Užitočné tipy

Ako žiť bez mobilného telefónu

Pin
Send
Share
Send
SendMôžete stráviť deň bez obľúbeného smartfónu? A čo týždeň? A celý mesiac? Myslíte si, že život bez telefónu by bol lepší alebo horší? Pochopme dnes túto kontroverznú a relevantnú tému!

Bez ohľadu na to, ako sa zaoberáme modernými smartfónmi, musíme pripustiť, že dnes v našich životoch zohrávajú obrovskú úlohu. Na svete je však stále málo ľudí, ktorí môžu žiť bez tohto zázraku technológie, na rozdiel od väčšiny z nás, ktorí si bez nášho milovaného gadgetu nedokážu predstaviť život. A aký by bol náš život bez smartfónov?

„Celý deň dostávame toľko informácií, že začíname strácať zdravý rozum,“ Gertrude Stein.

Pamätáte si na tie dni, keď sa na predaj objavili prvé mobilné telefóny? Boli to veľké zariadenia, ktoré sa vo svete techniky považovali za zázraky. Ľudia boli radi, že už nie sú pripojení k svojim pevným telefónom. Teraz môžete voľne hovoriť kdekoľvek najmenej celý deň! Možnosti týchto telefónov sa však obmedzovali na bežné hovory a textové správy.

Čo sa stalo potom? Čoskoro sa začnú intenzívne rozvíjať nové technológie a na trhu sa objavujú nové typy telefónov, ktoré sa líšia od svojich predchodcov v kvalitatívne lepších vlastnostiach. A čoskoro sa začnú predávať naše obľúbené smartfóny, vďaka ktorým sme od nich úplne závislí, a do takej miery, že si teraz dokážeme ani len predstaviť život bez nich. Smartfóny pravidelne využívame na prístup k Facebooku, Instagramu, e-mailom, videohovorom a vyhľadávaniu všetkého, čo potrebujete na internete! Keď je každý deň plný takýchto príležitostí, však?

Ale v tomto svete sú dva typy ľudí - tí, ktorí majú smartphone a tí, ktorí ho nemajú. "Čo?!" Pýtate sa. Áno, čítate to správne! Ťažko uveriť, že? Niektorí ľudia však smartfóny naozaj nemajú, z vlastnej vôle alebo z vôle okolností. A to naznačuje, že byť celý deň bez telefónu v skutočnosti nie je až také zlé. Preto nižšie budeme hovoriť o tom, ako žiť bez smartfónu a čo by náš život bez neho znamenal.

Život bez smartphonu

Žili ste niekedy bez smartphonu? Nepochybne! Bolo to pravdepodobne pred ich vystúpením. Všimli ste si, že sme príliš závislí od vecí, ktoré neexistovali len pred niekoľkými rokmi? Už začíname cítiť fantómové vibrácie - falošný pocit, že telefón vibruje alebo zvoní vo vrecku. Naše srdcia sa doslova zastavia, keď nemôžeme nájsť náš telefón. Koniec koncov, bez toho, jednoducho zmizneme! Bez svojho smartfónu sa človek začne cítiť ako predstavitelia doby kamennej, ktorí žili pred miliónmi rokov bez akejkoľvek technológie a komunikácie. Potom príde na myseľ príslovie: „Mať - nemáme hodnotu, ale stratili sme - plač.“ Pravdepodobne pár dní bez smartfónu vás ocení. Koniec koncov, je koniec koncov dobrý.

Predstavte si, že všetky smartfóny zmizli. Aký bude potom náš život?

1. Bude existovať pocit nejednotnosti

Smartphony zásadne zmenili spôsob, akým komunikujeme s ostatnými ľuďmi. Uľahčili a stali sa dostupnejšími. Doteraz nás technológia obmedzovala, pretože keď sme čakali na hovor, museli sme sa utrácať pred pevným telefónom. Dnes sa ľudia stali oveľa bližšie k sebe. Teraz, aby ste mohli hovoriť s požadovanou osobou, stačí pár dotykov na telefóne. Neprítomnosť tohto nádherného gadgetu vás však bude cítiť oddelená od sveta, čo často vedie k akútnemu pocitu osamelosti. Okrem toho môžete podľahnúť nepretržitej nude.

