Užitočné tipy

Ako osláviť Vianoce: nápady na dovolenku s rodinou, priateľmi alebo v druhej polovici!

Pin
Send
Share
Send
Send


Vianoce sú časom radosti, zábavy, dobrej nálady, láskavosti a nádeje. Vo väčšine krajín sveta, kde sa oslavujú Vianoce, sa tento sviatok považuje za najdôležitejší v tomto roku. Ako sa oslavuje v rôznych krajinách? Zoberme si dnes výlet do rôznych krajín sveta a uvidíme, ako sa tento sviatok oslavuje v rôznych krajinách sveta!

investícieveľkosť
rozhdestvenskoe_puteshestvie.docx 29,76 KB

preview:

Uprostred zvonenia zvonov

Dieťa 1: Ako slávnostne svieti

Dnešný Boží chrám!

Za Božiu službu

Dnes je tam sviatok.

Sing: "Kristus sa narodil,"

Zachránil ľudskú rasu -

A moje srdce horí

Dieťa 2: Dobrý deň, ahoj, Vianoce!

Stretávame sa s vami.

Môže táto oslava

Smúty nevstúpia.

Možno už nebudú žiadne slzy

A náš detský Kristus

Na pozadí hudby a diapozitívov

Hostiteľ: Ak je tento deň na chvíľu
Pamätá si niekto z vás
O dieťati v Betleheme
Úžasný príbeh
Ak v ňom bije srdce,
Ako vták mimo okna
Je to ako sa ho dotýka struna
Anjel s radostným krídlom
Ak sa náhle ako vôňa záhrady,
Ako vánok vánku
Do môjho srdca jemnú radosť
Lietajte ďaleko
A duša je ľahká a strašidelná
Ako niekto tam chodí -
Toto je samotný Kristus dieťa
Zaklopal na tvoje srdce.

Vianoce sú časom radosti, zábavy, dobrej nálady, láskavosti a nádeje. Vo väčšine krajín sveta, kde sa oslavujú Vianoce, sa tento sviatok považuje za najdôležitejší v tomto roku. Ako sa oslavuje v rôznych krajinách? Zoberme si dnes výlet do rôznych krajín sveta a uvidíme, ako sa tento sviatok oslavuje v rôznych krajinách sveta!

Hudba Poľsko slide

Vianočná noc pre Poláka je nocou mágie, keď sa stanú tie neobvyklé veci. Napríklad zvieratá začnú hovoriť ľudským jazykom. Existujú špeciálne vianočné tradície, ktoré prežili storočia - ďalší tanier na vianočnom stole pre neočakávaného hosťa, alebo počet jedál, ktoré by mali byť na vianočnom stole (najmenej 12!), Alebo niekoľko vianočných seno pod vianočným stolom (na pamiatku betlehemskej jaskyne).

Sviatky, ktoré v poľskej tradícii zaujímajú veľmi dôležité miesto, sú Vianoce. Počas vianočných dní v Poľsku sa môžete stretnúť s múmami, ktorí chodia z domu do domu s hviezdou na tyči, spievajú koledy, hrajú vtipy, snažia sa rozveseliť hostiteľov, za ktoré podľa tradície dostanú „platbu za návštevu“.

V koledovaní boli pohanské a kresťanské tradície úzko prepojené. Predtým symbolizoval Kolyada uctievanie Slnka, teplo, plodnosť a zábavu, v koledách (piesne) sa spievali slnko, búrka, mesiac, zneli želania hojnej úrody, šťastné manželstvo atď. Caroly sa postupne spájali s Vianocami a prichádzali práve v čase, keď sa slnko otáča smerom k jari. Teraz sa koledu nazýva spievanie pod oknami v predvečer vianočných piesní nazývaných koledy. Ak niekto vykúzlí, majiteľ alebo hostiteľka vždy hodí klobásu alebo chlieb alebo medenú pennu do bohatej tašky.

(Zayinka znie, koledy vyjdú)

A vy ľudia viete

Chvála, chvála! Samotní ľudia vedia:

Neviem ako pochváliť, neodvažujem sa veľa opýtať.

Otvorte hrudník, získajte náplast!

