Užitočné tipy

Ako umyť hračky pre psov

Pin
Send
Share
Send
Send


Chytil sa včera za strašného dažďa, výsledkom čoho bolo, že biely krk psa zožltol. Šampón to nezaberá, žlté škvrny sú stále rovnaké jasné a farebné. Nikto nevie, ako možno túto firmu odvodiť? Alebo sa zmieriť s tým, že teraz mám psy takej exkluzívnej farby?

Nerobte to)))

Sakra.
No, bude pre mňa lekcia - nie šetriť a kupovať iba Huntera.
Dúfam, že po určitom čase vyhorí na slnku.

Ol, neboj sa. Raz som si kúpil Ramseyho červený golier, Ferplast. Do riti. Po niekoľkých kúpeľoch si všimla, že kabát psa získal ružovkastý odtieň, ktorý Essno okamžite vyhodil z goliera. Po týždni približne odtieň zmizol, pes nemal mydlo, sám odišiel.
Od tej doby som hodil farebné obojky na noc na mokrú handru, ak tie stekali späť do butikov.
Legrační je, že čierny golier tej istej spoločnosti nebol namaľovaný. A červené prístrešky.

Och, to zostúpilo - páči sa mi to.
A o mokrej handre je tiež skvelý nápad, budete ju musieť použiť. Mimochodom, keď som si kúpil tento žltý, dostal som všetkých do obchodu s domácimi miláčikmi s otázkou „Neznižuje sa to“ a ubezpečil ma, že sa to v žiadnom prípade nestane. Dobre, dobre.

Všeobecne sa bielidlá na vlasy pre psov predávajú, ale osobne sa snažím niečo vyskúšať))

Citácia: Pôvodne poslal Nadezda:

Všeobecne sa bielidlá na vlasy pre psov predávajú, ale osobne sa snažím niečo vyskúšať))

Citácia: Pôvodne poslal recordaras:

Mimochodom, keď som si kúpil tento žltý, dostal som všetkých do obchodu s domácimi miláčikmi s otázkou „Neznižuje sa to“ a ubezpečil ma, že sa to v žiadnom prípade nestane. Dobre, dobre.

PS: O navrhujúcej knihe nie je vtip. Toto je teraz vážny nástroj tlaku.

Súhlasili sme s fotografom, maľovali sme žltý krk.

Tu je niečo, čo sa stalo:

veľmi krásne obrázky))

skvelé obrázky, najmä 4.

Ďakujem, výsledok sa mi tiež veľmi páčil, neočakával som takú krásu. Nie pre nič, čo sme včera jazdili v horúčave.

stále má veľkolepú farbu, jasný) fotogenický pes, vytvorený pre obálku časopisu)

Cool fotografie Hádate pre nevesty?

Mimochodom, podľa fotografa. Je možné v PM alebo tu pár slov o fotografovaní?
Tiež by mi vadilo robiť portfólio pre Ramsey až v lete. Dap náklady, ako sa dohodnúť, atď

Nie, zviera nie je moja show, nevesty na neho nesvietia.

A samotná fotografka navrhla, aby sme sa stretli a fotografovali, aby sme si nebrali desetník, ale iba ponúkali výmenou za náš čas disk so všetkými dobrými fotografiami v plnej veľkosti. Takže je to šťastie.

Trieda. Ďakujem za informácie o 23:00. Ale všeobecne máte veľké šťastie

Áno, vôbec nie, budem rád, ak sa niečo ukáže užitočné.

3. Nalejte horúcu vodu do vedra.

Pridajte 1,5 šálky bielidla a namočte hračky do tohto roztoku po dobu 30 minút. Potom si zoberte kefu a každú hračku dôkladne trite. Nalejte bieliacu vodu, nalejte čistú horúcu vodu a namočte hračky do nej pol hodiny. Potom sa musia všetky predmety umyť pod tečúcou vodou. Hračky by sa mali umývať, až kým už nebudú vonieť ako bielidlo. Pred odovzdaním hračiek psovi sa musia tieto hračky dôkladne vysušiť uterákom alebo na čerstvom vzduchu.

Základné pravidlá - kupujeme domáceho maznáčika sami

Žiadny z psovodov nikdy nepovie, koľkokrát do roka potrebujete kúpať svojho domáceho maznáčika. V zásade sa psy kúpu raz za šesť mesiacov alebo raz za tri mesiace. Obzvlášť náladoví majitelia psov sa kúpajú svojho psa každých 5-7 dní. Ak máte veľkého psa, odporúča sa vyhľadať pomoc v špecializovaných salónoch. Pre dievča bude veľmi ťažké zvládnuť napríklad Newfoundland alebo Dobermana, ktorý sa bojí plávania a začína vypuknúť. A ak máte zástupcu brachycelov, môžete tak urobiť. Bude potrebné vedieť o pokrývkach pre psov

Pri umývaní domáceho maznáčika v byte je potrebné zvážiť niekoľko odporúčaní:

