nemôže nič pripojiť.
 • Ak sa chcete rozhodnúť, ako pripevniť televízor k stene, musíte sa pozrieť, z čoho je vyrobený. Masívnu jednotku nepriskrutkujte na nestabilnú základňu. Bohužiaľ nemôžete okamžite určiť, akú presnú váhu bude materiál podporovať. Ale ak vidíte, že stena je nespoľahlivá, je lepšie ju riskovať.
 • Kryt monitora musí mať drážky pre skrutky.
 • Je vhodné, aby dokumentácia pre obrazovku naznačovala, že sa dá zavesiť. Niektoré modely sú navrhnuté tak, aby vydržali stabilnú a rovnú podporu. A pri práci „vo vzduchu“ v nich môžu vzniknúť problémy.
 • Väčším displejom sa najlepšie zabráni bez konzoly. V pokynoch pre rám sa vždy uvádza hmotnosť, ktorú vydrží. Ale improvizované jednotky nemôžu dosiahnuť takúto presnosť. Ak sa malý televízny prijímač vydá bez problémov na zavesenie, môže dôjsť k pádu masívneho televízora, ktorý prelomí držiak a vytiahne káble.

Ako si vybrať miesto pre televízor?

Pevný monitor sa už nebude môcť pohybovať ani nakláňať kdekoľvek. Preto si musíte zvoliť miesto, kde budete filmy pohodlne sledovať. Obrazovka by mala byť umiestnená v určitej vzdialenosti od vašich očí. Závisí to od veľkosti displeja a typu obrazu, ktorý televízor vysiela (analógový formát, digitálny formát, FullHD). Ak uvažujete o tom, ako zavesiť televízor na stenu, najprv zistite jeho uhlopriečku.

Aby ste si mohli televíziu vychutnať na 32-palcovej obrazovke, mala by byť nainštalovaná približne dva metre od hypotetického diváka. Pre obrazovku s uhlopriečkou 50 palcov je táto vzdialenosť už tri metre.

Ich pocity by sa však mali viac riadiť. Posaďte sa, kde plánujete pozerať film. Predstavte si televíziu pred vami. Mal by byť na rovnakej úrovni ako oči. Aby ste nemuseli nakláňať hlavu.

V inštalácii existujú okrem subjektívnych aj objektívne aspekty.

 • Televízor sa nedá inštalovať tam, kde prechádzajú elektrické káble. Je lepšie zistiť vopred, kde sa nachádzajú, aby sa pri vŕtaní na ne náhodne nedotkli. Na tento účel existujú špeciálne zariadenia: detektory kovov, indikátory a signalizačné zariadenia.
 • Ak sa rozhodnete skryť obrazovku v hlbokom výklenku, medzi stenovými panelmi alebo v skrini, túto myšlienku zahoďte. Zariadenie sa prehrieva.
 • Zaveste monitor na otvorené miesto. Neupevňujte ju medzi police. Nie je potrebné ho montovať na úplne prázdnu stenu. Musí však existovať určitý druh povolenia.
 • Produkt inštalujte na vysoko kvalitné a odolné steny, ktoré sa nerozpadajú, nerozpadajú sa, nehnijú. Aby zaskrutkovaná samorezná skrutka po chvíli nevykĺzla.
 • Je lepšie pripevniť displej blízko zásuvky. Preto bude jednoduchšie skryť káble.

Nástenná montáž

Ak chcete zistiť, ako pripevniť televízor na stenu bez držiaka, bude to veľmi ľahké. Nie sú potrebné žiadne iné upevnenia ako skrutky. Za jednej podmienky: inštalujete displej s uhlopriečkou menšou ako 24 palcov. Môže byť pripevnený ako rám na fotografiu. Len ju zavesím na stenu.

Zariadenie, v ktorom je tento typ pripevnenia k dispozícii, je vybavené drážkami - „ušami“. Pokyny by mali naznačovať, ktoré skrutky sa majú použiť. Možno sú dokonca súčasťou balenia. Toto by ste si mali skontrolovať u predajcu. Zoznam vhodných skrutiek pre rôzne materiály nájdete v nasledujúcej časti.

Pri tejto inštalácii nebude možné skryť káble za monitorom. Bude príliš blízko pri stene.

Ak sa v dokumentácii neuvádza, že monitor možno opraviť týmto spôsobom, nemali by ste to vyskúšať. Z tohto dôvodu sa môžu vyskytnúť problémy so zariadením.

Montáž s podporou

Medzi obrazovkou a stenou by mala byť určitá vzdialenosť (pokiaľ nie je v pokynoch uvedené inak). Nesmie byť priskrutkovaný blízko k povrchu. Potrebuje priestor na vetranie. Musia sa namontovať. Mnoho monitorov má však otvory, ktoré umožňujú montáž bez konzoly. Ďalšie tipy sú vhodné pre akýkoľvek spôsob inštalácie.

Pred zavesením televízora na stenu zistite, z čoho je vyrobený. Závisí to od toho, ktoré časti sa majú použiť a od toho, ako ťažké je možné jednotky upevniť.

 • Betón, tehla. Najlepšia voľba (ak sa nerozpadá). Betónové hmoždinky musia byť do nich zaskrutkované od veľkosti 50 mm. Materiál vydrží aj objemné výrobky. Stena by však mala byť hrubá a nie dutá.
 • Strom. Inštalácia je možná, ak je kvalitná. Bez veľkých trhlín, hniloby a vnútorných dutín. Na upevňovacie prvky sa používajú hmoždinky na drevo s veľkosťou 30 mm.
 • Sadrokartón. Pri silnom zaťažení sa bude ohýbať. Obrazovku môžete pripevniť nie na samotné listy, ale na kovové vodiace lišty. Potom bude návrh spoľahlivejší. Inštalácia veľkých televízorov však stále nestojí za to. Používajú sa hmoždinky s motýľmi. Po zaskrutkovaní sa „otvoria“ na zadnej strane dosky sádrokartónu, a preto nevypadnú.

Montáž môžete namontovať sami z improvizovaných prostriedkov. Napríklad sú vhodné diely, ktoré ste opustili po oprave alebo montáži nábytku. Vhodné vybavenie je k dispozícii aj v špecializovaných predajniach.

Rám sa skladá z dvoch častí: jedna je priskrutkovaná k stene, druhá k televízoru. Čím je monitor ťažší, tým silnejší by mal byť držiak. Dizajn sa môže líšiť v závislosti od vašich potrieb. Môžete urobiť odkvap, aby ste skryli drôty, vytvorili nejaký dekoratívny prvok, niečo od seba pridali.

Napríklad podpora malej obrazovky:

 1. Vezmite nábytok „pneumatiku“, drevený blok a kotviace platne na okná.
 2. Vyvŕtajte diery do „pneumatiky“ a lišty. Zmerajte vzdialenosť medzi budúcimi otvormi tak, aby časti mohli byť navzájom spojené.
 3. Naskrutkujte „pneumatiku“ na tyč pomocou skrutiek.
 4. Potom priskrutkujte tyč s pneumatikou na stenu.
 5. Prvá značka, kde budú otvory. Použite úroveň budovy na vyrovnanie rámu.
 6. Vyvŕtajte diery do steny a do nich vsuňte hmoždinky.
 7. Vyvŕtajte diery do tyče.
 8. Zaskrutkujte blok na stenu zaskrutkovaním skrutiek do hmoždiniek. Použite skrutkovač. Bežný skrutkovač tu nezvládne.
 9. Priskrutkujte kotviace dosky k zadnej časti televízora pomocou skrutiek. Môžu byť rezané brúskou, pokiaľ nie sú vhodné vo veľkosti.
 10. Potom pripojte obrazovku k lište pomocou „autobusu“. To sa robí pomocou háčikov na kotvovej doske.