Ja, Seryozha, pre čajky!

Koledy, koledy, podávajte tortu!

Slúži, nerozbíjajte sa, ale ako celok.

Kto dá koláč - dobytok, brucho,

Kto nedáva koláč - vezmeme kravu za rohy!

Gratulujeme k vašej dovolenke,

Veselé Vianoce!

Dajte prasiatku na tabak prasiatko,

Matky - na kávu, sestra - na zemiaky!

Pane, dá ti niečo:

Jeden by bol krava

Jeden by bol kobylou

Jazdili dva vozíky.

Vďaka tomuto domu

Poďme na ďalší!

Hostiteľ: Tu je pre vás potešenie -

Koláče a sušienky.
Perníkové cukrovinky, sladkosti.

Hudba Anglicko snímku

V Anglicku je vianočné stretnutie nevyhnutne sprevádzané slávnostnou bohoslužbou a spevom piesní. Všetky okná vidieckych domov sú v Spojenom kráľovstve osvetlené sviečkami, takže medzi miestnymi obyvateľmi sa vianočná noc nazýva „sviečková noc“. V Anglicku sa dnes na Štedrý deň rozsvieti jedna silná vianočná sviečka.

Štedrý deň sa na Trafalgarskom námestí, v blízkosti hlavného vianočného stromu v Anglicku, zhromažďujú davy ľudí, kde charitatívne organizácie organizujú predstavenia pre dospelých a deti s hymnami, ako aj vianočné súťaže.

Súťaž „Kto bude hodiť loptu ďalej“

(s balónikmi)

Hudba Španielsko slide

Vianoce sú bezpochyby najdôležitejším španielskym sviatkom. Príprava na to začína v novembri. Postupne sa zdobia ulice mesta, vianočné stromčeky sú umiestnené v obchodoch a na uliciach, Papa Noela bliká všade - súrodenci Santa Clausa.

Hojdačky sú inštalované špeciálne pre vianočné obdobie. Zdá sa, že táto tradícia siaha až do staroveku a želanie, aby sa slnko počas zimného slnovratu na oblohe vyšlo „hojdalo“.

Ak oslavujete Nový rok v Španielsku, pripravte sa na prehltnutie ovocia. Zakaždým, keď hodinky zasiahnu o 12 polnoci, je potrebné hrozno prehltnúť. Hovoria, že to prináša šťastie.

Ale Španieli musia dlho čakať na dary. Dary prinášajú „troch kráľov“ 6. januára. Pre deti, ktoré sa v poslednom roku chovali zle, sa uhlie umiestňujú do pančúch na darčeky.

Rally: „KTO MÁME DOBROVOĽNEJŠIE DIEŤA“

Hudba America Slide

V USA je zvykom robiť veľa darčekov. Zvyčajne sa však neotvoria okamžite, ale počas vianočného týždňa sú naskladané pod ozdobený vianočný stromček. Ak je v rodine veľa ľudí, je podpísaný každý dar. V noci z 25. decembra prináša Santa Claus deťom darčeky a nechávajú mu jedlo - sušienky, čokoládu a mlieko. V malých mestách existuje tradícia vzájomného navštevovania a spievania náboženských piesní.

Takmer každý vyzdobí svoj domov alebo byt na Vianoce. Najčastejšie sa jedná o vence zo smrekových konárov na dverách spletených červenou a zlatou stuhou a viacfarebnými žiarovkami na oknách. Majitelia domov organizujú celé výstavy pred svojimi domami od osobností Magi, anjelov, Panny Márie s dieťaťom alebo od Santa Clausa a jeho asistentov.

DANCE „Zima v domácnosti“

Hudba Taliansko snímka

Vianoce v Taliansku sú pre deti najfarebnejšou a striktne rodinnou dovolenkou, pretože Vianoce zosobňujú príchod malého Ježiša. V Taliansku sa pred vianočnými sviatkami, ktoré sa oslavujú 25. decembra, vyžaduje všeobecné upratovanie a upratujú nielen dom, ale aj na ulici. Do 24. decembra sú aj chodníky vyzdobené červenými kobercami a vianočnými stromami vo veľkých kvetináčoch.