2. Navigácia bez GPS bude ťažšia

V skutočnosti dni pominuli, keď ľudia používali mapy, aby sa dostali na správne miesto. Všetky smartphony sú vybavené systémom GPS, ktorý nám pomáha dosiahnuť cieľ bez väčších problémov a potulovania sa. Vďaka GPS je život oveľa ľahší, pretože tento navigátor nám ukazuje správny smer až do najmenšej zákruty. Preto, ak nebude mať prístup do globálneho systému, veľa ľudí nebude môcť správne a rýchlo navigovať v neznámych oblastiach. Navigátori sa stali takou neoddeliteľnou súčasťou nášho života, že väčšina cestovných nadšencov a tých, ktorí často cestujú za prácou do práce, si len ťažko dokáže predstaviť svoj život bez smartfónu s nevyhnutnou GPS.

3. Život sa bude organizovať ťažšie

Smartphony nám umožňujú lepšie organizovať naše životy. Vďaka najnovším aplikáciám a programom môžeme ľahko naplánovať náš deň potrebným spôsobom a konať podľa vopred stanoveného harmonogramu. Smartfóny nám každý deň pomáhajú vďaka nastavenému budíku a pripomenutiam. Kto okrem vášho telefónu nezabudne pripomenúť nadchádzajúce dôležité udalosti?

4. Povedomie o najnovších správach sa bude zhoršovať

Ľahký prístup k správam z celého sveta nepochybne zvyšuje vaše povedomie o najnovšom vývoji. Ak chcete získať najnovšie správy z internetu, stačí urobiť pár kliknutí, na rozdiel od predchádzajúcich časov, keď ste si museli prečítať noviny alebo počkať na ďalšie vydanie správy.

5. Schopnosť rýchlo a ľahko fotografovať zmizne.

Predtým, ako sa objavili smartfóny, museli ste nasnímať fotoaparát so sebou, aby ste mohli nasnímať niekoľko fotografií. A to znamená, že sa na film neodrazilo veľa úžasných okamihov, pretože fotoaparát nebol vždy po ruke. Po príchode smartfónov sa proces vytvárania fotografií stal ľahkým a verejným. Jediným kliknutím na telefón môžete robiť skvelé fotografie. Dnes sa nemôžete báť, že vám bude chýbať krásny západ slnka, nezvyčajný vták sediaci na vetve stromu alebo jasný okamih z vášho života. Bez smartfónu sa táto skvelá príležitosť, na ktorú sme všetci zvyknutí, stane jednoducho neprístupnou.

Má však život bez smartfónu iba mínusy? Myslím si, že s tým veľa nebude súhlasiť. Pozrime sa na túto situáciu z druhej strany!

1. Skutočná relaxácia

Doma vás nebudú rozptyľovať oznámenia ani e-maily z práce. Môžete na ňu zabudnúť aspoň na večer. Okrem toho to zvýši vašu produktivitu na pracovisku. Zbavíte sa zvykom bezmyšlienkového prehliadania telefónu. Už nebudete cítiť umelé vibrácie, o ktorých sme hovorili na začiatku článku.

Bez smartfónu môžete častejšie a zaujímavejšie komunikovať s ľuďmi vo vašom okolí. Aký obraz dnes najčastejšie pozorujeme okolo nás? Sú to ľudia, ktorí sú vo svojich telefónoch hlboko pohltení, aj keď sú spolu. Takto vyzerá komunikácia dnes. Toľko zaujímavých okamihov a rozhovorov, ktoré vynechali, pretože naša závislosť neustále vyliezla do smartfónu!

3. Rušivé fotografovanie všetkého a všetkého

A teraz, s vaším dovolením, hovoríme o fotografii. Bez smartfónu zabudnete na posadnutosť neustále fotografovať svoje jedlo pre Instagram. Tiež to nebude obťažovať ostatných ľudí, ktorí sedia okolo vás v reštaurácii. Zabudnete na nekonečné selfies a na všetky vzrušenia, ktoré sú s nimi spojené.

