Užitočné tipy

Ako môžete ľahko vylepšiť kvalitu fotografií vo Photoshope?

Pin
Send
Share
Send
Send


V modernom svete je často potrebné upravovať obrázky. Pomáhajú to programy na spracovanie digitálnych fotografií. Jedným z nich je Adobe Photoshop (Photoshop).

Adobe Photoshop (Photoshop) - Toto je veľmi populárny program. Má vstavané nástroje na zlepšenie kvality obrazu.

Teraz sa pozrieme na niekoľko možností, ktoré pomôžu zlepšiť kvalitu vašej fotografie photoshop.

Prvý spôsob, ako zlepšiť kvalitu

Prvým spôsobom je filter Smart Sharpness. Tento filter je zvlášť vhodný pre fotografie nasnímané na slabo osvetlenom mieste. Filter môžete otvoriť výberom možnosti Filter - Sharpening - Smart Sharpness.

V otvorenom okne sa zobrazia nasledujúce možnosti: efekt, polomer, odstránenie a zníženie hluku.

Funkcia „Delete“ sa používa na rozmazanie objektu zachyteného v pohybe a na jeho rozmazanie v malej hĺbke, tj na zaostrenie okrajov fotografie. „Gaussovské rozostrenie“ tiež zvyšuje ostrosť objektov.

Keď posuniete posúvač doprava, možnosť „Efekt“ zvýši kontrast. Vďaka tomu sa zvyšuje kvalita obrazu.

Aj voľba „Polomer“ pri zvyšovaní hodnoty pomôže dosiahnuť kontúrový efekt ostrosti.

Odstraňovanie hluku

Ak sa na fotografii nachádza rôzny šum (najčastejšie sa tieto zlé pixely objavujú v dôsledku slabého osvetlenia alebo snímania z mobilného telefónu), je to samozrejme nepríjemné. Photoshop vám však pomôže znížiť intenzitu hluku, vďaka čomu bude vaša fotografia lepšia.

Ak to chcete urobiť, musíte prejsť na „Filter“ - „Hluk“ ​​- „Prach a škrabance“. Existujú iba dva parametre. A s nimi musíme hrať. Parameter Radius pridáva malé rozmazanie, zvyčajne však fotografiu nepoškodí, ale vyhladí zbytočný šum. Skúste nastaviť parameter na 1 alebo 2 a pozrite sa na výsledok. Nemôžete sa dotknúť izogélie, dobre alebo pridať maximálne niekoľko jednotiek.

Jediná vec, v niektorých prípadoch, odstránenie šumu z úplného obrázka nemusí celkom pomôcť. Týmto spôsobom môžete fotografiu rozmazať. A aby sme znížili naše straty a vytvorili optimálnu rovnováhu medzi obilím a rozmazaním, musíte pracovať s každým kanálom osobitne.

Ak chcete kanály aktivovať, musíte na paneli vrstiev kliknúť na kartu s rovnakým názvom. Ak táto karta neexistuje, prejdite do ponuky „Okno“ a vyberte „Kanály“ už tam. Na paneli vrstiev sa okamžite objaví špeciálna karta. Preto okamžite choďte na to a choďte.

Tu uvidíte 4 kanály: 1 spoločný (RGB) a zvyšné tri sa vzťahujú na každú farbu osobitne. Trik je v tom, že celkový šum na fotografii sa môže väčšinou odraziť iba na jednom kanáli. Preto sa pozrieme na našu situáciu. Postupne stlačte kombinácie klávesov CTRL + 3, CTRL + 4, CTRL + 5.

Pozrite sa pozorne, je tu taký kanál, ktorý obsahuje viac šumu ako iné kanály. Osobne som taký kanál nenašiel, ale stáva sa to často. Ak by však modrý kanál bol najviac šikmý, nechal by som ho iba aktívny a prejdite na Filter - šum - prach a škrabance. A tu urobím to isté ako vyššie, t. otočte posúvače.