O vianočnej noci o polnoci v kostoloch sa začína slávnostná bohoslužba. Vo Vatikáne slávi omšu sám pápež. Podľa tradície je v každom kostole zasadený jaslík s postavou dieťaťa Krista.

Dôležitou osobnosťou vianočnej sezóny je taliansky príbuzný Santa Clausa Babbo Natale. Počas vianočnej noci prechádza oblohou a tajne zanecháva darčeky pre deti. Ale iba tým deťom, ktoré napísali Babbo Nataleovi list s prianím vopred. Listy môžu byť znížené do červených poštových schránok, ktoré oplývajú ulicami Talianska. Talianske deti tiež píšu svojim rodičom listy o tom, do akej miery ich majú radi. Listy sa zvyčajne vkladajú pod vankúš otca a po večeri na Štedrý deň ich rodičia nahlas prečítajú ... V Taliansku existuje tradícia o vianočných nociach zapaľovať prihlásenie do krbu, ktoré si majiteľ rodiny vyberie veľmi opatrne, pretože by malo horieť a malo by vyjsť až do nového roka, až potom v nadchádzajúcom roku bude mať rodina mier a prosperitu.

HRA S PRENOSNÝM LOGOM

Hudba Rusko snímku

Na rozdiel od iných krajín Ruska, Vianoce prichádzajú po oslave nového roka.

6. januára o 12:00 sa v ortodoxných kostoloch začína slávnostná bohoslužba. A 7. januára je zvyčajné zablahoželať priateľom a príbuzným k tejto svetlej dovolenke. Na rozdiel od Európanov, ktorí chcú oslavovať Vianoce so svojou rodinou a dokonca aj zavrieť dvere, je v Rusku zvykom nechať otvorené dvere tak, aby každý, kto chce oslavovať Vianoce, prišiel zdieľať slávnostnú radosť.

Štedrý deň sa volala „Štedrý deň“. Slovo Štedrý deň pochádza zo slova „sochi“. Toto rituálne jedlo na rituálny pôst je pre tento večer nevyhnutnosťou. Bola pripravená z mandľového alebo makového „mlieka“ zmiešaného s medom a cereálnou kašou a boli pridané orechy alebo mak. S týmto pokrmom sa jedlo začalo na Vianoce aj na Eparchii Eve, s ďalšími dôležitými udalosťami. Takže druhý deň po Štedrý deň pripravili „babičku“ kutya - „bohatú“.

Za starých čias bol stôl posypaný senom, položený obrus, v strede stola bola misa s ovsom a inými pokrmami, ktoré mali byť presne dvanásť.

Na Štedrý deň veriaci pozorujú prísny pôst až do večernej služby, až do prvej hviezdy. Počas pôstu sa za obzvlášť závažný hriech považuje podráždenie, hnev a nepriateľstvo. Pôst je krokom k dokonalosti

Vianoce začínajú vianočným časom - nepretržité sviatky, ktoré trvajú až do predvečer Zjavenia Pápeža a sú sprevádzané sviatkami, návštevami príbuzných a priateľov, maškarád. Ale vianočné obdobie sa nielenže bavilo - bolo to hrozné a tajomné.

Raz v krstný večer

Topánka cez bránu

Zložili nohy,

Nalial sneh, počúvali pod oknom, kŕmili

Počítané kuracie zrno,

Horúci vosk bol utopený,

V miske čistej vody

Dali zlatý prsteň

Rozložte bielu dosku plošných spojov

A cez misu spievali v harmónii

Čo hovorí báseň? Nechajte nás a my šťastie!

veštenie
Veštenie:

V hlbokej váze dajte dole rôzne ozdoby zlata, kameňa, kovu, striebra, plastu. Potiahnite vreckovku v ťahu. Kameň a kov, plast - pre chudobný život, zlaté šperky - pre bohatý, striebro - pre prosperitu, prsteň pre srdce, elegantná brošňa - stretnutie s bohatým patrónom, náušnice - pre pomluvu za sebou, retiazku - pre neočakávané problémy, náramok - pre starosti bude plný úst.

Veštenie na slame.

