Užitočné tipy

Dobré spôsoby: ako sa správať na firemnej párty

Pin
Send
Share
Send
Send


Každoročná vianočná oslava sa teda blíži a musíte ju nejako zorganizovať. Pri rozhliadaní okolo si môžete všimnúť, že zamestnanci vašej spoločnosti sa navzájom veľmi dobre nepoznajú. Možno vás trápia pochybnosti, že sa takáto vianočná párty pre spoločnosť stane katastrofou, ale ak využijete svoje plánovacie schopnosti, môžete rýchlo vytvoriť podmienky na vzájomnú komunikáciu medzi zamestnancami.

dochvíľnosť

Podľa pravidiel obchodnej etikety musia byť všetky stretnutia doručené včas. Firemné - stretnutie je, samozrejme, neformálne, ale toto pravidlo nezruší. Radšej neskoro.

Okrem toho na začiatku večera šéfovia spravidla vítajú príhovory, poďakujú zamestnancom za ich prácu a sumarizujú výsledky roka. Neskoro na túto reč je neslušné.

Pokiaľ ide o otázku, kedy opustiť stranu, rozhoduje sa individuálne. Predpokladá sa však, že by ste nemali odísť pred vedením a zostať až do posledného, ​​kým čašníci nezačnú čistenie stolov.

Oblečenie musí zodpovedať miestu a času strany, ako aj jej téme. Takže na večernú firemnú párty v reštaurácii sú vhodné skromné ​​večerné šaty a pre mužov - nohavice a košeľu (kravata je voliteľná). Vyhnite sa príliš komplikovaným farbám a úprimnému výstrihu.

Ak sa večierok koná napríklad v kempe, je potrebné sa obliekať v teple a pohodlne (zmestia sa džínsy a sveter). Ak je firemnou stranou maškarný ples, budete si musieť pripraviť kostým, ktorý bude zodpovedať téme večera.

Pravidlo jedna

Mnoho ľudí neradi chodí na párty: „Nepoznám nikoho a aspoň jednu známu tvár“, „bude tancovať s niekým“, „ak ju so sebou neberiem, zabije ma“.

To je zle. Ak sa na pozvánke výslovne neuvádza, že na večierku budú radi, že vás a vášho manžela uvidia, potom je nemožné ísť ako pár.

Okrem toho môže spoločník alebo spoločník v okolí ovplyvniť nadviazanie nových spojení v neznámom tíme. Ste už v spoločnosti - pre ľudí okolo vás bude nepríjemné prísť a zasahovať do vášho dialógu. Možno aj vy a celý večer strávite spolu s druhou polovicou.

pozdravy

Handshake, objatie, bozk - v rôznych spoločenských skupinách sa prijímajú rôzne formy pozdravov.

V podnikateľskom prostredí je to zvyčajne podanie ruky. Ale! Firemná udalosť je neformálnou udalosťou a medzi partnermi sa často rozvíja priateľstvo. Preto vás neprekvapuje pri bližších pozdravoch.

Keď ste v určitom tíme, prijmite pravidlá správania, ktoré sa v ňom uplatňujú. Nemôžete tlačiť osobu preč, ak vás chce „pobozkať“. A naopak: nemali by ste liezť „objatím“, ak ľudia v okolí radšej potrasú rukami.

Máte dobrú pamäť na tváre a mená? Máte šťastie. Toto je vzácnosť.

Väčšina ľudí by chcela, aby ľudia v okolí nosili odznaky, napríklad od obchodných konzultantov. Pretože nie je nič hlúpejšie ako situácia, keď sa chcete spojiť so svojím partnerom, ale zabudli ste jeho meno a ospravedlnili ste úsmev: „Počúvaj, priateľ ...“.