Takže môžete zavesiť iba ľahkú televíziu. Tento držiak neznesie ťažké bremená.

Presne zistiť, na aké dimenzie je vytvorený rámec určený, nie je také jednoduché. Maximálna hmotnosť monitora je zvyčajne uvedená v zátvorkách. Ale do-it-sami jednotka bude musieť byť skontrolovaná "v teréne".

Ako skryť drôty?

Tu je návod, ako skryť káble pred televízorom na stene:

 • Najviditeľnejšia možnosť je hneď za monitorom. Ak nie je zásuvka príliš ďaleko, umiestnite káble za obrazovku. Stačí vidieť, že sa nikde neohýbajú a nekrútia. Vyzerá iba malý kúsok s vidličkou.
 • Kanál môžete vŕtať priamo do steny. Má zmysel to robiť, ak stále máte opravy.
 • Ak máte sadrokartónové dosky, je lepšie v nich skryť káble.
 • Dekoratívne techniky. Ide skôr o zamaskovanie ako o skrytie. Kábel môžete zmeniť na časť interiéru. Napríklad nalepte okvetné lístky a kvety tak, aby vyzerali ako stopka. Alebo z neho urobte prvok nejakého druhu dizajnovej kompozície.
 • Lišty alebo káblové kanály. Duté „rúry“, ktoré sú pripevnené k stene. Vložili všetky káble. Môže byť nenápadný alebo krásny.

Televízna príručka zvyčajne uvádza dostupné spôsoby inštalácie. Konkrétne informácie nájdete od predajcu alebo výrobcu. Pri nákupe monitora sa opýtajte, či sa dá zavesiť na stenu bez držiaka a či stojí za to kúpiť si nejaké ďalšie položky. Ak ste sa nikdy nezapojili do inštalačných prác, je lepšie kontaktovať odborníkov.

Čo robiť s držiakom?

Upevnenie televízora na stenu z hľadiska ergonómie je nehybné len v niektorých prípadoch. Aj keď celý rozsah viditeľnosti moderných televízorov s plochým panelom zvyčajne nie je horizontálne nižší ako 120 stupňov a vertikálne 60 stupňov, zdravotné požiadavky na dlhodobé sledovanie ukladajú ďalšie obmedzenia: do +/– 30 stupňov od horizontálnej osi kolmej na stred obrazovky, naklonenia zvislá rovina obrazovky je do +5 (hore) a –15 (dole) stupňov. Ak je počas sedenia a ľahnutia (štúdiový apartmán alebo malý s obývacou izbou a spálňou) možné dlhé prezeranie, je povolený vertikálny sklon +/– 15 stupňov. To znamená, systém na pripevnenie televízora k stene by mal zabezpečovať jeho rotáciu / naklápanie v rámci určitých limitovaby oči publika boli v týchto oblastiach a najlepšie zo všetkých, priamo oproti stredu obrazovky.

Poznámka: v ktorých prípadoch a ako je možné pripevniť televízor na stenu je možné pevne / nehybne, sa bude diskutovať neskôr.

Nezdá sa, že by sa ceny pre držiteľov televíznych záberov hrali: dobré pre uhlopriečky do 30 ”je možné kúpiť za 2000 - 3000 rubľov., a ten, ktorý to vydrží na pevnej kapitálovej stene - za menej ako 1 000. Ak je však televízor kreditom, na tejto sume môže záležať. Preto tretia otázka: je možné pripevniť televízor na stenu vlastnými rukami? V obchodoch nie je nič komplikované, pre otočné pánty sa zmestia malé garážové pánty (povedzme 10x120) alebo odnímateľné dvere s guľôčkovými ložiskami. Pozrime sa na prácu.

Pozrite si video. Nevyučuje, vyberá ho počet komentárov diváka.

Video: ako zavesiť televízor na stenu

Ak zahodíme čisto „škriatka“, stále môžete vidieť, že existuje viac ako dosť úplne opodstatnených otázok a pripomienok k kvalite práce a pokroku v jej implementácii. Aj keď by sa to zdalo: no, aké zručnosti potrebujete na vŕtanie otvorov v stene, do nich vsuňte hmoždinky a na to špeciálne určené skrutky vložte železo?

Alebo naopak, televízor na sledovanie v oblasti spánku musí byť otočený o 80 - 90 stupňov. Potom však bude potrebná obvyklá „lámacia“ konzola tak, aby pri pohľade na obytný priestor záves vystrelil zo strany a rozosmial celý dizajn interiéru. A na zavesenie na špeciálnej konzole práve v takýchto prípadoch (pozri nižšie) nie je vhodný bežný televízor.

Na druhej strane, v 2 častiach iného grafu je ukázané, ako si vyrobiť držiak TV pre seba.

Video: Diy LCD TV Bracket

Konečný produkt sa ukázal byť celkom pevný, ale iba s 1. stupňom voľnosti (pozri nižšie), čo zďaleka nie je prijateľné. Práca nie je ľahká, ale ušetrí viac ako 3 000 rubľov. v najlepšom prípade.

Na základe týchto podmienok Nasledujúce odporúčania týkajúce sa nákupu alebo vlastnej výroby držiaka TV môžete uviesť:

 • Najprv musíte podľa požiadaviek zdravotníckej hygieny, ergonómie a dizajnu interiéru (v tomto poradí) nájsť miesto pre televízor na stenách s uspokojivými nosnými vlastnosťami nosnej plochy: pri TV s hmotnosťou 10 kg bude musieť každý zo 4 bodov pripojenia k stene nie menej ako 20 kgf, tu sa uplatňuje pravidlo pákového efektu.
 • Potom vyberte vhodný spôsob montáže.
 • Ak je možné použiť zváracie zariadenie, prístup k strojom na rezanie kovov, vhodné pracovné zručnosti a niektoré zásoby vhodných kovových útržkov (oceľová rúrka od 25x15x1 a plech od 1,5 mm), môžete si pomocou vlastných rúk vyrobiť držiak TV. Ušetrené peniaze sú dostatočné na úspešné dokončenie práce.
 • V opačnom prípade vyhľadajte na webe produkt, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám. Voľba je obrovská, ale ako vybrať televízny držiak so znalosťou veci a urobiť si inštaláciu sami, urobíte to sami? To je všetko nasledujúci materiál článku.

Ako sa televízor pripája na stenu

Prevažná väčšina televízorov je navrhnutá na montáž podľa systému VESA, ktorý je založený na inštalačných moduloch (typické vzdialenosti medzi stredmi otvorov) 75, 100, 200, 300 a 400 mm. Výnimkou sú televízne prijímače s uhlopriečkou obrazovky viac ako 25 ”(63,5 cm) pre štúdiové byty alebo iné obytné priestory s kombinovanou funkciou, t. s miestami na spanie a bývaním v jednej miestnosti. Stále si o nich budeme pamätať, ale zatiaľ sa budeme zaoberať VESA.

Poznámka: Televízory neuvoľňujú držiaky na „nohu“ stojana; malá referenčná plocha. Pri manipulácii s televízorom na držiaku sa v zásuvke objavia veľké koncentrované zaťaženia a rýchlo sa zrúti. Takýto incident samozrejme nie je zárukou.

V televízii

Montážne body televízora pre moduly VESA sa nachádzajú na jeho zadnom paneli, najčastejšie v 4 alebo, vo výnimočných prípadoch, vo dvojiciach, poz. 2 na obr. „Štvornásobok“ VESA je najčastejšie usporiadaný do tvaru štvorca, pol. 1 alebo viac alebo menej podlhovastého obdĺžnika, poz. 3 a 4. Niekedy, ale veľmi zriedka - vo forme lichobežníka, rovnoramennej alebo šikmej strany.

