Užitočné tipy

Výber plienky: čo je potrebné zvážiť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Byť matkou novorodenca znamená byť čo najviac pozorný k jeho potrebám, pretože to je práve vaša starostlivosť, ktorá ovplyvňuje pohodlie a pohodu dieťaťa. To isté sa dá povedať o plienkach, ktoré dieťa nosí takmer nepretržite. Ak si však tieto príznaky všimnete, nemusia byť pre neho vhodné.

V noci sa prebúdza

V noci je prebúdzanie detí z rôznych dôvodov: miestnosť je príliš horúca alebo studená, teplota, odrezané zuby atď. Ak je však spánok vášho dieťaťa neustále narušený „mokrými prípadmi“, problém môže nastať v plienkach, ktoré nosí. V ideálnom prípade dobrá plienka efektívne absorbuje vlhkosť po celú noc, čo umožňuje dieťaťu a matke dostatok spánku. Ak súčasná značka plienky neposkytuje novorodencom primeranú nočnú ochranu, začnite hľadať ďalšie možnosti.

Na detských nohách sa objavili červené značky

Viete, že bábätká dosahujú výšku asi 2,5 cm mesačne? Ale predtým, ako si uvedomíte, že novorodenec vyrástol, môže prerásť veľkosť svojich plienok. Hlavným znakom toho, že veľkosť plienok prestala zodpovedať rastu novorodenca, sú červené značky na nohách dieťaťa, ktoré naznačujú, že nohy sú pritiahnuté elastickými pásikmi. Venujte pozornosť aj pasu dieťaťa. Vhodné plienky budú asi 2 cm pod pupkom, všetky ostatné sú už príliš malé.

Objavila sa vyrážka

Jednorazové plienky sú veľmi praktickým vynálezom, ktorý matke chráni pred zbytočnými problémami. Niektoré deti však na ne môžu byť alergické. Citlivá detská pokožka často negatívne reaguje na absorpčný gél, príchute a farbivá, ako aj na materiál samotnej plienky. Alergia sa spravidla prejavuje vo forme červenej, mierne opuchnutej vyrážky v oblasti pokrytej plienkou. Aby ste pochopili, či ide o alergickú reakciu, zmeňte značku plienky a zistite, či príznaky nezmiznú. Ak vyrážka nezmizne, čo najskôr kontaktujte svojho lekára.

A tu je jedna z našich minulých publikácií http://zhenskayaplaneta.ru/kak-podgotovit-komnatu-dlya-novorozhdennogo-malysha.html, kde sme hovorili o tom, ako pripraviť priestor pre novorodenca. Možno sú tieto informácie užitočné aj pre vás.

Tento článok je chránený autorskými právami a súvisiacimi právami. Pri použití tohto materiálu je potrebný aktívny odkaz na ženský časopis zhenskayaplaneta.ru!

Okrem vyššie uvedeného odporúčame naučiť sa, ako si vybrať detské plienky. Nenechajte si ujsť zaujímavé video nižšie!

Sú jednorazové plienky pre chlapcov nebezpečné?

Jednou z najbežnejších „obáv“ je, že plienky na jedno použitie môžu viesť k vzniku neplodnosti u chlapcov, pretože teplota plienky je príliš vysoká. Doteraz neexistujú vedecké dôkazy o tom, že plienky na jedno použitie ovplyvňujú reprodukčný systém. Uskutočnili sa dokonca štúdie na meranie teploty pokožky dieťaťa za rôznych podmienok (v plienkach, slideroch, plienkach na jedno použitie a na jedno použitie). Počas výskumu teplota kože dieťaťa zostala v rámci normálnych limitov, bez ohľadu na to, v čom bolo dieťa.

Avšak, ak žijete v oblasti s horúcou klímou, neodporúča sa nosiť plienky na jedno použitie na dlhú dobu v „horúcom prostredí“. Nemusí to mať vplyv na reprodukčný systém dieťaťa, ale vyrážky, plienky, pichľavé teplo a dermatitída sa môžu vyvíjať veľmi rýchlo.

Čo sú to plienky?