Ďalej môžete kliknúť na CTRL + 2zviditeľniť všetky kanály a zistiť, ako bude vyzerať náš výsledok. Ako vidíte, v dôsledku zmeny v jednom kanáli sa obraz začal javiť lepšie, ale ak sa použije pri všeobecnom zlúčení, bude to horšie.

Ak vidíte malé rozmazanie, môžete ho vyladiť pomocou rovnakého zaostrenia. Možno, že obraz nebude úplne čistý, ale aspoň bude vyzerať lepšie ako pôvodne.

Druhý spôsob, ako zlepšiť kvalitu

Zlepšiť kvalitu fotografií v systéme Windows XP photoshop môže byť iným spôsobom. Napríklad, ak chcete zlepšiť kvalitu vyblednutého obrázka. Pomocou nástroja kvapkadlo udržujte farbu pôvodnej fotografie.

Ďalej musíte obrázok odfarbiť. Ak to chcete urobiť, otvorte menu „Obrázok“ - „Korekcia“ - „Desaturovať“ a stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + U.

V zobrazenom okne posuňte posúvač, kým sa nezlepší kvalita fotografie.

Na konci tohto postupu musíte otvoriť ponuku „Vrstvy“ - „Nová vrstva výplne“ - „Farba“.

expozície

Ďalším celkom dobrým prvkom pre korekciu obrazu. S pomocou môžeme venovať pozornosť aj jasu, svetlu, kontrastu atď. Znova musíte vstúpiť do ponuky „Obrázok“ - „Korekcia“ - „Expozícia“.

Budete mať 3 posuvníky. Sú to tie, ktoré vám umožňujú zmeniť fotografiu, zlepšiť jej kvalitu a zobrazenie. Nebudem vysvetľovať, za čo je každý jazdec zodpovedný. Presvedčte sa sami a uvidíte, aké zmeny. Myslím, že nájdete miesto, kde bude fotografia vyzerať skvele.

Je to iba vynikajúca funkcia a ako ste už pochopili, je zodpovedná za bohatosť a bohatosť obrazu. Pozrime sa, ako táto funkcia funguje. Ak to chcete urobiť, znova prejdite do ponuky „Obrázok“ - „Korekcia“, až teraz vyberieme položku „Šťava“.

Tu, ako ste už pochopili, budete kontrolovať bohatosť a bohatosť obrazu. Takže vlajka v ruke a my začneme pohybovať posúvačmi. Po ich premiestnení do určitej vzdialenosti vidíme, že obraz je skutočne jasnejší a farebnejší.

Toto je samozrejme najmenší zlomok toho, čo sa dá skutočne urobiť s obrázkami vo Photoshope. Ak chcete hovoriť o všetkých funkciách, budete musieť napísať veľa dlhých článkov alebo dokonca absolvovať svoj kurz. Radšej vám ukážem samotné možnosti práce, aj keď dostanete fotografiu nekvalitnej, potom sa nestratí všetko a pomocou nášho editora sa dá niečo napraviť.

Ale tu som myslel prácu s obyčajnými obrázkami, nie fotografiami našich starých rodičov, ktorí boli už starí, vrásčití, poškriabaní, opotrebovaní atď. (v zmysle fotografie, nie starí rodičia). Radšej by som mal hovoriť o tom, ako zlepšiť kvalitu starých fotografií v inom článku, pretože o tejto a úplne iných nástrojoch budeme mať osobitnú diskusiu.

Teraz však viete, ako zlepšiť kvalitu fotografií vo Photoshope najjednoduchším spôsobom, ktorý nevyžaduje nadprirodzené znalosti.

Ak však chcete dobre študovať Photoshop, všetky jeho nástroje, triky a funkcie, ale dôrazne vám odporúčam pozerať sa na tento úžasný video kurz, vďaka ktorému sa naučíte „plávať“ vo Photoshope ako ryba vo vode. Všetko sa hovorí jasne a na policiach. Kurz len bombarduje.

Tu dokončujem dnešnú lekciu. Dúfam, že sa vám to páčilo, takže nezabudnite sa prihlásiť na odber aktualizácií môjho blogu a zdieľať články s priateľmi na sociálnych sieťach. Čakám na teba znova u mňa. Veľa šťastia. Bye-bye!