Pravidelné upevňovacie skrutky, pózy 1-3, sú už často zabalené v miestach pripojenia. Ak nie, pri nákupe ich hľadajte v samostatnom balení a nepoužívajte ostatné: vstup televízora na núdzový hardvér úplne vylučuje záruku.

Montáž televízora na zavesenie alebo konzolu

Niekedy spravidla sú v „chladných plazmách“ štandardné upevňovacie prvky zle viditeľné (poz. 3), hlavy skrutiek sú navrhnuté pre špeciálny nástroj (napríklad 5-stranný kľúč) a sú tiež vyplnené mäkkým plastom. To znamená, že certifikovaný master musí nevyhnutne zavesiť televízor na konzolu. Na konci diela vloží na záručný list svoju osobnú pečiatku a urobí si poznámku o vykonaní práce, bez toho sa zrušia všetky záručné povinnosti.

Rovnaká situácia nastáva pri televízoroch s oceľovou zadnou stenou, na ktorých sú reliéfy na upevnenie pomocou štandardných a iba pravidelných, neotáčacích skrutiek so samoreznými závitmi (červené šípky v pozícii 4). Takéto televízory sú najčastejšie proti vandalom a „proti krádeži“, upevnenie pomocou skrutiek je určené na inštaláciu vo verejných priestoroch. Pre bývanie sa spravidla poskytuje obvyklá VESA (oranžové šípky), ale skontrolujte, či je v používateľskej príručke, či je vhodná inštalácia, inak existuje záruka na kandyk.

Poznámka: cena televízorov v poz. 3 a 4 vyššie v značkových predajniach spravidla zahŕňa aj inštaláciu na mieste v meste. Zátvorky často ponúkajú výber za príplatok alebo bonus. Ak na to dáte taký pohľad, zistite to všetko skôr, ako vyberiete peniaze.

Na konzole

Schéma štandardnej montážnej podložky VESA (kríž, motýľ, krab, mlyn, sépia - jednoducho) je znázornená na poz. 5. Môže byť vyrobený nezávisle na trvanlivom lamináte (getinaky, textolit, laminát) s hrúbkou 4 mm alebo oceľový plech od 1,5 mm. V druhom prípade je veľmi žiaduce nalepiť elastické tesnenia na dosadaciu plochu, napr. z korku alebo linolea je tiež lepšie kúpiť zakúpenú konzolu s tesnením, as akékoľvek mechanické poškodenie skrinky televízora, aj keď existujú drobné škrabance / jamky, formálne odôvodnite odmietnutie opravy.

Zjednodušený dizajn nástenného držiaka VESA pre televízory s veľkosťou obrazovky do 12,5 cm (30,5 cm) je zobrazený v poz. 6. To je presne to, čo dáva zmysel urobiť sami, povedzme, pre malú televíziu v kuchyni. Ak chcete namontovať celé zavesenie, najskôr pripevnite podpornú konzolu k stene a, potom k montážnej konzole televízora b, Ставят телевизор на место вдвоем: один его держит, а другой завинчивает стопорные болты v, Съем по необходимости – в обратном порядке. «Телк» с диагональю (8-10)” можно вообще вешать вместе с креплением на крюк. Только, упаси боже, не на силуминовый или пластиковый: имеют свойство под грузом внезапно обламываться безо всякой видимой причины.

držiaky

Najčastejšie sú televízory zavesené na „zlomených“ (vyklápacích) konzolách s 3 stupňami voľnosti: otáčanie do strany, pohyb do strany, naklonenie, vľavo na obr. Ak je potrebné otočiť televízor o viac ako 75 - 80 stupňov, je potrebné, aby celé predĺženie ramena konzoly (vzdialenosť A) bolo aspoň polovicou celkovej šírky televízora. Je tiež veľmi žiaduce, aby vzdialený záves B bol odnímateľný bez nástrojov, čo výrazne uľahčí a zjednoduší pristátie / vybratie televízora.

Držiaky pre televízory s rôznym stupňom voľnosti

Poznámka: lacné konzoly s 3 stupňami voľnosti sa spravidla montujú iba na hlavné steny. Ich upevnenie na PHB a GKL (sadrokartón, pozri nižšie) je najčastejšie nemožné.

Na pevné upevnenie sa používajú oveľa lacnejšie držiaky s prvým stupňom voľnosti, ktoré umožňujú iba nastavenie sklonu obrazovky, vpravo na obr. Umožňujú montáž na slabé steny, preto je vhodné, aby vám účel a funkčnosť miestnosti umožnili v nej nájsť miesto na pevné zavesenie televízora.

Umiestnenie televízora na taký držiak si vyžaduje dve osoby: s upevňovacími zostavami B vopred naskrutkovanými na puzdre, držiacimi zboku, nasadenými na nosnú konzolu G. Držiak „bez jediného“ umožňuje namontovať veľmi veľké televízory s montážnymi modulmi viac ako 400 mm a všeobecne neštandardnými. Ak však upevňovacie body televízora nie sú v obdĺžniku, inštalácia nemusí byť možná, napr Schopnosť montážnych jednotiek skosiť je veľmi obmedzená.

Osobitné prípady

Kompaktný držiak TV pre náročné použitie

Pri častých manipuláciách s veľkým televízorom v multifunkčných miestnostiach je potrebné bezpečne pripevniť televízor k stene, namontovať zberač alebo rovnobežník a zavesenie lúča, pozri obr. napravo. VESA bez lúčov (znázornené červenými šípkami) v tomto prípade už nebude spoľahlivá: rýchlo oslabuje alebo dokonca praská. Okrem toho sa konzola zberača môže zložiť a televízor sa dá pritlačiť k stene.

Bezpodmienečné nevýhody pantografických zátvoriek, za prvé, ceny pre nich samotné: rádovo, doslova, vyššie ako pre tie kritické. Po druhé, potrebujete špeciálny televízor s hrebeňmi na zadnom paneli na pripevnenie lúčov a držadiel na stranách, za ktoré sa ťahá dozadu a dopredu, ako je vidieť na obr. napravo.

Na inštaláciu do výklenku v jednej rovine so stenou je potrebný špeciálny televízor, ktorý nemá po stranách voľný priestor. Ide tu o chladenie: musíte zaistiť cirkuláciu vzduchu za televízorom. Nielen „plazma“ je citlivá na prehrievanie. U LCD / LED, ktoré pracujú bez odvodu tepla, je stratifikácia obrazovky pred uplynutím záruky bežnou záležitosťou a každý viac či menej skúsený opravár určuje presnú príčinu. Z „televízora“ LCD / LED so stratifikovanou obrazovkou zostáva len odstrániť elektroniku častí a zvyšok vyhodiť.

Poznámka: stratifikácia obrazovky sa objaví ako prvá vo forme farebného moaré, ktorý sa rýchlo zmení na tmavé alebo svetlé škvrny.

Schéma inštalácie televízora v inštalačnej krabici

Televízory určené na inštaláciu do slepých výklenkov sú vybavené špeciálnou montážnou skrinkou. Okrem VESA majú háčiky na zavesenie v krabici na boku puzdra. Schéma inštalácie televízora v inštalačnej krabici je znázornená na obr. Okrem výklenkov sú tieto zavesené na veľmi slabých stenách, spravidla je v skrinke usporiadaných najmenej 8 upevňovacích bodov k nosnej ploche.

