Užitočné tipy

Koľko by mal človek svinstvo?

Pin
Send
Share
Send
Send


Choďte do akejkoľvek lekárne a uvidíte dôkazy, že celý svet má zažívacie ťažkosti. Komu antacidum, ktorému je preháňadlo, sa stále viac zbavuje toxického odpadu prirodzene, ale s pomocou drog. Zdá sa, že je čas opäť požiadať o pomoc stáročia múdrosti ájurvédy. Naposledy sme hovorili o veciach ako tráviaci oheň - agni. Dnes budeme diskutovať o úlohe, ktorú v našom živote zohráva kvalitné pohybové ústrojenstvo - a ako to dosiahnuť.

V Ayurvede sa verí, že všetko, čo sa deje v mikrokozmovom meradle (to znamená vo vnútri nás), je odrazom makrokozmu. To platí aj pre našu stoličku. Ak samotná Zem preukáže svoju oslabenú schopnosť „tráviť“ toxický náklad skládok a chemických znečisťujúcich látok, ktoré na ňu ukladáme, je divu, že trpíme veľmi podobnými poruchami: zápchou, častými prípadmi neznášanlivosti určitých produktov a zvýšenou citlivosťou na ne? Čo sa stane s Matkou Zemou, sa stane jej deťom.

Moderný výskum potvrdzuje názor v Ayurvede na dôležitosť každodenného pohybu čriev. Naše fyzické zdravie alebo zlé zdravie úzko súvisí s tým, ako ideme na záchod. Je ťažké sa cítiť šťastne (a ešte viac osvietené), keď pohyb čriev nespôsobuje príjemné pocity, keď necítite spokojnosť so skutočnosťou, že sa vyskytuje pravidelne a bez problémov. Možno v súčasnosti nevenujete pozornosť svojim črevám do tej miery, že by vám tento pocit uspokojenia nebol známy.

Ako často musíte ísť na záchod veľkým spôsobom? Ako by to malo vyzerať? Keď sa spýtam žien: „A čo tvoje kreslo?“ Väčšina sa hanblivo a rýchlo zachichotala: „Ach, všetko je normálne.“ Čo to však znamená normálne? Ukazuje sa, že si niekto myslí, že to znamená chodiť na toaletu každé tri dni! Alebo jedného dňa máte voľnú stolicu a nasledujúci deň - ťažké, suché. Nie, to nemá nič spoločné s pocitom spokojnosti.

V ideálnom svete dokonale čistých vnútorností každý chodí na toaletu väčšinou raz denne. U ľudí s pitta ústavou sa to môže stať dvakrát denne. Zvyčajne sa vyskytujú črevné pohyby ráno a preháňadlá nie sú potrebné. Nepotrebujete šálku rannej kávy, ktorá údajne začína proces. Po rannej stoličke by ste mali cítiť ľahkosť, energiu, nemali by ste mať pocit, že by niečo zostalo.

Počas pohybu čriev by človek nemal zažiť stres a zhon. Nemalo by dochádzať k páleniu, súčasným emisiám plynu, zápachu a samozrejme bez bolesti. Inými slovami, ráno by mali byť príjemné pohyby čriev.

V ideálnom prípade by stolička mala byť hustá, ale mäkká, takmer bez zápachu. Každé ráno by to malo vyzerať rovnako bez ohľadu na to, čo ste jedli deň predtým. Ideálne kreslo sa ľahko trie, nelepí sa na steny toalety a má hnedú farbu, ktorá pripomína farbu prezretého banánu.

Čo keď moja stolička nie je zďaleka ideálna?

Našťastie sa Ayurveda nemusí usilovať o ideál. Pointa je postupne kultivovať láskyplné vedomie v sebe a vedome meniť svoje telo a dosiahnuť priaznivú reakciu od materskej prírody. Ak si na stoličke všimnete nestrávené zvyšky včerajšej večere, znamená to, že vaše trávenie a schopnosť prispôsobiť sa jedlu nezvládli jedlo, ktoré ste vysadili vo svojom tele. Môže to tiež znamenať, že jedlo nezodpovedá vášmu typu alebo ročnému obdobiu. Alebo možno nie ste schopní úplne „stráviť“ svoje emócie alebo zažívate duševný stres.

