Užitočné tipy

Nakreslite film

Pin
Send
Share
Send
Send


Ahoj všetci!
Ak chcete začať strieľať, musíte premyslieť všetko podrobne, aj keď snímate smiešny hack, ale nie ste takí, viem, že vás čaká veľký film)
Problém amatérskych, nízkorozpočtových filmov a iných projektov s obmedzenými zdrojmi je, že prípravnému obdobiu je venovaných málo času. Doteraz sú mnohí príliš leniví na to, aby vytvorili storyboardy pre svoje projekty a spoliehali sa na svoj talent v procese natáčania ... ale márne.
Čím podrobnejšie popíšete proces natáčania, tým ľahšie bude pre celý tím na mieste.
Tu sú niektoré z hlavných FOR
- podrobný storyboard je kľúčom ku koordinovanej práci na webe
- skrátený čas na premýšľanie o detailoch a ušetríte až 30% času snímania, a to v dôsledku rozpočtu
- Inštalátor sa ľahšie pripája na storyboard ako na intuíciu
- už vo fáze deja je viditeľná štruktúra filmu a čo z toho vyplýva
- Nenechajte si ujsť, zabudnite na dôležité okamihy histórie

Na internete je veľa materiálu a šablón, ako môžete kresliť storyboardy, existuje aj množstvo rôznych programov.
Okamžite vyložte všetky body I. Nie je nič lepšie ako starý dobrý papier a ceruzka.

Prečítal som si veľa informácií, vyskúšal som veľa rôznych techník písania a nakoniec som prišiel k písaniu zlatého kódu.

Najprv musíte mať trpezlivosť, tlačiareň, čiarové značky a veľa papiera)
Začnime titulnou stránkou. Na titulnú stránku som umiestnil také položky, ako sú:
-Filmový názov
-Rezhissor
prevádzkovateľ
- farba pohybu kamery
- farebný pohyb znakov
voliteľne môžete nastaviť položky ako
-Light
-Focus point
-Graphics

Oproti každej položke zvýrazníte farbou značku, ktorá dekóduje všetky vaše čmáranice. Komu je to zaujímavé, môžem poslať šablóny osobne. Pridám tu ďalšie LIFE hack, ktoré som zistil počas práce:
- Na jeden list vložte 6 snímok. Ak je k dispozícii viac snímok, obrázky budú malé a možno nebude mať priestor pre komentáre, ak bude k dispozícii menej snímok, bude kreslenie veľkých prvkov trvať dlhšie.
- Použite ceruzku a vymazať, žiadne značky a perá, ktoré sa nedajú vymazať v prípade chýb, a určite budete mať chyby
- Používajte značky na vyliahnutie, sú priehľadné a neprekrývajú obraz
- Nenahrávajte rám s množstvom komentárov. Všetko by malo byť stručné a vecné.
- je lepšie nechať pod rámom prázdny priestor a nakresliť čiary, takže sa viac zmestí

A tak sa vydáva titulná stránka. Nakreslíme!
Hneď vysvetlím, že nie je potrebné absolvovať umeleckú školu, aby som napísal storyboard, stačí mať rovné ruky. Nikto nevyžaduje, aby ste super chladili vykresľovanie, len sa učíme. Začal som kresliť s malými uhorkovými mužmi a zvyšoval som svoje zručnosti v tomto procese. Hlavná vec je, že ľudia by sa líšili od zvierat a malo by sa rozumieť schéme konštrukcie rámov, ako aj hrubosti.

