Užitočné tipy

Ako znížiť hlas?

Pin
Send
Share
Send
Send


Všetci ľudia majú prirodzene rozdielne hlasy, a ak sa tenor rovná zvuku barytonu alebo basy, odsúdi ho na neustále mučenie. Ak postupne zaťahujete rozsah a terorizujete svoje väzy, môžete za svoj hlas získať extrémne nízke tóny, ale je oveľa efektívnejšie rozvinúť charizmu vášho zafarbenia a vyťažiť maximum z možností.

Pri posudzovaní vlastného hlasu je potrebné brať do úvahy aj to, že rečník počuje zvnútra - nielen pri uchu. Človek počuje vibrácie, ktoré prechádzajú kosťami a svalmi, zvuk nie je rovnaký ako zvuk zvonku. To, čo počujeme v našich hlavách, znie trochu vyššie, ako to, čo ostatní ľudia počujú.

1. Technika „Od ponožiek po korunu“

Ak vyslovíte „priamo z ponožiek“, môžete výrazne znížiť hlas. Čo s tým treba urobiť? Postavte pevne chrbtom rovno a dýchať otvor, Hlas by nemal mať podporu z hlasiviek, ale zo svalov bránice. Pri dýchaní sa uistite, že brucho počas vdychovania skôr vyčnieva, než sa odtiahne. To sa dá ľahko dosiahnuť v uvoľnenom stave. Ako kontrolné cvičenie - ľahnite si na tvrdý povrch, položte na žalúdok veľký objem a uistite sa, že sa kniha pri inhalácii nadvihne.

2. Účinok vinylového záznamu

Porovnanie nie je úplne správne, ale stále. Ľudský hlas je ako vinylová platňa. Ak sa rýchlosť jej krútenia spomalí, začne basy. Záver. Tí, ktorí hovoria rýchlo, hovoria vo vysokých tónoch. Spomaľte tempo reči a hovorte nižšie, Neverte mi, experimentujte sami. Na minútu čítajte čísla na vysokej a nízkej note. Keď budete hovoriť nižšie, budete pomalší ako v prvom prípade.

3. Zväčšite predlžovaciu trubicu a uvoľnite hlasivky

Neobávajte sa strašných slov, našou úlohou je nejako odstrániť kŕče hlasiviek. Čo robíme? Stojíme rovno, položte bradu k hrudníku a vyslovte zvuk „a“ na nízkej note. Potom pozdvihneme svoje tváre k slnku a naďalej hovoríme nízko „a“. Spočiatku na vrchole nebudete schopní odolať rovnakému nízkemu zvuku, ale po niekoľkých cvičeniach všetko vyjde. Zložte spazmus a získajte tichý hlas, Všetko je jednoduché. Veľká požiadavka - cvičenie nepreháňajte. Cíťte svoje telo, je to dôležité.

4. Zníženie hrtanu o 1 cm

Prečo by mal byť hrtan znížený alebo skôr predĺžený? Pozrite sa na orgán. V tomto hudobnom nástroji, rúrky, ktoré sú malé, produkujú vysoký zvuk, dlhé - nízky zvuk. Ak chcete znížiť hlas, resp. Musíte hrtan predĺžiť. Dobrý pomocník - zívanie alebo napoly zívanie, Opravte stav podnebia a jazyka v tejto polohe a pokúste sa ho počas rozhovoru uložiť. Mimochodom, Chaliapin mal radosť z toho, aby sa jeho telo premenilo na jednu veľkú rúru Jericha naraz, myslím si, že nemá cenu pripomenúť ČO mal tento umelec nízky hlas.

Zlatý pomer hlasu

Nakoniec - dobrá rada, Nie je potrebné sa zapájať do prudkého poklesu hlasu. Harmónia vo vzduchu je, keď hlas pokrýva aspoň oktávu: Štyri noty nad stredom a štyri noty nižšie. Dodržiavajte tento zákon v procese konverzácie a vaša reč sa nebude javiť monotónna. Možno budete mať dokonca príjemnú tónu hlasu, ktorý máte od narodenia.

Naučiť sa znižovať hrtan

Zívanie a polovica zívnutí:

 • Cítite hrtan a zívnite, hrtan zostupuje. Toto cvičenie ovplyvňuje všetky orgány tvorby hlasu: hltana, mäkkého podnebia, hrtanu a jazyka.

Basová hlava:

Ďalším cvičením je „basová hlava“. Venovali ste pozornosť polohe hlavy speváka s basou? Jeho hlava je vysoká a mierne naklonená. Táto pozícia aktivuje všetky svalové skupiny, ktoré ťahajú hrtan nadol.