 • Asi 1-2 hodiny pred plávaním je potrebné zatvoriť všetky dvere, okná a okná - mokrý pes a prievan nie sú kompatibilné veci,
 • Kúpele berie zviera výlučne do obojku a na vodítku,
 • Nedovoľte, aby sa šampón, mydlo a voda dostali do uší vášho domáceho maznáčika. Zvieratá s orezanými ušami sa umyjú v klobúku alebo si vôbec neumývajú vlasy - pravidlo je jednoduché a jeho dodržiavanie nedovolí vášmu zvieraťu ochorieť,
 • Mali by ste sa obávať o zdravie domáceho maznáčika a zakryť podlahu kúpeľne veľkou posteľnou plachtou alebo plachtou. Tieto opatrenia sú potrebné na to, aby pri vyskočení z vane pes na mokrých labkách nekĺzal a jednoducho si neprelomil kosti,
 • Ak váš pes uštipol predtým alebo stále pokračuje, odporúča sa nosiť papuľa - predídete tak zbytočným zraneniam majiteľa a kúpeľa zbytočnými pogrómami,
 • V procese umývania domáceho maznáčika ho nenúťte, aby tam sedel násilím - pochvaľujte zviera, fandte. Ak je to potrebné, doprajte si vynikajúcu chuť,
 • Na utretie budete potrebovať niekoľko uterákov - ich počet sa počíta na základe veľkosti psa. Pamätať! Po umytí by malo byť domáce zviera čo najsuchšie.
 • Nefúkajte psa do sucha! Ak ho použijete, fúkanie by sa malo robiť mierne teplým prúdom vzduchu,
 • Po plávaní psa netiahnite von. Ak sa začne ponáhľať po dome - neobťažujte sa. Toto je prirodzený proces regenerácie svalov a ich tónovania.
 • Aby ste to všetko zjednodušili, môžete vyrezať psíka (pokiaľ možno písací stroj).

Môže vyvstať otázka - je možné psa umyť bežným šampónom? Odpovieme - je to možné. Hlavná vec je, že obsahuje také zložky, ako sú bielkoviny, mastné kyseliny a látky, ktoré nechávajú pokožku suchú.

5. Teraz môžete prať mäkké hračky.

Možno ich iba prať v práčke. Vložte ich do nádrže, do práčky pridajte bežný prací prášok a do zásobníka na tekutý prací prostriedok pridajte malé množstvo bielidla. Ak máte sušičku, hračky by sa po umytí mali ponoriť. Pomôže to zabiť všetky zostávajúce baktérie a baktérie.

Umývanie psov

Po ukončení prípravných postupov a príprave potrebných podmienok a prostriedkov na umývanie môžete pristúpiť priamo k kúpaniu vášho domáceho maznáčika.

Krok za krokom zvážime, ako sa psa správne kúpať:

Najprv sa vyberie pohodlná teplota. Psy nemajú radi horúcu a studenú vodu, preto musíte najprv vytvoriť normálne podmienky. Pred podaním psa musíte vodu dostatočne zohriať, aby zviera nemrzlo. Je to obzvlášť dôležité pri kúpaní šteňa, ktorý nemal čas na vyvinutie imunity. Ak sa umývanie vykonáva v nádobe (vaňa, umývadlo), je potrebné okamžite odčerpať vodu z kolena,

Mokré telo domáceho maznáčika. Nemali by ste si umyť tvár, inak sa voda dostane do vašich uší a očí, čo zvieraťu nepohodlí. Odporúča sa namočiť psa na krk tak, aby bol srsť vo všetkých vrstvách nasýtená vodou. Ak má pes husté vlasy, bude to trvať nejaký čas. Nemá zmysel používať silný tlak na umývanie, bude to mať za následok strach zvieraťa, je lepšie nastaviť stály prúd vody a na kohútik použiť špeciálne dýzy, ktoré vám umožnia umývať psov efektívnejšie a jednoduchšie,

Aplikuje sa šampón. Moderné šampóny dobre penia, ale pri dlhej srsti domáceho maziva tekutina stále neprenikne hlboko. Pre väčší výsledok sa oplatí premývacia kvapalina napeniť vopred v malej nádobe s malým pridaním vody. Tento prístup rovnomerne rozloží šampón v celom kabáte. U psov s krátkymi vlasmi stačí na telo aplikovať čistiaci prostriedok a trieť ho po celom tele. Ak sa použije šampón, potom nie sú potrebné žinky a špongia, stačí látku manuálne napeniť a aplikovať na zviera. Výhodou je, že majiteľ bude poznať stav zvieraťa a zistí prírastky alebo pečate, ak existujú. Vlnu z čistiaceho prostriedku utrite pozdĺž rastu chĺpkov,

 1. Po zotieraní šampónov ju musíte chvíľu nechať, čo je uvedené na obale,
 2. Mydlo z vlny umyte vysokokvalitnou, nalievanou vodou, až kým nebude voda číra.
 3. Umývanie tváre to nestojí za to, pretože to môže viesť k strachu zo zvieraťa, možno to začne vypuknúť. Na odstránenie špiny z tváre je potrebné použiť navlhčenú handričku a z nej odstrániť špinu,
 4. Zvieratá sušíte utierkou z mikrovlákna,
 5. Vlasy rozčesajte, kým sú mokré, aby ste sa neplietli,
 6. Liečte psa - to pomôže zvieraťu upokojiť a zvyknúť si na budúce umývanie.

