Užitočné tipy

Spurred dokonale

Pin
Send
Share
Send
SendTo, čo my, študenti, nevymyslíme a nevymyslíme, len aby sme neučili bolestivú vedu. A tak k vašej pozornosti ponúkame dvanásť najpopulárnejších spôsobov na skúšku odpíšte bez povšimnutia.

Dvanásť spôsobov, ako vykonať skúšku, aby ste si toho nevšimli

Tréningový manuál, ktorý bol vopred skrytý v publiku pod stolom, a vzorce vytlačené v linoleole na podlahu, patria do rovnakej kategórie (pero spadlo - pozrelo sa, odpísalo!).

Druhá metóda je čisto ženská. My dievčatá máme veľa ženské mólato pomôže ľahko skryť a potichu priviesť cheatové plachty do triedy: pripevniť na vlásenku, strčiť ju do účesu, prilepiť odpovede na vnútro širokých mohutných náramkov, vložiť pod elastické pančuchy, napísať na kolená, skryť do topánky, otočiť odpoveď do skúmavky a vložiť do gule rukoväť s pištoľou, prilepte kolísky lepiacou páskou k podošve, na konci umiestnite ostrohy do podprsenky. V praxi dokonca našli formulácie v malej tlači vo forme manikúry! Vo všeobecnosti je to záležitosť fantázie.

Tretí spôsob je delostrelectvo. Napíšte bomby - Najlepším spôsobom, ako ľahko odpisovať skúšku, ak, samozrejme, viete, ako budú otázky rozdávané na lístkoch. Odpovede doma píšete len na samostatné listy, ticho privádzajú skúšku na „bombu“ a kým učiteľ nevyzerá správnym smerom, položíte svoju tvorbu.

Štvrtý spôsob je progresívny. Postieľky vyrábame v tlačenej podobe, Aby ste to dosiahli, vytlačte ostrohy štvrtého písma na laserovej tlačiarni, nakrájajte ich na štvorčeky, aby sa všetko zmestilo do vrecka, čísla, vytiahnite potrebnú podvádzaciu plachtu na skúšku, položte ju pod leták a opatrne ju prepíšte.

Piata metóda je mizerný vzhľad. Existuje osvedčený spôsob, ako získať cheatový list už v publiku, za týmto účelom - budovanie krásnych očí v blízkosti sediaceho inteligentného suseda know-it-all a získajte odpovede len na to, že sa tak milujeme.

Šiesta cesta - ala mladý Lenin. Neviditeľný atrament - každý môže na skúšku vziať prázdne koncepty, je však ľahké, aby neboli úplne prázdne: noste čistý zápisník, ako keby bol používaný na hrubé použitie, ale predtým napíšte všetky podvádzajúce listy doma neviditeľným atramentom. Neviditeľný atrament sa predáva v ktorejkoľvek kancelárskej kancelárii a tento atrament sa objavuje pod vplyvom špeciálnej malej fialovej baterky, ktorá je zabudovaná v kryte pera. Čo môžem povedať - pokrok v správnom podvádzaní na tvári!

Odpovede môžete vytlačiť aj v poznámkovom bloku pomocou tyče - budú viditeľné iba v určitom uhle dopadu svetla: vidíte riešenia, ale učiteľ to nevidí.

Siedma metóda je telefón. Vopred nájdite osobu, ktorá vie, ako dobre riešiť problémy alebo ktorá vám môže s niečím pomôcť. Po prijatí úlohy ju nepostrehnuteľne vyfotografujte na telefóne a choďte k tej istej osobe MMCa na oplátku vám poskytne hotové riešenia. Potom skúste zapísať z telefónu nepovšimnutý učiteľ.

Siedma metóda - telefón 2. Pred skúškou, len nahrajte všetky odpovede do svojho telefónu, podpíšte čo a kde to máte, aby ste dlho nehľadali skúšku, potom diskrétne otvorte potrebný súbor a odpisujte ho od každej príležitosti k prípadu.