Toto je veľmi staré veštenie. Na Štedrý deň položili pod obrus, ktorý položil slávnostný stôl, seno alebo slamu - spomienku na jasličku Ježiša Krista. Presne o polnoci bola vytiahnutá slama: dlhá - rok bude úspešná, plodná a krátka - plodina. Dievčatá tu premýšľali o svojom osude: zo stola by sa vytiahla zelená stonka, čo znamená, že čaká jej láska a skorá svadba, a ak sa čierna dostane von, sedela v dievčatách celé storočie.

Veštenie na šálky.

Musíme si vziať nejaké nepriehľadné poháre. Dajte do nich chlieb, soľ, cukor, prsteň, peniaze a do nich nalejte vodu. Malo by tam byť toľko šťastcov ako šálky. Každý z účastníkov si zase vyberie šálku so zavretými očami.

Cibuľa - na slzy, chlieb - na prosperitu, prsteň - na svadbu, voda - na vás čaká stabilná pozícia, soľ - buďte opatrní: v blízkej budúcnosti môžete trpieť ťažkosťami. Ak máte šálku cukru, čoskoro sa budete baviť. Peniaze - zbohatnete.

Ten, kto dostane prsteň, by ho mal hodiť na podlahu a súčasne sledovať, ako sa bude valiť: ak je pri dverách, bude v nadchádzajúcom svadobnom roku.

Veštenie na hráškoch, orechoch alebo kávových zrnkách.

Takže môžete hádať mužov aj ženy. Zoberie šťastca, koľko hrášku, orechov alebo kávových zŕn sa zmestí, niekoľkokrát ich potriasa, potom položí semená jedno na stôl a každé slovo odsúdi za zrnko, napríklad takto:

A môžete tiež urobiť:

Chlapci, na všetky naše hry, piesne a veštenie sme úplne zabudli na náš krásny vianočný stromček. Predpokladá sa, že strom je najdôležitejšou ozdobou Nového roka. Toto nie je úplne pravda. Uvedenie vianočného stromu je vianočný zvyk. Od staroveku mali všetky národy stromový symbol mieru. Symbolom raja je vždyzelený smrek, ktorý sa obyčajne zdobí počas vianočnej noci a zostáva celý vianočný čas. Mimochodom, vianočný strom sa líši od novoročného stromu tým, že bol ozdobený výlučne bielymi a modrými guličkami.

SONG „ČO JE TREE?“

Santa Claus prichádza so snehovou pannou

DM Táto nočná zvesť pokračuje
Ľudia zdobia vianočný strom,
A pod vianočný stromček
Vianočné sviatky.

Snow Maiden: Veselé Vianoce

Gratulujem vám priateľom!

Santa Claus, ste pre deti

Osvetlite vianočný strom čoskoro!

DM Ach áno, krása vianočných stromčekov

Ako našuchorený, dobrý!

Aby sa vianočné stromčeky rozsvietili viacfarebnými svetlami,

Snehuliak: Santa Claus

Vezmite si ruky

A o našom vianočnom stromčeku

DM Hovoria to o Vianociach
Čokoľvek si praješ
Celá tá hodina sa stane
Všetko sa okamžite splní!

Hostiteľ: Naozaj, čo sú Vianoce bez darčekov? Zvyčajné darovanie vianočných darčekov súvisí s darmi Mudrcov dieťaťu Ježišovi, myrhe, kadidlu a zlatu. To však neznamená, že musíme dávať drahé dary. Hlavná vec je, že tento dar by mal byť vyrobený zo srdca vlastnými rukami. Vianočné figúrky sa najčastejšie prezentujú s figúrkami anjelov, krásnymi kartami.

DM Mám darček aj pre vás

V slávnej Vianoce!

Pozýva na čajový večierok.

K téme: metodický vývoj, prezentácie a zhrnutia

Tento materiál je určený pre festivaly, oslavy, divadelné predstavenia a je určený pre študentov 6. až 7. ročníka.

UMK M.Z.Biboletova "Ejoy English 2". Lekcia je záverečná pri štúdiu 2 častí učebnice. Lekcia umožňuje vo forme hry vykonávať kontrolu nad asimiláciou lexikálnej a gramatickej matky.

