Užitočné tipy

Masturbácia dieťaťa

Pin
Send
Share
Send
Send


Tu je niekoľko jednoduchých rád, ktoré môžete použiť, aby ste sa vyhli masturbácii v detstve.

* Akonáhle si všimnete, že sa dieťa zaujíma o rodové rozdiely, vysvetlite mu to. Zároveň nezabudnite, že vo veku 2,5 - 4 roky dieťa nepotrebuje žiadne podrobnosti. Len mu povedzte, že močové orgány dievčat a chlapcov sú rôzne, takže v budúcnosti nebude prejavovať zvýšený záujem o túto tému. Ak mu to nevysvetlíte, on sám bude hľadať odpovede na jeho otázky (ktoré sa nemusí opýtať nahlas). Koniec koncov, v materských školách je veľa demonštrácií ich genitálií (toaleta je bežná!).

* Je dôležité venovať pozornosť oblečeniu dieťaťa - v rozkroku by nemalo byť pevné. Preto pevne priliehavé rifle - oblečenie, hoci módne, ale nepohodlné pre deti, ktoré sú v neustálom pohybe. Tesné oblečenie môže pri pohybe neustále tlačiť na genitálie alebo ich dráždiť. Dieťa, ktoré pociťuje nepohodlie pri takomto oblečení, ho bude neustále opravovať, rozbaľovať a musí sa dotýkať pohlavných orgánov.

* Spánok je najlepšie prispôsobený dieťaťu na boku a obidve ruky položíte pod líca. Ak však dieťa preferuje spanie na chrbte, je najlepšie ho naučiť, aby si položil ruky na prikrývku, nevysvetľoval skutočný dôvod, ale prišiel s nejakým hodnoverným vysvetlením.

* Ak pomôžete dieťaťu v predškolskom veku umyť sa, nemali by ste si genitálie trieť tvrdou žinku a ani sa ich jemne nedotýkať ani ich ťahať. Zaobchádzajte s nimi ako s bežnou časťou tela a potom s nimi bude zaobchádzať aj dieťa.

* Naučte svoje dieťa hrať a baviť sa. Inými slovami, je dôležité naučiť vaše dieťa samostatne sa zapájať do niečoho zaujímavého (okrem masturbácie).

٭ Neinštalujte pozornosť dieťaťa na sexuálne hry, neodvádzajte pozornosť, nezaujímajte sa o niečo, tieto hry zvyčajne prechádzajú ako krátka epizóda a zostávajú iba vágnymi spomienkami v čase puberty. Ďalšia vec by mala upútať pozornosť rodičov: je veľmi dôležité, aby chlapec mal chlapčenské záujmy a záľuby a aby dievčaťu nebolo cudzie dievča. Všetko by však malo mať svoj vlastný „zlatý priemer“.

* Pomôžte dieťaťu uvedomiť si jeho skutočné sexuálne „ja“.

* Zdôraznite v správnych situáciách prirodzenosť fyzikálnych rozdielov.

* Za žiadne zámienky neobviňujte svoje dieťa z dôvodu telesných rozdielov od dieťaťa iného pohlavia.

  • Nehlasujte o asexuálnom vzdelávaní
  • Nezameriavajte svoje dieťa na obscénnosť tejto témy.

Faktom je, že dieťa, ktoré masturbuje v ranom veku, je v stave extrémneho nervového napätia. Navyše je to tento druh napätia, a nie výrazná sexuálna príťažlivosť, to je hlavný dôvod, prečo začína masturbovať. Ak ho v takom stave ostro zatiahnete, vedie to vždy k silnému stresu, ktorého dôsledky môžu byť veľmi smutné. Rodičia sa musia dokázať ako dôvtipní psychológovia a zistiť, čo je skutočnou príčinou rastúcej nervozity, aby sa ju pokúsili odstrániť.

Boles Elena

sexuológ, klinický psychológ, psychoterapeut, rodinný terapeut Centra pre psychologickú pomoc. A. Adler

Keď sa tínedžeri oddávajú masturbácii, dá sa to vysvetliť prinajmenšom: krv sa varí, hormóny hrajú ... Prečo sa však malé deti vo veku od jedného do šiestich rokov dotýkajú samy seba na „zlom“ mieste? Budeme sa zaoberať odborníkom.

Syn (3,4 ročný) sa začal často dotýkať pohlavných orgánov. Odkiaľ pochádza takáto nezdravá túžba?

Dieťa iba študuje svoje telo. Existuje niečo také - psychosexuálny vývoj. Zahŕňa niekoľko fáz. V prvých mesiacoch života sa vyvíja ústna zóna - dieťa je dojčené a teší sa sania. Potom análny - krotenie na nočník. Potom - falický (od asi troch rokov).

V tejto fáze sa deti aktívne zaujímajú o svoje telo: cítia sa, skúmajú. A tiež genitálie. Nie je to však masturbácia v tom zmysle, že by ju do nej vložil dospelý, ale pokus o pochopenie ich usporiadania.