Siedma metóda je internet. Mobilný internet - tam je spása všetkých študentov! Tam nájdete odpovede na akékoľvek otázky týkajúce sa skúšky a dokonca sa môžete pýtať používateľov online. Hlavnou vecou je kontrola a doplnenie zostatku pred skúškou.

Desiata metóda je substitúcia. Ak ste z tej malej omše, ktorá sa nezúčastňuje prednášok - môžete namiesto seba poslať niekoho na skúšku. Len nezabudnite poďakovať tejto osobe neskôr a skúste si už nechať ujsť triedy.

Jedenásta metóda je spolu zábavná. Kolektívny systém podvádzanie na skúšku: chlapci sa striedajú s rušivým pôsobením učiteľa, kladú otázky, zatiaľ čo ostatní podvádzajú, potom študenti menia svoje úlohy.

Desiata metóda je recepcia, recepčná profesorka lopúch. micro slúchadlá - zatiaľ čo najmodernejšia a najbezpečnejšia metóda podvádzania: ani ten najnáročnejší skúšajúci si nevšimne tohto malého bezdrôtového zázraku, najmä ak máte dlhé vlasy. Posielate alebo potichu voláte úlohy priateľovi na druhom konci drôtu a on hľadá odpovede na internete a pomaly diktuje.

Bežná náhlavná súprava vám tiež dôkladne zamaskuje drôt vlasmi slúchadiel a uistite sa, že nie sú otvorené.

Programovateľná kalkulačka

Časová os použitia: od začiatku 90. rokov

Čo je vhodné pre: matematické a vedecké skúšky

V roku 1990 spoločnosť Texas Instruments predstavila svoju prvú grafickú kalkulačku TI-81. Gadget bol predurčený stať sa jedným z najbežnejších druhov svojho druhu. Rôzne modely kalkulačiek sa v priebehu nasledujúcich desiatich rokov objavili takmer v každej americkej škole a univerzite.

Funkcie zariadenia urobili skutočnú revolúciu v prístupe k používaniu cheat listov na skúšky. S vydaním TI-81 sa výrazne znížila závislosť študentov v matematických triedach a fakultách od papierových postieľok. Rôzne vzorce, riešenia a dokonca aj text predpripravených odpovedí - to všetko by sa teraz mohlo uložiť do vnútornej pamäte jedného modulu gadget, ktorého prítomnosť na stole nevyvolávala u učiteľov podozrenie.

V sieti nájdete stále rôzne pokyny na programovanie takýchto kalkulačiek pre konkrétny školiaci materiál potrebný pre konkrétnu skúšku.

Postupom času sa učitelia začali obávať, že majú TI na svojich pracoviskách, a dokonca začali požadovať od študentov, aby vymazali všetko z pamäte zariadenia. Aj v tomto prípade však vďaka schopnosti archivovať uložené údaje mohli študenti obísť obmedzenia a úspešne napísať zariadenie pri písaní testu.

Časová os použitia: od začiatku 90. rokov (v súčasnosti je ťažké ho používať kvôli zastaranej technológii)

Čo je vhodné pre: akákoľvek skúška

Na ruských školách a univerzitách neboli programovateľné kalkulačky také bežné, ale každý študent mal naraz 3,5 disketu. Vymeniteľné úložné médium, známe tiež ako disketa, zostalo po mnoho rokov hlavným spôsobom, ako uložiť a preniesť abstrakt a papier v elektronickej podobe niekomu. Vzhľadom na vysokú prevalenciu a znalosť gadgetu bol vznik spôsobu podvádzania s jeho používaním otázkou času.

Ak chcete z bežnej diskety urobiť podvádzač, stačí ju rozobrať, vybrať magnetický disk nachádzajúci sa vo vnútri a nalepiť naň kus papiera s potrebnými informáciami. Potom musí byť disk znovu vložený do puzdra. Malá posuvná časť média umožňuje zobraziť text vložený na disk. Otáčaním disku môže učiteľ pochopiteľne prečítať všetky odpovede, ktoré sú na ňom napísané, vzorce alebo tipy.