4. Keď pijete príliš veľa, prestanete písať a volať svojmu bývalému.

5. Prestanete sa príliš zaujímať o všetko, čo sa deje vo svete.

6. Začnete efektívnejšie komunikovať s ostatnými ľuďmi, namiesto toho, aby ste im písali správy.

7. Budete mať viac času na seba.

8. Zaspíte rýchlejšie a lepšie spíte a ráno sa zobudíte ešte ospalojší a unavenejší ako predtým, ako ste včera večer spali.

9. Budete mať viac šancí nájsť svoju pravú lásku. Áno, je to pravda. Všetci žijeme v čase, keď sa ľudia v dôsledku správ a SMS líšia, čo vedie k malému a hlúpemu nedorozumeniu. Korešpondencia čoraz častejšie nahrádza stretnutia v reálnom živote a navyše, keď sa stretávame s ľuďmi v správach, je veľmi ťažké pochopiť, čo je osoba.

10. Vo svojom živote budete mať tie 1-2 hodiny, ktoré obvykle trávite na telefóne. Len si predstavte, čo môžete robiť počas tohto obdobia. Namiesto nekonečného hrania na telefóne môžete čítať alebo sa radovať zo svojho srdca.

Smartfón je skutočne veľmi užitočný vynález, ale tajomstvo jeho správneho použitia spočíva v moderovaní a nestrannosti. Za týchto okolností sa nepochybne stane vaším najlepším spoločníkom. Pamätajte, že vlastníte telefón, nie vy!

Boli ste celý deň bez smartphonu (alebo ešte viac)? Bolo to pre vás výzvou? Povedzte nám o svojich osobných skúsenostiach v nižšie uvedených komentároch.

Ako som žil mesiac bez mobilného telefónu

20/07/2011

V máji tohto roku ministerstvo zdravotníctva konečne oficiálne varovalo Rusov pred nebezpečenstvami mobilných komunikácií (zatiaľ čo na celom svete už dlho o tom hovoria alarmom). Tento malý výkřik však už vstúpil do ľudského života tak pevne, že pre väčšinu ľudí je takmer nemožné ho odmietnuť alebo aspoň obmedziť jeho použitie.

K Ako je možné žiť bez mobilného telefónu? Je ťažké si to predstaviť, ale asi pred pätnástimi rokmi sme sa bez neho mohli ľahko obísť. Možno bude možné si na neprítomnosť mobilného telefónu zvyknúť tak rýchlo, ako na jeho prítomnosť? Vzal som odvahu a vykonal experiment, na mesiac som sa vzdal svojho mobilného telefónu.

Úprimne povedané, neurobil som to úplne z vlastnej vôle. Ide o to, že mobilné telefóny nie sú len prostriedkom komunikácie, ale aj najstratenejšou a najkradnutejšou vecou. Po dobu 4 rokov mi boli ukradnuté 3 telefóny a ja som stratil 2 sám. A opäť mi bolo ukradnuté nové drahé zariadenie. A ako hrdinka slávneho amerického televízneho seriálu často hovorí, „tu som si myslel ... takto ho nepotrebujem, skúsim to ako bez neho.“

Povedať, že prvý týždeň som bol, mierne povedané, nie v pohode, nehovorí nič. Stále mi pripadalo, že môj telefón niekde zvoní. Popadol som vrecká, tašku a hneď som si nepamätal, že som nemal telefón.

Pri hľadaní správnych kontaktov sa samozrejme vyskytli ťažkosti: všetky boli zaznamenané v telefóne (ukázalo sa, že si nepamätám ani domovské číslo svojich rodičov zo srdca!). Musel som volať od priateľov doma, ale predtým bolo treba nejako zistiť ich počet. To všetko ma veľmi rozčuľovalo a spomaľovalo pracovný proces. Ale tak či onak som do konca prvého týždňa viac alebo menej obnovil telefónny notebook. (Mimochodom, ako sa ukázalo, mnohí moji priatelia sa na takéto problémy pripravovali vopred a pravidelne si skopírovali všetky svoje kontakty do počítača alebo poznámkového bloku. Bohužiaľ, nikdy som netrpel takýmto útokom na potupu.)