Prvá (vonkajšia) vrstva Plienky na jedno použitie sú navrhnuté rovnakým spôsobom ako povrch dámskych vankúšikov. Ľahko prepúšťa vlhkosť, ale nevypúšťa ju a zostane nejakú dobu suchá (podľa výrobcov až 12 hodín).

Druhá vrstva pozostáva zo špeciálneho absorbentu, spravidla z celulózy alebo gélu, ktorý je schopný absorbovať veľký objem kvapaliny (niekoľkokrát vlastnou hmotnosťou). V závislosti od charakteristík jeho distribúcie v plienkach sa začali vyrábať plienky pre dievčatá a chlapcov. V plienkach pre novorodencov je absorbent rovnomerne rozložený, v plienkach pre dievčatá je skôr v strede a vzadu a v prípade chlapcov vpredu.

Tretia vrstva - vytvorené za účelom zadržania vlhkosti v oblasti absorbentu a zabránenia úniku.

uzávery na plienkach sú suchý zips, umožňujú vám nastaviť si pás. Vďaka nim môže mať tenká aj veľká batoľa plienku rovnakej veľkosti.

Tiež z dôvodu úniku vlhkosti, špeciálne manžeta okolo nôh.

Čo hľadať?

Do budúcnosti by ste si nemali kupovať plienky, pretože deti prvého roku života rastú veľmi rýchlo a priberajú na váhe. Získané plienky pre neho môžu byť malé. Na druhej strane určitá značka môže vyvolať alergickú reakciu a budete ju musieť opustiť.

Získajte plienku správnej veľkosti, postupujte podľa odporúčaní na obale. Malá plienka môže vyvinúť tlak na bruško dieťaťa alebo ho otrieť. Pri veľkej plienke existuje riziko úniku tekutín a dieťa v nej nebude príjemné.

Ak si všimnete, že na pokožke, v oblasti plienky, má dieťa vyrážku, podráždenie, vyrážku, musíte okamžite zmeniť značku plienok.

Pre novorodencov sú k dispozícii plienky so štrbinou pre pupok. Takéto plienky sa môžu použiť pred hojením pupočnej rany.

Starostlivosť o dieťa

Napriek tomu, že plienky sú veľmi pohodlné a veľmi uľahčujú život rodičov, nezneužívajte ich. Nenechávajte dieťa v plienkach neustále.

Maximálna hranica „pevnosti“ a „suchosti“ je 12 hodín, nie je však potrebné ju skúšať. Na udržanie zdravej pokožky dieťaťa je lepšie vymeniť plienku na jedno použitie každé 2-3 hodiny. V prípade, že si všimnete, že sa dieťa poopiera, musí sa plienka okamžite vymeniť. Nezachráňte zdravie dieťaťa.

Dajte svojmu dieťaťu možnosť zostať dlhšie bez plienky. Ideálnou možnosťou je nosenie plienky na nočný spánok, pri chôdzi, počas cesty na návštevu alebo na kliniku a zvyšok času nechajte dieťa bez plienky. Ak je to ťažké, potom najlepšou voľbou je vzduchový kúpeľ pred kúpaním, počas masáže, gymnastiky a najmenej pár minút počas výmeny plienky.

Neopodstatnené obavy

  • Plienky nespôsobujú mužskú neplodnosť,
  • Pri správnom použití nevyvolávajú u dievčat cystitídu,
  • Nevedú k zakriveniu dolných končatín,
  • Nezasahujú do zvyknutia dieťaťa na nočník, pretože deti začínajú kontrolovať nutkanie na močenie a vyprázdnenie vo veku 1,5 roka.

Plienka je vhodná pre dieťa, ak:

  • Nespôsobuje alergickú reakciu, vyrážky a podráždenie plienky,
  • Nie sú žiadne netesnosti
  • Na pokožke dieťaťa nie sú žiadne odretia a stopy po elastických pásoch a zipsoch,

Pri správnom použití nie sú jednorazové plienky jednoducho zameniteľné pri starostlivosti o rastúce dieťa.

Pin
Send
Share
Send
Send