Na obrázku 3 červené šípky znázorňujú pohybové vzory kamery. Prvým je pohyb kamery smerom vpred, ale ak sú šípky nakreslené v opačnom smere, potom to bude prirodzene pohyb kamery. Teraz hovoríme o pohybe kamery, ale niekedy sa priblíženie vykoná pomocou objektívu a potom do ľavého rohu vložíme písmeno Z- zoom, Tu je možno všetko jasné)
Druhou je panoráma rámu a podľa toho, na ktorej strane panorámu robíme, nakreslíme šípku správnym smerom. Ak sa šípka podobá oblúku, panoráma sa vykoná zo statívu.
Šípka nahor / nadol prirodzene panorámu nahor / nadol zo statívu a ak pridáte písmeno K žeriav(zvýraznené zelenou farbou) to robíme pomocou žeriavu alebo helikoptéry.
Zvlnená čiara pod rámom znamená sledovanie kamery za objektom, napríklad sledujeme zadnú stranu hrdinu alebo sledujeme auto. Je veľmi dôležité nakresliť pohyb kamery mimo rámu Pretože všetky pohyby objektov v rámčeku sú tiež nakreslené šípkami, aj keď ich oddelíte farbou, môže to komplikovať čítanie deja. Tak čo všetky pohyby kamery sú mimo rámca, pohyb objektov je v rámci
Možno ste si všimli čierne šípky medzi rámčekmi a to naznačuje kontinuitu akcie. Ak máte dynamické scény a je ťažké zmestiť všetko do jedného snímky, prepojíme ich s týmito šípkami, čo znamená, že fotoaparát stále sníma, čo sa deje v jednom rámci. (Ak je krivý, opýtajte sa v komentároch)

Možno to je všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli napísať storyboard, všetko ostatné príde so skúsenosťami a už si prispôsobíte štruktúru vytvárania storyboardu pre seba. Ale môžete začať s mojím)

Musíte jasne pochopiť, že potrebujete storyboard! bez ohľadu na to, aký projekt. A ak som už skôr písal, že v kine nie je takmer žiadna tvorivosť, potom je storyboard presne ten malý okamih tvorivej práce, pri ktorom dáte svojej fantázii voľnú ruku

Dovoľte mi vysvetliť, že píšem dosť zle kvôli nedostatku pudu, aby som si mohol prečítať veľa, takže je pravdepodobne ťažké do tohto textu vložiť všetky svoje nápady a znalosti. Medzi mojimi odberateľmi sú želania, čo je lepšie
nahrať VIDEO, čo si myslíte?
Ďakujem všetkým, uvidíme sa skoro!)

Ak sa vám to páčilo - páči sa to a povedzte svojim priateľom, nie je to pre vás ťažké - som rád

Čo je tvoje meno odpis

Storyboard je druh podpornej komiksy, zostavený skript, plánovanie snímok po snímke: čo nasleduje, aké postavy sú zapojené v akom prostredí, z akého uhla by sa malo zaujať.

Pod obrázkami, nakreslenými v chronologickom poradí, sú podpísané postavy, potrebné rekvizity, vybavenie, personál a zvuky.

Potrebujete vedieť: Každý môže nakresliť storyboard, pretože je to schematický obrázok rámu. Všetky čmáranice sa používajú iba v prípade, že váš tím chápe, čo znamenajú.

Tento vizualizovaný scenár zjednodušuje život na scéne nielen režisérovi, ale všetkým členom posádky:

 • séria snímok rôznych veľkostí ukazuje, ako harmonicky vyzerajú,
 • každý okamžite chápe, čo je potrebné pre konkrétnu scénu, čo zjednodušuje tímovú prácu,
 • jasné časové rámce
 • operátor čo najpresnejšie reprezentuje to, čo chcel režisér vyjadriť,
 • redaktor je veľmi šťastný, pretože chápe, čo od neho chce,
 • bonus: ak ste scenárista a rozhodnete sa predať svoj scenár, za podpory deja, bude to nielen vyzerať výnosnejšie a zrozumiteľnejšie, ale bude tiež vyzerať reálnejšie.

Rámy na papieri. Ako na to

Ak chcete vytvoriť vizualizáciu skriptu, môžete vybrať niekoľko ciest. My v TvoeKino sme vyskúšali veľa možností a rozdelíme ich na klasické a najnovšie.

Klasická hudba: Zvyčajne sa na papieri formátu A4 nakreslí 32 rovnakých štvorcov, takže pod nimi zostane miesto na podpisy. Vyzerá to ako malý? Ak áno, potom je čas kúpiť si špeciálny zápisník v profesionálnom obchode (napísať z internetového obchodu) alebo vytlačiť šablónu, z ktorej je veľa na požiadanie v ruštine a angličtine.