Na pripevnenie bežných konzol k hlavným stenám sa upevňovacie prvky, pokiaľ nie je uvedené inak v špecifikácii pre televízor, vyberajú podľa nasledujúcich pravidiel:

 1. Hmoždinky - aspoň propylén a výhodne oceľ,
 2. Pre steny vyrobené z PHB (penové bloky, škvárové bloky) sú hmoždinky iba propylén,
 3. Priemer skrutiek v mm nie je menší ako prvá číslica veľkosti uhlopriečky obrazovky v palcoch, ale v každom prípade od 4 mm,
 4. Hĺbka samoreznej skrutky v nosnej stene v mm, bez započítania hrúbky povrchovej úpravy - nie menšia ako veľkosť uhlopriečky v cm +10 mm pre betónové steny, nie menšia ako rovnaká dĺžka uhlopriečky v cm +30 mm pre tehlové steny a najmenej 1,5 uhlopriečky v cm +50 mm pre steny PHB.

Napríklad televízor s uhlopriečkou 12 palcov (31 cm). Priemer skrutiek je 4 mm. Hĺbka v betónovej stene od 40 mm, do tehly od 60 mm, v PHB od 95 mm. Diagonálne 28 “(71 cm) - v tomto poradí od 7 mm, od 80 mm, od 100 mm do 155 mm.

sadrokartón

Vyššie uvedené sa nevzťahuje na steny GKL, sú bolestivo slabé. Pri montáži na hlavnú stenu s opláštením sa hmoždinky vtlačia do opornej steny, do opláštenia sa vyvŕtajú otvory pod priechodom hmoždinky. Hmoždinky sú rozložené na miesto, poklepaním kladivom na rozpierku od oceľovej tyče je vhodný šesťhranný nástrčný kľúč vhodnej veľkosti (aby nespadol do hmoždinky).

Ak je priečka úplne sadrokartónová na ráme, potom by najprv mala byť hrúbka kože od 12 mm. V opačnom prípade hľadáme iné miesto pre televízor alebo ho umiestnime na podstavec. Po druhé, hmotnosť televízora na 1 bod pripojenia na stenu by nemala prekročiť 5 kg, t. pri pripájaní k 4 bodom by nemala byť vyššia ako 20 kg. Po tretie, vzdialenosť medzi stredmi upevňovacích otvorov by nemala byť v mm menšia ako 20 hmotností televízora v kg. V tomto príklade od 400 mm.

Držiak na konzolu televízora na sadrokartóne

Namiesto jednoduchých hmoždiniek sa tiež používajú kotvové kotvy s rozbiehavými nohami v mm o najmenej 2 hmotnosti televízora v kg, v našom prípade o najmenej 40 mm do strán. Upevňovacie body by nemali byť príliš blízko k rámu a nie príliš ďaleko od neho, približne povolené vzdialenosti koncov „roztiahnutých“ labiek od prvkov rámu sú znázornené na obr.

Zostáva rozhodnúť, ako nájsť prvky prepravky, ak ich umiestnenie nie je známe. V prípade prepravky z ocele tu pomôže jednoduchý detektor kovov. Nie je to drahé pole, s ktorým skladovatelia čistia pláže a populárne miesta na piknik, ale konštrukčné, ktoré môžete urobiť vlastnými rukami bez toho, aby ste sa ponorili do džungle elektroniky.

Prostriedok na nájdenie dreveného rámu pod sadrokartónom v amatérskych podmienkach je lekársky stetoskop. Najprv klepnutím na kĺby na stene nájdu miesto, kde je zvuk hlasnejší. Potom, klepnutím tam, počúvajú stenu pomocou stetoskopu. Zvuky nad tyčami prepravky prudko klesajú.

Priamo k stene

Ak je možné zorganizovať nezmenenú zónu dlhého pozerania v miestnosti s TV, potom bude vo všetkých ohľadoch optimálne pripevniť ju na stenu pevne, bez ramena. Dizajn držiaka bez stupňov voľnosti môže opakovať dizajn držiaka „1-free“, kresba v poz. 1 obr. Materiál - tenkostenný perforovaný oceľový profil: roh 80x60 a 40x40 v tvare U. Útržky je možné zakúpiť vždy v železiarňach alebo od sadrokartónov. Menšia polica rohu sa ohýba na polovicu a mierne sa ohýba.

Montáž televízora na stenu bez konzoly

Pri zavesení na taký držiak je možné jedenkrát nastaviť uhol obrazovky umiestnením rozpier a výstupkov pod horné alebo spodné skrutky VESA. Pri uhloch +/– 15 stupňov a pri pozorovacej vzdialenosti 3 m vám to umožní zmeniť výšku zavesenia v rozmedzí +/– 0,8 m, čo je dosť pre väčšinu vnútorných riešení.

Veľmi jednoduchý spôsob, ako zavesiť televízor bez ramena, je kus drevenej dosky s hrúbkou 30 mm alebo viac, poz. 2 a nábytkové pánty pre police, poz. 3. Aby ste sa vyhli „nezaručeniu“ z dôvodu škrabancov na skrinke, je lepšie ich pripevniť na preglejkové tesnenie, poz. 4. Ak zoberiete nosnú lištu so šírkou 150 mm a pripevníte ju v rohu, pomocou dvoch skrutiek na každej hrane, potom v prípade televízora s uhlopriečkou 70 až 85 cm, môžete zorganizovať dlhú pozorovaciu zónu v obývacej izbe Khrushchev 3x4 m, kde šváby kam chodiť, pos. 5.

Kam umiestniť vodiče

Až 6 až 7 káblov je vhodných pre moderný televízor, pričom sa berú do úvahy dostupné zdroje signálu a možnosť použitia ako počítačový displej. Okrem toho je v zásade nemožné umiestniť efektívny akustický dizajn do tenkého plochého puzdra a úplnú „šťavu“ zvuku je možné dosiahnuť iba pomocou externých reproduktorov (reproduktory, reproduktory), to sú ďalšie 2 až 3 káble. Takáto „metla“ v tme pokazí dojem interiéru tak s televízorom, ako aj s vysielaním, aj keď je to jeho zápletka, na ktorú niektoré kategórie divákov zabudnú všetko na svete, vľavo na obr.

Ako skryť káble pred televízorom

Spôsob, ako skryť veľa televíznych drôtov, je dobre známy: jedná sa o kúsok farieb a textúr káblových vedení vhodných do interiéru. Pripevnenie políc pre tuner, DVD prehrávač, USB a nádoby s médiami k nemu nie je náročná úloha pre homemaster strednej úrovne, v strede a napravo.

Nájdete tiež tipy na vedenie káblov pod sadrokartónom cez 2 otvory v kryte, nad a pod. Povedzme, že je stále možné chytiť ich konce pod háčik. Predpokladajme tiež, že konektory na drôtoch sa namontujú až potom. Ako však prejsť prvkami kostry? Zostáva sa predpokladať, že autori týchto odporúčaní jednoducho nevedia, že stena je opláštená pozdĺž debny.

Garáž, stodola, chaty

Zvyčajne sa sem posielajú staré televízory s bublinkami (CRT, katódová trubica), ktoré odchádzajú do dôchodku. Môžu byť tiež zavesené na stene. Nedotýkame sa lampových polovodičových „rakiev“, pracovníkov, sú to cenné technické starožitnosti a nie je potrebné ich dokončovať. Budeme sa zaoberať neskoršou jednoduchou doskou so štrbinovou maskou v trubici.

Vnútorná nosná konštrukcia veteránov ešte stále Peppy CRT môže byť vo forme rámu z oceľových profilov alebo objemného rámu z kruhových tyčí. Môžete ich rozoznať podľa inštalačných nôh: prví ukazujú hlavy pomerne silných skrutiek so širokými podložkami. Pre takéto rúry od 25x15 môžete vyrobiť konzolovú konzolu, poz. 1 na obr. Ak chcete k nemu pripevniť televízor, musíte v konzolách vyvŕtať otvory pre skrutky na nohách, tie normálne je potrebné vymeniť za iné s rovnakým závitom, ale predĺžené o hrúbku konzol + hĺbku otvoru v nohe. Existuje nuansa: skrutky sa musia meniť jeden po druhom a televízor by sa mal k konzolám pripevňovať opatrne, inak by sa jeho „droby“ mohli posunúť. Nebude sa zlomiť, ale bude ťažké chytiť „ľavú“ hniezdu bez demontáže pomocou skrutiek.