Medzi ďalšie bezpečnostné opatrenia tejto metódy je možné vyzdvihnúť použitie dodatočného označenia na diskete, čo umožňuje jej použitie ako pravítka. Bohužiaľ, ani taký trik nebude nútiť učiteľa dnes veriť v naliehavú potrebu diskety pri skúške v roku 2014.

Časová os použitia: od polovice deväťdesiatych rokov (v súčasnosti ťažko použiteľné z dôvodu zastaraných technológií)

Čo je vhodné pre: akákoľvek skúška

Keď sa v Rusku stali dosť rozšírenými, pagery boli prvým skutočne mobilným prístrojom, ktorý sa začal používať na podvádzanie. V mnohých ohľadoch bol úspech pagerov ako „ostrohov“ determinovaný nepripravenosťou väčšiny učiteľov, ktorí pri odkazovaní na zariadenie ťažko pochopili, o čom hovoria. Trvalo viac ako jeden rok, kým sa uskutočnil deštruktívny účinok tohto modulu, ktorý bol umiestnený do dlane študenta.

Spôsob prenosu informácií pomocou pageru si vyžadoval stálu prítomnosť niekoho, kto by diktoval odpovede telefonicky. S rastúcou popularitou pagerovej komunikácie medzi školákmi a študentmi to viedlo k problémom s telekomunikačnými operátormi. Telefónne linky na odosielanie správ počas skúšok a zasadnutí boli preťažené a niektorí zákazníci sa jednoducho nemohli dostať do spoločnosti.

V dôsledku toho niektorí poskytovatelia dokonca išli na zavedenie špeciálnych „mier vyšetrení“. Za príplatok mal účastník možnosť vopred nastaviť všetky potrebné údaje do svojho pagera a potom ich použiť podľa vlastného uváženia v správny čas. V závislosti od typu pageru bolo možné doň zmestiť text, ktorý zodpovedá dvom alebo trom listom A4.

náramkové hodinky

Časová os použitia: je ťažké určiť čas objavenia sa metódy

Čo je vhodné pre: akákoľvek skúška

Možno, že vďaka rozšíreniu Apple Watch a ďalších nositeľných pomôcok budú mať určite zakázaný vstup do skúšky s hodinkami na ruke. Medzitým v niektorých prípadoch príslušenstvo vytvorené na meranie času nevyvoláva podozrenie medzi väčšinou prijímajúcich provízií.

Rovnako ako v prípade diskety, môžete radikálne zmeniť hlavný účel zariadenia pomocou malého papierového podvádzača vloženého dovnútra. Existuje veľa techník, ako zmeniť hodinky na podnet.

Všetky sú založené na rovnakom princípe: digitálna obrazovka alebo číselník príslušenstva musí byť nahradený posúvateľnou papierovou páskou, na ktorej sú vytlačené odpovede. Čím je mechanizmus posúvania pohodlnejší, tým pohodlnejšie je používať pokročilé hodinky.

V opačnom prípade všetko závisí od povahy a objemu materiálu, ktorý je potrebné umiestniť dovnútra.

Fľaša na vodu

Časová os použitia: je ťažké určiť čas objavenia sa metódy

Čo je vhodné pre: akúkoľvek skúšku, do ktorej si môžete vziať nápoje

Vytvorenie cheatového listu vo forme nálepky na fľaške sódy alebo vody je ďalším bežným spôsobom použitia pomôcok na podvádzanie pri skúške. Táto metóda vyžaduje skener, vysoko kvalitnú farebnú tlačiareň, ako aj znalosť technológie spracovania obrázkov vo Photoshope.