Život hack: Moleskine Storyboard je notebook špeciálne vytvorený pre storyboardy.

Rámček zobrazuje nastavenie a postavy v akcii.

Pod každým rámom je napísané všetko, čo nájdete na "klapke": číslo epizódy, scéna. A ešte niečo: akcie, pokyny pre operátora, repliky znakov, zvuky, vizuálne efekty.

Nie je také ľahké sprostredkovať pohyb na papieri, takže umelci storyboardu prišli so symbolmi, ktoré pomôžu zvyšku tímu pochopiť, čo sa deje so všetkými tými krivými, nakreslenými malými mužmi:

 • pohyb v ráme je označený šípkami,
 • panorama - spojením šípok dvoch susedných snímok, ktoré zobrazujú začiatok a koniec kamery,
 • priblížte a oddiaľte fotoaparát - šípky smerujúce za alebo vnútri rámu.

inovácie: V súčasnosti môžete na kreslenie storyboardu použiť počítačové programy, v ktorých nemusíte namáhať všetky svoje umelecké schopnosti, ale skôr ťahať a púšťať šablóny hrdinov a rekvizít do „rámu“, meniť ich veľkosť, otáčať sa a pohybovať.

Napríklad v bezplatnom dizajnéri storyboardov Canva existuje niekoľko desiatok pripravených návrhových šablón, ktoré sa dajú použiť priamo v práci alebo v praxi. Niektoré šablóny poskytujú viac podrobností, iné menej - to je veľká príležitosť pre začiatočníkov prechádzať rôznymi funkciami storyboardov.

Programy pre dvojrozmerné storyboardy: v ktorom môžete ušetriť energiu a vytvoriť dejovú scénu pomocou časovej osi, šablón, štetcov a hudby na základe zahrnutých videonávodov. Najlepšie programy:

Programy pre trojrozmerné storyboardy: kde je možné určiť polohu znakov čo najpresnejšie, ako aj ich vzhľad a scénu:

Mini karikatúra. animatic

Klasická hudba: Ručne nakreslený storyboard je naskenovaný a „prilepený“ do animovaného klipu s nervóznym názvom „animatic“, ktorý okamžite ukazuje, ako dobre sa striedajú snímky, či je hudba vhodná, alebo či vyhovuje tempu. Jednoduché efekty, dokonca dostupné v štandardnom inštalačnom programe, ktorý je na každom počítači, umožňujú prenášať pohyby kamery.

inovácie: Takmer všetky počítačové programy pre storyboardy kombinujú snímky do animovaných nezávisle. Niektorí dokonca umožňujú zvážiť fotoaparáty a objektívy, ktoré sa použijú pri fotografovaní.

Život hack: Rámy v dejovej doske sa dajú kombinovať nielen v chronologickom poradí filmu, ale tiež podľa plánu natáčania alebo konkrétneho miesta.

Ak napríklad v kine existuje päť scén pri jazere pri rôznych miestach filmu, budú sa snímať súčasne. Potom z panela deja „získajte“ snímky zodpovedajúce danému miestu a usporiadajte ich v poradí, ktoré je pre daný proces najvhodnejšie.

V „Tvoy Kino“ používame storyboardy dokonca aj pre tridsaťsekundové klipy, čo výrazne zjednodušuje život. Vyskúšajte inovácie vo svojej práci a kontaktujte nás pre natáčanie najlepších rodinných filmov: +7 (499) 955-44-45.

prihláška

Príbeh storyboardu siaha do obdobia tichého filmu. Forma storyboardu, ktorá je dnes všeobecne známa, bola vyvinutá vo Walt Disney Studios na začiatku 30. rokov minulého storočia. V životopise jej otca, Walta Disneyho, Diana Disney Miller vysvetľuje, že prvý úplný príbeh bol vytvorený v roku 1933. Prvý storyboard pochádzal z komiksu v 20. rokoch, ktorý ilustroval koncepty krátkych filmov, ako napríklad Mad Plane a Willie's Steamer. V priebehu niekoľkých rokov sa táto myšlienka rozšírila do všetkých štúdií.