Okrem toho som sa neustále obával: „Ako sa dá všetko bezo mňa? Čo keď ma niekto naliehavo potrebuje? „Nedostatok hovorov bol strašne nepríjemný: ukázalo sa, že ľudia si nejako zvykli volať na čísla domov a do práce a úplne ich zabudli. Všeobecne môžem povedať, že celý týždeň som neopustil pocit úzkosti a pocit, že som bol bez rúk.

Aké to bolo v tej dobe pre ľudí, ktorí ma hľadali, neviem. Napriek tomu mi prišlo pár rozzlobených e-mailov. Ale niekde za pár týždňov sa všetci, ktorí ma skutočne potrebovali, prispôsobili a začali ma hľadať bez mobilného telefónu. Prostredníctvom práce, príbuzných a priateľov. Predovšetkým to dostal môj manžel. Každý večer informoval: „Ten zavolal, požiadal o volanie čo najskôr.“ O koľko skôr to bude, keď hodiny už budú o 10:00 ...

V polovici druhého týždňa som si uvedomil, ako veľmi ma rozptyľoval mobilný telefón počas jazdy. Napriek tomu nie je zbytočné, že pravidlá premávky za to stanovujú pokutu, ktorú som mimochodom mimochodom opakovane zaplatil. Ale ak som sa prestal báť dopravných policajtov, začal som sa obávať všetkých druhov kritických situácií: „A ak sa dostanem do nehody alebo nečakane končí benzín, ako môžem požiadať o pomoc? "Ale potom som si pomyslel:" No tak, všade sú ľudia, niekto ťa nechá zavolať. "

Nevšimol som si, koľko vecí, ktoré som potreboval v každodennom živote, bolo nahradených telefónom. Napríklad budík: Našiel som nejaký starý doma, ale samozrejme nemal funkciu opakovania budiaceho signálu (viete, takáto pohodlná funkcia je „spať ďalších 5 minút“). V dôsledku toho som niekoľkokrát zaspal. Musel som si kúpiť nový budík na 600 rubľov. Alebo knihy: Dlho som ich sťahoval do telefónu a čítal som ich pred spaním. Urobila taký zlý zvyk: je to veľmi pohodlné, svetlo sa nemusí zapínať, jej manžel nezasahuje. Hneď ako som nemal telefón, ukázalo sa, že doma už nie je čo čítať. Jeden výlet do knihy vyčistil moju peňaženku za 1 000 rubľov. A rezervy stačili len na pár týždňov. Aj keď to má svoje plus: nakoniec sa prihlasujem do knižnice!

Všetky malé veci (napríklad nezabudnite si kúpiť soľ) boli v telefónoch zaznamenané už dlhšiu dobu. Teraz musíte všetko označiť na kusy papiera a tie sa neustále strácajú alebo nie sú v pravý čas. Preto zabudnem veľa. O GPS a internete už mlčem. Nedávno som išiel na dôležité stretnutie v Moskovskom regióne, zvykom som vyliezol cez svoj mobilný telefón - aby som zistil cestu - ale neexistoval ... V dôsledku toho som stratil dve hodiny navyše a stretnutie muselo byť zrušené.

Neviem, koľko mi chýbali zaujímavé tlačové konferencie a udalosti len preto, že ma nikto nemohol zavolať a pozvať. Môj šéf spravidla skrútil prst v chráme a ponúkol, že dostane poštovú poštu. Ale potom bol čas a našiel som veľa zaujímavých tém na podávanie správ: Začal som využívať internet a všetky druhy sociálnych sietí aktívnejším spôsobom - tu sa vždy nájdu všetci a dohodnú sa schôdzky. Vo všeobecnosti však stále musím priznať, že práca bez mobilného telefónu je dnes veľmi ťažká. Ako sa o tom rozhodol nemecký Sterligov (známy podnikateľ, ktorý v októbri 2010 donútil všetkých svojich podriadených, aby pri práci v kancelárii vypínali telefóny) - nie je to jasné.