S pozdravom, Dmitrij Kostin.

Prvých päť ľudí, ktorí sa vyjadria k tomuto článku, získajú v mojej globálnej súťaži 4 body. Veľa šťastia

Nevýhody programu:

1. Zakúpenie plnej verzie programu po 30 dňoch.

Adobe Photoshop (Photoshop) Je to oprávnene populárny program. Rôzne funkcie umožňujú rôzne manipulácie s cieľom zlepšiť kvalitu obrazu.

Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

Mäkké zameranie

Pri fotografovaní je dosiahnutie jemného zaostrenia pri slabom osvetlení oveľa jednoduchšie. Vo Photoshope je v tomto prípade veľmi užitočný filter Smart Sharpen (Smart Sharpness), ktorý vám umožňuje vyvinúť algoritmus na zvýšenie jasnosti a kontrolu ostrosti v tieňových a svetlých oblastiach. Pomocou tohto filtra môžete výrazne vylepšiť kvalitu fotografie.

Stiahnite si archív ZIP a otvorte obrázok Sharpen1.tif vo Photoshope. Zväčšite tento obrázok na 100%, čo vám poskytne najpresnejší obraz ostrosti.

Prejdite na kartu Filter> Zaostriť> Inteligentné zaostrenie a nastavte režim na Rozšírené. Kliknutím a potiahnutím obrázka v okne náhľadu zobrazíte textúru stromu lepšie. Nastavenia filtra Smart Sharpness nájdete nižšie:

Suma - tento parameter je zodpovedný za intenzitu ostrosti. Čím vyššia je táto hodnota, tým viac sa kontrast na okrajoch medzi pixelmi zvyšuje, v dôsledku toho sa zvyšuje ostrosť obrázka, a preto sa zvyšuje kvalita.

Polomer - so zvýšením hodnoty tohto parametra sa získa širší kontúrový efekt zaostrenia.

Odstrániť - parameter, ktorý umožňuje nakonfigurovať algoritmus zaostrenia, ktorý sa používa na:

 • Gaussovské rozostrenie (Gaussovské rozostrenie) - Funguje dobre na obrázkoch, ktorých objekty nie sú zaostrené,
 • Rozostrenie objektívu (Rozostrenie v malej hĺbke ostrosti) - detekuje okraje detailov obrázka a dáva im ostrosť,
 • Motion Blur - Znižuje efekt rozmazania objektu v pohybe spôsobeného fotoaparátom. Na tento parameter sa použije nastavenie uhla, ktorým sa upravuje smer pohybu.

Presnejšie - tento parameter je navrhnutý na presnejšie rozmazanie. V tomto filtri môžete tiež upraviť tieňové a svetlé oblasti. Prejdite na jednu z kariet Tieň alebo Zvýraznenie:

 • Fade Amount nastavuje ostrosť v oblastiach svetla a tieňa,
 • Tónová šírka riadi rozsah odtieňov tieňa a svetla,
 • Polomer určuje veľkosť obrysu okolo každého pixelu a rozpoznáva, do ktorej oblasti patrí v tieni alebo svetle.

Ak ste s výsledkom spokojní, kliknutím na tlačidlo OK použite filter.

Staré vyblednuté fotografie

Hlavným problémom starých čiernobielych a sépiových fotografií je to, že časom strácajú kvalitu. Na zlepšenie ich kvality môžete použiť korekcie, ako sú Úrovne a Krivky, ale ako výsledok sa na fotografii môžu objaviť artefakty (t. J. Rôzne mikrodefekty). Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zlepšiť kvalitu vašej fotografie. Pozrime sa na ne.

V stiahnutom archíve otvorte vo Photoshope obrázok Fading_Historical.tif.