Podľa Christophera Fincha prišla myšlienka nakresliť scény na samostatné listy papiera a opraviť ich na doske animátora Webb Smitha. Gone With the Wind (1939) bol v úplnom príbehu, čo samo o sebe bolo inováciou vo výrobe filmu. Scenár sa stal obľúbeným v hraných filmoch. Začiatkom roku 1940 vzrástol dopyt po storyboardoch, keďže štúdiá a režiséri chceli vidieť predbežnú vizualizáciu filmov.

V klasických filmoch, ako je Citizen Kane Orsona Wellesa a Severozápadný severozápadný severozápadný film od Alfreda Hitchcocka, vytvorili režiséri storyboardy, ktoré bolo technicky nemožné filmovať na fotoaparátoch tej doby, pretože zobrazené obrázky mali „nemožnú“ hĺbku a uhly. fotografovanie. Skutočné kamery sa nemohli zmestiť do scenérie. ,

Scenár bol často používaný pri výrobe celovečerných filmov začiatkom štyridsiatych rokov.

V 80. rokoch 20. storočia sa vývoj filmovej produkcie začal využívať pri vývoji softvéru. ,

prihláška

Ako sprostredkovať pohyb hrdinov a kamier v dejovej doske

 • akcie („Hrdina rozbehne schody a otočí sa“),
 • pokyny pre operátora (veľkosť častíc, pohyb alebo statický náboj),
 • repliky znakov
 • zvuky („Výstrel z pištole“),
 • vizuálne efekty („Sneží“, „Používajte chromakey“ atď.).

Pohyb hrdinov v ráme, gestá, ako aj výbuchy alebo iné špeciálne efekty sú označené šípkami.


Pohyb kamery v rámčeku je tiež znázornený vo forme šípok, ktoré sú umiestnené pod rámom, kde môžete ďalej opísať povahu pohybu alebo rotácie kamery.

Ak chcete zobraziť panorámu, môžete nakresliť začiatok a koniec rámu v dvoch obdĺžnikoch a navzájom ich spojiť pomocou šípky.

Príchody a odchody sa vykonávajú aj pomocou šípok, ktoré idú za hranice rámu. Ďalšia možnosť - v strede je nakreslený menší obdĺžnik, šípky k nemu alebo z neho, v závislosti od toho, či ide o zrážku alebo odchod.


Pri vytváraní storyboardu je potrebné vziať do úvahy základné zákony inštalácie, nezabúdať na to, že sa neodporúča usporiadať dva susedné plány vo veľkosti, je lepšie ich striedať (časť s prvým médiom, veľká s druhým priemerom atď.).

To je všetko, zvyšok závisí od vašich tvorivých schopností. V extrémnych prípadoch sa môžete vždy obrátiť na profesionálnych umelcov, ktorí za poplatok vytvoria krásny storyboard.

Konečnú verziu scenára je možné naskenovať a zostaviť z prijatých snímok pomocou animovaného klipu po použití hrubého zvuku alebo hudby. Takéto video sa v profesionálnom kinegóne nazýva „animácia“, pomocou ktorého režiséri skontrolujú, či sú zábery správne, či je tempo správne vybrané a či je zvuk vhodný pre budúci obraz. Na nakreslené snímky sa veľmi často používajú jednoduché animácie: cestovanie, posúvanie atď. Na simuláciu pohybu kamery.

Na profesionálnych projektoch sa animácie robia pomocou 3D modelovania. Takéto storyboardy sa nazývajú „technická pred vizualizácia“, scény zobrazené v nich sú vytvorené s prihliadnutím na kamery a šošovky, na ktoré sa budúci film natáča. To pomáha operátorovi starostlivo naplánovať streľbu a umelci premýšľať pomocou špeciálnych efektov. Jedným z najznámejších príkladov technickej pred vizualizácie je scéna z filmu Temný rytier: Znovuzrodenie legendy.

Pin
Send
Share
Send
Send