Tu je niekoľko jednoduchých pokynov, ako vylepšiť stolicu:

 • Piť zázvorový čaj častejšie. Najlepšie je variť čerstvý zázvor.
 • Spotrebujte viac olejov (ľanové semeno, konope, rybí olej).
 • Sledujte stoličku. Vyvarujte sa potravín, ktoré nakoniec nestrávia.
 • Dodržiavajte výživové odporúčania pre ústavné typy a ročné obdobia, ako aj všeobecné pravidlá kombinovania potravín (o nich budeme hovoriť v nasledujúcich publikáciách).
 • Ochutíme jedlo korením. Korenie vybrané liehom dosha je najlepším priateľom čreva.
 • Medzi jedlami nesmiete desiatu. Nakladanie tela novým jedlom predtým, ako sa staré strávi, je správna cesta k ťažkým stoličkám preplneným toxínmi.
 • Jedzte čerstvo pripravené jedlo. Včerajšie jedlo = nedokonalá stolica.
 • Jedzte potraviny bohaté na vlákninu, aby ste zlepšili kvalitu stolice.
 • Pri jedle úprimne povedzte: „Mmm, aké chutné.“ Keď máme radi to, čo jeme, keď jedlo vonia a vyzerá pekne, naše telo ho počúva a trávenie sa zlepšuje. A ak budeme jesť, cítime sa smutní alebo nahnevaní, tieto emócie ovplyvnia činnosť čriev.
 • Sledujte, čo robíte vo svojom voľnom čase. Bol som ohromený, keď som si všimol, že moje návyky, plytvanie energiou a zdanlivo nesúvisiace s jedlom, oslabujú oheň trávenia - agni. Drby, pozeranie správ alebo škandálne diskusné relácie v televízii, spory, prázdne rozhovory na vyplnenie pauzy, zvyk kontrolovať e-maily každú minútu - to všetko zabíja agni.

Čo určuje, koľkokrát jete kakao denne?

Koľkokrát budete hovno denne závisí od niekoľkých faktorov. V zdravom tele tento ukazovateľ zvyčajne závisí od množstva a pravidelnosti príjmu potravy, ako aj priamo od jeho životného štýlu. Konkrétne čísla je veľmi ťažké pomenovať. Môžeme citovať iba priemerné štatistiky, v závislosti od životného štýlu jednotlivca.

Je potrebné poznamenať, že ľudia, ktorí vedú aktívnejší a aktívnejší životný štýl, dodržiavajú harmonogram príjmu potravy, hovno menej často ako tí, ktorí vedú sedavý spôsob života. Je to preto, že telo potrebuje viac živín. Z tohto jedla sa vstrebáva čo najúplnejšie. Ale to nie je všetko. To, čo budete robiť, závisí od toho, aké jedlo jete. Každý produkt je na určitú dobu asimilovaný samostatne. V čase asimilácie výrobkov ovplyvňuje kombinácia výrobkov. Napríklad zemiaky a mäso sa strávia osobitne rýchlejšie, ako keď ich budete jesť spolu.

Mastné jedlá sa tiež vstrebávajú dlhšie, a to kvôli skutočnosti, že žalúdočná šťava trvá viac času, než rozloží olej a tuky, ktoré jedlo obklopujú. Ak sa vrátime k našim zemiakom, čas strávený trávením zemiakov konzumovaných priamo s mäsom sa zvyšuje len preto, že zemiaky sú hrubšie a pokryté olejovým filmom.

Dokonca aj rýchlo stráviteľné jedlá, ako napríklad zeleninové šaláty, strávia trávenie dlhšie, ak k nim pridáte olej.