Ak si nakoniec chcete zachovať odtieň pôvodnej fotografie, vyberte nástroj kvapkadlo (I) (kvapkadlo) a z fotografie vyberte vzorku odtieňa. Režim fotografie nechajte ako RGB a zafarbte ho. Ak to chcete urobiť, prejdite do časti Obraz> Upraviť> Desaturovať alebo stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + U. Opravte pomocou úrovní úroveň a vylepšite kvalitu čiernobielej fotografie. V okne nastavení pre túto opravu posuňte čiernobiele jazdce do stredu, spoliehajte sa na snímku obrazovky nižšie.

Vytvorte novú vrstvu výplne Jednofarebné, prejdite na Vrstva> Nová výplňová vrstva> Jednofarebné (Vrstvy - Nová výplňová vrstva - Farba) a kliknite na OK. Predtým vybraný farebný Photoshop sa nainštaluje automaticky.

V tejto vrstve zmeňte režim miešania na možnosť Farebne. Upravte krytie podľa svojich preferencií.

Poznámka: Tu je ďalší spôsob, ako rýchlo vyfarbiť fotografiu. Na to môžete použiť vrstvu úprav Heu / Saturation. Začiarknite políčko vedľa položky Vyfarbiť a upravte posúvače podľa svojich predstáv.

Výmena oblohy

Ak chcete získať dobrú fotografiu, profesionálny fotograf môže väčšinu dňa čakať na vhodnú oblohu a priaznivé poveternostné podmienky. Tento problém sa dá ľahko vyriešiť pomocou programu Photoshop. Jedným z riešení je skombinovať niekoľko fotografií a vytvoriť novú kompozíciu.

Napríklad otvorte obrázok Fix_Sky.tif vo Photoshope zo stiahnutého archívu.

Pomocou príkazu Vyberte položku> Rozsah farieb vyberte celú oblohu.

Ak je to potrebné, odčítajte všetky nepotrebné oblasti od výberu pomocou nástroja Laso (L) a stlačte kláves Alt. Okrem toho môžete na podrobnejší výber použiť režim rýchlej masky. Dvakrát kliknite na vrstvu pozadia, v dialógovom okne túto vrstvu premenujte na Loď a kliknite na tlačidlo OK. Výber prevráťte výberom položky Vybrať> Inverzne alebo stlačením klávesov Shift + Ctrl + I. Použite funkciu Upresniť okraj, aby bol výber oblohy jasnejší. Pridajte do tejto vrstvy masku, v dôsledku toho obloha zmizne.

Teraz k tejto fotografii pridajte nové nebo. Otvorte obrázok oblohy DSC_2197.jpg zo stiahnutého archívu vo Photoshope, prejdite do ponuky Súbor> Miesto (Súbor - Miesto). Presuňte túto vrstvu pod vrstvu lode. Ak je to potrebné, použite príkaz Free Transform na zmenu jeho veľkosti alebo otočenie.

Vyberte miniatúru masky vrstvy lode. Prejdite na kartu Vlastnosti, kliknite na tlačidlo Okraj masky a vykonajte požadované nastavenia.

Ktorúkoľvek problémovú oblasť môžete napraviť prejdením na miniatúru masky vrstvy lode. Vyberte nástroj rozmazania (Finger), nastavte režim na Stmavnúť (Nahradiť tmavým) a upravte oblohu okolo palmy na pravej strane fotografie. Môžete tiež opraviť oblohu v blízkosti palmy na maske vrstvy čiernou kefou s opacitou asi 20%.

Ľahko rozostrite oblohu, aby lepšie zodpovedala hĺbke ostrosti celého obrázka. Nechajte sa viesť palmami. Na rozmazanie je najlepšie použiť Gaussovský rozostrovací filter s hodnotou 4 až 6 pixlov.

Ak chcete lepšie zladiť farby oblohy s celým obrázkom, pridajte ďalší obrázok Fix_Sky_Completed.tif s oblohou a pre túto vrstvu nastavte režim prelínania na Overlay alebo Soft Light a znížte úroveň krytia podľa svojich predstáv. Kombináciou dvoch fotografií s oblohou sa nám skutočne podarilo vylepšiť kompozíciu.

