Užitočné tipy

Možnosti reštartu MacBook

Pin
Send
Share
Send
SendReštartovanie počítača je triviálna operácia, ktorá sa vyžaduje na vykonanie globálnych zmien v systéme alebo niektorých typoch softvéru. Začiatočníci systému MacOS niekedy nevedia, ako to urobiť v systéme „apple“, a dnes im chceme povedať riešenia tohto problému.

Metóda 1: Reštartujte systém zo systému

Používatelia, ktorí prešli na MacOS so systémom Windows, často reštartovali systém pomocou ponuky Štart. V OS „Apple“ hrá úlohu tohto nástroja položka Apple na paneli s ponukami.

  Prejdite na hlavnú pracovnú plochu MacBook a kliknite na tlačidlo s logom Apple.

 • Ak sa zobrazí výzva na zatvorenie otvorených programov, zatvorte ich, ale skôr, ako to urobíte, uistite sa, že sa v spustených súboroch vykonajú všetky zmeny a že sa uložia.
 • Počkajte, kým sa systém reštartuje.
 • Systém môžete reštartovať aj z okna pre výber účtu.

   Otvorte ponuku Apple a vyberte možnosť „Ukončiť reláciu ... “.

  Ako vidíte, proces reštartovania softvéru je vo všeobecnosti identický s ostatnými „OS“.

  Metóda 2: Reštartovanie hardvéru

  Reštartovanie systému pomocou hardvérovej metódy je prísnejšie ako softvér. V niektorých prípadoch to môže viesť k problémom s následným sťahovaním, preto ho odporúčame používať iba ako poslednú možnosť.

   Obráťte sa na klávesnicu MacBook - stlačte a podržte klávesy Tlačidlo Control + Command + Power, Vo verziách so senzorom Touch ID je potrebné sa ho dotknúť a podržať.

  Ak sa všetko urobí správne, MacBook sa reštartuje.

  MacBook sa nereštartuje

  Niekedy zlyhá aj táto triviálna operácia - zariadenie sa môže namiesto reštartovania zariadenia alebo vypnúť nesprávne. Zvážte možné príčiny tohto správania a metódy riešenia problémov.

  Najčastejšie sa podobný problém stretávajú používatelia, ktorí používajú metódu reštartovania hardvéru. Dôvod je jednoduchý: buď bola stlačená nesprávna kombinácia klávesov, alebo sú problémy s klávesnicou alebo najmä s vypínačom. Riešením je otestovať správanie klávesnice.

  Normálne reštartovanie je tiež prerušené zavesením aplikácií. Zavrieť ich bežnou metódou nebude fungovať, budete musieť použiť metódu núteného dokončenia. Podrobnosti o postupe nájdete v príručke na nižšie uvedenom odkaze.

  Zriedkavejším a menej zrejmým bodom sú problémy s programami, ktoré sa vyskytujú pri spúšťaní operačného systému. Toto je zvyčajne hlavný dôvod problému so spustením systému po reštarte. Problém môžete vyriešiť nasledujúcim spôsobom:

  1. Stiahnite si MacOS v bezpečnom režime - umožní vám to prihlásiť sa. Ak to chcete urobiť, podržte stlačené tlačidlo smena v procese zavádzania OS.
  2. Potom otvorte obslužný program Predvoľby systému - Môžete to urobiť prostredníctvom ponuky Apple alebo Dock.

  V systémových nastaveniach otvorte modul snap-in „Používatelia a skupiny“.

  Otvorte kartu Vstupné objekty, V oblasti vyznačenej na snímke obrazovky sú prvky spustenia systému. Z toho musíte odstrániť všetko, čo nesúvisí s produktmi Apple: na to vyberte požadovanú pozíciu a kliknite na tlačidlo s ikonou mínus v dolnej časti oblasti.

 • Použite zmeny a skúste reštartovať znova - tentokrát by mal proces pokračovať bez problémov.
 • Rovnako nie je možné vylúčiť problémy s jednotkou. Najlepšie by bolo skontrolovať dátové médium pomocou Disk Utility.

  Kedy sa vyžaduje reštart?

  Používatelia Macbookov alebo iMacov sa budú musieť reštartovať iba v niekoľkých prípadoch:

  • nainštalované aktualizácie operačného systému
  • žiadny program sa nespustí alebo nezastaví,
  • počítač je úplne zamrznutý.

  V prvých dvoch prípadoch sú vhodné všetky možnosti resetovania av druhom prípade iba núdzové situácie. Každej metóde porozumieme podrobnejšie.

  Ako reštartovať Macbook Air alebo iMac?

  1. V hornej časti pracovnej plochy je launchpad.
  2. Je potrebné na ňom kliknúť na ikonu jablka (analóg ponuky Štart v systéme Windows).
  3. V otvorenej ponuke vyberte možnosť Reštartovať a počkajte na dokončenie operácie.
  4. Ak pre vás určitá aplikácia alebo súbor nefunguje, nemusíte sa ponáhľať a počítač úplne nevypnete. V tom istom menu je možnosť núdzového ukončenia aplikácií (možnosť „Force Finder Finish“).
  5. V zobrazenom okne vyberte program a kliknite na tlačidlo „Dokončiť“.