Po odstránení etikety z fľaše a jej naskenovaní je potrebné v editore vystrihnúť všetok text, ktorý je na nej napísaný, malým písmom (zloženie, energetická hodnota atď.). Potom môžu byť prázdne miesta vyplnené matematickými vzorcami alebo pravidlami, po ktorých je aktualizovaná verzia štítku pripravená na tlač a opätovné použitie na fľašu.

iPod nano alebo iPod Touch

Časová os použitia: od polovice 20. rokov

Čo je vhodné pre: akákoľvek skúška

Metóda podvádzania s hráčmi Apple je v podstate pohodlnejšia a modernejšia verzia podvádzacích listov na grafickej kalkulačke alebo pagere. Po vydaní zariadení sa rýchlo ukázalo, že funkcia textových poznámok v nich sa môže okrem iného použiť na uloženie dôležitých informácií pri príprave na skúšku.

Od šiestej generácie prehrávača iPod nano poznámky zo zariadenia zmizli, ale študenti našli alternatívny spôsob, ako vložiť potrebný text do gadgetu. Prehrávač bol pripojený k počítaču a všetky informácie boli uložené v časti so slovami konkrétnej piesne.

Ďalšou možnosťou je uložiť snímky obrazovky s textom cheatového listu do počítača a potom ich vložiť do prehrávača pod rúškom bežných obrázkov.

slúchadlo

Časová os použitia: od polovice 20. rokov

Čo je vhodné pre: akákoľvek skúška

Napriek aktívnemu boju učiteľov z ich strany sú ušné uši v súčasnosti jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako si pomôcť pri skúške, ktorá obchádza zavedené pravidlá.

Najjednoduchším slúchadlom je malé bezdrôtové zariadenie určené na prenos reči a iných zvukových signálov z diaľky. Aby slúchadlá fungovali, potrebujete k tomu pripojený modul Bluetooth (zvyčajne pripevnený na nenápadnom mieste pod oblečením) a mobilný telefón, ktorý prenáša signál do slúchadiel.

Slúchadlo vložené do ucha je pre svoju kompaktnú veľkosť pre učiteľa, ktorý skúšku vykonáva, prakticky neviditeľné.

Zároveň na internete nájdete veľa negatívnych recenzií o používaní tohto modulu gadget. Podľa študentov sa spojenie počas diktovania odpovedí môže pravidelne strácať a objem zariadenia je ťažké vopred upraviť, takže ho nemožno počuť.

Popularita tohto zariadenia napriek tomu viedla k vzniku mnohých skupín na sociálnych sieťach, ktoré sa špecializujú na predaj a dokonca aj prenajímanie uší školákov a študentov.

Nie je dobré odpísať
Victor Stepanov,
TJournal

Metódy podvádzania

Ľudská fantázia nemá žiadne obmedzenia. To je s touto banálnou frázou, že je možné opísať obrovské množstvo metód, ako správne odpísať alebo ako vytvoriť cheat sheet, ktorý dnes nájdete na mnohých zdrojoch na internete. Nie je ich však veľa originálnych možností a väčšina známych učiteľov a učiteľov nie je horšia ako samotných školákov a študentov. Preto by sa pri výbere metódy pre danú situáciu mali používať opatrne nasledujúce metódy.

1. Podvádzanie z cheatového listu

„Spurs“ je jedným z najstarších podvádzaní vynálezov, zatiaľ čo samotná metóda nie je najjednoduchšia. V skutočnosti sú to vopred pripravené mini odpovede na otázky týkajúce sa skúšok alebo všeobecné informácie o kurze, ak nie sú známe. Počas vývoja tejto metódy získala ľudská skúsenosť obrovské empirické skúsenosti.

Rôzne druhy materiálov sú skutočne nekonečné - odpovede na otázky je možné písať na tradičných „harmonikách“, malých kúskoch pokrčeného papiera, na listoch A4 so zčerneným textom, ktoré je možné neskôr rozdať ako koncept. Takéto doplnky sa skrývajú kdekoľvek - v topánkach, záhyboch odevov, rukávoch, v podšívke kravaty, pod náramky alebo hodinky. Je starý ako svet a spôsob nanášania textu na pokožku ruky, po ktorej nasleduje skrytie pod rukávom košeľa alebo sveter.