Aby ste sa na firemnej večierku nenachádzali v takej hlúpej situácii, nezabudnite na niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • Ak je vám partner dobre známy (hovoríte telefonicky, e-mailom atď.), ale doteraz ste sa nestretli, začnite konverzáciu predstavením seba - „Ahoj! Som Sergey. O našom projekte sme diskutovali na Skype. “
 • ak je vám partner známy a stretnete sa skôr, na začiatku rozhovoru by ste si mali spomenúť na svoje meno a okolnosti predchádzajúceho stretnutia - „Ahoj! Som Sergey. Na konferencii sme sa videli pred šiestimi mesiacmi. “
 • Predstavujem jedného kolegu druhému, uveďte jeho meno, priezvisko, funkciu a niektoré profesionálne úspechy - „Sergej, zoznám sa - toto je môj kolega Andrei, je skvelý dizajnér. Pravdepodobne ste videli projekt „X“ - toto je jeho práca. “

zísť

Firemná párty je vynikajúcou príležitosťou na stretnutie a nadviazanie priateľstva s osobou, ktorá vzbudí váš záujem, či už ide o super autoritatívneho obchodníka alebo dlhoročnú krásu zo susedného oddelenia.

Prísť a predstaviť sa je polovica bitky. Je dôležité zapojiť sa do dialógu. Postupujte takto:

 • nájdi medzi vami niečo spoločné („Máte skvelý vkus - milujem aj tento koktail“),
 • kompliment (nenápadne, bez lichotenia: „Vyzeráš skvele“, „tvoj najnovší projekt je veľmi zaujímavý“).

Po nadviazaní kontaktu sa pokúste to nepreháňať. Pamätajte si, že krátka príjemná konverzácia nie je dôvodom, aby ste si sadli k stolu nového známeho.

Existujú introverti, extroverti, ambasádori - každý má iný temperament. Toto by sa malo pamätať pri vstupe do dialógu. Ak váš kolega nie je príliš zrozumiteľný, nemali by ste sa s ním neprestajne rozprávať. A naopak: nebuďte pasívnym poslucháčom s niekým, kto miluje chatovanie.

Okrem toho, aj keď strana je firemná, ale je to predovšetkým strana! Hovoriť o ročnej práci bolo, samozrejme, nevyhnutné, ale o práci by ste nemali veľa hovoriť. Inak bližšie nepoznáte svojich kolegov.

Humor v kancelárii znie: „Čím skôr sa odpojíte na firemnej párty, tým menej sa hanbíte nasledujúci deň.“

V skutočnosti, ak idete príliš ďaleko s alkoholom, budete sa v každom prípade hanbiť. Aby ste tomu zabránili, nezabudnite na niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • nepite viac, ako je obvyklé (ak nepoznáte svoj limit, vzdajte sa alkoholu vôbec),
 • nepite nápoje silnejšie ako sú zvyknuté (aj keď všetci v tíme pijú vodku, neznamená to, že by ste mali robiť to isté)
 • piť nealkoholické nápoje (ak nepijete alkohol a nechcete sa ospravedlňovať zakaždým, keď sa ponúknete na pitie, podporte toasty s nealkoholickými nápojmi (minerálna voda namiesto vodky, jablková šťava namiesto koňaku).

Ukončenie dialógu

Najnáročnejšou vecou strany je zdvorilo prerušiť konverzáciu. Existuje niekoľko stratégií:

 1. Veci. Vždy sú s vami predmety, ktoré sa môžu stať „dobrým dôvodom“ na ukončenie konverzácie. Napríklad nejaký gadget - „Telefón sa posadil, pôjdem nájsť zásuvku.“
 2. Jedlo a pitie. Pri stole formou bufetu si môžete vziať dovolenku pod zámienkou „ušľachtilý“ „Budem niečo jesť / piť“, „Sľúbil som svojim kolegom, že mi dajú drink, pravdepodobne už čakali“ atď.
 3. Čerstvý vzduch Môžete tiež odísť pod zámienkou „Musím sa vetrať“, „Je tu príliš dusno, budem dýchať“ atď.
 4. Phone. Napodobniť hovor je výška zlého vkusu. Zdá sa, že hovoríte s idiotom, ktorý nerozlišuje vyzváňací tón od budíka. Je lepšie povedať: „Je mi ľúto, musím zavolať.“
 5. Priatelia. Keď vidíte priateľa na opačnom konci haly, môžete sa „legálne“ rozlúčiť s osobou, s ktorou hovoríte: „Tam, môj starý priateľ, pôjdem pozdraviť.“

Nech si vyberiete akúkoľvek stratégiu, nezabudnite - príjemná dochuť na oboch stranách by mala zostať z komunikácie.

Ako vidíte, dobré postupy pre firemné večierky nie sú také komplikované. Buďte zdvorilí a bavte sa firemné večierky!

Pin
Send
Share
Send
Send