Ako zavesiť starý televízor na stenu

Televízory CRT s trojrozmerným elektrickým rámom sú zavesené na stene ešte jednoduchšie: na kábli so slučkami na koncoch, poz. 2 a 3. Závesy sú zovreté pod štandardnými upevňovacími skrutkami zadného krytu. Potiahnutím šnúry do otvorov držiaka preglejky z preglejky môžete upraviť náklon obrazovky. Tento kopec vyzerá zvedavo, ale je úplne spoľahlivý a takmer zadarmo.

Poznámka: ako technická zvedavosť skutočnosť, že v poz. 4. Parná lokomotíva vydrží, ale skonštruuje sa ... Pokiaľ majiteľ nečakane zavesí 1,5-metrovú plazmu v garáži neúprosne a neúprosne.

A viac o zátvorkách

Takže konečná odpoveď na pôvodnú otázku: ako zavesiť televízor na stenu, sa postupne znižuje na:

 • Miesto upevnenia televízora volíme predovšetkým na základe mechanických charakteristík nosnej plochy.
 • Na základe nich, hmotnosti a rozmerov televízora, určujeme spôsob jeho pripevnenia na stenu.
 • Vyberáme držiak alebo držiak, ktorý je vhodný pre všetky dostupné podmienky, vyrábame ho alebo ho pripravujeme.

Prvé 2 body sú úplne na dosah ruky. Hlavné kritériá pre výber zátvorky sú opísané v texte článku. Len pre prípad, že by sme na záver uviedli ďalšie video o tom, ako zvoliť správnu zátvorku pre televízor:

Príprava na inštaláciu - 3 hlavné pravidlá

Na správne zavesenie televízora musíte dodržiavať tri hlavné pravidlá:

 • Podrobne preštudujte charakteristiky zariadenia. Priamo na montáž akéhokoľvek typu televízora musíte poznať jeho uhlopriečku, hmotnosť a typ televízora. Tieto informácie musia byť v dokumentácii zakúpeného zariadenia. Ak je hmotnosť vášho zariadenia vyššia ako 25 kilogramov, inštalácia sa musí vykonať dvoma.
 • Určujeme typ steny, na ktorú bude zariadenie nainštalované. Zvyčajne je drevená, tehlová, betónová alebo vyrobená zo sadrokartónu. Zároveň sa vyberá z nástrojov, ramena, upevňovacích prvkov a príslušenstva, ktoré budú potrebné priamo na inštaláciu.
 • Preskúmajte umiestnenie elektrického vedenia na tejto stene. Pomôže nám to lepšie skryť vodiče a káble a tiež to nenaruší všeobecný systém zapojenia.

Hlavné výhody a nevýhody nástennej televízie

Začnime tým dobrom, konkrétne výhodami. S tým nám pomáhajú výrobcovia moderných televízorov. Pracujú na tom, aby naša televízna obrazovka bola čo najkompaktnejšia. Umožňuje nám tak šetriť priestor, vďaka čomu bude náš interiér priestrannejší. Plochá obrazovka bude vrcholom nášho interiéru, dokonale ozdobí stenu a nezáleží na tom, či je váš interiér retro alebo moderný.

Ďalšou výhodou je, že moderné vybavenie je odolnejšie voči mechanickému poškodeniu. Preto, ak váš televízor spadne na podlahu, existuje veľká pravdepodobnosť, že zostane v funkčnom stave.

Teraz môžeme hovoriť o nedostatkoch.

Existujú 3 hlavné nevýhody nástennej televízie (počas inštalácie):

 • Napríklad v prípade pádu, kvôli nesprávnemu pripevneniu držiaka, sa váš televízor môže úplne vypnúť.
 • Zavesenie televízora na stenu je zložitejšie ako položenie len na stôl alebo na podstavec, takže potrebujete pomoc inej osoby, najmä ak je celá uhlopriečka televízora dostatočne veľká.
 • Je prísne zakázané pripevňovať televízor s hmotnosťou od 35 kilogramov na slabé steny (sadrokartón), ako aj na vyhrievacie zariadenia.

Napriek nedostatkom nástenného televízora je jeho inštalácia veľmi populárna a pomerne jednoduchá, ak dodržujete základné pravidlá jej inštalácie.

Druhy spojovacích prvkov

Držiak na stenu, rovnaký držiak - je to špeciálny držiak, ktorý slúži na pripevnenie moderného televízora k vybranej stene. Celkovo existujú 4 typy upevňovacích prvkov, ich hlavný rozdiel spočíva v tom, že každý z nich svojim vlastným spôsobom môže upraviť polohu obrazovky a zároveň zvýšiť pohodlie sledovania televízie.

Pred zakúpením držiaka si musíte byť istí, že sa hodí k vášmu televíznemu modelu. Aby ste to dosiahli, musíte sa opýtať, aký štandard má držiak a porovnať ho so štandardom pre namontovanie nášho moderného televízora.

Prezrite si 4 známe nástenné držiaky.

Tvrdé zipsy

Pevné upevňovacie prvky s nízkym profilom, jedná sa o upevňovacie prvky, ktoré pripevňujú váš televízor 10 až 20 centimetrov od steny. Pevný držiak nemá nastavovaciu funkciu, to znamená, že po inštalácii s ním nebudeme môcť otočiť alebo nakloniť televízor. Pre tento typ spojovacieho prvku vám odporúčame zavesiť televízor na úroveň hlavy, aby ste mohli pohodlne sledovať rôzne programy a televízne programy.

Výhodami tohto typu sú nízka cena, bezpečnosť a jednoduchá inštalácia.

Miny zahŕňajú niekoľko faktorov. Neexistuje žiadne nastavenie polohy ani ťažký prístup ku konektorom TV, ktoré sú za tým.

Šikmý hardvér

Pomocou tohto držiaka môžete zmeniť uhol vášho televízora, nastaviť ho na úroveň očí a pridať rovnaký komfort sledovania televízora. Vzdialenosť od steny k držiaku je až 15 centimetrov. Uhol sklonu rôznych zátvoriek je odlišný, ale v zásade je v rozsahu 10-25 stupňov.

Výhodou tohto typu je prijateľná cena, jednoduchosť dizajnu a najdôležitejšie je, že umožňuje nastavenie sklonu televízora.

Jedinou nevýhodou tohto typu je nedostatočná rotácia televízora.

Otočný držiak

Toto zariadenie je jedinečné, pretože ho možno podľa potreby použiť na pohyb, otáčanie alebo nakláňanie televízora. Tento držiak je pomerne drahý, ale stojí za to. Áno, má limit na veľkosť a hmotnosť vášho televízora, môžete to vidieť v dokumentácii pre konkrétny model držiaka, ale sme si istí, že si môžete vyzdvihnúť dobrý a pomerne produktívny držiak za lacnú cenu.

Medzi výhody patrí jednoduchosť použitia, krásny vzhľad.

Nevýhodami môžete zdôrazniť drahé náklady na držiak, ako aj ťažkosti s inštaláciou tohto príslušenstva.

Stropná montáž

Tento kopec je veľmi populárny v rôznych kanceláriách a inštitúciách, pretože je vhodné poskytovať reklamu návštevníkom a kolegom. Umožňuje vám otočiť televízor o 360 stupňov a tiež poskytuje naklonenie obrazovky. Na ich použitie je potrebné mať vysoké stropy.