Poznámka: fotografovanie oblohy je najlepšie v púšti alebo pri oceáne. Ak takúto príležitosť nemáte, pomôže vám to program Photoshop.

Odstráňte piesok / hluk

Na fotografiách si často všimnete šum alebo zrnitosť. Objavujú sa:

 • kvôli fotografovaniu s vysokou hodnotou ISO digitálneho fotoaparátu,
 • pri nedostatočnom alebo nerovnomernom osvetlení
 • kvôli dlhým expozíciám,
 • ak je kvalita spotrebnej kamery nízka,
 • po naskenovaní fotografií.

Je veľmi ťažké takéto fotografie opraviť a v iných prípadoch je to takmer nemožné, ale vždy môžete kvalitu mierne vylepšiť.

Najbežnejším typom hluku je jas (odtiene sivej). Na obrázku vo Photoshope je tento šum najvýraznejší v modrom kanáli. Ak nastavíte šum na každom kanáli jednotlivo, môžete udržiavať fotografie vysokej kvality. Uvažujme príklad:

V stiahnutom archíve otvorte obrázok Remove Grain.tif, prejdite na panel Kanály a každý kanál zobrazte jednotlivo. Kliknite na kanál a vyberte ho. Keď prepnete na modrý kanál, všimnete si, že sa na ňom zobrazuje viac šumu ako na iných kanáloch.

Vyberte všetky tri kanály kliknutím na kanál RGB. Potom prejdite do časti Filter> Hluk> Znížiť hluk (Filter - Hluk - Znížiť hluk). V dialógovom okne vyberte položku Spresnenie a prejdite na kartu Na kanál. Výsledkom je, že môžete vykonať ďalšie opravy na úrovni kanálov. Prepnite na modrý kanál a upravte hodnoty pre Sila a Zachovať podrobnosti podľa vašich preferencií. Na obrázku nižšie uvidíte, aké hodnoty som nastavil.

Výsledkom bolo zlepšenie kvality tejto fotografie.

Filter na rozmazanie objektívu

Kvalitu fotografie môžete vylepšiť pomocou filtra na rozmazanie objektívu. Selektívne rozmazanie fotografie pomáha zaostriť oko na požadovaný objekt. Vo Photoshope sa toto rozmazanie nazýva rozmazanie objektívu (Blur v malej hĺbke ostrosti), čím sa dosiahne účinok postupnej zmeny hĺbky ostrosti. Výsledkom bude, že hlavné objekty budú v centre pozornosti, zatiaľ čo ostatné zostanú nezaostrené. Selektívne rozostrenie môžete dosiahnuť pomocou kanála alfa pre objekty, na ktoré sa použije hĺbková mapa.

Hĺbková mapa určuje, ako ďaleko sú objekty od fotoaparátu. Čierne oblasti v alfa kanáli sa považujú za objekty v popredí a biele oblasti charakterizujú objekty v diaľke. Uvažujme príklad:

V stiahnutom archíve otvorte obrázok objektívu Blur.tif. K tomuto obrázku už bol pridaný kanál alfa, ktorý bol vytvorený pomocou príkazu Výpočty a režimu rýchlej masky.

Uistite sa, že ste vybrali kanál RGB a prejdite na kartu Filter> Rozostrenie> Rozostrenie objektívu (Filter - Rozostrenie - Rozostrenie v malej hĺbke ostrosti). V zdroji vyberte alfa kanál (alfa 1). Ak chcete úplne zmeniť rozmazanie, začiarknite políčko Invertovať. Rýchlejší parameter poskytuje rýchlu akciu filtra. Parameter Presnejšia robí výsledky tohto filtra omnoho lepšie, aj keď to trvá dlhšie.

V podskupine Iris upravte tvar a hodnoty zakrivenia, polomeru a rotácie. Photoshop v ukážke simuluje, ako bude vyzerať v pracovnom dokumente. Aj keď ste neskúseným fotografom, musíte iba upraviť hodnoty, aby ste dosiahli požadovaný výsledok.

