Užitočné tipy

Ako zabrániť zamotaniu drôtov: 4 dômyselné hacky života!

Pin
Send
Share
Send
Send


V práci mám káblový pevný telefón. Drôt z telefónu do telefónu je neustále skrútený a navyše nie je ani vhodné hovoriť. Neexistuje žiadna technická možnosť na zmenu vodiča. Chcem vedieť, prečo je drôt skrútený a čo sa dá urobiť, aby sa tomu zabránilo?

Zároveň som sa veľmi obával tejto záležitosti. Keď som bol v službe komunikačnej a telefónnej spoločnosti v jednej veľkej spoločnosti. Zistil som, že k tomu dochádza u určitých (viac ako polovica) zamestnancov. V procese práce pravidelne vykonávajú tieto činnosti:

  1. Prijmite prichádzajúci hovor zdvihnutím prijímača pravou rukou.
  2. Po krátkom rozhovore posuňte slúchadlo do ľavej ruky, pravou rukou uchopte pero a zapíšte si informácie.
  3. Po dokončení rozhovoru zaveste ľavou rukou.
  4. Po nejakom čase, úprimne zmätení - a prečo je tento drôt z trubice opäť skrútený, takže nie je možné použiť.

Drôt z pevnej linky je štandardne skrútený na pracovisku! Deje sa tak preto, že ju používajú rôzni ľudia. V tomto prípade jedna osoba, ktorá umiestňuje trubicu, ju automaticky otočí o 180 stupňov v smere hodinových ručičiek, krútením drôtu v tomto smere, a druhá osoba to isté, ale v opačnom smere. Tá istá osoba však môže uspieť. Najmä ak je prístup k telefónu možný z rôznych smerov. Zdalo by sa, že ak mnohokrát úplne náhodne otočí drôt v smere alebo proti smeru hodinových ručičiek, nemalo by sa točiť. V skutočnosti to tak nie je - čím viac sa telefón používa, tým viac drôtu PRIPOJTE JEDNU STRANU! Táto skutočnosť má prísne a pomerne jednoduché matematické vysvetlenie. Prvýkrát bol aplikovaný na chaotický pohyb molekúl. Toto je „problém náhodnej chôdze“ a komické meno je „chôdza po kľukatej ceste“. Tento problém vyriešili začiatkom dvadsiateho storočia Smolukhovsky a Einstein. Molekula (alebo Brownova častica), náhodne putujúca, s časom sa pohybuje ďalej od svojej počiatočnej polohy ďalej a ďalej. Aby ste tomu zabránili, musíte pravidelne odvíjať drôt (s vypnutým slúchadlom), bez toho, aby ste čakali na taký zvrat, pri ktorom je dĺžka drôtu značne skrátená. Ale stále sa môžete uvoľniť, počnúc od konca asi od trubice. Iba čas môže trvať veľa.

Pin
Send
Share
Send
Send