Pokiaľ ide o klady, myslím si, že je všetko jasné, ale medzi mínusy patrí ťažkosti s inštaláciou, ako aj s prívodom káblov, ktoré sa s najväčšou pravdepodobnosťou ľahšie umiestnia pod strop ako nižšie na podlahu.

Obmedzenie montáže televízora na stenu bez použitia konzoly

Tieto obmedzenia uvádzame v nasledujúcom zozname:

 • Je povolené pripojiť iba tenké televízory, ako sú LCD, LED a Plazma
 • Na vašom televízore by všetky konektory mali byť výlučne na bokoch
 • Inštalačná výška by nemala byť väčšia ako 1,5 metra,
 • Po inštalácii je premiestnenie televízora veľmi ťažké,
 • Opačná stena musí byť zakrytá.

Ak idete na stenu, ktorá je založená na tehle, môžete bezpečne pokračovať v inštalácii. Ale tu vám dáme niekoľko užitočných rád:

 • Телевизор следует вешать, так что бы он был на уровне ваших глаз, естественно, когда вы находитесь в сидячем положении.
 • Расстояние от телевизора до ваших глаз должно равняется диагонали телевизора умножено на 3.
 • Рассчитывать длину болтов не нужно, так как в каждом комплекте с телевизором идут болты определенной длины. Их и нужно использовать.
 • Na opačnú stranu je potrebné pri montáži na zadnú stranu televízora namontovať dosku (železnú) asi 5 cm vyššiu a širšiu pre vzdialenosť medzi otvormi.

Ako zavesiť televízor na stenu - podrobné pokyny na zavesenie

Aby sme vám uľahčili navigáciu v inštalácii, poskytli sme pre ňu podrobné pokyny. Teraz môžete ľahko vykonať inštaláciu.

Krok 1. Najskôr vyberte výšku televízora. Aby sme to dosiahli, sadneme si na miesto pozerania televízora a vyberáme najvhodnejšiu oblasť sledovania.

Krok 2. Je potrebné umiestniť na stenu označenia, navrhovanú schému televízora. Aby sme to dosiahli, potrebujeme úroveň budovy, mieru pásky a ceruzku. Pozeráme sa na náš držiak a označíme body na stene (ako na fotografii nižšie). Nezabudnite skontrolovať horizontálnosť otvorov, ktoré budeme mať, ak nebude ani veľká zaujatosť, môže to ohroziť pád televízora. Preto túto záležitosť berieme vážne.

Krok 3. Na tento krok potrebujeme cvičenie. S ním vyvŕtame diery na vyznačených miestach.

Krok 4. Pomocou kladiva vjdite do otvorov hmoždinky a opatrne pripevnite konzoly na stenu. So sádrokartónovou stenou buďte opatrní, túto záležitosť robte iba vtedy, ak ste si istí, že sádrokartónová stena vydrží vaše zariadenie.

Krok 5. Po dokončení inštalácie konzoly pripravíme televízor. Opatrne ho vložte do vodidiel alebo utiahnite skrutky bez veľkého úsilia.

Krok 6. Pripojíme televízor k zdroju napájania a začneme pozerať. Odporúčame vám, aby ste všetky káble skryli v plastovom kábli tak, aby bol interiér vašej izby v bezchybnom stave a žiadne káble. Môžeme preniesť zásuvky za obrazovku, tieto metódy skryjeme naše káble

Teraz ste oboznámení s pokynmi na inštaláciu televízora na stenu. Pozrite si video, potom opravte celú sekvenciu až do konca a zistite niekoľko nuancií.

Pred pripevnením dosky na stenu musíte zistiť, aký materiál steny. Pokiaľ ide o sadrokartónové dosky alebo drevo, používame špeciálne hmoždinky a ak ide o betónové steny, je potrebné hmoždinky použiť priamo na betón.

Správne umiestnenie televízora

Takmer všetok voľný čas trávime sledovaním televízie. Preto je veľmi dôležité zavesiť televízor správne, aby nedošlo k problémom so zrakom a bolesťou hlavy z dlhodobého sledovania.
Existuje niekoľko odporúčaní na správnu inštaláciu televízora:

 • Stred televíznej obrazovky by mal byť na úrovni očí pozorovateľa.
 • Odchýlka zorného uhla voči obrazovke by nemala byť väčšia ako desať stupňov v jednom alebo druhom smere.
 • Televízor sa neodporúča inštalovať pod stropom, aby ho bolo možné pozerať v ľahu.
 • Okrem správnej polohy televízora je veľmi dôležité pozerať sa na obrazovku z optimálnej vzdialenosti. Nasledujúca tabuľka zobrazuje odporúčanú vzdialenosť sledovania televízora v závislosti od uhlopriečky obrazovky:

  Často kladené otázky

  V tejto časti sa s vami porozprávame o otázkach, ktoré ľudia kladú, keď chcú zavesiť televízor na stenu. Tieto otázky, ako aj odpovede na ne, sú veľmi užitočné pre ľudí, ktorí chcú pripevniť televízor na stenu.

  Aká veľkosť uhlopriečky je najvhodnejšia na namontovanie televízora na stenu

  Väčšina ľudí si myslí, že si bude kupovať plazmu pre seba na podlahe steny, ale skôr, ako to urobíte, musíte vedieť, či vám nastavenie miestnosti umožní umiestniť také veľké obrazovky, že vaše zdravie sa nezhorší. Koniec koncov, stále si môžete kúpiť televízor s veľkou uhlopriečkou, ale musíme myslieť na naše zdravie.

  Pohodlné pre videnie je vzdialenosť, ktorá je 3 - 4 uhlopriečky obrazovky. Inými slovami, ak máte 40-palcovú obrazovku, mali by ste ju sledovať vo vzdialenosti najmenej 3 metre. Od 120 palcov je približne 3 metre.

  Mnoho televíznych fanúšikov sníva o veľkej plazmatickej polovici steny. Kúpa takého televízora nie je náročná, ale skôr, ako to urobíte, skontrolujte, ako vám parametre vašej miestnosti umožní pozrieť sa na takýto monitor bez poškodenia zdravia.

  Pomerne veľa ľudí toto pravidlo nezohľadňuje, ale kazí aj zrak a za veľmi krátke línie. Žiadame vás, aby ste neopakovali svoje chyby a dodržiavali toto pravidlo.

  Typy zátvoriek

  Po rozhodnutí o umiestnení musíte vybrať zátvorku, na ktorej pripevníte televízor. V zátvorkách pre ploché televízory sú:

  Naklonený. Na uľahčenie sledovania je možné televízor namontovaný na takom ramene nakloniť nahor alebo nadol.

  Šikmé a otočné. Tento typ držiaka vám umožňuje nielen nakloniť televízor, ale tiež ho otočiť správnym smerom.

  Opravené. Najlacnejší a najjednoduchší typ uchytenia bez možnosti nastavenia polohy televízora.

  Mobile. Konzoly tohto typu umožňujú umiestniť televízor takmer do akejkoľvek polohy. Jediným negatívom týchto zátvoriek je cena.

 • Strop. Ako už názov napovedá, takéto zátvorky sú určené na pripevnenie televízora na strop.
 • Aká by mala byť výška medzi podlahou a TV

  Výška je určená iba z miesta, kde umiestnite svoj televízor, hlavnou vecou je to, že je pre vás výhodné pozerať sa. Nebude pre vás výhodné zdvíhať hlavu a pozerať sa na televíziu z vášho čela. Napríklad, ak sa chystáte zavesiť svoj televízor v kuchyni, potom ho v zásade môžete zavesiť od stropu, ale na pohovke bude nepohodlné, najpravdepodobnejšie sa večer pozerať na strop.