Ako umyť psa po prechádzke

Pozrime sa teraz na niekoľko základných pravidiel kúpania psa na jar a na jeseň, keď uteká z ulice so špinavým bruchom a labkami:

 • Bez ohľadu na ročné obdobie, keď ste si dieťa priniesli domov, musíte ho hneď po prechádzke zvyknúť, aby si umyl labky.
 • Na jar a na jeseň sa labky umývajú mimoriadne mierne teplou vodou. V zime je mimoriadne chladno. Problém je v tom, že citlivosť psích tlapiek je dvakrát vyššia ako tá naša - len si predstavte, čo sa stane vášmu miláčikovi, ak mu dáte labky do nádrže s horúcou vodou,
 • Nepoužívajte veľkokapacitné nádoby. Stačí vziať malé umývadlo a handru,
 • Pri umiestňovaní šteniatka by ste mali okamžite premyslieť proces zvykania si na umývanie po ulici.

V lete alebo v horúcom období mnohí chovatelia psov jednoducho napájajú svojich miláčikov z hadice a berú to pokojne. Ak má váš pes hustý kabát, potom v horúcom počasí, ktorý pre nich usporiadal kúpeľ, skočí doň a ochladia sa.

Výber detergentov pre typ plemena psov

Môže vyvstať otázka - ako psa umyť, ak nie je k dispozícii šampón? Všetko je tu jednoduché - môžete použiť detský šampón s dostatočným obsahom lecitínu a lanolínu. Ak ešte nemáte detský šampón, opláchnite pokožku vášho domáceho miláčika čistou teplou vodou.

„Voňaví“ psy, ktoré vypadávajú v nečistotách alebo v smetiskách, by sa nikdy nemali umývať mydlom! Je lepšie rozbiť vaječné žĺtky do vody a dôkladne premiešať. Výslednú zmes použite ako opláchnutie, dôkladne masírujte pokožku a potom ju umyte prúdom vody.

Varovanie! Ak je srsť vášho psa nudná, je to prvé znamenie, že prací prostriedok, ktorý používate, nie je vhodný pre vášho domáceho maznáčika.

Vôňa psa - ako sa zbaviť jantáru

To, ako veľa psov chová, je umývanie psov tak, aby nebolo cítiť ako pes. Okamžite by sa malo vziať do úvahy, že zdravé domáce zvieratá nebudú cítiť zápach, pretože to je pre predátora neprirodzené. Výskyt arómy je signálom zlej (nesprávnej) starostlivosti o psa.

Rada: Nestriekajte psa parfumom a dezodorantom! Tieto manipulácie môžu nielen pokaziť vlasy zvieraťa a poškodiť pokožku, ale tiež ľahko zbaviť pet vône!

Aby ste sa zbavili zápachu psa, odporúča sa vykonať nasledujúce manipulácie:

 • Pravidelne umyte rohož, na ktorej vaše šteňa spí (najmenej raz za dva týždne),
 • Neustále utierajte miesto, kde pes leží,
 • Stres - zo strachu môže šteňa rozdávať zvláštne tajomstvo, ktoré iba zvýši úroveň nepríjemnej arómy,
 • Neustále sledujte stav uší psov - iba oni postačujú na šírenie arómy do celej miestnosti,
 • Sledujte stav srsti. Neustále vyčesávajte prebytočné vlasy,
 • Diéta pre domáceho maznáčika - problém môže vyriešiť. Odstráňte všetky nezdravé jedlo z jeho stravy. Ak v priebehu správnej výživy jantár zmizol, potom je vaše domáce zviera alergické na určitý produkt,

 • Na odstránenie slabého zápachu sa predávajú špeciálne parfumy pre psov
 • Jantár sa tiež môžete zbaviť utretím srsti psa roztokom vody a octu. Pamätajte, že postup by sa nemal opakovať viac ako raz mesačne.
 • Venujte pozornosť takému faktoru, ako je použitie dezodorantov pre psov - pri maskovaní arómy môžete vynechať prejavy príznakov možných chorôb. Ak všetko ostatné zlyhá a zápach psa zostáva? Začínajú sa objavovať príznaky? Berieme so sebou domáceho maznáčika a ponáhľame sa na veterinárnu kliniku! Nie je možné stanoviť diagnózu samostatne a vyšetrením sa zabráni rozvoju choroby. Teraz bude ľahké psa kúpať. Dodržiavanie najjednoduchších pravidiel starostlivosti o vaše „dieťa“ zabráni mnohým problémom, zatiaľ čo pes bude čistý, uprataný a energický.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send