Dôvody masturbácie dieťaťa

Je pravda, že jednou z možných príčin masturbácie v detstve sú červy?

Áno, je. Ženské hlísty kladú vajíčka na pokožku, čo môže spôsobiť svrbenie a pálenie. To isté sa deje pri vyrážkach z plienok, dermatitíde, pri pevnom spodnom prádle. Dieťa sa chce dotknúť, poškriabať podráždenú oblasť - to prináša úľavu.

Ďalšia vec je, že keď sa zbaví svrbenia, môže náhodou zistiť, že dotyk genitálií je príjemný. Malé deti nezažívajú orgazmus pri porozumení dospelých. Ale užívajte si dotyk genitálií. A možno to budú chcieť zopakovať.

Aby ste nevyvolali takú túžbu u dieťaťa, vylúčte rizikové faktory. Uistite sa, že dieťa nemá červy (vykonajte testy), vymeňte priliehavé nohavičky za voľné, nedovoľte, aby sa objavili vyrážky z plienok.

Presťahovali sme sa do iného mesta, dcéra (má 5 rokov) išla do novej materskej školy. Ale tam sa to nepáči. Upokojila sa a hrýzla si nechty. A nedávno som ju videla, ako ju rozotiera na vankúš! Ovplyvnila ju materská škola tak vážne?

Nie záhrada ako taká, ale stres, ktorý zažila v súvislosti s prispôsobením sa novému miestu, učiteľom, deťom. U malého dieťaťa je masturbácia prostriedkom emocionálnej relaxácie. V období vzrušenia, úzkosti sa uchýlia k takémuto „sedatívnemu“.

Vo všeobecnosti je to psychologické nepohodlie, ktoré často vedie dieťa k masturbácii. Napríklad môže začať masturbovať kvôli nadmernej striktnosti svojich rodičov, nedostatku lásky, starostlivosti a nežnosti zo svojej strany. Výskyt druhého dieťaťa v rodine niekedy vedie k rovnakým dôsledkom. Rodičia nemôžu staršiemu venovať toľko pozornosti ako predtým. V dôsledku toho sa prvorodenci cítia opustení, nemilovaní. A snaží sa vychutnať „improvizovaný spôsob“.

Ako sa vysporiadať s masturbáciou detí?

Na internete som požiadal o radu, ako sa vysporiadať s masturbáciou detí. A oni mi povedali, že ja sám v ňom možno vyvolávam takú túžbu. Aký nezmysel?

V skutočnosti môžu rodičia u detí niekedy podvedome tieto myšlienky vzbudiť. Napríklad chlapec má 6 rokov a jeho matka s ním mení oblečenie, spí s ním na rovnakej posteli („Aby sa k nemu nedostal v noci, otvára sa tu a tam“), bozky na pery, umýva ... A deti vo veku 5 až 6 rokov sa aktívne zaujímajú sexuálne záležitosti. A matka, nechciac to sama, posilňuje tento záujem. Preto sa rodičia musia riadiť „bezpečnostnými opatreniami“.

5–6 ročné dieťa neumývať - ​​už to dokáže sám. Rovnako ako ho bozkávam na pery - iba na líca, čelo, korunu.

Ako reagovať, ak zistíte, že vaše dieťa je v čase masturbácie? Čo sa nedá urobiť, ale čo sa dá robiť?

Nemôžete kričať, nadávať, haniť (najmä s cudzími ľuďmi), zastrašovať. To vedie k zvýšenej úzkosti, ktorú sa môže zbaviť ... rovnakou masturbáciou.

Pokúste sa rozptýliť dieťa: „Och, pozri, čo je to za oknom?“ Môžete mu vytiahnuť ruku z nohavíc, vziať si ju do vlastných a, akoby sa nič nestalo, hovoriť o abstraktných témach. Neprečítavať zápisy, nevenovať pozornosť jeho „škaredému správaniu“, ale správať sa, akoby sa nič nestalo. V opačnom prípade iba zahrievate záujem o túto akciu.

Cíti sa dieťa slobodne masturbovať? Vyberte si ten správny okamih, keď bude dieťa v pokoji, aby ste mu to vysvetlili: všetky časti tela sú dobré, ale dotyk genitálií v prítomnosti iných ľudí nie je akceptovaný. Rozhovory nepomohli, tiež rozptýlenie? Odporúča sa vyšetriť neurológom, urológom, detským gynekológom. Ak sa nezistia fyzické abnormality, obráťte sa na psychológa alebo sexológa.

Hlavné psychologické problémy s masturbáciou dieťaťa

Postoj k detskej sexualite a masturbácii detí ako jej osobitný prejav sa za posledných päť tisíc rokov zmenil z úplnej ľahostajnosti na ťažké potlačenie. Až do nového veku, v stredoveku a dokonca aj v období renesancie sa tento problém riešil skôr úprimne: verilo sa, že dieťa je príliš malé na to, aby sa ovládalo.

