Užitočné tipy

O plesni v hrnku

Pin
Send
Share
Send
Send


a čo baktérie, ktoré jedia organické látky? : -?

Zdá sa mi, že Ivaness by sa vydala druhou cestou a ja by som nasledovala prvú :( |)

Zdá sa mi, že Ivaness by sa vydala druhou cestou a ja by som nasledovala prvú :( |)

Môžeme predpokladať, že by ste radšej rozšírili materiál (skutočne existujúci vo vašom zornom poli) podľa vašich záujmov. tu ste a je tu hrnček. a ste zjednotení svojím hladom. úlohou je naučiť sa jesť hrnček.

ale myslím si, že ak sa tu všetko pokazilo, tak niekde je určite dobré. a úlohou je dostať sa z kruhu a hľadať tam, kde je to dobré. logika kočovníka :)

Pamätajte na starý experiment, kde potkan musí nájsť správnu cestu v bludisku, aby dostal jedlo. Tak, ako to zistil japonský vedec Toshuki Nakagaki, pleseň sa s touto úlohou nezhorší. V roku 2000 uskutočnil experiment umiestnením huby „Physarum polycephalum“ pri vstupe do labyrintu a kúskom cukru na výstupe.

Pleseň okamžite naklíčila presne v smere cukru, spóry huby zaplnili celý priestor v bludisku a rozdvojili sa na každej križovatke. Hneď ako sa jeden z procesov zastavil, otočil sa a hľadal cestu iným smerom. Mikroskopická huba trvala iba 4 hodiny, aby vyplnila všetky pohyby bludiska a našla správnu cestu k cukru.

Čo je však najzaujímavejšie, keď bol kúsok hubového mycélia vytrhnutý z labyrintu, ktorý už prešiel, a opäť umiestnený pri vstupe do labyrintu, ktorý nakoniec dal cukor, jeden z klíčkov správne vybral najkratšiu cestu k labyrintu a cukru a druhý jednoducho „vyšplhal“. pozdĺž stien bludiska a plazil sa po strope. Jednoduchá forma tak odhalila nielen začiatky pamäti, ale aj schopnosť neštandardného spôsobu riešenia problémov, čo naznačuje prítomnosť inteligencie v plesni.

Pin
Send
Share
Send
Send