  V skutočnosti, normy, tak to nie je dôvod. Sadnite si na miesto, kde chcete pozerať televízor, a vyberte miesto pre televízor na stene.

  Kde je najlepšie skryť káble a vodiče pred televízorom

  Táto otázka je veľmi obľúbená, najmä u ľudí, ktorí už zavesili svoj televízor na stenu. Je pre nich oveľa ťažšie skryť káble ako tí, ktorí sa o tento problém zaujímali na začiatku pripevnenia televízora k stene.

  Takže, ak vykonávate opravy teraz, musíte zariadiť zásuvky priamo pre televízor. Vyžaduje si to 1 televíznu zásuvku a najmenej 3 výstupy za obrazovkou. K týmto zásuvkám pripojíme televízor, Wi-Fi a tuner. Najlepšie je skryť všetky tieto zásuvky priamo za televízorom, je to veľmi pohodlné a veľmi populárne.

  Ak je však pod televízorom kabinet, ktorý bude mať inú techniku, je lepšie sa o to vopred postarať a urobiť ešte pár zásuviek, a to aj pre ten istý kabinet.

  Odporúčame vám umiestniť asi 5 zásuviek vo vzdialenosti 30 centimetrov od podlahy, a aj keď si myslíte, že ich nepotrebujete, potom sa veľmi mýlite. Technológie sa v súčasnosti vyvíjajú veľmi rýchlo a nikto nevie, čo iného prídu s televízorom za 3 roky. Zásuvky budú vždy potrebné a nebudete musieť používať žiadnych operátorov. Koniec koncov, nosenie znižuje krásu každého interiéru.

  Ak už bola oprava vykonaná, najlepším spôsobom je skryť všetky káble v kábli skrinky a priviesť ich krásne k televízoru, aby nikoho neobťažovala, a najmä aby sa neponáhľali do očí. Skvelá cesta zo situácie by bola, keby ste navrhli túto káblovú skrinku podľa štýlu svojej steny. Koniec koncov, je to na tom, že môže visieť celkom nepostrehnuteľne, inými slovami to možno nazvať skrytým boxom.

  Ak je však váš televízor blízko okna, potom najlepší spôsob, ako skryť drôty, budú používať záclony s elektrickými závesovými tyčami. Vytvorte zásuvku pod samotným stropom, blízko miesta, kde bude záclona. A bude to úžasná, nenápadná metóda, ako skryť vaše káble. Ďalšie informácie získate od špecialistu na závesy alebo elektrikára.

  Ako zavesiť televízor na stenu - 5 najlepších tipov od odborníkov

  Odporúčame vám, aby ste sa s touto časťou zoznámili, po jej prečítaní sa naučíte, ako zabezpečiť, aby vám vaše zariadenie slúžilo veľmi dlho. A tiež ako zabrániť tomu, aby televízor padol zo steny. Pri montáži televízora na stenu nezabudnite vziať do úvahy tieto tipy:

  1. Pred zakúpením držiaka musíte objasniť hmotnosť a uhlopriečku, ktorú vydrží.
  2. Aj keď otočný držiak je veľmi populárny a pohodlný, odporúčame vám používať iba pevný držiak. Koniec koncov, iba s ním si môžete byť istí, že váš televízor neklesne na zem.
  3. V poslednej dobe sa stalo veľmi populárnou montážou televízora do sadry. Ale buďte opatrní, pretože cirkulácia vzduchu, ktorá sa časom zahrieva a prehrieva, sa môže stať nákladným zlyhaním. Preto buďte pri tomto type inštalácie mimoriadne opatrní.
  4. Dobrým spôsobom zabezpečenia televízora je malý domáci stojan vyrobený zo sadrokartónu. Môže sa to uskutočniť v krátkom čase, ale naopak, bezpečnosť sa výrazne zvýši. Žiadame vás, aby ste nepremiešavali obrazovku nad krbom alebo inými formami prenosu tepla. Vyžarované teplo nepriaznivo ovplyvňuje televízor a jeho prevádzková pohotovosť môže rýchlo vyjsť. A najsmutnejšie je, že za to nikto nevráti peniaze, pretože je to vysvetlené v dokumentácii každej modernej televízie.
  5. Pred pripojením káblov z televízora bezpečne pripevnite televízor k stene. Až potom začnite spájať vodiče. Nezabúdajte, že ak máte otočnú konzolu, musíte sa uistiť, že je k dispozícii dostatok drôtu na otáčanie obrazovky. Vzdialenosť od pozorovacej oblasti priamo na obrazovku by mala byť od 3 do 4 uhlopriečok. Konkrétne od 2 do 4 metrov.

  V skutočnosti je zavesenie televízora na stenu zodpovednou záležitosťou. Musíte vynaložiť malé úsilie a televízor bude vyzerať slušne vo vašom interiéri a dokonale zdobí vašu stenu.

  Po prečítaní článku ste sa naučili, ako správne zavesiť televízor na stenu, želáme vám veľa úspechov!

  Kompatibilita veľkosti a normy VESA

  Ak chcete zvoliť držiak pre svoj televízor, musíte presne poznať veľkosť uhlopriečky obrazovky, ktorá sa zvyčajne zobrazuje v palcoch. Výrobcovia zátvoriek označujú kompatibilitu s televízorom na základe minimálnej a maximálnej veľkosti. Napríklad, ak balík naznačuje, že je konzola navrhnutá pre televízory s veľkosťou od 30 do 60 palcov, potom ju zakúpte, iba ak je veľkosť vášho panela v rámci týchto limitov.

  Mnoho výrobcov hranatých zátvoriek a televízorov spolupracuje so združením VESA týkajúcich sa video a elektronických noriem. Podľa noriem tejto organizácie sa vyrábajú typy upevňovacích prvkov na konzolách a ich veľkosť.
  VESA umiestnené otvory
  V televízoroch vyrábaných podľa štandardov VESA sa na zadnej stene nachádzajú štyri otvory na pripevnenie skrutiek. Tieto otvory sú určené na upevnenie prídržnej časti konzoly. Rozstup otvorov je štandardný a hodí sa pre väčšinu zátvoriek. Preto predtým, ako si kúpite držiak televízora, zistite, s ktorými normami VESA je kompatibilný, a kúpte držiak s rovnakými normami VESA.

  TV hmotnosť

  Pri výbere držiaka televízora nezabudnite sa pozrieť na technický pas výrobku, pre akú hmotnosť je určený. Ak váha vášho televízora zodpovedá maximálnej hmotnosti, ktorú dokáže uniesť, nenakupujte ho. V opačnom prípade to môže počas ďalšej činnosti viesť k poruche držiaka a pádu televízora. Lepšie zaplatiť viac, ale kúpiť konzolu s 30-50 percentnou bezpečnostnou rezervou, pre ktorú budete mať istotu, že váš televízor neklesne a nezlomí sa.
  Montážne skrutky
  Zvláštnu pozornosť venujte aj skrutkám spojovacích prvkov, ak ich vzhľad alebo zliatina, z ktorej sú vyrobené, nevzbudzujú dôveru vo vás, je lepšie ich nahradiť novými. Televízor s plochou obrazovkou je drahá vec, takže je lepšie hrať v detailoch v bezpečí, ako si kúpiť nový panel.

  Ako zvoliť držiak pre televízor, pozri tiež vo videu:

  Montáž televízora na stenu

  Po zakúpení držiaka ho budete musieť nainštalovať na stenu a pripojiť k nemu televízor. Za týmto účelom môžete kontaktovať odborníka alebo vykonať inštaláciu sami. Pre vlastnú inštaláciu budete potrebovať nasledujúce nástroje:

  • Vŕtacie kladivo.
  • Vŕtačka na dierovač s priemerom vhodným pre hmoždinky.
  • Sada skrutkovačov.
  • Level.
  • Meracie pásmo.
  • Ceruzka.