Otáčanie hrtanu by malo smerovať nadol, čo v kombinácii s jeho spodnou polohou čo najviac znižuje hlas.

Mnohí odborníci sú si istí, že pre správnu zvukovú produkciu by mal mať jazyk v dolnej časti zubu tvar lyžice. Avšak na vytvorenie nízkeho hlasu je potrebný jazyk „hrb“, špička je umiestnená v dolných zuboch.

Komplex pre predĺženie predlžovacej rúrky a zníženie hlasu

Cvičenia sa najlepšie uskutočňujú samohláskovým zvukom „a“, počas jeho výslovnosti je hrtan vo zvýšenej polohe.

1. Východisková poloha - sedenie alebo státie.
2. Nakloňte hlavu nadol tak, aby brada klesla na hruď (poloha „basová hlava“), vyslovte slabý zvuk „a“.
3. Zdvihnite hlavu lícom nahor a upravte výšku zvuku „a“.

Na začiatku kurzov bude pre vás ťažké udržať pevné ihrisko „a“, vždy, keď bude hlava odhodená späť, vždy sa zvýši.
Označuje to napätie hlasiviek a redukciu predlžovacej trubice. Aby ste ich dostali do správneho stavu, musíte trénovať.

Toto cvičenie opakujte počas dňa niekoľkokrát, až kým nebude hlas hlasu rovnomerný v oboch polohách hlavy: tvárou nahor a „basovou hlavou“.

Takýto efekt bude znamenať, že sa odstránia kŕče hlasiviek, naučili ste sa ovládať stav predlžovacej trubice. Je to jednoduché: pri zmierňovaní kŕčov máte nízky hlas.

Chrbtica a znižovanie hlasu

Keď vidíme osobu, ktorá drží chrbát rovno, potom je na podvedomej úrovni vnímaný ako sebaistý a autoritatívny človek. Nízky hlas a správne držanie tela sú vzájomne závislé. Preto, ak chcete znížiť hlas, mali by ste venovať pozornosť chrbtici.

Máte správne držanie tela? Navrhujem vykonať test:

Oprite sa o celú stenu dozadu. Držanie tela je správne, ak sa steny dotýkajú krku, lopatiek a zadku.

Cvičenie držania tela:

 • Postavte sa proti stene, ako pri teste (pozri vyššie).
 • Ďalej urobte krok vpred a nechajte túto pozíciu 2-3 sekundy.
 • Vráťte sa do pôvodnej polohy oproti stene a skontrolujte svoju polohu.
 • Toto cvičenie opakujte 8 až 10 krát.

Zložitejšie cvičenie „držanie tela ruského dôstojníka“:

Vstaňte na stenu. Dotknite sa ho 8 bodov vášho tela: päty, dolné končatiny, boky, zadok, dolnú časť chrbta, chrbát, krk a šíje. Ďalej vykonajte všetky manipulácie, ako v predchádzajúcej verzii. Počas výcviku si dôstojníci ruskej armády tlačili knihy lakťami, aby si zvykli, že si lakte neumiestňujú na stôl a udržia si polohu.

Najjednoduchší a najbežnejší spôsob, ako opraviť svoju polohu, je nosiť knihu každý deň na hlavu.

 • V cárskom Rusku sa na vysokých školách naučili mladé ženy, ako si udržať chrbát: pritiahli palicu pozdĺž chrbtice a chodili niekoľkokrát denne po dobu pol hodiny.

Výsledkom bolo, že žiaci ústavu vystupovali z davu hrdým držaním tela a dobre nastaveným hlasom.

 • Čínska letuška je tak trénovaná na správne držanie tela: na chodidlách sa nosia topánky s podpätkami najmenej 5 cm, medzi kolená je pripevnený jednoduchý papier, na hlavu je umiestnená kniha. Tréning pokračuje hodinu, ak kniha alebo papier spadol na zem - odpočítavanie pokračuje znova.
 • Dĺžka ľudskej chrbtice je v priemere 78 cm. Dĺžka zvukovej vlny kričiaceho dieťaťa sa rovná 78 cm. Ukázalo sa, že matka počuje novorodeneckú miechu.
 • Nielen výška hlasu, ale aj práca mozgu závisí od správneho držania tela, čo potvrdzuje elektroencefalogram. Priamy vzťah medzi postojom a myšlienkami je možné nájsť. Podľa štatistík obyčajne percento ľudí, ktorí sa sklesli, nepresahuje 7%. V obkľúčenom Leningrade ich počet dosiahol 70%. Týmto spôsobom sklon je znakom fyzického a morálneho tlaku, ktorý človek zažije.

