Užitočné tipy

Ako sa naučiť skúšku v noci

Pin
Send
Share
Send
Send


Bohužiaľ, niekedy sa okolnosti vyvíjajú tak, že je jednoducho potrebné prestať spať. Možno sa budete musieť pripraviť na dôležitú skúšku, dokončiť esej alebo si chcete celú noc pozrieť svoje obľúbené filmy. Okrem toho je niekedy potrebné opustiť obvyklý spánkový režim kvôli cestovaniu do zahraničia. Nech už je dôvod akýkoľvek, pobyt pre celú noc je pre väčšinu ľudí neprirodzený a na efektívne a bezpečné vykonávanie tejto činnosti musíte mať určité vedomosti a zručnosti.

Večnosť alebo jednu noc

Niet divu, že hovorí študent:

„Pred skúškou buď večnosť alebo jednu noc.“

Veľmi veľa ľudí rád odkladá všetky svoje záležitosti až do poslednej chvíle, keď nemôžete naďalej ťahať mačku za chvost.

Mimochodom, je lepšie nerobiť to písaním diplomu - skúšku môžete ľahko opakovať.

Pripravte sa zostať hore celú noc

Aby mozog pracoval optimálne, zásobte sa čokoládou. Sladké ovplyvňuje duševnú činnosť všeobecne, ale čokoláda je lepšie zvoliť horkú. Lekári tiež odporúčajú jesť ryby, ale tu musíte dodržiavať opatrenie, pretože po výdatnej večeri vždy chcete spať.

Ak káva pre vás nefunguje, pripravte veľmi silný zelený čaj. Má veľa kofeínu a ďalších osviežujúcich látok. Samozrejme sa môžete obrátiť na energetických špecialistov o pomoc, ale je lepšie nezneužívať také množstvo chémie - viac ako dve plechovky nápoja môžu negatívne ovplyvniť prácu srdca. Je lepšie zvoliť prírodnú možnosť, napríklad výťažok z Eleutherococcus. Je veľmi lacný, odolný voči chuti a musíte vypiť naraz iba polievkovú lyžicu.

Chráňte sa pred zbytočnými rozptýleniami

Zatvorte karty sociálnych sietí, vypnite telefón a všetkých okamžitých správ v počítači.

Pretože už nie je čas čítať knihy, vyhľadávací nástroj vám pomôže. Okamžite vyhľadajte hotové odpovede na svoju otázku a kde napíšte kontrolné a seminárne práce na objednávku. Pre lepšie zapamätanie si môžete urobiť krátke zhrnutie. Potom bude užitočné ju niekoľkokrát prečítať, takže najdôležitejšie body budú lepšie uložené v pamäti.

Urobte si prestávky

V príprave musíte určite urobiť prestávky. Optimálnym spôsobom pre vás rozvrhnite čas, zostavte rozvrh. Napríklad, pracujete hodinu a pol bez toho, aby vás nič rozptyľovalo, a potom odpočívate 30 minút. Mimochodom, je lepšie nie relaxovať pred monitorom. Chodte do kuchyne, pite kávu, zavolajte na tú istú nočnú sovu ako vy. V najhoršom prípade umývajte riad alebo upratujte miestnosť - fyzická práca takého plánu mozog dobre uvoľní.

Skúste spať najmenej dve hodiny pred skúškou. Materiál sa lepšie zapamätá a budete sa cítiť lepšie. Po odpočinku informácie zopakujte a odvážne choďte na skúšku.

Hlavná vec nie je robiť si starosti.

Aj keď sa zdá, že ste na všetko zabudli, myseľ vás včas vyzve so správnou odpoveďou. A ostrohy nezlyhajú.

Koniec koncov, nemôžete trpieť, ale ušetrite čas a nervy!

Stačí objednať
jeho dodanie - a budete radi :)

Pin
Send
Share
Send
Send