  Po overení, či máte všetky nástroje a upevňovacie prvky, postupujte takto:

  1. Pomocou ceruzky, vodováhy a pásky zmerajte otvory pre hmoždinky. Nezabudnite skontrolovať zarovnanie značiek vo vzťahu k sebe, pretože aj nepatrné vyrovnanie držiaka môže nakoniec viesť k pádu televízora.
  2. Vyvŕtajte diery pomocou razidla.
  3. Namontujte hlavnú časť konzoly na stenu a priskrutkujte ju pomocou hmoždiniek.
  4. Namontujte konzoly na televízor pomocou skrutkovača a skrutiek.
  5. Televízor vložte spolu s vodiacimi lištami do drážok na hlavnej časti konzoly. Existujú modely nerozdelených zátvoriek. V tomto prípade je celá konzola namontovaná na televízore a celá konštrukcia sa nosí na kolíkoch. Pri veľkej veľkosti televízora sa tento proces inštalácie najlepšie uskutoční u partnera.
  6. Pripojte napájací kábel a televízny kábel k televízoru.

  Pracujte s partnerom
  Ako vidíte, proces inštalácie televízora je jednoduchý, ale v závislosti od materiálu, z ktorého sú steny vyrobené, môže byť potrebný iný spôsob montáže:

   Motýľová hmoždinka

 • Sadrokartónové steny. Inštalácia môže byť oveľa komplikovanejšia, ak sa chystáte zavesiť televízor na oddiel vyrobený zo sadrokartónu. Pri tejto možnosti inštalácie budete musieť nájsť vnútorný kovový profil oddielu a pripevniť k nemu konzolu pomocou hmoždiniek, motýľov. Skrutka pre upevnenie
 • Drevené steny. Drevo je mierne horšie ako tehla alebo betón, ale na pripevnenie konzoly k drevenej stene je lepšie použiť jednoduché dlhé samorezné skrutky namiesto hmoždiniek. Na preglejkové steny môžete použiť aj motýľovú hmoždinku. Skrutkami
 • Steny vyrobené z krehkých materiálov. Ak je váš dom postavený z omietky, dreveného betónu alebo nízkej kvality škvárového bloku, v takom prípade namontujte konzolu pomocou upevňovacích prvkov. Na upevnenie sa cez stenu vytvorí otvor a namiesto hmoždinky sa používajú skrutky s maticami a široké podložky.
 • Ako zavesiť televízor na stenu, pozri tiež vo videu:

  Pevná konzola z montážnej lišty

  Na výrobu budete potrebovať:

  • Koľajnica na pripevnenie kĺbových kuchynských skriniek
  • Vrták.
  • Hmoždinky.
  • Skrutky do dreva.
  • Skrutky.
  • Ruleta.
  • Level.
  • Píla na kov.
  • Skrutkovač.

  Montážna lišta
  Pracovný postup:

  1. Zmerajte dĺžku koľajnice podľa otvorov v televízore a odrežte ju na požadovanú veľkosť.
  2. Ak sa výrobné otvory na koľajničke nezhodujú s otvormi na televízore, vyvŕtajte ďalšie otvory.
  3. Podľa veľkosti už vyrobenej koľajnice odrežte druhú na pripevnenie na stenu.
  4. Pripojte prvú koľajnicu k TV priskrutkovaním pomocou skrutiek.
  5. Označte na stene pod otvormi pre hmoždinky.
  6. Vyvŕtajte otvory vrtákom alebo príklepom.
  7. Namontujte koľajnicu na stenu.
  8. Vložte držiak umiestnený na TV do drážky koľajnice namontovanej na stene.

  Na spoľahlivejšiu montáž televízora môžete nainštalovať druhý pár koľajníc.

  Držiak rozpočtu vyrobený z drevených dosiek

  Okamžite treba spomenúť, že tento typ držiaka je určený iba pre malé televízory.
  Ak chcete vyrobiť drevenú konzolu, musíte nájsť:

  • Drevená doska s prierezom 3 až 10 centimetrov.
  • Závesné háčiky - 4 kusy.
  • Samorezné skrutky, s hlavou v tvare krúžku - 4 kusy.
  • Skrutky na pripevnenie držiaka k televízoru - 4 kusy.
  • Pílka na kov.
  • Vrták.
  • Ruleta.
  • Ceruzka.

  1. Strihajte lištu na dve dĺžky po celej dĺžke televízora.
  2. Otočte od konca pásov, dve skrutky s hlavovým krúžkom. Neumiestňujte skrutky príliš blízko k okraju televízora, inak by stojany mohli prasknúť.
  3. Vyvŕtajte otvory do koľajníc a nainštalujte ich do televízora.
  4. Značky na stene urobte podľa umiestnenia krúžkov na koľajničkách.
  5. Vyvŕtajte otvory do značiek a dotiahnite závesné háčiky.
  6. Televízor namontujte na stenu vložením krúžkov do háčikov.

  Konzola pre drevené dosky
  Ak chcete, aby mal televízor sklon smerom nadol, urobte spodnú lištu o 1 až 1,5 centimetra tenšiu ako hornú.

  Kovová pohyblivá konzola

  Je prakticky nemožné vyrobiť doma plnú pohyblivú konzolu, ale môžete ju napodobniť. Musíte nájsť nasledujúce nástroje a materiály:

  • Štvorcová kovová rúra s prierezom 20x20 milimetrov.
  • Rohy 25 milimetrov - 4 kusy.
  • Dve kovové štvorcové dosky s rozmermi 200 x 200 milimetrov.
  • Skrutky.
  • Orechy a podložky.
  • Hmoždinky.
  • Píla na kov.
  • Vrták.
  • Sada vrtákov do kovu.
  • Airbrush alebo kefa.
  • Čierna farba na farbenie kovových výrobkov.

  Príkaz na vykonanie práce:

  1. Vezmite kovovú platňu a vyvŕtajte štyri otvory pre hmoždinky v rohoch.
  2. Na druhej kovovej doske urobte otvory zodpovedajúce otvorom umiestneným na zadnej strane televízora.
  3. Potrubie nakrájajte na tri kusy. Первый для настенного крепления кронштейна, второй для соединения деталей, третий для крепления телевизора. Размеры отрезков зависят от выбранного вами дизайна кронштейна.
  4. Покрасьте все изготовленные детали краской.
  5. После высыхания краски в центре плит-креплений прикрутите болтами по два уголка. Vzdialenosť medzi rohmi by mala umožňovať voľný pohyb štvorcovej trubice. Upozorňujeme, že na držiaku na stenu by rohy mali byť horizontálne a na držiaku televízora vertikálne.
  6. Úseky rúry medzi rohmi pripevnite pomocou skrutiek, potom do nich vŕtajte otvory.
  7. Úseky rúry medzi rohmi pripevnite skrutkou a umiestnite medzi rúru a rohy podložky.
  8. Stredovú časť rúry umiestnite zdola medzi rúry spojovacích prvkov a spojte ich pomocou dlhých skrutiek.
  9. Dosky pripevnite rúrkami pritiahnutými k stene pomocou hmoždiniek a skrutiek a potom pripevnite konzolu k televízoru.
  10. Nastavte uhol a dotiahnite matice.

  Držiak na domáce hranaté rúrky
  Na záver treba povedať, že ani tie najnáročnejšie domáce zátvorky nenahradia výrobky z hľadiska sily a spoľahlivosti.

  Dúfame, že po prečítaní nášho článku ste dostali veľa užitočných informácií a teraz môžete s dôverou nainštalovať televízor na držiak vlastnými rukami!

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send