Užitočné tipy

Ako prenášať informácie z pamäte telefónu na pamäťovú kartu SD

Pin
Send
Share
Send
Send


Android predvolene ukladá používateľské súbory do vnútornej pamäte zariadenia. Postupom času sa počet takýchto súborov zvyšuje natoľko, že smartfón alebo tablet začínajú zobrazovať správu o nedostatku pamäte a používateľ už nemôže aplikáciu nainštalovať ani urobiť fotografiu (video). Ak chcete uvoľniť vnútornú pamäť modulu gadget, musíte presunúť nahromadené súbory používateľov na pamäťovú kartu SD. Môžete to urobiť pomocou správcu súborov alebo pripojením smartfónu / tabletu k počítaču a presunutím pomocou Prieskumníka systému Windows.

Prečo potrebujem správcu súborov v systéme Android

Správcovia súborov sú triedy aplikácií, pomocou ktorých môžete so súbormi vykonávať operácie: presúvať, kopírovať, mazať, premenovať, spúšťať, vystrihnúť, vložiť. Táto aplikácia musí byť určite nainštalovaná na vašom smartfóne alebo tablete. Obchod s aplikáciami Google Play má veľké množstvo správcov súborov, z ktorých si môžete vybrať podľa každého vkusu. Pozrime sa, ako preniesť súbory v systéme Android na pamäťovú kartu pomocou jedného z najpopulárnejších správcov - Správca súborov.

Preneste súbory do systému Android pomocou Správcu súborov

Nainštalujte správcu súborov a spustite ho. Po otvorení aplikácie sa ocitnete v okne s 2 sekciami: “zariadenie"A"SD-Mapa».

Časť „Zariadenie“ zobrazuje obsah vnútornej pamäte smartfónu alebo tabletu s Androidom a časť „SD karta“ zobrazuje obsah pamäťovej karty.

Klepnutím na ikonu „Zariadenie“ otvoríte obsah vnútornej pamäte a vyhľadáte súbory potrebné na presun na kartu microSD. Označte požadované súbory alebo priečinky súbormi a klepnite na „sťahovať»V ľavej dolnej časti aplikácie.

V dôsledku tejto akcie sa nižšie zobrazia dve tlačidlá:zrušiť", Klepnite na ktoré zruší akciu a tlačidlo"vložiť», Klepnite na ktoré presunie označené súbory do aktuálne otvoreného priečinka.

Potrebujeme preniesť súbory na pamäťovú kartu, takže prejdeme do hlavného okna Správca súborov kliknutím na ikonu „domov»V ľavom hornom rohu obrazovky.

Klepnutím na oddiel „SD-karta“ otvoríte obsah pamäťovej karty.

Vyberte adresár na pamäťovej karte, kam chceme presunúť predtým označené súbory a priečinky. Potom klepnite na tlačidlo „Vložiť“ a presunieme označené súbory z vnútornej pamäte smartfónu alebo tabletu na kartu SD.

Presúvanie súborov do systému Android pomocou počítača

Pri pripájaní smartfónu alebo tabletu k portu USB počítača sa zariadenie definuje ako externá jednotka s dvoma časťami (vnútorná pamäť a pamäťová karta) so súbormi, ktoré pomocou Prieskumníka Windows môžete vykonávať štandardné operácie presunu, kopírovania, mazania súborov a premenovania súborov. Rovnakým spôsobom môžete prenášať súbory nielen na pamäťovú kartu, ale aj do počítača. Táto operácia je podrobnejšie uvedená v tomto článku.

Tipy a nuansy

Skôr ako prinesiete algoritmus, pomocou ktorého môžete prenášať údaje z vnútornej pamäte telefónu na pamäťovú kartu v spoločnosti Samsung (alebo akékoľvek iné zariadenie s Androidom), prečítajte si užitočné informácie:

 • Koncept systému Android je taký, že v predvolenom nastavení sa všetky údaje automaticky ukladajú do úložiska telefónu. Ak je to možné, odporúčame toto nastavenie zmeniť. Napríklad v nastaveniach fotoaparátu nastavte nahrávanie nových médií na SD kartu. Prejdite do aplikácie „Camera“, nájdite ikonu ozubeného kolieska - položku „Storage“ a zmeňte nastavenú hodnotu,

 • Môžete tiež prenášať aplikácie, ale iba tie, ktoré ste nainštalovali sami. Ale aj v tomto prípade zostanú niektoré súbory v telefóne (napríklad v pamäti cache), a ak sa rozhodnete preniesť jednotku USB Flash na iné zariadenie, aplikácia tam pravdepodobne nebude fungovať. Bude sa musieť znova nainštalovať. Systémové nástroje sa nedajú migrovať.
 • Ak používate smartfón založený na systéme Android, ktorého verzia je nižšia ako 6, môžete prenášať aplikácie iba pomocou nástrojov tretích strán. Od verzie Android 6.0 je táto funkcia oficiálne k dispozícii.
 • Na prenos súborov z telefónu na pamäťovú kartu v systéme Android určite potrebujete správcu súborov. Táto aplikácia je oficiálne zahrnutá do firmvéru všetkých nových verzií systému Android a nazýva sa zvyčajne „Moje súbory“ alebo „Prieskumník“. Ak váš model telefónu taký model nemá, nebojte sa, správca súborov sa dá ľahko stiahnuť z trhu Play zadarmo.