Prezentácia spestruje lekciu, motivuje deti k výučbe angličtiny.

Skript obsahuje veľa znakov, môže byť použitý pre všetky vekové kategórie. Musíte vybrať fonogramy, môžete tiež pridať fragmenty karikatúr do rôznych krajín. Udalosť sa konala.

Táto udalosť môže byť použitá v 2. až 3. ročníku ako ďalší materiál na tému „Oslava Vianoc a Nového roka vo Veľkej Británii a iných krajinách.“ Účel: Rozšíriť obzory študentov.

Zhrnutie lekcie „Vianočný výlet do Talianska“ s využitím IKT.

Scenárový plán hromadnej akcie venovanej vianočným a silvestrovským sviatkom pre študentov vo veku 13 - 15 rokov, ktorí sa zaujímajú o cudzie jazyky, históriu, tradície a kultúru rôznych krajín.

Tradičná možnosť

Samotný názov - Kristov narodenie - naznačuje, že tento sviatok má náboženské dôvody. Hovorí o udalostiach opísaných v evanjeliu: v noci v jaskyni pri Betleheme sa narodilo dieťa v Panne Márii, ktorá sa neskôr volala Ježiš. V tomto okamihu sa v nebi rozžiarila betlehemská hviezda, upozorňujúca magikov o narodení Syna Božieho, a anjeli sa objavili pred pastiermi.

Keďže Vianoce sú náboženské sviatky, má zmysel hovoriť o tom, ako cirkevní ľudia oslavujú Vianoce. Na Štedrý deň (t. J. Večer pred sviatkami) veriaci držia krok, až kým sa na oblohe neobjaví prvá hviezda (Betlehem). Po jedle sa posielajú na vianočnú službu, ktorá potrvá do rána.

Kostol o týchto sviatkoch je krásne vyzdobený: zdobí sa vianočný stromček, vytvára sa betlehem. Betlehem je doslova jaskyňa. Z rôznych materiálov (v kostoloch a chrámoch sú to spravidla vianočné stromčeky a figúrky) sa vytvára jaskyňa, v ktorej sú umiestnené postavy Panny Márie, Ježiša Ježiša, anjelov atď. V evanjeliu je opísaná udalosť (Ježišovo narodenie).

Pravdepodobne nikde sa celé panstvo a vážnosť Vianoc necítili tak silne a akútne ako v kostole. Preto, ak sa považujete za veriaceho, ale z nejakého dôvodu nenavštevujete pravidelnú dopravu, začnite od tohto dňa alebo skôr večer.

Rodinná dovolenka

Rodinám s deťmi, starým rodičom a iným príbuzným môžete ponúknuť zaujímavé nápady na oslavu Vianoc v súvislosti s betlehemom a divadlom.

Vianočná betlehem nemusí byť nevyhnutne iba ozdobou kostola. Môžete si vytvoriť jaskyňu pre svoj domov a do tohto tvorivého a zároveň kognitívneho procesu sa môžu zapojiť všetci členovia vašej rodiny. Každý nájde lekciu! Babička môže robiť figúrky zo slaného cesta, otec vytvorí krabicu, mama ju ozdobí vetvami vianočných stromčekov atď. Okrem toho môže byť betlehem vyrobený úplne z akýchkoľvek materiálov: drevo, tkanina, papier a dokonca. ľad alebo sneh! Prečo nie? Ak to počasie dovolí, choďte na nádvorie, vezmite so sebou nejaké farby a začnite vyrezávať vianočnú scénu. Všetko potom môžete natrieť z rozprašovacej fľaše zriedenou vodou.

Môžete ísť ďalej a obnoviť tradície slávenia narodenia Krista, ktoré existovalo v Rusku až do októbrovej revolúcie: pripraviť predstavenie evanjeliových udalostí! Vy a vaši blízki môžete byť herci alebo si môžete vytvoriť bábkové divadlo!

Klasickým vianočným divadlom bola škatuľka s niekoľkými vrstvami, na spodnej časti boli rezané prúžky, do ktorých boli vkladané hračky na paličkách a na ktorých sa tieto hračky mohli pohybovať.

