Užitočné tipy

Ako požiadať o odmietnutie

Pin
Send
Share
Send
Send


Medzi pravidelnými žiadosťami o láskavosť a žiadosťou o niečo neprimerané alebo nad rámec priateľstva existuje veľmi úzka hranica.

Ak ste kvôli chorobe museli zostať doma a požiadate spolužiaka, aby vám dal domáce úlohy, určite príde ochotne a povie vám to. Ak požiadate priateľa, aby vám pomohol objasniť niečo, čomu nerozumiete, je to aj láskavosť. Žiadosť o prepísanie domácej úlohy svojej priateľky, pretože ste vynechali niekoľko dní a nerozumeli úlohe, však už prekračuje určitú hranicu, ktorá vašu priateľku postaví na veľmi nepríjemnú pozíciu.

Priaznivosť je, keď požiadate svojho mladšieho brata, aby chodil so psom, pretože do druhého dňa musíte prejsť objemnú prácu. Ak ho požiadate, aby chodil so psom každý deň týždenne a motivoval ho tým, že starší sa musia poslúchať, brat bude určite naštvaný a sťažuje sa svojim rodičom.

Keď sa spýtate svojich spoluhráčov: „Je v poriadku, ak dnes hneď utečem

po tréningu, bez toho, aby ste pomohli odstrániť zariadenie? “, pretože sa s vami stretne staršia sestra a idete spolu na večeru - je to láskavosť. Neustále odstúpenie od vašich povinností vás robí chudobným členom tímu a prispeje k negatívnemu postoju voči vám.

Schopnosť pocítiť rozdiel medzi žiadaním o láskavosť a zneužívaním láskavosti s vekom sa stáva mimoriadne dôležitou, pretože zvyčajne sa vyžaduje čoraz viac výhod.

Keď vy a vaša rodina chodíte na hory na týždeň a požiadate svoju priateľku, aby k vám každý deň prišla nakŕmiť mačku, mali by ste dať svojej priateľke niečo v ocenení: pekný suvenír, krabicu čokolády alebo voňavé mydlo. V blízkej budúcnosti, keď pôjdete na vysokú školu, ktorá je šesť hodín jazdy od domu, vás niekto vezme domov na sviatky. Ak ponúknete vodičovi, aby zaplatil za plyn, urobíte správne.

Láska je prejavom láskavosti, keď niekto pre vás urobí niečo, čo nie je povinný urobiť. Dáma nezneužíva láskavosť niekoho a nezabudne vyjadriť svoju vďaku.

Mali by ste

O láskavosť požiadajte iba v nevyhnutných prípadoch.

Nemalo by

Znovu a znovu požiadať o láskavosť tej istej osoby.

prečo

Ak neustále hľadáte žiadosti voči tej istej osobe, samozrejme sa vám začne vyhýbať.

Mali by ste

Vyjadrujte uznanie ako odpoveď na láskavosť.

Nemalo by

Zneužívajte láskavosť alebo neschopnosť niekoho odmietnuť.

prečo

Priatelia rýchlo zdieľajú informácie. Nechcete byť považovaný za osobu, ktorá má spotrebiteľský postoj voči všetkým vo vašom okolí?

Dáma povie „ďakujem“, keď brat súhlasí s plnením svojich povinností, napríklad pri chôdzi so psom. A keď to urobí, pani mu znova ďakuje.

Dáma poskytuje službu za službu - napríklad pozýva brata, aby splnil jednu zo svojich povinností vďačnosti za prechádzku so psom.

Ako prejav svojej vďačnosti dáma dáva malý darček tomu, kto jej urobil veľkú láskavosť.

Kapitola 12 Požičiavanie oblečenia

Pre dievčatá je požičiavanie si oblečenia navzájom také prirodzené a bežné, ako je to pre chlapcov, ktorí tlačia priateľa na bok a súťažia, kto môže jesť pizzu viac ako ostatní. Existujú však základné pravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať, keď si na chvíľu vezmete šaty od svojej priateľky.