Je potrebné poznamenať, že ľudia, ktorí majú správne držanie tela a hlboký hlas, nevyvolávajú len dojem sebestačnosti a sebadôvery v život. V skutočnosti sú.

Pozícia a hlas u človeka spúšťajú mechanizmy na dosiahnutie harmónie so životným prostredím a so sebou samým.

Zdroje: I.P. Kozlyanikova „Výslovnosť a slovník“ (All-Russian Theatre Society, 1977), V.P. Morozov „Tajomstvá hlasovej reči“, B. M. Teplov „Psychológia hudobných schopností“ (1947), www.Zaikanie.net.


Elena Valve pre projekt Sleepy Cantata.

Vývoj dreva s vekom

Nízky tón hlasu znamená, že znie nízko.

Zafarbenie našej reči nie je niečo konštantné a stabilné, dané nám od narodenia. S vekom prechádza hlasový aparát funkčnými zmenami.

Napríklad u detí sa hlasy navzájom veľmi nelíšia. Počas tohto obdobia je takmer nemožné odlíšiť chlapca od dievčaťa.

V dospievaní, v dôsledku hormonálnych zmien u mladých mužov, zväčšenia hlasiviek, zmeny hlasového aparátu - to je dôvod, prečo sa ich hlas zníži.

Znižuje sa aj starosť dievčat, ktoré starnú, ale nie výrazne, pretože nárast hlasiviek nie je až taký zrejmý.

V elegantnom veku sa tón reči mení spolu s celkovým stavom tela: môže byť hluchý, slabší, nižší.

Klasifikácia hlasu

Predtým, ako sa rozhodnete zmeniť svoj hlas a trochu ho zmeniť, zvážte, o čo ide, do ktorých skupín sú rozdelené.

Hlasy ženského spevu od najnižšieho po vysoký rozsah sa klasifikujú takto:

 • contralto - zamat, najmenší zafarbenie,
 • mezzo-soprán - hlboký, bohatý, stredne silný zvuk,
 • soprán - vysoký, zvučný, jasný.

U mužov sa spevy od nízkych po vysoké tóny delia na:

 • basy - tzv. najnižší zvukový tón
 • baryton - priemerný zvuk,
 • tenor je najvyšší.

Hlas pod basou sa nazýva bass profundo a nad tenorom je tenorové altino.

Frekvenčný rozsah pre ženy a mužov je odlišný. Muži majú hrubšie hlasivky. Preto majú hrubší hlas.

A tak je možné si na grafe predstaviť frekvenčné rozsahy ženských a mužských hlasov.

Pozrite sa, aké frekvencie môžu speváci a speváci hrať na hudobné kompozície. Nie je to pôsobivé?

Najnižším mužským hlasom basového profunda bol napríklad performer pravoslávnej hudby Vladimir Pasyukov:

Tento tón má speváka Vladimíra Millera:

A v klasickej vokálnej hudbe možno počuť najnižší ženský hlas protikladu:

Je potrebné poznamenať, že pojem „contralto“ zahŕňa okrem tónu aj hlasovú techniku, a preto je použiteľný iba na klasický spev. Nízke zafarbenie u žien nemusí byť nevyhnutne v rozpore.

Medzi speváčkami s nízkym hlasom je veľa talentovaných, napríklad Irina Allegrová, Angelika Agurbash, Cher, Shakita, Rihanna.

A najnižší hlas na svete patrí americkému spevákovi Timovi Stormsovi, ktorý je uvedený v Guinessovej knihe rekordov pre „najnižšiu notu vytvorenú človekom“:

Prečo musím zmeniť svoj hlas a stojí to za to

Nízky hlas, ak vychádza zvnútra, má špeciálny magnetizmus a je skutočne fascinujúci.

To je veril, že zamatové zabarvení pridáva k obrazu jeho majiteľ sexuality. Takáto osoba je podvedome vnímaná ako atraktívnejšia, schopná starať sa o seba, vzbudzuje dôveru a rešpekt.

Mimochodom, téma znižovania tónu je veľmi dôležitá pre tých, ktorí koktajú. Pretože hovorenie pomaly, nízko a koktanie súčasne je ťažké: psychologicky sa človek cíti stabilnejší, autoritatívnejší a fyziologickejšie, nie je veľké napätie orgánov hlasového aparátu.

Dôvody na vytvorenie nízkeho hlasu sa môžu líšiť: od túžby zmeniť tón príliš vysoko, chvejú sa, príliš napäté, nevhodné pre vek, až po to, aby ste na seba zapôsobili a boli si istí.