Ak pijete akékoľvek jedlo počas jedla, zvyšuje sa aj čas strávený trávením jedla. Je to spôsobené skutočnosťou, že tekutina riedi žalúdočnú šťavu, čo ovplyvňuje intenzitu trávenia.

Ako vidno vo väčšej miere, do akej miery by mal človek hovädzí dobytok, je primárne ovplyvnený faktormi, ako je konzumácia potravy a rýchlosť trávenia. Zistiť, že je to dosť ťažké, pretože ľudia jedia rôzne potraviny a spravidla ich miešajú akýmkoľvek spôsobom, chutia lepšie.

Časové kroky, ktoré ovplyvňujú, koľkokrát človek poopí deň?

Teraz sa pozrime na samotný cyklus, ktorý by mal prejsť, kým sa nebudete chcieť nasadiť. Vyššie sme skúmali tráviace štádium. Celý proces pozostáva z nasledujúcich krokov:

 • Jedlo vstupuje do úst, kde ho žuváme, spoznáme jeho chuť a obalíme slinami. V priemere by to malo trvať asi 1 minútu.
 • Potom nasleduje proces prehĺtania, ktorý trvá 3 sekundy, počas ktorého žuvacie jedlo vstúpi do žalúdka, kde sa trávi.
 • Trávenie potravy v žalúdku. V tomto štádiu sa jedlo štiepi žalúdočnou šťavou a steny žalúdka absorbujú potrebné živiny. Ako je uvedené vyššie, čas strávený týmto procesom je čisto individuálny a závisí od množstva jedla a od prísad. Predpokladá sa však, že to trvá asi 2-4 hodiny.
 • Potom prebieha proces vstrebávania živín, trvá to naše telo od 3 do 5 hodín.
 • A nakoniec tvorba trusu. Ktoré sa začínajú pohybovať po črevách a znova priblížiť kakaniya.

Ako často a koľko budeme hovno?

Ako často budete hovno av akom množstve závisí najmä od množstva jedla a stupňa asimilácie. Niektoré výrobky sa absorbujú celkom dobre, zatiaľ čo iné sa prakticky neabsorbujú. Preto vymažete takmer všetko, čo ste jedli. Zároveň pri použití dobre stráviteľných potravín bude množstvo stolice menšie.

Koľko ľudí hovno za deň - priemer

Všeobecne sa uznáva, že osoba by mala hovno približne 1 krát za deň. Tieto ukazovatele sa však môžu líšiť. To znamená, že aj keď niekoľkokrát za sebou strkáte, môže to byť úplne normálne a vôbec to neznamená, že ste s niečím chorí. Je to len tak, že vaše telo nestrávilo jedlo a rýchlo sa zbavilo nepotrebných látok.

Okrem procesu trávenia, úrovne stráviteľnosti jedla a tvorby výkalov ovplyvňuje počet, koľkokrát osoba navštívi záchod, mnoho ďalších faktorov. Napríklad stres môže viesť k častejším návštevám toalety. Koľkokrát zomriete denne, môže byť ovplyvnených rôznymi chorobami, vedľajšími účinkami liekov a oveľa viac.

Ale vo všetkých ostatných prípadoch sa všeobecne verí, že ľudia by mali hovno 1-2 krát denne alebo pár dní. Ak ste hovädzí dobytok dlhšiu dobu nehovievali, ale zdá sa, že chcete hovno, pravdepodobne máte zápchu.

Ako vidíte, presná odpoveď na otázku, koľkokrát denne je ťažké dať. Všetko záleží na konkrétnom prípade. Týmto zastavíme vysielanie. Táto stránka je o hovno. Sme vždy radi, že vás vidíme na stránkach našej stránky, hlboko rešpektovaného, ​​drahého a milovaného čitateľa. Prajeme vám vynikajúce trávenie, pravidelnú a správnu stolicu. Uľavilo!

Pin
Send
Share
Send
Send