  Reštart systému môžete vykonať aj zo vstupného okna profilu.

  Ako reštartovať MacBook z klávesnice?

  Ak vám voľba stlačenia tlačidla v ponuke operačného systému nevyhovuje, použite na počítači Macbook spôsob klávesovej skratky.

  1. Ak to chcete urobiť, podržte súčasne stlačené tlačidlá Control + Command + Power a na niekoľko sekúnd ich podržte.
  2. Keď obrazovka zhasne, môžete ich uvoľniť a čakať na spustenie počítača.

  Takto môžete reštartovať iMac z klávesnice iba s originálnym vstupným zariadením Apple.

  Nútené ukončenie programu v systéme Mac OS X

  Predstavte si, že počas prevádzky niektorá z aplikácií zamrzla, ale kurzor myši sa stále môže posúvať po obrazovke. Prvá vec, ktorá by vám mala prísť na myseľ, je klávesová skratka Command + Q. Ak ste to nevedeli, táto kombinácia úplne zatvorí aktuálnu aplikáciu (neskrýva sa len pred obrazovkou, ale zavrie ju).

  Pred zatvorením zmrazenej aplikácie počkajte minútu. Možno sa táto aplikácia práve pokúša spracovať vašu poslednú žiadosť. V tomto prípade má kurzor formu rotujúcej dúhovej gule.

  Ak nebolo možné aplikáciu zavrieť obvyklými metódami, je čas použiť príkaz „Vynútiť platnosť ...“ v hornom menu.

  V zobrazenom okne vyberte problémovú aplikáciu a potvrďte tlačidlom Dokončiť. Ak chcete MacBook vypnúť, prejdite na nasledujúci odsek.

  Ako reštartovať MacBook, ak zamrzne?

  V prípade, že počítač úplne nereaguje na vaše akcie, zablokuje sa nielen jeden program, ale celý operačný systém a kombinácia kláves nepomôže, použite poslednú možnosť.

  • Ak to chcete urobiť, podržte stlačené tlačidlo napájania na niekoľko sekúnd, potom sa laptop vypne.
  • Potom zariadenie znova zapnite opätovným stlačením tlačidla napájania.

  Navrhujú používať túto metódu iba ako poslednú možnosť, ak nič nepomôže. Dôrazne sa odporúča neodpájať zariadenie all-in-one od zdroja napájania ani opustiť laptop, kým sa batéria úplne nevybije.

  Režim spánku / reštart / vypnutie

  Myslím si, že všetko je jasné a bez vysvetlenia. Z horného menu vyberte jednu z položiek: Režim spánku, reštart alebo zastavenie, Každý z týchto príkazov vykoná príslušnú akciu. Znovu si môžete vybrať jednu z týchto položiek, iba ak počítač nezamrzne.

  Hore sme sa pozreli na „ľahké zavesenie“ OS X a obvyklý spôsob vypnutia vášho MacBooku. Ale čo keď systém nereaguje na naše konanie a zvyčajne zamrzne. Ako v tomto prípade vypnúť Macbook? O tom nižšie ...

  Nútené vypnutie

  Ďalšou bežnou situáciou je, keď Macbook prestane reagovať na niektorú z vašich akcií: kurzor myši sa nepohybuje, kombinácie klávesov nefungujú, MacBook sa správa nevhodne. V takom prípade budeme musieť vykonať nútené vypnutie alebo, ako to nazývam „tvrdý reštart“. Ak to chcete urobiť, stlačte a podržte tlačidlo napájania MacBook (pravé horné tlačidlo na klávesnici), kým obrazovka počítača nezmizne (približne 10 sekúnd alebo viac). Buďte trpezliví a nebuďte nervózni. Uchovávajte tlačidlo, kým obrazovka nezmizne!

  Keď obrazovka počítača zhasne, MacBook môžete zapnúť raz stlačením tlačidla napájania.

  Zlá rada alebo čo by ste nemali robiť

  V sieti sú často ľudia, ktorí, mierne povedané, neposkytujú veľmi kompetentné rady. Podľa týchto tipov môžete jednoducho ublížiť sebe a svojmu zariadeniu. Takže, najčastejšie zlé rady a to, čo si o tom myslím, som zdôraznil nižšie.

  Počkajte, kým sa nevybije batéria a MacBook sa nevypne. Nerobte to. Ak chcete MacBook vypnúť, použite jednu z vyššie uvedených metód. Niektoré z nich vám určite pomôžu.

  Demontujte kryt MacBooku a odpojte / vyberte batériu. Nechcete vo vnútri puzdra niečo spáliť alebo poškodiť batériu? Potom nehrajte „Superman pomocou skrutkovača“. Použite jednu z metód opísaných vyššie v tomto článku.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send