Парметр Blur Focal Distance (Фокусное расстояние размытия) позволяет определить фокусный центр на изображении, остальные части фотографии будут размываться по мере их отдаления от точки фокуса. Кроме того вы можете кликнуть внутри изображения предварительного просмотра, чтобы установить фокусное расстояние размытия.

Вы можете добавить подсвечивание, корректируя значение Threshold (Изогелия). Тем самым вы указываете пороговую яркость, ниже которой подсвечивание выполняться не будет. Затем при помощи параметра Brightness (Яркость) увеличьте насыщенность подсвечивания.

И в заключении нам осталось добавить шум/зернистость на изображение. Spravidla všetky rozmazané hodnoty zakrývajú šum / zrno, ale každá fotografia bude vyzerať realistickejšia.

Pomocou filtra objektívu sa nám podarilo nielen vylepšiť kvalitu fotografie, ale aj vylepšiť jej vizuálny dojem zameraním hlavných objektov na stred vnímania rámu.

Vyššie som vám poskytol niekoľko užitočných rád, ktoré vám pomôžu zlepšiť kvalitu takmer každej fotografie. Vyskúšajte, experimentujte a získajte dobré výsledky!

Automatické opravy

Najskôr použite dve nastavenia, ktoré automaticky upravujú tón a kontrast fotografie. Možno to bude stačiť.

nastavenie "Avtoton" a „Automatický kontrast“ nájdete v ponuke "Image", Ak kvalita ešte stále nie je príliš žiadaná, pokračujeme v manipulácii.

Ako zlepšiť ostrosť vo Photoshope

Ak sa chcete zbaviť efektu rozostrenia, je k dispozícii špeciálny filter "Zaostriť" a je v ponuke "Filter", Existuje päť poddruhov. Vyskúšajte ich a vyberte najlepšiu možnosť. Ak používate „Sharpness +“, potom je možné nastaviť intenzitu. Po použití filtra otvorte ponuku "Úpravy" a vyberte „Loosen: Sharpness +“, Posunutím posúvača upravte úroveň ostrosti.

Často sa stáva, že fotografia je veľmi rozmazaná a tento filter nepomáha. Potom môžete použiť jeden jednoduchý trik:

1. Otvorte okno "Vrstvy" cez menu "Okno"ak je zatvorený.

2. Duplikujte vrstvu stlačením kombinácie CTRL + J.

3. V ponuke je druhá (horná) vrstva "Filter" nájsť "Ostatné" a vyberte „Farebný kontrast“, Fotografia sa zmení na sivú, upravte nastavenia tak, aby boli podrobnosti dobre definované, ako je to znázornené na obrázku.

4. V okne "Vrstvy" zmeňte režim prelínania šedej vrstvy na "Prekrytie".

5. Ak je fotografia príliš tmavá, môžete znížiť priehľadnosť hornej vrstvy.

Táto metóda je niekedy efektívnejšia ako použitie filtra. "Zaostriť".

Ako zlepšiť jasnosť a jas obrazu

Kvalitu fotografií vo Photoshope môžete vylepšiť nastavením jasu a kontrastu. V ponuke Korekcia obrázkatam Jas / kontrastale najlepšie je použiť jemnejšie ladenie "Levels"ktorý je na rovnakom mieste. Posúvanie jazdcov "Input" a „Výstupné hodnoty“ na histograme môžete pre fotografiu zvoliť perfektnú kombináciu týchto parametrov.

Korekcia sýtosti farieb

Ak je obraz príliš vyblednutý, môžete farby jasnejšie a sýtejšie. Hlavná vec tu nie je preháňať, aby sa nestratila prirodzenosť a realizmus obrazu. Otvorte menu Korekcia obrázkavybrať Odtieň / Sýtosť a upraviť stredný parameter, môžete tiež zmeniť jas a odtieň.

Tu je to, čo sa nakoniec stalo na vzorke.

Program vám samozrejme umožňuje vykonať omnoho viac operácií na zlepšenie kvality obrázkov (napríklad zväčšenie prsníkov), ale je užitočné, aby každý základný „photoshopper“ poznal tieto základy.

Pin
Send
Share
Send
Send