Napriek tak veľkému počtu metód nie je odpisovanie podvádzania vôbec ľahké. Ak existuje veľa otázok, potom sa detské postieľky ťažko skrývajú, na nájdenie správnych odpovedí bude treba určitý čas. Ale tam sú niektoré výhody: Pri práci na vytvorení cheat sheet, niektoré informácie budú uložené vo vašej pamäti. Dôležitým faktorom je faktor dôvery, pretože sa cítite pokojnejší s cheatovou doskou.

2. Podvádzanie pomocou technológie

Pre mnohých školákov a študentov je dnes výroba papierových postieľok otcovou metódou. Rýchly vývoj technológie vám umožňuje odpísať pomocou mobilného telefónu, prehrávača, tabletu, elektronickej knihy, slúchadla. Dokonca aj pred 10 rokmi, priemerné podvádzanie a nemohol snívať o takú škálu zariadení. V dnešnej dobe sa podvádzanie pomocou týchto zariadení rozšírilo, čo viedlo k tomu, že počas skúšky, iných dôležitých skúšok, bolo zakázané používanie technických zariadení. Je však možné odpisovať sa napríklad z telefónu počas testu alebo postavenia.

Existuje veľa metód:

- Cheaty v elektronickej podobe. Väčšina moderných mobilných zariadení číta základné textové formáty, takže sťahovanie takéhoto súboru je jednoduché.

- SMS / MMS. Táto technika je jednoduchá a účinná. Testovacie otázky sa posielajú priateľovi, ktorý vyhľadáva informácie v knihách, ktoré predtým nechal so sebou, na internete atď., A potom píše a odosiela odpovede.

- Mobilný internet. Nezávislé vyhľadávanie odpovedí pomocou internetu pripojeného k modulu gadget. Nie je to vždy rýchle, nie vždy je možné nájsť tú správnu odpoveď, takže to nie je vždy vhodné. Výhodnejšou formou je zasielanie odpovedí na e-mail v ICQ alebo Skype.

- Slúchadlá do uší alebo hands-free. Metóda s humorom ukázaná L. Gaidai v komédii "Operácia" Y "a Shurikove ďalšie dobrodružstvá." Na začiatku uplatňovania technológie to bolo celkom efektívne, ale dnes sa učitelia a učitelia už naučili dosť na identifikáciu podvodníkov týmto spôsobom. Podstatou podvádzania je zaznamenávanie odpovedí na otázky na hlasový záznamník a potom ich počúvanie alebo režim v reálnom čase - diktovanie odpovedí priateľovi napríklad od susedného publika.

- Elektronický organizér. Do tohto zariadenia je možné vložiť značné množstvo informácií, zatiaľ čo vzhľad organizátora sa od multifunkčnej kalkulačky príliš nelíši. Z mínusov - veľmi dlhý čas na napísanie cheatového listu na samotné zariadenie. Vhodné na vyradenie z prevádzky iba na predmetoch technického cyklu.

3. Podvádzanie a improvizované prostriedky

Teraz stále častejšie počas skúšky alebo testu je zakázané mať so sebou niečo, čo nesúvisí s postupom. Ale pri zvyčajnej kontrole alebo samostatnej práci na konci seminára môže byť táto metóda užitočná. Trik spočíva v tom, aby sa použité prostriedky použili ako detská postieľka alebo aby sa skryli:

- Ďalšie materiály. Na kontrolných a dokonca školských skúškach z histórie, geografie, biológie, chémie, geometrie môžete často používať mapy, tabuľky, tabuľky. Ak chcete a schopnosť ich používať, takýto materiál sa stáva nevyhnutným nástrojom pri odhaľovaní mnohých problémov. Если же можно пользоваться, например, собственным атласом, то предусмотрительно будет сделать небольшие заметки карандашом на вмещенных рисунках и картах.