Požičanie oblečenia musí byť dohodnuté vopred. Ak viete, že Britney má vynikajúci svetlo modrý sveter, ktorý vyzerá skvele s hnedými džínsami, zavolajte jej alebo pošlite SMS s otázkou, či môže v piatok večer požičať veci na filmy.

Požičiavanie oblečenia sa môže stať samovoľným ohňom, keď sa dve alebo viac dievčat chystajú ísť niekde v tom istom dome - a „niekde“ môže znamenať prechádzku po štyroch blokoch dolu ulicou do parku, kde chlapci z futbalového mužstva trénujú. a párty v školskej telocvični pri príležitosti konca siedmeho ročníka.

Dievčatá sa zhromažďujú v dome a prinášajú so sebou tašky plné oblečenia, aby si to všetko vyskúšali a vymenili si ich. Na šatňu pani je usporiadaný nájazd a časom každý opúšťa dom a spravidla nie je jediné dievča oblečené v ničom inom ako spodnom prádle.

Mali by ste

Pred zapožičaním oblečenia, obuvi alebo šperkov, ktoré na chvíľu vlastní priateľ, sestra alebo mama, požiadajte o povolenie.

Nemalo by

Ak chcete niečo vziať, veriac, že ​​mu to nebude vadiť, a vy vrátite veci skôr, ako si ich všimnete.

prečo

Ak beriete veci bez dovolenia, je to takmer krádež a nikdy by ste nič neukradli. Okrem toho určite narazíte na osobu, ktorá „zapožičala“ kockovanú sukňu, a to práve vtedy, keď sa sukňa nosí na vás.

Mali by ste

Neprekračujte hranice, aby ste pochopili, čo si možno požičať a čo nie.

Nemalo by

Vezmite si spodnú bielizeň, make-up, kefu na vlasy alebo predmet, ktorý štítok ešte nebol odstránený.

prečo

Spodná bielizeň je príliš intímna, dokonca aj pre sestry.

Pri zdieľaní kozmetických prípravkov alebo hrebeňov existuje riziko výmeny pár bolesí. A prvou osobou, ktorá kladie novú vec, by mala byť vždy pani.

Mali by ste

Odevy vráťte čisté, vyžehlené a úhľadne zložené. Alebo na záves.

Nemalo by

Vracajte zastaralou košeľu, zamotaný náhrdelník alebo topánky s bahnom.

prečo

Byť zodpovedný za to, že si niečo vziať na chvíľu, je rovnako dôležité ako vzdelaný hosť. Koniec koncov, ste dočasným strážcom niekoho majetku.

Mali by ste

Návrat vypožičaný včas.

Nemalo by

Počkajte, kým príde osoba, od ktorej ste vzali nejaké veci, a vyzdvihnite ju.

prečo

Požičiavanie je dočasný prenájom, nie nákup alebo výmena.

Dáma nežiada, aby si požičala niečo, čo jej zjavne nestačí.

Pred vrátením vypožičaného oblečenia dáma umyje predmet alebo používa chemické čistenie.

Dáma nahradí vypožičanú vec tým istým, ak ju náhodou zruinuje: ak je vec roztrhaná, znečistená alebo sa stalo niečo iné, čo spôsobilo, že položka bola nepoužiteľná. Ak nie je možné vymeniť, dáma ponúka náhradu za poškodenú vec.

Zdieľajte toto:

Dnes čakáte na 7 pravidiel, ako sa opýtať a prijímať, čo chcete.

Ale pred zdieľaním správneho algoritmu žiadosti sa vás chcem opýtať: môžete sa opýtať? Máte radi? Urobte to pokojne a kedykoľvek potrebujete niečo? Alebo odložte v nádeji, že to zvládnete sami alebo vám niekto ponúkne pomoc?

Ako ukazuje prax, naša neochota a neschopnosť žiadať vedú k katastrofálnym výsledkom.