Odporúčame nasledujúce pomocné programy: Správca súborov, Správca súborov, Správca súborov X-plore, Mi Explorer (pre telefóny Xiaomi). Programy automaticky triedia všetky priečinky v zariadení a vytvárajú súborový systém, napríklad v počítači.

Môžem prenášať súbory z môjho natívneho úložiska na vymeniteľnú jednotku v iPhone?

V súčasnosti žiadne zariadenie Apple nepodporuje vymeniteľné médiá. Trik spoločnosti Apple spočíva v tom, že všetky ich moduly gadget sú neoddeliteľné a na telefóne Apple nie je slot pre flash disk. Odporúčame vám okamžite kúpiť iPhone s veľkým množstvom interného úložiska. Ak dôjde pamäť, jediným spôsobom je prenos súborov do počítača cez iTunes alebo odovzdanie videa s hudbou do cloudu.

Pokyny: ako prenášať súbory pomocou smartfónu

Dozvieme sa, ako preniesť hudbu z telefónu na pamäťovú kartu, a uveďte podrobné pokyny:

 • Otvorte aplikáciu Moje súbory,
 • Nájdite tam požadovaný priečinok s hudbou, choďte dovnútra a nájdite skladbu,

 • Dlhým stlačením zvýrazníte skladbu,
 • Kliknite na tlačidlo volania v kontextovej ponuke (tri bodky alebo tri pomlčky v rohu obrazovky, najčastejšie hore, v závislosti od modelu telefónu),
 • Vyhľadajte príkaz Presunúť,

 • V zozname vyberte možnosť „Pamäťová karta“ alebo „Vymeniteľný disk SD“ alebo „Jednotka Flash“ atď.,

 • Kliknite na jednotku a proces presunu začne.

V kontextovej ponuke je tiež príkaz „Kopírovať“, ktorý vám umožňuje vytvoriť duplikát dokumentu a presunúť ho na pamäťovú kartu. Zároveň hudba zostane aj vo vnútornej pamäti.

Ak chcete preniesť všetko z pamäte telefónu na pamäťovú kartu, vyberte celý priečinok bez toho, aby ste vošli dovnútra. Ak chcete vybrať, musíte vykonať rovnaký dlhý dotyk prvku. Po zvýraznení jedného priečinka krátko kliknite na všetky ostatné priečinky. Upozorňujeme, že ak je medzi nimi náhodne priečinok systému, v kontextovej ponuke sa nezobrazí tlačidlo Presunúť. Vyberte iba svoje vlastné priečinky, mediálne súbory a dokumenty.

Táto príručka je univerzálna pre všetky telefóny s Androidom, ale každá značka môže mať rozdiely v názvoch sekcií alebo príkazov. Napríklad spoločnosť Xiaomi má správcu súborov s názvom „Prieskumník“ a spoločnosť Samsung má „Moje súbory“,

Pamätajte na podstatu: ak chcete preniesť informácie z pamäte telefónu na pamäťovú kartu Lenovo, Huawei alebo iného telefónu, musíte nájsť požadovaný súbor, vybrať ho a odoslať na USB flash disk.

Ako preniesť z počítača

 • Ak chcete preniesť video z pamäte telefónu na pamäťovú kartu prostredníctvom počítača, pripojte k nemu gadget pomocou kábla USB,
 • Prejdite na Tento počítač,
 • Vyhľadajte pripojené zariadenie a kliknite naň,

Možno sa na telefóne objaví správa „Povoliť prenos údajov“, nezabudnite kliknúť, inak nebudete môcť pracovať so súborovým systémom smartfónu.

 • Otvorí sa okno s vašimi jednotkami - natívne a odnímateľné. Prvý je pravdepodobne nazývaný „Telefón“ a druhý je „Karta“. Prejdite na Telefón, vyhľadajte priečinok s videom (hudba, dokument, fotografie, poznámky atď.), Vyberte ho pomocou myši, kliknite pravým tlačidlom myši na ponuku,

 • Potrebujete príkaz „Presunúť“ alebo „Vystrihnúť“ (existuje tiež možnosť vybrať „Kopírovať“),

 • Ďalej choďte hore a choďte na kartu,

 • Tu môžete vytvoriť nový priečinok alebo vložiť súbor priamo do koreňového adresára jednotky Flash: pravým tlačidlom myši kliknite na prázdne pole a vyberte príkaz „Vložiť“

To je všetko, dúfame, že sme odpovedali na otázku, či je možné preniesť údaje z pamäte telefónu na kartu SD v systéme Android. Použite naše pokyny a nechajte svoje súbory ukladať racionálne! Nezabudnite na zálohovanie obzvlášť dôležitých dokumentov - pravidelne ich ukladajte do počítača alebo synchronizujte s úložiskom v cloude. Uvidíme sa v nasledujúcich publikáciách!

Pin
Send
Share
Send
Send