Užitočné tipy

Ako zlepšiť močenie adenómom prostaty?

Pin
Send
Share
Send
Send


Spoluautorom tohto článku je Jennifer Boidy, RN. Jennifer Boydy je registrovaná zdravotná sestra z Marylandu. V roku 2012 získala ošetrovateľský titul na Carroll County Community College.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 27. Ich zoznam nájdete v dolnej časti stránky.

Ťažké močenie môže spôsobiť frustráciu a veľa nepríjemností. Máte slabú hlavu pri močení? Je pre vás ťažké začať močiť? Máte pocit, že nie ste schopní úplne vyprázdniť močový mechúr? Muži často čelia podobným problémom v dôsledku zväčšenej prostaty. Ťažkosti s močením však môžu byť spôsobené mnohými ďalšími zdravotnými problémami u mužov aj žien. Liečba, lieky a niektoré domáce lieky pomôžu zlepšiť močenie.

varovanie:Informácie v tomto článku slúžia iba na informačné účely. Pred použitím akýchkoľvek metód sa poraďte so svojím lekárom.

Liečebné vlastnosti

Hlavným cieľom liečby je včasná diagnostika patologického stavu. Fáza porúch močenia sa dá ľahko zistiť pomocou priemyslu. Veľkosť adenómu prostaty sa zisťuje ultrazvukom.

Ošetrovacie metódy by mal zvoliť lekár. Takmer vždy sa lekár uchýli k konzervatívnej liečbe adenómu. Nanešťastie je toto liečenie adenómu veľmi dlhé a paliatívne. Nevýhody konzervatívnej liečby adenómu prostaty zahŕňajú nestabilitu remisií.

Na úvodnú detekciu adenómu prostaty sa odporúča pacientovi dodržiavať aktívny režim. Pomáha to aktivovať močový mechúr a zastavuje stagnáciu krvi v panve. Liečba tohto patologického stavu zahŕňa pravidelné prechádzky po jedle. Je veľmi dôležité riadiť sa stravou, ktorá obmedzuje používanie korenených jedál a alkoholických nápojov. Porušenie výživových odporúčaní pri liečbe adenómu prostaty vedie k zadržiavaniu moču.

Aké lieky sa používajú?

Na liečbu adenómu prostaty sa používajú lieky ako:

  1. Alfa blokátory.
  2. Blokátory reklamy alfa-1.
  3. Blokátory alfa-1.
  4. Inhibítory 5-alfa reduktázy.
  5. Inhibítory fosfodiesterázy
  6. Anticholinergické lieky.

Alternatívne metódy liečby adenómu prostaty sa môžu použiť iba ako doplnková terapia. Liečba tejto patológie u mužov niekedy vyžaduje predpisovanie kombinácie liekov. Kombinácia tamsulosínu s dutasteridom významne prispieva k príznakom tohto ochorenia.

Šetrná terapia

Tieto lieky sú lieky, ktoré uvoľňujú vlákna hladkého svalstva, ktoré tvoria krk močového mechúra a prostaty. Užívanie týchto liekov pomáha znižovať tlak na steny močovej trubice. V budúcnosti dôjde k jej zvýšeniu. Potom je uľahčená evakuácia prúdu moču z močového mechúra.

Tieto lieky sú relevantné pre mužov so závažnými príznakmi choroby. Zmiernením príznakov dolných močových ciest tieto lieky nezastavujú progresiu ochorenia. Účinok užívania týchto liekov sa pozoruje po druhom alebo treťom týždni. Koľkokrát denne musíte užívať liek, lekár vám to musí povedať.

Užívanie silných liekov

Podľa lekárov si muži, ktorí chcú zlepšiť močenie adenómom, musia vziať:

Takéto lieky majú podľa lekárov približne rovnakú účinnosť a spektrum vedľajších účinkov. Tamsulosin má špeciálny účinok. Musíte si ju vziať 1-2 krát denne.

Medzi najčastejšie komplikácie patrí retrográdna ejakulácia. V tomto stave sa spermie nepohybujú do penisu, ale do močového mechúra. Táto komplikácia sa týka aj tých najnebezpečnejších.

Tieto lieky musíte užívať jedenkrát denne. Tablety Viagra môžete piť iba 4 hodiny po nich.

Inhibítory 5-alfa reduktázy

Skupina 5 liekov na liečenie tohto ochorenia zahrnuje inhibítory 5-alfa reduktázy. Musíte ich zobrať raz denne. Zmierni to príznaky. Za účelom zlepšenia močenia adenómom je pacientovi predpísané užívanie silných liekov: Dutasterid a Finasterid. Po podaní je 5-alfa reduktáza blokovaná. Po užití došlo k významnému zníženiu rastu prostaty.

Po užití Finasteridu sa prestáva premena testosterónu na dutasterid a dihydrotestosterón. Je však dôležité vziať do úvahy, že pri liečbe tohto ochorenia neexistuje klinická účinnosť.

Užívanie inhibítorov fosfodiesterázy

Pred niekoľkými rokmi lekári používali tadalafil na liečbu erektilnej dysfunkcie u mužov. V súčasnosti sa používa na liečbu benígnej hyperplázie prostaty. Účinok sa prejaví až po pravidelnom používaní tohto lieku.

V snahe zlepšiť močenie adenómom s takýmito drogami je veľmi dôležité opustiť zdieľanie nitroglycerínu. Potom môže tlak výrazne klesnúť.

Všeobecne je tento liek pomerne účinný a umožňuje vám rýchlo sa zbaviť príznakov benígnej hyperplázie prostaty. Medzi možné vedľajšie účinky je potrebné uviesť migrény.

Použitie anticholinergík

Väčšina mužov má predpísané anticholinergiká, aby sa výrazne zlepšilo močenie adenómom. Dobrý stav močového mechúra je ovplyvňovaný liekmi, ako je oxybutynín a tolterilon. Pravidelné používanie tohto lieku má priaznivý vplyv na močovú trubicu. Vďaka tomu môže pacient kontrolovať tok moču.

Tieto lieky sa často predpisujú v kombinácii s alfa-blokátormi. To umožňuje väčšine mužov kontrolovať príznaky choroby. Bohužiaľ, niekedy použitie týchto liekov môže prispieť k rozvoju akútnej retencie moču.

Chirurgický zákrok

Ak je konzervatívna terapia bezmocná, lekári sa uchyľujú k chirurgickej liečbe choroby. Existujú dva typy chirurgickej liečby tohto ochorenia: ranuretrálna resekcia a simultánna ademoektómia.

Ak sa hmotnosť adenómu zvýši na 70 gramov, potom je jediným možným spôsobom liečby tejto choroby ranuretrálna resekcia. Pri veľkých rozmeroch sa uchýlia k druhej metóde. Na moderných klinikách môže byť človek pripravený na chirurgický zákrok za dva dni.

Na záver

Aby sa zlepšilo močenie adenómom, pacientovi možno predpísať, aby užíval mierne diuretiká alebo protizápalové lieky. Pacientovi sa zvyčajne predpisujú infúzie kôpru, petržlenu, brezy alebo šalvie. Je veľmi dôležité piť iba kvalitnú vodu. Je vhodné odmietnuť kávu a silný čaj.

Pin
Send
Share
Send
Send