Užitočné tipy

Ako zdieľať priečinok v systéme Windows 7: podrobnosti o inštalácii

Pin
Send
Share
Send
Send


Pri kombinovaní počítačov do lokálnej siete v systéme Windows 7 má zmysel vytvoriť zdieľaný priečinok na jednom z počítačov, aby bolo možné zdieľanie súborov. Napríklad môžete na počítači vytvoriť zdieľaný priečinok s väčším pevným diskom, uložiť tam súbory, otvoriť zdieľaný prístup a používatelia iných počítačov s nimi môžu vykonávať akcie. Ak chcete vytvoriť zdieľaný sieťový priečinok v miestnej sieti Windows 7, je potrebné, aby počítače v sieti boli zlúčené do domácej skupiny, potom by určite nemali byť žiadne problémy. Ak chcete vytvoriť zdieľaný sieťový priečinok v miestnej sieti Windows 7, musíte:

 • Pravým tlačidlom myši kliknite na priečinok a vyberte položku „Vlastnosti“,
 • Potom prejdite na kartu „Prístup“ a potom na „Zdieľanie“,

  Vyberáme si, s kým a aké príležitosti na otvorenie prístupu. V našom prípade „Všetky“ a „Čítanie a písanie“ kliknite na „Zdieľanie“,

  Vyberte náš zdieľaný sieťový priečinok a kliknite na tlačidlo Dokončiť,

  Potom kliknite na „Rozšírené nastavenia“ a začiarknite políčko „Zdieľať tento priečinok“, kliknite na „Použiť“,

  Ak chcete nastavenia dokončiť, prejdite do Centra sietí a zdieľania,

  Kde začiarkneme nasledujúce:
  1) Povoliť zisťovanie siete,
  2) Povoľte zdieľanie súborov a tlačiarní,
  3) Povoľte zdieľanie, aby používatelia siete mohli čítať a zapisovať súbory do zdieľaných priečinkov,
  4) Zakážte zdieľanie pomocou ochrany heslom,
  5) Povoliť systému Windows 7 spravovať pripojenia domácej skupiny,
  6) Uložte zmeny.

  To je všetko, úspešne sa nám podarilo vytvoriť zdieľaný sieťový priečinok v miestnej sieti Windows 7, súbory v ňom môžeme zdieľať na všetkých počítačoch kombinované do domácej skupiny. Niekedy, keď otvoríte zdieľaný priečinok na inom počítači, Windows 7 môže vyžadovať pripojenie užívateľského mena a hesla, hoci neexistujú žiadne užívateľské mená ani heslá. Ako to vyriešiť, prečítajte si nasledujúci článok.

  Ak sa vám článok „Ako vytvoriť zdieľaný priečinok v miestnej sieti Windows 7“ javí ako užitočný, zdieľajte ho so svojimi priateľmi a zanechajte komentár.

  © 2013 - Všetky práva vyhradené. Pri použití materiálov na stavenisku sa vyžaduje odkaz na zdroj.

  Návod na použitie

  1. Pred nastavením zdieľania vyberte priečinok alebo súbor, ku ktorému budú mať ostatní členovia siete práva. Predpokladom je aj to, že sa nachádza v rovnakej sieti. Napríklad môžu byť k routeru pripojené dva počítače alebo laptopy alebo prepínať sieť káblom alebo Wi-Fi (bez rozdielu).

  1. Kliknite na sieťové pripojenie a kliknite na prvý odkaz.

   otvorenie "Explorer" a prejdite do priečinka, v ktorom sa nachádza priečinok, ktorý chcete zdieľať. Kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte zo zobrazeného zoznamu. "Vlastnosti".

  Kliknite na tlačidlo "Zdieľanie".

  Otvorí sa okno so zoznamom používateľov, z ktorých by ste mali označiť používateľov, s ktorými chcete zdieľať adresár, medzi tými, ktorí majú možnosť pracovať s týmto počítačom. Ak chcete poskytnúť možnosť, aby ste ju úplne navštívili všetkých majiteľov účtov v tomto počítači, vyberte možnosť "All", Ďalej v stĺpci „Úroveň povolenia“ Môžete určiť, čo presne môžu ostatní používatelia vo vašom priečinku robiť. Pri výbere možnosti "Čítanie" môžu si prezerať iba materiály a pri výbere pozície Čítanie a písanie - Môžu tiež meniť staré a pridávať nové súbory.

  Po dokončení vyššie uvedených nastavení kliknite na "Zdieľanie".

  Teraz budú môcť ostatní používatelia tohto počítača jednoducho vstúpiť do zvoleného priečinka.

  Metóda 2: Poskytovanie sieťového prístupu

  Teraz zistime, ako zabezpečiť prístup k adresáru z iného počítača v sieti.

   Otvorte vlastnosti priečinka, ktorý chcete zdieľať, a prejdite do sekcie "Prístup", Ako to bolo podrobne vysvetlené v opise predchádzajúcej možnosti. Tentoraz kliknite Rozšírené nastavenie.