— Если сообщение о контрольной застало вас врасплох, то крайним методом (который, к слову, мы не одобряем и не рекомендуем применять) может стать быстрая мелкая запись на парте основной информации – дат, формул, фамилий и прочего. Používa sa aj vtedy, keď je presne známe publikum, na ktorom sa skúška uskutoční. Stačí prísť včas, zaujať vhodné miesto a napísať na stôl alebo stoličku potrebný podvádzač.

- Tu je niekoľko príkladov, ako používať improvizované podvádzacie nástroje: napíšte na rub fľaše štítok s nepriehľadnou sódou a jemne ho prilepte späť, skryte podvádzačku do prázdnej škatule na šťavu, po odrezaní špeciálne otvoreného výklenku v nej, poškriabaním ihlou receptúry, akékoľvek ďalšie potrebné informácie na čokoládovej tyčinke a položte ju pred seba, z času na čas zjedzte malý kúsok.

Užitočné tipy

  • Ak pripravujete cheatový list, je lepšie ho napísať rukou. Špeciálne štúdie dokazujú, že pri čítaní sa absorbuje iba 10% informácií, ale pri písaní sa toto číslo výrazne zvyšuje. Preto pri písaní cheatového listu „ručne“ a bez jeho tlačenia bude vaša šanca na úspešné absolvovanie skúšky, kreditu alebo kontroly vyššia, aj keď ju nevyužije.
  • Nikdy nevytvárajte podvádzače s úplnými odpoveďami na otázku. Napíšte hlavnú vec - abstrakty, vzorce, dáta, kľúčové slová. Odpoveď je zostavená na základe tohto a nie „vody“ a niekedy je omnoho ľahšie skryť menšiu podvádzačku a odpísať ju ako z malého množstva úplne pripravených odpovedí.
  • Čísla detských postieľok vždy robte pohodlnými a zrozumiteľnými, skryte ich štruktúrovaným spôsobom, aby ste v priebehu niekoľkých minút mohli nájsť presne ten materiál, ktorý potrebujete z celého poľa.
  • Pamätajte, že učiteľ takmer určite bude vedieť, čo píšete, ale nemusí to ukázať, a dá hodnotenie na základe vášho akademického výkonu v priebehu semestra. Preto je dobré mať zadnú časť aspoň z poslednej „trojky“, ako aj pokúsiť sa zhromaždiť minimálne informácie o skúšajúcom, najmä o jeho prístupe k podvádzaniu.
  • Buďte kreatívni. Originálny podvádzač, ktorý je tvorivo skrytý, aj keď je nájdený, môže zaujať správne miesto v osobnom archíve učiteľa alebo učiteľa a možno budete mať to šťastie, že skúšku dokončíte a zložíte ju prvýkrát. A naopak - arogantné podvádzanie v nádeji, že „možno fúkne a učiteľ si toho nevšimne ani neukáže“, môže spôsobiť iba rozhorčenie a veľmi ujmu.
  • Pre istotu podvádzania je potrebné, aby ste sa naučili aspoň konať tak, aby ste sa chovali čo najviac uvoľnene. Tým sa predíde podozreniu učiteľa.
  • Vždy pamätajte, že najlepší cheat sheet je jeho absencia. Znalosť materiálu dáva oveľa väčšiu sebavedomie ako najchytrejší a najinformatívnejší podnet.

1. Transparentná tlač

Dnes môžete v takmer každom tlačovom stredisku vytlačiť stránku A4 na fóliu priehľadnej fólie. Výhodou takejto postieľky je to, že nie je prakticky viditeľná na lakovanom drevenom stole. Ale na malovanom stole vyniká. Nevýhodou sú tiež relatívne vysoké náklady na takýto výtlačok v porovnaní s konvenčnou tlačou.

3. Neviditeľný text

Ostruha sa píše perom s neviditeľným atramentom (súcitný), text po chvíli zmizne, zostane zvyčajný prázdny list. Spravidla je na druhom konci takého pera špeciálna baterka, keď si vznášate lúč svetla na kúsok papiera, môžete si ho prečítať. Nevýhodou je, že musíte míňať peniaze na nákup pera.

Pin
Send
Share
Send
Send