"Čakáme, až si naši blízki uvedomia, že potrebujeme pomoc." Preto čakáme na sklamanie, zášť, pocit, že nám nerozumeli a nechcú pomôcť. Bohužiaľ, naši milovaní nie sú psychici a ťažko si dokážu prečítať naše myšlienky. Preto nestrácajte čas snami, je lepšie vysvetliť.

- Snívame o prekvapení. Neočakávaný darček, pomoc, súcit sú nepochybne potešujúce, v tomto prípade musíte čakať až do najbližších narodenín alebo 8. marca.

„Postaráme sa o seba a máme problémy, namiesto toho, aby sme podali jednu žiadosť.“

- Stratíme našu starostlivosť a kazia naše vzťahy, pretože včas neodpovedáme na navrhovanú pozornosť.

- Zakrývame rozhorčenie a hnev, ale naša rada nebola jednoducho počuť ani vyriešená.

Je to známe?

Potom poďme na to

Prečo sa nás nechceme opýtať?

Dôvodov, prečo sa nechceme pýtať, je veľa. Neradi si požičiavate a žijete pod heslom „Ja sám“. Vaša matka trpezlivo prevzala zodpovednosť za rodinu v práci, za svojich blízkych. Úprimne si myslíte, že ostatní nebudú robiť lepšie. Možno si myslíte, že žiadosť je nepríjemná a škaredá. Je pre vás ľahšie zvládnuť ťažkosti, ako sa stať závislými. Alebo sa možno bojíte odmietnutia alebo nepríjemností.

Samozrejme, môžete hrdo a nezávisle vyriešiť všetky svoje problémy, ktoré sú zvyčajne mnohé, ale môžete si zvoliť inú, prirodzenejšiu cestu pre ženu.

Prečo je dôležité pýtať sa

1 Ak žena nepožiada muža, verí, že si poradí sama a skutočne ho nepotrebuje

2 Zvyknuté na to, čo nikdy nepožiadate, pre vaše prostredie bude vaša neočakávaná požiadavka vyzerať ako zbytočná, napríklad zásah do už naplánovaného času, ako napríklad vaša neschopnosť.

3 Čím častejšie sa pýtate, tým lepšie to robíte. Ak sa pýtate zriedka, vyzerá to trochu neisto.

4 V procese žiadosti a jej vybavovania sa nadväzujú vzťahy. Partneri sa navzájom viac pozorne venujú.

5 Príbuzní cítia zodpovednosť a dôveru. Čím menej tajomstiev, tým úprimnejší vzťah.

Psychológovia už dlho dokázali, že tým, že robíme niečo pre druhých, vnímame toho, ktorého sme súčasťou nášho života. Investujeme čas a energiu do vecí iných a dostávame sa bližšie. Čím viac o niekom vieme, robíme pre neho niečo dôležité, tým bližšie a zaujímame sa.

Ako sa opýtať zle

1 Nepýtajte sa, čo môžete urobiť sami. To znižuje dôležitosť žiadosti a robí ju nudnou.

2 Nepremeňte komunikáciu na kaskádu požiadaviek a smerov. V opačnom prípade sa zdá, že načítavate svoje problémy. Náhradné žiadosti s inými situáciami.

3 Za žiadosť by mala nasledovať vďačnosť. Nehovorte v reakcii na vybavenie žiadosti „Nuž, to je lepšie“, „Bolo by to tak dávno“, „Kým sa vás na to nestaráte stokrát ...“ Povedzte: „Ďakujem“ alebo „Naozaj ste mi pomohli“ - to stačí.

4 Nepýtajte sa na čelo, bez prípravy. Aj v zhone vysvetlite situáciu, aspoň niekoľkými slovami.

5 Neprehrávajte. Nadmerné plavenie, predstieranie premení požiadavku na hru a namiesto pomoci dostanete spätné flirtovanie. Každopádne vás môžu nepochopiť.

Je nesprávne myslieť si, že niekto je pripravený splniť naše požiadavky, pretože by mal. Zmysel pre povinnosť alebo zodpovednosť vás donúti niekoľkokrát vám pomôcť, ale potom vám bude odpustené. Je lepšie apelovať na lásku a úprimné pocity.