Kuriózne boli reakcie ostatných na moje dobrovoľné odmietnutie telefónu. Niektorí otvorene uvažovali: „Prečo? „Iní ocenili:„ Dobre, ja sám, keď náhodou zabudnem telefón doma, budem celý deň vysoko. “ Učiteľka v materskej škole a iní rodičia sa na mňa pozerali ako na matku echidnu - keď som všetkým upovedomila, že v prípade akýchkoľvek problémov „detí“ by sa mal zavolať môj manžel. A manžel na konci druhého týždňa na mňa žiarlil: „Kde si vôbec? Možno ste osobitne hodili telefón, aby ste niečo urobili slobodne? “

Samostatná konverzácia - zdržanlivosť. Bez mobilu nie je možné varovať pred oneskorením, na ktoré sme si v poslednej chvíli zvyknutí. Koľkokrát som sa tento mesiac meškal na stretnutie a mentálne som sa odvolal na trpezlivosť toho, ktorý ma očakával. Koľko nervových buniek stratených v týchto okamihoch - sa nepočíta. Neviem, čo fungovalo, ale častejšie na mňa ľudia čakali. Teraz môžem so všetkou zodpovednosťou vyhlásiť, že meškanie do pol hodiny bez ospravedlnujúcich SMS správ („Prepáčte, meškám 10 minút.“) Pre Moskva je normálne.

Niekde v treťom týždni z môjho života spravidla zmizla takáto vec ako „naliehavá“. Pokojne som naplánoval svoje podnikanie. Nikto ma nevyrušoval a nezaťažoval ma - okrem mojej túžby. Aj keď napríklad staršia matka mohla zavolať: „Dina, naliehavo k nám choď a skontroluj, či som železo nevypla.“ Takúto žiadosť svojej matky neodmietnete ... Ale nakoniec - veľa času.

Ale absolútne som sa nudil bez hovorov akýchkoľvek telefónnych manažérov. Faktom je, že rovnaké číslo používam už mnoho rokov. V priebehu rokov sa dostal do všetkých druhov databáz: poisťovníctvo, niektoré zdravotnícke zariadenia, banky, kávové spoločnosti ... Napríklad SMS: obsah: „Spoločnosť N dáva všetkým svojim zákazníkom 10% zľavu na všetok tovar v súvislosti s jeho 2 jubileum “prichádzajú spravidla skoro v sobotu ráno, keď stále vidíte desiaty sen. Mimochodom, jedna taká spoločnosť, ktorú som vypočítal, mala 5 narodenín v jednom roku. Pri tejto príležitosti sa chcem obrátiť na všetky takéto firmy: nebuďte rušiví! Normálni ľudia vnímajú vaše činy ako anti-reklamu.

Raz som sa dostal do hlúpej situácie: zabudol som na všetky dokumenty z auta v inej kabelke. A potom, ako by to malo šťastie, sa dopravný policajt zastavil (stále cítia páchateľov: pred tým sa za dva roky nikto nikdy nezastavil). Začal som vysvetľovať - ​​o kabelke, o dokumentoch. Tučný major v príspevku sa zašklebil: „Dobre, zavolajte niekomu, nech to prinesie. Podľa pravidiel máte toto porušenie hodinu. “ Správa, že nepoužívam mobilný telefón, ho vôbec pobavila: „Dievča, to sú tvoje problémy.“ Nebol som trochu rozrušený a šiel som von, aby som niekoho požiadal o telefón - ľudia okolo, niekto by zavolal. Po dobu 20 minút som zbytočne šiel s každým, kto požiadal o telefón. Večer pri Moskovskom okruhu nie je toľko ľudí. Гаишники меня игнорировали, водители задержанных машин были заняты своими проблемами — какое им дело до бестолковой блондинки. Я уже совсем отчаялась и разочаровалась в людях. Лишь через 30 минут какой-то сердобольный сержант все же сжалился надо мной и за 100 рублей одолжил мне свой аппарат на минутку. И то втихаря, чтобы начальство не заметило. Вот такие таксы на мобильную связь у наших сердобольных представителей закона.