„Vojna proti masturbácii“, ako nazval tento fenomén francúzsky filozof, kultúrny a vedecký historik Michel Foucault alebo „inkvizícia masturbácie“ (nemecký vedecký pracovník Ludger Lutkehaus), dosiahla svoj vrchol z konca XVIII - začiatkom XIX. Storočia.

V roku 1741 vzniesol švajčiarsky lekár S.-A. vlnu proti masturbácii Tissot, ktorý po uverejnení eseje „Masturbácia alebo Pojednanie o chorobách Masturbácie“ uviedol, že masturbácia vysušuje telo, zbavuje ho životne dôležitých tekutín a spôsobuje podvýživu podobnú tuberkulóze. Nadmerné sexuálne vzrušenie počas masturbácie vedie k neuróze a poruchám nervového systému. „Masturbácia ...“ niekoľkokrát dotlačená a preložená do hlavných európskych jazykov.

Americký lekár B. Rush poznamenal, že masturbácia spôsobuje poškodenie zraku, epilepsiu, stratu pamäti a tuberkulózu. Tvrdilo sa, že onanista je ľahko rozpoznateľný podľa jeho bolestivého a odporného vzhľadu. Takéto zistenia boli vyvolané pozorovaním pacientov v psychiatrických liečebniach, ktorí často masturbovali pred personálom. Posadnutá masturbácia však bola výsledkom mentálnej a emocionálnej osamelosti, stavu mysle, nemožnosti iných spôsobov uspokojenia.

V polovici 19. storočia začali niektorí podnikatelia vyrábať a predávať masturbačné výrobky (kukuričné ​​vločky, štvorcové sušienky). Boli publikované najpredávanejšie knihy o strašných chorobách čakajúcich na onanistov. Známkami masturbácie boli akné, plachosť, plešatosť, hryzenie nechtov, fajčenie, enuréza (bedwetting) atď. Rodičom sa odporučilo, aby bandážovali svoje pohlavné orgány s deťmi, dali ich do buniek, naviazali na ne ruky a chlapci by mali byť obrezaní bez anestézie. Ako preventívne (preventívne) prostriedky sa tiež navrhli intenzívne cvičenia, spanie na tvrdej drevenej posteli a strava (menej mäsa a viac obilnín).

Niektorí vynálezcovia majú patentované zariadenia na zastavenie masturbácie (trellizovaný prípad, v ktorom penis a miešok chlapca obsahovali pružiny, zahŕňali zvukový signál v prípade erekcie). Za týmto účelom boli deti zabalené do chladnej a vlhkej plachty na noc, aby „ochladili“ svoju túžbu; zariadenia boli namontované v blízkosti detských postieľok napojených na zvončeky v spálni rodičov, čo signalizovalo, či sa v detskej posteli začali nejaké pohyby. Lekári navrhli pijavice v oblasti genitálu, aby nasávali krv, eliminovali hyperémiu, ktorá spôsobovala sexuálne túžby, kauterizáciu pohlavných tkanív elektrickým prúdom alebo horúce železo, aby ničili nervy, znižovali citlivosť a chtíč.

Svedectvá mladých mužov prežili, ktorí nie sú schopní zvládnuť to, čo sa im zdá byť návykové, a spáchali samovraždu.

Ruskí lekári pripisovali masturbáciu manifestácii detstva, ktorá sa nazýva „detský hriech“, a verili, že za možnú patológiu možno považovať iba masturbáciu u dospelých. V pracovnom a osobnom živote spisovateľov strieborného veku (A. M. Remizov, F. Sologub, A. I. Tinyakov, atď.) Sa dôraz mení - masturbácia je estetizovaná a legitimizovaná. Obzvlášť dôležitú úlohu pri zvyšovaní kultúrneho postavenia zohral ruský spisovateľ, publicista a filozof V. V. Rozanov. Podľa jeho názoru onanista nie je úbohý zvrhlík, ale vyvolená duchovná, spiritualistická osoba: „Medzi jeho kamarátmi je onanista medzi arabskými koňmi medzi bityugmi. Celý Decameron je ovocím Boccacciovy masturbácie a je napísaný pre čitateľov masturbácie. Celý francúzsky obraz je galériou ženských tiel v rôznych pozíciách, ovocím mužskej masturbácie. “ (V.V. Rozanov. Prchavý.)

Na začiatku 20. storočia lekári začali tvrdiť, že masturbácia nemôže byť príčinou choroby, dokonca začali odporúčať, aby ženy masturbovali, aby zmiernili hystériu, a mužov - namiesto návštevy prostitútok.

Hlavné psychologické problémy s masturbáciou dieťaťa [upraviť |

Pin
Send
Share
Send
Send