Ako sa správne opýtať

1 Vaša žiadosť musí byť jasná. Neisté žiadosti vedú k neistým výsledkom. Uveďte dátumy, množstvo, názvy. Zdôraznite, či je žiadosť splatná včas.

2 Hovorte včas. Žiadosť vzadu adresovaná odchádzajúcemu človeku sa nemusí dať vypočuť a ​​ľahko zabudnúť.

3. Buďte pripravení na zlyhanie. Tam, kde sme presvedčení o dobrých výsledkoch, neexistuje väčšia zášť ako zlyhanie. Ak máte pripravenú alternatívu, uvoľníte sa a bude ľahšie sa opýtať.

4 Zahájte žiadosť komplimentom. Povedzme, že dúfate v pomoc, že ​​„nikto nemôže robiť lepšie“, že „stále sú vďační za predchádzajúce konanie“, „že veríte v silu“.

5 Odôvodnite svoju žiadosť. Povedzte nám, prečo je to pre vás také dôležité, prečo nemáte čas alebo to nemôžete urobiť sami.

6 Nepoužívajte manipuláciu alebo nemeňte požiadavku na požiadavku. Hovorte pokojne, aj keď ste odmietnutí. Vyjadrenie rozhorčenia alebo hnevu je skrytá manipulácia, takže sa nemusíte ponáhľať vyplakať, plakať ani nehovoriť: „Dobre, budem si pamätať“, pomôže to nie viac ako trikrát a potom iba zničiť vzťah.

7 Veľkosť potvrdenia musí zodpovedať veľkosti žiadosti. Pri malých požiadavkách stačí usmievať, povedzte: „Ďakujem,“ môžete na oplátku ponúknuť pomoc. Za veľkú pomoc stojí za to vyjadriť úprimné uznanie, môžete poďakovať súčasnosti. Môžete dokonca poďakovať vopred, čím sa zvýši pocit potreby a zodpovednosti.

Ak vám bolo odmietnuté:

1 Vyjadrite svoj úprimný zármutok a povedzte, že je vám „ľúto“, že ste „počítali s podporou“. Len to nezovšeobecňujte a nevyčítajte „Vždy to robíte“ ... Môžete povedať, že ste tak často odmietnutí, že začnete viesť zoznam zamietnutí.

2 Buďte k sebe úprimní. Analyzujte, prečo vám boli zamietnuté. Osoba naozaj nemá čas a vy ste sa dostali z času alebo má iné, hlbšie dôvody. Často v prípade odmietnutia presunieme vinu na osobu, ktorá odmietla odpad, a nechceme čeliť pravde. V skutočnosti môžeme hovoriť o ťažkostiach vo vzťahoch, ale to nechceme priznať.

3 Nevyvíjajte zlyhanie z konfliktu. Lepšie navrhnúť alternatívu. Spýtajte sa, kedy vám môžu pomôcť. Možno len odložte dátum. Alebo požiadajte o radu - ako sa dostanete z ťažkej situácie. Spoločné hľadanie odpovede často vedie k riešeniu.

4 Vyhlásenie: „Potom požiadam o pomoc iného,“ - odkazuje na manipulatívne. Ale ak ste skutočne odhodlaní hľadať iného asistenta, potom pripustite, že budete hľadať „inú možnosť“.

5 Nebojte sa opakovať žiadosti. Pamätajte, aké výsledky dosahujú deti a opakujte to, čo chcú. Namiesto varu z ticha alebo odmietnutia je lepšie ochladiť a urobiť ďalší pokus. Možno vaša požiadavka jednoducho nebola vypočutá alebo bol muž príliš zaneprázdnený. Dôležité je podať žiadosť, akoby to bolo prvýkrát. Je možné, že váš partner skutočne venoval pozornosť vašej žiadosti prvýkrát.

Pin
Send
Share
Send
Send