Впоследствии я столкнулась с тем, что если очень надо позвонить, а телефона нет — смело подходите к любому и предлагайте деньги (от 10 до 50 рублей). Мало кто откажет. А вот бесплатно — фигу!

Na samom začiatku experimentu som si kúpil kartu pre telefónny automat (60 rubľov za 10 minút), ale nikdy sa mi nedarilo telefonovať pomocou pouličných telefónov. Z nejakého dôvodu existujú telefónne automaty na celom svete a sú považované za úplne ziskové podnikanie. A v niektorých krajinách (napríklad v Londýne) sú telefónne búdky vo všeobecnosti akýmsi volacím číslom. A iba tu v Moskve sa ich systematicky zbavujeme. V máji boli telefónne automaty úplne odstránené z metra. Na niektorých miestach v okolí mesta samozrejme sú. Ale nevidíte ich tam a nie, keď to zúfalo potrebujete. Známy hit "Plačúce dievča v stroji" pre naše deti bude teda úplne nepochopiteľný.

Napadlo ma, že mobilná komunikácia zmenila mentalitu našich ľudí. Teraz nie je bežné, že sme ako Američania alebo Briti prichádzali na návštevu bez predbežnej výzvy. Zase som šiel okolo domu kamaráta a pomyslel som si: prečo sa nechať u šálky čaju? Samotná ruka siahla po taške ... ach áno, neexistuje telefón. Čo keď nie je doma? Alebo som na mieste? Nechcel som sa zastaviť.

Mesiac odletel - a znova som sa stal majiteľom mobilného telefónu. Úprimne povedané, bez veľkého lovu. Po tomto experimente som začal telefón používať oveľa menej, odmietam túžbu volať „len chat“, úplne ho vypnúť na noc a na víkend. Pretože môj mozog, odpočívajúci od elektromagnetických vĺn, teraz reaguje na príliš dlhé rozhovory s bolesťou hlavy.

Pre tých, ktorí stále neveria, že elektromagnetické žiarenie (EMP) emitované mobilným telefónom nie je fikciou, navrhujem vykonať jednoduchý experiment. Položte 4 mobilné telefóny do kruhu tak, aby sa navzájom dotýkali. Vložte celé zrná popcornu do stredu medzi telefóny. A teraz zavolajte na všetky štyri telefóny súčasne. Pozrite sa, ako kukurica začína praskať. To isté sa deje s naším mozgom pod vplyvom EMP.

Vedci zistili:

- Podľa prieskumu v minulom roku dosiahol počet mobilných predplatiteľov na celom svete 5 miliárd alebo takmer tri štvrtiny svetovej populácie.

- V máji 2011 Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uznala, že mobilné telefóny môžu byť príčinou rakoviny mozgu.

- Príspevok mobilných komunikačných zariadení k všeobecnému elektromagnetickému zaťaženiu obyvateľstva sa odhaduje v Rusku s celkovou hodnotou 70%. Celkovo sa miera elektromagnetického znečistenia životného prostredia stala taká veľká, že Svetová zdravotnícka organizácia zaradila tento problém medzi najnaliehavejšie pre ľudstvo.

- Vedci a lekári potvrdzujú: naše telo „reaguje“ na elektromagnetické žiarenie mobilného telefónu. Testy vykonané v živočíšnych laboratóriách priniesli depresívny výsledok. V dôsledku vystavenia EMR sa nádory (benígne aj malígne) tvoria u nešťastných experimentálnych jedincov. Niekoľko krajín už vydáva poplach a ukladá prísne zákazy. Napríklad vo Švajčiarsku a vo Veľkej Británii majú deti do 6 až 8 rokov zakázané používať mobilné telefóny.