Nie je vôbec potrebné preukazovať myšlienku narodenia Krista. Vyberte si akúkoľvek rozprávku, ktorej konanie sa uskutoční pred Vianocami: spravidla všetci hovoria o milosrdenstve, láskavosti, láske k druhým.

Если ваша семья — прирожденные артисты, то можете отправиться в ближайшую детскую больницу или приют и поделиться радостью праздника и своим спектаклем с детишками!

Для веселой компании

Ak sú Vianoce viac ako jeden z novoročných dní ako náboženské sviatky a považujete to za ďalší dôvod, prečo tráviť čas s priateľmi, môžete sa obrátiť na slovanské zvyky.

Ako osláviť Vianoce v spoločnosti? Začínajúc Štedrý deň sa v Rusku mladí ľudia radi hádali a koliedali. Fortune rozprávanie, samozrejme, robili hlavne dievčatá, ale môžete skúsiť aj chlapcov!

Čo to povie? Najznámejšie z nich sú veštenie popola a vosku:

  1. Fortuneteller pokrčil list papiera, položil ho na misku pri stene a zapálil. Po úplnom vyhorení plachty sa vedľa nej umiestni sviečka tak, aby sa na stene objavil tieň z hrsti popola.
  2. Ak uhádnete na vosku, musíte roztaviť sviečku a naliať vosk do vody.

Tieto metódy majú nevýhodu: je veľmi ťažké ich interpretovať, navyše sa môže javiť niečo zlé a vianočná nálada bude zničená. Preto je lepšie zvoliť jednoznačnejšie rozprávanie bez negatívnych odpovedí.

Napríklad: položte na stôl rôzne objekty, ktoré sú charakteristické pre všetky povolania. Disk je programátor, pero je spisovateľ, červené pero je učiteľ atď. Teraz posadnite majstra a nasmerujte ho na stôl. Téma, ktorú si vyberie, mu povie o zúžení alebo zúžení povolania budúcnosti.

Ak chcete koledovať, potom sa obliecť do handier, obliecť parochne, ktoré zakrývajú vašu tvár vo všetkých smeroch. Stojte pred dverami a povedzte majiteľom, že ste kúzelník, ktorý vracia alebo predlžuje mladosť, ako dôkaz, vytiahnite látku a pod ňu prejdite jeden z mumárov, ktorý pri prechode pod látkou vyhodí potrhané handry a objaví sa mladá a krásna! Na oplátku sa môžete opýtať, čo si budete priať: sladkosti, ovocie alebo dokonca bozk!

Chlapci chodili s takými koledami v Rusku, moderní mladí ľudia môžu tiež „upadnúť na návštevu“ dievčat, ktoré sa im páčia.

Romantická možnosť

Vianoce sú pre milovníkov báječného času, ktorý chcete spolu stráviť. Niektoré páry musia byť v okolí a stráviť dovolenku v domácom prostredí. Potom pripravte lahodné a voňavé varené víno, vložte pod teplú deku a zapnite dobrý vianočný film. Napríklad animovaný film s The Christmas Story od Jim Carrey. Alebo si prečítajte malý, ale krásny príbeh O. Henryho „Darčeky mágov“ o milencoch, ktorí si navzájom pripravili darčeky. Čítanie nahlas milovanej osobe vám umožní odhaliť seba na druhej neznámej strane. Vyskúšajte to! Určite sa vám bude páčiť: kto vie, možno čítaním kníh medzi sebou vo večerných hodinách sa stane vaše rodinné hobby.

Ako osláviť spoločne Vianoce? Pozvite druhú polovicu na večeru alebo na raňajky v lese! Pri hľadaní hustého lesa by ste sa, samozrejme, nemali dostať ďaleko. Vhodný je tiež meč, malý háj, každé malebné miesto. Urobte si stôl, dekor, pamlsky a teplý čaj alebo varené víno. V takom prípade je lepšie zásobiť sa na podpore priateľov, ktorí pripravia miesto na váš príchod. Ako darček si môžete objednať aj malé fotenie.