  Otvorí sa okno príslušnej sekcie. Začiarknite políčko vedľa položky "Share".

  Po zaškrtnutí sa v poliach zobrazí názov vybraného adresára „Názov zdieľania“, Prípadne môžete v poli nechať poznámky. "Poznámka", ale nie je to potrebné. Do poľa na obmedzenie počtu súčasných používateľov zadajte počet tých, ktorí sa môžu súčasne pripojiť k tomuto priečinku. Deje sa tak tak, že príliš veľa ľudí pripojených cez sieť nevytvára zbytočné zaťaženie vášho počítača. Predvolená hodnota v tomto poli je «20»ale môžete ho zvýšiť alebo znížiť. Potom kliknite na tlačidlo "Oprávnenie".

  Faktom je, že aj pri vyššie uvedených nastaveniach môžu do vybranej zložky vstúpiť iba tí používatelia, ktorí majú profil v tomto počítači. Pre ostatných používateľov nebude možnosť navštíviť katalóg. Ak chcete zdieľať adresár pre takmer všetkých, musíte si vytvoriť účet hosťa. V okne, ktoré sa otvorí Skupinové povolenia kliknite na tlačidlo "Pridať".

  V zobrazenom okne zadajte do vstupného poľa pre názvy voliteľných objektov slovo "Host", Potom kliknite na tlačidlo OK «OK».

  Návrat na stránku Skupinové povolenia, Ako vidíte, záznam "Host" sa objavil v zozname používateľov. Vyberte ju. V dolnej časti okna je zoznam povolení. Používatelia z iných počítačov môžu v predvolenom nastavení čítať iba, ale ak chcete, aby mohli do adresára pridávať aj nové súbory a upravovať existujúce súbory, potom oproti ukazovateľu Plný prístup v stĺpci "Povoliť" začiarknite políčko. Zároveň sa značka objaví aj pri všetkých ostatných položkách v tomto stĺpci. Rovnakú operáciu vykonajte pre ostatné účty zobrazené v poli. „Skupiny alebo používatelia“, Ďalšie kliknutie "Použiť" a «OK».

  Po návrate do okna Rozšírené nastavenia zdieľania lis "Použiť" a «OK».

  Vráťte sa na vlastnosti priečinka a prejdite na kartu "Bezpečnosť".

  Ako vidíte, v poli „Skupiny a používatelia“ neexistuje žiadny účet hosťa, a preto môže byť ťažké vstúpiť do zdieľaného adresára. Kliknite na tlačidlo „Zmeniť ...“.

  Otvorí sa okno Skupinové povolenia, lis "Pridať".

  V zobrazenom okne napíšte do poľa mien voliteľných objektov "Host", lis «OK».

  Vráťte sa do predchádzajúcej časti a kliknite na "Použiť" a «OK».

  Potom zatvorte vlastnosti priečinka kliknutím na "Close".

  Tieto manipulácie však zatiaľ neposkytujú prístup k vybranému priečinku v sieti z iného počítača. Je potrebné dokončiť niekoľko ďalších krokov. Kliknite na tlačidlo "Štart", Poďte ďalej „Ovládací panel“.

  Vyberte si sekciu „Sieť a internet“.

  Teraz sa prihláste Centrum riadenia siete.

  V ľavom menu zobrazeného okna kliknite na „Zmeniť rozšírené nastavenia ...“.

  Otvorí sa okno na zmenu parametrov. Kliknite na názov skupiny "Common".

  Obsah skupiny je otvorený. Choďte dolu oknom a prepínač prepnite do vypnutej polohy s ochranou heslom. lis Uložiť zmeny.

  Ďalej prejdite do časti „Ovládací panel“ktorý nesie meno „Systém a bezpečnosť“.

  Z ponúkaných nástrojov vyberte „Miestna bezpečnostná politika“.

  V ľavej časti okna, ktoré sa otvorí, kliknite na „Miestni politici“.

  Prejdite do adresára „Pridelenie užívateľských práv“.

  V pravej hlavnej časti nájdite parameter „Odmietnuť prístup k tomuto počítaču zo siete“ a choďte do toho.

  Ak sa v otvorenom okne nenachádza žiadna položka "Host"potom to stačí zavrieť. Ak takáto položka existuje, vyberte ju a stlačte "Delete".

  Po vymazaní položky stlačte "Použiť" a «OK».

 • Ak je teraz k dispozícii pripojenie k sieti, bude povolené zdieľanie z iných počítačov do vybratého priečinka.
 • Ako vidíte, algoritmus zdieľania priečinka závisí predovšetkým od toho, či chcete zdieľať adresár pre používateľov tohto počítača alebo pre používateľov, ktorí sa prihlásia do siete. V prvom prípade je vykonanie operácie, ktorú potrebujeme, pomerne jednoduché prostredníctvom vlastností adresára. Ale v druhej, musíte dôkladne pohrávať s rôznymi systémovými nastaveniami, vrátane vlastností priečinkov, sieťových nastavení a miestnej bezpečnostnej politiky.

  Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send