- podpredseda ruského národného výboru pre ochranu pred neionizujúcim žiarením, Ph.D., Oleg GRIGORIEV varuje: „Najskôr mobilné telefóny vyvolávajú neurodegeneratívne poruchy a funkčné poruchy centrálneho nervového systému. V skutočnosti sú to počiatočné štádiá takzvanej choroby z rádiových vĺn. “

Ako znížiť úroveň EMI prichádzajúceho z telefónu:

1. Najbezpečnejším spôsobom je úplné opustenie mobilného telefónu. Ale nie každý si to môže dovoliť. Keira Knightley, hviezda „Pirátov“, pripustila, že nenávidí rozprávanie po telefóne vrátane samotných mobilných telefónov a často jednoducho „zabudne zariadenie doma“. Harrison Ford - „Indiana Jones“ - vo všeobecnosti vyzýva na opustenie mobilných telefónov a e-mailov. Medzi ruskými oponentmi mobilných komunikácií si všimol producent Igor Matvienko, opakovane to uviedol.

2. Nenoste telefón vo vrecku! Čím ďalej je prístroj z tela, tým nižšia je intenzita žiarenia. Z rovnakého dôvodu by sa mobilné telefóny nemali umiestňovať pod vankúš alebo vedľa postele.

3. Pred položením telefónu k hlave počkajte na spojenie. Najvyššia intenzita EMR je presne v čase hovoru.

4. Čím kratšia je konverzácia, tým lepšie. Odporúča sa hovoriť nepretržite nie viac ako 3-4 minúty.

5. Deti mladšie ako 14 rokov sú vo všeobecnosti veľmi nežiaduce používať mobilný telefón .

Smartfón je tiež telefón

Otázka je, samozrejme, filozofická. Áno, používa sa na hovory, ale niekedy sa zdá, že ide o vedľajšiu funkciu.

V súlade s výpoveďami osôb, s ktorými sa uskutočnili rozhovory počas štúdie, 83% všetkých vlastníkov mobilných zariadení používa smartfóny, Respondenti okrem hlasových hovorov najčastejšie využívajú schopnosť odosielať a prijímať SMS (89%), fotografovať a zaznamenávať videá (82%), surfovať po internete (78%), prijímať a odosielať listy (73%) a využívať sociálne siete ( 53%).

Deväť z desiatich používateľov smartfónov používa mobilné aplikácie. Hlavne na prehliadanie webu (94%), ako aj na prijímanie a odosielanie pošty (68%). Veľa používateľov používa instant messenger (54%) a nákupné aplikácie (43%).

Koľko to všetko stojí

Každá tretina Rus platí za používanie telefónnych alebo telefónnych hovorov od 300 do 800 rubľov, 17% respondentov minú viac ako 1 500 rubľov mesačne a 19% sa hodí až do výšky 300 rubľov.

Vlastníctvo a používanie smartfónu sa oplatí nielen veľa peňazí, ale aj čas. Viac ako polovica Rusov (60%) tvrdí, že telefón používajú často (aspoň raz za hodinu) alebo veľmi často (každých pár minút). Iba jeden zo štyroch respondentov sa domnieva, že je zriedkavý (maximum, niekoľkokrát denne) a iba 13% ho zdvihne raz alebo dvakrát denne.

Odpojenie telefónu nie je o mne

Až 32% Rusov nie je schopných odpojte mobilný telefón na 24 hodín, Respondenti si takýto krok nepredstavujú, a to najmä z dôvodu straty kontaktu s blízkymi (47% odpovedí) a tiež kvôli obavám o tých, ktorí sa môžu báť, nemôžu kontaktovať majiteľa telefónu (27%).

Zaujímalo by ma, ako tieto vyhlásenia znejú v ústach nasledujúcich generácií? Ako už bolo uvedené v mnohých štúdiách v Rusku a vo svete, mladí ľudia už nemôžu žiť bez telefónu.

Medzitým podľa ďalších štúdií viac ako polovica Rusov (53%) verí, že dieťa by malo dostať svoj prvý telefón už na základnej škole.

Pin
Send
Share
Send
Send