Bojíte sa zimných mrazov? Potom si kúpte vstupenky do Srbska. Táto krajina tiež oslavuje Vianoce od 6. do 7. januára. Uvidíte, aké odlišné sú tradície krajín pri oslavách Vianoc! Napríklad pálenie dubových konárov vo veľkom ohni priamo pri kostole pred liturgiou alebo impozantná veľkosť cesnaku (koláč), ktorý si môžete vychutnať na uliciach Belehradu.

Nech sú vaše Vianoce akékoľvek, môže to byť jasné a láskavé, pretože hlavnou vecou na tejto dovolenke je dať niekomu svoje teplo, lásku a starostlivosť!

Pozri tiež:

Väčšina Rusov uprednostňuje májové dovolenky v krajine. Ale sú aj tí, ktorí sa rozhodnú ísť na veľký víkend na skutočne malú cestu. Čo môžu radiť?

Na oslavu nového roka 2016 nie je potrebné mať veľa peňazí a veľkú spoločnosť - len ukážte malú fantáziu, aby ste z domácej oslavy urobili to najlepšie stretnutie budúceho roka.

Prítomnosť živých hudobníkov na oslave jej dáva osobitný štatút. Všetko však môže pokaziť nevedomosť o tom, ako zvoliť skupinu, ktorá by mala udalosť vyzdobiť.

Ako mentálne osláviť Vianoce

Kristov betlehem sa oddeľuje od série novoročných víkendov a sviatkov a mnohí ho milujú, nielen tradičný Nový rok. Ako osláviť Vianoce, aby sa nestali ďalším bezmyšlienkovým víkendom a nič viac? Pre tých, ktorí sa považujú za pravoslávnych cirkví, nejde o otázku, ale o zvyšok, z ktorého veľká väčšina môže trochu cestovať na internete a zistiť, aké tradície existujú v tomto ohľade. Mnoho z nich už, samozrejme, prešlo do nezvratnej minulosti, iné sa však dajú celkom dobre prispôsobiť modernej realite. Chceme vám to pomôcť.

Ako osláviť Vianoce? Po prvé, vždy bolo zvykom oslavovať ho v starostlivo vyčistenom a vyčistenom dome. Najmä na Vianoce si často kupovali nové jedlá a obrusy a navyše bolo zvykom nosiť na dovolenku neobnosené oblečenie.

To môže byť vynikajúca príležitosť na jarné upratovanie po dlhom víkende. Súhlasíte s tým, že po novom roku je už dom v poriadku. A nadchádzajúce Vianoce vás budú inšpirovať pre túto tvrdú a nie tak zábavnú prácu. Ale po nej, keď bude byt žiariť, bude pripravená stretnúť sa s nadchádzajúcou dovolenkou.

Po vyčistení je čas ísť nakupovať a získať niečo nové. Vianočný predaj navyše v obchodoch stále pokračuje. Nové krásne taniere na stole budú veľmi užitočné, rovnako ako elegantné záclony v kuchyni alebo miestnosti. A samozrejme by ste na seba nemali zabudnúť. Pamätáte - je zvykom stretávať Vianoce v novej veci? Tak prečo sa nedržať tradície? Zároveň sa môžete postarať o svojho domáceho maznáčika a kúpiť mu nový obojok.

Tradície a zvyky

Veriaci sedia pri slávnostnom stole až potom, ako sa na oblohe objaví prvá hviezda. Pred tým sa nedotýkajte riadu. Mimochodom, na Štedrý deň musí byť stôl chudý a musí pozostávať z 12 jedál. Po večeri je zvykom chodiť do kostola na vianočné sviatky. A až po návrate z kostola môžete na stole servírovať pokrmy z mäsa. 7. januára dopoludnia sa v kostole podáva vianočná liturgia, kde sa koná neuveriteľne krásny vianočný pravoslávny kánon - „Kristus sa narodil“.

Ďalšou zábavnou tradíciou je piecť špeciálny vianočný koláč a skryť v ňom mincu. Verí sa, že každý, kto to nájde vo svojom diele, bude tento rok veľmi úspešný. Páči sa alebo nie - zažite to sami. Mimochodom, dnes, na rozdiel od Štedrý deň, už môžete navštíviť.

Pin
Send
Share
Send
Send