Preto ak máte obavy z toho, ako môžete znížiť hlas a či je to možné, máte svoje vlastné dôvody.

Aby ste sa nakoniec sami rozhodli, či to potrebujete, mali by ste sa počúvať zvonka. Môžete nahrávať vyslovením rovnakého textu v rôznych odtieňoch výšky. A ak je rozhodnutie konečné a nie je možné sa proti nemu odvolať, pokračujeme. 🙂

Ako teda zredukovať hlas a zamatovo?

Tipy a cvičenia pre nízky hlas

Najprv niekoľko tipov:

 1. Sledujte tempo svojej reči. Čím rýchlejšie hovoríte, tým vyšší bude zvuk. Tak ovplyvňuje napätie hlasiviek.
 2. Dýchajte nosom. Správne dýchanie pomáha zmierniť psychoemotačný stres a zníženie tónu.
 3. Dostatok spánku. Dobrý spánok uvoľňuje hlasový aparát a umožňuje vám znížiť hlas.
 4. Správne držanie tela a voľná chrbtica pomôžu vyvinúť tichý hlas. Rovný chrbát je znakom sebavedomej osoby. Táto kvalita osobnosti má veľký vplyv na silu hlasu a jeho zvuk.
 5. Poloha hrtana má priamy vplyv na to, či hovoríte nízkym hlasom alebo nie: čím nižší je hrtan, tým je realistickejšie znížiť jeho farbu. Preto buďte vytrvalí a vytrvalí pri tréningu svalov krku, ktoré hýbu pohybujú, naučte sa ich zvládať.
 6. Prestaňte fajčiť. Aby sa znížil hlas, často sa dievčatá uchýlia k takému triku. Nikotín skutočne robí tón hrubším. Zvuk hrudníka a zamatový tón s jeho pomocou sa však nikdy nedajú dosiahnuť.
 7. Niekedy, ak chcete znížiť hlas ako muž, musíte navštíviť endokrinológa a odstrániť hormonálnu poruchu v tele. Výška zvuku priamo závisí od úrovne testosterónu.
 8. Svoj cieľ môžete dosiahnuť operatívnym spôsobom. To je pre tých, ktorí sa chcú rýchlo zmeniť a zmeniť svoj zvuk, straší. 🙂
 9. Ak sa obrátite na vokálnych profesionálov, prinesú výsledky oveľa rýchlejšie, ako keby ste praktizovali techniky sami.

Snaha o rozvoj je vždy chvályhodná. Keď človek ovláda nové vedomosti, rastie ako človek, mení svoju postavu k lepšiemu, môže urobiť veľa. Vrátane ovládania hlasového zariadenia.

A tu sú cvičenia na zníženie hlasu:

 1. Poloha hlavy, keď sa brada roztiahne nadol, zahŕňa svaly, ktoré poskytujú požadovaný stav hrtanu. Toto je veľmi zreteľné u spevákov, ktorí majú nízky hlasový dosah. Trénujte v takej polohe, aby váš hlas bol nižší a drsnejší.
 2. Napodobniť zívanie. To umožní cítiť pohyb hrtanu a jemne roztiahnuť všetky hlasotvorné orgány rečového prístroja.
 3. Zavrčal na najnižšiu notu, postupne zvyšoval tón a potom sa vracal. Keď to niekoľkokrát urobíte, budete počuť, že váš zvuk je výraznejší a jasnejší.
 4. Zložte si bradu k hrudníku a začnite potláčať zvuk „a / a“. Potom jemne a pomaly zdvihnite hlavu a zároveň udržujte nízku úroveň „and and and“. Pretože hlava stúpa, môžete začať znieť vysoko kvôli napätiu hlasiviek. Vaša úloha: vydávať nízky zvuk v akejkoľvek polohe hlavy.
 5. Najskôr zvyčajným tempom a tónom, ktorý je pre vás obvyklý, vyslovte text akéhokoľvek obsahu. Potom úmyselne spomalte a znížte tón.
 6. Dýchajte pri ležaní na chrbte a počas inhalácie vyčnievajte zo žalúdka. Takto recitujte báseň, napnite svaly bránice a vydávajte zvuky „od seba“.

záver

Ako vidíte, je to ľahké. Musíte iba tvrdo pracovať a robiť pravidelné hodiny. Výsledok vás nenechá čakať, ak sa budete venovať vytrvalosti.

Ale ak nie ste operná speváčka alebo profesionálna speváčka, potom to nie je také dôležité pre váš hlas: prenášať lásku, teplo, srdečnosť a láskavosť na svet nízko alebo vysoko.

Pin
Send
Share
Send
Send